Zinnat 500 a snížení tvorby mleka

02.08.19

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Udělal se mi zánět prsu a se 40 skončila na pohotovosti. Dostala jsem zinnat. Kojím a dceři je týden. V noci spala 3 hodiny, stále plakala, pak ráno také 3. Od té doby (5 hodin) byla vzhůru a jen plakala. Uklidnila se při kojení. Poté začala zase plakat. 1 prs (bradavku) mám tak rozpraskaný, že nesnesu kojení ani s kloboučkem, proto odstříkávám, včera před podáním atb jsem odstříkala 40-50 ml, po atb dnes 10. Prs už není zarudly, ale mléko se netvoří a mám pocit, že asi i méně v druhém, když tak pláče. Beru probiotika, koupila jsem je i jí - biogaia.

Prosím, poraďte.

děkuji

Dvořáková Jana
06.08.19

Dobrý den,
nevím, zda by bylo možné nyní ATB vysadit nebo nahradit jinými, zkuste se o tom poradit s lékařem, který je předepsal. Nyní potřebujete vyléčit bolavou bradavku. Velmi se osvědčily stříbrné kloboučky Silverette nebo mastička Purelan, výborně také hojí hydrogelové polštářky.
Pro podporu tvorby mléka pomáhají byliny, např. benedikt, řecké seno, moringa. Najdete na e-shopech v podobě kapslí, které se dobře užívají. Co můžete udělat hned teď, je kontakt kůže na kůži kdykoli je to možné. Hodně také pomáhá nošení v šátku, jak na uklidnění miminka, tak i na tvorbu mléka. Bude-li potřeba dávat příkrm, zvolte raději dokrmování cévkou po prstu nebo ještě lépe cévkou u prsu. Při dokrmování lahvičkou děti často začnou prs odmítat. Jestli má dcerka dostatek mléka poznáte hlavně podle množství mokrých plen.
Mělo by jich být 6 až 8 za 24 hodin. Váhový přírůstek sledujte u svého pediatra, případně mále- li k dispozici váhu, můžete pravidelně vážit. Často to ale maminky víc mate a znervózňuje, proto je lepší se častěji převážit u lékaře. Přeji Vám brzké překonání potíží, Jana Dvořáková.