Záchrana laktace

30.04.20

Dobrý den,
byli jsme na prohlídce v necelých třech měsících a bylo mi řečeno, že malej málo přibírá a proto večer brečí, že má hlad. Na radu jsme bohužel nasadili UM. Bylo to ze začátku jen na noc, ale postupně jsme začli dávat i přes den, protože z prsu teklo málo mléka a malý měl hlad. Říkala jsem si, že je to krize ve třech měsících a že se to zase přizpůsobí, ale zkoušela jsem čaje, nahřívání, i homeopatika a stále nic:(. Vždycky dám napít nejdřív z prsu a potom až UM, snažím se odsávat několikrát denně, ale je to jen pár kapek. Prosím tedy o nějakou radu, jak se nejlépe úplně vrátit k MM, pokud to vůbec ještě jde.
Děkuji.

Dagmar Hricová
06.05.20

Dobrý den,
postup, který volíte je v pořádku :-)
Téměř vždy je šance se vrátit k plnému kojení. Někdy to potřebuje jen trochu více času. Zkoušela bych zkracovat intervaly mezi kojením, tzn. častěji miminko k prsu, hodně chovat, mazlit, být ve fyzickém kontaktu kůže na kůži. Pokud jsou vyšší dávky UM, nebude mít dítě až takovou potřebu si „říkat“ o kojení, je potřeba zvážit, zda postupně neubírat množství UM (ne na úkor prospívání dítěte), tím ho vracet zpět ke kojení.
Postup s odsáváním bývá efektivní, pokud jsou prsa stimulována, začne se zvyšovat laktace, ale obvykle to trvá při intenzivní stimulaci 2 dny, než poznáte nějakou změnu. Pár kapek je prima, někdy se při odsávání nemusí objevit ani kapka, potřebuje to čas. Vydržte :-)
Držím palce!
D.H.