Městská nemocnice Ostrava, Porodnicko-gynekologické oddělení

V této porodnici, která prošla v roce 2011 kompletní rekonstrukcí se ročně narodí kolem 1 600 dětí.

Porodnice v Ostravě Fifejdech disponuje 62 lůžky na dvou a třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici dva jednolůžkové nadstandardně vybavené pokoje.

Porodní boxy jsou nadstandardně vybaveny - disponují relaxační vanou, hammokem (závěsná síť), tvarovacími vaky, TV s připojením USB s možností vlastní hudby, vlastním sociálním zařízením a lůžkem pro první ošetření novorozence.

Přítomnost otce u porodu je vítána a porodní plán se snaží personál respektovat.

Informace o předporodním kurzu vám sdělí na telefonním čísle +420 596 194 451 (po–pá, 6.00–14.00 hod.). Zúčastnit se můžete také kurzu „Manipulace s novorozencem“, cvičení po porodu nebo kurzu Baby masáže.

Podívejte se na Facebook porodnice Fifejdy.

Doporučují maminky porodnici Městskou nemocnici Ostrava, Porodnicko-gynekologické oddělení?

Hodnoceno 115x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Marek Ožana

Předporodní kurz: +420 596 194 451

Porodní sál: +420 596 194 712

Oddělení šestinedělí: +420 596 192 423

Adresa: Nemocniční 20, Ostrava 728 80

URL: http://www.mnof.cz/klinicka-oddeleni/gynekologie-a-porodnictvi/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Fifejdy

13
21.06.17

Do porodnice jsem přijela večer kolem 20. hodiny, sestřičky na příjmu nepříjemné. Doktor úžasný. Sestřičky dávaly najevo, že je obtěžuji, jako by se jim ani nechtělo pracovat. Po měření ozev se mi snažily vnutit názor, že kontrakce nemám, břicho mě nebolí a že se se mnou stejně teď už večer nic dělat nebude. Noc jsem strávila na porodním boxu.

Jedna ze sestřiček mi dala kapačky a sotva to pustila, už se ptala, jestli mě to štípe. V tu chvíli neštípalo, ale po chvíli mě ruka začala pálit, až jakoby mi hořela. Od té doby se za mnou nikdo nestavil. Až v 5 hodin ráno. Naštěstí pak byla výměna směn a já dostala pořádnou porodní asistentku. Úplně skvělou. Přišel mě vyšetřit i další doktor, který byl taky moc fajn. Od té doby bylo vše super. Porodní asistentka mi se vším radila, co jak mam dělat, jak to všechno co nejlépe zvládnout. K porodu pak přišla i nějaká doktorka, která mělo porodu ošetřila… Byla moc hodná. Všechno bylo fajn až na ty husy na příjmu. Jedna z nich dokonce provázela porodnicí, když jsme se do ní byli s manželem podívat, abychom se rozhodli, kde budeme rodit.

Jinak na oddělení šestinedělí bylo taky vše OK. Všechny sestry, i z novorozeneckého, byly moc hodné a ochotné - pomohly, poradily. Takže spokojenost. Proto bych porodnici doporučila.

08.06.17

Porodnici mohu doporučit. Porod byl vyvolávaný kvůli rizikovému těhotenství, ale dobře vedený. Porodní plán byl v rámci možností respektován, vždycky mi předem řekli, co jsou dělat a já se mohla rozhodnout. Měla bych jen jednu výhradu - miminko mi hned po porodu museli odnést na pozorování, což chápu, ale vědělo se to předem, jen mi to asi zapomněli říct. Moc by se nezměnilo, ale asi bych nebyla tak vyplašená a mohla se předem zeptat na pár věcí. Takže dávám 9 bodů z 10. :)

Personál byl milý, vstřícný, empatický a jsem mu moc vděčná za naše zdraví. Respektují názor maminky a dovedou poradit.

Prostředí porodnice je vcelku příjemné, porodní boxy a koupelny oddělení šestinedělí jsou po rekonstrukci.

Celý den a noc jsem trávila na předporodním pozorování. Pokud se tam ocitnete, berte s sebou špunty do uší. Je to pokoj až pro 5 maminek na chodbě u porodních boxů, tam to nikomu není moc příjemné.

Strava je hrozná asi jako všude, ale na požádání vám uvaří třeba kojící čaj.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat, vše rádi vysvětlí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinu a objednat si donášku svačin a minerálky od rodiny. Chleba s taveným sýrem nebo odporným kořeněným salámem po porodu prostě nechcete. Doporučuji papírové kuchyňské utěrky místo jednoho z ručníků.

1724
24.02.17

Porod byl příšerný, ale nejhorší bylo, že mi odrovnali kojení na novorozeneckém oddělení! Bez dovolení ji dokrmovali Nutrilonem, aby jim dala pokoj, když jsem jim ji nechala mezi 2 a 5h ráno, abych se chvilku prospala, protože malá nedokázala spát jinak než v náručí. Přinesli ji jak hadrovou panenku, místo vysvětlení či omluvy mne ještě nutili ji kojit a převažovat! Doma jsem více než 2 týdny bojovala, aby malá opět začala pít. Nemluvě o tom, že každá sestra upřednostňuje jiný styl kojení, což je proti baby-friendly pravidlům!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkuste Krnov!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Právníka?

363
28.12.16

Rodila jsem tam podruhé během 2 let a spokojenost. Doktoři vše vysvětlili a konzultovali. Respektovali porodní plán. Porodní asistentky hodné.

Jediné, co mi vadilo bylo, že čekací pokoj je ve stejné chodbě jako porodní boxy a není to nijak odhlučněné, takže jekot některých rodiček byl poněkud nepříjemný. Boxy v pohodě, miminko nikam neodnáší. Oddělení šestinedělí taky v pohodě, měla jsem nadstandard, takže pohoda. Novorozenecké sestry chodí cca co 3 hodiny a ženské taky. V případě potřeby pomohou, vysvětlí.
Nesetkala jsem se s žádnou neochotou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně sil a pozitivní přístup.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Viz webovky nemocnice. Nic navíc jsem nepotřebovala.

2
03.11.16

Já jsem byla spokojená. Měli ten den zrovna totálně plno a zapomněli na mě na příjmu cca 2 hodinky, ale pak už bylo vše ok. Z JIPky nám udělali normalní pokoj a sestřičky pořád chodily, ptaly se a pomáhaly, i když jsem je se vším otravovala téměř pořád. Vždy s úsměvem vše vysvětlily. Příště jdu rodit opět sem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní hygienické potřeby, ručníky, plenky pro miminko, těhotenskou průkazku, přípaadně potřebné vyplněné papíry.

26.07.16

Jen blázen by rodil v této porodnici. Byl jsem zděšen, když nám bylo „naordinováno“ rodit rizikově pouze tady. Stalo se a nyní jsme odsouzeni na celý život.

Syna násilně vypudily před termínem. Následky? Zpřetrhané veškeré nervy na pravé ručičce a po několika hodinách v inkubátoru odumřění větší poloviny mozku.

Ředitel Ožana alibisticky vše svedl na nezkušenou paní doktorku a na nedostatek personálu. Tato doktorka byla okamžitě přesunuta na lepší místo na Slovesku!

Do 5ti let musíme najít síly na soudy a doufám, že se nic takového již opakovat nebude. Nebojím se nikoho a ničeho. Zničili nám životy a musí to vysvětlit.

Omlovám se za smutnou zkušenost, ale zbořím třeba celý svět, pro pravdu a pro mého syna.

Řekněte si co chcete vy, ne co chtějí oni. Jsou to vaše životy, prosím!

02.07.16

Po předchozí hororové zkušenosti ve fakultní nemocnici jsem si k druhému porodu vybrala Fifejdy. Zejména proto, že pan doktor Ožana je můj gynekolog a jako riziková rodička s DMI nemůžu rodit v menší porodnici.

Do rizikové poradny mne odeslal pan doktor v 36 týdnu těhotenství kvůli podezření na preeklampsii. V nemocnici si mne už nechali. Ležela jsem na gynekologickém oddělení 5 dní. Tlak byl všelijaký. V pátek jsme se s paní doktorkou dohodly, že místo navyšování léků porod vyvoláme, protože cesty byly připraveny, hlenová zátka fuč a maličká docela veliká.

Porodní asistentka byla úžasná, stejně jako paní doktorka, kterou jsem viděla jen při zavádění tabletek a píchání vody. Porod jako takový byl rychlý, mohla jsem se volně hýbat i si vybrat polohu k tlačení. Nikdo mne nenutil hodiny ležet na monitorech. Nekonal se preventivní nástřih a nebylo třeba tišících prostředků ani oxytocinu. Taktéž jsem nemusela tlačit „na povel“, porodní asistentka se přizpůsobovala mému tlačení.

Po porodu jsem ztratila dost krve a preeklampsie se rozjela naplno, takže mi dovezli postel, dostala jsem kapačky s léky na tlak a nesměla jsem se celou noc hýbat. Péče opravdu výborná, porodní asistentky se o mne staraly ukázkově.

Oddělení šestinedělí bohužel zcela hodnotit nemohu, strávila jsem tam chvíli a pak jsem putovala na nedonošence za maličkou. Tam opět všechny sestry úžasné, milé, ochotné, lékaři vstřícní a sdílní.

Jediné minus: novorozenecká JIP je od šestinedělí přes půlku nemocnice. Já byla po porodu v pořádku, ale třeba maminky po císaři nebo ty, které byly hodně šité, si tu cestu musejí opravdu „užívat“. Na oddělení totiž maminku přijmou až po propuštění z šestinedělí, takže do té doby za miminkem jedině po svých.

Personál:

MUDr. Marek Ožana, MUDr. Kateřina Vichnarová, PA Karin Masná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ptát na cokoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, toaletní papír, porodnické vložky.

17.06.16

Vybrali jsme si Fifejdy jako vyhlášenou baby-friendly porodnici, i když jsme až z Rožnova p.R. Bez ohlášení jsme, jakmile se manželce spustil druhý porod, se vydali do Ostravy s dobrým naladěním.

To co se ovšem odehrálo na příjmu, byla studená sprcha tří velmi neochotných sester - tedy ani nevím kdo to byl, když se ani nepředstavily.

Porodnice prázdná - dámy velice neochotné, se divily proč jedeme z takové dálky a podle čeho soudíme, že manželka rodí… Zkrátka slovíčkaření a amatérizmus největšího kalibru. Všechny dokumenty jsme měli předem vyplněné, ale samotný příjem trval 1,5h, než se tam rozhodli nás vlastně poslat domů (tedy dříve navrhli dát manželku na gyndu a ne do porodního boxu, aby se porod ještě více v soukromí rozjel).

Za pár hodin byl náš druhý syn na světě, s tím že jsem jeli z Rožnova rovnou na Vsetín, kam jsme to málem nestihli. Slavná Fifejdy… jen tak dál! Napsal jsem stížnost panu řediteli, ale stejně to vyšumí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se obloukem.

136
21.04.16

Spokojenost! Všichni byli úžasní, strašně hodní, trpěliví a opravdoví profesionálové od porodnice přes šestinedělí až po novorozenecké oddělení.

Obzvlášť Mudr. Lišková, která mi zachránila zkamenělá prsa. :)Měla jsem nadstandard a nelituji, vše skvěle.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní jídlo. ;)

29.03.16

Mohu vřele doporučit.

Zaplatili jsme si nadstandardní pokoj, abych mohla být sama. Všechny sestřičky vstřícné, vše mi ukázaly, když jsem něco nevěděla, ochotně poradily. Chodily se přes den i noc ptát, zda je vše v pořádku, jestli něco nepotřebuji. Pomáhaly s kojením.

Já jsem spokojená se vším.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebýt hladem, bude vám zle! Sníst něco na energii - kousek čokolády, sušenku..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nepřehánějte to po porodu s ovocem, jestli kojíte - já jedla pomeranče a jablka a miminko se dost osypalo.

353
23.03.16

Výborný přístup lékařů, asistentek i studentek. Na šestinedělí byly výborné „gynekologické“ sestřičky, dětská lékařka nebyla moc sdílná, což mi vzhledem k přesunu dítěte na JIP vadilo a poněkud zkazilo jinak celkově skvělý dojem. Ještě bych chtěla doplnit pochvalu sestřičkám na oddělení nedonošenců kterým chci a poděkovat za skvělou péči.

Personál:

Mudr. Jašík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mně se osvědčil hroznový cukr.

08.03.16

Spokojenost! Kdybych rodila znova, tak opět tam. Všechen personál, ať už porodní asistentka, doktoři, studentky, sestřičky na šestinedělí… naprosto úžasní. Chodila jsem tam i na předporodní kurzy a naprostá spokojenost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady! Vzít si s sebou kojicí nebo fenyklový čaj, sestřičky vám rády uvaří konvici.

09.02.16

Porodnice: Porod začal prasknutím vody, ale nic se nedělo. Tak klasicky vyvolávací tablety, kapačky atd. nakonec ukončeno po cca 12 hodinách sc pro padající ozvy. Každé vnitřní vyšetření nehorázně bolestivé a to se vystřídali doktorka a doktor. Jediný, od koho vyšetření nebolelo, byl zástupce primáře. Velmi příjemný byl pan anesteziolog. A na příjmu byla nepříjemná PA a ta je prý nepříjemná na každého, bohužel jméno nevím.

Šestinedělí: PA i dětské sestry příjemné. Dětská sestra mi všechno ukázala, jak mám koupat, přebalovat, kojit. Musím říct, že jsem měla štěstí, že měla službu paní Gilgová, protože miminko pilo málo a ona jako jediná mi ukázala polohu na kojení fotbalistu a pak už to šlo krásně.

Bylo poznat, že je moc plno, protože PA neměly moc času a přišly pak tak 2× za den. Dokonce se na pokoje přidávaly třetí postele. Co mi vadilo, tak že v podstatě od půl 6 už se nadalo spát, protože furt někdo lozil - uklizečky, PA, dětské sestry prostě než se měnila směna, taky aby měly všechno v pořádku, takže mimino furt někdo budil a nebyl skoro ani čas se osprchovat před vizitou nebo si zajít v klidu na velkou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodnických vložek, protože na šestinedělí nic nedostanete.

07.01.16

Doktor velmi arogantní, prováděl vyšetření a úkony, se kterými jsem nesouhlasila (např. prasknutí plodové vody - neptal se a prasknul, ani jsem nevěděla, že to dělá - odmítla bych).

Na porodním boxu i přes porodní plán, že chci být průběžně informována o zdrav. stavu dítěte, se mnou nikdo nekomunikoval - porod skončil císařským řezem, o kterém jsem se dozvěděla těsně před. Nikdo nekomunikoval, že má podezření na dušení dítěte apod.

Na šestinedělí nikdo nevysvětlil, jak to tam chodí, že jsem jednou dostala seřvaní od dětské sestry a pak za jinou věc od „dospělácké“ sestry. Pokud chcete přirozený porod, personál, který akceptuje vaše přání a snaží se je dodržet, nevmanipulovává vás kam nechcete, komunikuje! s vámi, tak rozhodně NE pro Fifejdy. Pokud jste maminka, která je vděčná všem, protože přece „máte zdravé dítě, tak co víc byste chtěla“ tak si tam klidně běžte.

Nepřirozeným porodům zdar.

Personál:

MUDr. Vít Harazim

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kašlat na porodní plán. Nerespektují, podle mě ani nečtou, nevyjdou vstříc, nekomunikují, vmanipulovávají tam, kam nechcete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Profesionální doprovod sebou, který se postárá o to, aby porod byl dle vašich představ.

04.01.16

Porodnici na Fifejdách můžu doporučit každé těhulce, která se rozhoduje, kde rodit. Já byla maximálně spokojená. Profesionální přístup jak na porodním, tak na šestinedělí. Sestřičky hrozně hodně a příjemné. Jen na příjmů byla jedna můra, která kazí jméno! Nechtěla podat informace osobě, kterou jsem uvedla jak v jejich formuláři, tak v porodním plánu! Byla hrubá a protivná! Ale to byla opravdu jen jedna vrána ze všech.

Měla jsem nadstandard, taky paráda. Možná jen jídla málo. Ale dobré bylo.Stejně se vás každý ptá, co má donést, tak si řekněte o něco na zub. :-) Měla jsem zpočátku trošku problém s kojením, sestry mi ochotně poradily a pomohly. Odcházeli jsme za 3 dny plně kojící.

584
03.12.15

Musím se přidat k maminkám, které s touto porodnicí byly spokojené. I já patřím k velmi spokojeným maminkám. Rodila jsem v září 2015. Již prohlídka porodnice mě velmi oslovila, i následný přístup personálu, kdy jsem docházela do porodnice před porodem.

Při porodu paní asistentka Karin byla velice milá a dodávala mi sílu. Celý porod vedou porodní asistentky. Lékaři chodí až na prohlídku po kontrole, šití. Miminko mi hned po porodu dali ke kojení a bylo se mnou celé 2 hod. na porodním boxu.

Na odd. šestinedělí také velmi příjemný personál, i sestřičky z novorozeneckého, které moc pomáhaly. I paní primářka pomáhá s kojením maminkám, kde neumí pomoci sestřičky. Jídlo je tam chutné, vaří si sami, žádné Sodexa a spol.! Návštěvy jsou 2× denně a pouští tam i malé děti. Pokoje s vlastním WC, po 2 maminkách, ale polovinu pobytu jsem byla sama na pokoji jako ostatní maminky. Opravdu vřele doporučuji.

PS: porodní vana je grátis, i když na webovkách píši, že zpoplatněná. :-)

Personál:

PA Karin

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se podívat na prohlídku porodnice a rozhodnout se podle intuice, kde se cítí dobře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku a doklady, zbytek půjčí v porodnici nebo donese tatínek.

09.10.15

Na pôrodníckom oddelení, oddelení šestinedelí a novorodeneckom odd. som nenarazila na jediného nepríjemného človiečika . Celý personal bol ku mne milý nielen pri pôrode, ale i pri kontrolných prehliadkach a pri hospitalizacii ešte mesiac pred pôrodom z dôvodu podozrenia na únik plodovej vody.

Pôrodné asistentky ma každú chvíľku chodili kontrolovať a profesionálne a hlavne ľudsky sa o mňa starali. S ohľadom na veľmi rýchle prebiehajúci pôrod boli všetci príjemný ochotný a milý. Pôrodná asistentka, ktorá ma príjmala, profesionálne a hlavne ľudsky mi pomáhala po celú dobu. Lekári i sestričky na šestinedelí a novorodeneckom oddelení úžasný. Stretla som sa len s ústretovým konaním a ochotou pomôcť, čo ako prvorodička oceňujem, nielen pri dojčení. Na všetky otázky som dostala riadnu odpoveď a sestričky sa stále chodili pýtať, či niečo nepotrebujeme.

Pôrodnicu Fifejdy môžem vrelo odporúčiť. Rozhodne som si pri výbere pôrodnice vybrala dobre a pri ďalšom tehotenstve sa tam určite vrátim. Vďaka skvelému personálu som si na pôrod odniesla krásne spomienky.

2712
01.06.15

Na Fifejdách jsem rodila 18.5.2015 a jsem velmi spokojená. Tuto porodnici všem doporučuji.

Personál na porodním i na šestinedělí byl úžasný. Porodní boxy jsou dobře vybavené, PA chodila pravidelně kontrolovat, při točení monitoru mě nenutili ležet. Snažili se ve všem vyjít vstříc, vše vysvětlili.

Na šestinedělí jsem byla na nadstandardu a jsem dost vděčná všem sestrám, které mi pomáhaly kojit a byly vždy ochotné pomoct s miminkem i v pozdních nočních a brzkých ranních hodinách - vždy s úsměvem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky na porodní box a šestinedělí. Vodu. Boty do sprchy. Na šestinedělí vložky a toaletní papír.

12.05.15

Naprosto spokojená ve všem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Síťované kalhotky - ty největší. :-)

4
09.05.15

Vyhověli mým přáním. Doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.

21.04.15

Má zkušenost s touto porodnicí je jen a jen kladná - od přijetí na porodním oddělení až po odchod domů. Sestřičky příjemné, lékaři profesionální, poradili s kojením, které mi moc nešlo. Nakonec jsme odcházeli domů s plně kojeným synem a vzpomínám na tuto porodnici jen a jen v dobrém. Další porod jedině tady!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky, doklady.

08.03.15

Spokojenost. Na porodním sále všichni míli, usměvaví, zodpoví všechny otázky kdykoliv. Porod byl rychlý, bez problémů. Malou jsem měla u sebe celou dobu.

Na oddělení šestinedělí nové koupelny. Celkově prostě spokojenost. Příště, pokud nějaké bude, tak rodit opět Fifejdy.

06.03.15

Odešla jsem předčasně domů po císaři, pokoj šestinedělí katastrofa, koš překypující špinavými vložkami, kanálek ve sprše neodtékal, TV nehrála a nedejbože si postěžovat. Nikdy více!

06.03.15

Nedoporučuji, a to zejména oddělení šestinedělí, hygiena + personál. Když jsem si stěžovala, sestřička za mnou vletěla na pokoj a společně s uklízečkou na mě začaly řvát. Šla jsem druhý den domu na reverz, ten týden jsem už byla třetí, co odešla dle informací lékaře. Strašná zkušenost. Ale radost ze syna všechno smazala. Jsem ráda, že se narodil zdravý a je v pořádku.

Chystají se rodit v porodnici Fifejdy

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici