Fakultní nemocnice Na Bulovce (Centrum aktivního porodu)

Porodí sál s pohledem ze dveří. Porodní sál z jiného úhlu pohledu. Zdroj: Porodnice Bulovka.
+24

O klinice

Porodnický tým Nemocnice Na Bulovce klade důraz na individuální, profesionální a lidský přístup k těhotným a rodícím ženám. Personál porodnice podporuje přirozený průběh porodu, bonding a koncept minimální separace matky a dítěte. Úzce spolupracuje s Neonatologickým oddělením. Na Bulovce jsou připraveni na porod od 32. týdne těhotenství.

V roce 2019 vzniklo v rámci porodnice Bulovky Centrum porodní asistence, první v Čechách, kde se o fyziologický porod stará pouze porodní asistentka. CPA nabízí respekt k přání těhotné a rodící ženy, podporu přirozeného porodu, individuální přístup a příjemné prostředí při zachování vysoké odbornosti a bezpečí.
Zároveň porodnice na Bulovce nabízí možnost ambulantního porodu.

Na oddělení šestinedělí, které prošlo v nedávné době rekonstrukcí, jsou k dispozici 4 nadstandardně vybavené pokoje jednolůžkové - za cenu 1 500 korun za noc. Dále pak 4 nadstandardní dvoulůžkové pokoje, kde je poplatek 450 korun za den. Zbylé pokoje jsou třílůžkové. Nadstandardní pokoje je možné si rezervovat při příjmu do porodnice.

Porodnice se snaží respektovat porodní plán ženy - vypracovala dotazník porodních přání, který vám usnadní vypracování porodního plánu. Doporučena je konzultace plánu předem, v rámci vyšetření v těhotenské poradně.

Doprovod blízké osoby při porodu je vítaný a neúčtuje se za něj žádný poplatek.

Na kurz přípravy k porodu se můžete přihlásit od 20. týdne těhotenství na tel. čísle 774 976 062. Obsah kurzu je rozdělen do 6 bloků přednášek a diskuzí. Cena za celý kurz činí 1 00 korun pro těhotnou ženu a v případě, že se účastní i její doprovod, dvojce zaplatí 1 500 korun.
Každý čtvrtek od 13 hodin probíhá prohlídka porodního sálu. Je zpoplatněna 200 korunami a domluvit si účast můžete na tel. čísle 266 083 281.
V úterý odpoledne a ve čtvrtek dopoledne je možné se zúčastnit cvičení pro těhotné. Poplatek je 100 korun za hodinu.
Porodnice také pořádá kurz Životospráva v těhotenství. Cena za seminář je 240 korun. Účast si můžete rezervovat na tel. čísle 266 083 230 (volejte ve všední dny mezi 10. a 14. hodinou).

Registrace k porodu probíhá ve 14. týdnu těhotenství.

Webové stránky a kontakty:

Přednosta
Prof. MUDr. Michal Zikán, Ph.D.
telefon: +420 266 083 202

Primář
MUDr. Peter Koliba
telefon: +420 266 083 229

Primář Neonatologického oddělení
MUDr. Martin Čihař
telefon: +420 266 083 247

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Peter Koliba

Oddělení šestinedělí: +420 266 083 201

Těhotenská poradna ambulance: +420 266 083 291

Centrum porodní asistence: +420 266 083 283

Adresa: Budínova 2, Praha 8 180 81

URL: http://bulovka.cz/kliniky-a-oddeleni/gynekologicko-porodnicka-klinika/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Bulovka

Celkové hodnocení za 12 měsíců

3.8 Hodnoceno 6x

Ohodnoťe od 1 do 5 hvezd
Přidat zkušenost s porodnicí
992
26.08.16

Porodnici na Bulovce mohu jen doporučit. Strávila jsem tam celých 22 dní. Nejdříve hospitalizaci na 5. patře, kde celému personálu moc a moc ještě jednou děkuji za péči a vstřícnost. Opravdu bezvadný přístup ve všem, co vás napadne i nenapadne. Velmi pozorné a milé sestry i ostatní personál patra. Porod jsem měla vyvolávaný v 38. týdnu. Vše mi bylo vysvětleno a prováděno odborně, jak mělo, MUDr. Mikyskovou.

Samotný porod byl vedený super s pomocí PA Kamarádové a ještě jedné PA (bohužel tam jméno nevím). Na to, že ten den byl hrozný fofr a rodilo se skoro „i na chodbě“, tak vše zvládaly dámy ve velmi omezeném počtu profesionálně, citlivě. Vždy dokázaly poradit a byly, kde mají. Porod dovršila MUDr. Pojarová, velmi sympatická mlaďoučká paní doktorka.

Na oddělení šestinedělí se člověk musí ptát a nebát se toho. Pak je přístup v pořádku a se vším poradí, ale sami od sebe toho moc neudělají (platí zejména pro dětské sestry). Jídlo se dá jíst (je holt nemocniční). Lékaři opět velmi vstřícní a na vše odpoví. Velmi mě překvapilo (mile), že jak dětský, tak dámský lékařky jsou velmi mladé.

Při dalším prckovi do rodiny určitě zvolím opět Bulovku.

Personál:

MUDr. Mikysková Iva, MUDr. Pojarová Martina, PA Veronika Kamarádová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, neperlivou vodu.

30
14.08.16

Bulovku můžu určitě doporučit. Na porodním sále byli všichni usměvaví, klidní a velmi profesionální.

Po prasknutí plodové vody jsem byla ubytovaná na čekacím pokojíčku, ve kterém jsem byla ještě s jednou rodičkou. Po otevření na 8 cm jsem přešla na porodní sál. U porodu mě všichni podporovali a chválili. Porod byl bez komplikací, šití jsem vůbec necítila. Za všechno děkuji přítomným lékařům a porodním asistentkám. Ač neměl být taťka u porodu, nakonec se o něj hezky postarali a vpustili ho ke mně ihned po prvním nadechnutí našeho drobečka. Poté ho vzali na první ošetření a personál nám pogratuloval.

Na oddělení šestinedělí se občas našla hůře naladěná sestra, ale rozhodně ne nepříjemná. Na novorozencích je suprová staniční. I zbylý personál mi byl vždy k ruce a pomáhal s kojením.

Personál:

MUDr. Helena Neumannová, MUDr. Anna Jarolímková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, plenky a jednorázovou podložku vám dají, není třeba brát s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Boty do sprchy, vlhčené ubrousky, Bepanthen, síťované kalhotky, sušené švestky a borůvkový kompot. :-)

5
06.08.16

Porodila jsem zde před třemi týdny a mám výbornou zkušenost se vším!

Do porodnice jsem dorazila hodinu před porodem a šla přímo na box, čili nemohu hodnotit celý proces přijmu. Nicméně všichni byli moc hodní, při porodu mě podporovali, nechali vše plynout přirozeně a tím si myslím pomohli tomu, že jsem byla naprosto bez poranění. Měla jsem jen jeden vnitřní steh.

Oddělení šestinedělí i novorozenecké také super, sestřičky byly milé a nikdy neměly problém pomoct nebo cokoliv zodpovědět. Opravdu jsem byla mile překvapena jak hezky se všichni chovali.

Jídlo bylo také v pohodě, jen bych vytkla, že vůbec nedodržují stravu pro kojící matky. Čerstvé rohlíky byly každý den, dokonce i knedlík se tam objevil. Někdo to ale neřeší. Já osobně se raději v rámci prevence bolení bříška hlídám.

Za mě prostě 10 z 10 pokud by se takto dalo hodnotit. A moc všem děkuji! Příští porod jedině na Bulovce!

19.07.16

V roce 2010 jsem bydlela v Praze a rodila jsem na Bulovce první dceru. V roce 2014 jsme už bydleli asi 40 kilometrů od Prahy, ale k porodu druhé dcery jsem si kvůli dobré zkušenosti opět vybrala Bulovku a byla jsem ráda.

Vše bylo dobře zorganizované a chování doktorů i sestřiček příjemné. Mám trochu úzkostnou povahu, takže obzvlášť po porodu pro mě bylo důležité, že personál porodnického i novorozeneckého oddělení byl vždy ochotný, když jsem měla nějaké dotazy nebo problémy.

Personál:

MUDr. Mitysková, MUDr. Kolářová

14
16.07.16

Porodnici na Bulovce doporučuji. Navštěvovala jsem i poradnu, kde byla moc
příjemná sestra, která zvládala parádně i hektické situace a stále se usmívala.

Mne museli ve 39. týden těhotenství hospitalizovat a porod vyvolávat. Všechno mi náležitě vysvětlili. Když jsem začala rodit, přesunula jsem se na porodní sál (příprava, monitor), kde byly moc příjemné porodní asistentky. Pořád se ptaly na můj stav, kontrolovaly mě a usmívaly se. Přítel tam být nemohl, ale byl poblíž, jelikož jsme tušili, že to proběhne rychle.

Na porodním sále jsem se cítila bezpečně a měla jsem velkou oporu v asistentkách. Paní doktorka (bohužel nemám paměť na jména) byla také skvělá. Když to shrnu - byla jsem spokojená prvorodička, ve skvělých rukách i na oddělení šestinedělí. Tam vám všechno vysvětlí. Musíte se jen nebát zeptat.

Sestry se vším pomohou, podpoří maminky. Parádní přístup. Až budu rodit znovu,
volím opět Bulovku! :) Doporučují!

24.06.16

Já mohu jen doporučit. Po akutním příjezdu pro odloučení placenty se porodní asistentky a lékaři chovali velice profesionálně a velmi v klidu a hezky. Během tři čtvrtě hodiny po všech vyšetřeních byl rozhodnut pro akutní stav císařský řez, při kterém už byli dole připraveni lékařka z Neotalogie Mudr. Klenkova Klára a sestra, které už během císařského řezu se mnou opatrně a moc milé komunikovaly.

Malá se narodila předčasné o 5 týdnu. Jakmile byla malá venku, tak mi ji opravdu na chviličku ukázali a utíkali s ní na jip jednotku pro její nízkou porodní váhu a nedostatečnost kyslíku. Poté se všechen personál na neotalogii perfektně o malou starali.

Mě po té převezli na JIP, kde malinko utrpěla péče šrám díky jedné sestře, u které mi přišlo, že ji snad obtěžuji tím, že tam ležím. Pak na pokoji ty dva dny super, než mě propustili za malou na pokoj na neonatologii, kde to bylo opravdu úplně skvěle. Skvělá péče o nás obě.

V pokoji jsme byly samy a vše při ruce. Všeho jsme měly dostatek. Jen vlhčené ubrousky jsem potřebovala.

Personál:

Mudr. Klenkova Klara a Porodni personal

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, jídlo opravdu nebylo špatné, ale opravdu neřeší, jestli maminka kojí, či ne.

14.06.16

Porod 3/2016

Poradna před porodem probíhala k mé spokojenosti u pí Dr. Mykiskové v rizikové poradně (první porod císař + těhotenská cukrovka). Příjemná, vše vysvětlí a dá se na všem domluvit.
Hekárna nic moc, přes noc nepříjemná lékařka a jedna PA, zbytek personálu v pohodě. Při samotném porodu byla přítomna korpulentní PA, ale byla fajn a strašně pomáhala hlavně psychicky (30 hodin porodních bolestí udělá s psychikou své).

Měla jsem s sebou porodní plán, který mi poradila sestavit i Dr. Mykisková, pokud bych si nevěděla rady nabídla pomoc při sestavení a vysvětlení. PA se PP držela a pediatričku upozornila, že ho mám sepsaný a že jí se také týká. PP doporučuji obzvlášť pokud máte špatné zkušenosti při předchozích porodech.

Oddělení šestinedělí po rekonstrukci s novým vybavením. Sociální zařízení pro menší počet maminek. Strava pro kojící matky vyhovující a celkem chutná (na poměry českých porodnic).
Dětské sestry milé, ochotné se vším pomoci a vše vysvětlit.

Plusem je, že si nemusíte brát své noční košile, vložky, plenky pro miminko.
Nešťastné jen načasování večeře, která je v době návštěv.

Personál:

MUDr. Mykisková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, vlhčené ubrousky pro mimi.

07.06.16

Ráda se podělím o svou zkušenost s porodnicí na Bulovce, kde jsem byla nadmíru spokojená.
O veskrze pozitivní zážitek z porodu může fakt, že porod byl rychlý a nekomplikovaný. Po příjezdu do porodnice v 6h ráno, kdy cestou odtekla plodová voda, byla dcerka za 3 hodinyna světě.

Od počátku jsem měla štěstí na personál - v 6h ráno se zrovna měnili služby, tudíž personál nebyl unavený po noční a celkově byl v porodnici klid, rodila jsem jako jediná.
Ujala se mě porodní asistenta Jindra, která byla od počátku velmi podpůrná, pozitivní, vše mi vysvětlovala a radila, jak správně dýchat a pohybovat se, aby miminko rychle sestoupilo.

Po přípravě, která probíhala rovnou na porodním sálku (velmi příjemný pokojíček se sprchou a WC), jsem byla ve sprše, kde jsem rozdýchávala silné kontrakce (během 1 hodiny jsem se otevřela ze 2 cm na 8 cm). Poté mě porodní asistentka zkontrolovala a uznala, že se jde rovnou tlačit. Pro lepší dorotování miminka jsem tlačila 3× na boku, pak 3× na zádech. Manžel dorazil jen tak tak na finále. Lékaři (porodník a pediatr) dorazili jen na samotný závěr, celý porod odvedla Jindra, doktorka mi jen na poslední tlačení píchla jednotku oxytocinu, už mi slábly kontrakce, nijak mi tento jediný zásah nevadil, ba naopak.

Po tom, co malá vykoukla na svět, mi ji ihned položili na bříško, nechali dotepat pupečník, manžel si ho mohl přestřihnout. Po cca 10 minutách ji odnesli na krátkou kontrolu a vážení, manžel byl u toho. Pak jsme strávili cca 3 hodiny jen rodina na sálku, porodní asistentka Jindra nás chodila kontrolovat, jestli je vše ok. Mezitím se chystal jednolůžkový pokoj, který se měl uvolnit ten den na šestinedělí.

Na šestinedělí si také nemohu stěžovat, sestry v 90 % velmi vstřícné a poradí, předvedou, jak s kojením - to je to hlavní.

Bulovku 100% doporučuji, příště budu rodit jedině tam.

Investuje čas a peníze na pomůcku Aniball - díky ní jsem zcela bez nástřihu, jen 1 kosmetický steh (malá měla vystrčenou ručičku a škrábla mě).

Personál:

PA Jindra Foldynová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz na Bulovce

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové ubrousky na zadeček miminka (ty nedávají, ale plen je dostatek), síťované kalhotky (vložky netřeba, těch je také dost), pantofle, pití a jídlo (nechat si donést něco lepšího + si nabalit drobné sladké svačinky).

1
25.05.16

Chtěla bych vám tady napsat mojí zkušenost z porodem na Bulovce. Pro začátek musím říct, že jsem byla naprosto spokojená. Rodila jsem tam 14.3.2016.

Když jsem tam přišla tak si mě vzala pod křídlo jedna mladá hnědovlasá doktorka. Bohužel nemám pamatovák na jména, takže se omlouvám, ale byla moc hodná. Samozřejmě mě nejdřív zkontrolovala na ultrazvuku, kde už miminko je a jak postupuje rychle dolů k porodu, pak mě vzali na poslech miminka, jak časté jsou kontrakce.

Doktorka zavolala sestřičku, když byla ze vším hotová, a ta mě vzala na přípravnu, nebo jak se tomu říká. Dala mi klystýr, řekla mi ať se vysprchuji. Přede mnou byla nějaká paní, která už rodila, takže si mě tolik nevšímali, ale mně to bylo celkem jedno, takže jsem si dělala parní lázeň.

Sprcha mi zpočátku hrozně pomáhala. Hopsala jsem si na míči, to mi pomohlo jenom jednou a pak už to nešlo. Až rodička porodila, tak za mnou přišla starší sestra zdravotní, omluvila se mi že jsem tu musela čekat. Vzala mě na pokoj, dala mi čípek na bolest. Když kontrakce začínaly být čím dál tím silnější, tak jsem sestřičku poprosila, jestli by mi nemohla dát něco silnějšího, tak mi něco píchla, ale vůbec to nepomohlo. Ještě jsem zapomněla říct, že jsem neměla prasklou vodu, takže ty kontrakce nebyly ještě tak silné, ale už to bylo pro mě zoufalé, protože mně začaly slabé kontrakce už 13.3.2016 v 6:00 hod ráno, a když jsem jela do porodnice s velkými bolestmi, tak to bylo v 22:00 hod, takže už jsem celkem byla fakt vyřízená.

Snažila jsem se usnout, protože jsem si myslela, že ty kontrakce zaspím. Už byli asi 3 hodiny ráno a já jsem začínala usínat mezi kontrakcemi, ale už byly časté, takže už to moc nešlo. Sestřičky mě furt kontrolovaly, a když už bylo asi 5 hodin ráno, tak jsem řekla, že už to fakt nedám a že chci císařem. Sestřička mi říkala, ať ještě počkám, že mě zkontroluje, jak jsem otevřená, a poslechne miminko. Zjistila, že už mám hlavičku mezi nohama a že už bude každou chvíli venku.

Zavolali doktorce. Vzali mě na sál. Sestra mi praskla plodovou vodu, protože jsem jí řekla, že nechci už čekat na partnera že už to fakt bolí a že to chci mít co nejdřív za sebou, tak mi to praskla. Partner dorazil jen tak tak, protože už jsem začínala fakt jakože rodit. Doktorka přišla, strčila mi tam ruku a řekla mi, že už cítí hlavičku, takže až ucítím, že na mě jdou kontrakce, tak ať tlačím proti její ruce. Takže jsem tlačila ze všech sil. Doktorka mi řekla, že jsem ještě málo otevřená, takže do mě píchli nějakou injekci, abych se víc otevřela. To trochu pomohlo, ale doktorka říkala, že je to furt málo, tak ji píchli podruhé. Pak jsem asi 5× zatlačila a Sofinka byla venku.

Když jsem se po porodu pořádně odpočinula a šla jsem si pro malou, tak se nemusíte bát, že vám nepomůžou jak s kojením nebo z koupáním atd. Jestli jste prvorodičky, tak oni vám všechno ukážou a řeknou, ale musíte se ptát. Všichni jsou na tom šestinedělí moc hodní, takže se nebojte a ptejte se.

Takže musím říct, že ten celý průběh toho porodu byl úžasný. Všichni byli ke mně hodní a snažili se mi co nejvíc pomoct. Nedám na ně dopustit. Samozřejmě tam byla jedna sestra, která přišla na sál a řvala na mě, ať tolik neřvu, ale vždycky se tam najde někdo takový.
S přítelem plánujeme další miminko, že si ho pořídíme tak za dva roky a samozřejmě že si vyberu zase porodnici na Bulovce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kdo nemá rád černý čaj, tak asi určitě vodu. Pleny tam pro miminko mají. Vložky: každý večer chodí zdravotní sestra a ptá se, jestli nepotřebujete vložky, takže si nemusíte kupovat. A kupte si sušené švestky, když jste tam do 4-6 dní, co tam budete nevykadíte, tak si vás tam nechají, takže bych fakt doporučila ty švestky.

14.05.16

Rodila jsem na Bulovce 10.5.2016.

Dne 8.5. v neděli mi ve 35+1 ráno začala odtékat plodová voda. Po příjezdu mě milé sestřičky vyšetřily, posadily na monitor, potvrdily plodovku a už už jsem si šla lehnout na čekací pokoj na kapačku. Strávila jsem tam povinných 24 hodin na kapačce s antibiotiky a následně jsme se snažily porod vyvolat.

Co se týče pokojů, jsou po dvou, a to je důvod, proč doprovod může až do porodního boxu.
Ale ten přesun je poměrně rychlý a na boxu budete stejně ještě x hodin, takže se nemusíte bát, že na to nejhorší budete sama! Pokud jste na pokoji sama a máte fajn vztah s porodní asistentkou, dovolí vám aby se za vámi přišel někdo podívat. :)

Doktorka mi v pondělí ráno zavedla první otevírací tabletku. Po šesti hodinách kontrakce 0, otevření slabý 1 cm. Tak další tabletku. Kontrakce 0, další slabý cm, :D v osm večer jsem s hrozně milou sestřičkou - starší blondýnka s brýlemi, jméno bohužel nevím - připravena k porodu a v devět jsem dostala kapačku s oxytocinem. Do minutky byl první stah a už to jelo. :)

Za dvě hodky byla u mě opět paní doktorka a nabídla mi epidural pro lepší otevírání, který jsem přijala. Během pár minut už jsem se stěhovala na porodní boxík. Manžel s maminkou už byli na cestě, a já okamžitě dostala epi - a to byla půlnoc. Prováděla mi ho moc milá anestezioložka a musím říct, že jsem o tom vůbec nevěděla, úleva se dostavila do pár minut a ta slast byla nepopsatelná! Díky němu jsem se rychle otevřela a ve 2:40 jsem porodila sice maličkou, ale krásnou holčičku.

Za dobu mého pobytu přímo v porodnici jsem měla tu cest poznat všechny směny a mužů vám říct, že jsou skvěle. Maminky, nezapomeňte, že vše je o mezilidských vztazích, a když nespolupracujete vy, těžko se s vámi bude někdo hádat. Když jsem tam ležela byl top stav, jeden porod za druhým, a sestřičky na mě byly stále moc milé a ochotné, jakoby tam nikdo jiný nebyl. Ovšem některé z mých sousedek se chovaly příšerně, a to se pak také projevilo na chování personálu.

Za mě Bulovku určitě ANO, byla jsem nadšená a příště jdu rodit opět tam!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické kalhotky, vlhčené ubrousky, kojící vložky, láhev se sportovním pítkem na omývání stehů, tabletky hroznového cukru pro dodání energie.

114
27.04.16

Rodila jsem na začátku dubna 2016. Jsem prvorodička, ale Bulovku můžu každému 100 % doporučit. V den kdy jsem rodila, byl top stav, bylo velmi mnoho porodů, ale mohu říct, že personál to zvládal výborně. Lékaři i porodní asistentky byli perfektní. Hrozně moc mi pomáhali a podporovali.

Přítel za mnou mohl až na porodní box. Ihned po porodu mi miminko přiložili. Pak ho na chvíli odnesli a s miminkem mohl jít tatínek a nafotit si ho a pohlídat. :) Pak jsme strávili s přítelem i miminkem společně 2 hodiny na porodním boxu.

Poté mě odvezli na šestinedělí. Ihned když se na to člověk cítí si může pro miminko dojít a pak ho už mít stále u sebe.

Byla jsem na normálním pokoji (ne nadstandard) a nemůžu si stěžovat. Na všechno, co vás bude zajímat, se ptejte. Pokud budete potřebovat poradit např. ohledně kojení, nebojte se
a ptejte se sestřiček. I když toho měly zrovna hodně, vždy pomůžou.

Všem přeji stejně dobrou zkušenost. :)

Personál:

MUDr. Jarolímková, porodní asistentka: Gregorová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně se ptejte. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout si dokumenty potřebné k porodu, pití, vlhčené ubrousky, kojenecká podprsenka, poporodní kalhotky, pantofle, ručníky, hygienické potřeby.

73
23.04.16

Já jsem rodila 1.3.2016 a jsem nad míru spokojená! Můj chlapeček šel na svět při spontánním porodu koncem pánevním, takže to bylo složitější - ale díky perfektním doktorkám Mikyskové a Kotoulové jsem to zvládla bez větších problémů a vzpomínat na porod budu s úsměvem. Hned mi miminko dali pochovat a přisát k prsu, s manželem jsme pak v porod.boxu zůstali další 2 hodiny.. Všichni byli velmi milí, profesionální a vstřícní.

Na odd. šestinedělí jsem byla také spokojená. Na pokoji jsme byly 3, takže jsem si mohla v klidu dojít třeba do sprchy a mimčo jsem mohla nechat v pokoji u holek.. Sestřičky se skvěle staraly, ale měly toho hodně. Hodně maminek a miminek. Takže když jsem něco chtěla, sama jsem si řekla a vždy mi vyhověly.

Určitě za sebe můžu Bulovku doporučit!

Personál:

MUDr. Mikysková a MUDr. Kotoulová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout si pití, vlhčené ubrousky a poporod. kalhotky.

29.03.16

Dne 24.3.2016 jsem rodila na Bulovce. Jsem prvorodička. Nechodila jsem na předporodní kurzy a na kontrole v porodnici jsem byla jen jednou, takže jsem opravdu nevěděla, co mě tam čeká.

Porodní asistentka, doktorky, všichni kdo se během porodu u mně vystřídali, byli naprosto úžasní, studentky z fakulty vůbec nevadily. Cítila jsem se tam opravdu dobře, byli trpěliví a radili, co dělat, i když malá ven nešla kvůli omotané šňůře. Byl top stav a rodilo se na všech boxech jako o závod.

Tatínka u porodu vítali. Miminko ihned přiložili na prsa, skoro hodinu nás nechali na sále s miminkem sami. Oddělení šestinedělí bylo také dobré, jen se opravdu musíte ptát, když není cokoliv jasné. Nic nám nechybělo a měli jsme se tam dobře. Pokud budu ještě rodit, určitě zvolím zase Bulovku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle, ručníky, poporodní kalhotky, pití, vlhčené ubrousky na přebalování, náhradní plínky (dávají 6 ks/den).

29.03.16

Můj porod byl kvůli délce vyvolávány. Nastoupila jsem 18.3. Ležela jsem na 5 patře - absolvovala jsem zátěžový test, tyčinky na roztažení a až druhý den tabletu. Upozorňuji, že jsou tam sestřičky, které nejsou úplně „vstřícné“. Říct ženě po více než 26 hodinách kontrakcí, že žádné na monitoru nejsou a že mám jít spát, není úplně povzbuzující, když dobře vím že je mám a sotva chodím.

Po hodině přišla doktorka, že jsem na 5 cm, tudíž jdu na porodní sál. No každopádně jsem si musela jít sbalit věci na pokoj a přesunout se s nimi před sesternu a čekat, až si je budu moct odnést dolů na porodní…

Krátce na to praskla voda. Od prasknutí vody byla malá na světě za hodinu a půl. U porodu byla PA a doktorka, jména bohužel nevím, ale velice milé a hodně. Doktorka měla zrz vlasy a brýle. :)

Poloha byla na boku a v úplném konci klasicky v polosedu. Samotný porod trval 13 minut.
Porodnici doporučuji, ohledně porodu bylo vše perfektní. Na šestinedělí všichni
milí! Pokud budete mít vyvolávány porod, obrňte si nervy a nedejte se. :)

PS: jídlo se nedá jist :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo s sebou, vlhčené ubrousky, pití, jednorázové kalhotky. Vše ostatní dostanete, i noční košile, kdy bude třeba.

736
19.03.16

Na Bulovce jsem rodila 29.2.2016 plánovaným císařem. Setkala jsem se v nemocnici se spoustou sester a lékařů. Všichni byli velice příjemní, usměvaví, lékaři se vždy představili.

Sestřičky na novorozeneckém byly úžasné, mají spoustu trpělivosti, snaží se pomoci s kojením.. Jen se to chce pořád ptát a ptát, ale nikdy jsem neměla pocit, že bych otravovala, vždy si na mne udělaly čas. Na druhou stranu vás nikdo nenutí, pokud kojit nechcete, nabízejí různé alternativy, pokud to z jakéhokoliv důvodu nejde.

V nemocnici po dobu pobytu vám perfektně vysvětlí, jak se o miminko starat, jak ho vykoupat, krmit a ošetřovat, takže jsem odcházela jako profík. :-)

Jediná věc, kterou vytýkám je strava, ta byla naprosto otřesná (ale asi nikdo nečeká, že se v nemocnici dobře nají).

S touto porodnicí jsem celkově velice spokojená a další dítě rozhodně budu opět rodit zde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji navštívit předporodní kurzy vedené paní Šimánkovou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky pro miminko, dudlík, oblečení, ve kterém pojede miminko domů, něco dobrého k jídlu.

10.03.16

Musím říct, že já jsem byla spokojená a měla jsem velké štěstí na personál, který byl u mého porodu.

Když jsem přijela poprvé do nemocnice, tak mi otevřela dosti arogantní sestra (která vypadala trošku jako hospodská babka.) Takže na mě zkoušela, něco v tom smyslu, že jako prvorodička, nemůžu poznat jestli rodím či ne atd… naštěstí jí doktorka celkem zchladila a zastala se mě a samozřejmě jsem asi do dvou hodin porodila :D

Nicméně jsme přijela, když se měnila směna a já dostala úplného anděla, starší porodní asistentku, která byla tak milá, hodná a skvělá. Ani na chvilku jsem neměla pocit strachu nebo beznaděje.

Nikdo mi do ničeho nekecal a nechali mě krásně přirozeně porodit, bez jakýchkoliv prášků a pod. (ačkoliv jsem na tom netrvala, ale jsem za to ráda). Když přišlo na řadu tlačení, přišla mladá doktorka, která byla taky moc fajn. Všichni mě podporovali a opravdu jsem nezaslechla žádné špatné slovo na mou osobu.

Hned mi přiložili malou na hruď na přisátí a po chvilce jí vzali umýt a ještě dvě hodiny jsem s malou mohla zůstat na sále i s manželem.

Co se týče odd. šestinedělí a novorozeneckého odd., tak za mě taky super. Všichni moc hodní, poradí. Jen je zapotřebí otevřít pusu a když něco nevím, neumím, tak se zeptám. Myslím, že hodně lidí si neuvědomují, že pro ty sestry je to dennodenní rutina a oni do matek nevidí a nezjistí, že jim nejde kojit, pokud si o to neřeknou. Jen kvůli kojení, jsem byla u sester pečená vařená a trpělivě mě to učily a radily, stačilo jen přijít a poprosit. Nikdo na mě nedělal ksichty nebo neměl blbé řeči.

Takže za mě Bulovka ANO.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se odbít a buďte asertivní. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, 2× ručník, pár plen na víc,mastičku na zadeček, nejlépe Bepanten, pak to využijete i na popraskané bradavky.

28.02.16

Noční můra! Nebudu zde psát romány, ale ráda bych ve stručnosti varovala maminky, které se rozhodují rodit na Bulovce, aby své životní rozhodnutí zvážily.

Rodila jsem zde v roce 2015. Přijela jsem v noci do porodnice, stahy po 5 minutách, lehké krvácení a odtékala mi plodovka. Po vyšetření na utz mi bylo striktně sděleno, že jako prvorodička nevím, co znamená odtok plodové vody a že mám jít domů, že nemají pro mě místo! Já ale trvala na svém, tak mi neochotně udělaly sestry test plodové vody a poté mi sdělily, že tedy milostivě si mě tam nechají, že to skutečně byla plodová voda.

Ležela jsem na přípravce, už skoro rodila, do toho mi daly klystýr a hned záhy jsem šla rodit. Cestou na sál mi bylo sděleno, ať si pospíším, že na mě nemají celý den! Porod má být pro maminku a hlavně prvorodičku tím nejhezčím zážitkem, pro mě byl nezapomenutelný, ale v negativním slova smyslu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně papírové ubrousky na nohy!

3
04.02.16

Vynikající zkušenost, super doktoři a ještě lepší a hlavně milé sestřičky.

02.02.16

Rodila jsem v listopadu 2015 jako prvorodička, v 36 letech. Byla jsem den před termínem na kontrole a protože se porodnice za pár dní zavírala kvůli rekonstrukci, rovnou mě přijali. Na příjmu milá sestra i doktorka, vyplnili jsme všechny údaje a šla jsem na pokoj. Zavedli mi vyvolávací tabletu, ale celou noc se nic nedělo, tak jsem se dobře vyspala. Další den ráno v deset mi zavedli další.

Pár minut po zavedení to začalo bolet. Nic z toho co jsem si načetla o kontrakcích se nekonalo. Začala jedna velká kontrakce, bez přestávky děsné bolení. Byla jsem skoro pořád napojená na monitor, dostávala kapačky s oxytocinem a antibiotika kvůli pozitivnímu streptokoku, což je celkem běžná věc. Bolelo to hrozně, takže ani nevím a najednou jsem byla v porodním boxu, tam mi provedli klystýr. To bylo úplně v pohodě a měla jsem si zacvičit na míči a dát teplou sprchu, ale na to jsem neměla vůbec sílu.

Začala jsem prosit o epidural a ten jsem taky za chvilku dostala. Bohužel to nezabralo na bolesti absolutně vůbec. Sestra řikala, že je správná chvíle, abych si zavolala přítele, který by chtěl být u porodu, ale odmítla jsem to. Nedovedu si představit, že by na mě kdokoliv koukal a nějaký držení za ručičku mě vůbec nezajímalo. To je prostě takový rauš, že jsem jen úpěla a doufala, že to bude rychle za mnou. Pak jsem putovala na porodní sál, kde se představily dvě porodní sestry, mladé sympatické holky s úsměvem na rtech. Začalo samotné tlačení.

Zkoušela se poloha, která mi nejvíc vyhovuje, ale bolelo to ve všech stejně, na boku mě chytali křeče do kyčlí, na zádech křížový bolesti. Začala jsem hysterčit, že to hrozně bolí, ale sestry mě uklidnily a vrátily zpět do reality. Měly určitě nějaké psychologické vzdělání, protože se mnou skutečně obratně profesionálně-lidsky mluvily a to mi hrozně pomáhalo.

Všelijak mě podpíraly u tlačení, povzbuzovaly. Samotné tlačení byl zlatý hřeb bolesti, trvalo to hodinu. Taky mě posazovali na otevřený záchod, aby gravitace porodu pomohla. Doktorka se přišla jen občas na průběh porodu podívat, tu si ani moc nevybavuji, byla vietnamské národnosti. Milá, ale celý moje snažení byly přítomny jen sestry. A mně to vůbec nevadilo. Byla jsem v dobrých rukou. Pak se malá narodila, trochu jsem měla šrámy, tak mě doktorka zašila a zůstala jsem dvě hodiny na sále odpočívat, převážně sama. Malou mi ukázali a pak jí na vozíku přivezli celou dobu vedle mě. Popravdě jsem toho měla plný kecky, tak jsem si jí jen tak kradmo prohlížela a odpočívala. Celkem porod trval šest hodin.

Pak jsem putovala na oddělení šestinedělí na nadstandard. Měla jsem být na pokoji po třech, ale byly jsme tam jen dvě a druhý den už uplně sama. Miminko jsem měla pořád u sebe, malá převážně spala. Jen prvních pár hodin po porodu mi nabídli, že se o ní postarají na sesterně, abych si mohla odpočinout. Odmítla jsem to, byla to chyba, měla jsem se prospat.

Sestry mě všechnu péči naučily, na žádném předporodním kurzu jsem nebyla a odcházela jsem jako profík. Kojení, koupání, péče o pupík… Všude bylo čisto, pořád se vytíralo, měnily košile. Jídlo moc dobré nebylo, ale já stejně neměla moc hlad. Čtvrtý den mě pustili a vzpomínám na Bulovku jako na perfektní místo k porodu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno dostanete, jen vlhčené ubrousky si vemte.

1
30.01.16

Tak já na Bulovce rodila 22.12.2007 a 13.11.2013 a teď mám termín a znovu jdu na Bulovku. O miminko bylo skvěle postaráno a poprvé, když jsem rodila 33+5 tt, tak taky super.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pouze oblečení pro mimčo pro odchod domů.

27.01.16

Rodila sem na Bulovce dne 17.8. 15. Vše bylo v naprostém pořádku. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že přítel se mnou nemohl vůbec být. Musela jsem mu zavolat až na
porod a ten samozřejmě nestihl. O miminko bylo perfektně postaráno… Cokoliv
jsem potřebovala vědět, mi řekli.

Jinak personál perfektní, všeho dostatek - vložky, košile a vše pro miminko. Dokonce bylo i moc hezké, že oddělení procházel přednosta a ptal s,e jestli je vše v pořádku. Nám na pokoji moc netekla teplá voda a hned se to tam začalo řešit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na nic zeptat, nic vám sami neřeknou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mít svoje jídlo a případně pití.

24.01.16

Rodila jsem zde v červenci 2012. Posledních 14 dní jsem si v porodnici stěžovala
na bolesti a menší četnost pohybu malého. Vše mi řekli, že je normální. Minuli jsme
oba termíny a tak začali vyvolávat ve 41 plus 3. Byl to pátek v pátek už něco
začalo. Nikdo si mě tam moc nevšímal.

V sobotu začaly už silnější bolesti, které mi ale doktoři nevěřili, protože nebyly vidět na monitoru. Rejpali se ve mně jak v dobytku, jak se mě snažili otevřít. Posléze jsem začala i krvácet a bolesti nabíraly na intenzitě a četnosti. V sobotu v noci mě dovezli dolů k porodním sálům na klystýr a přípravu, tam už se ukazovaly slabší odezvy malého, pořád nic.

Neotevírala jsem se ani na centimetr. Manžel za mnou vůbec nemohl, no a v
neděli ráno práskli vodu, která byla zelená. Zas špatně odezvy a že to je
normální, že po třech dnech už je malý unavený. Mezi tím na mě sestřičky měly
dost neokázalé připomínky jako třeba: „Lépe se to dělalo maminko viďte,“ a
podobně. Asi že jsem byla mladá.

Šly že mě různé věci, pak se otevřeli dveře, vešel primář, prohlídnul mě a zavolal je ven. A najednou bugr a na sál, akutní císař. Když malého vyndali, byl namodralý a měl dvakrát šňůru kolem krku. Vyndali ho za pět dvanáct, kdyby ten primář v civilu, který už šel domů, nepřišel, nevím jak by to dopadlo. Naštěstí to mělo dobrý konec až na to, že jsem si odnesla trauma z porodu. Avšak pak u gynekologa v poporodní zprávě bylo, že porod bez větších komplikací zakončený sekci a plodová voda odtekla samovolně o půlnoci. No kecy.

Porodnici můžu poděkovat tak maximálně za traumatický prožitý porod. Vím, že je to o personálu a tak, ale ten strach a bezmoc byla šílená. Proto jsem zvolila napodruhé jinou porodnici a sem už bych nešla. Omlouvám se za anonymitu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S sebou optimismus, štěstí na personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy a dobrou náladu.

2
22.01.16

Rodila jsem 17.11.2015, příjezd v 06:30, porod 12:44.S porodnicí jsem celkově spokojená i s přístupem sestřiček a paní doktorky. Přišla jsem sem na doporučení od kolegyně, která tu rodila dvojčata a také byla moc spokojená.

Během porodu NEDOPORUČUJI léky na bolest, protože vám utlumí porod, takže následně dostanete Oxytocin, který vám porod vyvolá, a bolestí se pak můžete zbláznit. Bez léků, když tlačíte, tak vás to nebolí, ale s Oxytocinem je to „zlo“a nekonečné utrpení. Jako prvorodičce mi vadilo, že musím být neustále připojená k tomu šílenému CTG. Miminko mi přiložily na břicho, nechaly, dotepat pupečník a než jsem stihla porodit placentu, měla jsem ho u sebe.

Na boxu se mnou byl manžel od 09-12:44h. Dokonce se mohl jít se sestřičkou podívat, jak umývá miminko. Pak nás nechaly tak 45 min na boxu i s miminkem a to jsme se už mohli fotit a užívat si společné chvíle, bylo to nádherné. :-)

Byla jsem převezena na dvoulůžkový nadstandard za 400 Kč/noc, který všem moc doporučuji. Potřebujete jenom 2× ručník, sprchový gel, pantofle, hřeben a zubní pastu, protože po šití budete chodit na malou jenom do sprchy místo na wc, která je společná pro 2 pokoje. Pokud máte Framykoinovou mast, super, gely z dubové kůry a jiné serepetičky jsou k ničemu, hrozně štípou a způsobují mokvání rány.

Jídlo v nemocnici dobrý, akorát musíte pokaždé s miminkem do jídelny, takže před vchodem „parkuje“ asi 30 vozíků a některé maminky musí jíst rychle nebo vůbec nepřijdou. POZOR! Přečtěte si něco o dietě při kojení, aby vaše děťátko nebylo jedno z těch, které celou noc propláčou kvůli kolikám, protože jídlo není rozhodně přizpůsobeno kojícím matkám. Takže ŽÁDNÉ pečivo, ŽÁDNÉ mléko, jenom zakysané výrobky, ŽÁDNÉ sladkosti a už VŮBEC NE jablečné pyré nebo čerstvé ovoce (kromě banánů 1×/den).

Veškeré poučení o kojení, mytí apod. jsou rychle-rychle, aby jste se podepsala, že jste s tím srozuměná. Sestřičky se střídají jak na běžícím páse, takže co řekne jedna, to popírá druhá, takže máte chaos. Doporučuji jít na kurz nebo si zavolat domů za 600 Kč laktační poradkyni (pojišťovna proplácí až 1000 Kč na kurzy, masáže apod.), která vám všechno v klidu vysvětlí.

Po porodu vám miminko přivezou cca za několik hodin. Sestřičky budou radit: „kojte co 2h, musíte budit miminko apod.“ Nikdo to nedodržuje, protože jednak ještě nemáte čím kojit a jednak, když už se namakáte s tím, aby usnulo, tak ho nebudete přece znovu budit. Rozhodně nenechávat miminko přes noc na novorozeneckém, protože se nerozkojíte. Miminko přiložit, ono si ucucne nějakou kapku a bude mu to zatím stačit. Řeči typu, musí mu to stačit na 24 h co má v bříšku, tak nemusí, má hroznej hlad a bude vám pořád řvát. Pokud nebudete přikládat, nerozkojíte se.Prsa mazat po každém kojení Bepanthenem a nechat zaschnout kapičku. Za 2 týdny trochu znecitliví a už to nebudete potřebovat.

Doma jste rády, že je ticho a máte klid, ale jste na to sama a musíte pořád hádat, proč mimi pláče. Kromě toho, že má hlad, plyny, nebo plnou plenku, jsem zjistila, že se chlapeček nemůže vyčůrat po jídle kvůli tomu, že může mít zvednutý čuráček nahoru, takže rychle rozbalit a nechat vyčůrat.Doporučuji koupit si elektrické houpátko místo monitoru dechu a chůviček, které za chvíli zjistíte, že vůbec nepotřebujete. Stačí položit na houpátko na bok, strčit dudlík, přikrýt - hotovo. :-)

Všem přeji rychlý porod a zdravá miminka! :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si víc informací ohledně diety během krmení a správného přikládání, využít příspěvek od pojišťovny a zajít na kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty podle seznamu, 2 láhve vody na první noc, pantofle, mycí gel, hřeben, 2× ručník na prsa a na spodek, Bepanthen.

1
16.01.16

Na Bulovce jsem rodila v listopadu 2015 a byla jsem moc spokojená, takže při dalším dítěti jedu opět tam.

Konkrétně paní doktorka Kotoulová na mě působila tak příjemně, že jsem souhlasila s urychlením porodu a jsem za to zpětně ráda.

Tatínek se mnou mohl být během celého procesí. Malou přivedla na svět porodní asistentka (jméno si bohužel nepamatuji), která automaticky udělala vše, jak jsem si představovala - pupečník dotepal a malou mi po narození ihned přiložila.

Jediné mínus mělo jídlo a chování dam, které uklízely. Ale to je podle zkušeností kamarádek všude bída.

Diskuze o této porodnici