Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zpátky do práce po 4 letech

Lady Crow se ptá 24.07.18

Dobrý den,

mé kamarádce bude za rok končit mateřská dovolená, kterou si dala na celé 4 roky. Vracet se do práce po takové době není žádný med, a tak už teď s myšlenkou na návrat docela bojuje.

Před otěhotněním pracovala 12h směny jako servírka a výpomoc v kuchyni. Má strach, že to teď s malou dcerkou nebude zvládat, nebo bude po práci příliš unavená, aby se mohla dceři dostatečně věnovat.

S přítelem si i pohrávají s myšlenkou, že by si pořídili další dítě. Napadlo mě, že bych jí mohla pomoci najít nějaký rekvalifikační kurz či něco podobného, dokud jí zbývá ještě aspoň rok mateřské.

Napadá vás, kam bych ji případně mohla nasměrovat?

Děkuji za odpověď,
LC

Kateřina Vlková odpovídá 25.07.18

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz.
Pokud Vaše kamarádka nemá pořešené hlídání, 12hodinové směny vážně nejsou žádná výhra.
Bohužel pokud bude na rodičovské ty 4 roky, tak zaměstnavatel není povinen jí držet pracovní místo. Takže je také možné, že už by se ani neměla kam vrátit.
Rekvalifikační kurz je fajn nápad, minimálně se může porozhlédnout, jestli by ji bavilo i něco jiného a kam by se chtěla dát ubírat.

Nevím, odkud Vaše kamarádka je, ale mohla bych doporučit portál www.zamestnanematky.cz. Nabízí bezplatné rekvalifikační kurzy právě pro maminky na MR/RD (ale jen pro ty mimopražské).

Dále posílám odkaz na autorizované osoby/firmy, které poskytují rekvalifikační kurzy https://www.narodnikvalifikace.cz/…stranka-1-50.

Nejdříve si musí najít vybranou kvalifikaci a pak autorizované osoby, které mohou rekvalifikaci dě­lat.

Určitě si ale myslím, že pokud to jen trošku jde, aby se podívala po nějaké brigádě nebo částečném úvazku už teď. Kromě toho, že si může přivydělat nějaké peníze, tak se také dostane zase do aktuálního dění a pracovního prostředí a mimo jiné si tak může udělat kontakt na případného budoucího zaměstnavatele.
V tomhle případě samozřejmě doporučuji naši aplikaci, která propojuje aktivní maminky na MD/RD a zaměstnavatele, kteří chtějí maminky zaměstnat www.mavimi.cz.

Mějte se hezky a kamarádce držím palce, ať vše dopadne dobře!
Kateřina

www.mavimi.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.