Vyrážky z prašného prostředí, jak to řešit?

03.04.20

Dobrý večer,

mám otázku, začal jsem dělat v prašném prostředí a začaly se mi dělat vyrážky. Hodně to svědí a když si to začnu škrábat, tak se mi dělají větší vyrážky. Zmizlo to asi za 3 dny a teď naposledy se mi zase udělaly, ale jsou malé a loupe se to. Jsou vysušené, co jsem se díval na fotky, tak to vypadá jak kopřivka, ale nejsem si jistý, jestli to bude ono. Potřeboval bych prosím poradit, co s tím?

děkuji

Mgr. Pavla Hájková
11.04.20

Dobrý den,

dle Vašeho popisu by bylo potřeba pracovat na celkovém posílení imunitního systému, aby nereagoval předrážděně na prach v novém prostředí. Doporučovala bych na alergologii provést test, který by alergii na prach skutečně prokázal nebo vyvrátil, je možné, že příčina vyrážky by mohla být ještě něco jiného, než je prach.
Samozřejmě by bylo vhodné prašnost eliminovat, ale to asi nebude tak jednoduché.
Co se týká bylin, tak by byla vhodná směs, v níž se objeví byliny antialergické, hepatoprotektivní (na podporu jater), imunitní. Konkrétní byliny a dávkování by bylo vhodné konzultovat buď s klinickým naturopatem v blízkosti Vašeho bydliště nebo zkušeným fytoterapeutem, který Vám bylinky přímo na míru rád namíchá. Klinický naturopat zároveň také zhodnotí Váš jídelníček a poradí Vám, jaké změny provést, aby efekt na posílení imunitního syystému byl co nejlepší.

Seznam kvalifikovaných klinických naturopatů v ČR naleznete zde: https://www.naturopati.cz/terapeuti/

Mějte se hezky,

Pavla Hájková

Mgr. Pavla Hájková
klinická naturopatie
nutriční poradenství
fytoterapie
www.prirozenekezdravi.cz