Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zubní instrumentářka, praktická sestra

Ivulka218 se ptá 01.01.19

Dobrý den,

prosím o radu. Jsem momentálně v 6. měsíci těhotenství, ale plánuju už do budoucna co dělat, jelikož mám vystudovanou SZŠ ukončenou maturitou, obor praktická sestra, ale do teď jsem dělala v pohostinství. Uvažuji o hledání práce, po ukončení rodičovské dovolené, v oboru zubní ambulance.

Chtěla bych dělat sestru a zajímalo by mě, zda je kurz instrumentářky povinný a zda je vůbec po zubních sestrách poptávka v Moravskoslezském kraji. Kurz udělat by nebyl problém, spíš abych ho nedělala zbytečně.

Mockrát děkuju za rady či zkušenosti.

Děkuji

Aneta Topičová odpovídá 07.01.19

Dobrý den,
radu mám - nezačínejte se trápit už teď s tím, co bude po rodičovské dovolené. A užívejte si klidu a pohody, dokud na to máte prostor:).

Každopádně…

Nejsem z oboru, abych vám mohla potvrdit anebo vyvrátit, jestli tento kurz potřebujete nebo ne. Nicméně, pokud teď máte možnost a prostor kurz absolvovat, výrazně to doporučuji. Zvýšení kvalifikace nikdy není v očích zaměstnavatelů zbytečné - minimálně vám to dá výhodu oproti případným jiným kandidátům bez tohoto kurzu.

Situace na pracovním trhu se mění velice rychle, včetně poptávky po různých pozicích. Nemáme přehled o tom, jaká je teď situace v Moravskoslezském kraji, a už vůbec ne o tom, jaká ta situace bude za např. 3 roky. Nové zaměstnání doporučuji řešit nejdříve půl roku před plánovaným začátkem. Abyste měla dost času na to se v klidu porozhlédnout a zorientovat se v trhu práce v podobě, v jaké bude.

Přejeme mnoho úspěchů a hlavně zdraví pro vás i miminko!

Za Mavimi,
Aneta

www.mavimi.cz

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskusi na eMimino.cz.