Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Vyhřezlá ploténka - sauna

BZ89 se ptá 07.09.17

Dobrý den,

moje otázka zní, zda při léčení vyhřezlé ploténky může člověk chodit do sauny nebo páry. Mého přítele před měsícem začaly zlobit bolesti zad, byl hospitalizován deset dnů v nemocnici a zjistili mu v bederní oblasti dvě vyhřezlé ploténky, jedna 7 mm druhá 4 mm. Chodí na rehabilitace, bylo mu doporučeno chodit a plavat.

Chtěla bych se zeptat, zda může navštívit saunu nebo páru. Bylo mu doporučeno pro uvolnění suché teplo, tak by mě zajímalo, zda mezi to může zařadit např. parní lázeň.

Děkuji moc a krásný den

Tým rehabilitace Be Balanced odpovídá 14.09.17

Dobrý den,
obecně platí, že vlivem tepla dochází k relaxaci a uvolnění. Toto uvolnění může mít pozitivní vliv na přetížené svaly kdekoliv v těle. S celkovým svalovým uvolněním může následně dojít k horší stabilizační funkci. Tělo uvolněním svalů ztratí jeden z důležitých stabilizačních prvků a tím se může celá věc zhoršit. Proto jen pozor a po sauně či páře se o to více správně hýbat.
Další věc, na kterou je třeba dávat pozor je, aby výhřez ploténky nebyl spojen se zánětlivým procesem. V tom případě by teplo bylo kontraindikováno.

Tým odborníků rehabilitace www.bebalanced.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.