Porodnice Nové Město na Moravě

, http://www.nnm.cz/2011/index.php?id=oddelen__gy...

Porodní oddělení: 566 801 338
Porodní sál: 566 801 327
Linka kojení: 566 683 377
Novorozenci: 566 801 373

Primář: MUDr. Jiří Hrdina

Porodnice je vybavena nejen na fyziognomické porody v termínu, ale lze také rodit v předtermínu. Zdejší personál se snaží udržet pokud možno přátelskou rodinnou atmosféru. V porodnici proběhne přes 500 porodů ročně. Porodnice neumožňuje tzv. lotosový porod. Přečtěte si, co s sebou do porodnice.

Doporučují maminky porodnici Nové Město na Moravě?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Nové Město na Moravě

Rodila jste v porodnici Nové Město na Moravě?
nedoporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 13.04.19 napsala :

Tato porodnice je pro mě jedním slovem katastrofa!
Druhý porod, pokud nějaký po zážitku z této porodnice vůbec bude, určitě nebude v Novém Městě.
Jako prvorodička bych čekala naprosto jiný přístup(od sester po doktory).
Prostory porodnice a samotné pokoje působily děsivě!!
Ze strany sester mi nebylo nic hezky vysvětleno. Naopak, se ke mně chovaly arogantně a v některých případech mě až zesměšňovaly.
Informace od doktorů byly podávány dooost divným způsobem - každý doktor mi sděloval jiné informace o stavu dítěte, a v podstatě nikdo nám nedokázal sdělit pravdivou diagnózu. Pořád se vymlouval jeden na druhého.
Nejhorších 10 dní v mém životě, a hlavně v životě našeho dítěte.
Kdo nemusíte, tak se této porodnici vyhněte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyberte si jinou porodnici!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - KateReed 22.01.19 napsala :

Rodila jsem v NMnM jako prvorodička plánovaným císařským řezem a jsem naprosto nadšená! A to se jednalo o mou první hospitalizaci. Přístup všech - od lékařů, setřiček po pomocný personál - byl naprosto úžasný, všichni se o nás krásně starali. Do nemocnice jsem nastoupila dle dohody o den dříve, kdy mi provedli všechna potřebná vyšetření (EKG, odběry apod), další den byl zákrok, poté jsem využila služeb nadstandartního pokoje. Moc se mi líbilo, že jsem nebyla „ignorovaná“ v tom smyslu, že cokoli se mnou dělali, tak se dotyčná osoba představila a vysvětlila mi, co se bude dít (doktoři gyn, anesteziolog, sestry, doktoři z novorozeneckého…) a proč tomu tak je. Měla jsem obavy z toho, zda se nebudu „stydět“ s ohledem na věci s porodem(operací) svouvisející (cévkování, krvácení apod.), ale celý personál ve mě vzbudil opravdu důvěru, že jsem nic z toho neřešila. Upřímně se nám z porodnice nechtělo, byla jsem hospitalizovaná 6 dnů a nemůžu skutečně říci křivého slova.

Personál: prim. MUDr. Hrdina, MUDr. Okurková, všechny sestřičky na GYN POR oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se na cokoli zeptat a říci si o pomoc

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

určitě dostatek dětských plínek (obzvláště, pokud čekáte větší dítě, vzít dvě velikosti - my jsme velikost 1 přeskočili)
vlhčené ubrousky (raději více, smolka se hůře otírá)
doklady
pokud bych znovu balila, vynechala bych teplý froté župan a vzala místo něj jen bavlněný, ale ani ten není třeba, je tam velké teplo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 01.10.18 napsala :

Je skvělá, hlavně hodný lidi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Jana.Minarova 25.05.18 napsala :

1. porod v roce 2015
2. porod v roce 2018

Bezvadný přístup sestřiček i doktorů. Když jsem potřebovala poradit, neměli problém se mi věnovat. Za mě naprostá spokojenost. Doporučuji.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 18.05.18 napsala :

V NMnM jsem rodila před měsícem. Na porodním oddělení chování pracovnice na příjmu příšerné, měla jsem kontrakce a prodýchávala jsem, ta ženská mě sprdla, že blbě dýchám, že pokud to jsou jen poslíčci, tak zda takhle míním fungovat ještě 14 dní (než porodím). Rodí se v takových „boxech“, jsou od sebe odděleny plentami. Takže slyšíte, jak za vaší hlavou jiná maminka rodí - nic příjemného.

Na novorozeneckém oddělení je většina sester v pohodě, ale pověst jim kazí tři jejich kolegyně, které by mohly konkurovat dozorkyním v koncentráku Dachau. Chování arogantní, před doktory se přetvařují, jak bude vše v pořádku, že se mlíko začíná teprve tvořit (měla jsem problémy s laktací), potom když jsem si šla pro příkrm a byly tam ty sestry samy bez doktorky, chovaly se arogantně, tahaly mě za bradavky - asi nevěřily, že nemám dost mléka, při koupání miminek neporadily, co a jak, jen pištěly, jak to děláme špatně, když jedna sestřička řekla „a“, tyhle tři sestry řekly „b“. Jedna z těch tří dozorkyň mě sprdla, proč nemám kojenecké pyžamo (měla jsem ho odnesené doma na vyprání), další mi řekla, že je jí jedno, co mám na sobě. No hrůza. Ponížení, jaké jsem zažila na novorozeneckém oddělení, jsem v nemocnici v životě nezažila. Vždy jsem počítala minuty do konce jejich služby a těšila se na ty hodné setřičky.

Sestry z šestinedělí byly v pohodě, doktoři také. Akorát když jsem se pokusila jedné doktorce říct, že se mi nelíbí chování určitých sester z novorozeneckého, že postrádám empatii, bylo mi řečeno, že se mnou cvičí hormony, ať si zabrečím, že na to mám právo a že stížnosti byly a budou. Takže bez zájmu něco řešit.

Pokud budu ještě někdy rodit, bude tov Havlíčkově Brodě, kam prý rodičky z Novoměstska na druhý a následující porod v dost velkém počtu utíkají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - ivik dablik 19.02.18 napsala :

6.2.2018 se nám narodila holčička. Chceme s manželem poděkovat asistentkám, lékařům a celému týmu, který byl suprový. Všem maminám doporučuji tuto porodnici! Velká psychická podpora.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji vzít partnera s sebou, ale netlačte na něho. Ten můj nebyl u dvou porodů, ale po 11 letech se k tomu třetímu rozhodl jít sám a byl to pro něho super zážitek!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Iva. 29 08.02.18 napsala :

Doporučuji celé oddělení porodní, poporodní a péče o miminko. Personál vstřícný, milý a ochotný, jak by to v nemocnici, a zvláště na tomto oddělení, mělo vypadat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Běžnou výbavu do porodnice. Hlavně síťované kalhotky a vložky po porodu. Pro miminko plínky. Ubrousky dostanete a kosmetiku také. Oblečení na miminko také dávají. K porodu doporučuji starší noční košili.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Samozřejme doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 13.01.18 napsala :

Rodila jsem tam obě své děti a mám jen tu nejlepší zkušenost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 31.10.17 napsala :

Vyvolávaný porod v 07/2017
Ráno v 8 hodin mi doktorka zavedla tabletu a informovala mě, že nemusí působit. Manžel byl celou dobu se mnou, i když nebylo jasné, jestli se ten den dočkáme. Přísun informací byl po celou dobu porodu super. Porod se rozběhl v 10 hodin. Vyšetřování a nahrávání mě vždy uklidnilo, že je vše OK. Porodní asistentka byla velice milá, byla tam i mladá slečna na praxi, všichni mě s úsměvem na tváři povzbuzovali. Pan primář Hrdina vypadal, že trpí se mnou a snažil se mi všemožně ulevit. Zavolal anesteziologa a ten mi naprosto bezbolestně zavedl epidurální anestezii, která teda dvakrát nepomohla, ale sezení při zavádění katetru zřejmě porod uspíšilo díky gravitaci. :) Při finále jsem sice nastřihávat nechtěla, ale paní doktorka mi to doporučila, protože syn měl podle ultrazvuku dost velkou hlavičku a tělíčko. Důvěřovala jsem jí, protože logicky má víc zkušeností s porody, než já :-D a nelituji. Nástřih nebolel vůbec, nejvíc bolelo štípání desifekce, šití možná malilinko. Doktorka Večeřová byla velice pečlivá. Rychle se vše zahojilo a druhý den už jsem si i opatrně sedla.

Mimčo bylo bez komplikací, a tak mi ho dali hned na hrudník a mohli jsme se poprvé pomazlit. Pan primář nám pořídil první společnou rodinnou fotografii. Na pokoj jsem se dostala až kolem půl 10 večer (celý den bez jídla). Malý se nalokal hodně plodové vody, tak si ho sestry vzaly k sobě, abych si odpočinula a nemusela se o něj pokaždé strachovat, když ji vyblinkával. Druhý den po porodu si ho na 4 dny nechaly u sebe natrvalo, protože mu byl zjištěn zápal plic a musel být na kapačce. Na kojení jsem za ním docházela. Většina sester na novorozeneckém byla milá, ale našly se i méně sympatické. Dětští doktoři všichni moc hodní a empatičtí.

Celková spokojenost super!

Personál: MuDr. Večeřová, MuDr. Hrdina, PA Cacková, PA Vařáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vše píšou na stránkách

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Martina Sr. 15.07.17 napsala :

Jelikož chodím do nemocnice na gynekologii k primáři Hrdinovi, tak pro mě byla jasná volba zde rodit. Personál super, akorát mě mrzelo že mi každý říkal něco jiného, což by mohlo mnoho prvorodiček rozhodit. Domluva je zde super, a pokud chytnete i dobrý personál, tak za mě super porodnice. Další dítě budu rodit opět zde.

Personál: Mudr. Müllerová, PA Uhlířová, Cacková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové pleny pro mimi, doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - HankaSK4 13.01.17 napsala :

Hodnocení: Maximální spokojenost, doporučuji! Měla jsem sepsaný i porodní plán, který PA dodržely a neměly s ničím problém.

Příjem v porodnici proběhl s velkým ohledem na moje pokročilé kontrakce. Pobyt na předporodním oddělení byl standardní - využila jsem sprchu i míč.

Poporodní péče - nadstandardní, maximální spokojenost, sestry byly skutečně velmi ohleduplné. Sestry z novorozeneckého oddělení byly příjemné a snažily se mi opravdu pomoc.

Určitě všem rodičkám mohu doporučit u porodu přítele. Já jsem měla i maminku, která mně velmi pomohla po porodu, kdy jsem po hodině musela začít kojit. Byla jsem tak vysílená, že jsem nemohla ani vstát. Přítel mi pomohl hlavně fyzicky, protože bolesti trvaly 48 hodin a při samotném porodu jsem již neměla síly.

Ještě bych doporučila zakoupit Entonox, sice je dražší, ale určitě mně bolesti zmírnil. Na oddělení šestinedělí jsme si pak zaplatili nadstandard. Nelituji ničeho, mít svoji koupelnu pro sebe je skvělé. Navíc tam se mnou mohl být přítel 24 hodin denně a v klidu, v druhé místnosti se vyspal.

Personál: MUDr. Müller, PA Vařáková,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Během porodu je dobrý lůj, opravdu jsem měla hodně vysušené rty, i když jsem pořád pila. Také bych doporučila krém na bradavky, spoustu porodnických vložek a ty síťované kalhotky! Pohodlné oblečení, které lehce vysvléknete a noční košili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - huraskola 06.11.16 napsala :

Naprosto super. Rodila jsem zde již 3× a naprostá spokojenost s doktory i sestrami na oddělení.

Poslední porod 1.1.2013 koncem pánevním. Naprosto profesionální přístup a porod proběhl bez komplikací. A tak máme tři krásné a zdravé kluky!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - misicka3 06.10.16 napsala :

Přidávám druhou zkušenost s touto porodnicí. Termín jsem měla 30.9. s tím, že pokud do 2.10. neporodím, tak mám 3.10. nástup na vyvolání. Tak jsem 3. nastoupila.

Doktorka úžasná, vyšetřila mě, vše vysvětlila. V noci se mi naštěstí porod rozjel sám, takže na tabletu nedošlo. Přešla jsem si na porodní a tam se mě ujala výborná porodní asistentka. Pořád mě chválila a že už to bude, prostě mě pořád chlácholila. Pak mi pomohla na kozu a pořád mi říkala, co mám a co nemám dělat. Ono se dobře radí nekřičte si, ale hůř se to dělá. Stejně jsem si zakřičela a nikdo mi kvůli tomu nenadával.

Byl to můj druhý porod a oba byly vedeny opravdu s péči o pacientku. Dýchala jsem si rajský plyn, protože jsem děsná posera a bolesti se bojím. Mě to pomohlo a vřele doporučuji. Platí se sice 1500kč, ale co bych pro sebe neudělala.

A pak jsme byli na novorozeneckém a taky paráda. Sestřičky ochotné úplně všechny. Kdykoli jsem potřebovala pomoct, vždy to bylo s úsměvem.

Za mě prostě opravdu výborný personál přes všechna oddělení. A dětská doktorka také super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte k porodu tatínky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry, dětské pleny, porodnické vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 21.05.16 napsala :

Anonym jen proto,že nechci, aby mě tu lidi poznali. Moc hodné porodní asistentky. Těžký porod, ale díky super týmu to dopadlo dobře. Mám krásnou holčičku.

Já za sebe můžu jen doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - klosova.petra 03.12.15 napsala :

Rodila jsem v neděli 18. 1. 2015, i když do porodnice jsem přijela v sobotu dopoledne.

Na novojičínskou nemocnici si nemůžu stěžovat. Paní doktorka na příjmu byla bezvadná, i když poté odcházela a pak se o mě staral p. doktorka. Jela jsem do porodnice kvůli odtoku plodové vody, ale dcera se rozhodla, že se jí na svět ještě nechce. Proto mi byl porod vyvolávám. Lékař mi vše jasně a srozumitelně vysvětlil, co se bude dít a takové. Na lékaře si nemůžu stěžovat.

To samé na porodní asistentku, co se mi věnovala v průběhu porodu. Rodila jsem v ten večer sama, tak mohla být s se mnou po celou dobu. Byla velmi milá a ochotná.

Personál na dětském odd. to samé. Všichni velice ochotni pomoci s jakýmkoliv problémem a poradit. Má osobní zkušenost je skvělá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - ves. 24.08.15 napsala :

V Novém Městě jsem rodila dvakrát a byla jsem spokojená. Všechno mi vysvětlili, odpověděli na každý dotaz. Personál se choval vstřícně. Postě v pohodě.

Personál: MUDr. Stará, MUDr. Mullerová,PA Kujalová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě zmíněných věcí také ponožky pro mimčo a přebalovací podložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - sylvusak 23.08.15 napsala :

Úžasný personál. Skvělý přístup. Rodila jsem CS - doktor Němec a Muller. Bez problému. Sestry na novorozeneckém úžasné a šikovné. I sestry na gynekologickém. Jen doporučuji. O malého se doktoři postarali a ve všem mi vyšli vstříc.

Personál: sestra Travencová, MUDr. Koutná, MUDr. Koutenská, MUDr. Muller st., MUDr. Němec

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Košile, kojící podprsenky, síťkované kalhotky, vložky, plenky, nějaký polštářek. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Zuzkačerná5 28.12.14 napsala :

Plačtivé dítě po těžkém porodu svedou na nervozitu matky. Kojení nepodporují, než aby dítěti pomohli, dají radši sunar (je to rychlejší).

Nepoznají zánět v prsou. Pátý den po porodu se mi prý nalévaly prsa. ATB mi ten den dala moje gynekoložka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Avelina 21.09.14 napsala :

Měla jsem plánovaného císaře, doktoři i sestry na sále perfektní profesionálové. Po císaři jsem byla jeden den na JIP, kam mi syna nosili na kojení. Bylo to náročné, ale sestry i doktoři příjemní.

Měla jsem domluvený nadstandard a příště bych tam šla zase, bylo to super, měla jsem klid.
Sestry na novorozeneckém super super super.

Všem moc děkuji.

Personál: sestra Travencová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - hanoid 30.08.13 napsala :

Porod v této porodnici můžu určitě doporučit. Všichni od primáře, ostatních lékařů, přes sestry, až po uklízečky jsou tu neuvěřitelně milí, přátelští a usměvaví, stejně tak i primář a ostatní lékaři z dětského oddělení a sestřičky z novorozeneckého oddělení. Ty se o miminko postaraly v prvních dnech po porodu a mně ho nosily pouze na kojení. Také s kojením mi velmi pomohly. V tomto musím poděkovat především p. Travencové.

Rodila jsem plánovaným císařským řezem. Byl to můj první porod, vůbec jsem netušila, co mě čeká, a tak jsem byla samozřejmě nervózní. Ale díky vtipkování anesteziologa a p. primáře na sále jsem na veškeré obavy rychle zapomněla. Sestřičky a ostatní personál na JIP byl také úžasný. Po celou dobu pobytu v nemocnici jsem několikrát denně slyšela dotaz, zda je vše v pořádku, zda něco nepotřebuji.

Mile mě překvapila možnost využít oblečení pro miminko a látkové pleny poskytnuté nemocnicí. Ušpiněné pleny i oblečení bylo každý den měněno za čisté. Na pokoji jsme měli k dispozici krém na zadeček miminka a při koupání také veškerou další potřebnou kosmetiku.

Vybavení pokojů není možná zrovna luxusní, ale na těch pár dnů je to určitě dostačující. Jen jsem nevěděla o možnosti vypůjčit si lampičku, tak jsem musela v noci na kojení vždy vstát z postele a jít rozsvítit. Ale naštěstí jsem byla na pokoji sama, takže jsem tím nikoho neobtěžovala.

Každý pobyt v nemocnici je nepříjemný, ale díky skvělé péči a lidskému a velmi pozitivnímu přístupu veškerého personálu budu na tento ráda a s velkou vděčností vzpomínat.

Personál: sestra p. Travencová, lékaři: p. Hrdina, p. Stará, p. Greguš, p. Müllerová, p. Chalupský

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny na přebalování a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - BoMa 22.08.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 19.7.2013 neplánovaným císařským řezem a nikdo už by mě do této porodnice nedostal ani kdyby mi za to zaplatili! Na přístup sester a asistentek na porodním oddělení si nemůžu stěžovat, ale přístup a plané sliby jednoho nejmenovaného pana doktora bych si stěžovat měla, ale nebudu to řešit. Naštěstí mi tam přivedli na svět zdravé dítě a i když pro mě ten pobyt v této porodnici byl neskutečně psychicky náročný, jsem ráda, že mám doma zdravé dítě, o které se mi po čas pobytu v této porodnice postarali v pořádné porodnici. S Novým Městem mělo miminko nakonec společné jen to, že se tam narodilo!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 04.08.13 napsala :

Rodila jsem 19.7.2013 v 41 tt neplánovaným (akutním) císařským řezem.

Děkuji lékařům, že rychle zareagovali na potíže naší holčičky v bříšku a díky rychlému ukončení těhotenství je úplně zdravá. Veškerý personál (lékaři, sestřičky i uklizečky, sanitářky) byl opravdu hrozně moc fajn. Měla jsem pocit, že je opravdu zajímá, jestli něco potřebuji, že to neříkají jen tak. Kohokoliv jsem se na něco zeptala, tak si udělal chvilku a v klidu vysvětlil a odpověděl. Nejpozitivnější energii rozdává dětská paní doktorka, usměvavá, milá, prostě skvělá.

Pokud některá uvažujete o nadstandardním pokoji, tak doporučuji. Stojí 500 Kč na noc + 100 Kč poplatek nemocnici, ale pokud budete mít hodně návštěv, chcete v noci při kojení koukat na televizi, nechcete být rušena druhou maminkou a jejím miminkem, tak je tento pokoj bezvadná možnost. A navíc jsou opravdu luxusně vybavené.

Personál: MUDr. Stará, MUDr. Muller

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se vystresovat kvůli počátečním potížím s kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebnou dokumentaci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - mikejla542005 29.07.13 napsala :

Rodila jsem 16.6. 2013 a naprostá spokojenost. Na porodním sále PA i doktoři naprosto super, snažili se mi co nejvíce pomoci. Sestřičky z novorozeneckého také skvělé. Nemůžu si na přístup stěžovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro dítě jen plenky popř. vlhčené ubrousky, pro maminku vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 27.07.13 napsala :

Zkušenosti jsou špatné. Nemám pocit, že je to nemocnice podporující kojení. Porodní sál - sestřičky zlaté. Ale novorozenecké oddělení hrůza. Měla jsem komplikovaný porod, dítě plačtivé a svedly to na moji nervozitu (žádná nebyla). S kojením nepomáhaly, dítě se moc nenapilo, tak daly radši Sunar, než aby odstříkaly. Nepoznaly zánět v prsou prý se mi 6. den po porodu nalévaly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - misicka3 19.06.13 napsala :

Rodila jsem 17.6.2013. Mám zlatíčko jménem Thea a tímto bych chtěla celému personálu poděkovat. Jsem maximálně spokojená. Příjem byl úplně bez problémů, PA byly příjemné.

Samotný porod byl u mě rychlý a všichni se o mě báječné starali a podporovali. Prostě se snažili, abych se tam cítila dobře. Novinkou je možnost dýchání plynu - doporučuji, urychlilo mi to otvírání se.

Na poporodním mají možnost nadstandardních pokojů (500 Kč za noc). Přítomnost tatínka u porodu pouze 120 Kč za oblečení. Tatínek na nadstandardu v noci dalších 500 Kč za noc.

Za sebe můžu jenom doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou tatínka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Není potřeba si brát věci na mimčo, vše půjčí. Pleny ano, ty si vezměte, stejně jako porodnické vložky a vlastní noční košili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 27.11.12 napsala :

V květnu 2012 jsem v této porodnici rodila už naše třetí miminko. Byla jsem moc spokojená s doktorkou Starou i porodní asistentkou Uhlířovou. Obě byly moc hodné a patří jim můj velký dík.

Personál: MUDr. Stará, PA Uhlířová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

zásobu vložek a plínek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - skoromamuška 07.11.12 napsala :

9.9. 2012 jsem zde rodila císařským řezem.

Následovala JIP - zde jsem strávila 24 hodin, syna přinesli do 1 hodiny na přiložení, nosili pravidelně po 2-3 h., přes noc mě nechali vyspat (což pochopitelně nešlo :-))). Jak jsem se postavila (ještě teď na to vzpomínám s hrůzou), tak už jsem šla za synem o patro níž.

Poté na odd. šestinedělí, personál příjemný ochotný, jen blbé postele (staré, vysoké, velmi mě bolela záda a jizva), syna hned přinesli, ochotně pomohli se vším. Když jsem neměla ještě mléko, tak syna přikrmily na novoších - i když z toho radost neměly, jsou zde hlavně pro kojení. K návštěvám byli tolerantní, k dudlíkům a kloboučkům už méně. Dudlík jsem ale dávala.

Strava (pooperační) strašlivá :-(, květiny netolerují.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klasické věci ze seznamu + čaj pro kojící matky, krém na ruce, porodní vložky, plenky a ubrousky, lze dávat vlastní oblečeníčko(nemocniční je většinou velké, staré a samé tkaničky…)noční košile vhodná pro kojení, vložky do podprsenky, BEPANTHEN!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, papíry.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Gáááábina 08.05.12 napsala :

20. dubna 2012 se mi v novoměstské porodnici narodila druhá dcera.

Stejně jako před šesti lety jsem byla naprosto spokojená. Můj velký dík patří všem lékařkám (MUDr. Staré a mojí gynekoložce MUDr. Minářové, která se nabídla, že bude u toho, přestože neměla službu) a porodním asistentkám (M. Uhlířové a I. Lelkesové), které byly přítomny u mého porodu. Vyšly mi vstříc ve všech mých požadavcích, po celou dobu panovala příjemná a pohodová atmosféra.

Stejně přívětivě se následně chovaly i všechny sestry z porodního i novorozeneckého oddělení. Otázky typu: spala jste?/ nepotřebujete něco?/ chcete něco na bolest? byly naprosto běžné.

Sestry z novorozeneckého maximálně pomáhaly zvládnout kojení a ochotně například přebalily dítě i uprostřed noci.

Novoměstské porodnici nemám co vytknout, personál je nejen slušný, ale i usměvavý a ochotný. Tuhle porodnici můžu jen a jen doporučit.

Personál: Minářová Stará Uhlířová Lelkesová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - elfans 11.02.12 napsala :

Rodila jsem v 35tt, mimčo kp, takze cisar. Operoval doktor Müller, na prijmu PA Uhlirova. Oba velice mili. Porodnici mohu jenom doporucit!

Personál: PA Marie Uhlířová, Müller Tomáš MUDr.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na všechno se ptát!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, věci pro mimčo.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 03.02.12 napsala :

Moje zkušenosti jsou spíše kladné. Rodila jsem loni jako prvorodička. Porod byl komplikovaný, dlouhý a nakonec byly nutné kleště.Pocity jsou hrozné, člověk rodí poprvé, trvá to dlouho, je vyčerpaný a má strach, aby vše dobře dopadlo.. Personál vě mně ale vzbuzoval pocit jistoty, měla jsem štěstí na výbornou porodní asistenku a příjemnou studentku zdravotní školy, která mi psychicky strašně pomohla. Samotný porod už si příliš nevybavuji, nebylo to ani nic na co by člověk vzpomínal rád. Ale byli u něj oba MUDr. Mullerové a nemám jediné výtky, hlavně pan doktor Muller starší, opravdu perfektní, profesionální přístup. Jedninou negativní zkušenost mám až u samotného porodu s jednou porodní asistentkou, bohužel nevím jméno, ta na mě křičela a jednala opravdu hrozným způsobem. Na šestinedělí super, jedna sestřička lepší jako druhá a lékaři to stejné. Bohužel dětské sestry pravý opak, až asi na dvě vyjímky (jedna silnější sestřička Lenka, která byla bezvadná a hlavně lidská), neochotné, nepříjemné, opravdu hrůza. Dětští lékaři ale super. Rozhodně bych chtěla ještě jedno dítě, asi se zase rozhodnu pro Nové město, všude je holt něco :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dostatek porodních kalhotek a nočních košil, a také zásoby jídla a pití :) A taky plenky a kosmetiku pro mimi

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - julk 27.01.12 napsala :

Rodila jsem v teto porodnici loni v kvetnu.Byla jsem prvorodicka strasne jsem se bala porodu.prijela jsem do poronice rano a rodila jsem az druhy den,protoze nas synek nechtel na svet.je v teto porodnici strasne vyborny personal.ktery se o me starali bechem porodu,a byl se mnou i manzel.smanzelem jsme si ten krasny porod moc uzily a bylo to nadherne mit synka na maminim tele.na tento zazitek nikdy nezapomenem.CHci vam tuto porodnici doporucit .kdyz budu cekat dalsi dite tak urcite pojedu rodit do noveho mesta.Moc se mi tam libylo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V teto porodnici jsem byla moc moc moc spokojena,i s personalem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Anonymní 02.01.12 napsala :

Rodila jsem jako prvorodička v červnu 2002.
Musím říct,že sem neměla žádné negativní hodnocení.Všichni byli příjemní,usměvavý,pozorní a v neposlední řadě se za každé situace snažili pomoci.
Za to jim moc velké díky.

Na oddělení šestinedělí opět příkladná péče,jen sem měla pocit,že přeci jen existuje pozitivní diskriminace mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem,byla sem na pokoji s maminkou,která měla za manžela lékaře zdejší nemocnice a bylo znát obrovský zájem a péče jak sester tak lékařů :-))))
Ale mě to nikterak nevadilo,žádné velké problémy se svojí osobou ani miminkem jsem k řešení neměla takže pobyt byl příjemný.

Novorozenecké oddělení plnilo svou úlohu na 1 s hvězdičkou.

Personál: prim.mudr.Petrů

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemlčet a když něco nevím nebo mi není jasné tak se ptám k mému úplnému uspokojení :-))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Základní věci pro mimi dostanete,nebo aspoň před 10 lety jsme dostali.Snad jen mastičku Bepanthen plus na rozpraskané bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Míra55 18.11.10 napsala :

Rodila jsem v této porodnici listopad 2010 jako prvorodička.Měla jsem po termínu,tudíž nástup byl bezpředmětný.Po všech prohlídkách mi druhý den vyvolávali porod.Po tabletce hned ráno začaly ,,mírné,, bolesti (nevěděla jsem co mě ještě čeká).Ve 14h mi byla primářem štíplá voda.A začaly bolesti hned po 1-2min.To trvalo 2,5h.Po celou dobu byla k dispozici por.asistentka p.Lelkesová,která byla opravdu skvělá a sl.Jana, která studuje na por.asistentku,ta byla taky úplně super.Je k dispozici sprcha, míče, žebřiny…ikdyž já využila nejvíce míč a ve sprše.Ikdyž se pak vše seběhlo tak rychle…personál byl velice pohotový.Malá se pak nemohla dostat ven…takže přišel na porodní sál Mudr.Lukáš a Mudr.Muller..a pomohli malé ven.Ikdyž kleštěma.Porod byl náročný pro obě.Péče po porodu byla také super.Pokud je člověk náročný,nemusí mu to vyhovovat,ale já byla spokojená.Na novorozeneckým jsou sestřičky také ochotné,pokud je problém s kojením nebo vše co se týká miminka.Hlavní je se nebát a jít za sestřičkou.A pokud je vám něco nejasné,tak se PTÁT…PTÁT..PTÁT.Hlavu za to nikdo netrhá.
Hodně miminek má ze začátku potíže s papáním…chce to trpělivost..oni se to naučí :-) i my měli potíže.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost-…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

všechny potřebné doklady :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - Janč 07.07.10 napsala :

S PORODNICÍ V NOVÉM MĚSTĚ MÁM VELICE KLADNÉ VZPOMÍNKY Z ROKU 2007,KDY JSEM RODILA SVÉ PRVNÍ DÍTĚ.NEŠLO ANI TAK O POROD JAKO O CÍSAŘSKÝ ŘEZ.
V NEDĚLY RÁNO VE 3 HODINY MNE PŘIJALY S UPŘÍMNÝM POHLEDEM .POTÉ MĚ SESTŘIČKA PŘIPOJILA NA SRDEČNÍ OZVY DÍTĚTE A DALA MĚ NA POKOJ,KDE JSEM BYLA DO PONDĚLKA DO 16HODIN,KDY PŘIŠEL MLADÝ PAN DOKTOR A OZNÁMIL MI,ŽE PŮJDU NA SEKCI,ŽE SE PŘI ZÁTĚŽOVÉM TESTU MALÉ ZASTAVOVALO SRDÍČKO.VŠE NA CO JSEM SE ZEPTALA MI BYLO PŘÍVĚTIVĚ ZODPOVĚZENO A TÍM JSEM K NIM ZÍSKALA DŮVĚRU.
NA SÁLE BYL TAKÉ VLÍDNÝ A HUMORNÝ PERSONÁL.
NA POOPERAČNÍM JSEM BYLA TAKÉ SPOKOJENA SE SESTŘIČKAMA A UČNĚMA ZE ZDEJŠÍ ZDRAVOTNÍ ŠKOLY.UPŘÍMĚ ŘEČENO PÍCHÁNÍ INJEKCÍ BYLO VÍCE BEZBOLESTNÉ OD UČŇŮ,NEŽLY OD SESTŘIČEK,ALE TO MI NEVADILO.HLAVNĚ SE MI VELICE LÍBYL JEDEN ZŘÍZENEC.BYL TO CHLAP JAK HORA A KDYŽ MĚ POPRVÉ STAVĚLY NA NOHY,TAK JSEM VŮBEC NEMĚLA OBAVU SE O NĚHO OPŘÍT ANIŽ BYCH SE BÁLA,ŽE SE OBA ZHROUTÍME JAK HRUŠKY NA PODLAHU.
NA NOVOROZENECKÉM ODDĚLENÍ BYLY TAKÉ MOC HODNÍ.CO JSEM NEVĚDĚLA TO MI ZODPOVĚDĚLY BEZ KISELOSTI V OBLIČEJI.CO JSEM ČETLA A SLYŠELA OD MAMIN V DISKUZÍCH,TAK SI MÁLO KDO NESTĚŽOVAL NA CHOVÁNÍ VRCHNÍ SESTRY,ALE PODLE MÉHO MÍNĚNÍ SE CHOVALA VELICE USTARANĚ U KAŽDÉHO NOVOROZENCE A KDYŽ SE DO JEJÍ ZODPOVĚDNOSTI VCÍTÍ KAŽDÁ MATKA,TAK BY SE ASI ŽÁDNÁ Z NICH NECHOVALA LÍP.JÁ JI TEDY OBDIVUJI.
NA ŠESTINEDĚLCE BYLY PŘÍMO ÚŽASNÍ AŽ NA JEDNU SESTŘIČKU,KTERÁ NA MĚ JEDNOU VYJELA,ALE NIC JSEM SI Z TOHO NEDĚLALA,PROTOŽE UŽ VÍM,ŽE JSEM SI TO UDĚLALA SAMA.MĚLA JSEM NA POKOJI JEDNU ZNÁMOU KOUSEK OD NÁS BYDLELA.TA MĚLA U SEBE STÁLE SVÉHO MANŽELA(OD RÁNA DO VEČERA)A JÁ SI MUSELA ODSŘIKÁVAT MLÉKO A TO PRO MĚ NEBYLO ZROVNA MOC PŘÍJEMNÉ.BOLELA MĚ PŘÍŠERNÉ HLAVA,PROTOŽE MI ODTEKLA TROCHU TEKUTINA Z MÝCHY A JÁ SE CÍTILA NEJLÉPE V POLOSEDĚ,ALE JELIKOŽ TAM BYL STÁLE JEJÍ MANŽEL,TAK JSEM CHODILA ODSTŘIKÁVAT NA NOVOROZENECKÉ ODDĚLENÍ.PAK MĚ ÚPLNĚ DOSTALY JEJÍ STAŘÍ RODIČE,KTEŘÍ TAM TAKÉ BYLY DENNĚ A DLOUHO,TAKŽE JSEM NEMĚLA KLID A JEŠTĚ K TOMU ZAPÁCHALY ZATUCHLINOU A MOČÍ A TO UŽ JSEM VÁŽNĚ NEZVLÁDALA.SESTŘIČKY POZNALY ŽE TO NENÍ V POŘÁDKU A VYUŽILY TOHO,ŽE MI STÁLE TEKLO Z NOSU DÍKY SUCHÉMU VZDUCHU A ZEPTALY SE MI PANÍ VY MÁTE RÝMU,NECHCETE JÍT RADĚJI NA JINÝ POKOJ,ABY OD VÁS TU RÝMU NEDOSTAL JEJÍ SYN?A JÁ ABSOLUTNĚ NEODMÍTLA.ZA TO JSEM JIM STRAŠNĚ MOC A MOC VDĚČNÁ.
CO SE TÝČE VZHLEDU POKOJŮ ANO JSOU ZASTARALÉ,ALE TO MI NEVADILO A VZHLEDEM K TOMU,ŽE TAM AREÁLY STÁLE STAVÍ A RENOVUJÍ SI MYSLÍM,ŽE SE TO DO BUDOUCNA ZMĚNÍ.
POKUD NĚKDO VÁHÁ,ZDA RODIT ČI NERODIT V NOVÉM MĚSTĚ,TAK JÁ BEZ VÁHÁNÍ ŘÍKÁM ANO RODIT.S MOU PRVNÍ DCEROU JSEM TAM LEŽELA TŘI TÝDNY A PO CELOU DOBU SE KE MĚ IK DCEŘI CHOVALY ÚŽASNĚ A MYSLÍM SI,ŽE JSEM JE MOHLA POZNAT I HLOUBĚJI.PŘI ODCHODU Z NEMOCNICE MI JEDNA SESTRA Z NOVOROZENECKÉHO ŘÍKÁ„TAK ZA TŘI ROKY ZNOVU“A JÁ JÍ HNED ŘEKLA,ŽE ANO.OSTATNĚ SI TO U NICH JDU PO NEDĚLY ZOPAKOVAT A UŽ SE TAM TĚŠÍM.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

NIČEHO SE NEBÁT A DŮVĚŘOVAT DOKTORŮM A PERSONÁLU.KDYŽ JSTE V KLIDU,TAK JDE VŠE JEDNODUŠE.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nové Město na Moravě - ve-rou-sek 23.03.10 napsala :

Moje zkušeností s prodnicí v Novém městě jsou jen a jen příjemné. Poprvé jsem rodila roce 2005. Při přijmu i vyvolaném porodu bylo vše v pořádku. Sestřičky, porodní asistentky, doktůrci a doktorky se o mě starali velmi dobře. Jen to trvalo trošku dlouho. Přítel byl celou dobu se mnou. Jenom to jídlo, bylo takové všelijaké. Ještěže mě nosili z domu zásoby. Pobyt na šestinedělí byl dobrý. Všichni se o nás moc hezky starali, radili, pomáhali.

Po druhé jsme rodili v roce 2008. Personál byl velmi příjemný. I když nám porod vyvolávali, netrval dlouho. všichni se o nás starali. Velmi příjemné prostředí. Není co vytknout.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Druhý den po porodu na nadstandardu :-)

vaha 3360g,meřil 50cm a narozen 19.9.2013

(+ sprcha-není na fotce)- společné pro 2 pokoje.

Pokoj na porodním (+ TV-není na fotce).

Přidejte Vaše fotky k porodnici Nové Město na Moravě.>

Děti z porodnice Nové Město na Moravě

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Nové Město na Moravě
terpo Patrik neznámé 05.02.2019
Zdenka2016 ? neznámé 02.02.2019
KateReed Žďár nad Sázavou Daniel 52 cm, 4340g 16.01.2019
Lukášek.K Lukášek 1800g 28.11.2018
Iwulii Bystřice nad Pernštejnem Dominik
48 cm, 3180g 12.11.2018
Dorii Marika
46 cm, 2730g 05.06.2018
Didip Diana neznámé 30.05.2018
Petra Fujakova Zdar nad Sazavou Robin 50 cm, 3160g 19.02.2018
JulieFl Polička Lea
43 cm, 2550g 31.01.2018
Táďulík Tadeáš
49 cm, 3120g 30.01.2018
Niccol24 Izabela 51 cm, 2990g 26.01.2018
Jana.Minarova Laurinka
50 cm, 3450g 22.01.2018
Sabina 1715 Marek 53 cm, 4300g 15.01.2018
mysiska Bohuňov Laurinka neznámé 31.12.2017
lenka2812 Jakub
neznámé 28.12.2017
Veronika6.12 2017 Verunka
54 cm, 4670g 06.12.2017
Nikoušek 21 Emička
50 cm, 3090g 05.12.2017
vegy Eliška
52 cm, 4010g 26.11.2017
Nikyta.Neko Jihlava Eliška
44 cm, 2220g 24.11.2017
Mchalupová Nové město na moravě Laura
54 cm, 3440g 09.11.2017

Rodily v porodnici Nové Město na Moravě

Chystají se rodit v porodnici Nové Město na Moravě

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Nové Město na Moravě (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Nové Město na Moravě?