FN Královské Vinohrady, Gynekologicko-porodnická klinika

Známá porodnice s více než osmdesátiletou tradicí. Tradiční osvědčené porodnické postupy se protínají s moderními přístupy k porodům (rooming in a alternativní porod). Systém zjišťování rizikových těhotenství umožňuje včasné řešení vrozených vad.

Ve vinohradské porodnici si můžete samy zvolit polohu k porodu. Praktikuje se zde bonding. Přítomnost otce u porodu je vítána.

Porodnice nabízí několik typů přípravy k porodu. Zúčastnit se můžete předporodního kurzu pro maminky (s doprovodem nebo bez), který čítá 3 setkání v celkovém rozsahu 6 hodin. Další možností je absolvování individuálního kurzu v celkovém časovém rozsahu 4,5 hodiny. Poslední variantou je individuální kurz během jednoho 2 hodinového setkání.
Objednat na kurzy se můžete na telefonních číslech 267 162 364 a 267 162 367. Kompletní informace k nalezení na internetu.
Za poplatek 900 korun se můžete zúčastnit i kurzu kojení.

Kompletní informace o porodnici se dozvíte na internetových stránkách.

Doporučují maminky porodnici FN Královské Vinohrady, Gynekologicko-porodnickou kliniku?

Hodnoceno 266x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: Doc. MUDr. Michael HALAŠKA, Ph.D.

Porodnické oddělení: +420 267 162 364

Porodní sál: +420 296 472 738

Novorozenecké oddělení: +420 267 162 735

Adresa: Šrobárova 50, Praha 10 100 34

URL: https://www.fnkv.cz/gynekologicko-porodnicka-klinika-uvod.php

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Královské Vinohrady

08.07.20

Porodnici FNKV mohu moc ráda doporučit. Především kvůli úžasné péči lékařů, sestřiček i dalšího personálu. Moc ráda bych všem, kteří se o nás s malou starali znovu poděkovala za jejich péči a super přístup. Pokud bych rodila znovu, určitě opět ve FNKV.
Prenatální poradna – kontroly byly rychlé, téměř bez čekání, všechny sestřičky i lékaři velmi milí, ochotní a zdvořilí. Oceňuji především lidský přístup. S MUDr. Vaňkovou, která byla moc příjemná, jsme při první poradně probraly vše, co bylo třeba, ochotně zodpověděla mé dotazy. Měla jsem miminko otočené koncem pánevním, v mém případě byla medicínsky možná varianta císaře i vaginálního porodu. Měla jsem tedy možnost se rozmyslet, kterou variantu preferuji, nikdo mi nic nenutil. Jako prvorodička a laik jsem byla ráda, že mohu probrat pro a proti obou variant s lékaři. Na poslední poradnu jsem šla k MUDr. Vlkovi, který byl velmi lidský a empatický - s pochopením pro mě, lehce vyplašenou prvorodičku se spoustou dotazů. Vše mi trpělivě zodpověděl, vysvětlil a dal najevo pochopení ať se rozhodnu pro císaře či vaginální porod. Kvůli tomu, že jsem rodila poprvé, také kvůli svému věku a obavě rodit přirozeně konec pánevní jsem se rozhodla pro císaře. Vzhledem ke koronaviru se mnou do poradny nemohl doprovod - partner a bylo nutné mít roušku.

Porod – měla jsem plánovaný císařský řez. Nakonec z toho byl císař akutní - o den dřív kvůli abnormální srdeční frekvenci plodu. Na pozorování a zhodnocení CTG záznamu ozev plodu se u mě po příjmu vystřídalo postupně několik sestřiček i lékařů. Trochu mě to zneklidnilo, že jsem tam ležela tak dlouho a začala jsem se bát, co se děje. Naštěstí jsem pochopila, že jsem v dobrých rukou. Lékaři řekli, že budou ozvy sledovat a pokud budou takovéto abnormální výkyvy, tak půjdu na císaře už ten den. Během odpoledne se situace uklidnila, ale po večeři zase výkyvy. Císař proběhl ten den večer. Všichni mě uklidnili i v tom, že určitě bude čas, aby dorazil můj partner. Dokonce se mnou pobyl před operací i na pokoji (měla jsem štěstí, že v tu chvíli jsem byla na 4lůžáku sama, jinak by to kvůli koronaviru nešlo). Lékaři i sestřičky se mi naprosto úžasně věnovali, vše se mnou probrali a díky jejich otevřenému a citlivému přístupu se jim podařilo uklidnit mě.
Musím říct, že jsem velký strašpytel, ale bylo mi jasné, že všichni vědí, co dělají a já můžu být úplně v klidu a těšit se na miminko, které se rozhodlo, že by rádo ven už o den dříve.
Přála jsem si přítomnost partnera ve vedlejším prostoru u sálu, aby měl možnost hned miminko vidět, pochovat si ho atd. I přes koronavirus to nebyl problém. Veškerý personál byl moc vstřícný a perfektní. Předem jsme probrali s MUDr. Břečkou můj porodní plán a má přání. Ve všem mi vyšli maximálně vstříc. Skvělí byli i anesteziologové, moc mě uklidnili když viděli mé obavy z anestezie. Po vybavení plodu proběhl hned na sále bonding. Bylo to pro mě velmi emotivní i proto, že do poslední chvíle jsme na 100 % nevěděli pohlaví miminka. A po vybavení miminka mi anesteziolog a sestřička řekli, že oni už pohlaví vědí. A pak jsem uviděla naši holčičku. Následně po zašití ve vedlejší místnosti na mě čekal partner s naším miminkem. Proběhlo přiložením k prsu, strávili jsme spolu všichni tři nějaký čas, bylo to skvělé. Moc oceňuji přístup personálu, že nám i přes koronavirus vyšel vstříc. A pak už jsem jela na noc na JIP. Na JIPce se o mě celou noc starala skvělá sestřička - polodlouhé blond vlasy, jméno si bohužel nepamatuju.
Oddělení šestinedělí – čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a lednicí, společné místo pro přebalování a koupání vždy pro dva pokoje. Sestřičky z oddělení šestinedělí i novorozeneckého velmi příjemné, nápomocné. Propuštění domů čtvrtý den po císaři (císař v úterý večer, propuštění v sobotu v poledne). 1 noc na JIP a následující den odpoledne jsem měla malou u sebe. Sestřičky mi zodpověděly všechny dotazy, ukázaly kojení, přebalování, koupání. Do ničeho nenutí, vše v přátelském duchu. MUDr. Marie Vařílková z novorozeneckého oddělení - je úplně zlatá, empatická, vše vám zodpoví, velmi milá paní doktorka.
Strava není špatná. Požádala jsem o bezlaktózovou dietu a nebyl problém. Na pokoji je i lednice, tak je možné vzít si nějaké jídlo s sebou/nechat si donést. Já nic moc navíc neměla a jídlo nemocniční mi stačilo, ale to je spíš individuální. K dispozici máte svou konvici s čajem, který vám doplňují dle potřeby.

Personál:

U porodu MUDr. Martin Hruda, MUDr. Kryštof Břečka, v poradně MUDr. Radovan Vlk, MUDr. Daniela Vaňková, novorozenecké odd.MUDr. Marie Vařílková. Bohužel si nepamatuji jména anesteziologů.Sestřičky- jména si bohužel nepamatuji, většina byla úplně skvělá- př

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se:-) Budete v dobrých rukou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si co je na seznamu, který dostanete v porodnici. Noční košile můžete dostat erární, nebo si vzít své. Určitě si vzít několik ručníků navíc, člověk se pořád myje a ručníky nestíhají schnout, 3 x kojicí podprsenku, „sexy“ poporodní síťované kalhotky, poporodní vložky, vložky do podprsenky, Purelan od Medely na bradavky. Pro miminko balení plen, přebalovací podložky, Bepanthen, vlhčené ubrousky. Já si brala navíc vodu, čokoládu a hroznový cukr.

05.07.20

Ve Vinohradské nemocnici jsem rodila už 2× a neměnila bych. Možná zde nenajdete takový luxus, jako v Podolí, nicméně péče je úžasná. Jednak jsou tu úžasné PA, i když podruhé jsem měla smůlu na jednu docela nepříjemnou (mohlo to být návalem rodících, jsou taky jen lidé), což ale neznamená, že jich tu není spoustu skvělých. Doktoři jsou naprosto úžasní - ať už porodníci, nebo dětské lékařky. A sestry na 6tinedělí? Andělé. I když toho mají hrozně moc, stejně se snaží se vším pomoci, přijít individuálně poradit, sehnat, co potřebujete. A to jsem tady zažila myslím většinu personálu za svůj delší pobyt. Vybavení je také dobré. Neříkám, že si nenajdete jednotlivé chyby, že na pokojích chybí např. odkládací prostor, v koupelně není moc kam si položit věci, které si chcete po sprše obléknout, na porodním sále např můj 2m manžel seděl hodiny na malinké židličce jak od piana, ale to jsou maličkosti, které v celkovém pohledu nejsou důležité. Naopak na pokoje vám zbytečně pořád někdo nechodí, podle toho, co slyším jinde, nemáte žádná školení a podobně. Vytkla bych jen, že zde chybí laktační poradkyně, která by byla maminkám dostupná alespoň v nějakou hodinu každý den. To je podle mě problém a v této nemocnici bych to očekávala. Jinak ale měla jsem 2 různé porody, jeden delší a náročnější, druhý rychlý a bez nástřihu, oba bez jakéhokoliv tlumení. Obě děti měly po porodu problémy s dechem a vždy mi všichni byli oporou a naštěstí to nebylo tak závažné, aby je převezli, nicméně jsem byla ráda, že nerodím, jak jsem původně chtěla v Neratovicích, kde děti nemá kdo ošetřit a musí se převážet bez mámy.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se, že může být plno, pokud budete stát o nadstandard, tak ho pravděpodobně nedostanete. Jídlo není žádná restaurace, ale mě přijde na nemocnici dostačující, jen vím, že hodně maminek má velká očekávání. Tak ať vám návštěva vezme, co máte rády.
Když budete skromné a milé, personál bude úžasný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Za mě určitě perlan, neperlivou vodu, krém na bradavky, jídlo, které máte rády (je zde lednice a při začátku kojení je hrozný hlad), kojící čaj u prvního porodu (na chodbě je automat na vodu studenou a horkou, tam si ho můžete zalít), dostatek ručníků a v horku více nočních košil na sebe, v pokojích je vedro a erární košilky jsou příliš obrovské.

19.05.20

Porodnici FNKV rozhodně doporučuji především kvůli personálu. Příště bych zde také chtěla rodit. Specifika mojí zkušenosti – období koronavirové krize, překotný porod, letos probíhá rekonstrukce.

Předporodní kurz – teoretický, bez prohlídky porodního sálu nebo oddělení šestinedělí. 3× 1,5 hod, vedla paní porodní asistentka Bc. Věra Vodičková, bylo nás asi 8 párů. Kurz je užitečný, protože se člověk dozví, jak přesně probíhá porod ve FNKV oproti jiným porodnicím a paní PA zodpoví dotazy, přinese vzorky hygienických potřeb, potřeb pro kojení apod.

Prenatální poradna – kontroly byly rychlé, bez čekání (chodila jsem na 8 ráno), všechny sestřičky i lékaři velmi milí, ochotní a zdvořilí. Oceňuji především lidský přístup, a že lékařský personál je vesměs mladšího věku. Vyšli mi vstříc a i přes bezproblémové těhotenství jsem do poradny docházela již od 33tt, abych nemusela v pokročilém stádiu dojíždět k obvodnímu gynekologovi přes celou republiku. Byl mi nabídnut Hamilton, nevyužila jsem. V rámci mimořádných opatření v souvislosti s koronakrizí jsem musela absolvovat testování, na které mě lékař včas upozornil, objednal a i přes situaci nepříjemnou pro všechny velmi dobře komunikoval.

Porod – do porodnice jsem přijela na základě odtoku plodové vody a poté následoval překotný porod. Vzhledem k mimořádným opatřením nebyl umožněn vstup do budovy nikomu kromě rodičky, stejně tak nebyla možná přítomnost otce u porodu a rodilo se v rouškách. Po porodu proběhl na sále bonding s přiložením k prsu. I přes všechny nepříznivé okolnosti přístup personálu velmi oceňuji.

Oddělení šestinedělí – třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a lednicí, společné místo pro přebalování a koupání vždy pro dva pokoje. Sestřičky z oddělení šestinedělí i novorozeneckého velmi příjemné, nápomocné. Propouštěli třetí den po porodu (cca 60 hodin po porodu). Rodila jsem v noci, syna mi dovezli ráno na pokoj, ukázali přebalování, kojení. V průběhu prvního dne nebyl problém nechat syna na nějakou dobu u sester, když se člověk potřeboval dospat. Sestřičky mi zodpověděly všechny dotazy ohledně kojení, opakovaně ukázali polohu vsedě i vleže. Do ničeho nenutí, vše v přátelském duchu. Na pokoji obdržíte jedno balení porodnických vložek, které mi vystačilo bez problémů na celou dobu. Jednorázovou podložku na posteli na požádání vymění. K dispozici bylo neomezené množství čaje v konvicích a na chodbě je barel s vodou. Strava typicky nemocniční, není problém s bezlepkovou dietou.

Personál:

Předporodní kurz - Bc. Věra Vodičková; Prenatální poradna - MUDr. Kryštof Břečka, MUDr. Andrea Vařbuchtová, MUDr. Jana Blažková, MUDr. Daniela Vaňková; Příjem a porod - MUDr. Kryštof Břečka (PA si bohužel nevybavuji); Šestinedělí - MUDr. Andrea Vařbuchtov

15.05.20

Zkušenost je velice kladná. Byla jsem kvůli přenášení přijata na vyvolání porodu. Vše probíhalo naprosto v klidu. Nejdříve lékaři zkoušeli porod vyvolat Hamiltonovým hmatem, později tabletou. Porod byl rychlý, PA i paní doktorka byly velice milé, na porodním sále občas proběhl i vtip (mimo kontrakce). Po porodu malého nechali u mě cca 2 hodiny.
Oddělení šestinedělí bylo také super, rodila jsem v době rekonstrukce oddělení a byly jsme na pokoji 4 (celkem fuška), ale i tak na to budu s láskou vzpomínat. Sestřičky se nám snažily ve všem vyhovět, jako prvorodičce mi bylo předvedeno přebalování, koupání, kojení a vše bez problémů. Péče lékařů na oddělení šestinedělí i novorozeneckém byla na jedničku.
I s jídlem jsem byla moc spokojená.

Určitě mohu všem doporučit!

Personál:

Bohužel si nevzpomínám

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, vše se zvládne. A při přenášení nehysterčit jako já.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si vzít několik ručníků navíc a poporodní vložky také. Jedno balení dostanete po porodu, ale to zdaleka nestačí.

21.03.20

Zkušenost s porodnicí byla výborná.
Poradna - poradnu jsem navštěvovala až od 40. týdne těhotenství. Vždy byl přítomen velmi milý personál - sestry i lékaři. Čekací lhůty vesměs krátké, pouze jednou jsem čekala cca 2 hodiny a všichni včetně lékařky se velmi omlouvali, že to bylo způsobeno personálním výpadkem. Vyšetření byla prováděna vždy citlivě s maximálním ohledem na soukromí. Vzhledem k vyššímu váhovému odhadu dítěte a přenášení po termínu, 2 x proveden Hamilton. Vždy jsem byla o postupu informována, zákrok byl naprosto snesitelný a proveden s mým souhlasem.
Porod - přijata jsem byla otevřená na 3 cm s kontrakcemi po cca 4 minutách. Příjem zahrnoval vyřízení nezbytných papírů (ty ale dostanete již při jedné z běžných kontrol, aby byla možnost si je prostudovat a vyplnit v klidu domova), natočení monitoru a vyšetření lékařem. Lékařka se mě zeptala na porodní plán (neměla jsem). Poté jsem byla přijata rovnou na porodní sál, kam jsem šla rovnou s manželem. Vzhledem k tomu, že zrovna nikdo jiný nerodil, mohl se mnou manžel i do sprchy, kam jinak bohužel nemůže, protože je společná i se záchodem pro všechny rodičky. Manžel byl poté poslán na hodinu pryč - během podání klystýru, a pak už byl přítomen celou dobu. Porod trval od příjmu cca 5 hodin. Využila jsem možnost tišení bolesti paracetamolem a epiduralem. Souhlasila jsem s píchnutím vody a oxytocinem ke konci k podpoření kontrakcí. Po porodu proběhl 2 hod bonding, první přiložení k prsu. Musím vyzdvihnout práci porodní asistentky Mgr. Syrovátkové, která se mnou byla celou dobu porodu a velmi mi pomohla. Byla milá, podporující a profesionální. Co bylo pro mě klíčové - nabízela různé polohy výhodné pro postup porodu (míč, lehátko, sprcha), postupy pro tišení bolesti, ale u všeho jsem měla pocit, že pokud mi to bude nepříjemné, mohu odmítnout. Dobře pomohla s tím, jak tlačit. Celou dobu (až na úplný závěr porodu) mohlo být na sále příšeří, mohla jsem po libosti pít, když jsem něco potřebovala, bylo mi hned vyhověno. Rodila jsem v klasické poloze v polosedě, takže nemohu říci, zda by byl umožněn porod i v jiné poloze. MUDr. Větrovská byla na sále vždy přítomna na chvíli a na samotný závěr - též profík, ale i podpora. Nástřih nebyl nutný a nikdo mi ho nenutil. Poranění drobná. V porodnici se budují nové porodní sály, kde by měl mít každý, pokud vím, vlastní sociální zařízení. Šestinedělí - Veškerý personál velice milý, neustále nabízel možnost se na cokoliv zeptat. Ukázali přebalování a koupání. Měla jsem problém s kojením - zde mi úplně nevyhovovalo, že každá sestra radila jinou polohu, až jsem nevěděla, co si vybrat a nešlo mi to ve finále v žádné. První sestra mi též vrazila bez většího vysvětlení kojící klobouček, což jsem přijala, s tím, že asi vědí, co dělají a pak jsem se ho horko těžko zbavovala. Zpětně myslím, že to bylo zbytečné. Jídlo nic moc, ale dá se přežít. I na standardním pokoji je lednice. Standardní pokoj je třílůžkový a má vlastní sprchu a záchod.
Předporodní kurz - 3 setkání po cca 2 hod. Zklamalo mě, že byl pouze teoretický. Přišlo mi, že obsahoval v zásadě to, co si lze kdekoliv přečíst - jaké jsou doby porodní atd. Přínosný pro mě celkem byl manuál pro maminky a tatínky, který jsme na první hodině obdrželi. Pokud navštívíte kurz s partnerem, nemusíte potom platit poplatek za přítomnost otce u porodu.

Personál:

u porodu - Mgr. Martina Syrovátková, MUDr. Větrovská, v poradně - MUDr. Vařbuchtová, MUDr. Vaňková, MUDr. Babková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud možno udržovat pozitivní mysl, prodýchávat kontrakce:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě toho, co je v seznamu na webu porodnice, jen propisku na psaní záznamů o kojení.

47
18.01.20

Moje zkušenost je vesměs velmi kladná. Personálu na sále nemohu vytknout vůbec nic. Celou dobu absolutně skvělá péče, přijela jsem s odteklou zelenou plodovou vodou a ihned po příjmu kolem mě běhala doktorka a porodní asistentky. Nebyly nuceny žádné uklidňující přípravky, pouze doporučení, co mohu zvolit, co by bylo pro danou chvíli nejlepší. Vše s citem. Samotný porod byl hladký, díky porodní asistence a skvělé lékařce, která říkala, co přesně v danou chvíli dělat, jak správně dýchat, pomáhaly s dýcháním, říkaly kdy a jak tlačit, aby poranění byla co nejmenší. Po porodu malou zvážili vedle mě na stole a ihned zabalili a proběhl bonding 2 hodiny. Celou dobu byl partner u porodu se mnou. Bohužel na šestinedělí byly sestřičky, které bych nejraději prohodila oknem, ale zase i sestřičky, které byly zlaté. Takže šestinedělí tak 60% spokojenost. Naopak má švagrová má skvělou zkušenost s obojím - jak s porodním sálem, tak s šestinedělím :-) Takže podle mého se Vinohradská porodnice může řadit mezi lepší porodnice. Pokud máte prioritu rodit do vody, tak tuto možnost bohužel stále nenabízí, ale časem se to může změnit. Samotná Vinohradská porodnice má své předporodní kurzy, na kterých se dovíte, co přesně s sebou si vzít do porodnice. Absolvovali jsme s partnerem kurz a byl vcelku přínosný pro prvorodičku.

Personál:

Bohužel už nevím :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vydržet, až budou kontrakce opravdu nesnesitelné, teprve pak jet do porodnice. My jsme jeli dříve a kontrakce se úplně „ztratily“. Pak jsem musela čekat do druhého dne, než zase začaly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě mi pomohl nafukovací kruh na sezení po porodu - prodává se při hemoroidech a po porodu je skvělý :-)

12
13.01.20

Rodila jsem tam 2× a z toho první dcera šla mnohem dřív a nemám žádnou námitku, o obě dcery se mi postarali skvěle. Od příjmu, po doktory po porodní sestry, až po sestřičky, jak když se starali o mě, nebo o malé, byli skvělé, dali nám 100% péči.

2778
30.12.19

Porodila jsem zde dceru v prosinci 2019 a byla jsem velice spokojená. Po celou dobu se o mě a dcerku staral velice profesionální, milý a ochotný personál. Od příjmu počínaje do poslední minuty, než jsme šly domů. Jediný co mě mrzelo že se mnou nemohl být manžel na hekárně, i když jsem tam byla sama (a to tam mají 3 lůžka), takže manžel čekal v autě před porodnicí. Samotný porod už byl u mě a byla jsem ráda, že ho tam mám. Já rodila na sále, kde vedle mě rodila ještě jedna paní (odděleno pletou). Myslela jsem si, že mi to bude vadit víc, ale v tu chvilku už je vám vše jedno. Co ale bylo dost pro mě stresující, poslouchat jinou ženu jak naříká a pláče a nakonec porodí sotva 3 kg miminko a vy víte, že máte teprve tlačit hlavičku dítěte, co má mít přes 4 kg. PA, která mě měla na starost byla úžasná, uměla poradit jak dýchat a co dělat, jaký polohy zaujmout apod. Dokázala vtipkovat, aby mě rozptýlila, manželovi poradila, co on pro mě může udělat, aby se tolik necítil jako 5. kolo u vozu. Po porodu mi dali malou na břicho a poté, co ji zkontroloval pediatr, mi ji nechali přidat k prsu.
Na oddělení šestinedělí byli taky velmi milí. Od paní uklízečky počínaje, přes celý zdravotnický tým. S lékaři, s personálem na novorozeneckém jsem byla taky spokojená - ukázali mi vše, co jsem potřebovala a chtěla, radili mi co dělat, když dcera hodně plakala.

Třetí dítě sice v plánu nemáme, ale kdybych se měla znovu rozhodnout kam jít rodit, tak si opět vyberu tuto porodnici.

Personál:

PA Jitka Dohnalová, MUDr. Monika Vetrovska

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se být co nejvíc v klidu, personál opravdu ví, co dělá a vše co dělá, dělá pro vás.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svoje pyžamo nepotřebujete, jejich košile stačí, opravdu je ale potřeba mít ručníky, kojící podprsenku, vložky do podprsenky, síťované kalhotky a vložky (1 balík jsem dostala), plínky pro miminko. Nějakou mastičku na popraskané bradavky.

64
04.12.19

Rodila jsem zde dvakrát v roce 2014 a 2016:) Za mě naprostá spokojenost v obou případech bez komplikace. Malinké strasti až na lůžkové oddělení, kdy sestra byla docela nepříjemná při kontrole kojení (bohužel až mě dohnala k pláči což u druhého dítěte už si říkáte, že nějaké zkušenosti máte) Ale nakonec se vše vyřešilo. Porod jako takový byl bez komplikací a personál byl velice hodný.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nestresujte a hlavní věc, !!dýchejte!! pořádně žádný zadržování:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou kartičku
Kartičku pojištěnce
Plenky pro miminko (nějaké tam jsou ale né moc) Župan
Oblečení pro miminko(dostanete ale lepší je si vzít vlastní)
Ručník
Doporučím přímo k porodu si vzít pití a hroznové bombony z lékárny
Bačkory

04.11.19

Tuto porodnici mohu všem vřele doporučit, byla jsem zde opravdu moc spokojená. Za celou dobu pobytu jsem se nesetkala s neochotným či nepříjemným přístupem nikoho z personálu (zřejmě je to dáno také tím, jak se člověk chová a jedná s nimi). Milí byli všichni od uklízeček po doktory. Není to velká porodnice, takže mají čas se vám plně věnovat, vše důkladně vysvětlí (jak před porodem, tak po něm - poradí s přebalováním, koupáním, kojením atd.) a ochotně odpoví na všechny jakékoliv triviální dotazy (a že jsem jich jako prvorodička měla opravdu hodně). Návštěvní hodiny nejsou striktně dané, takže návštěvy můžou chodit praktický celý den až do večera. Rodila jsem o 3 týdny dříve, neměla jsem žádný porodní plán ani přání, poslouchala jsem jen pokyny personálu a důvěřovala jim a příště bych to tak udělala stejně. Dcera se na konci porodu přidusila na pupeční šňůře, ale díky rychlé reakci personálu vše dopadlo dobře a malá je v pořádku. Po porodu, u kterého byl manžel, jsme více než 2 hodiny zůstali na porodním sále a mohli si naši holčičku v klidu užívat, jen v určitých časových intervalech chodila na kontrolu porodní asistentka, zda je vše v pořádku. Různé kontroly (dětí, nás maminek, kvůli kojení atd.) pak chodily několikrát denně na oddělení šestinedělí, ale bylo to fajn, že se člověk vždy mohl na cokoliv zeptat a byl pod dohledem, zda je vše ok. Domů jsme šly po 72 hodinách. Za mě dávám maximální počet hvězdiček a příště bych chtěla rodit také na Vinohradech. Opravdu oceňuji nadstandardní přístup personálu k pacientkám a miminkům.

Personál:

Porodní asistentka Veronika Jilemnická, Mudr. Vít Drochýtek, Mudr. Jana Vacková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte kvalifikovanému personálu, oni ví, co dělají a proč to tak dělají a nesnažte se jim za každou cenu do všeho mluvit. Když máte dotaz, na vše se ptejte, ochotně vám vysvětlí každý krok, který dělají, a to samé pak po porodu. Je lepší se zeptat na radu v porodnici, než ji pak hledat v diskuzích na internetu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky (jedno balení dostanete, ale je jich potřeba o dost víc), síťované kalhotky (opravdu s většími oky, aby nebyly neprodyšné a dobře dýchaly, já měla od značky carriwell a byly skvělé), gumové pantofle nebo žabky, jelení lůj už na předporodní pokoj - je tam šílené vedro a hrozně vysychají rty, svojí láhev na vodu, kojící podprsenku a vložky do ní (ze začátku budete mít bradavky hodně bolavé, možná i rozpraskané, takže vás bude bolet i to jak se o ně tře košile), mast purelan medela na bradavky - úžasná věc, bradavky krásně zhojí a je přírodní, takže ji nemusíte před kojením otírat; svoji noční košili, pyžamo nebo dlouhé triko - erární košile jsou velikosti XXXL a díky silnému škrobení vůbec nedýchají a v porodnici je stále přetopeno; věci pro miminko na cestu domů (během pobytu vám vše potřebné zapůjčí v porodnici). Případně nějaké tyčky, ovoce a svačinky na noc - kvůli kojení budete vstávat minimálně každé 3 hodiny a vzhledem k tomu, že večeře je v cca 17 hodin, budete mít do snídaně opravdu hlad.

30.10.19

Vřele doporučuji, po první zkušenosti na Bulovce jsem si neuměla představit druhý porod. Profesionální personál s rodinným přístupem. Za mě super.

06.09.19

V porodnici jsem rodila 7. března 2019. Už když jsem docházela před porodem do poradny, tak mě překvapilo, jak milé sestřičky i doktoři tam jsou. Do porodnice jsme přijeli večer. Proběhl příjem (vyšetření,papíry atd.) a partner byl poslán pryč (v našem případě domů - cesta do porodnice nám trvala 15 minut). Nebylo možné, aby byl se mnou na hekárně, protože tam byla již jedna maminka.

Na hekárně je více lůžek oddělené „plentou“. Myslela jsem si, že mi to bude vadit, ale ve finále jsem to nevnímala. Sprcha a wc na hekárně/porodním sálu jsou trochu zastaralé. Rodila jsem v samostatném porodním boxu, kde už u mě byl partner. Měla jsem naprosto úžasnou porodní asistentku, bohužel si nepamatuji její jméno. Což mě velice mrzí, ráda bych jí poděkovala ještě jednou. Opravdu člověk na svém místě. Byla naprosto úžasná, chápavá, citlivá, dokázala mě přivézt i na jiné myšlenky, když vyprávěla vtipně zážitky ze své práce.:)

Oddělení šestinedělí mohu také jen chválit. Příjemný a milý personál. Na pokoji jsme byly 3 maminky. Koupelna je trošku malá pro 3 ženský (jsou tam pouze věšáčky na zdi). V porodnici jsou k dispozici oblečky pro miminka a košile pro maminky. Po domluvě se dalo, aby návštěva přišla i mimo návštěvní hodiny. Pokud budu mít druhé dítě, určitě budu rodit zase ve Vinohradech. Prostě úžasný personál a skvělá péče.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít 2 tašky. Jednu na porodní sál a druhou na „pobyt“. Tašku na sál jsme vzali rovnou a druhou nechali v autě. Když bylo po porodu, partner odnesl jednu tašku a přinesl druhou. Člověk má v té tašce jen to, co potřebuje na ten porod a nemusí se tam přehrabovat a hledat.:) Také jako výhodu beru, že špinavé prádlo a ručník (po cestě mi tekla plodová voda a po porodu se jde do sprchy) rovnou partner odveze a vy máte u sebe na pokoji pouze čistě věci. V taška na sál jsem měla: ručník, sprchový gel, síťované kalhotky, pár vložek, jelení lůj na rty, vodu, ponožky, pantofle.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko stačí jednorázové plenky, mastička na zadeček a ubrousky. Oblečení pro miminko pouze na odchod domů. Pro sebe doporučují si vzít alespoň 4 ručníky (člověk se chodí sprchovat několikrát za den a ručník nestihne ani uschnout), toaletní papír, poporodní vložky.

16.08.19

Do porodnice jsem přišla ráno s bolestmi, které se zprvu nejevily jako kontrakce, na monitoru bylo poznat, že se o kontrakce jedná a přicházejí po cca 5 minutách. Vyšetřovala mě MUDr. Vaňková, která mi oznámila, že se jedná o začínající porod, poslala mě však ještě v klidu domů (ale nabídla, že pokud chci, můžu už v nemocnici zůstat). Doma postupně kontrakce nabíraly na intenzitě, okolo půl deváté večer jsme se tedy do porodnice vypravili znovu, znovu mě přijala MUDr. Vaňková, porodní plán jsem neměla.
Jméno porodní asistentky si bohužel nepamatuju, ale byla moc milá. Okolo jedenácté večer mi PA aplikovala čípek na uvolnění porodních cest (bohužel mi nevysvětlila, o jakou látku se jedná, ani se nezeptala, zda s aplikací souhlasím). Zároveň mi byl nabídnut epidurál, který jsem v té chvíli odmítla, protože bolesti zatím nebyly natolik silné, aby se nedaly vydržet. Na sále pak šlo všechno velmi rychle, nikdo se mě nezeptal, v jaké poloze bych chtěla rodit, rovnou mě usadili do křesla. Následně se objevily komplikace (zakalená plodová voda, atypické ozvy dítěte), porod pak již probíhal zcela v režii paní doktorky. Protože dítě muselo rychle ven, provedla paní doktorka nástřih. Kvůli komplikacím nenechala paní doktorka dotepat pupečník, protože však bylo dítě v pořádku, hned po prvním ošetření mi jej dali na bonding. Po celou dobu porodu mě paní doktorka i PA povzbuzovaly a chválily, i přes komplikace se mě snažily udržet v přesvědčení, že vše dopadne dobře a že se nic vážného neděje.
Na oddělení šestinedělí byli všichni velmi milí, zejména MUDr. Drochýtek se zajímal nejen o fyzický, ale i psychický stav maminek. Novorozenecké sestry byly vesměs také velmi milé (až na jednu, která sice zřejmě dělala svou práci dobře, ale natolik drsně komunikovala s maminkami a manipulovala s dětmi, že nejednu z nás rozplakala), díky sestřičce Anně (příjmení jsem zapomněla) jsem se krásně rozkojila.
Paní docentka, která novorozenecké vede, byla taky docela drsná, i její přístup některé maminky rozplakal, všem dětem však poskytla prvotřídní péči - moje miminko bylo hypotrofní, hned první den po porodu mu nasadila výživu cizím mateřským mlékem, což, jak jsem se doslechla, není v jiných porodnicích běžné. Celkově jsem byla velmi spokojena, jen bych při porodu (dokud probíhal bez komplikací a na vysvětlování byl čas) bych uvítala více komunikace a vysvětlování, co který postup či medikament obnáší. Na novorozeneckém by to bylo taky bez chyby, kdyby veškerý personál bral krom odborné stránky v úvahu i to, že jedná s ženami po porodu, které jsou extrémně citlivé.

Personál:

MUDr. Vaňková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych od začátku vyžadovat jasnou a podrobnou komunikaci a vysvětlování každoho kroku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic krom běžně doporučovaného.

Bie
14.08.19

Moje první zkušenost byla v porodnici u Apolinaře, kde spíše převládály záporné zkušenosti než kladné, takže jsem se rozhodla rodit podruhé tu a musím říct že jsem byla velmi spokojená. Hlavně s personálem. I když porod byl dlouhý, porodní asistentka byla báječná, pan doktor byl taky suprový. Můj první porod byl císařem a u druhého dítěte mě upozornovali, že má miminko velkou hlavu a nejsou si jistí jestli to půjde přirozenou cestou, nicméne se snažili vyhovět mému rozhodnutí, že to chci zkusit rodit přirozeně. A šlo to, i když se to neobešlo bez komplikací(syn měl opravdu velkou hlavu), vše dopadlo dobře. Opravdu mě hodně podržela porodní asistentka i pan doktor. Na šestinedělí byly moc příjemné sestry,..takže až se rozhodneme pro třetí dítě, moje volba je jasná! Jedině tu!

Personál:

MUDr Drochýtek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na cokoliv zeptat a pokud si nejste jistá jestli rodíte, radši jeďte do porodnice. Mě vzali až na po čtvrté. Připadala jsem si sice jak blbec, který nepozná kontrakce od poslíčků, ale lepší být za blbce, než abyste něco podcenila..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití a hroznový cukr

09.08.19

Ve Vinohradské porodnici jsem rodila podruhé. Ve středu večer mi praskla voda, jeli jsme hned do porodnice, tam mě vyšetřila sympatická MUDr. Vaňková a šla jsem si lehnout do „čekacího“ pokoje (tři lůžka, která sousedí se samotným porodním sálem), ale kontrakce se nedostavily. Po 24 hodinách mi PA dala kanylu s antibiotiky k zabránění infekce a dále mi lékaři (MUDr. Babková a Vaňková) začali dávat tablety k vyvolání kontrakcí, ty se podařilo vyvolat až 43 hodin po prasknutí vody. V tu dobu už jsem si začínala zoufat, jestli nakonec nebude nutný císař. Po celou dobu se u mě střídaly sympatické PA, které monitorovaly miminko a psychicky podporovaly.
Když se rozjely kontrakce, které nakonec trvaly 8 hodin, šla jsem na přípravu (k dispozici je jedna sprcha a jedna toaleta) a do sprchy, která mi trochu ulevila od kontrakcí. Poté mě odvedli na porodní sál, kde byly dvě lůžka oddělená závěsem (v té chvíli mi vůbec nevadilo, že nemám samostatný porodní sál, prostě na to nebyly vůbec myšlenky:). U porodu byl MUDr. Drochýtek a tmavovlasá PA s brýlemi (bohužel jsem zapomněla jméno), oba byli moc příjemní, trpěliví, lidští a když jsem na konci už byla zoufalá z bolestí a i hysterická, oba mě dokázali uklidnit a miminko bylo za chvilku na světě. Manžel přestřihnul pupeční šňůru a pak jsme miminko měli dvě hodiny u sebe. Nakonec porod proběhl bez nástřihu, pouze se třemi kosmetickými stehy. Šití mě vůbec nebolelo a následně jsem se cítila, jako bych nikdy nerodila.
První noc jsem miminko neměla u sebe a mohla se tak v klidu prospat. Pokoje jsou třílůžkové s vlastním sociálním zařízením a pak nadstandardy (ty však nebyly dostupné). Na pokoji se mnou byly dvě maminky a měla jsem obrovské štěstí, že byly velmi ohleduplné a tiché (za to jim moc děkuju:), a to samé i jejich miminka. Doporučuji si brát návštěvy na chodbu nebo do návštěvní místnosti, aby se tím nerušily ostatní maminky na pokoji, případně se zeptat, zda jim návštěva na pokoji nevadí.
Každé ráno chodí vizita se podívat na maminky a miminka. Sestřičky na šestinedělí a novorozeneckém oddělení jsou super, pomáhají s rozkojením, radí jak s miminky, jsou ochotné a trpělivé. Jediný, kdo mi přišel ostřejší, byla dětská lékařka doc. Ďurišová, ale zřejmě je to ve svém oboru kapacita, která ví, co dělá a zná rizika v péči o novorozence.
Určitě Vinohradskou porodnici doporučuji a moc děkuji personálu za veškerou péči při porodu a po něm.

Personál:

MUDr. Drochýtek, MUDr. Vaňková, MUDr. Babková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Procvičit si dýchací techniku k prodýchání kontrakcí, optimismus a trpělivost. Připravit si porodní plán.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na pokoj:
kojící noční košile (min. 2), (v porodnici dávají erární, nejsou špatné, ale mají delší rukávy a v létě v nich mi bylo teplo)
porodnické vložky (aspoň dva balíky a víc)
měkký toaletní papír (v porodnici je dost hrubý)
pleny pro miminko
látkové pleny (4)
Podložky na přebalování (aspoň 10)
Kokosák a mastičku na zadek miminka
Kojící polštář a polštář (kruh) na sezení
vlastní odsávačka (ale v porodnici půjčují, a to i elektickou)
Kojící podprsenky (měkké bez kostic)
Barevné ručníky (není na nich vidět krev:)
Léky, pokud něco berete
chránič bradavek (v porodnici půjčují)
nabíječku na mobil špunty do uší a klapky na oči
glycerinové čípky na podporu stolice (ale dávají v porodnici)
kojící čaj
Omyvatelné přezůvky
Náplasti na bradavky od medely a purelan
Fén na vlasy na fénování rány
K samotnému porodu:
košile nebo triko (ale dávají i erární košili)
omyvatelné pantofle
neperlivý nápoj a čokoládu
foťák, mobil
Barevné ručníky …a doklady

4
01.08.19

Ve Vinohradské porodnici jsem rodila letos v červnu. Průběh porodu, který se obešel bez nástřihu, utišováků a většího poranění, jsem tu už poměrně podrobně popsala (Příspěvek ze 17. 6. 2019). Po šestinedělí jsem si to celé ještě s odstupem času zrekapitulovala a přidávám doplnění hlavního důvodu bezproblémovosti celé akce.
Díky velmi empatickému a pozitivnímu přístupu doktora a asistentky jsem si ani na okamžik nepřestala věřit nebo jakkoli pochybovat o tom, že to zvládnu. Celý porod probíhal dle scénáře: „Vy jste královna, hvězda, bohyně, dárkyně života, jste hustá, skvělá, obdivuhodná, jsme vám k dispozici, pomůžeme, s čímkoli bude třeba, jak nejlíp budeme umět, ale největší práci tu odvedete vy, za to máte náš obdiv.“ Nikoli „Tady ležte, maminko, držte hubu a krok, my to za vás odrodíme.“
Psychika hraje při porodu zásadní roli a na Vinohradech jsou si toho naštěstí vědomi.
Díky!

Personál:

MUDr. Vít Drochýtek

15
28.07.19

Zkušenosti naprosto otřesné. Jeden ze studentů, který tu byl nedávno na praxi, mě varoval, ale já jsem přesto šla do FNKV. Dost toho lituji. Upozorňoval hlavně na arogantní chování a nadbytečnou nervozitu.

Personál:

Bohužel neznám.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se této porodnici obloukem.

28.07.19

Rodila jsem zde už podruhé a za mě jednoznačně doporučuji. Moc milý personál, který umí povzbudit a udržet pohodovou atmosféru po celou dobu porodu. Myslím, že doba, kdy měla tato porodnice špatnou pověst, je už několik let pryč!

Personál:

Mudr. Eliška ?

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, těšit se na miminko, vodu na sál, něco na zkrácení dlouhé chvíle po porodu. Porodnické vložky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, doklady.

1
01.07.19

Na Vinohrady jsem chodila darovat krev, a s nemocnicí, kterou mám nejblíže bydlišti, nemám dobrou zkušenost, proto jsem zvolila takto a můžu říct, že lépe jsem udělat nemohla! Rodit jsme přijeli po půlnoci, na příjmu hodná a příjemná sestřička. Porod od začátku vedl MUDr. Drochýtek, kterého jsem si pamatovala z poradny, a velice milá porodní asistentka Martina, příjmení bohužel neznám. Dále byl přítomen MUDr. Brynda a okolo 7 dorazila na denní směnu jiná porodní asistentka (už ne tak příjemná, ale to já jsem po 6 hodinách na sále asi taky nebyla, třeba to bylo i tím :-D), epidurál mi přišel aplikovat anesteziolog - mluvil strašně potichu a přestože se představoval, jméno jsem bohužel přeslechla.
Všem shora uvedeným vděčím za naprosto bezproblémový průběh porodu, jako prvorodička jsem netušila, do čeho jdu (to, co si přečtete na internetu, nebo vyslechnete od zkušenějších, vás na to opravdu nepřipraví), ale díky srozumitelné a profesionální komunikaci porodníků jsem přesně věděla, co mám dělat, a když jsem měla tendenci jednat jinak, „vrátili“ mě zpátky k tomu správnému - díky tomu po týdnu ani nevím, že jsem rodila, dělali mi tři stehy. Díky správné „píchnutému“ epidurálu jsem si aspoň na chvíli odpočinula, anesteziolog byl takový ten typ, který vás přirozeně přiměje zůstat v klidu, i když vám dloube injekci do páteře :-D po změření a zvážení miminka ho dostal do náruče tatínek a hned poté mi ho přiložili. Takže nejdůležitější věc - porod - proběhl na jedničku!
Na oddělení šestinedělí už to bylo trochu horší. Hodně záleželo na tom, jaká byla zrovna směna. Já měla tu smůlu, že mi nikdo neudělal takové pěkné školení, které dostaly maminky v jiný den na jiné směně sester, takže jsem nevěděla, jak jsou rozdělené kompetence sester (poprvé jsem otravovala někoho úplně jiného, než jsem měla :-)), jak třeba přebalovat holčičku, nebo jak si dceru přiložit k prsu - což mi uškodilo asi nejvíce, dělala jsem to špatně a proto mi trvalo déle se rozkojit, první dva dny malá neustále plakala, strávila dvě noci u sester a hodně ubyla na váze.
Možná jsem mohla být otravnější a víc se ptát, ale když člověk neví a nemá srovnání, tak ho to nenapadne. Na jiné směně jsem se ale naopak setkala s nadstandardním přístupem v komunikaci se sestřičkami, což bylo naprosto super, dodávalo mi to hodně jistoty. Na oddělení jsou tři laktační poradkyně, kojení se dost podporuje, naopak dudlík je vhodné před vizitou schovat :-) vizity jsou každý den, jak na miminka, tak na maminky, což je fajn - člověk se ujistí, že je vše v pořádku a má prostor pro dotazy přímo na lékaře.
Pokoje s vlastní sociálkou, třílůžkové, rooming-in, to bylo dost náročné, opět záleží na tom, koho člověk na pokoji zrovna chytne - buď osobu, která má do půl deváté velice hlučnou návštěvu na pokoji, nebo takovou, co si i po císaři dojde za návštěvou na chodbu, aby nerušila. Každopádně je třeba počítat s tím, že se člověk budí ke třem miminům :-) aspoň teď na konci června bylo úplně plno.
Co se týká jídla - sice obyčejné, ale je ho opravdu hodně a není tak špatné, hlad jsem rozhodně neměla. Sanitářky nosí k pití čaj nebo šťávu v termoskách, k dispozici je volně chlazená i horká voda z fontánky. Ještě k předporodní pořádně - pokud nejdete úplně ráno, vezměte si knížku, svačinu a dostatek peněz na parkování :-) poprvé jsem tam byla tři hodiny, bylo to otravné, ale dá se to vydržet.
Celkově bych řekla, že v porodnici aplikují moderní přístup, u většiny personálu laskavý a profesionální, respektuji přání rodičky (neměla jsem porodní plán, ale i tak se mnou pan doktor přímo na sále probral mou představu, vysvětlil možností, ale nic nevnucoval). Personálu, který byl přítomen u porodu, budu navždy vděčná, že mi pomohl přivést bez problémů na svět zdravou dceru - a proti tomu je hrubý toaletní papír opravdu nedůležitá pitomost :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

I když se říká, aby člověk příliš nečetl - najít si co nejvíce informací a pak se ptát přímo lékařů, rádi vám na vše odpoví, ale nevyptávají se vás sami od sebe, nejspíš kvůli velkému množství pacientek prostě chybí takové ty návodné otázky a automaticky osobní přístup. Ovšem když se zeptáte, všechno podrobně vysvětlí. No a mít štěstí na personál, já vím, rada nad zlato :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci podle seznamu - především věcí na přebalování, případně koupání, pro miminko, oblečení a zavinovačku půjčují. Erární dostanete i košili, k porodu super, některé maminky v nich chodily po celou dobu pobytu, výhoda je, že vám ji kdykoliv vymění za čistou. I když jsem byla dole téměř bez poranění, ocenila bych kruh na sezení, z té nemocniční postele mě opravdu bolel zadek, o židlích na pokoji radši nemluvit :-) praktické jsou papírové utěrky - na utírání spodků po očistě. Na hygienu je super Herbalon s dubovou kůrou. Toaletní papír mají obyčejný, ale jelikož jsem se vždy chodila opláchnout, na utření bohatě stačil. Teď v létě byl pro mě důležitý dostatek pohodlného oblečení vhodného na kojení, převlékala jsem se dvakrát denně jen proto, že jsem byla zpocená, na pokojích bylo odporné horko.

877
18.06.19

Vinohrady byla má první volba a jsem za to ráda. Porod probíhal jen s porodní asistentkou, která byla úžasná. S miminkem jsme pak byli na sále přes tři hodiny, mezitím mi v narkóze odstranili placentu, cca 20 min a malá byla s manželem, pak po zákroku zas byli u mě. Pokoj po třech bylo peklo, především kvůli jednomu uplakanému miminku a množství návštěv, které za spolubydlícími chodily, bohužel bylo opravdu plno a nadstandard bez šance. Personál byl naprosto úžasný, lékaři, pomocný a hlavně sestry, a to mi věřte, že jsem byla hrozně otravná…ze všeho vyděšená, ubrečená, na sesterně jsem byla furt :-D ..a sestřičky byly moc hodné a trpělivé a moc mi pomohly, dvě tam byly takové ráznější, ale pomohly mi nejvíc. Super byl také předporodní kurz s Táňou Kalinovou a pořádná také v pohodě, bez čekání.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2 ručníky, toaleťák, hroznový cukr, sluchátka, propisku

4
17.06.19

Pro Vinohrady jsem se rozhodla především ze čtyř důvodů: 1) Dozvěděla jsem se, že během několika posledních let se tu změnil personál a teď by tu měl být úplně nový, velmi dobrý tým 2) Pozitivní hodnocení na těchto stránkách 3) Dobrá osobní zkušenost mé známé 4) Blízká vzdálenost od domova.

Samozřejmě jsem byla mírně nervózní, jestli jsem se rozhodla správně, hlavně kvůli onomu známému dokumentu Pět zrození, který na Vinohrady nehází dvakrát dobré světlo. Teď když už jsme s mrňousem doma, oba zdraví a v pohodě, musím zpětně hodnotit, že jsem ohledně Vinohrad udělala to nejlepší možné rozhodnutí :)

Před porodem: Vinohradská porodnice sídlí ve staré budově (cca začátek minulého století), jejíž ambulance je teď ale nově zrekonstruována, tudíž každotýdenní poradny byly velmi příjemné. Navíc to tam nikdy netrvalo příliš dlouho. Byla jsem tam na poradně pětkrát nebo šestkrát a nikdy to celé nezabralo (včetně monitoru, čekání a samotné konzultace s lékařem) déle než 2 hodiny (většinou ale spíš tak hodinu). Jednou jsme si pak vyzkoušeli příjezd do porodnice na nečisto, který se ukázal být jako planý poplach (odešla jen hlenová zátka). Během této návštěvy jsem se poprvé setkala s panem doktorem Drochýtkem. Sympaťák, vyšetřoval jemně, všechno trpělivě vysvětloval, nabídl Hamiltona, protože už jsem byla po termínu, odmítla jsem, byl s tím zcela v pohodě. Měla jsem velkou radost, že když se o několik dní porod rozběhl doopravdy, sloužil ten den a noc Drochýtek zase.

Příjem: Přijeli jsme po třetí ráno s nepravidelnými kontrakcemi a prasklou vodou, takže už si mě tam nechali. Sestřička na příjmu byla moc milá, stejně jako veškerý ostatní personál od začátku až do konce mého pobytu v porodnici.

První doba porodní: Na takzvané „hekárně“ jsou tři postele oddělené jen závěsy, záchod a sprcha se sdílí s porodními sály, takže toto je jedno z mála mínusů. Já ale měla kliku v tom, že tam zrovna nikdo nebyl, takže jsme měli s manželem celý pokoj pro sebe. Prvních několik hodin byla dost pohoda a nic zásadního se nedělo, během té doby se za námi občas přišla podívat PA, doktor nebo dětská doktorka a postupně s námi velmi podrobně a ochotně probírali náš porodní plán. Dost mě udivilo a mile překvapilo, že ho vůbec neberou na lehkou váhu a snaží se maximálně vyjít vstříc. Pokud něco nebylo možné, vysvětlili proč a nabízeli alternativu (ale takových bodů moc nebylo).

Druhá doba porodní: Další drobné mínus kombinované s dalším štěstím; Porodní sály jsou tam dva, v jednom jsou dvě ty oválné porodní postele vedle sebe, ve druhém sále jen jedna. Na mě vyšla ta samostatná místnost, což bylo moc fajn. Porodní část budovy čeká rekonstrukce prý během roku, ale i tak je to, co se vybavení týče, celkem v pohodě. Ocenila bych jen doplnění nějakými porodními podložkami na zem, protože jsou tam všude na podlaze dlaždičky a člověka to tudíž nemotivuje být mimo to porodní lůžko. Ve výsledku mi to ale bylo fuk. Porod byl celý bez čehokoli farmakologického proti bolesti, bez nástřihu, jen pár kosmetických stehů.

Šestinedělí: Vinohradské oddělení šestinedělí je bezvadné. Sice po třech lidech na pokoji, ale na každém pokoji je lednice, přebalovací zázemí, koupelna a wc. Měla jsem nejdřív zájem o nadstandard, ten se ale uvolnil až na druhou noc a nakonec jsem ho nevyužila, protože jsme si se „spolubydlícími“ dobře sedly a já, jakožto nezkušená „prvomatka“ jsem od nich ráda čerpala rady a zkušenosti. Nicméně nadstandard je tam buď jednolůžák nebo dvoulůžák s možností ubytovat partnera, nebo dvojlůžák sdílený s ještě jednou maminkou. Rozdíl ve vybavení oproti běžným pokojům je jen ten, že tam je televize. Veškerý personál opět zlatý, ochotný, milý, pečující. V jídle nejsem nijak vybíravá, ale myslím, že bylo celkem v pohodě. Ocenila bych asi trochu zevrubnější zaškolení pro nezkušené maminky, co se týče kojení nebo koupání. Byl to takový rychlokurz ;) Každopádně to jsou fakt jen úplné drobnosti. Celkově mám na pobyt na Vinohradech jen ty nejlepší vzpomínky, a moc všem děkuju :)

Personál:

MUDr. Vít Drochýtek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v pohodě, jste v dobrých rukou. Vhod mi přišly dechové techniky z absolvovaného kurzu Hypnoporodu, homeopatika a lekce těhotenské jógy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, plenky, dostatek vlastních pohodlných košil (ty erární jsou obří a je v nich horko), všechno ze seznamu na webu porodnice

10.05.19

Chytla jsem kontrakce, tak jsme jeli do porodnice, kde jsem je měla nepravidelné 7-5 minutách, ale šla jsem domů, protože doktorka řekla, že můžu porodit až v neděli.. No a on to byl teprve pátek večer.. A já bydlela kousek, takže jsem i sama chtěla jít domů, ale po hodině jsme se museli vrátit, protože kontrakce horší a horší .. a nějaká sestra .. mezi dveřmi mi řekla, že mám jít domů, že tam není žádný nález a co budu dělat tady, můžu dělat i doma.. a k tomu si mám přečíst, co je první a druhá doba porodní .. Tak mě přítel odvezl domů .. a dopadlo to tak, že jsem skoro porodila doma.. musela se volat rychlá.. a když mě dovezli, tak najednou všichni „Takhle se má chodit rodit“ ..
Na začátku děs, ale jak jsem porodila, tak najednou všechny byly hodné a milé .. ale i tak bych Vinohrady doporučila :) Personál úžasný.. :)

Personál:

Už si nepamatuji :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady!

07.04.19

Porodnici mohu jen a jen doporučit, porod byl pro mě velmi silný zážitek a to především i díky milému a ochotnému personálu. Bylo mi umožněno rodit v poloze na levém boku a porodní asistentka i velmi v závěrečné fázi pomáhala masírováním hráze. Díky tomu jsem měla malá porodní poranění. Na oddělení šestinedělí bych chtěla pochválit i sestřičky, všechny byly velmi ochotné, usměvavé, pomohly s kojením, případně zapůjčily, co bylo potřeba. Mohu srovnat s Bulovkou, kde jsem rodila před 4 roky a je to teda neskutečný rozdíl. Tam by mě už nikdo znovu nedostal.

Personál:

Mudr. Brynda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádný toaletní papír, propisku na zapisování teploty miminka, bepanthen, purelan případně hydrogelové náplasti na bradavky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivni přístup

01.03.19

V porodnici jsem rodila v červenci 2018 a mohu ji doporučit. Všechen personál byl naprosto profesionální a milý. Za celou dobu pobytu jsem se nesetkala s nikým, kdo by byl nepříjemný. Všichni se automaticky při prvním kontaktu představují (včetně všech sester i pomocného personálu), což není v nemocnicích rozhodně standard. Sestřičky z novorozeneckého oddělení jsou velmi ochotné pomoci s kojením pokud má maminka problém. Po dobu pobytu v porodnici lze zapůjčit odsávačku. Oblečení na děti je moc pěkné a není žádný problém si zajít kdykoliv pro nové. Jediné k čemu bych měla připomínku je doba čekání v poradně, pokud se neobjednáte hned na ráno, strávíte tam vždy cca 2 hodiny. V porodnici není problém s císařským řezem pokud je miminko otočeno koncem pánevním. Nikdo mě nepřemlouval k tomu, abych rodila přirozeně! Pouze jsem dostala informaci, že s porody koncem pánevním mají zkušenosti a nebyl by problém zkusit porodit přirozeně, pokud bych se tak rozhodla. Císařský řez je plánován vždy 1 denně, hned ráno v 8 hodin, nástup do porodnice je den předem.

Pokud se zadaří i druhé miminko, budu chtít rodit opět na Vinohradech a děkuji veškerému personálu a lékařům za jejich bezchybnou péči.

Personál:

MUDr. Anna Babková, MUDr. Kateřina Maxová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V případě porodu císařským řezem doporučuji zakoupit homeopatika Ricinus Comunis 5CH a opravdu hodně pít, aby se rozjela laktace.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky Batiste (dostanete pouze 1 balení) a mast na bradavky (Purelan nebo Bepanthen plus), noční košile je lepší erární, i když je veliká

Chystají se rodit v porodnici Královské Vinohrady

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici