Městská nemocnice Ostrava, Porodnicko-gynekologické oddělení

V této porodnici, která prošla v roce 2011 kompletní rekonstrukcí se ročně narodí kolem 1 600 dětí.

Porodnice v Ostravě Fifejdech disponuje 62 lůžky na dvou a třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. Na oddělení šestinedělí jsou k dispozici dva jednolůžkové nadstandardně vybavené pokoje.

Porodní boxy jsou nadstandardně vybaveny - disponují relaxační vanou, hammokem (závěsná síť), tvarovacími vaky, TV s připojením USB s možností vlastní hudby, vlastním sociálním zařízením a lůžkem pro první ošetření novorozence.

Přítomnost otce u porodu je vítána a porodní plán se snaží personál respektovat.

Informace o předporodním kurzu vám sdělí na telefonním čísle +420 596 194 451 (po–pá, 6.00–14.00 hod.). Zúčastnit se můžete také kurzu „Manipulace s novorozencem“, cvičení po porodu nebo kurzu Baby masáže.

Podívejte se na Facebook porodnice Fifejdy.

Doporučují maminky porodnici Městskou nemocnici Ostrava, Porodnicko-gynekologické oddělení?

Hodnoceno 115x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Marek Ožana

Předporodní kurz: +420 596 194 451

Porodní sál: +420 596 194 712

Oddělení šestinedělí: +420 596 192 423

Adresa: Nemocniční 20, Ostrava 728 80

URL: http://www.mnof.cz/klinicka-oddeleni/gynekologie-a-porodnictvi/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Fifejdy

21.03.13

Přístup personálu na kontrolách před porodem celkem v pořádku. Bez upozornění a souhlasu(!) mi však lékař provedl Hamiltonův hmat, který bych si vůbec nenechala provést!

Byla jsem na indukci a před porodem mi předali souhlasy, abych si je doma nastudovala, podepsala. Nelíbily se mi (souhlas s nástřihem hráze), chtěla jsem to s nimi na příjmu ještě probrat + ještě případně posunutí indukce. Už při vstupu do čekárny jsem věděla, že je „zle“. Chaos, nervozita - přijímací sestra byla rozlítaná a nepříjemná, vůbec neměla čas ani chuť se se mnou bavit o mých požadavcích. Věřila jsem ale, jak nám porodní asistentka při prohlídce sdělovala, že na porodním sále se mnou vše budou konzultovat a nechají mě „být“.

No to nenechali, porodní asistentka mě stále nutila ležet na zádech, aby mě mohla monitorovat. Pouze 10 minut mě nechala ve sprše. Pak přišel doktor a řekl „dejte jí Dolsin“! Ještě, že jsem to slyšela a odmítla. Dost se divili, asi by mi ho dali bez ptaní. Naštěstí porod přišel dřív, než se čekalo, jinak bych asi pořád visela na tom monitoru. Bohužel jsem tak ale prošvihla moment, kdy jsem mohla konzultovat nástřih hráze, kterou mi sešili tak, že asi budu muset na plastiku. :(

Pak už bylo vše v relativním klidu. Jen mě mrzelo, že mi porodní asistentka hned nepomohla s přisátím miminka, hodně se snažilo a nešlo to, já to také neuměla. Až někdy po půl až hodině jsem porodní asistentku zavolala a poprosila ji.

Z personálu byla hodně cítit nervozita, spěch, což se může stát, ale já se od sestřičky dověděla, že si lékaři sami objednali 6 indukcí, což je na 3 porodní boxy dost, když by měli počítat i s přirozenými porody.

Pak mě překvapilo, že mi téměř 2 hodiny miminko nedali. Když ho přivezli, řekli, že dostalo nutrilon - zase bez upozornění a souhlasu, nechápu.

Jinak péče sester z novorozeneckého a šestinedělí je skutečně výborná, vždy k dispozici, dobře naladěné, vstřícné, ochotné poradit, pomoci - i když každá má také trochu jiný přístup (jedna, že svítit v noci musíte, druhá zase ne).

Moc mi nevyhovovaly vizity a prohlídky - připravte dítě k prohlídce - doktor okamžitě ve dveřích, dítě se kojí, je pokakané - žádná časová rezerva pro klidnější průběh těchto akcí nebo čas vyhrazený pro návštěvu lékaře - všechny děti křičí na chodbě. Ale tak to asi chodí všude, nevím, nemám jinou zkušenost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si dostatek nočního prádla - v pokojích je příliš teplo.

6837
04.03.13

Rodila jsem 8.2.2013 a byla jsem maximálně spokojená. :)

Přístup sestřiček a doktorů je úžasný. :) Nikdy se nemusíte bát na cokoliv zeptat vždy vám vše ochotně řeknou a vysvětlí. Také musím moc poděkovat všem sestřičkám na porodním, po celou dobu porodu mi byly velkou oporou, moc příjemné, upovídané a velmi šikovné. :) Také lékaři byli skvělí hlavně pan MUDr. Ožana, díky kterému jsem v pořádku i přes komplikace hned po porodu ses silným krvácením. Ale díky personálu jsem se nemusela bát jelikož mě o všem vždy informovali, co dělají a proč to dělají, pan primář si mě pak chodil sám denně kontrolovat.

Také sestřičky na šestinedělí jsou výborné, příjemný přístup, ochota se vším pomoct poradit. Když měli chvíli čas, stavily se si s námi popovídat jako kamarádky.

Když jsem porodila, byly v nemocni zákazy návštěv. Ale sestřičky byli tak hodné a stejně ke mě každý den pustili manžela i na dvě hodiny, to bylo velmi pěkné.

Jediné mínus bylo s jídlem - je jen snídaně, oběd a večeře. Mezitím bohužel nic, tak si maminky něco nabalte už z domu k zobání. :)

Personál:

MUDr. Marek Ožana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a hlavně se nebát. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela (přítele), doklady, něco na mlsání, nějaké pití, toaletní papír (ten bohužel nikde není).

25.02.13

Porodnici mohu jedině doporučit, personál ochotný, vstřícný, milý, neměla jsem strach se na cokoliv zeptat. Mnou sepsaný porodní plán se mnou probrali a do porodu jsme jej pořád aktualizovali dle aktuálního stavu. Vybavení perfektní, nemohu si na nic stěžovat. Komunikace během porodu úžasná.

Z oddělení šestinedělí jsem již tak nadšená nebyla, ale naše miminko mě zajímalo nejvíce a na personál si nemůžu stěžovat. Hodně mi vadilo, že na dva třílůžkové pokoje je jeden sprchový kout a jedno WC. Ale pokud to jde, sestřičky tyto pokoje neobsazují komplet, takže buď jsem byla na pokoji sama, nebo ve dvou. Toto je asi jediná výtka.

Pokud bychom čekali druhé miminko, bez váhání bych šla do této porodnice. Nastávajícím maminkám porodnici určitě doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, sestřičky vše s ochotou vysvětlí a pomohou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a sílu, kterou budete potřebovat při porodu.

260
26.01.13

Píšu ve zkratce: rodila jsem plánovaně po 12 dnech přenášení, porod trval 17 hodin ukončen kleštěmi. Personál super jak na porodním, tak ne šestinedělí.

Liu
6465
18.01.13

Rodit jsem šla plánovaně, takže v 7 ráno nástup na příjem. Nečekali jsme ani minutu, hned nás vzali do šatny, kde jsme se já i manžel převlékli a zavedli na pokoj u porodních sálů. Tam jsme koukali na televizi a já dostala kapačku. Pak přišla sestra natočit ozvy a ještě chvilku jsme čekali. Sestra mi přišla obvázat nohy a taky, že mě vycévkuje - toto jsem požádala provézt až na sále po spinálu. Bylo mi vyhověno a sestra předala tuto informaci na sál. Čekala jsem, že ještě budu muset podstoupit klistýr, ale nedostala jsem ho, což jsem byla taky ráda a dost mě to překvapilo, že mi žádný nenutí.

Po deváté hodině si pro nás sestra přišla, že už po nás touží na sále, a jelo se. Postel tlačil manžel, který vypadal v mundůru jak doktor. :) Sestry na příjmu příjemné, stejně tak na sále a vlastně všude, kde jsem se hnula.

Na sále mi aneteziolog vše vysvětlil každý krok, co dělal. Píchli mi spinál a čekalo se, až zabere. Pak mě vycévkovali, přišel můj gynekolog MUDr. Slezák, který vedl operaci. Manžel seděl vedle mne, byl celkem odvážný, takže nakukoval doktorům pod ruce. :) Anesteziolog vše komentoval a ubezpečoval se, zda mi je dobře. Za chvilku jsem slyšela pláč miminka, tatínek fotil (sestry ho upozornili na přípravu foťáku). Dokonce mám foto, jak mi vytahují miminko z bříška.

Za chvilku mi mimčo přinesli a nechali mě se s ním pomuchlat. Dokonce mi na to uvolnili i jednu ruku, abych si mohla šáhnout. Pak miminko odvezli na dětské a manžel tam s ním mohl být, jak dlouho chtěl. MUDr. Lišková mi přišla říct info o miminku a pogratulovat a pak mě odvezli po zašití na JIPKU.

Sestry na JIP opět úžasné, miminko mi nosili co tři hodiny - naposled ve 21 hodin a pak až v 5 ráno. Druhý den jsem šla na šestinedělí, kde jsem měla domluvený nadstandard. Doporučuji! Úžasná záležitost. Byla jsem tam jak na hotelu.

Třetí den už mi dali malého napořád, do té doby mi ho jen nosili na kojení. Řekla jsem si odpoledne, ať mi ho nechají, což okamžitě udělali. Jen na noc jsem ho vrátila. Další den už jsem ho měla i na noc. Mléko se mi spustilo pořádně až 4.den. Když se mi zdálo, že má malý hlad, zavezla jsem ho na dětské, kde ho dokrmili a přivezli zpět. Ve čtvrtek jsem rodila, v úterý jsme šli domů.

Přístup doktoři, sestry - všichni úžasní! Jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Fifejdy. Chtěla jsem, ať mě rodí můj gynekolog doktor Slezák. Jizva se mu opravdu povedla. :)

Personál:

MUDr. Slezák

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dlouhé porodnické vložky, toaleťák, síťované kalhotky.

11132
17.11.12

Rodila jsem na Fifejdách v srpnu 2012.

Celá část, kde se rodí je krásně zmodernizovaná, porodní boxy krásné, prostorné, barevné. Od sestřiček po lékaře byli velmi příjemní, ochotní a vstřícní nejen ke mě, ale i k manželovi a rodičům, kteří tam čekali.Během porodu mi vždy řekli, co se chystají udělat a proč a jestli souhlasím. Nikdo mě do ničeho netlačil.

Můj porod nakonec skončil akutním císařem - manžel viděl celý zákrok přes sklo, myslím, že to pro něj byl šokující, ale úžasný zážitek.

Na šestinedělí i na novorozeneckém naprosto super sestřičky - velmi ochotné s čímkoliv poradit - kojení, péče o mimčo, utišování. I ve 3 ráno klidně přišly pomoc a vysvětlit.

Jediné minus je jídlo a pak staré koupelny na pokojích a celkově vzhled oddělení šestinedělí (chtěla jsem nadstandard, ale nebyl volný).

Byl to můj první porod, tak nemám s čím srovnávat, ale já jsem byla spokojená a takovou osobní péči jsem opravdu nečekala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete, připravte si porodní plán, budou se ho snažit dodržet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, toaleťák, vložky a plínky. Vše ostatní se dá donést později nebo přežít bez toho :).
Jo a něco k jídlu, já se musela dojídat ze svých zásob.

20.10.12

Rodila jsem zde svého prvního syna a byla jsem spokojená.

Co mě mrzí je, že své druhé dítě zde rodit nemůžu, protože jsem se přestěhovala. Nemohu říct, jestli péče byla skvělá nebo ne, bylo to mé první dítě, nemám to s čím porovnat, mohu jen říct, že jsem byla spokojená.

Ale co jsem chtěla napsat je, že si nemohu vynachválit neonatologické oddělení, kde mi syn po narození měsíc ležel. Přístup, vysvětlování, trpělivost.

19.08.12

Rodila jsem v této porodnici v červnu již podruhé.

Od prvního porodu před pár lety prošla porodnice rekonstrukcí a je to tam teď opravdu super, byla jsem naprosto spokojená. Samostatný nový moderní porodní box, kde jsme byli s manželem spolu po celou dobu porodu i nějakou dobu po porodu i s miminkem.
Personál naprosto profesionální a všichni byli moc vstřícní a milí. Vše vysvětlí, do ničeho nenutí. Máme tak s manželem z porodu opravdu hezký zážitek. :-)

Taktéž na oddělení šestinedělí. V té době bylo hodně rodiček, měli dost přeplněno,ale na přístupu všech sestřiček to nebylo znát, vždy usměvavé a ochotné. Jediné horší byla opravdu strava, jinak nemám jedinou negativní zkušenost a vřele doporučuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat si rodinnými příslušníky trošku vylepšit stravu :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toal. papír, pleny.

655
03.07.12

Rodila jsem v této porodnici v červnu a celkový přístup PA, lékařů a sester můžu zhodnotit jako naprosto profesionální.

Porod byl vyvolávaný, ale rychlý, nástřihu hráze jsem se nevyhla, ale díky šikovnému sešití paní doktorky se rána brzy a krásně zahojila. Šikovná byla i práce anesteziologa,komunikuje s váma a sděluje vám co bude dělat, ptá se jak se cítíte, prostě vše podchyceno. PA která u mě byla při porodu byla úžasná, nesetkala jsem se s žádnou nervozitou, a slovy které by mamince při porodu mohly ublížit.

Pan doktor který se účastnil závěrečné fáze porodu, kdy už jsem takřka neměla žádné síly, ve mně vzbudil naprostou jistotu, že vše dobře dopadne, řídil a koordinoval personál, a vše dotáhl do zdárného konce.

No a šestinedělí - co dodat, vystřídalo se u mě hodně sester, ale jedna báječnější než druhá - citlivý přístup k mamince i děťátku, žádný stres ohledně kojení, vše vysvětlí a zodpoví vaše dotazy. K dispozici je sprchový kout a míč na kterém můžete hopsat, masážní vanu jsem nevyužila.

Bohužel si nepamatuji jména personálu, ale určitě bych všem chtěla moc poděkovat za přístup a za to, že teď vedle mě spinká krásná zdravá holčička.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandartní pokoj. Po porodu si každá maminka zaslouží klid a odpočinek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky a plenky, nic víc jsem nepotřebovala.

25.05.12

Své první dítě jsem rodila v jiné porodnici v Ostravě, nebyla jsem spokojená. Na Fifejdy jsem slyšela od kamarádky samou chválu, tak jsem se rozhodla rodit zde své druhé dítě a opravdu nelituji.

Rodila jsem v březnu tohoto roku a od příjmu na porodním sále, kde byly sestřičky každá anděl, až na šestinedělí jsem byla nadmíru spokojená. Musím říct, lidi opravdu na svých místech. Vana na porodním sále byla supr, moc mi pomohla přežít první dobu porodní. Porodní asistentka byla u mě snad po celou dobu, jelikož jsem tam svému muže nechtěla, našla jsem v ní velkou oporu a nelituji svého rozhodnutí manžela nechat doma.

Na šestinedělí jsem si připadala jak v hotelu, sestřičky chodily a ptaly se, zda něco nepotřebují atd. Pokud se rozhodneme pro své třetí dítě, tak bych zase moc ráda rodila na Fifejdách.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, ten opravdu na šestinedělí nemají a pak už jen dobrou náladu.

25.05.12

Své první dítě jsem rodila v jiné porodnici v Ostravě, nebyla jsem spokojená. Na Fifejdy jsem slyšela od kamarádky samou chválu, tak jsem se rozhodla rodit zde své druhé dítě a opravdu nelituji.

Rodila jsem v březnu tohoto roku a od příjmu na porodním sále, kde byly sestřičky každá anděl, až na šestinedělí jsem byla nadmíru spokojená. Musím říct, lidi opravdu na svých místech. Vana na porodním sále byla supr, moc mi pomohla přežít první dobu porodní. Porodní asistentka byla u mě snad po celou dobu, jelikož jsem tam svému muže nechtěla, našla jsem v ní velkou oporu a nelituji svého rozhodnutí manžela nechat doma.

Na šestinedělí jsem si připadala jak v hotelu, sestřičky chodily a ptaly se, zda něco nepotřebují atd. Pokud se rozhodneme pro své třetí dítě, tak bych zase moc ráda rodila na Fifejdách.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, ten opravdu na šestinedělí nemají a pak už jen dobrou náladu.

1767
04.05.12

Ahoj, vloni se mi v teto porodnici planovanym cisarskym rezem (poloha miminka koncem panevnim) narodila nase dcerka. Vsechno ptrobehlo bez komplikaci, v pohode. Personal byl skvely, odpovedeli mi na vsechny otazky, snazili se respektovat muj porodni plan. Vadila mi jen jedina vec a to, ze mi prvni den nosili dceru malo na kojeni, musela jsem je doslova uhanet, ale nejspis to bylo tim, ze jsem po zakroku byla na jipce. Druhy den me prevezli na nadstandart a tam uz bylo vse ok. SEstricky na oddeleni sestinedeli byly vsechny uzasne, stejne jako detske sestry. Dalsi dite chci urcite zase rodit tady.

2168
25.04.12

Rodila jsem v porodnici 20.3.2012, takže je to docela čerstvá zkušenost. A musím uznat, že velice dobrá zkušenost. Byl to můj první porod a měla jsem obavy, aby si o mě nemyslely, že jsem hysterka apod. Už u příjmu se mě ujala PA, která byla velice milá a vše se mnou sepsala, dále mě přijala doktorka, která mi také vše vysvětlila. Šla jsem na pokoj, kde jsou další dvě maminky (hekárna) a byla jsem posílána hlavně do sprchy. Ten účet za vodu bych nechtěla platit :-D, doporučují tam být co nejvíce a třeba se vrtět na balónu což mi teda opravdu pomáhalo. Taky jsem si nechala píchnout epidurál (1700,–Kč). Nejprve jsem si říkala, že to vydržím, ale potom jsem si říkala, že holt nejsem tak obrněná. Ale třeba u mě ten epidurál taky hodně urychlil porod. Měla jsem obavy i ze zavedení toho epi, ale zbytečně, opravdu to nebolí, je to jen píchnutí jako když se bere krev. A přestože se na konci objevily komplikace, malý byl omotaný v pupečníku, všechno dobře dopadlo a personál byl opravdu skvělý a vstřícný.
A na oddělení šestinedělí jsou opravdu všechny sestřičky „ANDĚLÉ“!!! Všechny jsou moc hodné, ochotné pomoct a nikdy se nemračí, opravdu mají pořád úsměv na tváři. Můžete se jich kdykoliv na cokoliv zeptat a taky vám rády pomůžou.

Personál:

PA Barča Halfarová jinak netuším

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně opravdu hodně odpočívat :-). Nemusíte se bát, pokud si nejste jisti, zda už rodíte. Přijali mě v 15:00 s tím, že to porod asi nebude, ale byly horší ozvy a ve 23:52 byl malý na světě ;-) opravdu vám pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mobilní telefon, nabíječku, fotoaparát, porodnické vložky Batist(jsou delší než samu), kojenecký čaj(sestřičky vám uvaří vodu do termosky a vy si uděláte čaj dle chuti), plenky pro mimi

24.04.12

Zdravím
Tuhle porodnici mužu jen doporučit.
Jmena persoanalu fakt neznam,ale všichni zaslouži tučne premie za to jak se staraji o pacienty.
Můj Kubík bude dítko štěstí,narodil se 13tého pátek v 37 týdnu a už od počátku příjmu u sestry byl skvěly,sepsali se mnou vše co potřebuji a ve finale se mi přišla představit p.doktorka co bude u porodu. Daly mi na výběr všechny varianty porodu,ale tim,že malý nebyl otočen,tak mi zbývalo jedno řešení a to císař. Na něho mě připravily a vysvětlily co mě vše čeká,tímto způsobem nemáte strach vůbec z ničeho a čekáte na krásny nový život.Na sále Vám hraje i fajn hudba z radia,a to nejkrasnějši je,když Vám ukážou toho Vašeho prcka,to zapomenete úplně i dýchat.....
Na jip máte péči se všim všudy,hlavně Vám dovoli i telefonovat,což je bezva vuči vaši druhe polovičce,která čeká jak jste dopadly…
Na šestineděli si sice něco poležíte,ale i tam se o vás fajn staraj a pravidelně vám vaše dítko nosí a pěkně vám s ním pomůžou. Mě osobně pomohly i vstát na nohy a to bylo co dělat,ale i tak sestra měla se mnou hodně velkou trpělivost:)a hlavně s usměvem:)…
Dnes jsme už týden doma a oba zdraví.
Tímto bych chtěla poděkovat celemu personálu porodnice fifejdy,ze srdce můžu doporučit:)......

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

úsměv:)

01.03.12

Osobně jsem vybírala mezi třemi porodnicemi. S odtokem PV ve 33tt jsem skončila právě na Fifejdách. Od přijetí byli všichni milí, pan doktor mi všechny kroky do podrobna vysvětlil, takže jsem vždy věděla co mě čeká…a strach ze mě brzy odpadl. Po porodu měl manžel možnost zůstat se mnou na porodním sále celou noc v pohodlném křesle… Sestřičky na odd. šestinedělí - nemůžu nazvat jinak než ANDĚLÉ - každou chvilku se ptali zda něco nepotřebuju, dodávali psychickou podporu, když jsem byla týden bez mimíska, protože jsem za ním na JIP ze zdravotních důvodů nemohla. Řídím se pravidlem: chovej se k ostatním tak jak chceš aby se oni chovali k tobě… a proto jsem byla spokojená. A co se týče jídla a sprch… stačí si uvědomit že nejsme ve 4* hotelu a že je to jen na pár dní. Jestli budu ještě někdy rodit, tak určitě už bez váhání na Fifejdách.

Personál:

MuDr. Marek Ožana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou partnera pro psychickou podporu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

OP, mobil, těhotenskou knížku, pití, velké vložky, abyste se nemusela pořád hlídat, plínky pro mimíska a ODVAHU

2263
10.02.12

Příjem, porodní odd., sestřičky i doktorka byli super. Oddělení šestinedělí bylo fajn, sice sprchy by bylo dobré zrekonstruovat, protože 1 sprcha pro 2 pokoje je málo. Sestřičky z šestinedělí i dětského (až na jednu, co směna, to protivná) byly ochotné, milé a pomohly a poradily se vším co bylo třeba. Oblečky pro mimčo vymění kdykoli potřebujete, sice není nic extra, ale na těch pár dnů, pokud si nechcete brát svoje, stačí. Televize je sice na mince 20 Kč 2 hodiny, ale na tu stejně nebyla ani nálada.

03.02.12

Původně jsem chtěla rodit ve Vítkovicích, ale vzhledem k tomu, že jsem musela nakonec na plánovaný císařský řez, který mi můj gynekolog domluvil právě na Fifejdách, jsem rodila tam. Na příjmu byli sestřičky i doktoři příjemní, jaké to je na sále, nedokážu říct, jelikož já rodila na sále gynekologie, kde jsem také ležela na jip, takže jako maminka jsem tam ležela sama. Co se šestinedělí týká, nemůžu si moc stěžovat, sestřičky byly milé. Jediné co mi vadilo byl šílený hluk, od 5 od rána na chodbě kravál, práskání s dveřmi, jako by nevěděli, že máte malé dítě, které potřebuje především odpočívat a hlavně si zvykat na nové prostředí. Uklízečka taky děs, šustila tam se sáčkama tak dlouho, jakoby to dělala naschvál. Bylo fajn, že sestřičky chodily často na pokoj kontrolovat, zda něco nepotřebuji, až mě to ke konci obtěžovalo, protože mě to hrozně rušilo při kojení. Novorozenecké sestřičky byli taky hodné. Jediný, kdo mi vadil byla starší dětská doktorka, přišlo mi, jakoby hledala cokoliv, kvůli čeho bysme v nemocnici měli ještě zůstat. Řeší každý gram na váze. A co bych vytkla nejvíc bylo oblečení pro malou, bylo to hrozné, některé oblečky musela určitě nosit ještě moje babička. Hnusné, děsný materiál, prošoupané, prostě síla… Na výměnu vám oblečky dají jen pokud jsou nějak špinavé… Ohledně pokojů, to je asi to nejhorší, lednička spínala co 30 minut a dělala hrozný kravál, televize za poplatek 20 Kč na 2 hodiny, vrzající skříně, žádný věšák, jedna židlička pro návštěvy na dvoulůžkovém pokoji, žadné intimní světlo na noc, jen silná zářivka, spínač na světlo byl hrozně daleko. Co se jídla týče, snídaně a večeře byly super, obědy nic moc, klasická nemocniční strava.

24.01.12

Na Fifejdách jsem rodila v prosinci 2011, na Mikuláše:-) Prostředí jsem již předem znala z předporodních kurzů a z exkurze po nemocnici. Určitě všem maminkám doporučuji se z místem kde chcete miminko přivést na svět předem seznámit.
Jako prvorodička jsem byla trochu vyplašená, ale personál byl opravdu skvělý. Hned ve mě vzbudili důvěru a já je poslouchala na slovo:-) Vybavení porodnice je na velmi vysoké úrovni. Porodní sál je v podstatě takový příjemný pokoj. Porod probíhal hladce, ale jsem si jista, že kdybych kolem sebe neměla tak přijemné a profesionální lidičky, mohlo to být všelijaké. Škoda jen, že si nepamatuju ani jméno mého doktora ani porodní asistenky abych je mohla doporučit:-)…kdybych mohla na další porod bych si přála přesně stejnou obsadu:-) Moc Vám všem děkuji!

Co se šestinedělí týče…měla jsem nadstandart a mohu jen doporučit. Je to velmi příjemné mít pokoj pro sebe a mít tam návštěvy, kdy se vám zlíbí. Tyto pokoje jsou na šestinedělí jen dva, opravdu moc hezké, s vlastní koupelnou, TV, skříňkami..... Personál byl velmi milý, neustále kontrolují zda něco nepotřebujete, odpoví na všechny dotazy, pomohou s kojením. V době kdy jsem tam byla já bylo hodně porodů a trochu se nestíhalo, personál byl přesto pořád milý a usměvavý. Doporučuji!

19.11.11

Rodila jsem své druhé dítě na Fifejdách, protože jsem byla zvědavá na nový porodní sál a taky protože mi to kamarádka vychválila. A měla pravdu. Porodní sál krásný a personál naprosto hodný a ochotný od sestřiček až po lékaře. Všichni se o mě starali a porod byl rychlý a nekomplikovaný. manžel byl celou dobu se mnou a ještě mě doprovodil až na pokoj šestinedělí. Tam jsem byla také spokojená, ikdyž sprcha a wc by si zasloužili rekonstrukci taky. Ale opravdu jsem byla spokojená a klidně bych jela rodit znovu.
Děkuji všemu personálu za lidskost a ochotu poradit.
S pozdravem Bára S.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě někoho blízkého k porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velké savé vložky :-) doporučuji

44
23.10.11

Má zkušenost je celkem fajn,,šla jsem do nemocnice už ve 34 tydnu s předpokladanou preeklampsii,,ktera se nakonec vyloučila..měla jsem šileně vysoky tak tak jsem byla hlidana a imalej,,na odděleni gynekologickém 14 dnu pak 35+9 me daly na porodni sal kde jsem byla připravena k porodu 2 dny mě jakoby trapily nešlo to tak nakonec akutni císař!!ALE PAK VŠE OK!!SETŘIČKY,,PORODNI ASISTENTKY A DOKTOŘI SUPERRRRRRRRRRRRRR

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu, těšit se,,je dobré mít manžela nebo přítele u porodu!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Peníze,vložky,ručnik,osobní hygienu!!Hlavně pro mimčo plenky!!

293
18.10.11

Personal super :) Jak příjem tak i šestinedeli ,sice ty sprchy jako des,ale vsude je neco za me yes :)

17.10.11

Tuto porodnici můžu jen doporučit..Porodní asistentky usměvavé po celou dobu, lékaři ochotní a snaživí. Až půjdu zase jednou rodit, tak jen do této nemocnice :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si manžela či přítele

05.10.11

Dne 26.9.2011jsem porodila v nemocnici Ostrava-Fifejdy.
Musím říct,že už od příjmu se zde personál chová velice profesionálně a mile.
Sestřičky na přeporodním jsou jeden velký Anděl.Musím do nebe vychválit nové porodní boxy.
Náš Petříček přišel na svět 26.9 v 14.45hod,porod proběhl bez komplikací s účastí tatínka,který tentokrát byl opravdu u všeho.Malý vážil 4250g a měřil 51cm a díky paní doktorce,jsem potřetí konenčně nebyla nastřižená,jde to,jen doktoři musí chtít…je fajň se cítit hned FIT a nemuset sedět na nafuk.kole))DĚKUJI !!!!
Bohužel v době mého pordu si Vítkovická nemocnice malovala,takže všechno zbylo Na Fifejdách a nás tentýž den porodilo 12maminek.Takže můj sen o nadstandardu se rozplynul.
A tak jsem musela na standart pokoj ,kde jsme byly 3maminky.
Co se týče personálu na šeštinedělce,těmto sestřičkám patří naše veliké DÉKUJEME.
Ochota,úsměvy ,pomoc když už si myslíte,že nic nezvládnete,to vše u pesonálu v této nemocnici najdete!!
Pomoc mamčám s kojením je zde prioritou,takže nemusíte mít strach si říct o radu kdykoliv během dne.
Jen co bych vytkla ,je zařízení pokojů,které je velice zastaralé,sprchy pro 2pokoje(6maminek)kdy máte chodit do sprchy 12× denně…MASAKR.

Nové jsou jen lůžka a každý pokoj má TV na mince…což myslím nevyužijete,kdo by únavou čučel na TV?
A myslím,že by nemocnice potřebovala sponzory na oblečení pro miminka,je ho málo a kolikrát dostanete tak doničené věci,že se Vám nechce ten malej poklad ani převléknout.

Co se týče stravy,ta je myslím pro kojící maminy nedostačující,ale co ,návštěvy chodí denně,tak se maminky najíte pak:)

S čistým svědomím tuhle nemocnici DOPORUČUJI,myslím že je zbytečné jezdit na Fakultku,kde personál je opak personálu na Fifejdách…mi stačilo v Porubě jít 2× na CTG a věděla jsem ,že Fifejdy vyhrajou.
Dobrá volba,kdybych rodila po čtvrté(bože už né),zase bych šla ZDE!!
Doufám,že jsem budoucím mamčám pomohla ve výběru porodnice.
Všem přeji bezbolestný porod a zdravé miminka.

Mamča Monča

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminy běžte se do pordnic podívat dříve…seznámíte se sprostředím i personálem.Super je chodit na CTG už do vybrané porodnice.A vědět co Vás čeká a jaký je personál

24.09.11

Souhlasím s předchozím komentářem. Ono je to hodně o lidech, prostředí může být „jakékoliv“. Já jsem zde rodila v květnu 2011 a byla jsem maximálně spokojená.

Chystají se rodit v porodnici Fifejdy

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici