Vyplacení mateřské po výpovědi

Vox
28.10.19

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat.
Už půl roku jsem doma procházíme umělým oplodněním. První pokus nevyšel, měly jsme ještě jedno vajíčko, v pátém týdnu nám zaniklo, prošla jsem kyretáží. Teď mi našli dvě cysty a dostala jsem antikoncepci. Věřím, že vše bude dobrý, jen mě teď stresuje, jak to se mnou bude. Dostala jsem výpověď. Zaměstnavatel mi dá tři měsíce odstupného a já nevím, kdo mi bude potom platit mateřskou. Říkali, že bude nižší.

děkuji za jakoukoli odpověď.

Daniela Kočí
18.11.19

Milá pisatelko,
to je pravda, pokud již nebudete v ochranné době (záleží kdy se to všechno povede), protože v případě, že v období nástupu na mateřskou nebudete mít práci a nebudete tudíž účastna nemocenského pojištění, nárok na mateřskou nevznikne, ale vznikne vám pak rovnou na rodičovský příspěvek (od data narození vašeho miminka).
Každopádně pokud se vám nepovede nastoupit rychle do jiné práce (těhotnou pak vás vyhodit nemůžou), přihlašte se na úřad práce, pokud jste doteď pracovala, budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti a při případném marodění pak v těhotenství můžete mít neschopenku a tudíž nezůstat až do porodu bez peněz.
Hlavně buďte co nejvíce v klidu, ať se všechno co nejdříve podaří!!!!

Daniela Kočí
mobil: 775 695 710
e-mail: daniela.koci@partners.cz
https://www.partners.cz/…ka-partners/