Yedoo too too C, Azub Fík nebo JD Bug?

Dobrý den,

rozhoduji se mezi Azub Fikem a Yedoo too too C. Dcerka má 2,5 roku, necelých 12 kg a měří 90 cm, od rozkroku 35 cm. Je síce hubená, ale hrozně šikovná a silná, taková malá rychlá neposeda. Je předpoklad, že odrážedlo za cca rok a půl posune mladšímu bráškovi, pak by se eventuelně prodalo.

Na Yedoo se mě nelíbí, že ho má opravdu každý. Fík zaujme na pohled, je výrazný, bezpečnostní, jen se bojím těch plastových středů kol, protáčení řidítek a nepřítomnosti brzdy. Na JD Bug je asi ještě malá, že? Co byste mi doporučila?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odrážedlo Azub Fík se již cca 2 roky nevyrábí, nástupcem je originální, ale docela drahý Azub Leftík.
Pokud máte možnost sehnat bazarový Azub Fík, tak si vyhlídněte model s brzdou, model Azub Fík Sport měl kvalitní brzdu.
Případně konstrukčně stejné a dokonce kompletně české je odrážedlo Kostka Run, zařadili jsme ho do nabídky, protože s ním máme dobré zkušenosti.

Plastových středů se vůbec bát nemusíte, za roky prodeje odrážedel jsem na to neměla jedinou reklamaci (odzkoušeny modely s těmito tzv. loukotěmi u Azubu, Puky a First bike). Jízdní vlastnosti určují především ložiska v kolech, takže u výše zmíněných kol máte vetší kvalitu, než u mnoha kol s klasickými drátky.

Protáčení řídítek - mě osobně to vůbec nevadí, dle mého názoru je kolem toho zbytečnější humbuk než si tento prvek zaslouží. Dítě naopak vytočí každou zatáčku, když spadne, tak se řídítka přirozené stočí a podle mě jsou děti dost šikovné, aby si udržely směr jízdy (pokud tedy na dvoukolé odrážedlo nedáváte dítě zbytečně brzo, např. před dovršením aspoň 1,5 roku).

JD Bug - záleží jaký model, sledujte min. polohu sedla, některé modely jsou od 3 let jiné i pro mladší děti. Potřebujete pro dcerku min. těch 34 cm, aby dosáhla plnými chodidly na zemi.

U Yedoo TooToo (doporučuji nejkvalitnější typ C) se můžete případně odlišit zvonkem, košíkem, taškou a dělá se 6 barev. Odrážedel je mezi dětmi hodně, protože tento typ je poměrem cena / výkon oblíbený u rodičů.

Tak přeji dobrý výběr:-)
Eva Slejšková

Ing. Eva Slejšková
www.neobycejne.cz