Porodnice Nymburk

, http://www.nemnbk.cz/porodnice/

Primář: 325 505 251
Zástupce primáře: 325 505 252
Vrchní sestra: 325 505 232
Lůžka: 325 505 253
Porodní sál: 325 505 254

Primář: MUDr. Dušan Kolařík

Ani tato porodnice nezaostává za jinými. Najdete zde moderní operační sály. Vybavení pro provádění miniinterupcí, hysteroskopií či kyretáží a v neposlední řadě stojí za to zmínit i technologie, jako je moderní ultrazvuk, urodynamická jednotka a další. V nedávné době prošla porodnice zásadní rekonstrukcí.

Doporučují maminky porodnici Nymburk?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Nymburk

Rodila jste v porodnici Nymburk?
doporučuje
Porodnice Nymburk - Kočarek2016 19.03.19 napsala :

Chtěla bych moc poděkovat celému zdravotnímu personálu na gynekologicko-porodnickém oddělení za perfektní péči během mého porodu druhého dítěte. Poskytované služby jsou na vysoké úrovni v porovnání s nejmenovanou nemocnicí v Praze. Mohu vřele doporučit všem maminkám. Personál funguje jako sehraný tým, porodní i poporodní péče je velmi dobrá.

Personál: MUDr. Kolařík Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - AnnaNuvoletta07 16.11.18 napsala :

Personál je až na dvě výjimky v podobě jedné denní a jedné noční sestry, které všechno ví, všechno znají a od všeho mají klíč, perfektní. Obzvláště musím vychválit PA paní Dagmar, která mě provázela celým porodem a byla mi neskutečnou podporou. Měla jsem problém snad jen s tím, že mi nikdo nedokázal povědět, ač to bylo ze dne na den, který lékař bude u mého porodu. Přístup k rodičkám je opravdu individuální a na všem je možné se domluvit. Lékaři včetně pana primáře jsou profesionální a důslední. Nevidím jediný zásadní důvod, proč tuto porodnici nezvolit. Nastupovala jsem dosti skeptická a odcházela mile překvapená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezmatkovat, komunikovat a spoléhat na rady a profesionalitu personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Využila jsem snad jen plenky a oblečení pro miminko (které ale máte případně k dispozici). Noční košili jsem si musela půjčit na jeden den a druhý už jsem byla ve svém běžném oblečení. Měla jsem i vlastní vložky - ty sice k dispozici jsou, ale nevyhovovala mi jejich šířka. Pokud chcete pohodlí, tak si je kupte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - PetraZhej 07.11.18 napsala :

V této porodnici jsem rodila před třemi lety a letos jsem se tam v září opět vrátila. Co se týče poradny, tak jsem tam pokaždé strávila několik hodin z důvodu velkého počtu rodiček. Byla totiž uzavřená Kolínská porodnice, ale přístup sestřiček i doktorů byl dobrý. Porod byl opět dlouhý, jelikož mi praskla voda a nebyly žádné kontrakce. Po 11 hod na lůžku jsem dostala kapačku a kontrakce se rozjely. Celou dobu se o mě starala porodní asistentka Ivana Karbanová a u porodu poté byla Jana Helebrantová jako dětská lékařka. Nakonec byl porod tak rychlý, až to všechny překvapilo. Poporodní péče super, chodí se ptát. Pokud jsou dotazy, rádi je zodpoví. Jídlo mi chutnalo letos i před třemi lety, dokonce i čaj byl výbornej :-D. Pokoje jsou po dvou, sprchy a toalety na chodbě. K dispozici jsou dva nadstandardy, o které je ovšem velký zájem. Přítomnost u porodu jsme neplatili, ač mají na svém webu cenu 600,– za jakýsi porodní balíček. Epidural jsem při žádném porodu neměla, i když u prvního jsem o něj žádala. Přijde mi, že ho tam snad ani vůbec nedělají, ale dá se to i bez něj ;-)
Je možnost si půjčovat jejich košile, pro miminko mají oblečení, ale lze mít i vlastní. A není potřeba si nosit kosmetiku pro mimčo, na výběr je z několika značek.
Celkově jsem byla spojená a porodnici doporučuji!

Personál: Ivana Karbanová, Jana Helebrantová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je možné si domluvit prohlídku oddělení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky, ručníky! Plenky a přebalovací podložky pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Kristyna23koll 20.10.18 napsala :

Zkušenosti s porodnicí a personálem jsou naprosto perfektní.. :-)
Když jsem v roce 2013 porodila první dceru, byli ke mně všichni moc milí. Byla jsem nadměrně spokojená i přes to, že jsem dříve na porodnici slyšela samé negativní a podle mě zbytečné recenze. :-)
Vše proběhlo hladce. Porod jsem měla naštěstí rychlý a podstatě ""bezbolestný"" oproti jiným co slýchám.. :D :)
Druhý porod opět v Nymburce proběhl taky moc dobře, vše proběhlo hladce, všichni se tam o nás moc dobře starali, jídlo dobré – adekvátní nemocnici :D :-). Každopádně mně to chutnalo, protože když jsem nemusela vařit já, byla jsem spokojená :D :-))
Doktoři a sestřičky byli všichni hodní a příjemní. Se vším co jsem potřebovala, ochotně pomohli. Opravdu nemám jednu věc, na kterou bych si mohla stěžovat.
Obě děti mám zdravé a spokojené a věřím, že je to i tím, že o nás bylo v prvních dnech tak pečováno.. :-)) Děkujeme! A maminky co přemýšlíte.. - Opravdu bylo nám tam dobře.. :-))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vše je k dispozici, jen jsem první a druhý den neměla košili na spaní, takže jsem měla jejich, a když byla špinavá neměli další… jediné co bych doporučila si vzít určitě svoje. Jinak je vše k dispozici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

košili na spaní, boty do sprchy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - sisa2723 05.09.18 napsala :

Rodila jsem 31. 7. 2018.

Pro nedostatek plodové vody jsem měla nástup na hospitalizaci 30. 7. 2018 k vyvolání porodu. Ještě ten den při vyšetření mi zjistili, že jsem otevžená na 2 prsty, takže se tomu nechá volný průběh, provedli mi Hamiltonův hmat. Druhý den brzo ráno mi začaly kontrakce, které postupně zesilovaly. Kolem oběda k nevydržení, pozdě odpoledne jsem byla na vyšetření tam, že jsem otevřena na 5 prstů a začalo se s přípravou. Pro veliké bolesti mi byl doporučen epidural, který jsem si nechala píchnout, poté veliká úleva a urychlil také otevření porodních cest. Malý byl za půl hodiny venku, dali mi ho hned na břicho, nechali dotepat pupečník. Vyhověli mému požadavku, že první noc bych byla ráda, aby si nechali malého u sebe a úplně bez problémů.
Bohužel i po měsíci od porodu mám po zašití problém si dojít na velkou, pokaždé s bolestí, porodní cesty zhojené, zašíval mě pan doktor Vlček.

Po celou dobu skvělý personál, na který já si vůbec nemůžu stěžovat a to obě směny, které v ten den sloužily. V dobré náladě, několikrát denně se nás na pokoji ptali, zda je vše v pořádku, se vším poradili.

Jinak rodila jsem při 40 stupňových vedrech a bylo tam příšerný vedro, kvůli miminkům se nesmělo větrat, ani mít na pokoji větrák, klima není. Na chodbě pouze 2 staré větráky.

Jediné, co mě mátlo jako prvorodičku, tak dětské sestřičky – střídaly se za ten den 2 směny a pokaždé jiný názor na kojení – nejdřív kojit co 3 hodiny 15 minut a nebo co 1,5 h po 30 minut a na kojení budit, tak člověk pak neví, koho dřív poslouchat, aby to bylo správně.

Jinak jídlo bylo vcelku dobré, snídaně super, oběd teplý, večeře většinou jogurt s pomazánkou a chlebem a pak pozdní večeře nějaké to ovoce/zelenina. Po celou dobu k dispozici kojicí nebo fenyklový čaj.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky a košile neni potřeba.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně jídlo a neperlivou vodu.
Síťované kalhotky, hygienické potřeby, ručník na spodek a ručník na tělo, kojicí podprsenku a boty do sprchy, nic víc snad není potřeba.:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Irena Š. 04.06.18 napsala :

V Nymburské porodnici jsem rodila letos v květnu a byla jsem maximálně spokojená. Co se týče samotného porodu, nebyla jsem vůbec do ničeho nucena. Jeho průběh jsem si ovlivňovala sama. Po celou dobu jsem se mohla pohybovat, libovolně si chodit do sprchy, houpat se na míči, atd. Dokonce i monitor mi byl pokaždé točen v pohybu, v lehu bych to těžko zvládala. PA byla skvělá. Radila mi, jak mám dýchat a byla hrozně milá a empatická. Paní doktorka přišla na konečnou fázi a byla také úžasná.

Pobyt na oddělení šestinedělí byl super. Po celou dobu mého pobytu v porodnici jsem se nesetkala s nepříjemným chováním. Všichni, se kterými jsem se setkala, byli neuvěřitelně ochotní a nápomocní.

Přála bych si více míst s tak příjemnými lidmi jako těmi, které jsem poznala v Nymburské porodnici. Mám srovnání s jednou nejmenovanou velkou pražskou porodnicí a personál ani přístup se nedá srovnat.

Jestli budu ještě někdy rodit, znovu zvolím tuto porodnici. Ještě jednou velké díky personálu porodnice!

Personál: PA Šárka Vargová, MUDr. Zuzana Kozderová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strach nechat doma. Nejdůležitější pro hladký průběh porodu je psychická pohoda. Zvládly to miliony žen před tebou, tak to zvládneš taky. A ten pocit, když ti dají na břicho voňavé miminko, je nepopsatelně krásný.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Patiyo 14.04.18 napsala :

Celkově jsem byla spokojena s průběhem. Nikdo do porodu nestihl vlastně ani zasahovat, protože jsem rodila překotně. Nepříjemné mi bylo akorát vyptávání na porodopis při posledních kontrakcích, kdy bych se radši soustředila na porod. Doktor mě nenastrihl (přestože první porod jsem nástřih v této porodnici měla, i když první syn měl o cenťák menší obvod hlavičky), jen sešil natržení. Oproti prvnímu porodu hodne chválím to, že mi malého nechali na sále dostatečně dlouho na to, aby se sám přisál a abychom se pak ještě dlouho okukovali. :)

Dětské sestry byly báječné (při prvním porodu jsem spokojená moc nebyla), dětský doktor (primář) mi nesedl ani poprvé, ani nyní podruhé, ale dětská lékařka (bývá asi jen o víkendech) v obou případech příjemná.
Jídlo chuťově nic moc, žádná zelenina, ovoce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Boty do sprchy, vodu, balzám na rty, kojící podprsenku, spínací špendlík, tužku (zápis kojení, pomočených plen atd.), přebalovací podložky, plenky, látkové pleny, náhradní zavinovačku (kdyby ji miminko např. poblinkalo, porodnice dává pouze jednu).

Nebrat: vložky, kojicí košile (na ty se ale hodí spínací špendlík, protože některé mají výstřih až k pupku!), dětskou kosmetiku (mají i Weledu).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 25.03.18 napsala :

Rodila jsem v Nymburce plánovaným císařským řezem 1.3.2018. Personál byl úžasný napříč všemi profesemi, které v porodnici potkáte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštěvovat predporodní kurzy a cvičení vedené velmi sympatickou a ochotnou porodní asistentkou Janou Hackelovou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Řídit se doporučeními a seznamem věcí daným na předporodním kurzu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 22.02.18 napsala :

S porodnicí v Nymburce jsem byla velmi spokojená - rodila jsem zde letos v lednu. Porodnice jako jedna z mála nabízí předporodní kurz zdarma. Kurz jsem navštěvovala a mohu jen doporučit. Personál při porodu byl profesionální a ochotný. Hned mi dceru položili na břicho a následně k prsu.

Na oddělení šestinedělí jsou dvoulůžkové pokoje a také jednolůžkové nadstandardní pokoje za příplatek. Já byla na klasickém dvoulůžkovém pokoji se společným sociálním zařízením na chodbě, nikdy jsem se nesetkala s frontou na WC ani na sprchu. K dispozici je po celou dobu fenyklový čaj, k snídani bílá káva a mléko. Jídlo průměrné - klasická jídla. Sestřičky pomohly s kojením a s péčí o dítě. Celková klidná a přátelská atmosféra, nemohu si na nic stěžovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na předporodním kurzu, nebo při registraci dostanete seznam, který sestavil personál na míru této porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Angis 05.02.18 napsala :

Zkušenost byla… řekněme rychlá. Původně jsem se šla jen na něco zeptat, a už si mě tam nechali. Za čtyři hodinky jsem měla malého v náručí. Neustále u mě někdo byl, všichni pomáhali a byli moc milí. Co se pokojů týče - čekala jsem na „nadstandard“ jak na smilování. Vyfasovat pokoj naproti sestrám bylo šílené. Jídla strašná.

Personál výborný (zejména obří poděkování vrchní sestřičce!!), naopak „paní“, co mi několikrát denně courala do pokoje bez zaklepání, jen s rozražením dveří a následným boucháním, té jsem měla plné zuby. Člověk po celé noci konečně v pět ráno usíná a ona mu vynadá, že jde stlát, ať laskavě vstane. A s kojením vám taky moc neporadí, to jsem řešila, až když jsem konečně zmizela domů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

JÍDLO pro sebe. Já tam měla neustále hlad, a to co podávali, byl čirý hnus.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 28.01.18 napsala :

Do Nymburka jsem začala docházet od 37. týdne. Poradna byla v pohodě. Pokaždé jsem byla u skvělé lékařky Kláry Gebhartové, která mě nakonec i rodila. Monitor se natáčel vždy v houpacím křesílku v takovém příjemném koutku s časopisy a automatem s dobrotami, po monitoru jsem se přesouvala na vyšetřovnu. C

o se týká samotného porodu, tak to byla největší bomba. Mám možnost porovnání s krčskou porodnicí a Nymburk mě tedy příjemně překvapil. Na starosti nás měla porodní asistentka Jana Hackelová. Celou první dobu porodní jsme s manželem strávili v intimním prostřední „přípravného pokoje“. Je tam televize, občerstvení, sezení (ležení) pro tatínka. Koukali jsme na Jedna ruka netleská. Nikomu to nevadilo, naopak. :-D

Na porodní sál jsem si doběhla po svých, vedení porodu bylo super. Dcerka mi byla hned po porodu položena na tělo, nechali jsme dotepat pupečník… V porodních přáních jsem měla napsáno, že během porodu nechci žádné tišící léky, porod chemicky urychlovat a také preventivně nastřihávat hráz. Ve všem mi bylo vyhověno, naopak mi řekli, že to mám napsané hezky stručně a rozumně. Prý si to dají jako vzor na nástěnku. :-D

Co se týká šestinedělí, tak to už je horší. Je tam neustále frmol. Dětské sestry jsou už tak otrkané, že tam lítají, mlátí dveřmi, když už se člověku na pár minut podaří usnout, někdo do pokoje vlítne s hulákáním, že si potřebuje něco vzít ve skříni. Tohle mi dost vadilo. A také to, že se tam nedá vypnout topení. V pokoji bylo snad 30 stupňů, stále jsem musela štelovat s oknem, aby se tam dalo alespoň nadechnout. Obědy odporné, zdá se, že na to vaření v nemocnicích mají speciální školy, snídaně a večeře v pohodě - dokonce ovoce, kvalitní jogurty a tvarohy. Takže se to dalo…

Nebudou vás tady stresovat s kojením. Když to zpočátku nepůjde, půjde to doma, takže se nemusíte bát nějaké šikany, kterou jsem si v Praze užila bohatě. Za mě: DOPORUČUJI

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - monýsek92 11.12.17 napsala :

Rodila jsem zde v letos v únoru. Personál super od doktorů až po uklízečky. Porod nechali na mně, byli ochotní a moc milí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Michelle 84 19.07.17 napsala :

V porodnici jsem rodila letos v červenci již podruhé (poprvé v srpnu 2015) a opět velká spokojenost. Neměla jsem žádné komplikace, tudíž mi do porodu nikdo moc nezasahoval, jen MUDr. Klumpar kontroloval průběh. Kdybych někdy náhodou měla rodit znova a neměla rizikové těhotenství, tak opět neváhám. Personál, vybavení i vše ostatní bylo super. Všichni mi vycházeli vstříc a stále se ptali, zda něco nepotřebuji a zda jsem v pořádku. Také bych chtěla pochválit dvě studentky, které jsem u porodu mela, obě byly úžasné a jedna mě i držela za ruku a dýchala se mnou.

Personál: MUDr. Klumpar

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurz, který porodnice porada, nebo alespoň zavolat a domluvit si prohlídku porodnice. Sestry i asistentky jsou moc ochotné a vše vám ukáží. Taky je fajn, pokud můžete, zaplatit si nadstandardní pokoj. Máte pak vlastni koupelnu, což je super, jinak je společná a také téměř neomezené návštěvy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, průkazku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Miťule0708 25.05.17 napsala :

Holky, tak já se s vámi taky podělím. :) Nymburk jsem si vybrala na poslední chvíli..ale NELITUJU!

Výborný personál, super doktoři, sestřičky i PA. Jsem jim moc vděčná. Porodila jsem zdravou, krásnou holčičku a jsem prvorodička. Jinak jsem rodila 24.5.2017. ;-) P.S.: ano, včera.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

No určitě vodu, jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - fragollinna 19.04.17 napsala :

Porodnici Nymburk jsem si vybrala z důvodu pozitivních recenzí a malé rodinné porodnice a rozhodně jsem neprohloupila. Bylo to skvělé rozhodnutí přivést na svět první dítě právě v Nymburce.

Na porodní sál jsem nastoupila 7.1. kolem půlnoci po spontánním odtoku plodové vody, hned se mě ujaly vstřícné porodní asistentky Jana a Iva. Předala jsem jim porodní plán, který přijaly s úsměvem a bez nějakých nepříjemných řečí.

Zbytek porodu se mnou byla už hlavně Jana. Byla pro mě neuvěřitelnou podporou, radila mi, dýchala se mnou kontrakce, vše mi vysvětlila, co se mnou bude dělat, polohovala mě tak, aby hlavička miminka správně dorotovala, dávala mi studený obklad na čelo apod. Opravdu jsem se cítila velmi opečovávaná a i ty bolestivé kontrakce se tímto daly zvládnout v pohodě.

Samotný porod super, rodila mě paní doktorka Procházková, která byla rovněž velmi příjemná a respektovala mé porodní přání (bez nástřihu, přiložit miminko hned na břicho atd.). Porodní asistentky byly opět velmi nápomocné, potřebovala jsem si zapřít nohy, tak přiskočily a já se opřela o jejich ramena. Nikdo mi neskákal po břiše či jinak nepodporoval porození miminka (Oxytocin apod.). Pravda ale je, že jsem měla nacvičeno s Aniballem, takže samotný porod (tlačení) šel velmi dobře.

Další pobyt na šestinedělí také velmi pozitivně hodnotím. Jak dětské sestry, tak i porodní asistentky super. Dětské sestry kdykoliv na vyžádání pomohly s kojením, s přisátím k prsu, s péčí o miminko. To, že jsem se nakonec nerozkojila není jejich vina.

Pokoje jsou čisté, sprchy a wc rovněž.

Jediné negativum je jídlo, je velmi chudé, poslední jídlo je večeře v 17:00 hodin a pak až snídaně v 7:00 hodin. To je dost dlouhá prodleva a člověk má hlad. To bych jediné vylepšila.

Personál: MUDr. Procházková, PA Jana Hackelová, PA Iva Karbanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní náladu, opravdu jsou všichni moc milí a nápomocní!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, jednorázové plenky, dudlík, pokud chcete dávat (nejsou proti němu), rychlozavinovačku (jednu dostanete, ale pokud jí miminko pročůrá, poblinká, tak nemají takovou zásobu a budete muset použít vlastní), rukavičky pro miminko, aby se nepoškrábalo.

Není potřeba brát: vložky po porodu (je jich všude dostatek), kojící čaj (opět volně k dispozici), látkové pleny (opět jsem je kdykoliv na vyžádání dostala k dispozici)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Wera.K 24.01.17 napsala :

První porod jsem absolvovala ve fakultní nemocnici v Hradci Králové, po této zkušenosti jsem se při druhém těhotenství radši poohlídla po jiné porodnici a ta v Nymburku byla správnou volbou.

Sestřičky i paní doktorka byly milý, ochotný, při porodu mne neustále měli pod dohledem i když tam byl ten den opravdu frmol. Celý ten pobyt jsem si v rámci možností opravdu užila, jídlo super, k dispozici kojící čaje, mléka, sestřičky z novorozeneckého byly taky ochotné a snažily se pomoci (kromě jedné výjímky, ale takové se najdou všude:-) ) za mne mohu opravdu jen doporučit :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více ručníků, neperlivou vodu a hlavně být v klidu :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - AdiskaF 31.07.16 napsala :

Vřele doporučuji. Rodila jsem zde první dítě 26.7.2016 s tím, že jsem ráno přišla na přípravu. Byla již 40+4 a dítě vykazovalo větší hmotnost. Primář však rozhodl, že už jsem lehce otevřená a v pů 8 podal tabletu na vyvolání. Nic se nedělo, tak opět v 9:30. 1.kontrakce přišla v 9:40.

Celou dobu u mě byl manžel a porodní asistentka Křížová, která byla každou chvíli s námi. Začaly velké bolesti a chtěla jsem Epidurál. Přišly tedy 2 anestezioložky a vše mi v klidu vysvětlily,i když jsem už jen hekala, nebyla zrovna v pohodě a duchem přítomna. Všichni byli hrozně vstřícní a v klidu.

Kolem 15 hodin jsem šla na sál, který byl naproti. Zde už čekal personál v čele s doktorem Vlčkem a asistentkami, které mi vysvětlovaly, jak tlačit a dýchat. Moc mi to nešlo, ale i přes to vše jsme v 15:20 za pomoci vexem porodila syna 4300Kg, 52cm.

Doktor mě šil ještě asi 20 minut, ale vysvětloval, vtipkoval a vše proběhlo hladce s manželem po boku.

Vzhledem k rekonstrukci,jsme byly 4 maminky na pokoji. To bylo jediné mínus. Dětské sestry a celý personál na jedničku! Pokoje, sociální zařízení i jídlo OK. Propuštění 4.den po porodu.

Personál: MUDr. Vlček, PA Křížová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně jednorázových kalhotek a dostatek dětských jednorázových plínek. Neperlivé vody - pít minimálně 2 litry denně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 13.05.16 napsala :

Naprostá spokojenost. Byl to můj první porod a díky profesionálnímu přístupu veškerého personálu na něj mám jen samé dobré vzpomínky.

Ocenila jsem rodinné prostředí a velice vstřícný a nápomocný přístup veškerého personálu. Pokud se jednou rozhodnu pro další miminko, tak porod jedině tady!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, jelení lůj, neperlivou vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - verun82 04.05.16 napsala :

Rodila jsem zde už podruhé a opět velká spokojenost. Personál je skvělý, se vším poradí, pomůže. Především chci poděkovat PA Jane Hackelové, na kterou jsem měla štěstí u obou porodu a byla mi obrovsky nápomocna.

Personál: PA Jana Hackelová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Diky01 02.05.16 napsala :

Jednoznačně doporučuji. personál příjemný, skvělé jednání a péče jak o mě tak o mimi. S takhle příjemnou atmosférou jsem se v žádné nemocnici nesetkala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, neperlivá voda, síťované kalhotky, jednorázové pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Sihaja 08.04.16 napsala :

Rodila jsem zde 20.3.2016.

Jsem velký srab, co se týče doktorů, ale v Nymburce jsou všichni tak milí, že mě všechen strach přešel hned mezi dveřmi, když mi otevřela usměvavá PA Ivana Karbanová. Přečetla si můj porodní plán a s úsměvem mi řekla „vynasnažíme se“. Rodila jsem v noci a za celou dobu ji úsměv neopustil.

Vše, co napsala Payinkaa přede mnou, je naprostá pravda a lépe bych to nepopsala. Jen přidám, že i zbytek nemocničního personálu je vnímavý a chápavý. Pro trombózu (vzniklou během těhu) jsem si oběhla půl špitálu a všichni se mi snažily pomoci.

Takže za mě je to fakt perfektní místo, kde svého drobečka přivést na svět.

Personál: PA Ivana Karbanová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Payinkaa 19.02.16 napsala :

Naše holčička se rozhodla přijít na svět o více než dva týdny dříve vtipným způsobem - praskla mi voda přímo v porodnici po běžném monitoru a trvalo cca 12 hodin, než přišla na svět. Jelikož to bylo překvápko a neměla jsem tušení do čeho vůbec jdu (teprve jsem se chystala začít vstřebávat nějaké informace), musím vyzvednout největší pozitivum nymburské porodnice - personál.

Od doktoru, přes porodní asistentky po sestřičky (v průběhu se mi vystřídala denní a noční
směna), každý s kým jsem přišla do kontaktu, byl nesmírně pozitivní, nápomocný, všichni mi trpělivě vysvětlovali, co mě čeká, co se děje a proč. Přestože porod nebyl procházka růžovým sadem, skvěle porodní asistentky (bohužel si jménem pamatuji jen Šárku) a mladá paní doktorka Morávková, která se mnou vlastně byla od rána, mi vše pomohly úspěšně zvládnout.

Stejně pozitivní zkušenost mě čekala i na oddělení šestinedělí, nebyl problém žádat o radu v kteroukoliv denní i noční hodinu, vše proběhlo v naprosté pohodě.

Co se týče porodnice jako takové, vše bylo čistě, toalety nově zrekonstruované. Ocenila jsem zejména klidně až rodinné prostředí, dvoulůžkové pokoje a fakt, že přítel kvůli zaměstnání jezdil na návštěvy až poměrně pozdě večer a bez problémů s námi zůstával třeba do deváté večerní, po porodu trávil se mnou a malou první hodiny i na pokoji (první noc jsem zrovna byla sama) a odjížděl až po půlnoci bez toho, aby to někomu vadilo.

Jídlo nebylo nic moc. Došlo i na obligátní čerstvě pečivo k snídani, ale za mě nepodstatné. :-) Osobně bych příště nevolila jinak.

Personál: MUDr. Morávková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasika - síťované poporodní kalhotky, dostatek neperlivé vody…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Fraisket 22.12.15 napsala :

Po příjmu si mě převzala porodní asistentka Jana Hackelová. Oceňovala jsem, že monitor mi točila jen pár minut v křesle a pak průběžně vleže či na boku, jak mi vyhovovalo, žádné dlouhé mučení. Poradila mi, jak mám dýchat, instruovala mě i parterku (gay friendly porodnice - nikdo z personálu s registrovaným parterstvím neměl problém), co by mi ve kterou chvíli mohlo pomoct.

Kvůli vyčerpávajícím kontrakcím po dvou minutách jsem požádala o epidurál - anesteziolog přišel velmi rychle, epidurál byla úžasná úleva. Polohovala mě různě, aby malá dorotovala, což se celkem rychle povedlo. Po plném otevření jsme zkoušely tlačit v různých polohách, nešlo mi to, tak nastoupila doktorka Kateřina Münzbergerová.

Snažila jsem se tlačit velmi dlouhou, ale nešlo to. Už se začínalo mluvit o akutním císařském řezu. Nejprve jsem byla zděšená, když mi začaly sestřičky střídavě tlačit na břicho, ale nakonec jsem byla za tenhle kontroverzní zákrok ráda, jelikož bez jejich pomoci bych malou asi nikdy sama nevytlačila (byla jsem nastřižená i vycévkovaná a nepomohlo to).

Jediné, co mi kazí dojem z jinak rychlého a úspěšně zakončeného porodu - já i malá jsme živé a zdravé - je, že mi neumožnili bonding, což byl můj jediný požadavek při příjmu. Malou mi po porodu dali na minichviličku na bříško a hned ji odnesli, zabalili a odnesli na sesternu do inkubátoru.

Na naše opakované dotazy, proč nemůže být malá na sále s námi, když má apgar skóre 10-10-10, se nám od každého z personálu dostalo jiné vysvětlení - prý je podchlazená a musí být v inkubátoru (výzkumy ukazují, že nejlépe se dítě zahřeje na matčině břiše), pak že jsem příliš vyčerpaná (energii by mi dodalo moje dítě, navíc jsem pouze ležela, takže vyčerpání nehrálo moc roli), dále nám řekli, že je to riskantní, co kdyby nám malá upadla (to když jsme chtěly, aby ji daly aspoň partnerce), jak by se to pak řešilo.

Tudíž bonding porodnice asi moc nepodporuje či prostě její personál nedokáže jednoznačně zformulovat, proč to nejde. Paní, co se mnou byla na pokoji a rodila již potřetí, tak té byl bonding dopřán, i když měla její holčička apgar 8-10-10, tudíž nevím, podle čeho se personál řídí.

Na šestinedělí to bylo v pohodě. Pokoje po dvou, stůl na jídlo v pokoji (nemusí se chodit do jídelny bez dětí jako třeba v Motole). Sestřičky ochotné, doktoři pediatričtí i gynekologičtí milí.

Personál: PA Jana Hackelová, MUDr. Kateřina Münzbergerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Choďte do porodnice na monitor a poradnu, poznáte tamnější personál a oni vás - hned je příjemnější atmosféra při porodu a po něm na šestineděli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Župan, dudlík (i když ho nechcete dávat, tak já za něj byla vděčná, neb 3 dny cumlání prsou, než se mi spustilo mléko, byly náročné a byla jsem ráda, když si prsa mohla chvíli odpočinout a malá vzala zavděk na chvíli dudlíkem - kojení nám to nepoškodilo).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - resaca 02.12.15 napsala :

Rodila jsem 25. 11. 2015. Vřele doporučuji nymburskou porodnici.

Personál je milý a ochotný. Za celý můj porod a pobyt se nenašel nikdo nepříjemný nebo neochotný. Všichni tam jsou úžasní! Musela bych vypsat jména veškerého personálu, abych napsala, kdo byl hodný a ochotný. Porodila mě porodní asistentka Iva Karbanová a té chceme moc poděkovat. Nemohla jsem natrefit na lepší. :-)

Už mají nové sociální zařízení… A vybavení porodnice je super. Takže rodit v Nymburce je opravdu dobrá volba.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednorázové pleny, zavinovačku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Prcíček 23.10.15 napsala :

V Nymburce se narodila i má druhá dcera a na nic si nemohu stěžovat. Odrodila mě pouze porodní asistentka. Za mě NBK doporučuji. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, latkové pleny, vodu (na pití k porodu jsem zapomněla, ale o žízni mě nenechali :-) - k dispozici je několik čajů).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Lenka Kanakova 18.09.15 napsala :

Pprávě jsme se vrátili s našim miminkem z porodnice v Nymburce a ráda bych se podělila o svou zkušenost a tuto porodnici vřele doporučila.

Musím poděkovat všem zaměstnancům porodnice. Byli báječní, vždy nápomocní a velmi trpěliví s nekonečnými otázkami novopečené maminky.

Pro porodnici v Nymburce jsem se rozhodla, protože jsem si vybrala porodní asistentku, se kterou jsem chtěla rodit. Původně to měla být paní Eva Smrkovsky, ale vzhledem k přesunu termínu porodu klientky, se kterou byla domluvena přede mnou mne předala své kolegyni, která ji někdy zastupuje, Petře Pýchové. Ač jsme se seznámily den před mým porodem, pojala jsem k ní důvěru a následující den v porodnici při porodu jí zcela důvěřovala.

Z celého srdce děkuji Petře za to, že nás i s mým mužem provedla tímto životním milníkem.
Celý porod od prasknutí vody do konce trval cca 7,5h, což považuji za malý zázrak. Přičítám to především přítomnosti mého muže u celého porodu v kombinaci s Petrou a celkovým profesionálním a hlavně lidským přístupem personálu porodnice.

Ač je nemocnice v Nymburce ve standardním stavu jako většina našich nemocnic, nečekejte tedy zlaté kohoutky. Cítila jsem se tam v bezpečí a obklopená ochotnými lidmi, kteří mají svou práci rádi.

Maminky, pokud si tuto nemocnici vyberete neprohloupíte. Doporučuji, ale abyste hlavně myslely pozitivně, hodně se personálu ptala na cokoli, co vás zajímá nebo v danou chvíli znepokojuje, buďte proaktivní a nebojte se. Personál porodnice v Nymburce má pochopení pro vás i vaše miminko.

Nezapamatovala jsem si jména všech zaměstnanců porodnice, ale krom Petry Pýchové bych chtěla poděkovat paní doktorce Mirce, která u mého porodu byla porodníkem, sestřičkám Marušce a Marušce, Renatě a vůbec všem kteří mně a mému synovi pomohli na svět a pečovali o nás na oddělení šestinedělí.

Personál: PA Petra Pýchová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní a proaktivní přístup - personál porodnice vám pomůže, ale rodíte vy. Jsem přesvědčena, že přítomnost vašeho muže u porodu vám pomůže výrazně zkrátit celý porod a hlavně vás uklidní. Vřele doporučuji mít vlastní porodní asistentku - doporučuji paní Evu Smrkovsky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - matiks 17.09.15 napsala :

14.8.2015 jsem přivedla v naší nymburské porodnici na svět druhého syna. Přála jsem si dotáhnout těhotenství až do konce ,abych nemusela případně rodit v jiné nemocnici, protože považuji nymburskou porodnici za bezpochyby jednu z nejlepších. Mé očekávání se potvrdilo, ačkoliv jsem rodila po bezmála 12 letech.

Porod byl krásný, rychlý, bezproblémový, vedený úžasnou PA a finálně dokončený moc příjemnou paní doktorkou, která věděla, kdy přesně povzbudit a pomoci.

Taktéž poporodní péče byla skvělá. Všechny sestřičky jsou usměvavé a ochotné s čímkoliv pomoci.

Za mne můžu 100% všem nastávajícím maminkám nymburskou porodnici doporučit. Mám jen ty nejlepší zkušenosti a budu mít dlouho na co vzpomínat.

Personál: PA Dáša Bláhová, MUDr. Malínská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, opravdu se není čeho bát. Čeká vás milý personál, který při vás bude stát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Byla mi doporučena neperlivá voda a hroznový cukr, plenky pro miminko, rukavičky, vše ostatní odd. nabízí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - miri.mili11 06.09.15 napsala :

10.8. nástup na plánovaný císařský řez 11.8. Večer před operací mi bylo vše vysvětleno a proběhlo sezení s anesteziologem. Nikdo mě do ničeho nenutil. Vše proběhlo naprosto v pořádku.

Po operaci jsem byla převezena zpět na pokoj a ihned mi dovezli miminko za přítomnosti manžela, a to jsem byla po celkové narkóze. Tatínek mohl být s námi v ten den od 7:00-18:00. Miminko mi vozili kdykoliv jsem si o to požádala. Bylo nás v porodnici málo, a tak jsme skoro všechny měly pokoj pro sebe. Tatínci mohli zůstat na pokoji i do 21:00 a nikdo nic nenamítal. Jiné by to bylo, kdyby na pokoji byly maminky dvě, ale pokud budete mít to štěstí a budete sami, můžete si užívat neomezených návštěv. :-)

Vybavení pokojů bylo na 1, jídlo normální nemocniční, ale kvůli jídlu tam nejsme.
Personál naprosto skvělý od uklizeček po lékaře. Pokud se budete rozhodovat, kde rodit, tak Nymburk je 100% volba! Pokud bude nějaké příště, jedu rovnou do Nymburka.

Akorát jedna menší výtka - co se týká kojení sám od sebe Vám nikdo neporadí, neukáže. Jen se zeptají, zda kojíte a přikládáte. Ale to je asi na každé mamince, jestli si odchytne sestru nebo asistentku a nechá si poradit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebné dokumenty, dětské plenky. Vše ostatní, jako jsou vložky, oblečení pro miminka, kosmetika i kojící polštáře jsou k dispozici na každém pokoji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - mamutice24 30.07.15 napsala :

Do porodnice jsem jela 23.7. na vyvolání porodu. Nic se nedělo, tak mi dali přípravné tablety, aby se mohly připravit cesty s tím, že úplně vyhánění začneme provádět následující den. No, to už jsme nestihli. :-) Malá se během noci rozhodla, že teda vyleze. Rodil nás pan doktor Klumpar. Moc milý a šikovný. Malá šla dost rychle, tak jsme všichni měli co dělat.

Sestřičky úplně super, jak porodní asistentky, tak dětské. Jediné takové „studené“ jednání mají staniční sestry a uklízečky. Občas byly hodně nepříjemné. Jinak si není na co stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dojít si na předporodní kurzy pořádané nemocnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní síťované kalhotky, důležité dokumenty, neperlivou vodu… Zbytek obstará a doveze partner.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - katka pezl 29.04.15 napsala :

Tuto porodnici mohu všem maminkám jen doporučit! Rodila jsem z 18. na 19.4. Vše proběhlo dle porodního plánu, porodní asistentky Lenka Skalická a Šárka Vargová byly úžasné, atmosféra jako doma v obýváku, úleva od bolestí a rady jsem využila v maximální míře, stejně jako nabídnutý epidurál ke konci porodu.

Pan primář Kolařík je profesionál a vše proběhlo v pořádku, i přes komplikace se zkaženou plodovou vodou jsem porodila krásného zdravého chlapečka - bez nástřihu a bez šití. :)

Prostředí porodnice sice není úplně nové, ale vyhovující, všude stále čisto, k dispozici košile, vložky, oblečení pro miminka, jídlo také dobré (až na čerstvé housky pro kojící maminky, :) čaje a mléko stále k dispozici na chodbě.

Personál: PA Lenka Skalická a Šárka Vargová, MUDr. Kolařík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rodné listy, oddací list, průkazku, plínky a ubrousky, jemný toaletní toaletní papír, alespoň dva ručníky! Coca cola, hořká čokoláda, hroznový cukr a odpočívat před porodem!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - babička Iva 12.04.15 napsala :

Do porodnice jsem se vrátila po 23 letech jako babička, s péčí personálu jsem byla tehdy velmi spokojená a nikdy mě nenapadlo, jak lze péči ještě vylepšit. :)Dodnes, i když už je vnučce 7 měsíců, ráda šířím báječné zkušenosti a informace o porodnici dalším nastávajícím babičkám. :)

Dcera rodila po předchozí předporodní přípravě se soukromou porodní asistentkou Evou a panem primářem. Porod proběhl bez komplikací. Přítel byl celou dobu u porodu. Během pobytu v porodnici byla péče všeho personálu výborná.

Od vás z porodnice si maminky přinášejí to nejcennější: děťátko. :) Tisíceré díky za všechny nastávající maminky a babičky. Jste úžasní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - bobule86 06.04.15 napsala :

Sestřičky i doktoři ať už z gynekologie, či z dětského byly moc a moc milí a ochotní, teda až na jednu takovou postarší sestru, která teda byla dost nepříjemná, ale to byla výjimka.

Sestřičky nám všechno ukazovaly, jak se s miminky pracuje, jak je koupat, jak je chytit atd. a na jakékoliv dotazy moc ochotně odpovídaly. Jediné, co mě malinko nadzvedlo, bylo, že jsem se nemohla rozkojit a malá mi už brečela hlady, ale pořád mi nechtěli dát umělou výživu, nakonec jsem si jí ale vyprosila a malá se najedla a ještě že tak. Ráno při vizitě už říkali, že zhubla docela dost.

Jinak operace (malá musela ven císařem) proběhla, jak měla, a v naprosté pohodě. Jizva se hojí krásně a za 14 dní jsem byla plně „provozuschopná“ a doma se nakonec rozkojila.

Tuto porodnici mohu jedině doporučit, ať už co se přístupu personálu týče, tak i zázemí pro maminky bylo super. Příště bych tu klidně rodila znovu.

Personál: MUDr. Muška, MUDr. Klumpar

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a hlavně se nebát na cokoliv zeptat, nikdo vás tam neukousne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky a plenky pro miminko, jinak se držet seznamu pro rodičky, umístěné na webu porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Valusinka 01.04.15 napsala :

Za mě mohu jen doporučit. Naprosto super přístup k rodičkám, vše mi bylo vysvětleno a žádné stresy. Já měla teda drobné komplikace (6 minut mi nepřišla poslední kontrakce), a tak malého museli dopravit do Prahy na oddělení JIP. Všechno zařídili a o všem mě ihned informovali, takže jsem byla celkem v klidu.

Pokud budu rodit znovu, nebudu váhat ani minutu a volím Nymburk.

Personál: MUDr. Miroslava Sládková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou dobrou náladu, půjde to hned lépe. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Colu nebo hroznový cukr.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Renata Čechraková 17.03.15 napsala :

Musím říct, že jsem byla maximálně spokojená.

Porodní asistentky Šárka a Marie úplně skvělé. Já jako prvorodička vykulená jsem nevěděla vůbec nic. Vše mi bylo vysvětleno a přístup byl velmi přátelský. Pana doktora si bohužel nepamatuji, ale byl taky fajn. Na pokoji jsem byla sama. Zrovna bylo málo dětí.

Já můžu opravdu doporučit.

Personál: PA Šárka, Marie

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si Colu kvůli cukru. Oblečení na prcka vám zapůjčí, i kosmetiku. Vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 05.03.15 napsala :

Píši tuto zkušenost jako otec u porodu a mužů tuto porodnici všem nastávajícím maminkám a tátům moc moc doporučit. Skvělý personál, velmi milý, ochotný u porodu. Dvě asistentky a lékař profesionální přístup. Proto se nebojte menších nemocnic. Cítil jsem tam takové domácí prostředí.

Zdravím všechny budoucí mámy a skvělý personál porodnice Nymburk.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřeby jako do jiné porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 06.02.15 napsala :

Pouze bych chtěla upozornit na irelevantní recenzi od uživatelky Oliva3, která nedoporučuje nymburskou porodnici - v dubnu 2014 byl MUDr. Toman primářem v nemocnici Kolín, hodnocení tedy pravděpodobně patří k jiné porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - klarushka 02.12.14 napsala :

Dne 7. 11.2014 jsem v Nymburce rodila podruhé a opět maximální spokojenost. PA Šárka je úžasná ženská, která umí strašně moc podpořit - takový anděl. ;) A díky paní doktorce byl samotný porod na sále strašná rychlovka, protože mi na rozdíl od prvního porodu dokázala vysvětlit jak přesně tlačit, takže byl malý s mírou 3610 g a délkou 51 cm během pár zatlačení venku bez nástřihu. Já měla jen čtyři pidi stehy, tudíž jsem mohla hned po porodu dokonce i sedět. ;)

Jinak přítel byl u porodu od příjmu (5:30) celou dobu přes porod (15:09) a pak i ještě chvilku na pokoji a vše bez problémů. Každý krok s námi konzultovali a vše vysvětlovali. Dětské setry taky ok až na jednu (jméno si nepamatuji, ale starší špinavá blondýna s vlasy v culíku), která byla dosti nepříjemná.

Jediné, co mě tam celkem rozčilovalo, byly sanitářky a uklízečky, které celý víkend téměř nic nedělaly a v pondělí ráno byli hotové z vizity, takže dělaly bugr jak blázen. Otvírali nám okna přímo na děti (prý nebyl čas počkat, až je přioblékneme a zachumláme) a ještě když jsem jedné vynadala, tak mi oznámila, že je přeci venku teplo (pozn. bylo 10. listopadu a venku max 10 stupňů).

Poslední, co bylo celkem omezující, bylo, že byl v porodnici zrovna „nátřask“, takže jsme byli na pokojích i po třech. Celkem obtížně se tam hýbalo a ke všemu jsme měli pokoj hned vedle hekárny, tudíž tam byl slyšet ve dne i v noci řev (nejdříve mi maminek bylo líto, ale po nějaké době už mi celkem lezly na nervy). Ale zato v porodnici nikdo nemůže, tudíž pokud bych se někdy zbláznila a rodila po třetí, tak volím opět Nymburk. <3

Personál: PA Šárka Vargová , MUDr. Miroslava Sládková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy s úklidovým personálem, dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky po miminko (hadrové na pusinku i jednorázové), oblečení pro miminko(pokud je přeplněná porodnice a navíc ještě víkend, tak nestíhají prát), zavinovačku (půjčí vám jen jednu, v případě nehody máte smůlu), polštářek, něco na zabavení se, jídlo (buď mají všechno přesolené, neslané vůbec nebo ostré - opravdu fajn strava pro kojící ženy), pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - darlene 24.11.14 napsala :

S výběrem této porodnice jsem měla jasno od začátku těhotenství. Všechny mé kamárádky, které tu rodily, byly naprosto spokojené. Před koncem těhotenství jsme se s manželem šli podívat, jak to v této porodnici vypadá aktuálně. Byli jsme velmi mile překvapeni vstřícným a milým jednáním veškerého personálu, který jsme tam potkali. Všechny PA, které se o nás staraly, byly naprosto úžasné a ani jedné z nich nebylo co vytknout. Lékařská péče byla taky v pohodě. Trošku mě znervózňovaly některé dětské sestřičky, když mi každá říkala jiné postupy. Ale já si dělala vše po svém, takže i to jsme v pohodě ustály. Tuto porodnici vřele doporučuji!

Personál: MUDr. Anna Kálalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a nestresovat se, jak bude probíhat porod. Každý je jiný. :-) A s tímhle úžasným personálem vše zvládnete hravě. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky pro miminko i pro sebe.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - richkar 02.10.14 napsala :

Rodila jsem zde letos v červenci a velká spokojenost. 8o)

Pan primář Kolařík je člověk na svém místě, velmi vstřícný a ochotný. Sestřičky také výborné. Všem velké díky!

Za mě vřele doporučuji. 8o)

Personál: MUDr. Kolařík Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Mindi 04.09.14 napsala :

Já jsem se rozhodovala mezi kolínskou a nymburskou porodnicí. Do Kolína jsem chodila na všechny velké ultrazvuky, nelíbilo se mi zde jednání sester a doktorů. Každý dotaz navíc je obtěžoval, tak jsem se rozhodla pro Nymburk.

Rozhodně nelituji, byla jsem moc spokojená jak s jednáním doktorů, porodních asistentek, dětských sester, tak uklízeček. :-) Všichni byli moc ochotní a snažili se mi se vším pomoc a poradit. Porod byla sice strašný, ale to myslím kvůli bolestem, porodní asistentka mě pořád dokola chválila a to celkem potěší. :-) Jediné, co mi asi vadilo, že před porodem mě nechali ve vaně, aby mi ulevili od bolestí, a za celou dobu se na mě přišli podívat jen 2×. Při každé kontrakci jsem se topila. Takže doporučuji vzít si s sebou manžela nebo někoho, kdo vám pomůže udržet hlavu nad vodou. :-D

Ubytovaná jsem byla na malém dvoulůžkovém pokoji, na kterém byla i televize. Záchod a sprchy byly kousek na chodbě, nevadilo mi to. Alespoň jsem se prošla. Jídlo nebylo také špatné, každý den jsem si mohla vybrat ze 2 chodů.

Jestli budeme mít někdy 2. dítě, tak za mě určitě Nymburk ano.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajděte se do porodnice podívat, ať víte, do čeho jdete. Každá je jiná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - hedusska 30.08.14 napsala :

Jsem ráda, že jsem nakonec rodila zde, mohu jen a jen chválit. :) Díky personálu a dobrému jednání mám krásnou zdravou holčičku.

Původně jsem měla rodit v jiné nejmenované porodnici. Ovšem po tom, co jsem tam ve 40. tt přijela s tím, že mám tlak 120/150, a řekli mi, že to je OK jsem změnila názor a ještě ten samý den odjela do Nymburka. Tam mě okamžitě přijali, skončila jsem na kapačkách (sobota) a hned v pondělí mi začali vyvolávat porod. Ten se ovšem povedl až v úterý, malé se asi ven nechtělo.

Jsem ráda za tuto porodnici, nejen že je útulná, pokoje po dvou, ale jsou tam moc milí a ochotní. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 22.08.14 napsala :

Pro porodnici v Nymburce jsem se rozhodla skoro na začátku těhotenství - na základě zkušenosti kamarádky a také možnosti mít „svoji“ asistentku - v tomto případě Evu. O jejich úžasných službách jinde.

V porodnici jsem se byla podívat jednou a už při vstupní prohlídce jsme sepsali vše, co bylo třeba, takže v den porodu těch otázek bylo opravdu jen pár a nijak mne neobtěžovaly. Všechen personál byl už od začátku velmi milý, vstřícný a cokoliv jsme chtěli s manželem vysvětlit, to nám hned řekli. V den, kdy jsem rodila, bylo dost plno - od rána jsem byla asi 5. v pořadí, přesto nebyl cítit žádný stres. Jakmile se uvolnil komfortnější pokoj pro první dobu porodní, hned nám ho nabídli, ale mně už to bylo jedno, tak jsme zůstali na tom „normálním“. K dispozici byla vana, sprcha, míč, ale protože jsem celou dobu byla na monitoru vleže (miminku se nedařilo), nic jsem nevyužila - ani bych ve 30° teplu vanu asi nechtěla. :-) A zas tak dlouho to netrvalo - od začátku 4 hodiny.

Manžel byl celou dobu se mnou, vše mu vysvětlovala naše PA, mohla jsem jist, pít, prostě co jsem chtěla. Ke konci porodu mělo miminko problémy s ozvami, všichni byli najednou v pohotovosti - což už vím jen od manžela (já moc nevnímala), mne přesto nikdo nestresoval. Všichni byli v klidu a podporovali mne. Péče po porodu byla skvělá - malého museli vzít na vyhřívané lůžko, ale chvíli nám ho předtím nechali a vše hned vysvětlovali.

Šestinedělí bylo také v pohodě - měla jsem zažádáno o nadstandard, ale byl zrovna obsazený. První 3 noci jsem byla na normálním pokoji, ale nemám si vůbec na co stěžovat. Sprchy vždy čistě, dost nočních košil i vložek, jídlo OK (na nemocniční standard). Sestry na oddělení byly neustále strašně milé, se vším vždy poradily - i opakovaně (měla jsem strach koupat a ukázaly mi vše snad 3×). Honzík byl hodně maličký, staraly se o něj i první dvě noci a krásné nám ho vypiplaly. Lékaři také fajn, vše vysvětlili a byli opravdu pečliví. Na poslední dvě noci jsem nakonec měla nadstandardní pokoj - celkem jsem ho ocenila, malý v noci nespal a byla jsem ráda, že budí jenom mne a ne ještě někoho. :-)

Celkové tedy obrovská spokojenost ve všech ohledech - příště zase do Nymburka! Vstřícnost, laskavost a ochota všeho personálu po celou dobu je k nezaplacení. :-)

Personál: MUDr. Kalasová, PA Eva Smrkovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky, pro miminko jednorázové plenky a pár bavlněných, snad i vlastní zavinovačku - mimi má jednu erární a mně ji malý počural. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - 2468 21.08.14 napsala :

Po přečtení recenzí spokojených maminek jsem měla jasno. Chci rodit právě zde. Při návštěvách porodnice v těhotenství jsem byla přesvědčena, že to je ta nejlepší porodnice pro nás (všichni příjemní, ochotní).

6.8. přišel ten očekávaný den. Posledních pár hodin jsem musela být fakt nesnesitelná, ale personál byl naprosto skvělý. Vše mi vždy bylo vysvětleno, navrženy různé možnosti atd. Byla jsem utěšována, povzbuzována, držena za ruku a dokonce i hlazena. Porodní asistentku Ivu mi seslal někdo přímo z nebe. Paní Iva je prostě anděl. Kdyby tam nebyla, asi bych rodila ještě dnes. :) Dobíjela mi baterky. Ona je člověk na svém místě.

Po porodu o nás bylo postaráno také na jedničku. Všichni ochotní a příjemní - a to od uklízeček až po lékaře. Ač se člověk zeptal třeba i na kravinu, tak vždy dostal odpověď, a to s úsměvem. Nic nebyl problém.

Nebála jsem se porodu, ale nemocnice a pobytu v ní, a teď se tomu musím smát. Uteklo mi to tam hrozně rychle. Bylo mi tam příjemně a cítila jsem se opravdu dobře, a to jen díky personálu.

Jsem opravdu šťastná, že jsem se rozhodla rodit právě zde a pokud ještě někdy budu rodit, tak i kdybych měla jet přes celou ČR, bude to i podruhé tady. Hodně ve zkratce bych to řekla asi takto: „Nevěřila bych, že jsem byla v nemocnici v ČR.“

Personál: PA Iva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strach nechte doma, zde o vás bude dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já ocenila vlhčené ubrousky, protože se mi v noci nechtělo malé omývat zadeček. Také dlouhé vložky (vložky mají, ale jen ty krátké).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - sluni25 16.07.14 napsala :

Rodila jsem v Nymburce a jsem moc ráda.

Po 16 hodinách „bolestí“ byla Klárka na světě. Personál i pan primář neskutečně úžasní a ochotní. Příjemné vystupování a hlavně nás o všem informovali. Po narození Klárky byly doktorka i sestřičky na dětském příjemné a ochotné. Mojí výhodou asi bylo, že jsem rodila v sobotu a byl klid.

Nevím proč si některé maminky stěžují na stravu, ale vždy byl výběr ze dvou jídel - a to na nemocnici tam vaří velice dobře (minula mne koprovka a špenát :-)) a i ten pověstný čaj je pitelný.

Pokoje jsou prostorné a po dvou maminkách. Teď se postupně do pokojů instalují televize, ale pohled na mimčo je nej. Společné sprchy a toalety jsou v pohodě, pořád čisté a není to cítit přehnanou desinfekcí, jak se očekává.

Já mohu tuto porodnici jen doporučit!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krom věcí ze seznamu z webu možná vemte rukavičky (aby se mimčo nepoškrábalo, ale já je neměla a přežily jsme to) a asi svoji zavinovačku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - miru81 06.06.14 napsala :

Již jsem zde rodila dceru v roce 2011 a nikam jinam jsem rodit nechtěla, než se vrátit do Nymburka.

Personál úžasný - porod byl pro mě díky PA a doktorce naprosto úžasným zážitkem, bez poranění, beze spěchu. :-) Miminko jsem dostala hned na břicho, s manželem jsme se mohli s mimčem sžívat na sále. :-)

Nemohu si stěžovat absolutně na nic - personál milý a příjemný - včetně uklizeček :-), všichni usměvaví, vysvětlí. Není problém za nimi zajít a zeptat se, opravdu nemám co vytknout. Využila jsem i nadstandardní pokoj na 2 dny, spokojenost velká - návštěvy vesměs kdykoliv a jakkoli dlouhé, vlastní soc. zařízení, TV, rychlovarka, lednice.

Opravdu kdybych plánovala další děti, rodit chci jedině v nymburské porodnici. Sama nevím, jak jim poděkovat, aby to vyřklo všechen ten vděk, který k nim cítím. :-) Vím, že je to jejich práce, ale s takovou bezvadnou atmosférou se člověk nesetká - kor u porodu. ;-)

Personál: MUDr. Kálalová Anna, PA Bláhová (snad si dobře pamatuji, byla úžasná)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se tolik - opravdu všichni tam vědí, co dělají a umí to i s klidem a úsměvem (pokaždé jsem měla jinou PA a obě byly pro mě andělem ). Po porodu se nebát ptát, ale například oblékání, koupání, kojení - to vysvětlují automaticky každému. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - blanikj 18.04.14 napsala :

Musím se přiznat, že jsem byla velice mile překvapena přístupem a ochotou personálu v nymburské porodnici.

Byli jsme se tam před pár týdny s přítelem podívat, protože budu po 13 letech rodit, tak abych věděla, do čeho jdu. Musela jsem tam i 3 dny ležet kvůli vysokému tlaku a opět všichni velice milí, ochotní a nic nebylo problém. O maminku s miminkem, co se mnou ležela na pokoji, se také starali, ptali se, pomohli ohledně kojení, koupání.

Takže zatím můžu jen doporučit. Příští týden mě čeká porod, tak poté napíšu dál. Hlavně si myslím, že je fajn, abychom my maminky podporovaly malé porodnice. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Léňa26 21.02.14 napsala :

V nymburské porodnici jsem rodila oba dva své syny, první porod 6.9.2011 vedla MUDr. Krajíčková a PA Hackleová J. Porod byl zdlouhavý, ale díky opravdu výbornému přístupu personálu na něj dodnes ráda vzpomínám.

Když jsem se měla rozhodnout, kde budu rodit svého druhého syna, nymburská porodnice byla jasnou volbou. 2.1.2014 jsem pod vedením MUDr. Adama a opět skvělé PA Hackleové J. přivedla na svět našeho malého Matyáška.

Nymbruskou porodnici mohu vřele doporučit, opravdu moc hezký a samozřejmě profesionální přístup jak lékařů, tak porodních asistentek. :-)

Personál: MUDr. Adam, MUDr. Krajíčková L., PA Hackleová J.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, jednorázové přebalovací podložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - ppavlas 06.12.13 napsala :

Rodila jsem 26.11. 2013 a nymburskou porodnici všem doporučuji.

Porod vedla Mudr. Kozderová. Jako prvorodička jsem samozřejmě moc nevěděla, co a kdy bude následovat, a tak mi pomohlo, že jsem byla o všem, co se bude dít, předem informována. Také mě uklidnilo, že už během té první doby porodní Vás doktorka průběžně kontroluje, takže nepřiběhne až na poslední fázi porodu, jak je tomu v některých porodnicích zvykem.

Celkově už před porodem pečlivý přístup - tj. kontrolují všechny nestandardní ukazatele a dělají další testy, aby vyloučili všechny možné komplikace. Celkově si myslím, kdo má strach rodit v malé nemocnici a rozhoduje se mezi Prahou nebo malou nemocnicí Nymburk, zvolila bych Nymburk. Právě proto, že je to malá nemocnice a nemůžou si dovolit díky tomu nic podcenit, jsou mnohem pečlivější než ve velkých nemocnicích v Praze, kde jakékoliv lehce zvýšené hodnoty přejdou, poněvadž není čas lámat si hlavu.

Jinak super přístup MUDr. Kozderové a porodní asistentky Skalické, které vedly porod. Budete v dobrých rukách, tak žádný strach. :-) Ještě bych zmínila dětskou sestru p. Veselou, která si dala tu práci a strávila se mnou dost času, aby mě naučila pořádně kojit - také obrovská výhoda nymburské porodnice oproti velkým nemocnicím v Praze, tam by nikdo neměl čas, se Vám takhle věnovat.

Personál: MUDr. Zuzana Kozderová, PA Skalická

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické kalhotky s nohavičkami.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Janule92 10.09.13 napsala :

Porod proběhl v červnu 2013 pod vedením paní doktorky Kálalové a skvělé porodní asistentky, jméno si bohužel nepamatuji. Naprostá spokojenost s personálem. Krásný hladký porod na prvorodičku, tudíž krásné zážitky. :) Sestřičky i doktoři se vším pomohli i poradili. Nemohu si stěžovat na nic, teda až na stravu, ale ta bude všude nejspíš stejná, nebo moje „držtička“ je moc zmlsaná. :) Rozhodně další miminko budu rodit znovu v Nymburce.

Personál: MUDr. Kálalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji vzít si sebou dobrou náladu a vše půjde hladce. :)A nebát se. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, plenky pro miminko, vlhčené ubrousky, vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - marcelinda18 15.08.13 napsala :

Porodnice v Nymburce je super.

Sestřičky jsou hodné a co se týče doktorů, tak jsou moc šikovní a zároveň hodní. Ráda bych vypíchla paní MUDr. Zuzanu Lencsesovou, je to strašně super člověk a moc šikovná. Nenapadají mě slova jak tuto doktorku vychválit, je opravdu moc šikovná a porod s ní byla legrace. Jediné, s čím jsem si neporozuměla, byli pediatři, těm nemohu přijít na jméno, některé věci až přehnali.

A co se týče kojení - no nerada bych někoho urazila, ale najde se tam jedna sestřička, co s kojením moc nepomůže a místo aby si dala práci, aby vás to naučila, tak vám nacpe klobouček na kojení a mimčo se ho už pak nezbaví.

Personál: MUDr. Zuzana Lencsesová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Duronka 26.07.13 napsala :

Rodila jsem zde v srpnu 2010 svého prvního syna a nelituji. Skvělý přístup. Všem moc děkuji a doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - KatJanik 09.07.13 napsala :

V Nymburce jsem rodila dvakrát a za oba porody jsem velmi vděčná. Poprvé jsem rodila v roce 2009 za primáře Tomana, podruhé v březnu 2012 za pana primáře Kolaříka. Ačkoli již první zkušenost byla pozitivní (pokud to lze říci o porodu :-)), podruhé jsem byla opravdu vděčná a velice ráda, že jsem mohla rodit právě zde, rozhodnutí pro tuto porodnici je jednoznačně výhra.

Lékaři, porodní asistentky i sestry na šestinedělí jsou nesmírně vstřícní, poradí a vysvětlí a vše berou s humorem. Cítila jsem, že nejsem jen další kus ve stádě, ale jednotlivec, o kterého se tu postarají, když bude potřeba, a že jsem v dobrých rukou.
Bohužel jsem zapomněla jméno mladé paní doktorky, která mě odrodila (jak jsem mohla?!). Každopádně mohu říci, že jsem se nesetkala s jediným členem týmu, pro kterého bych měla jakékoli jiné slovo než poděkování. Ani na chvíli jsem se necítila trapně, jako hysterka nebo že musím s kýmkoli o cokoli bojovat, vše bylo o velice rozumné a vstřícné dohodě, pomoci a profesionalitě, které ani nevím, jestli bych byla na jejich místě schopná. :-) Je to opravdu místo pro lidi.

Personál: primář MUDr. Kolařík, por. as. Hackelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se. Dopadne to dobře. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Látkové pleny (ne na přebalování ale na podkládání dítka a podobné úkony - minimálně 5 jich užijete), plenky na přebalování pro miminko (dostanete startovací balíček 5 plenek, ale ty dlouho nevydrží), naopak nebudete potřebovat kosmetiku pro miminko, budete mít k dispozici spoustu vzorků včetně značky Weleda. Zbytek standard - šílené síťované porodní kalhotky atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 19.03.13 napsala :

V Nymburce jsem rodila 26.2. 2013.

Byla jsem hrozně spokojena s veškerým personálem jak s porodními asistentkami, doktorkami, tak sestřičkami z dětského oddělení. Všichni byli moc milí a hodní. Až na jednoho starého doktora, který mě ještě těhotnou vyšetřil. Bylo to hrozně surové a byl hrozně protivný, myslím že je to zástupce primáře. Ale kolem porodu tam naštěstí nebyl, jinak všichni jsou tam mladí a umí se chovat.

Jsem ráda, že jsem rodila tam a ne v Praze.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - PetaBubu 04.03.13 napsala :

V Nymburce jsem rodila 13.2.2013 a musím říct, že jsem byla maximálně příjemně překvapená přístupem personálu. '

Přijela jsem o den dřív, protože jsem si nebyla jistá, jestli mi neprosakuje plodová voda. Bohužel, ani personál si nebyl jistý (:-D), tak si mě tam rovnou nechali a začali mi dávat antibiotika (pro jistotu). Od začátku ke mně byli všichni moc milí.

Když se potom porod rozjel, nejvíc mi pomohla porodní asistentka Dáša (příjmení bohužel nevím). Byla sice velmi přímá, ale upozornila mě, co dělám špatně, vysvětlila mi proč a poradila správný postup. :) Kupodivu to fungovalo :-D Jsem jí opravdu moc vděčná za odborné vedení, bez ní bych to nezvládla. :) V této fázi jsem využila gymnastický míč.

Na sále už to pak bylo vcelku rychlé. Rodila mě MUDr. Zuzka Lencsésová, byla opravdu skvělá! Výborně mě vedla, všechno mi vysvětlila, prostě geniální! Na šití jsem dokonce dostala několik injekcí, takže to vůbec nebolelo, jen dotahování stehů pro mě bylo překvapení. :-D Ještě musím zmínit MUDr. Katku Malínskou, která mě během pobytu v porodnici také několikrát vyšetřovala, a to tedy velice jemně a ohleduplně (mám zkušenost, že většina doktorů se s tím moc nepáře :-D).

Prcka jsem dostala na břicho a k prsu v podstatě hned, co byl venku. Pak se šel vážit a měřit za doprovodu tatínka a pak ho dali ohřát do inkubátoru. Po porodu mi PA pomohly do sprchy, víceméně mě umyly :-D, a manžel mě odvedl na pokoj. Chvilku po tom nám přivezli prcka. :) Ačkoli byly kvůli chřipkové epidemii zakázány návštěvy, nikdo nás nebuzeroval a taťku nikdo nevyhazoval.

Dětské sestřičky byly všechny taky super, všechno vysvětlily, ukázaly, poradily. Občas je taky dobré se zeptat. :)

Takže porodnici Nymburk velmi doporučuji!

Ještě možná pro někoho důležitá informace - myslím, že oxytocin tam dávají automaticky - preventivně.

Personál: MUDr. Zuzka Lencsésová, MUDr. Katka Malínská, PA Dáša

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se tam jeďte podívat předem. Je to fajn. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si látkové pleny - sice vám dají nějaké erární, ale mají jich málo, potom pár jednorázových plenek pro prcka (několik jich taky dostanete), vlhčené ubrousky, vložky do podprsenky, mastičku na bradavky. Všechno ostatní tam mají. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - market.km 21.01.13 napsala :

V porodnici jsem rodila v srpnu 2012, byla jsem přijata v půl 4 ráno sestřičkou Lenkou Bílkovou, která byla velice ochotná. Ráno při výměně služeb přišla sestřička Petra Pýchová, také velice ochotná, která mě vlastně odrodila spolu s panem doktorem Čapkem a novou mladou paní doktorkou Lenscesovou. Všichni byli opravdu úžasní. Chválili ,jak mi to dobře jde, a byli velmi shovívaví k mému křiku. :-)

Sestřičky na šestinedělí byly také hodné. Já jako prvorodička jsem neuměla vůbec o miminko pečovat. Při předávání miminka jedna starší sestra (myslím Bendlová - byla mi nejmíň příjemná, ale ke konci už taky v pohodě) mi vše ukázala, ale tak rychle, že jsem nevěděla co a jak. Takže bylo nutné se na všechno ptát a být aktivní. Když nešlo kojení (miminko bylo línější a nechtělo pít), tak jsem si sama musela vyžádat odsávačku. Když člověk poprosil, vše ochotně znovu vysvětlily.

Strach jsem měla akorát z dětského pana doktora, který chodil každé ráno na vizitu. Kontroloval váhu dítěte a jednu maminku nechtěl pustit domů, protože malá ji moc nepřibírala. Naše miminko moc pít nechtělo a taky moc nepřibíralo, naštěstí poslední den trochu přibralo a pustil nás pan doktor domů, ale strach jsem z něj měla.

Jinak péče celkově super. Nejprve jsem chtěla rodit v Motole, ale shodou náhod jsem rodila v Nymburce. Podruhé bych chtěla klidně rodit opět tady.

Personál: Petra Pýchový, Šárka Bílková, MUDr. Čapek, MUDr. Lenscesová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. Personál je ochotný a milý, nikdo na vás nekřičí, všechno vám vysvětlí. Byla jsem u porodu sama a velkou část porodu jsem strávila ve vaně a když mi došlo pití, sestřičky mi jej nosily do vany. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivou vodu (i když je tam k dispozici fenyklový čaj - musíte vypít 3 litry za den), trochu ovoce, vlastní pyžamo (i když není třeba).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Iva39 08.12.12 napsala :

V nymburské porodnici jsem ležela od 29.10. do 5.11. 2012, než nás propustili. Měla jsem vyvolávaný a zdlouhavý porod, ale přístup personálu (jak lékařů, tak sestřiček) byl přímo vzorový a hrozně milý. Pokud půjdu ještě jednou rodit, tak zvolím opět nymburskou porodnici pro vstřícný a lidský přístup personálu.

Nemohla jsem si stěžovat ani na jídlo - výběr ze dvou druhů, ale je fakt, že nejsem vybíravá. Přítel nosil pití, jogurty, ovoce.

Personál: MUDr.Malínská, MUDr. Kálalová, primář Kolařík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko a vlhké ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Prcíček 04.12.12 napsala :

Nemocnici Nymburk můžu jen doporučit. Ochotný personál, vše proběhlo v pohodě. S sebou potřebujete pouze pleny a ubrousky pro miminko a osobní věci pro sebe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny a ubrousky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - PetraKS 02.09.12 napsala :

V porodnici Nymburk som rodila 2.7.2012 svoje druhe dieta (dcerku Emmu). Prvy syn Max sa nam narodil 25.8.2009 a do tejto porodnice sme sa vratili.

Porodnica je sice starsia, ale to uplne vyrovna pristup sestriciek, porodnych asistentiek a lekarov. Rodit este raz (co teda uz naozaj nie:) ) tak sa do tejto porodnice vratim. Pri synovi som bola na standartnej izbe, ale u dcery som presla na nadstandartnu. Nie ze by boli standartne izby zle, ale pre to pohodlie, ktore clovek ma. Za tie tri roky pribudli na niektorych aj standartnych izbach aj televizory. Co urcite ocenite. Aj ked v TV nic nedavaju zaujimave, ale na to rozptylenie je to prijemne.

Obidva moje porody boli velmi rychle, takze som sa na hekarni moc nezdrzala, ale je to prijemna miestnost, kde ma clovek sukromie. Na porodnom sale, na ktorom som rodila bolo uz teraz nove porodne kreslo, ktore uz bolo prijemnejsie (hlavne teda, ked tam potom odpocivate dve hodiny, inak vam to bude asi uplne jedno :)). Manzel bol rad, ze mohol obidva porody byt stale so mnou a mohol si fotit vazenie, meranie prckov a dokonca ho sestricka hned po utreti aj odfotila.

Takze pokial sa rozhodujete ci v tejto porodnici rodit, tak za mna je to, ze lutovat nebudete.

Touto cestou dakujeme

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všetko potrebné v porodnici dostanete, len asi je lepsie si zobrat aj svoje pyzamo. Predsa len budete mat, si myslim, lepsi pocit. A nie ze vas ten porod este len caka. A nezabudnite si zobrat nieco na citanie.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - KarolinaP 22.08.12 napsala :

Do Nymburka jsem šla na doporučení mamky. Fakt jsem se bála byl to můj první porod.. Když čtu ostatní recenze na jiné porodnice jen zírám, co se kde děje a děkuji, že jsem měla to štěstí rodit v Nymburce.

Opravdu se tam nesetkáte s ponižováním. Naopak, paní doktorka Zahradníková, která mě pomáhala rodit byla naprosto skvělá.

Měla jsem vyvolávaný porod. Než se prcek dostal ven trvalo to 10 hodin… Kdyby na mě někdo řval asi bych to nezvládla. Ale s podporou Helči (PA Šafaříkové - je to úžasná baba) jsem to přežila všechno, i když to bylo hodně vysilující a náročné (Hehe a kdo to takové neměl…=D).

Než se mi udělalo mlíčko trvalo to 3 dny.. Myslela jsem, že umřu, malý řval hlady, já mléko neměla, takže jsme toho fakt hodně naspali.. Ale zase.. Nikdo na mě neřval, že jsem neschopná a nechci dát malému najíst a další kraviny co čtu, že jinde v porodnicích to klíďo dělaj. Spíš se ptali, že si ho na chvíli vezmou k sobě ať si odpočinu, ať vydržím, že mléko už se brzy udělá a strašně podporovali. Tisíceré díky. Také nabídli, že jestli bude hodně řvát můžou dát UM, ale nechtěla jsem, chtěla jsem kojit. A vyplatilo se vydržet. =)

Po porodu se ještě přišla několikrát zeptat PA Šafaříková, jak se nám daří, a stále vtipkovala.

Jediný kdo mi přišel trochu zvláštní je paní dětská doktorka, jméno už bohužel nevím. Není zlá ani nic takového, jen je prostě zvláštní. Jestli někdo víte, jak se jmenuje, tak je to ta s růžovou hlavou na mikádo a mluví jak nějaká cizinka. =)

Jinak ubytování žádný luxus, ale všechno to vynahradil úžasný přístup personálu a pokud chcete něco lepšího jsou tam dva nadstandard pokoje s vlastní ledničkou, sprchou, WC, bez omezení návštěv.

Jo a ještě jídlo je fakt hrozné, ale kde ne, že :D. Zase když jsem odcházela z porodnice, tak jsem byla na své původní váze.. a myslím že jídlo k tomu dost přispělo :D :D :D .

Za mě opravdu 100% doporučuji..

Personál: MuDr. Sládková a Lucie Zahradníková, PA Helena Šafaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si hodně jídla.. :D Dobrou náladu, jsou tam hodní a není se čeho bát, nesetkáte se tam s ponižováním. =) Běžte se kouknout předem. =)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky si brát nemusíte, jsou v nemocnici k dispozici, vezměte si pití, plenky pro malého a vložky do podprdy..=) A to jídlo samo :D.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 18.08.12 napsala :

V Nymburce jsem rodila začátkem letošního roku. Nevím, co bych porodnici vytkla. Milé porodní asistentky, sestřičky a profesionální přístup lékařů. Plánujeme druhé děcko a nedovedu si představit, že bych ho rodila někde jinde. Všem maminkám, které váhají, rozhodně doporučuji rodit v Nymburce. Nebudete určitě zklamané.

Původně jsem chtěla mít nadstandardní pokoj, ale bohužel nelze dopředu rezervovat. Když vás prostě předběhne nějaká maminka, co porodí dřív, máte smůlu. Já jsem ale nakonec byla ráda, že jsem byla na normálním pokoji. Našla jsem si tak kamarádku, se kterou se scházíme a předáváme si zkušenosti, co naši stejně staří broučci umí a neumí :-). Společných sprch jsem se bála, ale byly bez problémů. Máte naprosté soukromí, sprchujete se za závěsem a jelikož je porodnice malá, maminky se rozptýlí a moc často tam nikoho nepotkáte.

Personál: porodní asistentka Šárka Bílková, porodník Mudr. Adam

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, personál porodnice se vším pomůže a poradí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, plínky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - luci.hor 16.07.12 napsala :

Do porodnice jsem nastupovala v úterý na vyvolání porodu. Příjem proběhl hladce, žádné dlouhé čekání atd. Ještě v úterý jsem dostala tabletku na vyvolání porodu, po pár hodinách se rozjely 17 hodin trvající křížové bolesti - to už jsem málem lezla po zdi :-D. Když bolesti ustaly, dostala jsem další dávku tabletky na vyvolání. Poté už šlo vše rychle, po druhé tabletce mi zhruba za 3 hodinky píchli vodu. Až po píchnutí vody se rozjely kontrakce, předtím jen bolesti do zad. Po píchnutí vody jsem zhruba 2 hodinky prodýchávala kontrakce a šlo se na přípravu. Vyčištění střev taky výrazně porod posunulo. Najednou jsem byla na 6 prstů, stačilo dorotovat hlavičku a mohla jsem jít na sál.

Na sále jsem byla zhruba hodinku než se malá narodila. Můj manžel mi byl neskutečnou oporou takže rozhodně doporučuji - muže s sebou. Rodil mě Dr. Adam a nemůžu si stěžovat. U porodu asistovala ještě Dr. Malínská a Dr. Stránská obě také milé a v pohodě. Porodní asistentky jsem měla Petru Pýchovou a Helenu Šafaříkovou, obě mi také moc pomohly a byly super ochotné a milé.

Celkově hodnotím porodnici jako uspokojující, ano vybavení není nic moc, ale to vám je v tu chvíli fakt jedno. Všechny porodní asistenky které jsem za 6 dní v porodnici potkala byly moc milé. Dětské sestry taky v pohodě. Lékaři taky všichni OK. Primář, z toho jsem měla největší strach, byl nejvíc v pohodě doktor. Všechno mi vysvětlil a zodpověděl.

Jinak bych všem doporučila nadstandartní pokoj, já ho měla a jsem za to fakt ráda. Nedovedu si představit chodit po porodu do společných sprch a WC, ale to je asi věc názoru. Navíc na nadstandartu s vámi může být manžel nebo návštěva celý den bez omezení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předem si prohlédnout porodnici a ničeho se nebát.
Určitě si zarezervovat nadstandartní pokoj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Belu79 24.06.12 napsala :

Právě dnes jsem se vrátila z porodnice Nymburk a velice ráda se připojuji k velkému počtu maminek,které byly nadmíru spokojeny s naprosto vstřícným přístupem všech lékařů, porodních asistentek a rovněž dětských sestřiček.

Celá zkušenost s porodnicí Nymburk byla 100procentně pozitivní a s naprosto klidným srdcem doporučuji všem nastávajícím maminkám, protože věřím, že budou jen a jen spokojené.

Stále nemůžu uvěřit, jak díky veškeré péči, nápomoci při zodpovězení všech dotazů, vstřícnosti a snaze maminkám vše ulehčit, byla tato zkušenost naprosto krásným zážitkem a na porod v nymburské porodnici a následný pobyt na šestinedělí budu vzpomínat napořád, jako na nádhernou zkušenost a to VŠE jen a jen díky všem úžasným lidem, kteří v této porodnici obětavě pracují a vždy s úsměvem na tváři!

Ještě jednou veliké DÍKY za vše!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - LucinaP 16.05.12 napsala :

Ahoj, přidám také svůj názor. V NBK jsem rodila již v lednu 2009. Absolutní spokojenost až na některé dětské sestry a teď podruhé v únoru 2012. Nelze si na nic stěžovat, ležela jsem tam už 3 dny před porodem s vysokým tlakem, péče výborná, pořád mě i mimčo chodili kontrolavat. Rodila jsem císařem, malá byla zadečkem dolů, a vše proběhlo bez komplikací, jen ta bolest břicha po porodu byla pro mě horší než bolest při prvním normálním porodu.

Všichni byli velmi milí, vstřícní, opravdu všichni, od lékařů, hlavně MUDr. Sládková a Zahradníková, přes všechny porodní asistentky a dětské sestry, to mě velmi překvapilo, protože v roce 2009 mi přišlo, že dětské nebyly zrovna dvakrát příjemné, teď ale úplně všechny v pohodě, možná to bylo také tím, že jsem rodila podruhé a nebyla jsem miminkem tak zaskočená jako prvorodička a spoustu věcí jsem si udělala po svém a asi i sestry to tak braly.

Už u prvního mimča jsem měla problém s kojením a to jsem z toho byla úplně ve stresu, to jsem od nich jen pořád slyšela, kojit kojit a kojit, ale jak s rozbitými bradavkami, to jsem si tam i pobrečela, ale teď to bylo úplně jiné, sestry říkaly, zkuste to a pokud to prostě nepůjde, tak se svět nezboří.

Takže shrnuto, NBK jedině doporučuji, je to tam takové osobnější a více domácí prostředí než v nějaké velké porodnici.

Personál: MUDr. Sládková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě si porodnici předem prohlédnout, abyste nešla rodit do „cizího“

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky a rychlozavinovačku pro miminko, vodu na pití

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - kaďaska 11.04.12 napsala :

Již při mém prvním porodu 4.12.2008 tak i nyní 5.4.2012 jsem byla naprosto spokojená. Personál na jedničku s hvězdičkou a to mám namysli opravdu úplně všechny s kterýma jsem se tam mohla potkat za dobu svého pobytu / 4.4.-10.4.2012/. Vybavení se oproti roku 2008 zmodernizovalo a co se týká např. jídelníčku ten zůstal stejný,ale nemám žádné výhrady snad jen malé doporučení určitě si vezměte něco sebou do ledničky např. jogurt a neuškodí ovoce a třebas i zelenina.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nebát tam přijít ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské plenky, zavinovačku pro mimčo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 01.04.12 napsala :

Dobrý den, v Nymburce jsem rodila již 8.11.2010 naší první dceru(53cm, 4,37kg) a byla jsem velice spokojená. Velmi příjemný a ochotný personál. Bohužel měsíc před porodem jsem musela pár dní, kvůli vysokému tlaku, strávit i v nemocnici. Nejsem žádné vyžle, mám nadváhu, pyšná na to nejsem, ale proč bych kvůli tomu neměla mít dítě? Než mi pan doktor na gynekologii podepsal propouštěcí papíry musela jsem na EKG kde mě totálně rozhodil primář Hulínský. Takovou přednášku o tom jak jsem TLUSTÁ bych nikomu nepřála. Mimo jiné nepříjemné věci, se mě zeptal jak si můžu vzít na svědomí mít vůbec dítě, že bude díky mě mít hned cukrovku a jiné zdravotní problémy. Bylo mi strašně a samozřejmě tlak mi zase vylít. V září čekáme druhé a zase jsme zvolili nymb.porodnici. Jen doufám, že vše včetně tlaku budu mít v pořádku a už nikdy se nebudu muset setkat s primářem interny!

Personál: MUDr. Adam, PA si bohužel nepamatuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Coca colu, obyč.vodu, nějaké oblečení pro skřítka, jednorázové pleny,

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 07.02.12 napsala :

V Nymburce jsem rodila 4.2.2009 a 11.1.2012 a po pravdě mít v plánu třetí miminko tak nikde jinde nerodím :-)

Personál: PA Lenka Bílková, DR. Dyňka, DR. Toman,a další

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky pro mimi a i nějaký ten kousek oblečení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - jarka2011 24.12.11 napsala :

Do nymburské porodnice jsem nastoupila ráno 9.12.2011 na vyvolání porodu. I když samotný porod byl poměrně dlouhý (chlapeček se nám narodil až 10.12. ráno a to jen díky panu Dr. Šmehilovi, který porod rozběhl), všichni se ke mě chovali velice mile a po celou dobu jsem se cítila příjemně. V porodnici totiž panuje domácká atmosféra a všichni jsou neuvěřitelně dobře naladěni. Moc děkuji porodní asistentce Šárce Vargové a hlavně Lence Bílkové, která mi u porodu hrozně pomohla.

Na oddělení šestinedělí byli také všichni moc milí. Dětské sestřičky se pořád chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme. Jmenovitě bych vyzdvihla dětskou sestru Michaelu Veselou a Lenku Vondruškovou. Hlavně sestřička Veselá mě povzbuzovala, když se mi po porodu nechtěla rozběhnout laktace.

Vybavení porodnice sice není nejmodernější, ale mě to vůbec nevadilo, byla jsem vděčná za lidský přístup celého personálu.

Jedinou věc, která mě trochu zklamala, byl nástřih při porodu. Nejsem odborník a nechci zpochybňovat něčí rozhodnutí, ale když jsme se o tom bavili z partnerem, přišlo nám to jako způsob, jak si porodník ulehčil práci, aby stihl včas odejít domů ze služby. Přišel a už „mezi dveřmi“ mě nastříhnul. Ani miminko jsem na bříško nedostala, donesli mi ho až po vážení v zavinovačce.

Personál: PA Šárka Vargová, PA Lenka Bílková, dětská sestřička M. Veselá, Dr. Šmehil, Dr. Adam

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, do porodnice dorazit s dobrou náladou; dámské vložky a noční košile jsou v porodnici k dispozici, já táhla naprosto zbytečně

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, zavinovačku na miminko (mají jich nedostatek, takže vám ji druhý den vezmou)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - ana4 25.11.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 4.11.2011 byla jsem velmi spokojená s přístupem lékařů a PA. I přes vyvolávaný porod, a velké obavy šlo vše rychle. Personál byl velmi vstřícný a i přes malé poporodní komplikace proběhlo vše v pořádku. Vřele tuto porodnici doporučuji

Personál: Dr. Hrubá, PA Vargová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rychlozavinovačku, vložky do podprsenky, vlhčené kapesníčky, plenky jednorázové

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu či kolu na pití

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Jankaxx 20.11.11 napsala :

V Nymburce jsem rodila 9. 11. 2011 a přijala mě s celkem rozběhlým porodem PA Hliněná cca hodinu před předávkou směny a byla naprosto skvělá!!! Neustále mě povzbuzovala a díky ní jsem se cítila dobře. Po jejím odchodu jsem šla rodit pod dozorem dr. Adama, který spíš komunikoval s ostatním personálem než se mnou… někomu by to mohlo vadit, ale já naštěstí byla tak trochu mimo, takže jsem si z něj nestihla nic dělat… U porodu se míhalo více PA, ale bohužel jsem byla tak trochu v tranzu a tak si to nevybavím přesně… celkově si porod pochvaluji a musím říct, že nikdo nebyl nějak nepříjemný - vše vynahrazovaly ochotné PA.

Dětské sestry byly většinou také milé, ale informace od nich byly velmi kusé a tak vřele doporučuji obrnit se trpělivostí a chodit se ptát i za cenu, že si budete připadat občas jako otrapa… sestry neví co která novopečené mamince sdělila a tak těch informací bylo spíš málo než víc… vše jsme doháněli den před propuštění (kojení)…

V porodnici bylo čisto a vybavení je částečně modernizováno. Strava nijak pestrá, ale ani nijak strašná :-)
Dostali jsem pár plínek do začátku, vložky byly k dispozici volně, košilky také byly ve sprchách… kosmetiky pro mimča dostatek… zavinovačku chtěli brzo vrátit pro další miminka…

Personál: PA Hliněná, PA Křížová, Dr. Adam

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plínky (dostanete jen pár kousků), zavinovačku, vlhčené ubrousky, případně vložky do podprsenky… jednorázové kalhotky…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Lucie Bělská 05.11.11 napsala :

V porodnici v NBK jsem rodila 16.října už svou druhou dcerku a nemůžu si absolutně na nic stěžovat,všichni jsou milí a ochotní

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - miru81 30.09.11 napsala :

Rodila jsem zde 24.9.2011 dceru a moje zkušenost s nemocnicí, hlavně personálem, je naprosto skvělá.
Všichni do jednoho, jak doktoři, porodní asistentky, dětské doktorky a doktoři, sestry byly báječný, jejich přístup byl fakt bezva, cítila jsem se velice dobře a moc jim za vše děkuji :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, jsou tam fakt milí a pomohou, nebojte se ptát :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, zavinovačku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - klarushka 19.08.11 napsala :

v Nymburské porodnici jsem rodila 13.8.2011 a mohu jen doporučit porodní asistentky doktoří, sestry všichni byli fajn a i přes těžkej porod prvorodičky se 4 kg miminkem se mi snažily co nejvíc pomáhat i přes to že jsem nadávala jak špaček..jen díky ním máme zdravého kluka Patrika takže jim tímto děkuji :o)

Personál: jména si bohužel nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

partnera k porodu byl pro mě obrovskou podporou :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

zavinovačku, vložky do podprsenky, plínky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 18.08.11 napsala :

Ahojky maminky.Já jsem se nijak nerozmýšlela nad porodnicí,v Nymburce jsem se narodila já tak jsem si řekla,že se tam narodí i mé dítě.26.7.2011 se mi narodil nádherný chlapeček,porod nebyl jednoduchý,ale porodní asistentky a hlavně paní doktorka Sládková mi moc pomohli,ale také pan primář byl super.Na tuto porodnici si nemohu stěžovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Lééénuša 12.08.11 napsala :

Ahojky holky.
Porodnice Nymburk byla pro mě jasná volba, i přesto že jsem vyslechla i negativní věci o porodnici. Přesto jsem si vyzkoušela pobyt již před porodem, vzhledem k vysokému tlaku. I v této době na mě byli všichni moc milý.
Rodila jsem 6.2.2011 vše proběhlo v pořádku, porodní asistentky byly naprosto úžasné, škoda jen že si nepamatuju jejich jména. Moc mi pomohly během celého porodu i přiteli radily jak mi má pomoc.

Dr. Adam nic neriskoval vzhledem k vysokému tlaku, ještě vše předtím zkontroloval UZ a případně mě vysvětlil že se může rozhodnou pro císař. Což se nestalo a porod byl klasický a celkem rychlý…šití v pohodě.
Na šestinedělí všichni moc hodný.

Personál: Dr. Adam, jména PA si bohužel napamatuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu doporučuji na energii coca.colu, jinak neslazenou vodu, jelení lůj a případně ponožky :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - liri 05.08.11 napsala :

Dobrý den,můj první porod 23.3.2011 jsem se rozhodla zvládnout v Nymburku. A musím říct,že to byla dobrá volba. Porodní asistenka,paní Šafaříková,byla naprosto skvělá a plně se mi věnovala (také mému muži,který byl možná vyplašený víc než já). Neustále byla u mě,uklidňovala,povzbuzovala a radila. Pan doktor Čapek to se mnou zvládl na jedničku,byla vidět i jeho radost z narození mého syna a „sranda“,v rámci možností,na sále nechyběla. Dětské sestry byly také šikovné. Když druhý porod tak zase v této porodnici. Ještě jednou děkuji personálu.
Linhartová

Personál: pan doktor Čapek,porodní asistentka Šafaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě jednorázové kalhůtky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - MIŽĎOVKA 26.07.11 napsala :

Ahoj.Já rodila 2× v Nymb. V r.2007, nyní 7/2011. Oba porody rychlé a bez komplikací.
Velkou pochvalu a dík pro pana doktora Jiřího Čapka, porodní asistentky Bílkovou, Koňákovou. Všechny moc usměvavý, sympatický,pohodový, pomáhaly jak se dalo. Vše bylo rychlé. Poporodní péče skvělá, dětské sestřičky ochotné, stále se chodily ptát, zda něco nepotřebujeme. Vybavení se zlepšilo, nové porodní křeslo, výbava na pokojích. Nové přebalovací pulty, monitory dechu, posezení, závěsy. Výběr kosmetiky pro miminko. Prostě mohu jen a jen doporučit. Všem doktorům a sestřičkám moc děkuji!!!!Máme doma dvě krásné dcery.

Personál: MUDr, Jiří Čapek, Porodní asistentky M.Koňáková, L.Bílková.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

ničeho se nebát!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - janickakr 19.06.11 napsala :

Porodnici v nymburce mohu jen a jen doporucit a to zejmena diky PA a detskym sestram,ktere jsou opravdu na pravem miste se super peci. Diky PA a panu primari,mam vedle sebe krasnou,zdravou holcicku z 14.6.2011:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

rozhodne se ptat a nebat se:) A hlavne se nebat prijet,i kdyz to nebude jeste porod a poslou vas domu. I ja jsem prijela a vracela se domu a druhy den me tam meli znovu a vecer byla mala na svete:) proste se nedat:D i kdyz Mudr rika,ze to jeste bude trvat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorazove kalhotky,vodu. Jinak je vse k dispozici a hlavne vetsina navstev toho prinese tolik,ze az zbytecne.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 10.05.11 napsala :

Rodila jsem před 4 měsící na Vánoce. S porodníky jsem byla spokojená, doktoři i porodní asistentky byli výborní, jen díky porodní asistentce jsem nerodila císařským řezem. Následná péče pokulhávala, domů jsem byla propuštěna po 2,5 dnech, dítě mi bylo předáno v 5 hod ráno (po mém 4 hodinovém spánku po porodu) a péče o něj mi byla vysvětlena během 3 min (poněkud rychlé na prvorodičku), sestra se na pokoji během dne téměř neukázala. K večeru už nikdo ani neuvařil nemocniční čaj. Je možné, že to bylo zapříčiněno Vánočními svátky.
Zařízení porodnice je staré, ale to asi většina porodnic, přesto háčky na zdi, aby bylo možné pověsit si alespoň ručník, by chybět nemusely.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jednorázové kalhotky, vodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Kitti 02.05.11 napsala :

Dobrý den,
i já bych ráda pochválila a všem maminkám doporučila tuto porodnici.
Porodila sem tady syna a musím říct, že všechny sestřičky byly ochotné, se vším mi poradily, pomohly.
Vybavení odpovídá stáří nemocnice, ale i tak se to snaží vylepšit barevnými obrázky a ubrusy. Ale vždyť na tom nezáleží! Péče veškerého personálu o mě i o synka byla 100% a na tom zdravotnictví stojí! Děkuju všem!!

Personál: Dr.Adam,as. Kubátová, Vargová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat na cokoliv!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Matule0711 18.04.11 napsala :

Dobrý den!
V nymburské porodnici sem odrodila všechny 3.děti 1994,1999,2004 a nemůžu si vůbec stěžovat.Je fakt že všechny porody byli bez komplikací.U prvního porodu byl doktor Šimon a dva druhé porody proběhli s dřívějším primářem Milanem Klumparem a za asistence sestry p.Čubíkové která byla prostě super a p.Klumparem sem se cítila v dobrých rukách.Jinak všechny ostatní sestry a vlastně celý personál byl super …
Na cokoliv jsem se zeptala mi bylo vysvětleno…jen možná pokoje a jídlo by se mohlo trochu změnit,ale jinak super !!!!

Personál: Mudr.Šimon,primář Klumpar

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky,jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - PetraSink 25.03.11 napsala :

Rodila jsem v Nymburce obě svoje dcery. První 29.2.2008 a druhou nyní 19.2.2011. Musím v obou případech Nymburk velmi pochválit a to jmenovitě porodní asistentku Šafaříkovou (která vede i předporodní kurzy v Nb), porodní asistentku Dudkovou,která střídala ráno paní Šafaříkovou a byla naprosto úžasná, pana primáře Tomana,který v současné době již vede porodnici v Kolíně a pana doktora Matouška,který zajišťoval poporodní péči a rodil kolegyni z pokoje,která s ním byla velmi spokojená.
Celý personál fungoval na výbornou. Neustále se všichni ptali,jestli něco nepotřebujeme a nabízeli nám,že můžeme kdykoliv přijít a na cokoliv se zeptat. Všechny setry byly skvělé a vystřídalo se jich tam hodně.
Asistentky u porodu byly trpělivé a radily a pomáhaly,co se dalo. Všem tímto ještě jednou moc děkuji a budoucím maminkám vřele doporučuji. Doufám,že s výměnou primáře se nic nezmění.
Ikdyž porodnice nepatří k nejmodernějším, všude je zřejmé,že se personál snaží ze všech sil prostředí zpříjemnit. K dispozici je vana, sprcha, balony, žebřiny…atd. k tomu skvělý personál,prostě co víc si přát :))

Personál: asistentka Šafaříková, asistentka Dudková, primař Toman, doktor Matoušek n

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní zavinovačku, čepičku a ponožky na miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Lenka1978 18.01.11 napsala :

Ahoj všichni,jen chci napsat,že nemám sebemenší negativní názor na tu to porodnici.Rodila jsem tady 8.1.2011 už po třetí a byla jsem velice spokojená.Celý personal a tím myslím opravdu celý…dětské sestry, porodní asistentky,lékaři a snad i uklizečky…všichni byli moc hodný a laskavý.Opravdu jim z celého srdce děkuji a hlavně Mudr.Kaprálovi,který rozhodl o průběhu porodu.Moc díky.Skořepová

Personál: Mudr.Kaprál,Mudr.Adam

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat,všichni rádi poradí!!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 26.07.10 napsala :

Loni v září jsem porodila v Nymburce zdravého chlapečka.Měla jsem bohužel velmi náročný porod (vyvolávaný, přes 30), takže jsem se setkala se všemi lékaři, kteří mě průběžně kontrolovali. Všichni byli fajn. MUDr. Matoušek ještě není úplně „zaběhlý“, místy byl nejistý, příliš se neorientuje v UZV, ale snažil se - byl přímo u porodu. Poporodní péče taktéž fajn, snad jen jedna sestra (nepamatuji si bohužel jméno, starší, krátké vlasy). Odměřená, otrávená, hrozné jednání! Jinak sestřičky prima. Nymburk doporučuji.

Personál: MUDr.Matoušek, MUDr.Toman Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 28.04.10 napsala :

Ahoj, rodila jsem v NBC 2×, oba porody bez komplikací a velmi rychlé. Ale oba velmi rozdílné. První porod s příjemnou paní doktorkou, kde jsme se všichni na sále smáli a druhý s panem doktorem Matouškem, který by měl změnit přístup k pacientkám nebo změnit obor, nejlépe patologie, kde je pacientovi jedno, jak se chová doktor… Byl konec směny, pátek, tak bych možná pochopila, že neměl skvělou náladu…Ale nechápu, proč proboha tahá placentu, když mu říkám, že cítím kontrakci? Proč nenechal sestřičky přiložit miminko na dýl než na sekundu, abych placentu vyloučila? Ani jsem si miminko neprohlédla, protože řval, ať ležím a nehýbu se. Jinak sestry jsou tam skvělé, pomůžou, poradí, starají se, ostatní lékaři byli taky příjemní. Výhrady mám jen na jednu dětskou sestru, která je děsná hvězda a jen kritizuje, nepomáhá, jen aby měla hotovo a všichni ji dali pokoj. Je hubená, tmavovlasá, starší, ostříhaná na krátko. Porodnici Nymburk doporučuji, jen nechytit u porodu pana příjemného Matouška a tuhle sestru pistolnici, bohužel nevím jméno.

Personál: MUDr. Matoušek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se sester, když si nevíte rady a zeptat se jich.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít rychlozavinovačku a pár oblečků pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 01.02.10 napsala :

Já jsem rodila v Nymburce už dvakrát a pokaždé jsem byla spokojená.
Poprvé to bylo v roce 2004,doktorka i sestřičky na porodnici byly výborné,příjemné a milé,ač mi bylo tehdy 17 let.Akorát mě mrzí že mě tehdy dětské sestry nepoučily více o kojení,takže jsem šla s dcerou domů už na Sunaru.
Podruhé jsem rodila v roce 2007.Rodil mě dr. Toman,byla jsem spokojená.Poporodní péče o rodičku se velmi změnila k lepšímu,dětské sestry také ok,akorát jedna byla taková ráznější,když na mě tenkrát vyběhla že týrám syna hlady(spal,neviděla jsem důvod ho budit)tak jsem se málem rozbrečela.Jinak si ale stěžovat nemohu a ač mám ted blíž Kolín,opět jsem se rozhodla rodit v Nymburce.

Personál: Toman

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové sítové kalhotky,zavinovačku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 24.01.10 napsala :

Dobrý den, ráda bych také přidala svoji poměrně čerstvou (12/09) zkušenost s touto porodnicí. Jednalo se o můj první porod. Přes moje obavy, které má asi každá budoucí maminka, vše proběhlo bez komplikací a na prvorodičku docela rychle. Po celou dobu porodu se o mně staraly dvě porodní asistentky a paní doktorka. Všechny byly moc milé a naprosto profesionální. Samy mi vysvětlovaly co mě čeká a nemine, vyšetření prováděly velmi šetrně. V žádném ohledu si nemůžu stěžovat. Dětské sestřičky byly také velmi milé a ochotné. Pomohly mi přenést se a vyřešit počáteční problémy s kojením. Vysvětlily a názorně předvedly základní péči o miminko, což jsem jako matka-nováček velmi ocenila. Jedinou výhradu bych měla k jedné dětské doktorce, která mě „vybláznila“, že miminko má zdravotní problémy. Tato informace se ukázala být naprosto zcestná, ALE ty NERVY!!!

Nymburská porodnice neoplývá luxusem (starší sprchy, vybavení pokojů), ale sama za sebe můžu říct, že přístup personálu mi vše několikanásobně vynahradil. Až budu znovu rodit, určitě v Nymburce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlastní zavinovačku, látkové pleny

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - Judycum 12.01.10 napsala :

Rodila jsem v Nymburce dceru v červenci 2008, kvůli nedokonale zhojené jizvě na děloze po prvním císaři jsem měla cestu k vaginálnímu porodu komplikovanou, nakonec se mi nevyhnul plánovaný císařský řez.
Nastoupila jsem kvůli přenášení do porodnice 10dní po termínu, čekalo se, jestli se porod sám nerozběhne.Nic takového se nestalo, po několika dnech vyčkávání jsem se nakonec s primářem domluvila na sekci.
Moc si vážím toho, že mě nikdo do ničeho netlačil, personál respektoval mé přání dát vaginálnímu porodu šanci, několik dní se pouze čekalo a dělaly se běžné kontroly, aby se vědělo, jak se miminku daří.
když bylo jasné, že se sekci nevyhnu, bylo mi všechno vysvětleno, všechna vyšetření probíhala šetrně, celý zákrok se odehrál ve velmi milé atmosféře, všichni byli vstřícní, nemůžu si na nikoho z lékařů stěžovat.
Porodní asistentky, které o mě pečovaly po porodu byly také ochotné, všechno vysvětlily, uklinily…a to navzdory velmi hektické situaci, obrovskému množství porodů (přistýlky i na chodbách)
Dětské sestry byly řekla bych dost zaneprázdněné, na jejich práci se nával odrazil, kdybych měla své první dítě, asi by mi leccos vadilo (nedostatek času na jednotlivé matky, laxní, rychlé odpovědi), ale nebyly takové všechny.Takže se případně bylo možné obrátit na jinou sestru, pokud člověk u jedné neuspěl.
Od začátku mi dceru nosily sestry na kojení kdykoli plakala, nejpozději po třech hodinách, druhý den po porodu jsem si ji nechala u sebe, ale bylo možné ji zavézt na sesternu, pokud jsem potřebovala do sprchy a ona nespala.Dcera potřebovala dokrm (pozdní nástup laktace, velký úbytek na váze a permanentní pláč), doktorka se mnou celou situaci konzultovala, příkrm sestával z UM, které připravily sestry, dokrmovala jsem sama (stříkačkou, byly mi nabídntuty i jiné možnosti).Nakonec se kojení podařilo a odcházela jsem plně kojící.
Jediné, co mi opravdu vadilo, byly sprchy, voda byla nějakým způsobem propojená a pokud se sprchovalo více lidí najednou (což bylo vzhledem k návalu neustále), voda téměř netekla nebo prudce měnila teplotu.O estetice a hygieně sprch jako takových nemluvě…

Personál: Mudr.Toman

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové síťové kalhotky, ty byly opravdu užitečné, pantofle do sprchy, foťák.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - luluves 05.01.10 napsala :

Moje zkušenost užasná když jsem tam přišla poprvé na monitor tak mi nemohli miminko natočit jelikož moje pani doktorka(již bejvalá)si nevšimla že je miminko hlavou nahoru tak jsem na monitoru ztrávila s přestávkama 10h.ale všichni jak lékaři tak sestřičky byli UŽASNÍ pak jsem si tam týden poležela než mi pan Dr.udělal plánovaný císařský řez UŽASNĚ opravdu si nemůžu stěžovat jen s čím jsem měla menší problém když mi 2den po císaři naběhla ke spolubydlící 8.člená návštěva se 3. malými dětmi a to jedno uhodilo syna do hlavičky trošku ale přece je člověk ze všeho vykulenej tak návštěvi bych asi nechala na chodbě ale jinak opravdu super za návštěvi přeci nemocnice nemůže ta pani měla již 3.dítě tak jí to asi ani nepřišlo a já nechtěla dělat dusno Nemocnici Nymburk DOPOROČUJI 100%

Personál: Dr.Toman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu stejně to miminko nějak ven musí :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já jsem třeba užila rychlozavinivačku když mi syna dovezli tak se byla jistější v chování než jsem to nacvičila

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Nymburk - annie299 28.12.09 napsala :

Byli jsme maximálně spokojeni s přístupem personálu. Při porodu jsme poznali dvě směny. Rodila nás mladá paní doktorka, její jméno nevím. Obě porodní asistentky také výborné, stále ochotné, příjemné. Při porodu jsem využila vanu a aromaterapii.
Využili jsme nadstandardní pokoj, kde se mnou mohl přespávat i manžel (sama 650Kč, s manželem 1000Kč za noc). Jídlo slabší. Podle mého názoru by čerstvé maminky měly mít kvalitnější stravu. Taková horší školní jídelna.
Během pobytu jsem se zvládla „naučit“ kojit, koupat, atd. Sestřičky samy nabízely pomoc a nikdy mě neodbyly.

Nahlásit

Fotky z porodnice

náš miláček

náš miláček

Moje prdelka <3

tady je muj milacek

Klasický dvoulůžkový pokoj (č.15) - porodnice Nymburk

Ihned po porodu

Nyní =)

Moje holky z nymburské porodnice.

Naše Deniska.

Těsně po porodu.

syn

pokoj

syn po porodu

monitor

"hekárna"

"hekárna"

"hekárna"

Před porodem

Přidejte Vaše fotky k porodnici Nymburk.>

Děti z porodnice Nymburk

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Nymburk
KarolB Anička
48 cm, 2130g 07.03.2019
Babylu1 adélka
49 cm, 3320g 08.12.2018
AnnaNuvoletta07 Vladimír
51 cm, 3650g 10.10.2018
Michaela243 Nymburk Adélka 50 cm, 3580g 23.09.2018
Katerina_bella Tamara 53 cm, 4010g 18.09.2018
Prcíček Praha Marek 46 cm, 2960g 06.09.2018
girlime Tobiáš
50 cm, 3600g 02.09.2018
Davidekk David
49 cm, 3280g 09.08.2018
ZuzaJe Ester
neznámé 28.06.2018
Ivíík4865 Jan Voborník
47 cm, 3130g 01.06.2018
DominikaMarie Kněžice Katte
64 cm, 5000g 01.06.2018
selingerova.zdena Eliška neznámé 27.05.2018
Kristyna23koll Mareček
51 cm, 3880g 18.05.2018
Sar_Nell_Tobi Tobias
49 cm, 3100g 10.05.2018
Martanek2009 Dianka
59 cm, 3800g 30.03.2018
valise Týnec nad Labem Tomasek
48 cm, 290g 24.03.2018
Patiyo Vojtík neznámé 14.03.2018
Misulka.ms9 Sebastian Šafařík
45 cm, 3020g 07.02.2018
Petahut Šárka neznámé 31.01.2018
Vokr21 Milovice Vojtěch
51 cm, 4310g 21.12.2017

Rodily v porodnici Nymburk

Chystají se rodit v porodnici Nymburk

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Nymburk (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Nymburk?