Nemocnice Nové Město na Moravě p. o., Gynekologicko-porodnické oddělení

V porodnici proběhne přes 500 porodů ročně.
Porodnice je vybavena nejen na fyziognomické porody v termínu, ale lze také rodit v předtermínu. Zdejší personál se snaží udržet pokud možno přátelskou rodinnou atmosféru.

K dispozici jsou nadstandardní pokoje za cenu 500 korun za noc.

Otec u porodu je vítán.

Na internetových stránkách naleznete seznam věcí, které je třeba si připravit do porodnice.
Informace o těhotenském plavání naleznete zde.

Porodnice neumožňuje tzv. lotosový porod.

Ceník můžete prostudovat tady.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Nové Město na Moravě p. o., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 38x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jiří Hrdina

Porodní sál: +420 566 801 327

Linka kojení: +420 566 683 377

Novorozenci: +420 566 801 373

Adresa: Žďárská 610, Nové Město na Moravě 592 31

URL: https://www.nnm.cz/gynekologie

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Nové Město na Moravě

21.06.20

Nedoporučuji tuto porodnici.
Už při příjezdu nás zaskočila porodní asistentka, když nám ve dveřích otráveně oznámila - no já tušila, že to nebude klidná noční, to jsem tam byla jediná. Ale nejhorší bylo, že mi při porodu přivázali nohy, myslela jsem, že to v dnešní době není ani možný. Nikdo se neptal, zda s tím souhlasím a určitě jsem nekopala. Po porodu přejít do jiného patra na lůžko mi přijde taky nemístné. A o tom, že bych si po porodu chvíli odpočinula jsem si mohla nechat zdát. Nemůžu říct, že by se choval někdo přímo hrubě, to ne, ale spíš otráveně. Doopravdy jsem si tam připadala, že je obtěžuji a to jsem se snažila si dělat vše sama, ale s prvním dítětem a problémy s kojením jsem pomoc potřebovala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou porodnici.

18.06.20

V porodnici jsem rodila na konci dubna a byla jsem velmi spokojená. Personál byl opravdu milý, ochotný a vše mi hezky vysvětlovali. I když jsem nemohla rodit přirozeně, jelikož malému se nechtělo, tak se v porodnici opravdu snažili. Pokoje jsou pěkné. Navíc musím říct, že vařili fakt chutně:)
Co se týká prcka, tak na JIP mi ho sestřičky nosily často, aby se mohl napít a pobýt se mnou.
Na normálním pokoji jsem měla malého stále u sebe. Když byl nějaký problém, tak mi sestřičky pomohly. Jelikož měl malý nějaký problém, tak ho doktoři všemožně vyšetřili, aby nic nezanedbali, ale přesto mi malého na dlouho nebrali. Kdybych měla rodit podruhé, asi bych opět zvolila tuto porodnici. Jediné, co mi chybělo byla návštěva rehabilitační sestry (byla jsem po císaři a nějaká rada by se hodila). Nepřišla, jelikož jsem se na normální pokoj dostala ve čtvrtek odpo, což ona už asi nepracuje, v pátek byl státní svátek, to taky nepracuje a o víkendu taky nedělá. Propuštěna jsem byla v pondělí - to jsem odešla asi dřív, než přišla? Nevím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte, personál se o vás hezky postará a se vším pomůžou:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

síťované kalhotky, poporodní vložky, noční košile vhodné na kojení, chladící polštářky na prsa - ty jsem hodně ocenila. Pro prcky plenky:)

13.09.19

Paráda…výhled z pokojíků do parku, pohoda, milý přístup…za nás super ;-)

13.04.19

Tato porodnice je pro mě jedním slovem katastrofa!
Druhý porod, pokud nějaký po zážitku z této porodnice vůbec bude, určitě nebude v Novém Městě.
Jako prvorodička bych čekala naprosto jiný přístup(od sester po doktory).
Prostory porodnice a samotné pokoje působily děsivě!!
Ze strany sester mi nebylo nic hezky vysvětleno. Naopak, se ke mně chovaly arogantně a v některých případech mě až zesměšňovaly.
Informace od doktorů byly podávány dooost divným způsobem - každý doktor mi sděloval jiné informace o stavu dítěte, a v podstatě nikdo nám nedokázal sdělit pravdivou diagnózu. Pořád se vymlouval jeden na druhého.
Nejhorších 10 dní v mém životě, a hlavně v životě našeho dítěte.
Kdo nemusíte, tak se této porodnici vyhněte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si jinou porodnici!

602
22.01.19

Rodila jsem v NMnM jako prvorodička plánovaným císařským řezem a jsem naprosto nadšená! A to se jednalo o mou první hospitalizaci. Přístup všech - od lékařů, setřiček po pomocný personál - byl naprosto úžasný, všichni se o nás krásně starali. Do nemocnice jsem nastoupila dle dohody o den dříve, kdy mi provedli všechna potřebná vyšetření (EKG, odběry apod), další den byl zákrok, poté jsem využila služeb nadstandartního pokoje. Moc se mi líbilo, že jsem nebyla „ignorovaná“ v tom smyslu, že cokoli se mnou dělali, tak se dotyčná osoba představila a vysvětlila mi, co se bude dít (doktoři gyn, anesteziolog, sestry, doktoři z novorozeneckého…) a proč tomu tak je. Měla jsem obavy z toho, zda se nebudu „stydět“ s ohledem na věci s porodem(operací) svouvisející (cévkování, krvácení apod.), ale celý personál ve mě vzbudil opravdu důvěru, že jsem nic z toho neřešila. Upřímně se nám z porodnice nechtělo, byla jsem hospitalizovaná 6 dnů a nemůžu skutečně říci křivého slova.

Personál:

prim. MUDr. Hrdina, MUDr. Okurková, všechny sestřičky na GYN POR oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se na cokoli zeptat a říci si o pomoc

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě dostatek dětských plínek (obzvláště, pokud čekáte větší dítě, vzít dvě velikosti - my jsme velikost 1 přeskočili)
vlhčené ubrousky (raději více, smolka se hůře otírá)
doklady
pokud bych znovu balila, vynechala bych teplý froté župan a vzala místo něj jen bavlněný, ale ani ten není třeba, je tam velké teplo

01.10.18

Je skvělá, hlavně hodný lidi.

25.05.18

1. porod v roce 2015
2. porod v roce 2018

Bezvadný přístup sestřiček i doktorů. Když jsem potřebovala poradit, neměli problém se mi věnovat. Za mě naprostá spokojenost. Doporučuji.

18.05.18

V NMnM jsem rodila před měsícem. Na porodním oddělení chování pracovnice na příjmu příšerné, měla jsem kontrakce a prodýchávala jsem, ta ženská mě sprdla, že blbě dýchám, že pokud to jsou jen poslíčci, tak zda takhle míním fungovat ještě 14 dní (než porodím). Rodí se v takových „boxech“, jsou od sebe odděleny plentami. Takže slyšíte, jak za vaší hlavou jiná maminka rodí - nic příjemného.

Na novorozeneckém oddělení je většina sester v pohodě, ale pověst jim kazí tři jejich kolegyně, které by mohly konkurovat dozorkyním v koncentráku Dachau. Chování arogantní, před doktory se přetvařují, jak bude vše v pořádku, že se mlíko začíná teprve tvořit (měla jsem problémy s laktací), potom když jsem si šla pro příkrm a byly tam ty sestry samy bez doktorky, chovaly se arogantně, tahaly mě za bradavky - asi nevěřily, že nemám dost mléka, při koupání miminek neporadily, co a jak, jen pištěly, jak to děláme špatně, když jedna sestřička řekla „a“, tyhle tři sestry řekly „b“. Jedna z těch tří dozorkyň mě sprdla, proč nemám kojenecké pyžamo (měla jsem ho odnesené doma na vyprání), další mi řekla, že je jí jedno, co mám na sobě. No hrůza. Ponížení, jaké jsem zažila na novorozeneckém oddělení, jsem v nemocnici v životě nezažila. Vždy jsem počítala minuty do konce jejich služby a těšila se na ty hodné setřičky.

Sestry z šestinedělí byly v pohodě, doktoři také. Akorát když jsem se pokusila jedné doktorce říct, že se mi nelíbí chování určitých sester z novorozeneckého, že postrádám empatii, bylo mi řečeno, že se mnou cvičí hormony, ať si zabrečím, že na to mám právo a že stížnosti byly a budou. Takže bez zájmu něco řešit.

Pokud budu ještě někdy rodit, bude tov Havlíčkově Brodě, kam prý rodičky z Novoměstska na druhý a následující porod v dost velkém počtu utíkají.

19.02.18

6.2.2018 se nám narodila holčička. Chceme s manželem poděkovat asistentkám, lékařům a celému týmu, který byl suprový. Všem maminám doporučuji tuto porodnici! Velká psychická podpora.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji vzít partnera s sebou, ale netlačte na něho. Ten můj nebyl u dvou porodů, ale po 11 letech se k tomu třetímu rozhodl jít sám a byl to pro něho super zážitek!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu.

48
08.02.18

Doporučuji celé oddělení porodní, poporodní a péče o miminko. Personál vstřícný, milý a ochotný, jak by to v nemocnici, a zvláště na tomto oddělení, mělo vypadat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Běžnou výbavu do porodnice. Hlavně síťované kalhotky a vložky po porodu. Pro miminko plínky. Ubrousky dostanete a kosmetiku také. Oblečení na miminko také dávají. K porodu doporučuji starší noční košili.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Samozřejme doklady.

13.01.18

Rodila jsem tam obě své děti a mám jen tu nejlepší zkušenost.

31.10.17

Vyvolávaný porod v 07/2017
Ráno v 8 hodin mi doktorka zavedla tabletu a informovala mě, že nemusí působit. Manžel byl celou dobu se mnou, i když nebylo jasné, jestli se ten den dočkáme. Přísun informací byl po celou dobu porodu super. Porod se rozběhl v 10 hodin. Vyšetřování a nahrávání mě vždy uklidnilo, že je vše OK. Porodní asistentka byla velice milá, byla tam i mladá slečna na praxi, všichni mě s úsměvem na tváři povzbuzovali. Pan primář Hrdina vypadal, že trpí se mnou a snažil se mi všemožně ulevit. Zavolal anesteziologa a ten mi naprosto bezbolestně zavedl epidurální anestezii, která teda dvakrát nepomohla, ale sezení při zavádění katetru zřejmě porod uspíšilo díky gravitaci. :) Při finále jsem sice nastřihávat nechtěla, ale paní doktorka mi to doporučila, protože syn měl podle ultrazvuku dost velkou hlavičku a tělíčko. Důvěřovala jsem jí, protože logicky má víc zkušeností s porody, než já :-D a nelituji. Nástřih nebolel vůbec, nejvíc bolelo štípání desifekce, šití možná malilinko. Doktorka Večeřová byla velice pečlivá. Rychle se vše zahojilo a druhý den už jsem si i opatrně sedla.

Mimčo bylo bez komplikací, a tak mi ho dali hned na hrudník a mohli jsme se poprvé pomazlit. Pan primář nám pořídil první společnou rodinnou fotografii. Na pokoj jsem se dostala až kolem půl 10 večer (celý den bez jídla). Malý se nalokal hodně plodové vody, tak si ho sestry vzaly k sobě, abych si odpočinula a nemusela se o něj pokaždé strachovat, když ji vyblinkával. Druhý den po porodu si ho na 4 dny nechaly u sebe natrvalo, protože mu byl zjištěn zápal plic a musel být na kapačce. Na kojení jsem za ním docházela. Většina sester na novorozeneckém byla milá, ale našly se i méně sympatické. Dětští doktoři všichni moc hodní a empatičtí.

Celková spokojenost super!

Personál:

MuDr. Večeřová, MuDr. Hrdina, PA Cacková, PA Vařáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vše píšou na stránkách

15.07.17

Jelikož chodím do nemocnice na gynekologii k primáři Hrdinovi, tak pro mě byla jasná volba zde rodit. Personál super, akorát mě mrzelo že mi každý říkal něco jiného, což by mohlo mnoho prvorodiček rozhodit. Domluva je zde super, a pokud chytnete i dobrý personál, tak za mě super porodnice. Další dítě budu rodit opět zde.

Personál:

Mudr. Müllerová, PA Uhlířová, Cacková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové pleny pro mimi, doklady

13.01.17

Hodnocení: Maximální spokojenost, doporučuji! Měla jsem sepsaný i porodní plán, který PA dodržely a neměly s ničím problém.

Příjem v porodnici proběhl s velkým ohledem na moje pokročilé kontrakce. Pobyt na předporodním oddělení byl standardní - využila jsem sprchu i míč.

Poporodní péče - nadstandardní, maximální spokojenost, sestry byly skutečně velmi ohleduplné. Sestry z novorozeneckého oddělení byly příjemné a snažily se mi opravdu pomoc.

Určitě všem rodičkám mohu doporučit u porodu přítele. Já jsem měla i maminku, která mně velmi pomohla po porodu, kdy jsem po hodině musela začít kojit. Byla jsem tak vysílená, že jsem nemohla ani vstát. Přítel mi pomohl hlavně fyzicky, protože bolesti trvaly 48 hodin a při samotném porodu jsem již neměla síly.

Ještě bych doporučila zakoupit Entonox, sice je dražší, ale určitě mně bolesti zmírnil. Na oddělení šestinedělí jsme si pak zaplatili nadstandard. Nelituji ničeho, mít svoji koupelnu pro sebe je skvělé. Navíc tam se mnou mohl být přítel 24 hodin denně a v klidu, v druhé místnosti se vyspal.

Personál:

MUDr. Müller, PA Vařáková,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Během porodu je dobrý lůj, opravdu jsem měla hodně vysušené rty, i když jsem pořád pila. Také bych doporučila krém na bradavky, spoustu porodnických vložek a ty síťované kalhotky! Pohodlné oblečení, které lehce vysvléknete a noční košili.

06.11.16

Naprosto super. Rodila jsem zde již 3× a naprostá spokojenost s doktory i sestrami na oddělení.

Poslední porod 1.1.2013 koncem pánevním. Naprosto profesionální přístup a porod proběhl bez komplikací. A tak máme tři krásné a zdravé kluky!

78
06.10.16

Přidávám druhou zkušenost s touto porodnicí. Termín jsem měla 30.9. s tím, že pokud do 2.10. neporodím, tak mám 3.10. nástup na vyvolání. Tak jsem 3. nastoupila.

Doktorka úžasná, vyšetřila mě, vše vysvětlila. V noci se mi naštěstí porod rozjel sám, takže na tabletu nedošlo. Přešla jsem si na porodní a tam se mě ujala výborná porodní asistentka. Pořád mě chválila a že už to bude, prostě mě pořád chlácholila. Pak mi pomohla na kozu a pořád mi říkala, co mám a co nemám dělat. Ono se dobře radí nekřičte si, ale hůř se to dělá. Stejně jsem si zakřičela a nikdo mi kvůli tomu nenadával.

Byl to můj druhý porod a oba byly vedeny opravdu s péči o pacientku. Dýchala jsem si rajský plyn, protože jsem děsná posera a bolesti se bojím. Mě to pomohlo a vřele doporučuji. Platí se sice 1500kč, ale co bych pro sebe neudělala.

A pak jsme byli na novorozeneckém a taky paráda. Sestřičky ochotné úplně všechny. Kdykoli jsem potřebovala pomoct, vždy to bylo s úsměvem.

Za mě prostě opravdu výborný personál přes všechna oddělení. A dětská doktorka také super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte k porodu tatínky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry, dětské pleny, porodnické vložky.

21.05.16

Anonym jen proto,že nechci, aby mě tu lidi poznali. Moc hodné porodní asistentky. Těžký porod, ale díky super týmu to dopadlo dobře. Mám krásnou holčičku.

Já za sebe můžu jen doporučit.

03.12.15

Rodila jsem v neděli 18. 1. 2015, i když do porodnice jsem přijela v sobotu dopoledne.

Na novojičínskou nemocnici si nemůžu stěžovat. Paní doktorka na příjmu byla bezvadná, i když poté odcházela a pak se o mě staral p. doktorka. Jela jsem do porodnice kvůli odtoku plodové vody, ale dcera se rozhodla, že se jí na svět ještě nechce. Proto mi byl porod vyvolávám. Lékař mi vše jasně a srozumitelně vysvětlil, co se bude dít a takové. Na lékaře si nemůžu stěžovat.

To samé na porodní asistentku, co se mi věnovala v průběhu porodu. Rodila jsem v ten večer sama, tak mohla být s se mnou po celou dobu. Byla velmi milá a ochotná.

Personál na dětském odd. to samé. Všichni velice ochotni pomoci s jakýmkoliv problémem a poradit. Má osobní zkušenost je skvělá.

532
24.08.15

V Novém Městě jsem rodila dvakrát a byla jsem spokojená. Všechno mi vysvětlili, odpověděli na každý dotaz. Personál se choval vstřícně. Postě v pohodě.

Personál:

MUDr. Stará, MUDr. Mullerová,PA Kujalová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě zmíněných věcí také ponožky pro mimčo a přebalovací podložky.

260
23.08.15

Úžasný personál. Skvělý přístup. Rodila jsem CS - doktor Němec a Muller. Bez problému. Sestry na novorozeneckém úžasné a šikovné. I sestry na gynekologickém. Jen doporučuji. O malého se doktoři postarali a ve všem mi vyšli vstříc.

Personál:

sestra Travencová, MUDr. Koutná, MUDr. Koutenská, MUDr. Muller st., MUDr. Němec

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Košile, kojící podprsenky, síťkované kalhotky, vložky, plenky, nějaký polštářek. :)

28.12.14

Plačtivé dítě po těžkém porodu svedou na nervozitu matky. Kojení nepodporují, než aby dítěti pomohli, dají radši sunar (je to rychlejší).

Nepoznají zánět v prsou. Pátý den po porodu se mi prý nalévaly prsa. ATB mi ten den dala moje gynekoložka.

468
21.09.14

Měla jsem plánovaného císaře, doktoři i sestry na sále perfektní profesionálové. Po císaři jsem byla jeden den na JIP, kam mi syna nosili na kojení. Bylo to náročné, ale sestry i doktoři příjemní.

Měla jsem domluvený nadstandard a příště bych tam šla zase, bylo to super, měla jsem klid.
Sestry na novorozeneckém super super super.

Všem moc děkuji.

Personál:

sestra Travencová

30.08.13

Porod v této porodnici můžu určitě doporučit. Všichni od primáře, ostatních lékařů, přes sestry, až po uklízečky jsou tu neuvěřitelně milí, přátelští a usměvaví, stejně tak i primář a ostatní lékaři z dětského oddělení a sestřičky z novorozeneckého oddělení. Ty se o miminko postaraly v prvních dnech po porodu a mně ho nosily pouze na kojení. Také s kojením mi velmi pomohly. V tomto musím poděkovat především p. Travencové.

Rodila jsem plánovaným císařským řezem. Byl to můj první porod, vůbec jsem netušila, co mě čeká, a tak jsem byla samozřejmě nervózní. Ale díky vtipkování anesteziologa a p. primáře na sále jsem na veškeré obavy rychle zapomněla. Sestřičky a ostatní personál na JIP byl také úžasný. Po celou dobu pobytu v nemocnici jsem několikrát denně slyšela dotaz, zda je vše v pořádku, zda něco nepotřebuji.

Mile mě překvapila možnost využít oblečení pro miminko a látkové pleny poskytnuté nemocnicí. Ušpiněné pleny i oblečení bylo každý den měněno za čisté. Na pokoji jsme měli k dispozici krém na zadeček miminka a při koupání také veškerou další potřebnou kosmetiku.

Vybavení pokojů není možná zrovna luxusní, ale na těch pár dnů je to určitě dostačující. Jen jsem nevěděla o možnosti vypůjčit si lampičku, tak jsem musela v noci na kojení vždy vstát z postele a jít rozsvítit. Ale naštěstí jsem byla na pokoji sama, takže jsem tím nikoho neobtěžovala.

Každý pobyt v nemocnici je nepříjemný, ale díky skvělé péči a lidskému a velmi pozitivnímu přístupu veškerého personálu budu na tento ráda a s velkou vděčností vzpomínat.

Personál:

sestra p. Travencová, lékaři: p. Hrdina, p. Stará, p. Greguš, p. Müllerová, p. Chalupský

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny na přebalování a vlhčené ubrousky.

387
22.08.13

Rodila jsem v této porodnici 19.7.2013 neplánovaným císařským řezem a nikdo už by mě do této porodnice nedostal ani kdyby mi za to zaplatili! Na přístup sester a asistentek na porodním oddělení si nemůžu stěžovat, ale přístup a plané sliby jednoho nejmenovaného pana doktora bych si stěžovat měla, ale nebudu to řešit. Naštěstí mi tam přivedli na svět zdravé dítě a i když pro mě ten pobyt v této porodnici byl neskutečně psychicky náročný, jsem ráda, že mám doma zdravé dítě, o které se mi po čas pobytu v této porodnice postarali v pořádné porodnici. S Novým Městem mělo miminko nakonec společné jen to, že se tam narodilo!

Chystají se rodit v porodnici Nové Město na Moravě

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici