Zrušení alimentů

2
29.11.17

Dobrý den,

máme možná takový kuriozní případ. S mým druhem jsme se poznali před 9 roky a máme spolu dvě děti. Nějak nám to potom neklapalo a byli jsme u soudu, kde naše dvě děti byly svěřeny do péče matky, tedy mě. Je tomu cca třináct měsíců. Bydleli jsme u druha a měli jsme se odstěhovat.

Jenomže po rozhodnutí soudu jsme se začali přestat zabývat malichernostmi a náš vztah začal opět bezvadně fungovat. Teď chceme požádat o zrušení placení alimentů, ale nevíme jak a kde a jestli to je vůbec třeba. Hlavně druh se obává, aby náhodou potom někdy v budoucnosti nemusel třeba platit alimenty zpětně třeba za několik let.

Předem děkuji za odpověď

Daniela Kočí
30.11.17

Dobrý den,
doporučuji vám napsat čestné prohlášení, kde souhlasně a shodně oba dva prohlašujete, ze jste obnovili společné soužití, že společně opět hospodaříte atd… a přesně datum od kdy (nejpozději od kdy neposílá alimenty) To udělejte ve dvou vyhotoveních, nechte si je úředně ověřit kdekoliv třeba na poště, jedno si schovejte někde vy a jedno váš přítel. Je to zejména pro případ, pokud byste se zase někdy v budoucnu rozcházeli a vy jste požadovala zpětně alimenty…
Držím vám každopádně palce a pevně věřím, že když jste to dali dokupy, že už to bude klapat napořád)

Daniela Kočí
mobil: 775 695 710
e-mail: daniela.koci@partners.cz
https://www.partners.cz/…ka-partners/