Zelenina během kojení

259
24.04.19

Dobrý den,

momentálně jsem týden po porodu a odjakživa jsem byla zvyklá jíst hromady zeleniny, ořechů, ovoce, oleje, vejce, maso a mléčné výrobky. V porodnici mi řekli, že nesmím jíst skoro žádnou zeleninu, ovoce ani vejce, ale velmi mi chybí saláty (různé saláty, rajčata, papriky, okurky, mrkev…) zalité ořechovým olejem, s masem a občas celozrnnými těstovinami.

Kdy je můžu začít zařazovat do svého jídelníčku a jak případně postupovat s postupným zařazováním?

V porodnici jsem dostávala neustále jen pečivo, másla, marmelády… nic z toho běžně nejím, nezasytí mě to a ani mi tyto potraviny nedělají nejlépe na žaludek.

Mockrát děkuji

Lucie

Eva Hájková, MPH, MBA
10.05.19

Lucko, pokud je vaše tělo na tyto potraviny zvyklé, s velkou pravděpodobností nebude ani problém při kojení miminka. vyzkoušejte a pokud by byl, pak vypozorujte ty potraviny, které jsou nejvíce problematické. Jíst pečivo, marmelády…to není nejvhodnější strava pro kojící maminku :)

Doporučení - zeleninu si tepelně upravujte, pokud možno. Salátům se nemusíte vyhýbat (krom špenátu, tam stířdmě). Doporučuji veškeré potraviny jen v bio kvalitě. Vyhýbejte se spíše luštěninám a někdy brukvovitá zeleniny dělá problémy.

Ale vyzkoušejte, nemusíte mít strach :)

Mějte krásné dny,

Eva Hájková, MPH, MBA
Autorka knihy Hravě o živé stravě
www.hrave-o-zive-strave.cz
www.evahajkova.com
www.ifmv.cz