Porodnice Obilní trh

, http://www.fnbrno.cz/porodnice-obilni-trh-11/k37

Ambulance porodního sálu – tel. 532 238 440
Informativní schůzka s prohlídkou porodního sálu, konzultace porodního plánu, příprava ke kojení - tel. 532 238 241
Laktační poradenství - tel. 532 238 285, - 8315, - 8313

Primář: MUDr. Petr Janků, Ph.D.

Mimo jiné standardní porodnické služby nabízí porodnice v Brně na Obilním trhu také centrum asistované reprodukce a další přidružené subspecializace. S počtem porodů 5000 ročně je tato porodnice největším porodnickým zařízením v ČR. V roce 2002 bylo také pracoviště oceněno spolu s vrchlabskou porodnicí jako nejoblíbenější porodnice v ČR. Jak vypadá příprava na porod?. Nepřehlédněte také Informace pro budoucí maminky.

Doporučují maminky porodnici Obilní trh?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Obilní trh

Rodila jste v porodnici Obilní trh?
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 19.03.19 napsala :

Strávili jsme v porodnci cca 14 dní a naprostá většina personálu byla ochotná, trpělivá a vstřícná. Jsou obvykle v jednom kole, takže maminky, co čekají uvítací výbor a krajkové peřinky, budou asi mít pocit nedostatečné péče, ale já si nemůžu stěžovat, opravdu se snažili nic nezanedbat, což je pro mě důležité.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo - jejich mi nechutnalo a měla jsem pořád hlad :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Thea.P 15.02.19 napsala :

Na první prohlídce jsem měla moc milou paní doktorku, kterou jsem naštěstí měla i u porodu. Porodní asistentka moc sdílná nebyla a byla docela nepříjemná na zaučující se studentku a na pokoj vystupovala bez klepání. Porod musel být bohužel nakonec císařským řezem a v částečné narkóze. Paní doktorka i sestra mi říkaly přesně, co se bude zrovna dít a miminko mi hned ukázali a na chvilku ke mně přiložily. Poporodní péči už musím hodnotit hůře. Za 4 dny jsem potkala 3 sestřičky, které byly úžasné a zbytek se většinou tvářil, že je spíše obtěžuji. Kvůli žloutence jsme zůstali o den déle a až ten poslední den se mi sestra opravdu vysvětlila jak mám co dělat, abych kojení usnadnila sobě i miminku. Naštěstí začal přibírat a mohli jsme jít domů. Poporodní péče byla za mě nedostačující, personál většinou neochotný a já díky tomu byla zbytečně vystresovaná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, vlastní oblečení a kosmetiku pro miminko, špunty do uší a masku na spaní :))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz, doklady, přezůvky pro tatínka, občerstvení na porodní pokoj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Januskav 11.02.19 napsala :

Byla jsem spokojená celkově.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít vodu s pítkem, hroznový cukr. Jídlo a pití pro partnera.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Petra 1027 31.10.18 napsala :

Já jsem velmi spokojená s přístupem a celkovou péčí jak o mě, tak o děti. Již na porodním sále si mě neustále hlídali kvůli preeklampsii a navíc vícečetnému těhotenství, jakmile mi bylo špatně, okamžitě se volal lékař a vše se dalo do pořádku. Císařský řez byl půl dne dopředu naplánován a poté jsem ležela jednu noc na ARU, kde též super péče. Na oddělení šestinedělí mi trochu vadil přístup pečovatelského personálu, chovali se jako nejchytřejší a nejlepší. Ale zdravotní personál vždy vše vysvětlil a poradil. Děti jsem měla na Neonatologické JIP, kde se našli sice i nepříjemné sestry, ale péče byla prvotřídní. Velkým negativem je parkování u nemocnice, než si tu najdete volný flek, tak už pomalu rodíte a trochu mi scházela TV, ale v moderní době si každý vystačí s mobilem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír vzít sebou, je to nedostatek na každém z oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a hygienické potřeby !!! Jinak se dá vše půjčit na oddělení, aj vložky dostanete první dva dny, takže nedělat si hlavu, to tu zrovna nemám, bude někdo nadávat.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - jamajka55 28.10.18 napsala :

Ahoj, s porodnicí na Obilním trhu v Brně mám velice špatné osobní zkušenosti, takže vy ženy, co se rozhodujete, tak dopručuji raději Bohunice nebo Milosrdní..

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - Anonymní 25.10.18 napsala :

Na příjmu mě uvítala ještě noční směna, mladý doktor a příjemná PA. Oba milý, vstřícní, nenechali mě dlouho vyčkávat a starali se o mě velice hezky. Po vystřídání směny se mě ujala výborná PA Nikola Prausová, velice milá, k ničemu mě nenutila a byla mi u porodu neskutečnou oporou. Mudr. Zelmanová už tak super nebyla, chvílemi to vypadalo, že jí obtěžuji, snažila se porod urychlit, dala mi oxytocin, i když jsem jí jasně řekla, že si to nepřeji, bohužel jsem si nevšimla, že mi ho v poslední fázi porodu zaměnila za glukozu, která mi už kapala kvůli nízké hladině cukru. V poslední fázi porodu mě i dotlačila ke změně polohy z kleče na záda, což vedlo k nástřihu a 12 stehům.
Poporodní péče fantastická, personál neskutečně ochotný a milý. Přijde za vámi sociální pracovnice, fyzioterapeutka, pediatr, laktační poradkyně a porodní asistentka a vše vám vysvětlí, jak péči o dítě, tak i o sebe a o potřebné formality. Pokoje tam sice nejsou nejkrásnější , ale i tak velice příjemné prostředí. Propouštěli nás po 48 hodinách a vyšli nám vstříc i s kompletním vyšetřením, aby jsme nemuseli lítat dál po nemocnicích. Porod byl tedy do příchodu paní doktorky super, poslední tři hodiny díky ní dost peklo a oddělení šestinedělí bezchybné.

Personál: Mudr. Dorota Zelmanová, PA Nikola Prausová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě hroznový cukr sebou. Na jídlo u porodu se moc netváří a energii je třeba doplňovat.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 05.10.18 napsala :

Naprostá katastrofa, už nikdy více. Pokazili, co mohli. Šestinedělí jako na nádraží. Péče nulová, personál nepříjemný. Jednoduše horor.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - nikol1289 02.05.18 napsala :

100% spokojenost. Paní Judrová je úžasná osoba, empatická a trpělivá, za což jí velmi děkuji. Paní doktorka také milá, fajn. Určitě bych sem šla rodit znovu.

Personál: Jurdová, Zelmanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mast na zadeček (my jsme zapomněli a první den jsme neměli čím mazat)
přibalit malou svačinu, strava na šestinedělí nic moc

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Natwhipu 27.03.18 napsala :

Přidávám se ke 100% hodnocení této porodnice. Naprosto profesionální a vstřícný přístup veškerého personálu, u porodu se vystřídala směna. Porodní asistentka si vyslechla, jaké zásahy při porodu chci a nechci (sama jsem si o některé pak stejně řekla), všichni mi nejdřív řekli, co se bude dít. Bylo to náročné, ale bez nich bych neodrodila a nenaučila se kojit.

I na poporodním byli všichni úžasní, i když jsem za sestrami chodila pro radu tak 10× denně a i v noci, když malá plakala. Skvěle se o nás starali, donesli čaj, pohlídali dítě, když jsem si chtěla zajít do sprchy, dali krém nebo prášek na bolest, vařili pro nás… ty tři dny, co jsem tam byla, o nás bylo pečováno jako v lázních a dodnes na to ráda vzpomínám. Zkrátka profesionální lékařská péče 24/7 rovnou za rohem. Moc a moc děkuji veškerému personálu, který precizně, koordinovaně a s oddaností denně pomáhá lidem na svět a pořád dokola krotí křičící napřed maminky a pak miminka. Respekt.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Luciee94 09.03.18 napsala :

Porod vedený úžasnou porodní asistentkou. Vše v pořádku a podle představ. Na šestinedělí také fajn doktoři/rky, jen 1 laktační poradkyně, sestra z dětského byla svým chováním na odstřel a podle mě by neměla na takovém oddělení pracovat, když nemá absolutně žádný cit a nechápe, že někdo má první dítě a vše hned neví a neumí. Přenesla jsem se přes to a celkový dojem z porodnice hodnotím velmi kladně. Pokud budu někdy ještě rodit, rozhodně chci rodit opět tady.

Personál: Porodní asistentka Darina Beinhofnerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, pro mimčo plínky, krém na zadeček, jednorázové přebalovací podložky, … pro sebe hlavně poporodní vložky, vložky do podprsenky, jednorázové síťované kalhotky, hygienické potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Matylda22 26.01.18 napsala :

V nemocnici mě přijali pro odtok plodové vody, příjem byl rychlý a bez problémů. Předporodní pokoj byl malý a byly jsme tam čtyři, ale člověk tam není dlouho, takže to zas tak nevadilo a personál byl příjemný a vstřícný. Porodní asistentka na porodním sále odvedla skvělou práci, bez ní by to byl docela frustrující zážitek, protože se objevily trochu komplikace, ale paní asistentka mi moc pomáhala, poradila a vždy vše vysvětlila. Nakonec porod proběhl za asistence lékařky, ale i ta byla velmi příjemná.
Oddělení šestinedělí je docela staré, wc a sprcha na chodbě, ale sestřičky i doktoři naprosto profesionální a příjemní.

Jediné, co mě naštvalo, tak byl nadstandard, který jsem měla domluvený a slíbený. Ještě na porodním sále ráno mi říkali, že to mám zamluvené. Když mě pán potom vezl po porodu na šestinedělí, tak o žádném nadstandardu nevěděl a sestřička na oddělení taky ne, když jsem se ji ptala, tak řekla, že jsou stejně všechny nadstandardní pokoje již obsazené a že kdyžtak bychom se domluvili další den. Další den se se mnou ale nikdo nedomluvil a já už ani neměla moc chuť to řešit, na pokoji jsme byly jen dvě naštěstí a dalo se to zvládnout v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, vložky do podprsenky, ručník, mýdlo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - eviknufik 23.11.17 napsala :

V porodnici jsem rodila již podruhé. Poprvé to byl v roce 2014 vyvolávaný porod, který skončil císařem pro hrozící hypoxii plodu. Nyní porod proběhl přirozeně. Do porodnice jsem dojela o půl třetí v noci kvůli prasklé vodě a začínajícím kontrakcím, které byly cca po 10 minutách. Po monitoringu, kde nic nenatočili, mne uložili na pokoj. Při ranní vizitě mi řekli, že pokud se porod téhož dne nerozběhne samovolně, další den jej vyvolají.

Kontrakce byly po celý den slabé a nepravidelné. První silná kontrakce byla na monitoringu až o půl 8 večer. Poté mi porodní asistentka řekla, že mám jít do sprchy a jakmile budou kontrakce pravidelné, mám zavolat, aby si mne zkontrolovala. Ve půl deváté jsem byla již na porodním sále. Kontrakce tak zesílily, že mi nestihly dát ani klystýr, ani epidural. Nakonec porod proběhl bezproblémově a rychle a ve 21:45 jsem držela malého v náručí.

Tímto chci poděkovat za skvělé vedený, rychlý (neboť i přes mé žadonění mi porodní asistentka epidural nedala - byla jsem již otevřena na 8 cm) a bezproblémový porod porodní asistentce Vlčkové a MUDr. Slabé za bezbolestné šití.

Pokoje na šestinedělí jsou zastaralé, ale na druhou stranu to kompenzuje personál, který je velmi vstřícný - jak sestřičky z novorozeneckého, tak ze šestinedělí. Za mne mohu porodnici doporučit, a pokud by se zadařilo třetí dítko, určitě tam budu rodit znovu.

Personál: PA Kateřina Vlčková, Mudr. Katarína Slabá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - BonnieD 21.06.17 napsala :

V Brně jsem rodila náhodou, jeli jsme tam na otočku (máme to přes 250 km od domova), nicméně malý se zkrátka rozhodl narodit v 35+6tt zrovna tam.
Celkově porodnici doporučuji.

Příjem byl hektický a skoro jsem jela jinam. Přijeli jsme, zazvonili, vylezla hrozně nepříjemná sestra do čekárny plné lidí a po sdělení, že mi teče plodovka, mi řekla, ať si sednu a čekám. Zdálo se mi to jako věčnost. Ostatní personál na příjmu byl ok. Doktor příjemný, nicméně měla jsem malého otočeného KP a s mou doktorkou jsem byla domluvena na sekci, kterou mi vzhledem k okolnostem doporučila. Zde to nerespektovali a kdyby malý neměl nohu v porodních cestách, nutili by mě přes můj nesouhlas a přes doporučení mé Dr. rodit přirozeně. Na sekci jsem čekala (už oblečená v jejich erár košili) v čekárně s dalšími lidmi.

Na sále byli všichni moc příjemní, tedy s doktorkami jsem moc nepřišla do styku, ale anestezioložka i PA byly super, podporující, usměvavé a celkově všechno proběhlo hrozně super, bez stresu a strachu.

Na gyndě, kde jsem ležela 3 dny, byl personál taky super, moc hodné sestřičky, stále se ptaly, jestli je vše v pořádku, jestli něco nepotřebuji, na oddělení bylo všechno k dispozici. Na neonatologii, kde ležel 3 dny prcek, taky super, opět milionové sestřičky, se vším pomohly, poradily…

Ovšem šestinedělí, kam nás pak s malým přešoupli, to se mi zdálo jak výlet do středověku. Sestřičky v pohodě, i na dětském. Ale to vybavení, postýlky a vše zažilo rozhodně lepší časy. Měla jsem rodit v hořovické porodnici, kde je vše nové, proto jsem byla asi tak v šoku. Pokojík miniaturní po 3 lidi a 3 miminka. Co mě hodně nemile překvapilo, že zde není k dispozici toaletní papír, mýdlo u umyvadel, ubrousky na ruce, nic.

Za dobu (5 dní), co jsem tam byla, mě stěhovali přes 4 pokoje, což pro čerstvou maminku po sekci nic moc, ale chápu, že neměli místo prostě. Paní co se stěhovala se mnou, vystřídala za 5 dní dokonce 5 pokojů.

Personál: PA Brzobohatá, Dr. Filipinská, Dr. Polišenská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete mít miminko na neonatologii, pohlídat si, abyste za ním mohla co nejdřív na kojení. Pokud budete po sekci, vyžádat si, aby vám miminko na kojení přivezli, pokud to jeho zdravotní stav dovoluje. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co mě opravdu překvapilo je, že zde potřebujete vlastní toaletní papír a mýdlo na ruce…Ani na záchodě totiž nebylo.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - malubo 02.05.17 napsala :

Prvotní výběr této porodnice nebyl (když jsem byla na gynekologii, chování bylo otřesné a neměla jsem důvěru, ani se mi nelíbilo prostředí). Chtěla jsem rodit v Bohunicích, bohužel měly Bohunice stopstav, a tak jsem byla odeslána na Obilní trh.

Zde jsem byla na pokoji - sprchový kout byl hrozně malý, takže vzít si tam balon nepřipadlo vůbec v úvahu.

PA se mnou vše probraly, vysvětlily mi vše, co bylo nutné. Měla jsem 2 PA, přijata jsem byla ve 2 ráno, porodila jsem až v 11 - čili se vystřídala služba.

Porod samotný byl vedený profesionálně, neměla jsem sebemenší připomínku. Na příjmu jsme žádali o nadstandard.

Při příjezdu na šestinedělí mne daly na pokoj pro 4. Další den na pokoj přišla nové slečna, která zde měla známou, tak jí domluvila nadstandard. Mě vůbec na seznam žadatelů nezařadili, což jsme se dozvěděli, až jsme se dotazovali s manželem, protože ženy, které porodily 12 a více hodin, po mně na nadstandardu byly. Nakonec bylo řečeno, že to byla moje chyba.

Velké mínus také vidím v tom, že mi na pokoj během návštěvních hodin přišlo 12 členů rodiny jedné z rodiček a nikdo je z pokoje nevykázal, byť na pokoj návštěvy nesmí!

Personál byl ke mě milý, jak doktorky, sestřičky, tak i laktační poradkyně, ale prostředí (tma, nemožnost roztáhnout rolety a velké teplo) bylo otřesné.

Zkušenost 4/2016

Personál: PA Nagy, MUDr. Melita

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevěšte hlavu, pokud porod neproběhne přesně dle vašich představ. Zapojte selský rozum.
Pokud chcete nadstandard, musíte se o tom zmínit jak při příjmu, tak i na šestinedělí a je lepší se několikrát připomínat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, výbavu pro sebe a dítě. Doporučuji vodu v lahvi typu rajec neperlivý - s cucátkem, osvědčila se mi nejvíc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - AmelieNothomb 19.04.17 napsala :

Rodila jsem začátkem března a využít služby této porodnice jsem se rozhodla tak nějak náhodně, protože ji mám nejblíž a nakonec je stejně vždycky rozhodující, na jaký personál narazíte a jak se konkrétně ten váš porod vyvine. Líbilo se mi, že je v místě novorozenecká JIPka, kdyby se nedej bože stala nějaká komplikace a svůj výběr nelituju.

Všichni, až na jednu nabotoxovanou sestru na odd. šestinedělí, byli velmi milí, o všem mě informovali a každý dotaz zodpověděli. Neočekávejte však příliš individuální a osobní přístup, ale spíše profíky po odborné stránce. Nějakým alternativním metodám zde nefandí. Můj porod se nakonec vůbec nevyvinul tak, jak jsem si ho představovala, tj. přirozeně, ale skončil císařem. Pan doktor působil vcelku nesympaticky, ale operace i následné hojení super, takže zase - po odborné stránce jednička.

Jediné, co mě do teď mrzí je, že v případě sekce neumožní na operačním sále první přisátí a bonding, což by mělo být dnes už automatické! A to ani v případě epidurální anestezie, kdy je matka při vědomí. Na dítě se vteřinku podívá a pak ho uvidí až za 5 hodin na pooperačním oddělení, kam ho sestra každé cca 4 hodiny asi na 15 minut vozí na kojení. Malý to 2× prospal a při dalším pokusu už na normálním pokoji sestřička z novorozeneckého oddělení nepohlídala techniku kojení a první přisátí a během dvou kojení se mi totálně dorasovaly bradavky, takže jsem se dalším pokusům vyhýbala a zadělala si tak na stále (i po šestinedělí) přetrvávající problém s kojením.

Proto to nepodceňujte a poprostě sestřičku z novorozeneckého, ať vám pomůže a nebojte se chodit do kojící místnosti na každé kojení, dokud si v něm nebudete jistá! Všichni byli ochotni pomoct, ale tohle se jaksi zanedbalo, ale je to taky jediné mínus, jinak jsem byla moc spokojená.

Nadstandard se vzhledem k císaři hodil, mohl s námi být tatínek a malého mi dali už 2. den po operaci, ale jinak bych příště raději na společný pokoj. Soukromí si na nadstandardu stejně moc neužijete, každou chvíli se tam trousí personál, sestry nebo uklizečky bez klepání a možná by byla na společném pokoji větší sranda a člověk by se podělil o zkušenosti a zážitky.

Personál: MUDr. Minář, PA Eva (příjmení si nepamatuju)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neočekávejte příliš individuální a osobní přístup, ale spíše profíky po odborné stránce. Nemocnice je stará, jídlo klasické nemocniční a na alternativní metody tipu aromaterapie rovnou zapomeňte. A to, že si chvílemi budete připadat nemožně a ztraceně a budete přecitlivělá, je naprostá normálka, s tím se taky musí počítat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nikdy nevíte, co budete konkrétně vy potřebovat, proto si vzít jako vzor klasický seznam někde z internetu, především pak poporodní vložky a síťované kalhotky, jednorázové plenky pro mimi, zbytek jsme dostali v porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Markéta Otýpková 15.03.17 napsala :

Dobrý den milé budoucí maminky,

ráda bych se s vámi podělila o svůj názor na porodnici na Obilném trhu Brno. Rodila jsem zde své první dítě, dcera se narodila 24. 2. 2017. Pro tuto porodnici jsem se rozhodla po dvou doporučeních svých známých. Od jednoho známého jsem dostala kontakt na Kateřinu Urbanovou, porodní asistentku, která zde pracuje, s paní porodní asistentkou jsme se potkaly už před porodem na předem domluvené schůzce, abych se dozvěděla něco o chodu porodnice. Setkání bylo velice příjemné a věcné, dostala jsem odpovědi na všechny otázky, dozvěděla jsem se všechny možnosti, jaké porodnice nabízí, podotýkám, že všechny informace mi byly podány tak abych jim rozuměla.

Před porodem jsme ještě společně s manželem navštívili porodnice, abychom si prohlédli prostory a taky odhadli cestu do porodnice, kde se nám opět věnovali, vše ukázali a vysvětlili. Před porodem jsem ještě v porodnici navštívila kurz kojení, který vedla úžasná laktační poradkyně Miloslava Kameníková - vřele doporučuji, pokud vás zajímají skutečné informace a chcete tyto principy pochopit.

Samotný den, vlastně dva dny porodu (protože mi voda praskla už 23.2. od kdy už jsem byla v porodnici) mohu popsat pouze takto: naprosto profesionální prostředí ambulantního přijmu, sestřička i paní doktorka velice milé a vstřícné. Prostředí porodnice, zejména porodních boxů, je velmi příjemné a moderní, celou porodní dobu, pokud to situace dovolí, strávíte na porodním boxu.

U mě se v noci ze 23 na 24.2. vyskytly komplikace v podobě slabých ozev maličké, zřejmě protože už jsem měla odteklou vodu a malá si přilehla pupečník, okamžitě u mě byl pan primář a hned se řešilo, co se bude dít dál, situaci jsme dostali pod kontrolu, ale všichni byli připraveni pomoci, kdyby se cokoli dělo.

Od této chvíle se mnou už nepřetržitě byla ta nejlepší ženská, porodní asistentka Kateřina Urbanová - tato situace nebyla standardní (ale vše je otázkou domluvy a taky si můžete přivést k porodu svou asistentku nebo dulu nebo koho chcete), můj manžel se mnou být nemohl, ale i tak tam se mnou byla ta nejpovolanější osoba. Vše, každý krok se mnou konzultovala, nabízela možnosti a alternativy, nic mi nevnucovala a do ničeho mě netlačila, byla neuvěřitelně trpělivá.

Po celou dobu jsem už musela být monitorovaná, ale i tak mě jen to trošku šlo, pomohla do sprchy nebo mě na monitor napojila na balon, odmítla jsem ze svého přesvědčení a obavy o svou páteř epidurální anestezii a místo toho jsem v poslední fázi využila rajský plyn, který je bez kontraindikace pro dítě. Díky svědomité přípravě před porodem pomocí balonku Aniball (který tímto naprosto doporučuji) byla poslední fáze velmi rychlá, maličká se narodila v podstatě na tři zatlačení a já mám jen dva vnitřní stehy a to proto, že si malá dala ruku k hlavě, když si razila cestu ven. Vše šlo samo, nikdo mi neskákal po břiše ani nic podobného.

Maličká vykoukla na svět, nechali dotepat pupečník a dali mi malou na břicho, takto jsme spolu zůstaly 2 hodiny, pak si ji vzali na dětské a já se okoupala a převezlo mě na šestinedělí, kde jsme po celou dobu byly už spolu. Na šestinedělí bylo vše ok, lékaři i sestry byli milí a vstřícní a hlavně trpělivě odpovídali na dotazy, které jsme měla.

Mé obrovské díky patří dětské sestřičce a laktační poradkyni paní Marice (bohužel nevím příjmení), která byla opravdu skvělá. Shrnuto, podtrženo, mé obrovské díky a obdiv patří porodní asistentce Kateřině Urbanové, která vedla celý můj porod a které vděčím za ten můj uzlíček dále laktační specialistce Miloslavě Kamenikové a sestřičce Marice, děkuji vám z celého srdce.

Kdybych se ještě někdy rozhodla rodit, tak opět na Obilném trhu v Brně a nikdy doma, kde by to nikdy neproběhlo v takovém klidu a bezpečí.

Personál: Kateřina Urbanová, Miloslava Kameníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše je jen otázkou domluvy a komunikace a samozřejmě slušného jednání. Pak se jistě dostanete ke všem informacím, které potřebujete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasický seznam věcí, který kdekoliv najdete, jen, vezměte si mast na zadek pro prcka, dostanete sice v nemocnici dost vzorků, ale blbě se s tím pracuje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - SuzanneM 07.03.17 napsala :

V této porodnici jsem rodila dvakrát (08/2014 a 12/2016) a moje zkušenost je spíše pozitivní. Jde o velkou porodnici a přístup tomu občas odpovídá, ale rutinizaci činností se asi nevyhnete v žádném povolání.

Celkově je přístup zaměstnanců profesionální. Nesetkala jsem se tu s přezíravým nebo vyloženě nepříjemným chováním, každou otázku vám zodpoví.

Asi nejhůře bych z celého pracoviště hodnotila ambulanci porodního sálu, vyšetření na konci těhotenství mi zde bylo provedeno dost necitlivě (u druhého těhotenství mi po něm i odtekla zátka, ale to se prý občas stává).

Porod samotný byl v obou případech veden profesionálně, porodní asistentky byly šikovné a ochotné, pomáhaly, co to šlo :-) Naštěstí byly oba porody bez komplikací, tak těžko hodnotit, jak to vypadá, když jde do tuhého.

Do nadstandardu jsem nešla, pokoj jsme sdílely tři a bylo to poučné a příjemné. Návštěvy by na pokoj neměly a návštěvní místnost je dost malá, což bývá nepříjemné.

Přístup k miminkům je zodpovědný a u některých sester až mateřský. Kdykoliv potřebujete do sprchy, na záchod, cokoliv, sestry vám prcka pohlídají. A nikdy se mi nestalo, že bych si ho šla vyzvedávat plačícího.

Co se ženských sester týče, tady je nejpatrnější ona rutinizace, ale na druhou stranu, když jasně řeknete, že vás něco trápí, nenechají to být. Takže když cítíte, že něco není, jak má být, je potřeba se ozvat. Ultrazvuk dělohy se zde před propuštěním bohužel neprovádí automaticky, kdybych se neozvala ohledně větší bolestivosti a podivně velkým očistkům sestrám, asi bych si doma neužívala dlouho, ale takto mě vyšetřili, ještě téhož dne provedli revizi a další den jsem mohla domů.

Jídlo - chutnalo mi, ale kojící dieta to moc nebyla…

Celkově spokojenost, kdyby se náhodou čáp chystal po třetí, půjdu sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se na to, že ne vždy vše probíhá podle vašich představ a není nutné se za to vinit, příroda v nás je holt silná.
Těšit se na středeční vizitu, když jde docent Ventruba, personál se třepe strachy, šupšup, boty do skříně, ručník na madla u nočního stolku, zastlat maminku do postele :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu :-), prohlášení o jméně, doklady, porodnické vložky (ale my jich dost dostaly…), jednorázové kalhotky, ručník, toaletní papír, papuče, něco na čtení, věci pro miminko.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - KitKatt 03.02.17 napsala :

Nemůžu si stěžovat na přístup lékařek a sestřiček, ať už z oddělení šestinedělí nebo novorozeneckého oddělení, všechny byly velmi milé a vstřícné. Jen bohužel se člověk nic moc nedozví, je to trochu jako na běžícím pásu, takže se na vás po porodu jednou podívají a pak už se prokousávejte, jak můžete. Do čeho bych už znova nešla, je vyvolávaný porod. Vyvolali mi porod čtyři dny před očekávaným termínem narození prý pro velkou váhu dcerky, zpětně mi to přijde opravdu zbytečné a spíš se tím porod zkomplikoval.

Výborná byla péče porodní asistentky, byla nesmírně starostlivá a nápomocná. Naopak co mě dost zklamalo, byly sanitární pracovnice. Chodí tam jak bachařky v base a všechny komandují. Po epiziotomii jsem nemohla pomalu vstát z postele a opravdu jsem nestíhala mít uklizeno. Taky peskují návštěvy, co za vámi chtějí na pokoj, bohužel jak jsem se už zmínila, po porodu jsem na tom rozhodně nebyla dobře a nedokázala jsem někde postávat s návštěvou na chodbě, aniž bych neomdlela.

Super jsou laktační poradkyně, s kojením jsem žádný problém neměla a s čímkoliv se potřebujete na novorozeneckém poradit, vyjdou vám vstříc.

Žalostné je vybavení šestinedělí. Chtěli jsme nadstandardní pokoj, ale pro velikou poptávku se na nás nedostalo. Byli jsme namačkaní na pokoji po třech, kde se neustále naše děti rušili, takže když se za den vyspíte dvě hodiny, je to zázrak. Je taky problém, že nemáte toaletu a sprchu na pokoji, takže se musíte vždycky rychle shánět po někom, kdo vám pohlídá dítě, zatímco se modlíte, aby se nestala nějaká nehoda a co si budeme povídat, po porodu ještě ne zcela všechno ovládáte. Postele jsou dost vysoko a navíc strašně tvrdé, takže se svou výškou a komplikovaném šití jsem nevěděla, jak se vůbec položit.

Katastrofální byla i strava, jako vegetariánka jsem dostávala jídlo, které stejně nejím, pomazánky plné jedovatých přísad, jídlo naprosto nevhodné pro kojení jako např. plný talíř fazolí a cibule.

Z porodnice mě pustili i přes velmi špatný krevní obraz, i když nakonec jsem byla i ráda, protože doma je to přece jen pohodlnější.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předem se poptat po nadstandardních pokojích, i když ne vždy se to samozřejmě dá naplánovat.
Nepočítejte s vyváženou stravou vhodnou pro těhotné nebo kojící matky, určitě si nechte od návštěv donést zdravější jídlo a pití. Určitě bych teď nechala doma župan a teplejší věci, bylo mi pořád vedro.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové síťované kalhotky, jídlo a pití, kosmetiku, nafukovací kruh nebo polštářky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Nikina135 03.01.17 napsala :

Za mě super personál. Nebyla jsem registrována, ihned mě vzali a vyšetřili. Porodní asistentka byla celou dobu se mnou na pokoji.

Prostě si nemohu stěžovat. Příště půjdu rodit zase sem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky,vložky, papuče, pokud budete kojit, tak za mě určitě kojící podprsenku a kojící vložky do podprsenky, hygienu, miminku plenky, pokud nechcete jejich věci, tak vzít s sebou prckovi věci, vlhčené ubrousky a mastičku na zadeček doporučují Bepanthen.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - petrasej 06.12.16 napsala :

Během kontroly 10 dní před termínem mi byl pravděpodobně proveden paní doktorkou Hamiltonův hmat, aniž by se mě někdo zeptal, jestli o něj stojím.

Mám bezproblémové těhotenství. Nikdo se tam s Vámi nebaví, neřeknou ani, jestli je všechno v pořádku, pokud se výslovně nezeptáte.

Takže za mě nedoporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Wwweronikas 02.10.16 napsala :

Moje rozhodnutí bylo jasné. Budu rodit na Obilném trhu.

Personál milý, vstřícný. Rychle jsem měla i odrozeno, bez nějakých oblbováků. Každý velice rád pomohl či poradil.

Jídlo bylo ucházející.Vadilo mi, že se nedbá na to, co kojící matky jedí. Tuňákový salát s hráškem a celerová polévka byla nadýmavá jak pro mě, tak pro mé dítě.

Bohužel jedno mínus se našlo.Čtvrtý den jsem byla já propuštěná, ale malá kvůli novorozenecké žloutence a tomu, že nepřibírala, bohužel ne. Bylo mi oznámeno, že budu přestěhovaná na tzv. hostovský pokoj. Při stěhování věcí mi bylo na chodbě řečeno,že už nemám nárok na čaj, čistou košili, čisté ložní prádlo. Ještě ten den mi přítel musel jít vyzvednout na recepci nějaký druh jejich stravenek, jinak bych byla další den i bez jídla.

Pokoj byl obrovský,smradlavý(nešlo ani vyvětrat) a hned vedle novorozeneckého oddělení,takže ani já ani dcera jsme skoro nespaly. Naštěstí nás další den propustili. A to ještě po sobě musíte sundat ložní prádlo a odnést ho do určitého pytle na oblečení.

Až na tento mínus,který jste nuceny přežít, mohu Obilný trh jedině doporučit. O mimčo jsem měla vždy skvěle postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, oblečení pro miminko, něco na mlsání.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 24.07.16 napsala :

Nikdy více! Když jsem přišla 14 dní před termínem porodu na ambulanci na ozvy, první co bylo, že mi sestra řekla že nic nikde neslyší. Lékařka se musela dívat, kde malá je, i když jsem jí říkala, že otočená není a je hlavičkou nahoru. Při rozhovoru typu: „Běž se podívat, kde to děcko leží“ jsem vytřeštila
 oči.

Nakonec mi ozvy natočili a já dál čekala na vyšetření. Sestra mě poslala se vysvléknout, aby mě lékařka prohlédla. Nechala mě jít nahou přes celou ambulanci, kde seděly další maminky na ozvy a koukaly na mě! Vyšetření provedla velice bolestivě, až mi vyhrkly slzy. Závěrem bylo: „No zadek je ještě nahoře“. I když jsem lékařku několikrát upozorňovala, že malá je hlavou dolů. Zajímalo by mě tedy, co tam lékařka nahmatala? Ani se nepodívala na zprávu od mé gynekoložky, která mě tam posílala. Ve finále, když jsem se ptala, jestli ho bude dělat tak mi řekla, že tedy ano.

Až na mé vyžádání mi sdělila, kolik malá váží. Bylo to 3500g v 38 týdnu těhotenství. Gynekoložka i lékař na genetice mi řekli, že je to na jasný císař. Ptala jsem se tedy lékařky, jak je to s tím císařem, zda se to například někde objednává. Nepříjemně se na mě podívala a řekla, že budu rodit normálně, že není důvod k císaři. Vrazila mi kartičku a řekla mi za týden nashledanou a že to prý se mnou nebude teď řešit.

Odešla jsem a byla tak v šoku, že jsem se nezmohla ani na slovo. Celé jsem to obrečela, protože mi původně lékaři řekli, jak je veliké riziko rodit koncem pánevním, ještě když má dítě tak velkou váhu.

Jelikož jsem sama zdravotní sestra a mám své známé, volala jsem druhý den své kamarádce lékařce. Tak jen neuvěřitelně polykala do telefonu a řekla mi, že se snad zbláznili. Ihned mi zařídila konzultaci v Bohunicích. Byl tam velice příjemný lékař, který mi vše vysvětlit, udělal vše znovu a ejhle, malá měla 3100g! Personál příjemný včetně sestřiček. Jeho závěr byl jasný císař a že v této váze se nedá rodit. Bylo by to velké riziko, jak pro mě, tak pro malou

Takže nakonec jsem rodila v Bohunicích a maximální spokojenost, s jak sestřičkami, tak lékaři.

Obilní trh tedy už nikdy! Riskují stav maminky i miminka jen proto, aby měli „ocenění“ za přirozené porody! Ale co kdyby mi z dítěte plně zdravého udělali postižené?! Starali by se snad o něj? Sem už nikdy nepůjdu!

Personál: MUDr.Kadlecová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 15.06.16 napsala :

Porod v pořádku, jen po porodu 2× šití a nakonec provedena revize. Noc a ráno na gyn - poporodní oddělení a sestřičky super.

Oddělení šestinedělí katastrofa. Jen dvě sestřičky. Laktace spuštěna, ale pro nával na oddělení jsem byla propuštěna, nerozkojená a docela v nepohodě. Celkový exantem po celém těle, otoky zvětšující se i doma, 3 dny jsem lítala po nemocnicích.

Dětský lékař se zhrozil, když mě viděl. Zakázal kojit (i když se nám to nedařilo jen odstříkávání). No a nakonec jsem úplně přestala kojit. Malá byla už velká a chtěla sát a já tam nic v podstatě neměla. Takže nekojím, sic už jsem v pohodě. Ale kdyby byl jiný přístup a hlavně důslednost v léčbě, tak bych třeba měla jiný start s malou a třeba bych i
kojila.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Polštář na kojení, pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 06.06.16 napsala :

Rodila jsem v lednu 2016. Personál porodnice je neuvěřitelně milý a vstřícný. Každý dotaz mi byl zodpovězen, ale musela jsem se prostě ptát. Nic nepřišlo samo.

Jako prvorodička jsem nevěděla do čeho jdu a měla jsem spoustu otázek, ale když došlo na věc, nějak mi porodní asistentka navrhla svůj postup a protože už jsem byla trochu mimo realitu, tak jsem to odkývala. Na moje otázky prostě nebyl prostor. Chtěla jsem při příjmu nadstandardní porodní box, ale pak jsem dostala normální, bez vysvětlení. Dožadovala jsem se epidurálu, ale anesteziolog byl zrovna u těžké operace a dřív jak za dvě hodiny bych ho nedostala (a za dvě hodiny už bylo po všem). Jiné oblbovadlo, které jsem dostala, se mi zdá, že nefungovalo. I tak ale šlo všechno rychle a PA byla opravdu milá, ač dost důrazná - věděla, co dělá.

Nadstandard jsem požadovala i po porodu a po dvou dnech jsem dostala polonadstandard. Ráda jsem si za klid, přítomnost partnera, wc a sprchu připlatila. V Bohunicích by za stejné peníze ovšem určitě bylo více muziky, na Obilňáku je to všechno už trochu (trochu víc) omšelé, ale vždy čisté. ¨

Sestry na oddělení předčasně narozených byly trochu rázné a s kojením pomohly, ale nic moc mi nevysvětlily, jen strkaly aktivně mé prso miminku - jelikož jsem rodila předčasně, neměla jsem o kojení ani páru.

Trochu mně zarazilo, že se mi nedostalo žádných informací o tom, proč nastal porod o měsíc dřív a nehledaly se žádné příčiny ani možné důsledky. Jakoby to byla běžná věc.
Udivilo mně, jak jsou všichni vystresovaní ze středeční vizity prof. Ventruby, vždyť je to taky jenom člověk.

Jídlo - to jediné se jim opravdu hodně nevyvedlo. Spokojím se s málem, ale na některé věci jsem opravdu valila oči.

Personál: Andrea Huňková, MUDr. Slabá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu - pokud na nikoho nekřičíte, nikdo nekřičí na vás. Sestry byly milé a ochotné (až na výjimky, že), takže slušné jednání je na místě. Je potřeba se hodně ptát, pokud nemáte všechny informace.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, sprchový gel, krém na ruce a obličej, vložky, kalhotky, větší obuv na oteklé nohy, ponožky, župan, minimálně dva ručníky (radši tři), něco na čtení a něco na zobání. Pro miminko malé pleny, krém na zadeček a trochu oblečení včetně ponožek a čepičky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - hanucha 22.03.16 napsala :

Porodnici můžu jen doporučit, dá se říci, že všechny moje představy o porodu byly splněny na 100 %.

Porod byl vyvolávaný a proto hodně bolestivý, ale zato celkem krátký (3 hodiny kontrakcí po minutě), porodní asistentka zbytečně nevyrušovala, spíš mohla chodit častěji (ale ten den bylo hodně porodů, za dopoledne 8, tak to chápu), poradila, pomohla, když bylo třeba.

Co mě nejvíc příjemně překvapilo, že nikam nespěchala, syn se narodil poměrně rychle (II. doba porodní trvala všeho všudy 3 kontrakce). Hned jsem ho dostala na břicho, čekala až dotepe pupečník a miminko začalo kníkat. Teprve pak vyzvala partnera k přestřižení šňůry. Po další době až se trochu adaptoval teprve proběhlo otření, vážení a měření a pak jsem ho opět dostala na hruď, takto nás nechali v klidu o samotě přes dvě hodiny jen ve třech, to bylo hrozně pozitivní. Ani na porod placenty nespěchala (proběhl asi 10 minut po synovi, nějak zvlášť jsem to nezaregistrovala).

Nemám žádný nástřih, rutinně ho údajně nedělají a nebyl třeba (asi by se ani nestihl, byl to opravdu fofr jak se prcek cpal na svět). Na šití drobných poranění teprve přišla lékařka, jinak porod proběhl jen s porodní asistentkou.

Jediné, co bych si příště velice ráda odpustila, byl monitor - ležení na zádech bez možnosti pohybu přes půl hodiny, což s kontrakcemi po minutě bylo pro mne šílené, ale to se asi moc změnit nedá.

Personál: PA Kaštanová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - gabrriel 01.03.16 napsala :

Píšu tu jako muž, co s ženou na porodnici byl. A jen doporučuju. Vše v klidu, příjemné prostředí, příjemný personál, co odvedl, co má, skoro v rodinné atmosféře, ale pak se vyklidil a dal nám prostor si to narození užít jen ve třech.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Lucisek87 13.02.16 napsala :

Rodila jsem v říjnu 2015. Porod byl díky skvělému personálu pro mě příjemnou záležitostí. Ačkoli byl dlouhý, stále mě porodní asistentky nabízely alternativy, jak si ulevit od bolesti - teplá sprcha,nafukovací míč,…

Porodní box byl taky příjemný, se sprchou a záchodem, barevně vymalovaný a paní porodní asistentka mě při samotném porodu chválila a povzbuzovala. Po porodu nás nechali s manželem a dcerou asi hodinu spolu, což byl ten nejkrásnější zážitek a na veškerou bolest se rázem zapomnělo. :-)

Personál: PA Jana Brzobohatá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - BoboCop 10.02.16 napsala :

Nemohu mluvit za moji manželku, ale pokud jde o mě, jakožto otce, musím říct, že jsem byl s přístupem personálu naprosto spokojen. Jen by to chtělo nějaké lekce angličtiny, protože moje manželka nemluví česky a anglicky hovořila pouze jedna sestřička. Každopádně o moji manželku i syna se tam postarali dobře.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - judyth 02.02.16 napsala :

Ahoj, musím říci, že celkově nemocnice Obilní trh je ta nejlepší, kde jsme doposud byli. Nejenom, že nám pomohli jak k prvnímu, tak druhému dítěti pomocí IVF (tady patří obrovské díky Doc. Crhovi a celému kolektivu), ale i porodní sály a personál musím jen chválit. Nyní čekáme druhé dítě a doufáme, že budeme opět rodit tam, kde nám opět k dalšímu dítěti pomohli.

Máte náš obdiv a díky vám, je náš život pestřejší a veselejší. Děkujeme, že jste nám pomohli k otěhotnění a přivedené prvního krásného, úžasného chlapečka na svět a doufáme, že teď, když se nám u Vás podařilo po druhé otěhotnět, že nám pomůžete přivést i druhé děťátko na svět.

Díky vám všem!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Ntally 27.01.16 napsala :

Na Obilním trhu jsem rodila 8.5.2015. Měla jsem výbornou porodní asistentku. Hrozil mi porod císařským řezem, malá mi ani po píchnutí plodové vody nesestupovala. Nakonec ale vše šlo přirozeně. Paní asistentka byla opravdu úžasná, hrozné milá, ochotná a hodná… Hrozné mě podpořila.

Pokoje na porod ním sále také krásné. Na nadstandardu za 1000 korun byla i vana. Nyní mám
skoro 9měsíční dceru, a kdybych měla rodit znovu, nejdu nikam jinam, ale vážně znovu sem! Můžu jedině doporučit.

Oddělení šestinedělí je sice starší, ale i tam hrozně hodné a ochotné sestřičky. Chtěla jsem jít na nadstandard, ale ten byl plný. I tak jsem byla ale vážně moc spokojená. Další výhody této porodnice jsem v tom, že cokoliv se stane s miminkem, tak mají přímo oddělení a nemusí se prcek nikam převážet, jako například z Bohunic nebo Miloušů. Po porodu jsem přestala čůrat a byla cévkována, sestřičky za mnou pořád chodily, jestli něco nepotřebuji.

Personál: PA Novaková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové pleny, pokud chcete - dudlík, vložky, kalhotky, můžete i košili, ale tu na oddělení dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - boddie.m 12.12.15 napsala :

Měla jsem plánovaný CS kvůli mé oční vadě (reálné riziko vážného poškození zraku při porodních tlacích). Myslela jsem, že termín dostanu 2 - 1 týden před termínem porodu (dle UZ i PM vycházel na stejný den v 40. tt), abych nezačala rodit neplánovaně a všechno se stihlo, jak má. Nechali to na poslední chvíli; 4 dny před termínem už jsem měla křeče v břiše a bolesti, které trvaly celý den - naklusali jsme s manželem a sbaleným kufrem do porodnice.

Sestra (?), která mě vyšetřovala, byla velice mladá, divže mi nevynadala, co tam lezu tak brzo, ale vyšetřila mě a zjistila, že už se něco v dohledné době začne pomalu dít. Nabídla mi, že můžu v porodnici zůstat do plánovaného termínu (byl pátek večer, já měla termín na pondělí) - ta představa mě tak zděsila, že jsem si vyžádala reverz a šla dom. Manžel byl o víkendu doma, schopen během 20 minut převozu do porodnice. Doma jsme šli v klidu spát (já už bolestí moc nespala, ale rozhodně jsem si odpočinula víc, než v nemocnici, jejíž prostředí nesnáším).

Další den odpoledne jsem zpozorovala něco, co pravděpodobně byl odchod zátky. Pomalu jsem manžela psychicky připravila na to, že se asi projedeme znova. No co, kufr sbalený, dala jsem si sprchu (co kdybych tam fakt musela zůstat) a jeli jsme.

Po příchodu jsem ohlásila dosavadní průběh, mladičká sestra (jiná než včera) na mě hleděla stylem „no jo, zase další hysterka, co sem bude každý den běhat, že rodí“… Nicméně po (velmi neodborném, bolestivém) vyšetření otočila o 180°, že už rodím, vrazila mi do ruky erární dlouhou košili a že se mám převléct a počkat v čekárně. Asi ji zmátlo, že jsem relativně v pohodě (žádné hekání, kvílení a další zvukové projevy se u mě nekonaly, jsem jako pitbul, trpím tiše :D). Pak jsem šla vyplňovat papíry (většinu jsem měla už hotovou z předchozích kontrol).

Pak na sál. Zvolila jsem si epidurál, že je to mnohem šetrnější než celková anestezie, že budu dřív při sobě a budu schopná vnímat mimino, kojit atd., prostě že je to lepší (nechápu, v čem je lepší riziko ochrnutí po zavedení hnusně dlouhé jehly do páteřního kanálu, ale budiž).

Celá aplikace epidurálu pro mě byla horší než samotný CS, napíchli to tam asi na potřetí, cítila jsem to v páteři, brrrr… Hnusný pocit. Do toho porodní bolesti. Pak to začalo působit a už mi to bylo všechno jedno, jen jsem se modlila, aby to rychle skončilo.

Samotný zákrok byl velmi rychlý, během 5 minut byli uvnitř a dítě bylo venku cobydup. Jen jak tam dcera byla napresovaná, při rozřezávání břicha ji řízli skalpelem v blízkosti oka (je jí přes rok a jizvička je pořád vidět, ale jsem ráda, že netrefili oko… ).
První ji držel manžel, pak ji sestra dala ke mně, ale mně bylo tak zle, že jsem řekla jen „hm, dobrý“ a nebyla schopná ničeho víc… Informována jsem byla dobře, sestra mi celou dobu sdělovala, co právě probíhá, že je dítě v pořádku atd., jako bonus seděla vedle mě a já jí drtila ruku. :D

Dokončení zákroku bylo do půl hodiny, já byla otupělá, byla mi zima, klepala jsem se zimnicí jako při nějakém záchvatu, ale nešlo to nijak zastavit… Vystrašený manžel se od personálu dozvěděl, že to je normální, že to potom přejde samo. Což byla pravda - na pooperačním jsem dostala kapačky (a nějaký další oblbovák) a za hodinu už jsem spala.

Velmi mě mrzelo, že mi dceru přinesli až za 3 hodiny (!!!) - jen mi každou hodinu někdo došel přehodit novou kapačku a já se každou hodinu ptala, co se děje, kdy už mi ji přinesou. Prý se jim to tam rozrodilo a všechen volný personál je na sálech, není volná sestra, která by mi ji mohla donést a pobýt u nás. Dejme tomu, chápu priority nemocnice. Potom se to už uvolnilo a nosili mi ji každé 2 - 3 hodiny na krmení (vždy, když se probudila).

Druhý den nastal masakr. Velmi brutální sestra, vstávání z postele a snaha donutit zkamenělé tělo k jakémukoli pohybu, několikrát denně. Ale bylo to dobré, s každým dalším mučením tělo trpělo méně a méně a pomalu se navracelo k „normálu“ - pokud to tak lze nazvat s čerstvě sešitou dírou v podbřišku.

Potom přesun na pokoj, kde už jedna matka s dítětem byla (naštěstí jen dvojlůžák, vedle se mačkalo 5! matek) a následně nafasování vlastního mimina do péče. Pokoj byl šíleně přetopený, bylo tam asi 26 °C (chápu, že novorozeňata nemůžou být v 18 °C, ale snad nějaký kompromis…).

Coby mateřstvím dosud zcela nedotčená osoba s informacemi pouze z internetu a předporodního kurzu jsem si prošla super-rychlokurzem přebalování, krmení, odříhávání a nošení novorozeného preclíku, který buď plakal, cucal nebo spal. Vše mi bylo srozumitelně vysvětleno, všechno jsem si vyzkoušela pod dozorem, a když jsem si něčím nebyla jistá, na otázku se mi vždy dostalo odpovědi.

Malý preclíček taky smutně koukal, protože jsem měla málo mléka, a stále ubýval na váze, až druhý den k večeru jsme dostali příkrm - a to byla panečku změna! Miminko se rychle spravilo, mně se dost spravila psychika (už jsem to obrečela, že jsem matka k ničemu, když ani to pitomý mlíko nedokážu ze sebe vymáčknout…).

Co se týká péče o matku po porodu, nic moc, chodili se na mě dívat medici, mlaďáskové, ale když jsem je o něco požádala, odkývali vše a nic se nestalo. Zpětně si říkám, že jsem měla zařvat, dupnout si a stát si za svým (a já taková prostě moc nejsem, no).

Třetí den po porodu jsme šly naštěstí domů (protože být tam jen o den dýl, asi bych tloukla hlavou do zdi, špitály fakt nemám ráda). Dojdeme domů, já si oddechnu a ejhle - mlíko se objevilo. Co mlíko, hrnek mlíka, džbán, kýbl, celá vana mlíka, odstřikuje, když se předkloním, když malá začne sát, musím si držet druhou bradavku, jinak to prýští jako blázen… :P Takže poučení: Psychika - to je to první i poslední, co je důležité.

Omlouvám se za mega-slohovku, ale nějak se mi to nedaří zestručnit, všechno mi přijde důležité, všechno bych si chtěla coby budoucí prvorodička přečíst… Třeba to někomu pomůže, udělat si představu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předem si dobře rozmyslet, co chcete a co nechcete, a být připravena na to, že to může být úplně jinak. :)

V mezích možností si trvat na svém.

Vyžadovat odbornost od personálu (skoro-doktoři medici)…

Nebát se na cokoli zeptat, i víckrát - kdy jindy bude lepší okamžik?

Být na personál příjemní (protivná osoba si mnoho sympatií nevyslouží, a takových je tam taky dost) - i sestry a lékaři jsou jen lidi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balenou vodu na 3 dny - v nemocnici byl k dispozici „čaj“ - slazený (a já sladký nepiju, tak to do mě moc neteklo, chodila jsem si do hrnku pro kohoutkovou) - bacha na dehydrataci - není voda v těle, není mateřské mléko! Hlavně po CS! Prostě si vezměte to, co rády pijete (rum nechat doma), bo v porodnici je nabídka velmi omezená.

Rektální trubičku pro novorozeně - nemusí na ni dojít, ale pokud budete řešit krkanec, který nevyšel odříhnutím a dvě hodiny mučivě putuje tělíčkem vašeho miminka za neutišitelného bolestného pláče, budete rády, pokud ji budete mít po ruce. Nebojte se rizika vzniku závislosti na ní - podle mě je to blbost, pokud se nepoužívá 10× za den (u nás došla činu asi 5× během šestinedělí, a to jsme prďolku nechali přes hodinu plakat, cvičili, nosili, masírovali, zkoušeli nakojit - někdy to nakopne peristaltiku a prd vyletí bez další pomoci; někdy ale ne, a dítě fakt urputně trpí). Kupovala jsem ji asi za 20,– Kč v lékárně.

Probiotika - pro novorozence i pro sebe (můžou se užívat od narození, ampulka se rozpůlí a prášek z ní se rozmíchá v trošce mléka - třeba na lžičce, a šup s tím do miminka. Velmi pomůže osídlit trávicí systém potřebnými užitečnými mikroorganizmy - tudíž lepší trávení a využití živin. Velmi fajn i při pozdějších průs… (pardon, průjmíčcích).

Čaj na podporu laktace - kojicí čaj - já ho neměla, ale podruhé si ho vezmu, fakt to funguje (a je to + pro pitný režim), doma jsem ho pak pila pravidelně.

Porodnické vložky a síťované jednorázové kalhotky - po zákroku jsem se po spánku probrala s mega-balíkem v síťových jednorázových kalhotkách - asi na sále odvedli excelentní práci, protože jsem krvácela velmi málo - první den po porodu, a pak už jen špinila - takže jsem počet ks omezila na 3, pak na 1 - 2, a vydrželo mi to 4 dny (z porodnice jich tam bylo asi 8 ks). Nakonec jsem asi týden chodila s obyč. menstruační vložkou, později jen s intimkou (pro jistotu). Ze svého koupeného balíku jsem jich použila snad 5, možná míň.

Prsní vložky - já je využila až doma, viz popis výše. :) Velice užitečná věc. Doporučuji jednorázové. Je to jako intimka do intimních míst. :)

Dále: plenky a ubrousky (a zásyp / krém) na novorozenou prdelku. Oblečení na odchod z porodnice (pro oba). Další věci jsou všude k dohledání v nejrůznějších seznamech „co s sebou do porodnice“, takže nemá cenu to tady rozepisovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Hanas81 14.11.15 napsala :

Dne 3.10.2015 jsem rodila v porodnici na Obilním trhu.

Porod proběhl relativně rychle a bez komplikací. Musím poděkovat porodní asistentce Tereze Klusákové, která mi byla velkou oporou - byla velmi profesionální a empatická. Jsem velmi ráda, že jsem si od ní nechala poradit jak v medikaci, tak i v polohách - odvedla skvělou práci - nic mi nevnucovala - pouze navrhovala - je to člověk na svém místě.

Porodní pokoje tam mají velmi pěkné - i když to jsem ocenila spíše při předporodní prohlídce - při samotném porodu mi to už bylo celkem fuk.

Personál: PA Tereza Klusáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na šestinedělí rozhodně doporučuji nadstandard. Dále prvorodičkám doporučuji udělat si nějaký kurz zaměřený na kojení - nečekejte, že se vše dozvíte v porodnici. :(

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velmi se mi osvědčily jednorázové kuchyňské utěrky místo druhého ručníku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - terabitka29 18.10.15 napsala :

Pokaždé na monitorech a prohlídkách těsně před porodem jsem na ambulanci zažila doktorku Szypulovou a mě si získala. Profesionální přístup, všechno vysvětlila, na veškeré otázky se rozpovídala a vše zodpověděla.

Porodnice nepatří k nejmodernějším ve věci vybavení a zázemí pro maminky (pokoje, sociální zařízení), ale peče na porodním boxu byla úžasná. Sestřičky i PA naprosto precizní a nevím, jestli jsem se za ty dva dny, co jsem čekala na porod, setkala jen s nejlepšími, ale měla jsem kliku. Samotným porodem mě provedla PA Brzobohatá + jedna ze studentek na obor PA. Opět úžasné! ;) Vše dopodrobna vysvětleno, zvažovány všechny možnosti, péče a moje potřeby na prvním místě.

Jediné, co mě trochu až zklamalo, byly některé sestřičky na novorozeneckém oddělení. :( Chlad, odstup, kritika, naštěstí ne u všech, možná ani ne u většiny, ale to si tak člověk víc pamatuje. :( Zvlášť jako prvorodičku mě jejich kritika nebo kousavé poznámky (viz. malému trvalo, než se „rozčůral“). Asi jsem něco dělala špatně (mi bylo řečeno). Poměrně dost trápily a stres není to nejlepší, když se snažíte rozkojit atd.

Jinak bych si ale Obilňák zvolila hlavně kvůli možnostem, které nabízejí ve specializované péči o dítě, a ÚŽASNÉMU porodnímu oddělení klidně znovu. ;)

Personál: MUDr. Szypulova, PA Brzobohatá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, nějaké pití (čaje mi tu moc nechutnaly), plinky a ubrousky pro mimčo, ideálně gumové přezůvky, roli kuchyňských utěrek (na utření sesiti lepší než ručník), co bylo naopak zbytečné - košile, oblečení pro mimčo, vložky, to jsem všechno dostala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - marketak5 29.09.15 napsala :

Byla jsem v této porodnici začátkem září. Musím říci, že jsem si tuto porodnici vybrala tak nějak intuitivně, jediné co mi vadilo bylo oddělení šestinedělí, kde je záchod a sprcha na chodbě společné pro všechny maminky. Proto jsem chtěla polonadstandard, kde máte společnou koupelnu se záchodem pouze s druhým pokojem a navíc může partner či kdokoliv na návštěvu kdykoliv i mimo návštěvní hodiny. Partner tam může i přespat.

Při příjmu bylo vše ok. No, když máte kontrakce co tři minuty a musí vám natočit monitor a pak prohlídka s výslechem, který musíte prodýchávat, není to příjemné. Ale to není nic, za co by mohla porodnice. Poté na porodním sále se nám představila PA (jméno si bohužel nepamatuji), byla moc milá a hodná, i paní doktorka. Po porodu jsme byli všichni tři přes dvě hodiny sami na sále a užívali si.

Poté jsem byla odvezena na odd šestinedělí, kde jsem sdílela pokoj s druhou maminkou (polonadstandard nebyl zatím volný) a musím říci, že moje obavy byly fuč. I ten záchod a sprcha na chodbě nebyly tak zlé, ty tři dny se to dá úplně v pohodě přežít. I tam byly sestry hodné, staraly se a odd novorozenecké bylo taky super. Nemůžu si opravdu na nikoho stěžovat. Sestry se snažily, chodily nás kontrolovat, radily apod.

Jediné, co mi vadí, že jsem si nemohla vyzkoušet koupání miminka. Protože druhý den po porodu byla přednáška jak na to, druhý den se mohlo po dohodě koupat - ale nám zrovna ustřihli pupečník, tak jsme nesměla. No a další den jsme šli domů. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko si musíte vzít plíny, ubrousky, přebal. podložku a krém na opruzeniny, ale ostatní stačí jejich. Měla jsem jejich erární pyžamo i oblečení pro mimčo a jejich zavinovačku. Sice ta košilka pro dítě byla příšerná, co do praktičnosti pro mě, ale dalo se to vydržet.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - SnažilKasandra 03.09.15 napsala :

Rodila jsem na Obilním trhu 28.6. Byla jsem tam od soboty 27.6. Musím uznat, že mé obavy byly úplně fuč. Čekala jsem milión lidí u porodu, nepříjemné sestry. Nic z toho mě nepotkalo.

Nejlepší přístup mých dvou PA, které se vystřídaly ve službě mezi mým porodem, já si je tak zamilovala. I přes to, že jsem byla sprostá a dělala jsem pravý opak toho, co mi říkaly, tak mě stále podporovaly a chválily jak jsem šikovná. Anestezioložka s její společnicí taky super, sice epidurál napíchnout nešel, ale snažily se a byly moc hodné a příjemné.

Poporodní trošku horší, ale to už přežijete, protože máte miminko u sebe.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní myšlení. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, jídlo, pití, plenky, mokré ubrousky, podložky, krém
má prdýlku, věci na cestu domů jak pro vás, tak pro mimi, ručníky, nabíječku na
telefon atp.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 17.07.15 napsala :

V porodnici jsem rodila na konci června 2015 a po prvotních obavách musím říct, že jsem byla moc spokojená. Doktorka, co mi dělala první vyšetření, byla mírně protivná, ale přisuzuji to tomu, že bylo po 6 ráno. :D

Celkem dlouhou dobu jsem vydržela doma, což všem doporučuji (hopsala jsem na míči, dala si sprchu, pak horkou vanu), bolest začala kolem půl 2 ráno a do porodnice jsme dojeli kolem půl 7. Jako prvorodička jsem měla strach, aby mě hlavně neposlali domů, což se naštěstí nestalo. Po vyšetření mě hned „ubytovali“ na porodní sál, ještě mi dali vybrat barvu pokoj,e :) a paní Kameníková mi představila porodní asistentku Soňu Švestkovou, které patří můj velký dík! Byla velmi ochotná, vše mi vždy vysvětlila, nabídla možnosti úlev, byla pořád k dispozici.

I když to po prvotním vyšetření nevypadalo, malý se narodil po čtyřech hodinách od příjezdu do porodnice. Myslím, že hodně udělá být psychicky v pohodě, zbytečně nestresovat, bolesti prodýchávat a pak už jen poslouchat PA.

Na šestinedělí se sice zastavil čas, ale dalo se to. Naštěstí jsme na pokoji byly jen dvě. Malého mi dovezli až na moji žádost, kdy jsem se dozvěděla, že se ještě vyhříval na dečce (nikdo mi nic víc nevysvětloval) a pak už byl celou dobu se mnou.

Trochu mě zarazila strava, kdy nám dávali koblihy, čerstvé pečivo, a to se pak miminka ozývala. :)

S kojením nám moc pomohli sestřičky. Chodily jsme tam v podstatě na každé krmení, ve dne v noci, a všechny byly sympatické a ochotné. Řekla bych spíš, že pokud vy nebudete zbytečně „vyšilovat“, ony se k vám taky budou chovat hezky.

Vizity byly úsměvné - děsné haló, bude vizita, uklidit, vše srovnat a pak přijde na pokoj asi 10 lidí, zeptají se jak vám je, vy že dobře, otočí se a jdou pryč. :D To mě pobavilo.
Malinko mě na konci pobytu zarazilo, že pro nedostatek místa nás převelili na hostinský pokoj, ale nakonec to bylo dobré. Byl větší, světlejší a hlavně, druhý den jsme šli domů. :)

Personál: PA Soňa Švestková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost, psychickou pohodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud možno vzít si: balení vložek, aspoň 2× nějaké oblečení pro miminko, zásobu toaletního papíru, hodně vody.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 16.07.15 napsala :

Rodila jsem v lednu 2015. Měla jsem akutního císaře, takže porodní asistentky a přístup na porodním sále nemůžu soudit, ale o novorozeneckém oddělení a ARO můžu mluvit jen v pozitivním.

Sestřičky na novorozeneckém byly úžasné, ochotné, po zavolaní přišly i v noci. Jako prvorodičce mi po zeptání všechno vysvětlily, pokud jsem měla problém s kojením, tak jsem chodila kojit k sestřičkám a bylo to ok.

Vybavení v porodnici sice není moderní, ale pořád čisto, a to pro mě bylo důležité. Chodili mě kontrolovat a ošetřovat i studenti/tky, ale pokud si nebyli s něčím jistí, tak volali někoho zkušenějšího. Všem vřele doporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 09.07.15 napsala :

Do porodnice jsem chodila na kontroly. celkem mě zarazilo, že jsou porodní sály a čekárna a ambulance velmi blízko (když někdo rodí hlasitě, je to fakt slyšet).

Poslední kontrola už byla s tím, že se to začíná chystat (měla jsem i slabé kontrakce). Poslali mě domů, teď to úplně nechápu, ale je pravda, že to nejhorší jsem si odbyla doma. Příjem kolem páté večer, byla jsem tam sama a porodní asistentky byly bezvadné. Chodily kontrolovat co 30 minut. Byla jsem moc ráda, že jsem měla zkušenou porodní asistentku. Vše mi vysvětlovala, ptala se a věděla si rady. Měla jsem připravená porodní přání, která jsem pak ani PA nedávala, protože víceméně vše probíhalo tak, jak jsem si přála s ohledem na moje pocity. Takže porod a pobyt na porodním boxu hodnotím na jedničku.

Tím, že jsem rodila večer a převáželi mě až v noci, na mě asi nikdo neměl z novorozeneckého náladu. Malého mi dali na pokoj po vyžádání a jako prvorodička bych uvítala nějakou radu, ale nic nepřišlo. Poradila jsem si sama.

Na novorozeneckém je to hodně o tom, koho člověk potká. Některá sestřička byla celkem nepříjemná, ale většinou byly v pohodě a nebyl problém nechat jim na oddělení malého, pokud jsem potřebovala do sprchy. Zpětně si říkám, že jsem měla být důraznější ohledně příkrmů. Potřebovala jsem ho jen dvakrát, ale ty kecy od protivné sestřičky… Nutno podotknout, že jiná byla úplně v pohodě. Takže příště víc trvat na svém.

Ubytování prostě standard Obilňák - pokoje staré, ale sociálky ok a jídlo dobré.

Celkově vše proběhlo až na pár malých vad bez problémů a všichni byli ochotní poradit. Jen mi velmi vadil arogantní pan primář při vizitě.

Příště určitě zase Obilňák, je to z hlediska zdravotní péče jistota.

Personál: PA Hana Lampírová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a jít rodit pozitivně naladěná, hodně to pomáhá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně dva ručníky, nějaké svoje vložky, pro miminko něco na zadeček a tělové mlíčko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Jana Jochova 29.05.15 napsala :

Musím reagovat na příspěvek že dne 14.2. 2015. Zákaz návštěv sice byl, nebylo to psycho, ale jen opatření kvůli chřipkové epidemii. Bylo to jen pro dobro čerstvě narozených miminek a jejich maminek. Vzhledem k tomu, že už máte dítě, tak předpokládám, že sama již dítětem nejste a dokážete to pochopit. Byla jsem tam se synem hospitalizována od 30.1. do 16.2.2015 a mužů říct, že přežít se to rozhodně dalo. To jen pro osvětlení situace pro ty, co tam nebyli.

Jinak k mým zkušenostem: plodová voda mi odtekla doma v noci. Byla jsem ve 33. týdnu. Bylo to mé první těhotenství, vymodlené dítě. Je mi už 34 let. Manžel mě odvezl do nemocnice v Kyjově. Už tam se zachovali úžasně, rychle vyhodnotili situaci. Paní doktorka zavolala do Brna, píchla mi injekci na maceraci plic a rychlá mě převezla do Brna na Obilňák.

Tam se snažili udržet malého alespoň dva dny kvůli plicím. Honzík se ale rozhodl jinak. Velice jsem se bála o zdraví svého miminka. U porodu byla PA Matyášová a MUDr. Nevrtal. Oba byli úžasní. Udělali za mě polovinu mě porodní práce.

Personál: PA Matyášová, MUDr. Nevrtal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid. Přirozený porod není vůbec tak děsivý a hlavně po něm následuje okamžitá úleva.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě se mi vyplatily jednorázové kalhotky a poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 22.05.15 napsala :

Tuto porodnici můžu vřele doporučit. Byla jsem zde dvakrát na udržení těhotenství, všechno bylo naprosto v pořádku a dvakrát porod s komplikacemi opravdu profesionální přístup. Obě děti přidušeni a druhý porod temenem.

Perfektní přístup na pediatrii i na oddělení šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nějaké přípravy na porod jsou na nic každý porod probíhá jinak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte přibalit hodně vložek dva balíky mi nestačili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - sonulicka 19.05.15 napsala :

V porodnici jsem rodila 25. 4. 2015. Do porodnice jsem dojela z Bohunic, protože tam
bylo plno. Byla jsem z toho úplně hotová, protože na Obilňák jsem nechtěla, děsila mě představa pokojů po čtyřech a sprchy na chodbě. Když jsem přijela do Bohunic a řekli mi, že musím na Obilňák, úplně se mi zastavily kontrakce. Byla jsem rozhodnutá tam jen porodit a pak podepsat reverz.

Dojeli jsme tam před osmou, měla jsem požadavek rodit do vany, a tak mi dali PA Vinopalovou, ta mě milé přivítala, zeptala se, zda máme nějaký porodní plán, ten jsme jí předložili s tím, že se nejedná o plán, ale přání a že samozřejmě pokud bude nutný jakýkoliv zákrok, že si přejeme být informováni. PA nám řekla, že plán máme super, že se
vším souhlasí a že se pokusí udělat vše, aby to tak bylo. Z důvodu, že jsem chtěla porod do vany, musel mi být udělán klystýr, ale bylo to v pohodě. Po něm mi rupla voda a já byla okamžitě na 5 cm. PA mi napustila vodu a dala nám klid s manželem, že máme když tak zvonit, což bylo fajn. Byli jsme sami, což jsme chtěli.

Po desáté mi ve vaně začalo být nepříjemné, musela jsem ven a tak manžel zavolal PA. Ta mě vyšetřila a řekla, že rodíme. Řekla jsem, že nemůžu ve vaně, a tak navrhla vak, což mi bylo hrozně příjemné. Za to ji asi moc pohodlí nebylo. Na tři kontrakce byla malá venku. PA mi celou dobu masírovala a roztahovala hráz, protože jsem si nepřála nástřih. PA se kompletně řídila naším přáním a byla prostě totálně skvělá a kdybych mohla, podruhé jdu rodit opět k ní. Pro mě ženská na správném místě. Doktorka, nevím jak se jmenovala, ale
zůstala jen ve dveřích a až pak mě přišla zkontrolovat. Porodní prostě za mě na jedničku s hvězdičkou.

Na šestinedělí jsem chtěla nadstandard. Bylo plno, ale našli mi volné místo na gyndě, takže super. Sestry z gyndy úžasně milé a vstřícné, bohužel ke konci jsem chytla blbou směnu sester z novorozeneckého. Byly arogantní, nepříjemné a když jsem se ptala, tak nebyly moc ochotné odpovídat. Přesto bych porodnici doporučila. Nějaký ten blbec se najde všude a tyto dvě sestry mi pobyt zde nedokázaly znepříjemnit.

Co teda nic moc, tak jídlo ani ne tak chuťově, ale prostě denně čerstvé pečivo, když kojíte, není úplně ideál. :-) Ale to je všude stejně, já měla na pokoji mikrovlnku, konvici, takže mi manžel nosil jídlo z domova. :-) Jsem tři týdny po porodu a dodnes na svůj první porod vzpomínám s milou vzpomínkou a s úsměvem na tváří. Tímto chci ještě jednou poděkovat PA za úžasný porod.

Personál: PA Vinopalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Úsměv, dobré psychické naladění a nenechte se někým nepříjemným rozházet. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tím, že jsem měla nadstandard na gynekologii, jsem měla vše k dispozici včetně vložek, nočních košil i toaletního papírů, takže jsem nic extra nepotřebovala. Snad jen jídlo, protože to mi nepřišlo příliš vhodné pro kojící maminky. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 18.05.15 napsala :

V této porodnici jsem rodila v lednu 2015. I když jsem při registraci tvrdila, že nechci, aby mne ošetřovali studenti,tak mé přání naprosto ignorovali. Nejhorší bylo poslední kontrolní vyšetření pár hodin před porodem, kdy po kontrole lékařkou mi bylo řečeno, že se na mne ještě podívá další lékař, který byl právě student. Bohužel jsem to zjistila pozdě.

Dále mi vadilo, že mi nikdy neřekli, jak mi dopadly tzv. „pásy“. Na tyto pásy jsem chodila i u své lékařky, která mi vždy vysvětlila, co na grafu vyčtu. Tady neprostý nezájem o vysvětlení.

Co se týká porodu, tak nemohu nic vyčíst, jelikož jsem do porodnice přijela na poslední chvíli a porodila jsem za 10 minut. Ale oddělení šestinedělí je opravdu pohroma. Byl to můj druhý porod (1. byl naštěstí v jiném městě) a chování personálu je opravdu otřesné. Člověk se tam cítí jak v kriminále. Při odchodu z porodnice mi nebylo uděláno ultrazvukové vyšetření a jediné co jim stačí, je, když jim řeknete, že je vám dobře a pustí vás. Nejhorší je to, když proti sobě bojují dvě oddělení: gynekologie a dětské. Každé oddělení má své lékaře a sestry, které se navzájem pomlouvají…

Nejhorší je zjištění, když vás pustí a dítě si tam nechají z důvodu malé váhy. Od začátku jsem měla problém s kojením a dostat příkrm je vzácnost. Musela jsem skoro prosit na kolenou, aby mi dali 15 ml příkrmu. Podle lékařů má dítě nárok na příkrm až po 3. dni. Takže 3 dny vám tam dítě brečí hlady a jediná jejich reakce je, kojte, kojte a kojte. Musela jsem si zajistit laktační poradkyni, která je naštěstí v areálu, a ta mi pomáhala, jak to šlo, ale i tak se to nepovedlo.

Od odchodu z porodnice jsme nasadili Nutrilon a dítě je zdravé a váhově je na tom velmi dobře.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Říkat si, že tam jste jen pár dní a doma si to budete dělat jinak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro dítě, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - whelp 04.05.15 napsala :

V porodnici jsem rodila 19.4.2015 takže přidávám docela čerstvou zkušenost. Horší zkušenost mám snad jen z ambulance porodnice, jinak porodní a šestineděli můžu vřele doporučit.

Ambulance porodnice : Díky těhu cukrovce a inzulínu + váhovým odhadem 4 kg jsem se snažila maximální možnou dobu chodit ke své gynekoložce, takže na ambulanci porodního sálu jsem přišla až ve 40tt – den před termínem. Na ambulanci MUDr. Szypulová = po vyšetření a UTZ vše v pořádku, na porod to nevypadalo, ale přesto jediné doporučení (odběhla se poradit s šéflékařkou)– dnes uděláme Hamiltona a zítra přijdete s taškou na vyvolání. Ještě během UTZ dotaz „jak moc jsem alternativní – jakože jaký mám názor na léky při porodu?“– nad mou odpovědí, že „bych byla raději, kdyby to šlo bez nich a přirozeně“ lékařka jen protočila panenky. Vyvolání jsem odmítla, takže jsem musela podepsat negativní reverz (svým rozhodnutím ohrožuji smrtí sebe, dítě, vážné následky, atd. = kdo není připraven, toho to určitě vyděsí). Načež jsme si dohodli termín na Hamiltona za další 3 dny a termín pro vyvolání mi nabídla kterýkoliv den po celý následující týden = najednou se nikam nespěchalo.

Porod: Hamilton (17.4.) mi vyvolal cca 30 hodin falešných, nepravidelných kontrakcí / poslíčků. V podstatě porod začal až 18.4. v 23 hod, kdy mi praskla voda. Do porodnice jsme dorazili cca ve 2hod ráno 19.4. s přítelem a dulou. K porodu jsme si vybrali oranžový porodní pokoj standardní a už na příjmu jsem hlásila, že na šestinedělí bych chtěla nadstandard. PA ještě v ambulanci volala na oddělení, aby jim mé přání oznámila a zapsala mě na „čekací seznam“. PA i lékařka maximálně respektovali náš porodní plán a průběh porodu nijak nenarušovaly (přišly se představit, probraly s námi porodní plán. V pokoji jsme si zhasli, svítili jen v koupelně, abychom měli intimčo – PA to vůbec nevadilo, jednou za 30 min. nás přišla zkontrolovat a poradila třeba změnu polohy).

Jakmile zašla branka, napojili mě na monitor natrvalo (prý kvůli sledování ozev miminka), takže jsem se moc nemohla hnout z postele. Naštěstí jsou na všech pokojících postele polohovatelné, takže se na ní daly docela dobře střídat pozice.

Za další půl hodinky poprvé začali nabízet oxytocin na urychlení porodu, ale protože měl malý dobré ozvy, dohodli jsme se, že mě ještě hodinku nechají zkoušet tlačit bez léků. Na oxytocin jsme přistoupili až kolem 6 ráno, kdy mi vymizely kontrakce a malému se zvedala tepovka, jak už byl zaklesnutý v porodních cestách. Požádala jsem, zda se můžu poradit s přítelem, což respektovali a na chvíli odešli.

Nástřihu jsem se nakonec také nevyhnula (malý měl hlavičku 36 cm), těžko říct nakolik to bylo preventivní(cvičila jsem před porodem s Aniballem). Šití nebylo příjemné – cítila jsem jej i přes injekci na umrtvení, ale že by to bolelo více než porod, to si nemyslím.

Malý měl zakalenou plodovou vodu, takže ho museli odsávat kvůli možné infekci. Pak mi ho dali na břicho a nechali nás v klidu 2 hodinky. PA ještě nabízela, že může popotáhnout za pupečník a urychlit tak porod placenty, což jsem si nepřála – placenta vyšla sama při poslední kontrakci asi 10 min po porodu.

Oddělení šestinedělí: Měla jsem polo-nadstandard a byla jsem tam maximálně spokojená. Všechny sestry jak z novorozeneckého tak z šestinedělí byly velmi vstřícné, ranní služba mi denně měnila špinavé noční košile = bylo potřeba si požádat. Novorozenecké sestry obětavě chodili radit s kojením, stačilo na ně zazvonit domácím telefonem. Dokonce samy nabízely, že kdykoliv cokoliv bude potřeba, že mám zavolat. Na mimi jsem nafasovala takové dětské andělíčky, takže jsem pak oblékala do vlastních pyžamek. Jídlo mi chutnalo a bylo ho dost = je to standardní nemocniční strava vč. čerstvých rohlíků, zelí, fazolek, a paštiky k večeři – žádné extra úpravy pro maminky nejsou, takže si podle toho přibalte nebo nechte dovézt – mě to nevadilo.

Personál: PA Soňa Švestková – velmi milá, šikovná a zkušená PA, PA Tereza Klusáková – ta s námi po změně směn nakonec rodila (mladá PA, prováděla mi nástřih hráze a přišlo mi, mi ho udělala větší než bylo potřeba), MUDr. Petrová, na ambulanci MUDr. Szypulová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Před porodem doporučuji absolvovat soukromý předporodní kurz (ne jen ten nabízený porodnicí) – budete vědět co čekat a jak to při porodu může /nemusí probíhat. Doporučuji zvážit (hlavně prvorodičkám) dulu nebo vlastní PA - bez duly a podpory mého přítele bychom asi skončili v porodnici už o den dříve, takže bychom se medikaci, vyvolávání a urychlování určitě nevyhnuli.

Na šestinedělí zvolit nadstandard, u porodních pokojů není nadstandard potřeba (pokud netrváte na vaně). Možná jsem měla štěstí na směny – možná se vyplatilo vstřícné a slušné chování - prostě poděkovat a respektovat práci celého personálu. Nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě toaletní potřeby:. toal. papír, ručníky do sprchy i na ruce, síťované kalhotky + porodnické vložky, doporučuji vzít malou PET lahev (0,3 nebo 0,5) na polevy rodidel po porodu (ideálně by se mělo po každé toaletě do sprchy, ale někdy prostě není čas) a malou igelit. taštičku (do té si dáte hyg, potřeby a PETku s vodou než vyrazíte na WC). Vitamíny železo = pomohlo mi se rychleji vzpamatovat ze ztráty krve. Hroznový cukr = jak při porodu tak na šestinedělí mi pomohl rychle nahodit energii.
Pro mimi: plenky, vlhčené ubrousky, Bepanthen, pár pyžamek, pár látkových plen.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 20.04.15 napsala :

V porodnici Obilní trh jsem rodila už před dvěma lety. Neměla jsem celkově vážnějších výhrad, byla jsem spokojená. Jen ten porod jsem moc nezvládla - skončilo to velkým stříháním, šitím a VEXem.

Tentokrát (duben 2015) jsem moc stála o lepší průběh porodu a hlavně jsem měla obrovský strach, že to opět nezvládnu, že se miminko při porodu přidusí apod. Naštěstí jsem měla skvělou a celou dobu usměvavou porodní asistentku Stanislavu Lemonovou, kterou nemůžu dost vynachválit. S její pomocí jsem porodila spontánně, bez nástřihu, bez poranění, bez epidurálu. Miminko jsem hned po porodu měla na sobě a po jeho základním ošetření i hned na oddělení šestinedělí.

Na pokoji jsem byla s jednou další maminkou - ideální počet na to si pohlídat vzájemně děti či si trochu pokecat a poradit. To ale spíš závisí na momentální vytíženosti porodnice. Spokojená jsem byla se všemi - od sestřičky na prvních monitorech až po doktora, který psal propouštěcí zprávu pro miminko, všichni byli moc milí, ochotní a pečliví.

Je pravda, že některé věci už jsem věděla (např. co se týče kojení) od prvního porodu, takže jsem se nemusela moc ptát. Doktoři i doktorky byli opravdu všichni dost mladí, ale nepřišli mi kvůli tomu (v mém případě) méně kompetentní.

Pokud jsem chtěla jít do sprchy a spolubydlící neměla zrovna čas, sestřičky mi miminko ochotně pohlídaly.

Personál: PA Stanislava Lemonová, MUDr. Zuzana Lacková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud něco nevíte, nebo se vám něco nezdá, nebojte se ptát se, vyžádat si péči, vyšetření a rady pro sebe či pro miminko navíc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuju vlastní oblečky na miminko, přiděluje se jen košilka.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 16.04.15 napsala :

Na Obilňáku jsem rodila v říjnu loňského roku podruhé a naposledy. Pokud bych měla rodit po třetí, tak tam už ne. Gynekolog mě odeslal v 38. tt s koncem pánevním a malou váhou miminka. Na přijmu sestru absolutně nezajímaly doklady od doktora a že mě objedná za týden na kontrolu. Kdybych se neozvala, že je malá koncem pánevním, tak by jí to bylo jedno. Ultrazvukové vyšetření byla další jobovka, mladá paní doktorka nebyla schopná najít stehenní kost aby, změřila mimi.

Pak ji našla a řekla mi, že bude mít pod 2 kila. V září jsme měli přitom 2400 g. Během dalších vyšetřeních jsme absolvovali oxitocinový zátěžový test, který nic neprokázal. A tak nás pomalu chtěli nachystat na přirozený porod. Nakonec jsem řekla, že z důvodu konce pánevního a malé váhy mimi chci císaře.

Malá se narodila opravdu císařem s porodní váhou 2340 g. Mrzí mě přístup lékařů, kterým bylo jedno, že během těhotenství jsme měli komplikace a proč mi nakonec brali amiocentézu. Z porodnice jsem odcházela sice se zdravím mimi, ale né s plně kojeným. Přitom starší dceru jsem kojila do roku a půl. Budoucí maminky, nebojte se ptát a stát si za svým.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptát se na všechno, co vás zajímá, i třeba stokrát. Nebát se stát si za svým.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - Anonymní 10.04.15 napsala :

V porodnici na Obilním trhu jsem strávila měsíc a půl. Byl to pro mne měsíc a půl plný strachu a hrůzy. Za tu dobu se u mne prostřídali snad všichni lékaři a měla jsem možnost dobře poznat celý systém porodnice. Nikdy jsem ještě recenzi na internet nepsala, ale tohle mi nedá, a tak se chci o svůj příběh podělit.

Ve 31. týdnu těhotenství jsem byla hospitalizována z důvodu hrozícího předčasného porodu (lehké špinění, krátký čípek, sraženina, časté tvrdnutí břicha). Byl mi podán Tractocil a miminku provedena maturace plic. Po Tractocilu jsem ležela na kapaném magnesiu.

Nejprve jsem ležela na JIP porodního sálu. Porodní asistentky, které se zde starají o ženy na rizikovém těhotenství, jsou vesměs velice příjemné a ochotné. Staniční sestra tohoto oddělení Mgr. Miloslava Kameníková je člověk na svém místě. Velice mi pomohla, stará se o pacienty jako o „vlastní“. Co se týče lékařů, byla jsem velice zklamaná. Tolik arogance bych na tomto místě rozhodně nečekala. Střídají se zde mladé lékařky a lékaři, kterým je naprosto jedno v kolikátém týdnu těhotenství jste, staví se k situaci tak, že rodit ve 31. týdnu těhotenství je v pohodě. Nic o pacientech neví, když se střídají, ani si nepročtou zprávu pacienta. Vyslechla jsem zde i rozhovory lékařů, že se chtějí pacientky „zbavit“, a tak jí udělají zátěžový test apod.

Po necelých dvou týdnech na tomto oddělení jsem byla přesunuta o patro výš na jiné oddělení, na udržení těhotenství. Zde byli ti stejní lékaři a lékařky. Bohužel už zde nebyly porodní asistentky, ale sestry, které se starají o ženy po porodu. Ty chodily i na náš pokoj. Člověk měl často pocit, že je obtěžuje a že je tam ,,navíc“. Když jsem měla bolesti, trvalo jim velice dlouho, než přišly na pokoj a ještě se tvářily, že je člověk obtěžuje. Lékaři mají snahu po pár dnech vysadit všechny kapačky a poslat člověka domů. Že jsem měla stále kontrakce a to v noci tak silné, že jsem byla otevřená na dva prsty, je opravdu nezajímalo. Horšily se mi i monitory, na kterých občas na pár sekund klesalo miminku srdíčko. Bylo to doprošování, abych mohla v porodnici zůstat a aby udělali maximum pro to, aby moje těhotenství pokračovalo a miminko bylo na monitorech pod dohledem.

Poklesy nebyly nijak dramatické, ale bylo potřeba miminko hlídat, aby se mu v bříšku dařilo. Měla jsem ale velké štěstí. Po delší nemoci se do nemocnice vrátila asistentka MUDr. Zuzana Hodická, Ph.D., která je vedoucí lékařkou a která se mne ujala. Jako jediná mi vysvětlila celou situaci, domluvily jsme se na dalším postupu, najednou mne nikdo propouštět domů nechtěl… Díky paní asistentce jsme to dotáhli až do 36. týdne.

Porod byl 11. 3. 2015, byl velmi komplikovaný, miminku na monitoru velice poklesly ozvy, a když jsem byla otevřená na 8 cm, musela našeho chlapečka paní asistentka vytáhnout kleštěmi. Díky její rozhodnosti a profesionalitě nám zachránila dítě. Patří jí moje velké poděkování. Stejně tak i paní Mgr. Kameníkové, která také u porodu byla. PA byla Bc. Soňa Švestková, se kterou jsem byla také naprosto spokojená. Po porodu jsem byla dost vyřízená a skvěle se o mne postarala. I jí děkuji. Byla jsem šťastná, že je moje miminko v pořádku.

Po té vší hrůze jsem netušila, co mne ještě čeká. Po porodu jsem měla hrozné bolesti. Lékařům jsem to říkala stále dokola, že je mi opravdu špatně, že mě porodní rána hrozně bolí… Slyšela jsem stále stejnou odpověď – těžký porod, nemůžete se divit. Za pár dní mi přinesla MUDr. Petrová propouštěcí zprávu. Opět jsem si stěžovala na bolesti, ale nejen že mne nevyšetřila, ani mi nechtěla dát lék proti bolesti. Protože jsem se nemohla udržet na nohách, vyžádala jsem si paní asistentku Hodickou. Ta mne vyšetřila a zjistila, že se mi po porodu vytvořil hematom. Následovala operace, evakuace hematomu pod úplnou narkózou. Operovala mne přímo paní asistentka. Za pár dní po operaci jsme šli domů. Nyní mám měsíc po porodu a dávám se stále dohromady. Můj stav je však již nesrovnatelný. Za pár týdnů budu úplně v pořádku.

V mém případě naštěstí vše dobře dopadlo. Mám doma zdravého Martínka. Bohužel však na tohle období strachu a tragický přístup a chování lékařů nikdy v životě nezapomenu. Ještě že zde byly dvě osoby, které mi zachránily miminko, asistentka MUDr. Zuzana Hodická, Ph.D. a Mgr. Miloslava Kameníková. Patří jim můj obrovský dík.

Ráda bych vzkázala všem budoucím maminkám, pokud máte nějaký problém, nedejte se. Jenom díky naší neodbytnosti (mojí a mé rodiny) se podařilo moje těhotenství udržet. Je potřeba žádat o vysvětlení situace, o vyšetření, o pozornost tak dlouho, dokud se vám někdo nezačne věnovat. Většina lékařů je zde velice laxních a nemají špinavé svědomí z toho, když se k Vám obrací zády a posílají Vás s problémem domů. Je to opravdu smutné, ale je to tak. Přeji všem hodně štěstí.

Personál: Sestra Miloslava Kameníková, MUDr. Zuzana Hodická, MUDr. Petrová, PA Soňa Švestková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - MoPet 08.04.15 napsala :

Kvůli pokojům na šestinedělí jsem byla rozhodnutá rodit v Bohunicích, ale bohužel měli kvůli rekonstrukci plno (rodila jsem 17.1. 2015). Nicméně si na porodnici na Obilním trhu nemůžu stěžovat.

Spokojenost s personálem: zažila jsem dvě směny a musím říct, že obě porodní asistentky byly velmi milé, šikovné a respektovaly má přání. Vše proběhlo podle mých představ, až na nástřih, který mi museli kvůli urychlení porodu nakonec udělat - PA se mě ale předtím zeptala, jestli to můžou udělat. Malému klesl tep a říkali, že musí jít ven co nejrychleji.

Na doktory jsem měla asi smůlu - doktor na příjmu nebyl moc zkušený a nedokázal určit, zda už jsem otevřená nebo ne (pomohla porodní asistentka - byla jsem na 3 prsty). Během vizity mě vyšetřoval starší pan doktor a přišlo mi to docela necitlivé (po fyzické stránce) a byl takový strohý. Ale naštěstí tam byl jen jednou a v konečné fázi porodu - kvůli komplikacím. Rodila mě totiž mladá doktorka (Sovová), nevím, jestli má ještě málo zkušeností, nebo jestli to bylo skutečně vážné (volali i pediatry), ale ten doktor (asi primář), jí pomáhal.

Jinak personál na šestinedělí a dětské sestry byly taky fajn, asi snad kromě jedné sestry z dětského, které byla nepříjemná, když jsem jednou malého nezvážila před a po jídle. Ale když jsem jí to vysvětlila (malý strašně řval, takže váha se měnila +- o 60g a nešlo to přečíst správně), tak už byla OK.

Spokojenost pobytem: nabídli mi nadstandard, tak jsem ho brala. Samostatné WC a sprcha na pokoji se určitě hodí. Je to teda celkem drahé, ale doporučuji to zvážit, pokud budete mít takovou možnost. Nejen že máte klid, ale hlavně můžete mít návštěvy kdykoliv. Lednička se také celkem hodila. Byla tam i TV a rádio, já využila to rádio. Jídlo nebylo nic extra, ale zase se to jíst dalo. Pokud však čekáte první miminko, tak zas je možná lepší být na pokoji s více maminkami. Nejen, že něco můžete okoukat, pokud jste vše nepobrala když to říkala sestra, ale nebojíte se dítko nechat samotné na pokoji, když jdete do sprchy. Já jsem se docela bála, je pravda že asi zbytečně. Nechala jsem si tam donést i monitor dechu který jsme koupili, protože je dávají hlavně předčasně narozeným miminkům a na nás nezbylo.

Jinak veškeré oblečení pro mne nebo malého na požádání donesli, tak noční košili a oblečky na miminko mít nemusíte - až na odchod z porodnice.

Personál: PA Kateřina Kopřivová, MUDr. Lucie Sovová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zavolat, jestli mají volno a hlavně se nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě dokladů, těhotenské průkazky je asi nejdůležitější toaletní papír, ručníky (minimálně 2), kojící podprsenka s Bepanthenem, síťované kalhotky a plenky pro mimčo. A samozřejmě mobil a nabíječku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 06.04.15 napsala :

Pro Obilní trh jsem se nakonec rozhodla po několika doporučeních z mého okolí a nelituji.

Cca měsíc a půl před termínem jsem byla přijata na pokoj intermediační péče pro hrozící předčasný porod. Hospitalizace trvala 5 dní a za tu dobu jsem se utvrdila v tom, že bych zde chtěla rodit. Sestřičky i doktorky velice příjemné a profesionální. Už v té době jsme začali řešit porod císařským řezem ze zdravotních důvodů a určili si při dalších kontrolách po propuštění jeho termín.

Nakonec jsem byla přijata o 2 dny dříve s rozjíždějícím porodem. Paní doktorka na nočním příjmu (jméno nevím, Slovenka) velice příjemná. Samotný porod císařem a příprava na něj naprosto bez chybičky. Sekce proběhla v epidurálu a po celou dobu jsem byla průběžně seznamována s průběhem, co se bude dít a co se zrovna děje. Anestezioložka si se mnou povídala, abych nevnímala ony nepříjemné tahy spojené se zákrokem. Všichni na sále příjemní, komunikativní, profesionální.

Pobyt na pooperačním a následně na šestinedělí také naprosto bez chybičky. Lékaři a sestřičky ochotní zodpovídat jakékoliv dotazy, aniž bych se cítila jako hlupák, který něco neví. Jednu chvíli jsem měla problémy s kojením, ale za pomocí sestřiček jsme to také zvládli. Když si potřebujete odpočinout (i přes noc) nebo odskočit do sprchy, ochotně vám vaše mimčo pohlídají.

Co se zázemí týče, určitě by potřebovalo nějakou rekonstrukci (hlavně sprchy), ale pokud jde někomu o profesionální péči a lidský přístup, toto se pro vás stane nedůležité. Takže za mě určitě doporučuji.

Personál: MUDr. Dziaková, MUDr. As. Hruban, PA Pavla Nagy, MUDr. Jana Kadlecová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Mana4 11.03.15 napsala :

Sice jsem rodila v roce 2007 a 2010, ale kdybych měla rodit znovu, tak zas na Obilňáku. Sice šestinedělní je katastrofální, jak prostředí tak i některé sestry. U druhého porodu jsem už na to byla připravená a s malou jsem si už poradila a nebála jsem se i ozvat. Ale kvůli čemu bych tam znovu rodila je, že kdyby se něco u porodu stalo, tak na Obilňáku je velmi dobré neonatologické oddělení.

Starší syn měl pozitivní protilátky a můj gynekolog mi neudělal 2. test na protilátky, a tak po porodu jsem zažívala krušné chvíle a personál z oddělení, kde jsou tyto děti, byl na jedničku. A tak si říkám, že já jako mamina vydržím, ale hlavně když vím, že kdyby nastaly komplikace, bude poskytnuta péče.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - KatkaBí 03.03.15 napsala :

Obilní trh nebyl moje volba, původně jsem chtěla hlavně kvůli prostředí rodit v Bohunicích. V 36+3 mi praskla plodová voda a záchranka mě kvůli předčasnému porodu odvezla na Obilní trh.

Rodila jsem v podstatě 30 hodin, prvních 24 hodin jsem strávila na pokoji intermediální péče, plodová voda stále tekla a já se málo otevírala, zbytek na porodním boxu. Porod probíhal zcela přirozeně a byl to pro mne zajímavý zážitek. Nakonec jsem byla ráda, že jsem na Obilním trhu. Personál byl naprosto skvělý, měla jsem štěstí na skvělé porodní asistentky - jak na paní Nagy, tak hlavně na Hanu Lampírovou - jednoduše super ženská.

Pochválit musím i všechny sestřičky na poporodním a novorozeneckém oddělení. Co už je horší, je prostředí, pokud je to možné, je lepší zvolit nadstandard nebo polonadstandard, na kterém jsem byla já. Bohužel standardní pokoje a sociální zařízení se za poslední půlstoletí na Obilňáku příliš nezměnily.

Prvorodičkám bych doporučila hned na začátku poprosit o ukázání správného přiložení k prsu - já to neudělala, pak mi každá sestra malou různě s prsu „štelovala“ a já dorazila domů s totálně popraskanými prsy a ještě po 4 týdnech si je dávám dohromady.

Personál: PA Hana Lampírová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvolit nadstandart nebo polonadstandart - sociální zařízení na chodbě pro celé patro není úplně příjemná záležitost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, plenky a ideálně i bodýčka pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 28.02.15 napsala :

Rodila jsem poprvé a měla jsem strach snad ze všeho, proto jsem byla velmi mile překvapena už samotným příjmem, kdy mě lékařka vyšetřila a rozhodla, že domů už nepojedu.

Poté se mě ujala moc milá a hodná porodní asistentka, která mě vše vysvětlila, domlouvala se na dalším průběhu, ptala se na mou představu o porodu, mých přáních, ačkoliv jsem neměla porodní plán, velmi mě to potěšilo a uklidnilo. Věděla jsem, že se můžu zeptat na cokoliv a na všem se domluvit. Lékařka přišla až na samotný závěr porodu - tlačení a spíše jen vše pozorovala zpovzdálí a nijak nezasahovala. Pak jen zkontrolovala, zda nejsem poraněná, ale neměla jsem ani nástřih, takže to byla jen formalita.

Na šestinedělí jsem měla standardní pokoj, takže jsme tam byly ve 4, ale až tak mi to nevadilo. Vzájemně jsme si pohlídaly miminka, když potřebovala druhá do sprchy a jídlo se taky dalo. Celkově krásná zkušenost a ještě jednou díky úžasné porodní asistentce Lucii Malinkové.

Personál: PA Lucie Malinková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pozitivní myšlení, síťované porodnické kalhotky a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 28.02.15 napsala :

Personál skvělý, ochotný,příjemný. Jídlo dobré. Co se týče péče sestřiček, doktorů, asistentek a vizita apod., tak nemůžu říct nic špatného. Všichni jsou perfektní. Nenapadá mě vůbec nic, co bych vytkla nebo co by se mi tam nelíbilo.

Na pokoji jsem měla skvělé spolubydlící. Jediné mínus bylo, že byla krátká doba návštěv a chodilo se na pokoj, kde nebylo ani pořádně místo. Mohly by být alespoň sedačky na chodbě nebo místnost pro návštěvu, ale to je jen detail. Jinak 100% pro, doporučuji všem!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svoji drahou polovičku. Většinu věcí tam dostanete a co zapomenete, vám dají nebo půjčí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 26.02.15 napsala :

Rodila jsem na Obilňáku, protože v Bohunicích probíhala rekonstrukce.

Musím říct, že příjem, vyšetření, porodní box i samotný porod byla pro mě úžasná zkušenost. Personál byl neskutečný, respektovali můj porodní plán a chovali se ke mně (na to jak nesnáším doktory a nemocnice) úplně skvěle.

Na šestinedělí jsem měla nadstandard, takže super, že manžel mohl být se mnou a na návštěvy kdykoliv. Jídlo bylo taky moc dobré a vizity bezproblémové. Když jsem nechtěla, aby při vyšetření byli medici, mé rozhodnutí respektovali. Doufám, že zde budu rodit zas, nemám, co bych vytkla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnice mi poskytovala spoustu erárních věcí (košile, vložky, oblečení na mimi), takže nebylo potřeba si s sebou toho tolik brát.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Breberysek 14.02.15 napsala :

Rodila jsem na Obilňáku, protože v Bohunicích měli plno. Personál strašný, prostředí strašné. Matky po čtyřech na pokoji, zákaz návštěv… Psycho, už nikdy!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Terezka 23 10.02.15 napsala :

Nám byla tato porodnice doporučena gynekologem a rozhodnutí rodit tady nelitujeme - naopak, vstřícný personál a perfektní služby. Rodila jsem na Obilním trhu 2. 6. 2014 a za asistence profesionálního týmu lékařů a sester (a věřte bylo jich tam v okamžik porodu dost) jsem na svět přivedla dvojčátka přirozenou cestou - proto tolik personálu. :-)

Porod v 38 tt., holkám se moc nechtělo na svět a bylo jim trošičku pomoženo tabletkou, porod trval 3 hodiny a díky všem kolem a hlavně díky partnerovi a MUDr. Križanovi na něj velice ráda vzpomínám. :-)

Tuto porodnici mohu jedině doporučit.

Personál: PA Kristýna Vráželová, MUDr. Szypulová, MUDr. Križan

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, vzít si sebou tatínka a vše společně jistě zvládnete - příchod nového človíčka je přece zázrak.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - jitro 15.01.15 napsala :

Poprvé jsem rodila v Bohunicích, byla jsem v podstatě spokojená, podruhé zde ze zdravotních důvodů. U Obilňáku mě trochu odrazovalo oddělení -už jsem tam byla hospitalizovaná, takže jsem věděla, do čeho jdu. Příjem proběhl v noci, vše v klidu, PA byla úžasná, moc milá a příjemná, klidná…

Ptala se od začátku, jak si porod představuji, zda mám plán, nabízela různé možnosti… Budeme na ni s manželem vzpomínat opravdu v dobrém. Na rozdíl od prvního porodu byla lékařka přítomna pouze u příjmu a až na samotném konci „akce“ a na šití, byla jsem mile překvapena, že porod byl plně veden PA (na rozdíl od zkušenosti z 2011).

Oddělení je zastaralé, ale dá se to přežít, trochu problém vidím se sociálním zařízením - WC ok, ale na sprchu jsem v průběhu 2 necelých dní několikrát čekala. Druhý den se uvolnil nadstandard, tak jsem se přestěhovala.

Otázku nadstandardu doporučuji zvážit, v případě zájmu hlásit již u příjmu! Pro druhorodičku, která už celkem ví, co si miminkem počít, je to paráda, klídeček - ne že by tam nikdo nechodil :), ale je to na opačném konci od dětského, některé NS jsou i v jiných patrech, takže prvorodičkám s obavami bych asi doporučila normální pokoj, třeba už pro pocit, že jim miminko někdo „pohlídá“, když půjdou do sprchy. Na NS je super možnost návštěv - první den jsem seděla na chodbě, protože návštěvní pokoj byl přeplněný zejména kašlajícími staršími sourozenci, na chodbě je židlí taky jen pár…

Na závěr bych dodala, že je to vždy a všude hlavně o lidech, které potkáte, já se přiznám, že jsem měla upřímnou radost z toho, že jsem se setkala se zájmem a ochotou pomoci (za těch pár dní mám pocit, že jsem se tam nesetkala např. se stejnou dětskou sestrou na další směně, ale všechny byly velice ochotné pomoci, poradit, prostě se zajímaly!a to člověku celkově pobyt zpříjemní, když ví, že jeho dotazy a on sám není „na obtíž“).

Personál: PA Lenka Vinopalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na společných pokojích opravdu není moc kam dát věci, takže doporučuju moc si toho s sebou nebrat a pokud víte, že za vámi budou chodit návštěvy každý den, tak vám můžou nosit další zásoby vložek, plenek apod. Lékárna ve dvoře je opravdu dobře vybavená, návštěvy vám můžou leccos dokoupit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaleťák, intim gel na mytí, vlhké ubrousky, přebalovací podložky, 2 látkové pleny, pár kousků oblečení pro miminko (stačí např. 2košilky/body a 2× dupačky/kalhoty), dále mýdlo a ručník do pokoje (na ruce),p okud vám nechutná nemocniční čaj, tak něco k pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - šmikri 07.01.15 napsala :

Pro porodnici „Obilňák“ jsme byla rozhodnutá hned a nelituji.

Svého syna jsem přivedla na svět 21. 12. a jako prvorodička po krásných 3 hodinách a 50 minutách. Personál byl úžasný. Jak sestřičky, tak i doktoři byli velmi milí, laskaví, ochotní a hlavně profesionální! Velké díky porodní asistentce a paní doktorce, která se o mě starala (a že to se mnou nebylo jednoduché).

Pokud bych měla ještě někdy rodit, nebudu váhat a tuto porodnici zvolím opětovně! Momentálně jsem necelé tři týdny po porodu a vše je zahojeno a malý jen a jen prospívá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - vladka33 03.01.15 napsala :

Do porodnice mě přivezla rychlá po 6ti hodinách křížových bolestí a kontrakcí po 6ti až 8mi minutách. Po vyšetření mně bylo řečeno, že jsem otevřená pouze na 1 cm a že to k porodu není. Když viděli, v jakém jsem stavu (v noci jsem spala jen hodinu, byla jsem ubrečená a vyčerpaná), tak mě dali na porodní box.

PA Kateřina byla úžasná, hladila mě a uklidňovala, že po epidurálu bude líp. Epidurál jsem dostala do 2 hodin, mezitím mně píchli vodu. Kontrakce přestaly bolet, křížové bolesti ustoupily, ale zastavilo se otvírání a malý byl pod žebrami - nechtěl sestoupit dolů a věděl proč (byl na mě moc veliký a neprošel by pánví). Řekli mě, že pokud se do 2 hodin nic nepohne dál, budou muset porod ukončit císařským řezem. Chtěla jsem císaře hned a bylo mě vyhověno. Syna mě ukázali hned na sále a za 3 hodiny mě ho přinesli na pooperační k 1. přiložení.

Druhý den mě malého nosili po 3 hodinách a následující den jsem měla na šestinedělí malého u sebe. Kdykoliv jsem mohla zavolat sestřičky z dětského, které mě ochotně poradily ohledně kojení. Spolumamince chlapečka ochotně pohlídali přes noc (potřebovala si po císaři odpočinout).

Byla jsem na pokoji po 2, sociální zařízení bylo hned vedle pokoje. Sice jen 2 WC, ale nikdy jsem nečekala na WC ani na sprchu. Byla jsme spokojená jak na porodním, tak na poporodním, tak s dětskými sestřičkami. Pediatři byli moc příjemní, bylo vidět, že mají oba rádi děti. Cítila jsem se v porodnice bezpečně a dobře. Mohu jen doporučit.

Personál: PA Kateřina Kopřivová, MUDr. Tomáš Nevrtal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ptát na cokoliv, nenechat se odbýt, když Vám na dětském řeknou, že nemohou za Vámi přijít, protože tam jsou samy nebo se střídá směna. Trvat na to, že počkáte. Bude Vám řečeno, že nemáte čekat, ale zkoušet sama, ale během pár minut ke mě sestřička vždycky přišla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košili - nevím, jestli to bylo tím, že jsem byla v porodnici od 25. do 29. 12., tedy v době svátků a mezi nimi, ale košili jsem dostala jen jednu a stejné to bylo i s oblečením pro miminko. Proto doporučuji vzít si s sebou pár bodynek nebo košilek a látkové plínky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 02.01.15 napsala :

Vše perfektní, není co víc dodat. Jen tak dál. :-)

Já můžu jen srdečně poděkovat celému personálu gynekologicko - porodnického oddělení na Obilním trhu. Jmenovitě porodní asistentce Kateřině Kopřivové, Dr. Evě Filipinské a všem ostatním na noční směně ze 30. 12. 2014, bez nich bych našeho syna porodit nezvládla.

I po porodu jsem se měla jako v bavlnce, starali se o mě jako o vlastní - můžu říct, že to byl můj nejlepší pobyt v nemocnici.

Personál: PA Kateřina Kopřivová, MUDr. Eva Filipinská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - zeleny čaj 24.12.14 napsala :

Mám čerstvou zkušenost s touto porodnicí. Dne 22. 12. se zde narodil syn. Byl to můj druhý porod a byl opravdu krásný. Od bolestí, co už přestali být nepříjemné, ale opravdu bolestivé, byl malý na světě za 3 hodiny, a to vše díky naprosto skvělé PA Kaštanové.

Šestinedělí - pokoje normální, nijak hrozné. WC a sprcha na chodbě, nikdy se nestalo, že by maminky museli čekat. Personál většinou příjemný.

Dětské - super, sestry příjemné. Je tady ovšem nedostatek dětského oblečení, takže je potřeba vzít si svoje.

Personál: PA Kaštanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení na miminko, noční košile - upozornili mě, že mají moc mamin, proto málo košilí náhradních, velké přebalovací podložky, dostatek vložek, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Jenisa 16.12.14 napsala :

Do porodnice mě předal ošetřující gynekolog ve 29.tt kvůli otevírajícímu se čípku a hrozícímu předčasnému porodu. Původně jsem se rozhodovala mezi Bohunicemi a Obilním trhem, situace to tedy vyřešila za mě.

Personál porodního oddělení byl velmi příjemný, staral se o mě doktor Križan, dokonce za mnou přišel pan doktor z neonatologie, aby mi řekl eventuality, kdyby se dítě narodilo už takto brzy. Nakonec porod rozehnali, poslali mě domů a jezdila jsem na kontroly do ambulance porodního sálu. Tam to někdy trvalo dlouho, záleželo na situaci. V ambulanci je málo soukromí.

Podruhé jsem byla hospitalizovaná za měsíc kvůli problémům s placentou, porod proběhl akutním CŘ, rodila mě MUDr. Hodická. Jizva se zahojila v pořádku, nebyly komplikace. O dítě se starala MUDr. Kaplanová, o malého bylo dobře postaráno.

Nepříjemnou zkušenost jsem měla jen na gynekologickém oddělení, kde jsem byla hospitalizovaná po porodu. Neměla jsem žádné zkušenosti s kojením a poprvé jsem začala odstříkávat a přikládat až třetí den po porodu, čekala bych v tomto směru větší důraz na informovanost ze strany personálu. Oddělení je neuvěřitelně zastaralé, co se týká sociálního zařízení i pokojů. Na patře na chodbě jen dva záchody a dvě sprchy. Jídlo v případě potravinové alergie nic moc, navíc jsem za svůj pobyt dostala třikrát jídlo s alergenem, což by určitě nastávat nemělo!

Nepříjemná byla doktorka Kadlecová i většina sester na gynekologickém oddělení. Ale nevím, jak je to na klasickém šestinedělí.

Personál: Asistent MUDr. Križan, MUDr. Hodická, MUDr. Jana Kadlecová, MUDr. Kaplanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebýt příliš ve stresu. Vypsat si na papír rodinnou i osobní anamnézu, léky co užíváte, kontakty na příbuzné, rodné číslo manžela, adresu zaměstnavatele.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Psylium v tabletách nebo sušené švestky, strava je chudá na vlákninu. Minimálně dva ručníky. Přehlednou tašku, která se vejde pod postel, na pokojích nejsou skříně. Zásobu síťovaných kalhotek a porodnických vložek. Papírové utěrky na očistky, pantofle do sprchy, jelení lůj na rty, případně vincentku do nosu, je tam suchý vzduch. Ucpávky do uší, před porodem se často hodí, protože můžete být na pokoji s dalšími rodícími maminkami a některé jsou velmi expresivní v hlasitosti projevu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - katkaaa31 03.12.14 napsala :

Když jsem se rozhodovala, kde budu rodit, měla jsem jasno: buď „Obilňák“ nebo Bohunice. Nakonec vyhrál „Obilňák“ a i přes hodně těžký porod nelituji.

Na ozvy jsem začala jezdit asi měsíc před porodem a nikdy jsem tam nečekala několik hodin, jak jsem četla. Paní doktorku jsem měla vždy stejnou, ale jméno už nevím. Termín porodu byl 23. 10., ale přenášela jsem. Dne 27. 10. mě od rána začalo bolet břicho, jako když přichází menstruace, ale nic pravidelného. Odpoledne jsem byla objednaná na ozvy a tady mě paní doktorka řekla, že jsem otevřená na 3 cm a že to vypadá, že brzy porodím, tak ať si zajedu pro kabelu a tak za dvě hodiny přijedu.

V 7 hodin večer byl nástup na porodní box, kde se mě ujala úžasná porodní asistentka Eliška Kudrnová. Pak to začalo. V 8 hodin klistýr, v 9 hodin mně práskli vodu a v 10 napíchli kapačku s oxytocinem. To bylo peklo, šílené peklo a porod stále nepostupoval.

Už to vypadalo na císař, ale po píchnutí epiduralu jsem se otevřela na 10 cm, takže porod mohl vesele začít, ale nezačal. Nemohla jsem tlačit a i malá se tam nějak „šprajcla“, takže jednu chvíli byli u nás na boxu snad všichni kromě uklízečky. :) Asistentky mě tlačily na břicho, doktorky povzbuzovaly, ať pořádně tlačím, ale bohužel. Nakonec byl povolán doktor Křižan a malou vytáhl za pomocí té vakuové pumpy (vexu). Linda se narodila o půl 4 ráno 28.10. A já nakonec pro přirostlou placentu a velké šití skončila na sále.

Na oddělení šestinedělí jsem přijela o půl 7 ráno úplně vyřízena a celý den byla mimo a dostávala transfúze pro velkou ztrátu krve. Sestřičky jak z šestinedělí, tak z novorozeneckého byly naprosto perfektní, se vším poradily, do sprchy pomohly, příkrm daly, když nešlo kojení, tak poradily. Nemůžu si tam stěžovat vůbec na nic, snad jen na krátké návštěvy a příšerné vedro na pokojích, ale to je kvůli prckům. :) Takže jsem po třech dnech odjížděla sice po hodně náročném porodu, ale s krásnou a zdravou dcerou, a to díky personálu porodnice. Takže ještě jednou DÍKY VŠEM. Za nás rozhodně palec nahoru. :)

Personál: MUDr. Křižan, MUDr. Dziaková, PA Eliška Kurnová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, dobrou náladu, ven to stejně musí. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák a vodu. Ten čaj, co tam je, je nic moc.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - MaminkaPavlicka 27.11.14 napsala :

Syn se narodil letos v létě (červenec 2014) a měla jsem v úmyslu rodit v porodnici Brno Obilní trh.

V noci mi začala odtékat krev a hlenová zátka a měla jsem kontrakce. Manžel mě odvezl na pohotovost do zdejší nemocnice. Sestřička byla velmi příjemná, zato začínající „paní doktorka“ neumí ani pozdravit a o tom, jakým sadistickým způsobem mě vyšetřovala, mám noční můry dodnes. Na vyšetřovací nástroje se ani neobtěžovala použít gel a způsob jednání byl otřesný. Lituji, že jsem si to nechala v tu chvíli líbit.

Syn se narodil o pár hodin později, ale už v jiné nemocnici (Bohunice). Paní Szypulová, jak jsem zjistila, má služby v obou fakultních nemocnicích. Naštěstí u samotného porodu jsem ji neměla.

Personál: MUDr. M. Szypulová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 08.10.14 napsala :

Rodila jsem zde letos v září.

Porod byl vyvolávaný. První den mi zavedli tabletku - byla jsem na pokoji pro rizikové těhulky - WC + sprcha na pokoji. Večer mi začaly kontrakce po 5 minutách, ty byly celou noc. Spát se nedalo, tak jsem trávila čas ve sprše.

Ráno druhá tabletka a kontrakce po 1,5 minutě, to už jsem byla na porodním sále. Krásný pokoj - vana, balón, stolička atd. Manžel byl se mnou. V deset hodin už jsem nemohla prodýchávat kontrakce, tak jsem požádala o epidurál. Zabral na výbornou a já si zbytek porodu opravdu užila - bez bolesti, jen jsem cítila tlak. Porodní asistentka byla milá po celou dobu, vše vysvětlovala. Udělala malý nástřih, který jsem už třetí den necítila. Je zde hodně mladých lékařů, ale nesetkala jsem se s nikým neochotným.

Spokojenost jak na porodním, tak i na šestinedělí. Je to sice zastaralé, ale ty tři dny člověk vydrží. A sprcha je na patře - vždy když jsem tam šla, tak tam nikdo nebyl. Takže se také dalo vydržet. Jediné mínus je návštěvní místnost, ve které jsou jen 4 stoly, takže návštěvy pak stojí na chodbě, nemají si kam sednout, protože na pokoj nemohou. Jídlo taky dobré.

Personál: PA Pavla Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid. :-) Šlo to dovnitř, musí to i ven. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimi, vlhčené ubrousky, poporodní vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 11.09.14 napsala :

Co se týká porodu, klidně bych na Obilním Trhu rodila znovu. Šla jsem na vyvolávaný porod dva dny před termínem (kvůli ředění krve jsem nesměla přenášet) a porod mi vedla perfektní PA Soňa Švestková v doprovodu mé kamarádky a lékařky Soničky Pánkové. Malá na svět vykoukla po 9 hodinách porodu v 15:50 hod. Šla jsem ještě na sál kvůli tomu, že mi neodešla placenta. Po 3 hodinách na JIP (kde byly velmi hodné sestřičky) jsem došla na odd. šestinedělí.

Díky tomuto oddělení už se do Brna na Obilní Trh ani nepodívám. Přístup sester naprosto katastrofální - hlavně dvou, každá na jiné směně. Jedna na mě byla zlá kvůli tomu, že jsem malou neuměla nakojit a předhazovala mi jiné maminky za vzor (byla jsem díky tomu dost v depresích jako prvorodička). Druhá zase na mě řvala, že mám malou opruzenou (což nebyla pravda, protože měla alergickou reakci na plenky Huggies, které mi přivezl manžel). Jídlo naprosto katastrofální. Domů jsem odjížděla vystresovaná, nevyrovnaná.

Takže za mě - porod ano, šestinedělí nikdy v životě!

Personál: MUDr. Soňa Pánková, PA Soňa Švestková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kvůli oddělení šestinedělí rodit opravdu jinde.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Martigny 09.09.14 napsala :

Původně jsem chtěla rodit v Bohunicích, ale měli plno. Už na monitory jsem chodila na OT, tak jsem tam zůstala.

Měli jsme supr porodní asistentku slečnu Sokolovou, která se o nás s mužem skvěle starala a vždy ráda vysvětlila, co se bude dít. Vystřídalo se u nás hodně sester a doktorů, protože jsem po 20 hodinách skončila akutním císařem. Všichni byli nanejvýš profesionální a empatičtí a to opravdu po celou dobu. Jen mě mrzí, že mi nedali dřív epidural (až na poslední hodinu), nicméně anestezioložky také strašně hodné. :-) A mladé paní doktorky -Kadlecová a Surgentová - moc šikovné. Jizva je krásná.

Na oddělení šestinedělí všichni také moc hodní, sestřičky opravdu milé a rády vše vysvětlily a poradily. Pokoje jsou starší a po třech, pokud mají všechny maminky u sebe mimča, tak je to docela náročné. Za čtyři noci jsem se vůbec nevyspala. Nevýhody - pokoje po třech, záchod a sprchy na chodbě. Nicméně tohle všechno se dá vydržet a přístup personálu vám to vynahradí. Úklid a čisté košile i oblečení pro mimi každý den. Návštěvy na chodbě nebo na návštěvním pokoji, ale tam bylo většinou dost lidí.

Za mě mohu porodnici jen doporučit. :-) Určitě bych tam rodila znovu.

Personál: MUDr. Surgentová, MUDr. Kadlecová, PA Sokolová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimi, poporodní vložky (pár jich dostanete), ručníky, toaletní papír, župan, vysoké poporodní kalhotky. Oblečení na mimi dostanete, ale hodí se vzít i zavinka, kdyby si ji v noci počůralo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Matýska82 19.08.14 napsala :

5.5.2014 se nám v porodnici Obilní trh narodil syn. Musím říct, že profesionální tým lékařů, sestřiček a porodních asistentek byl perfektní. Dokonalá organizace personálu zajistila jedinečnou péči, kterou syn v počátcích potřeboval. Také neonatologický tým oddělení 11 byl vstřícný a sestřičky na oddělení 10 také. Nebyl problém se na cokoliv zeptat, i když ptát jsem se musela. :-)

Porodní pokojíčky jsou útulné a celkově to na rodící maminku působí pozitivně. Bohužel celá porodnice je značně opotřebovaná a velká rekonstrukce by ji pomohla. Určitě by zmodernizování pokojů působilo pozitivně na maminky, které mají plnou hlavu dojmů a plné ruce práce s miminkem. To je asi jediné minus této porodnice. Bohužel si nevzpomenu na jméno tmavovlasé sestřičky s culíkem, která byla úžasná, naučila mě odstříkávat a měla profesionální a pozitivní přístup. Také sestřička Kameníková je zlatá, vše zajistí a pomůže. Porodnici vřele doporučuji!

Personál: Lukáčková, Janáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše se ptát, každý rád odpoví a pomůže. Nesetkala jsem se s nikým nepříjemným. Porodní oddělení úžasné!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové vlhčené ubrousky, crosky, ručníky, intim gel.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - bubali 03.07.14 napsala :

Porodní sály jsou krásně zrekonstruované, každá místnost v jiné barve. Během 1. fáze porodu jsem měla možnost zavřít se ve sprše a poskakovat na gymnastickém míči, byla to sranda. :) U porodu asistovala i studentka, byla příjemná a měla velmi užitečné rady, vůbec nepřekážela. U porodu byl otec, měl možnost přestřihnout pupeční šňůru, kterou s radostí využil. Po porodu mi dítě nechali na prsou 2 hodiny a nechali nás o samotě.

Rooming-in se nám výborně hodil, akorát otec byl s námi jen během návštěvních hodin. Je třeba si připlatit nadstandard, aby mohl být otec nonstop s maminkou a malým. Jídlo je průměrné. Je dobře, když rodina přinese mamince vodu a ovoce, je to třeba na dobré trávení. Sestry dobře organizované, vždy pomohly a poradily.

Šla bych tam rodit znovu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Není nutné oblečení pro malé ani pro mámu, akorát něco na cestu z porodnice domů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - mitote 25.06.14 napsala :

Na Obilňáku jsem rodila v říjnu 2012. Předtím jsem tam ležela na JIP pro předčasný odtok plodové vody. Porod byl ve 25. tt. Personál byl naprosto úžasný, chápavý a milý.

Samotný porod byl i přes situaci velice příjemný. Nikdo mě a manžela nerušil, porodní asistentka nás jednou za hodinu zkontrolovala, byla ochotna odpovídat na dotazy a byla velkou podporou. Holčička se narodila koncem pánevním. Druhá doba porodní proběhla hodně rychle a hlavně dobře, díky tomu měla dcera výborný start do života i přes extrémní nedonošenost. Obrovské poděkování patří MUDr. Hodické a PA Bulové. Po porodu jsem ještě musela podstoupit revizi. Krásné bylo, když jsem se probrala, že na operačním sále vedle mě seděl manžel.

Na šestinedělí jsem byla umístěna s jinou maminkou bez miminka. Nicméně jsem se nechala přeložit na nadstandard, kde jsem měla klid a soukromí.

Dcerka byla necelých 7 týdnu na JIRP, po té na intermedialu a nakonec jsme společně byly na rooming-in. Zkušenost mám více než pozitivní. Lékaři milí, obětaví, snažili se vše vysvětlit, uklidnit nás. O dcerku se postarali výborně a díky ním mám naprosto zdravou holčičku.

Personál: MUDr. Hodická, PA Bulová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybírejte porodnici podle toho, která má novorozeneckou JIP.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nakonec není potřeba nic, neměla jsem nachystané nic, vše dokoupil manžel v den porodu v nemocniční lékárně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 14.05.14 napsala :

Dnes jsem se vrátila s porodnice Obilný trh a mám opravdu hlavně pozitivní zkušenosti z etap, které jsem si v porodnici prožila.

Bylo mi doporučeno vyvolání porodu z důvodu přenášení plodu. Preindukční postupy trvaly dva dny. Během vlastního vyvolávání porodu nastalo mnoho komplikací, které by pro mne ani pro miminko nemuseli dopadnout dobře. Díky odbornému a včasnému zásahu lékařky, milé porodní asistentky Bc. Elišky se nám narodila krásná zdravá holčička.

Oddělení šestinedělí je sice neútulné, zastaralé, ale pracují zde sestřičky a doktoři, na kterých je vidět, že je práce naplňuje a snaží se pomoci. Ještě lepší zkušenost mám pak ze sestřiček a lékařek na novorezeneckém oddělení č. 10. Jejich trpělivost s maminkami po porodu je úctyhodná (často musejí některé věci např. ohledně kojení říkat x-krát za den).

Zhodnotím to asi takto: Moc děkuji VŠEM zaměstnancům Obilného trhu za pomoc při narození naší dcery. Moc si vážím jejich péče a trpělivosti, které projevovali během šesti dnů, které jsem v této porodnici strávila. Pokud budu rodit znovu, neváhám jít do této porodnice znovu.

Personál: PA Eliška

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou kartičku, těhotenskou tašku, vložky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - ellen11 06.05.14 napsala :

Rodili jsme na Obilním trhu 10.3.2014.

Docházela jsem tam předtím na monitory. Personál naprosto perfektní. Při příjmu také vše proběhlo profesionálně a rychle. Porod vedla naprosto úžasná porodní asistentka Láníčková Hana. Našemu porodnímu plánu/přání bylo vyhověno. Po porodu jsme byli až na standardní ošetření miminka na porodním pokoji sami.

Při příjmu na šestinedělí nám nikdo neřekl, kdy uvidíme miminko (viděli jsme ho až ráno okolo 9. hodiny). Měli jsme nadstandard, za který jsme zaplatili 4000 Kč (tatínek byl s námi). Nadstandardem se to nazvat nedá, nebylo tam nic, co by mělo být, prostě jen velký starý pokoj pro dva. Člověk to neřeší, je rád, že má ten pokoj a chlapa vedle sebe. Jídlo normálně nemocniční, ale dobré. Sestry z ženského odd. perfektní, sestry a doktoři z dětského už horší.

Každopádně pokud budeme ještě rodit, tak tady. :)

Personál: PA Láníčková, MUDr. Szypulová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 18.04.14 napsala :

Rodila jsem 9.10.2013 a já i manžel jsme byli moc spokojení.

Porodní pokoje jsou moc krásné, neslyšela jsem ostatní rodičky, měli jsme soukromí. Manžel byl překvapený, že v tom „obýváčku“ se narodí miminko a nebudou nás převážet nikam na sterilní sál. :-) PA i studentka nám vše vysvětlily, vždy nechaly čas na rozmyšlenou, poradily a i ve 2 ráno s úsměvem. Paní doktorky také moc příjemné, i když pak rozhodly o ukončení porodu císařem (malý se do porodních cest dral ouškem) pak nás ještě obě ujistily, že příští porod by mohl jít i přirozeně.

Strávila jsem jeden den na pooperačním, miminko mi nosily sestřičky na kojení (skvělá byla studentka Markéta), poradily, pochválily, super přístup.

Na šestinedělí jsem byla první 2 dny sama, až druhý den večer přivezli maminku po předčasném porodu takže mimčo neměla u sebe. Je pravda, že oddělení je velmi zastaralé, WC a sprchy pouze na chodbě, ale to se dá těch pár dní přežít. Důležitější pro mě byl přístup a na ten si opravdu stěžovat nemůžu. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém oddělení byly moc fajn a vždycky pomohly, miminko pohlídaly, když bylo potřeba. Nikdy nebylo nic ve spěchu, prostě se nám věnovaly.

Přišla za námi rehabilitační sestra, vysvětlila, jak cvičit, na co si dát pozor. Také jsme měly přednášku dětské doktorky, ohledně péče o dítě, syndromu náhlého úmrtí kojence a resuscitace.

Úklid, výměna prádla a oblečení každý den, případně i častěji na požádání.

Určitě tady budu rodit znovu, byla jsem moc spokojená.

Personál: MUDr. Jana Kadlecová, MUDr. Marcela Pastorčáková, PA Michaela Galařová, studentka Monika

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Lentilla 15.04.14 napsala :

V porodnici na Obilňáku jsem rodila 12.12. 2013. Měla jsem rodit v Bohunicích, ale tam měli plno. Měla jsem strach z Obilňáku, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem rodila tam.

Měli jsme skvělou porodní asistentku, snažila se nám ve všem pomoct a vyhovět.

Jinak na šestinedělí také super sestřičky - jak ty, co se starali o nás o maminky, tak ty, co se starali o miminka. :) Akorát, co má svoje mínus, tak na pokoji není záchod a sprcha, chodí se ven na chodbu. A návštěvy nemůžou na pokoje, ale jen na chodbu, je tam návštěvní místnost, ale ta je malá. Taky mi tam moc nechutnalo. Jinak si teda nemůžu stěžovat, personál ok, doktoři ok. :) Jinak pyžama vám také vymění, kdykoli si řeknete, i postele převlečou. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ponožky, pantofle a hlavně pití, dají vám jen čaj a mně teda moc nechutnal. :) A také poporodní vložky a toaletní papír!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 14.04.14 napsala :

V porodnici na Obilním trhu jsem rodila v září 2012 a až na pár malých výhrad bych sem šla s chutí znovu.

Porodní boxy - krásné, nové, manžel mohl být celou dobu se mnou. Byla jsem na boxu s vanou, protože původně jsem chtěla rodit do vody, ale kvůli odběru pupečníkové krve jsem musela na postel. Ale i tak jsem ve vaně strávila více jak hodinu a byla to úžasná úleva, kterou vřele doporučuji.

Přijali mě v devět večer, ve 2:50 se malý narodil a v půl šesté mě odvezli na šestinedělí. Porodní asistentky i doktoři byli velmi milí přátelští, jen když mě přijímali, tak jsme tam rodily dvě a když mě odváželi na šestinedělí, tak se rodilo skoro i na chodbě.

Šestinedělí - tomuto oddělení by už konečně mohly dopřát velkou rekonstrukci - pokoje staré, postele omlácené, v pokojích tma - což se děti špatně sluní proti žloutence. Na pokoji 2-4 rodičky, přetopeno a zároveň strašně táhlo kolem oken. Sestry některé milé, jiné zase protivné, ale co už - když byla některá protiva, tak jsem šla za jinou. :-) Strava dobrá, porce velké. Uklízečky šůrovaly poctivě. Jenom mi připadá zbytečné ženu po porodu budit kvůli teploměru apod. No a hlavně na oddělení šestinedělí je docela málo mít dva záchody a dvě sprchy pro všechny rodičky. Už by tak vyhlášená porodnice měla dostat peníze na rekonstrukci!

Novorozenecké oddělení - úplně nejúžasnější přístup sester a doktorů. Kdykoliv člověk může přijít, zeptat se, vyměnit oblečení pro maličké. Poradí, podpoří fyzicky i psychicky - super přístup. Kojení nemohu ani chválit ani kritizovat - nějak tak mi to naštěstí šlo samo a bez počátečních velkých bolestí a kojím dodnes 19 měsíců.

Hostinský pokoj - tento pokoj jsem využívala dvě noci, protože malý měl silnou žloutenku, pokoj pro 4 rodičky - byly jsme tam naštěstí jenom dvě a setkáváme se dodnes. Po přestěhování na tento pokoj byly sestry z novorozeneckého ještě milejší než normálně - super přístup.

Určitě všem doporučuji tuto porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nenervujte - těšte se, že miminko bude za chvíli u Vás.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické kalhotky, vložky, prsní vložky - podprsenku, plenky pro miminko, vlhčené ubrousky, balenou vodu, ručníky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - Anonymní 14.04.14 napsala :

Rodila jsem teď v únoru.

Porod probíhal skvěle, jako prvorodička si nemůžu stěžovat! Porodní boxy jsou pěkné a podle mě i dobře vybavené. :) Partner mohl být po celou dobu se mnou. :) Porodní asistentka Štancelová byla opravdu skvělá a moc nám pomáhala. :) I když porod skončil nakonec akutním císařem, musím říct, že na porod, který trval asi 7 hodin, ráda vzpomínám. :)

Ale měla jsem nadstandard, na který jsem si musela čekat dva dny na pooperačním. Musím říct, že za ty peníze, což činilo dohromady 1500/den (já 1000 Kč, dítě 300 Kč, partner, který tam byl se mnou 200 Kč), to nestálo za to. Na pokoji jsem měla postel pro sebe. Pro partnera příšerný rozkládací gauč, který neskutečně vrzal, nedalo se na něm spát, tak pro neochotu sestřiček spal přítel jednu noc na zemi, což byl opravdu vrchol všeho!

Druhý den jsme požadovali, aby nám přivezli normální postel, což nám bylo řečeno, že v celé nemocnici není ani jedna volná a že přece nevezmou postel nějaké mamince. Pokud se mi to prý nelíbí, můžu jít na normální pokoj. Nechápala jsem, jak si můžou dovolit takové chování! Co to je za přístup!? Po celém dnu dohadování šel přítel za vrchní sestrou na jiné oddělení a postel byla do 5 minut na mém pokoji, přístup za všechny prachy! Jedná se o nadstandardy na 7. oddělení, pokoj číslo 5, mám ten dojem. Všechny ostatní pokoje mají normální postel. Přístup některých sester opravdu příšerný!

O kojení ani nemluvím, jako prvorodička jsem neměla žádné zkušenosti. Jelikož jsem ležela na pooperačním, chodila sestra každé 3 hodiny s malou na kojení. Přiložila mi ji k prsu a malá hodinu pila z jednoho prsu! Jelikož jsem se nemohla ani pohnou a sestra mi ani nebyla schopna říct, že by se měli po 10 minutách střídat prsa! Šílené, měla jsem pak problém se rozkojit. Ale do 4 dnů už jsem plně kojila, i když to byl horor, neskutečně mě bolely bradavky (ještě aby ne, když malá sosá z jedné hodinu!). O přikrmování ani nemluvím, aspoň kdyby mě informovali, ale to ne! Já jsem to zjistila až z papíru, do kterého píšete, jak malá papá.

Dětské sestřičky byly ale skvělé. Kdykoliv jsem cokoli potřebovala, ihned byly u mě a radily mi! :)

Personál: porodní asistentka Štancelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 02.04.14 napsala :

Na Obilním trhu jsem rodila před 25 lety, přístup lékařů a personálu výborný, o to více jsem byla velmi zklamaná přístupem personálu (až na dvě, tři výjimky) k dnešním rodičkám.

Dcera rodila minulý týden císařským řezem, to jediné proběhlo tak, jak mělo, ale pak jsem se nestačila divit. Neprofesionální přístup tzv. „sestřiček“ byl pro mne šokující. Dcera byla prvorodička a porodila o tři týdny dříve, takže i to byl pro ni stres. Malý nechtěl sát, žádné rady jak na to. Nasazení kloboučku na prso a hotovo. Žádné rady jak pracovat s prsy, čeho se vyvarovat, nic. Po pěti dnech v porodnici „byli inventáři“. Šestý den „šup“ s nimi domů. To nevadí, že malý „pořádně nesál“, že dcera měla boule na prsou, že nedržela malého nahého a nekoupala ho a že má dětskou žloutenku, i když na hranici. Hlavně že se uvolnilo místo v porodnici a mohli honem nabrat další rodičku.

To co následovalo doma, to bylo jak z hororového filmu. Musím poděkovat laktační asistence p. Kovaříkové, na kterou jsme získali číslo, která byla ochotna k nám přijet a poradit co a jak. Proto doporučuji rodičkám tuto paní vyhledat na internetu a před porodem se s ní spojit a chodit do jejího kursu, kde vám poradí co a jak ohledně kojení. Nespoléhejte na nemocnici. Tam jste pro ně pouze „suma pro pojišťovnu“.

Jelikož mám tři děti a rodila jsem před 30 - 25 lety, tak jsem ráda, že to bylo v té době a ne nyní. I když dnes se vybavení nemocnic nedá srovnat s tím, co bylo za nás, ale bohužel se vytratil ten „zdravotní přístup“ k pacientkám, rodičkám.

Přeji všem budoucím rodičkám hodně zdaru.
Milena

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - Nyu 19.03.14 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v prosinci 2013 jako prvorodička. Už v ambulanci mě zarazilo, jak tam rodící maminky stepovaly na chodbě v noční košili mezi ostatními, které čekaly na kontrolu a monitory. Doufala jsem, že budu rodit v noci, aby se mi nic takového nestalo a nakonec se podařilo. V den termínu mi při kontrole doktor udělal tak bolestivou prohlídku, že jsem myslela, že ani nedojdu k autu. Nakonec jsme tedy v noci vyjeli.

Co se týče porodního boxu a porodní asistentky, nemám žádné výhrady. Podepsala jsem i papír se svolením, aby u mého porodu mohla být učenka. Samotný porod, leč musel být nakonec ukončen po dlouhých hodinách císařským řezem, protože dcera nesestupovala do porodních cest, jsem si opravdu „užila“. Na operačním sále všichni příjemní, akorát mě pak trochu vystrašil přítel, od kterého zaznělo, že ven ze sálu vyběhával personál s hláškami jako „Nemáme odsávání“ apod., tak mě trošičku zamrazilo.

Když byla dcera konečně na světě a já byla došitá a připravená na převoz na pooperační, kam návštěvy nesmí, tak jsem se dozvěděla, že se s přítelem už neuvidím, protože ho honem honem poslali na zaplacení poplatku za otce u porodu. Takže jsme se viděli až další den, což mě neuvěřitelně rozhodilo, protože jsem na něj velice citově vázaná. To mě velmi rozladilo na celou dobu „pobytu“.

Na oddělení šestinedělí jsem se naprosto zhrozila. Naprosto přetopeno, vydýchaný vzduch, když pominu zastaralé vybavení, prostě mi nebylo absolutně příjemně. Na pokoji jsme byly 3 prvorodičky, byly to bezvadné holky, se kterými jsme se navzájem dost psychicky podporovaly, protože přístup personálu byl naprosto neprofesionální. Jako promiňte, ale vysloveně „vydeptat“ prvorodičku, jaká je to matka, že jí dítě 2 dny po porodu nepřibývá, je naprostá zhovadilost!

Záchody a sprchy přes chodbu pro mě byly po císaři absolutní hrůza. Všechno se dělo pomalu v jeden okamžik. Vizita byla doslova k smíchu a ještě nás chodily buzerovat ženské, že by si rády odnesly nádobí po jídle, i když jsme neměly pomalu ani na jídlo čas.

Sestry na dětském byly většinou nepříjemné. Měla jsem s malou problém s přisáváním (předtím jsem nikdy nevěřila, že kojení může být problém, dost jsem si toho načetla a nakoukala na instruktážních videích), ale to, co předvedly sestry na novorozeneckém, bylo ve všech těch instruktážích hodnoceno jako chyby při kojení. Prostě čapnou a zmáčknout bradavku, až mamince vytrysknou slzy a rvou dítě k prsu.

Bylo mi jednoduše tak nepříjemně a byla jsem tak zoufalá, že jsem většinu času v porodnici probrečela a doma jsem z toho nemohla měsíc vzpamatovat. Pokud budu ještě někdy rodit, možná dám Obilňáku ještě šanci, ale pro prvorodičky tuhle porodnici rozhodně nedoporučuji, protože to je velká porodnice s hodně rodičkamia a nikdo se vám tam nebude věnovat tak, jak třeba mimo Brno v menší porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jste prvorodičky, zkuste menší porodnici, kde se možná dočkáte trochu jiného přístupu, mě tahle porodnice přijde jak ve frontě na maso, s prominutím.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně do tašky toaletní papír, porodnické vložky, pohodlnou kojící podprsenku a vložky do ní, dost plenek pro miminko.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - mika22 28.02.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila v únoru 2012.

Po medicínské stránce si nemůžu stěžovat, ale co se týče přístupu, tak zkušenost s personálem na porodním sále byla příšerná, pro mě i pro manžela. Minimální empatie, nerespektování manžela jako otce dítěte, který má při porodu také práva. Podrobněji popisuji v deníčku Mé dva porody.

Oddělení šestinedělí není moc moderní, záchody jsou na chodbě, což se po císaři zda daleko. ;-) Na personál šestinedělí si nemůžu stěžovat, ale ani ho chválit do nebes.
Ovšem zkušenost se sestřičkami z novorozeneckého byla většinou velmi pozitivní. Díky jedné z nich mohl manžel vidět dceru chvíli po porodu. Díky další jsem už 4. den po císaři plně kojila.

Jediná negativní zkušenost byla, když jsem říkala, že má dcerka asi teplotu, tak mi řekli, že nemá. Ovšem odpoledne byla na chvíli na novorozeneckém (měli jsme nějakou přednášku) a když jsem si ji brala, tak mě vyděsili, že dítě opravdu teplotu má, že zhublo a že ji musí dát příkrm.

Personál: PA Janáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchat instinkt, když se jim něco nezdá, tak se nedat odbýt. Připravit si porodní plán.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - dolorosa 21.02.14 napsala :

Na Obilňáku jsem rodila v srpnu 2012 a podruhé (letos) tam nepůjdu. Měla jsem smůlu, že jsem se rozrodila po bouřce v den, kdy měla porodnice 13 porodů. To bych brala jako polehčující okolnost.

Moje výhrady:

 • hodinu jsem čekala v čekárně na uvolnění porodního boxu, měla jsem odteklou plodovou vodu a kontrakce po 2 minutách
 • box byl po předešlé rodičce zjevně pouze narychlo očištěn, ale to mi v té chvíli vadilo nejméně
 • na epidurál jsem čekala přes 3 hodiny
 • personál se v podstatě dobrovolně neobjevoval, musela jsem několikrát vyslat partnera, aby šel někoho sehnat. Zpětně mi pak řekl, že v doktorském pokoji seděli mladí lékaři, popíjeli kafe a pokaždé jen řekli, že to je práce porodní asistentky
 • také zpětně jsem se dověděla, že chudák porodní asistentka nás rodila 3 najednou!
 • během šití byla lékařka odvolána k pacientce na nadstandardu. Nemohli jsme uvěřit vlastním očím, když lékařka přerušila šití, zabodla jehlu do polštáře a odešla. (pak se po nějakém čase vrátila a došila mě, ale tohle byl opravdu masakr)
 • kvůli mým poporodním komplikacím bylo miminko odvezeno na novorozenecké oddělení, odkud jsem ho pak ale měla hodně velké potíže dostat k sobě. Partner měl také potíže vynutit si, aby se směl na dítě vůbec podívat.
 • propuštění - v podstatě vyhození - proběhlo tak narychlo, že partner neměl ani 45 minut na to, aby si domluvil odchod z práce a přijel pro nás
 • nejhorší památkou z Obilňáku je ale infekce, kterou tam syn chytil a strávili jsme pak týden na infekčním na kapačkách. Za tuhle nákazu nicméně porodnice převzala odpovědnost a proplatila nám regulační poplatky za hospitalizaci
 • poslední výhradou je nedostatečné propouštěcí gynekologické vyšetření. V důsledku špatně vyčištěné dělohy jsem 9. den po porodu skončila v Bohunicích.
 • špatně vyplněna propouštěcí správa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tvrdě stát za svými požadavky, nenechat se odbýt neochotným personálem, trvat na řádném vyšetření, dožadovat se informací. Nebudou vás mít rádi, ale zvýšíte své šance přežít to ve zdraví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, porodnické vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - kedlubka 04.12.13 napsala :

Poprvé jsem na „Obilňáku“ rodila v únoru 2012. Teď jsem tam rodila znovu - listopad 2013. A dlouho jsem si to po té první zkušenosti rozmýšlela, zda bych neměla rodit jinde. Personál byl tehdy většinou nepříjemný, nedokázali mi poskytnout adekvátní stravu, tudíž jsem byla kvůli potravinové nesnášenlivosti většinu času hlady. S kojením nikdo moc nepomohl, vše se tak nějak odbývalo.

Teď v listopadu ale jako bych trávila čas v úplně jiné porodnici. Stravu se podařilo bez problémů a bez arogance zajistit, u personálu jsem se nesetkala s ničím negativním ani v jediném případě. Dokonce jsme dostali i vlhčené ubrousky pro miminko, úplně jsem byla jako v Jiříkově vidění. Podle mě udělal Obilňák velký krok kupředu. Ano, budova a vybavení je stále předpotopní, ale to není nic, co by se nedalo zvládnout (a třeba ten přístup a pomoc personálu je pro mě osobně mnohem důležitější).

Porod proběhl v obou případech bez problémů, vždy ctili můj porodní plán do maximální míry.

Propuštění domů proběhlo dříve než po 72 hodinách (cca po 66 hodinách). Bála jsem se, co mi na to řeknou, zda nebudou chtít podepsat reverz nebo tak (na reverz bych nešla, sama jsem chtěla odejít až když bych měla potvrzené, že je vše ok). Neměla jsem žádné potvrzení od naší pediatry, ta s dřívějším odchodem z porodnice nesouhlasila. Lékařka z pediatrie z porodnice s tím však neměla zásadní problém - že nás tam držet přece nemůže. A především syn ten den ráno již přibral, neměl žloutenku, byl jsem vícerodička, přitom předchozí dítě jsem dlouho kojila… Zkrátka po zhodnocení okolností nám bylo řečeno, že není problém a do dvou hodin už jsme drželi v ruce propouštěcí zprávu. (Naše pediatra nás převzala do péče hodinu po propuštění a taky s tím nakonec problém neměla, že ještě neuplynulo 72 hodin :D).

Ale zkrátka chci říct, že jsem se tentokrát setkala jen se samými vstřícnými a rozumnými lidmi. Pobyt byl velmi příjemný, dokonce jsem chvíli váhala, jestli mám skutečně odejít dřív a nemám tam ještě ten jeden den být, když je to tam tentokrát tak fajn. Rozhodně bych nyní po této zkušenosti Obilňák doporučila!

Personál: PA Janáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistěte si vždy aktuálně, co je potřeba. V únoru 2012 nebyly potřeba štětičky na čištění pupíku/uší/nosu, ale byly potřeba vlhčené ubrousky. Nyní maminkám balení vlhčených ubrousků dají, také dávají reklamní vzorek Bepanthenu a Sudocreme, takže to taky není potřeba (na dobu pobytu to bohatě stačí). Zato ty štětičky teď chtějí. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - janicka.ocet 29.11.13 napsala :

Na Obilňáku jsem rodila letos v září.

Ležela jsem na rizikovém, kde byly všechny sestřičky naprosto úžasné. Necítila jsem se tam jako jedna z dalších, jejich přístup byl velmi citlivý a osobní, tak to mám ráda a moc to před porodem uklidnilo. Při porodu mi asistovala PA Pavla Nagy, velice profesionální a milá paní, je vidět, že ví, co dělá.

Menší výhradu bych měla k mladým doktorkám, kterých je tam teď plno. V podstatě mě nevyšetřovala žádná doktorka starší 35 let. Některé z nich jsou necitlivé, neumí špatnou zprávu podat empaticky, nepovzbudí rozbolavělou rodičku. Porodní asistentky mi v tomto přišly mnohem profesionálnější. Výjimku tvoří MUDr. Awac, který mne operoval (rodila jsem císařem), opravdu milý, trpělivý doktor, radost se s ním setkat.

Na pooperačním taktéž super sestřičky, vše perfektní.

Velikou výhradu bych měla k dětských sestřičkám (jako většina tady). Buď skoro žádná z nich nemá dítě, anebo je jim to tak nějak jedno. Nicméně pokud má maminka problémy s kojením, tak jejich rada „Dejte si ho k prsu a kojte,“ mi přijde trochu mimo. Stejně tak bylo dost nepříjemné, když syn řval hlady, já nevěděla, jak nakojit a sestřička mi ho násilím cpala k prsu, takže jsem brečela i já, no hrůza. Myslím si, že by se v tomto měl přístup sestřiček zlepšit, protože žena po porodu potřebuje opravdu citlivé a chápající zacházení.

Jinak k prostředí výhrady nemám, byly jsme na pokoji tři, takže si moc neodpočinete, pokud nemáte nadstandard. Těch pár dní se dá ale vydržet, miminko vás stejně zaměstná. :) Příště budu rodit opět zde.

Personál: Pavla Nagy, MUDr. Awac

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, miminko všechnu bolest stonásobně vrátí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, plínky, vlhčené ubrousky, jednorázové kalhotky, něco na zobku.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - Fazolka_Julinka2012 06.11.13 napsala :

V porodnici na Obilním trhu jsem rodila v záři loňského roku a upřímně řečeno - velmi bych se rozhodovala, zda sem jít znovu.

Chtěla jsem zde rodit hned ze dvou důvodu - nostalgického, sama jsem se zde v roce 1980 narodila a pak k Bohunicím mám z velmi smutných osobních důvodů odpor. U Milosrdných jsou údajně pro přirozené porody, epidural dávají neradi a navíc mám od tam hned několik smutných historek.

Takže napřed klady: moc hezké porodní boxy, i když ten den, kdy jsem rodila, byl dost šrumec a nad ránem už byla na boxy velká tlačenka. My tu noc přijeli jako jedni z prvních a mohli si vybírat. :) Úžasné obě porodní asistentky, vystřídaly se u mě dvě neb jsem porod nestihla do sedmi do rána. ;-) Zvlášť blondýnka byla strašně milá a hodně mi pomohla jako vylekané prvorodičce jak profesionálně, tak psychicky. Škoda, že si nepamatuji jméno. Rozhodne ale nehrozilo, že bych na porodním boxu mohla zůstat (jak tady jiná maminka píše 4 hodiny), cca po půl hodině od porodu mě už vezli na postel na šestinedělí.

A teď bohužel ty zápory a je jich na můj vkus až moc:

 1. Ambulance v porodnici při předání z mé gynekologie do porodnice cca 3 týdny před porodem - je hned vedle porodních sálů, takže jsem při každé návštěvě musela poslouchat křičící a trpící rodící ženy. Nechalo to ve mně tak šílený dojem a stres, že jsem poprvé, když se to stalo, plakala v tramvaji a říkala si, že tohle přece nemůžu nikdy zvládnout. :-( Opravdu to ve mě zanechalo silné negativní dojem.
 1. Všichni lékaři mi tam připadali tak o 10 let mladší než já. Marně jsem hledala nějakého „staršího moudrého pana doktora“. :-) Arogantní přístup sester a i některých lékařek na ambulanci, když jsem se zmínila o tom, že budu chtít určitě epidural. Tvářili se na mě pomalu jako na nějakou divnou.
 1. Vyčerpávající dvoudenní porod mi také nepřidal. Poprvé jsme přijeli první noc, já v šílených bolestech. Byli jsme posláni domů, nikdo si nás moc nevšímal, jen natočili monitor. Prý si mám přijít normálně do ambulance druhý den ve 12, že na porod to zatím není. Ten druhý den už jsem se tam kroutila v takových bolestech a naříkala tak, že sestry vycházely ven a kamarádka, kterou jsem tam potkala, se divila jak to, že si mě tam nenechají, když tak trpím. Výsledek - dost bolestivé vyšetření, dostala jsem čípky se slovy, že na porod to opět není, ale do večera asi porodíte - nález od minulé noci pokročil, opět odeslána domů. V noci jsme samozřejmě jeli potřetí, to už si mě tam asi o půl druhé nechali a v 8:55 ráno se dcerka narodila. :-) Ještěže se dcerka umoudřila, protože zde rádi vyhrožují vyvoláváním porodu, ačkoli se dcerka narodila pouhý den po termínu!
 1. Oddělení šestinedělí jedním slovem hrůza. :-( Nenapadlo mě zaplatit si nadstandardní pokoj, říkala jsem si že nejsem nějaká fajnovka a že těch pár dní to vydržím, ale kdybych věděla to, co dnes, určitě bych nadstandard chtěla. To, co nabízejí jako standard, není ani podstandard. Na pokoji jsme byly 3 - 4, nepříjemný zápach (koncem záři se moc nevětralo), celou noc svítila lampička kvůli kojení, o nějakém vyspání - po tom dvoudenním předporodním - nemohla být ani řeč. Společně zakrvácené sprchy, všude chybí toaletní papír. Předpotopní váhy na chodbách, které mají odchylku snad 10 - 20 g, jen když děcko na váze mrkne. Nedařilo se nám kojení, dcerka měla novorozeneckou žloutenku, takže třeba 6 hodin v kuse spala a neuměla se přisát. Já rozkousané bradavky do krve, každé přiložení jsem zatínala zuby bolesti. Pak přišla nějaká protivná sestra, bolestivé mi zmáčkla prso a rvala ho dceři do pusinky.
 1. Sestry na novorozeneckém ochotné jak která. Jedna hodná mi dovolila si tam chodit vážit dceru, na jediné velmi přesné váze, když v době, kdy měla pít 60 ml na jedno kojení, vypila třeba 2 ml! Když to bylo 8 ml, tak jsme „bouchali šampaňské“. Jiná protivná a arogantní sestra mě tam další noc div neseřvala, co tam pořád otravuji, ať si vážím na chodbě! Byla jsem z toho opravdu zoufalá. Mně přišlo, že jste tam kus a nikdo moc neporadí. :-(
 1. Šití po porodu - dcerka mě docela potrhala a měla jsem i nástřih, šila mě nějaká mladá doktorka. Bolestivost se dala vydržet, ale co mi vadí, a to dost, že mě sešila takovým způsobem, že mi zůstala divně srostlá kůže v okolí šití, takový nehezký váček vzhledu vyhřezlého hemeroidu. Podle mě se ji to moc nepovedlo. :-(
 1. Měla jsem možnost navštívit i hostinský pokoj, ale i tam se čas zastavil tak v roce 1975. Nevěřila jsem,na jakých vahách je možné ještě dnes vážit kojence a jaké vybavení je považováno za standard. Moje maminka se při návštěvě v porodnici dokonce vyjádřila, že to tam vypadalo lépe při mém porodu (rok 1980)!
 1. Ještě zajímavá poznámka k jídlu - druhý den leč s diagnózou těhotenské cukrovky jsem dostala sladkou kaši! Jinak jídlo nebylo špatné - výběr, jak tady někdo píše, jsme ale určitě neměli.
 1. Ve zprávě z porodnice mě také pobavila poznámka, že nám byly předvedeny cviky rehabilitační sestrou - nikdo s námi pochopitelně nic neprobral a necvičil. Také jsme dost dlouho s paní z pokoje čekali při propouštění na zprávu z ortopedie a pak jsme se dozvěděli, že děti vyšetření dávno mají hned z prvního dne - nikdo nám nic neřekl.

Shrnuto a podtrženo - porod nakonec dopadl dobře, mám krásnou dceru, ale díky výše zmíněným věcem na něj bohužel nevzpomínám příliš v dobrém. Nepochybuji o tom, že jsou tam např. skvělí odborníci např. na rizikové těhotenství, nedonošené děti atd. Bohužel ti, co jsou pro ně příliš „normální a bez komplikací“, jsou pro ně kus. Nikdo se mi třeba neobtěžoval říct výsledky krevních testů, kdybych po nich sama nepátrala (koncem těhotenství jsem byla velmi chudokrevná a nevěděla jsem, zda ještě brát či nebrat železo atd.).

Pro někoho jsou to možná banality, ale pro mě výše zmíněné důvody, proč bych sem pravděpodobně znovu nešla. A když, tak rozhodně jediné nadstandard, jak vidno i z příspěvků - k těm, co „platí“, mají asi i trochu jiný přístup.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě doporučím nadstandard vzhledem k mému zážitku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Standardní tašku do porodnice, těhotenský průkaz, hodně toaletního papíru, vlastní ručník, pití, dostatek plenek pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - annahoracko 11.10.13 napsala :

Porod v nemocnici na Obilním trhu bych jednoznačně doporučila. Měla jsem sice velmi rychlý porod od příjmu v cca 7.30 hod ráno naše Olivka spatřila světlo světa v 8.50, ale i tak byl všechen personál absolutně profesionální, ochotný a 100% nápomocný.

Řídila jsem se pouze tím, co mi říkala porodní asistentka (jak dýchat, jakou polohu zvolit) a všechny její rady byly opravdu účinné. Po porodu jsme strávila i s partnerem asi 2 hodiny s našim novorozeňátkem v soukromí porodního sálu, což byl nezapomenutelný zážitek. Porodní asistentka se přicházela pouze zeptat, jestli je vše v pořádku a také nabídla kávu a občerstvení partnerovi. Poté z novorozeneckého odnesli děťátko na všechna nejrůznější vyšetření, mně donesli polévku a dětskou kaši, která mi velmi pomohla nabrat trochu sil.

Asi v 12 hodiny mě přesunuli na šestinedělí, kde jsem uvítala možnost se trošku prospat, něž mi dovezou Olivku ze všech vyšetření. Když mi ji poprvé dovezli na pokoj, umytou, zabalenou, sestřička mi jako prvorodičce předala vyčerpávající informace o tom, jak se o ni starat (přebalování, oblékání, jak nosit, jak omýt zadeček) a ukázala mi techniky kojení. Za dobu pobytu jsem prošla několika „kurzy“ - všeobecný kurz (co dělat/nedělat s novorozencem), jak koupat a kojit. Kdykoliv jsem měla jakýkoliv dotaz, mohla jsem zajít do sesterny se zeptat, čehož jsem hojně využívala. Nikdy jsem se nesetkala s projevem neochoty - naopak, dostala jsem ještě více info, než jsem žádala, což bylo přínosné.

Všechen personál od doktorů i do poslední uklízečky byl nesmírně milý a profesionální. Především jsem ocenila možnost zeptat se kdykoliv na cokoliv bez nutnosti dívat se na kyselý obličej.

Pro gurmány - jídlo bylo chutné a bylo ho opravdu hodně, nikdy jsem svou porci nesnědla, možnost z výběru dvou variant jídel.

Návštěvy - každý den dvě hodiny 15 - 17 hodin, ne na pokoji, je vyhrazena návštěvní místnost, ale po souhlasu svých spolubydlících jsem ji měla i na pokoji.

Personál: PA Petra Dokoupilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, čeká na Vás velmi milý a ochotný personál a největší zážitek vašeho života!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Snad jen měkký kruh, polštářek na sezení a toaletní papír, vše ostatní dostanete (kromě plen, přebalovací podložky, vlhčených kapesníčků).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - andreava 18.09.13 napsala :

Můžu jen doporučit, ležela jsem od 7. měsíce na JIP porodního sálu na udržení a porodní asistentky byly naprosto skvělé, hodné a strašně ochotné. I paní doktorka Hodická. Ležela jsem tam celkem 3× a pak samozřejmě i šla rodit tam, porodní asistentky si mě pamatovaly a úplně úžasně se o mě staraly.

Rodila jsem 18 hodin a malé už se tam nedařilo, ale paní porodní asistentka Brzobohatá udělala všechno proto, aby malá šla co nejdřív ven. Také skvělí MUDr. Felsinger a MUDr. Lukačiková, kteří malé pomáhali na svět.

Novorozenecké oddělení úžasné, všechno vysvětlí a se vším pomohou. Na oddělení šestinedělí také hodné sestřičky. První den po porodu mi pomáhali na záchod, protože jsem byla tak vyčerpaná, že jsem se neudržela na nohách.

Já mohu jen doporučit. :)

Personál: MUDr. Hodická, porodní asistentka Brzobohatá, MUDr. Felsinger a MUDr. Lukačiková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 02.09.13 napsala :

Pro ty, kdo se ještě rozmýšlí, zda na Obilňáku rodit nebo ne, mám jednu pozitivní zkušenost. ;) 12.8. jsem byla kvůli těhotenské cukrovce objednaná na vyvolaný porod (14.8. byl předpokládaný termín porodu). Nebudu psát detaily. Vše proběhlo hladce od příjmu až po odvoz na šestinedělí.

Byla jsem v nadstandardu, takže jsem využívala vanu, která mi nepříjemné kontrakce trochu ulehčila. Ve finále jsem rodila na posteli. U porodu byl i manžel, který mi celou dobu moc pomáhal a hlavně jsem věděla, že na to nejsem sama. Personál na porodním sále byl naprosto výborný. PA Dokoupilová i doktorka Szypulová se k nám chovaly moc hezky. Prostředí příjemné - pokoj bezvadný (i ostatní pokoje jsou moc pěkné - na předporodních kurzech jsme si je mohli prohlédnout). Doporučuji všem absolvovat předporodní kurzy. Hodně nám to celou situaci pomohlo zvládnout. Věděli jsme, do čeho jdeme a nic moc nás nezaskočilo.

Na oddělení šestinedělí jsme měli štěstí na nadstandard. Manžel se mnou byl až do propuštění. Výhodou bylo hlavně to, že jsme se naučili o malou starat společně - přebalování, konejšení, oblékání. Na nic jsem nebyla jen sama. Doporučuji prvorodičkám ptát se a ptát. Pokud se ohledně péče o dítě nebo třeba ohledně kojení nezeptáte, tak Vám nikdo žádné informace „nutit“ nebude. Měla jsem pocit, že jsme s malou odkázaní sami na sebe, ale to je logické při takovém počtu dětí a maminek nemohou sestry s každou zvlášť vše probírat. Nebojte se na všechno zeptat, sestřičky ochotně poradí. Co se v porodnici naučíte, bude se Vám doma určitě hodit. Taky stojí za to si načíst během těhotenství nějakou literaturu. Abyste pak nebyly zaskočené množstvím informací a dokázaly si udělat na některé věci i vlastní názor.

Hrozně moc mi pomohla paní Kameníková (staniční sestra a zároveň laktační poradkyně). Po absolvování kurzu kojení, kde nám pečlivě vše vysvětlila, fungovala i jako přítel na telefonu. Po dohodě přišla na šestinedělí, podívala se, jak kojím, poradila, co můžu dělat líp, apod. Opravdu anděl.

Už jsem děkovala všem výše zmíněným dámám osobně, ale děkuji velice ještě jednou touto cestou. Den „D“ jste nám moc ulehčily a až budeme čekat druhého prcka, určitě se zase vrátíme na Obilňák. Zároveň přeji všem nastávajícím rodičům, kteří se rozhodnou pro porod na Obilňáku, aby měli taky tak dobrou zkušenost jako my. Porod není žádná sranda, ale díky profesionálům na Obilňáku proběhlo všechno v pohodě.

Personál: PA Dokoupilová, MUDr. Szypulová, Mgr. Kamíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zúčastnit se předporodních kurzů a trochu si před porodem načíst pár informací, aby Vás to všechno moc nezaskočilo (průběh porodu, péče o dítě). Abyste aspoň trochu věděly, co Vás čeká.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je na seznamu z předporodního kurzu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Šary.Šary 14.08.13 napsala :

Naše zkušenost s touto porodnicí je jen pozitivní. Dva týdny před porodem jsem zde již navštěvovala ambulanci porodního sálu, kdy také byla se mnou již sepsána rodinná anamnéza a další nezbytnosti.

Jakmile jsme přijeli do porodnice, ujala se nás porodní asistentka paní Laníčková a studentka p. Tejnilová, bylo provedeno nezbytné vyšetření a potom jsme i s manželem šli na porodní pokojík. Byl nám nabídnut čaj, manželovi káva. Vše nám bylo vysvětleno, poté nás PA i studentka nechaly v soukromí s tím, že kdykoliv můžeme zazvonit. Vždy po chvilce se chodily ptát, zda něco nepotřebujeme, jak to jde, také nás povzbudit a mě i uklidnit. Vše nám bylo vysvětleno a nic nebylo nuceno - klystýr, polohy. Porod byl veden bez zásahů.

Paní porodní asistentce jsem vděčná za její pomoc, povzbuzení, rady, citlivost, zkrátka za vše. Neskutečně moc mi pomohla jak fyzicky, tak psychicky. Doktorka přišla pouze na závěr, samotný porod vedla také PA, doktorka jen přihlížela. Po narození naší holčičky a provedení nejnutnějších úkonů jsme měli malou u sebe přes dvě hodinky v naprostém soukromí.

Oddělení šestinedělí bylo také bezvadné - sestřičky jak dospělé, tak dětské se chodily na nás podívat, poptat se, zda něco nepotřebujeme. Vždy mi všichni ochotně poradily, pomohly, ukázaly, co bylo potřeba, některé věci i několikrát. Pokoj jsem měla nadstandardní, takže super, manžel mohl být s námi. Oblečení na miminko nám bylo poskytnuto, pravidelně jej bylo možno nechat vyměnit. Jediným negativem (ale minimálním) vidím parkování.

S porodnicí jsem maximálně spokojená a pokud budeme plánovat ještě jednoho prcka, tak jedině v této porodnici.

Personál: porodní asistentka Laníčková, studentka Tejnilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se! A snažit se myslet pozitivně - na miminko. Porodnický tým pomůže a poradí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tužku a velký hrnek na pití (ty jejich 2 dcl skleničky byly pro mne malé).
Pro mamču poporodní vložky, sice jsem dostala plný košík vložek, ale rozhodně to na celý pobyt nestačilo (vyšly mi pouze cca na tři dny) a toaleťák (sice na záchodě byl, ale byl drsný). Noční košili mamča dostane a je možnost si ji kdykoliv nechat vyměnit.
Pro miminko stačí vlhčené ubrousky, mastičku na prdelku a plenky. Všechno ostatní (oblečení, kosmetika, zavinovačky, žíňka, …) bylo k dispozici. Každé ráno přišla sanitářka a zeptala se, co potřebuji vyměnit, případně co dalšího na prcka chci. V případě znečištění např. zavinovačky mi sestřičky daly čistou.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 25.07.13 napsala :

Já jsem také rodila v porodnici na Obilňáku, ale mám spíše špatnou zkušenost. Když jsem měla kontrakce a jela tam v noci s manželem, tak mě poslali domu. Já už jsem bolestí nemohla ani usnout. Když jsem si na druhý den ráno zavolala sanitku, tak mě odvezli na Obilňák a tam mě nechali strašně dlouho v těch bolestech na monitoringu.

Potom mě dali na porodní box, nikdo si mě tam nevšímal, byla jsem tam úplně sama s manželem. Křičela jsem bolestí, ale nikoho to moc nezajímalo. Až když jsem začala řvát a nadávat sprostě (hodně sprostě), tak si mě pak všimla porodní asistentka, přišla za mnou asi na 2 minuty a zase odešla. Na štěstí že tam byl můj manžel, o všechno se postaral sám, dal mi kyslíkovou masku a monitoroval kontrakce, vše se musel naučit okamžitě!

Potom na oddělení šestinedělí to také nebylo zrovna moc extra. Když přišla ráno kontrola a vážení miminek, drželi mého syna jako by byl nějaké zvíře, strašně plakal, nelíbilo se mu to. A když už uběhlo pár dní a já měla jít domu, tak mi řekli: „Všechno je v pořádku dnes můžete jít domu ale musíte odejít a zabalit se do 5 minut, protože tady máme další maminku, kterou sem chceme dát místo vás.“ Já jsem nevěděla, že půjdu ten den domů a neměla jsem zajištěný odvoz ani autosedačku. Personál mi oznámil, ať si jedu domu třeba tramvají s novorozencem v náručí! Nemohla jsem ani uvěřit tomu, co mi to řekli. Na štěstí můj manžel přijel celkem rychle.

Takže tuto porodnici bych už nikdy v životě nezvolila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Gaguska 07.07.13 napsala :

Původně jsem rodit v Boskovicích, ale protože porod začal o 1,5 měsíce dříve, tak jsem radši jela na Obilňák. Porod probíhal hladce a rychle (1 hodinu po příjezdu) bez jakýchkoli zásahů. Chlapeček se nám narodil o 5,5 týdne dřív, tak byl umístěn do inkubátoru.

Neměla jsem ho u sebe na pokoji, tak ani nemohu hodnotit poporodní oddělení, protože mi nic nebylo a nikdo si mě tam v podstatě nemusel všímat. Miminko bylo umístěno na oddělení 11, kam jsem ho chodila 7× denně kojit. Po mém propuštění jsem ještě byla pár dní na hostinském pokoji na oddělení 12 a chodila jsem pořád na oddělení 11 kojit. Pak nás konečně dali spolu na pokoj na oddělení 12 a čekali jsme, až bude chlapeček plně kojený. To se povedlo do 6 dnů a konečně jsme mohli jít po 14 dnech domů. Na oddělení 11 i 12 si teda na nic stěžovat nemůžu, všichni tam na nás byli hrozně hodní a se vším poradili.

Tuto porodnici bych určitě doporučila všem, co rodí předčasně nebo co mají dvojčata.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - boruvkaa 27.05.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila začátkem května 2013.

Popravdě, byla jsem hodně vyklepaná. Do porodnice jsem byla přijata plánovaně (museli mi porod vyvolávat - malá se musela díky mé cukrovce narodit v termínu). Ale malá si to v noci v porodnici rozmyslela a praskla mi voda - byla bohužel zkalená. Následoval přesun na porodní box. Tam jsem dostala moc hodnou PA, která vše vysvětlila, poradila a snažila se mě udržovat v klidu, i když byl porod těžší. Bohužel jsem po pár hodinách se musel udělat císař, ale sestřičky na sále byly velice hodné a byly mi velkou oporou. Taktéž byly výborné i sestřičky na pooperačním oddělení.

S trošku horším přístupem jsem se setkala na novorozeneckém oddělení. Jelikož jsem měla problém, aby se mi po císaři nalila mlékem prsa a malá byla hladová a vzteklá, sestřičky nebyly moc ochotné (někdy byly spíše protivné) mi pomoci. Díky jedné sestřičce mi malá úplně do krve rozkousala bradavky.

Ovšem nejlepší jsou na oddělení šestinedělí uklízečky. Chovají se důležitěji než nějaký ředitel. :D Pokoj na šestinedělí žádný luxus, ale pár dnů se tam dá přežít. Jídlo bylo pro rodičky nevhodné - čerstvé pečivo, čočka.

Až na pár drobností jsem byla spokojená a při příštím těhotenství půjdu rodit opět sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nenervovat. Myslet na to, že když to přijde, personál porodnice pomůže!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, věci pro prcka, kosmetiku, toaletní papír, Bepanthen, propisku.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - Anonymní 30.04.13 napsala :

Do porodnice jsme přijeli s manželem kolem půlnoci. Hned se mě ujaly, natočily ozvy a za chvilku mě i doktorka vyšetřila. Porod jsem měla rychlý, za tři hodiny od příjmu byla dcerka na světě. Porodní asistentka super, všechno vysvětlila, poradila a snažila se mě jako prvorodičku dobře naladit. Starala se o mě i nějaká studentka, ta byla trochu vyklepaná, abych pravdu řekla, když po mně chtěla vyplňovat v době kontrakcí dotazník, tak jsem ji neměla moc ráda, ale každý se musí nějak učit. :-) Malou mi hned po porodu přiložily, potom ji zabalily a nechaly chovat manželovi.

Oddělení šestinedělí bylo také v pořádku. Pokoje žádný přepych, ale tři dny se dají vydržet.

K čemu bych měla trochu výhrady, je oddělení novorozenecké. Samozřejmě tam byly i sestřičky příjemné, ale aby mi poradily co s malou, když ještě nemám dost mlíčka, že si mohu jít pro příkrm, to ne. Navíc jsme s malou absolvovaly delší pobyt v nemocnici a způsob jakým mi oznámily, že se něco děje, opravdu nebyl profesionální. Hlavně nezapomněly dodat: maminko neplačte, ztratíte mlíčko. Zapomněly mi oznámit, že má malá zlomenou klíční kost, abych ji nedávala na levý bok, to mě taky docela naštvalo. Asi jsme neměly štěstí na sestry.

Jestli budu mít druhé dítě, tak se budu hodně rozmýšlet, zda sem jít znovu. Možná už to bude lepší, že nebudu ze všeho tak vyplašená.

Personál: PA Vráželová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 15.04.13 napsala :

Porodnici Obilní trh rozhodně doporučuji. Zdravotnický personál je profesionální. Rodila jsem koncem března 2013.

Porod byl vyvolávaný (40+2, odhadovaná vysoká porodní hmotnost miminka) a celkem jsem tu před samotným porodem byla hospitalizována 2,5 dne (Hamiltonův hmat, dilapanty, oxytocin, neustále monitory). Mimču se v bříšku zkrátka líbilo a ven za žádnou cenu nechtělo.:)

Nakonec mi v předvečer dne „D“ v 19:30 začala odtékat plodová voda, následoval monitor, znovu vyšetření a přestěhování na porodní sál, kde jsem už zůstala přes noc. Nastoupily kontrakce, ale protože to na porod ještě dlouho nevypadalo, byl mi nabídnut Lexaurin, aby se mi podařilo usnout a nabrat síly na ráno, kdy se to mělo rozjet. Ten prášek se mi to zpočátku moc nezamlouval, ale musela jsem dát asistentce za pravdu, že jsem si díky němu přes noc opravdu odpočinula.

V 07:30 po lehké snídani, napíchnutí kanyly s ATB (plodová voda začala odtékat před více než 12 hodinami) a dalším monitoru jsem i přes rady, ať klidně počkám, že je ještě čas, raději zavolala manželovi, aby přijel. To jednak z toho důvodu, že jsem netušila, jak rychle se to event. může rozběhnout, a pak také proto, aby mi dovezl toaletní papír (v celé porodnici jsem za celou dobu pobytu tam - celkem 6 dní - nenašla jediný útržek, a to ani na porodním sále).

Kontrakce postupně sílily, a tak jsem většinu času trávila ve sprše na míči. Následoval klystýr, WC, opět několikrát sprcha (výborná věc, můžete tu být, jak dlouho chcete, aniž by vás někdo rušil), gymnastický míč na porodním sále, chození, rozdýchávání, oddech na lůžku a tak stále dokola. To už byl manžel se mnou a asistoval. Bolesti se zdály šílené. Porodní asistentka chodila k mé velké úlevě pravidelně a celkem často, ale já se ani přes obrovské bolesti neotvírala.

Když už jsem měla pocit, že mi praskne břicho, ale porodní cesty byly stále zavřené, nabídli mi epidurál s tím, že to snad pomůže trochu popohnat. Čekání na příchod anestezioložky bylo prostě nekonečné (myslím, že to trvalo další 3/4 hodinu), ale vyplatilo se. Samotné zavedení jsem vůbec necítila, ale úleva ihned poté byla obrovská - kontrakce okamžitě zeslábly a při dalším příchodu porodní asistentky konečně dobrá zpráva - porod začal postupovat. Ještě další cca dvě hodiny kontrakcí a následně tlačení a v 13:00 byla dcera na světě.

Po celou dobu mě uklidňovala přítomnost manžela a zejména srozumitelně podávané instrukce porodní asistentky. Všichni byli tak klidní a v pohodě, že i přes šílené bolesti přenesli tenhle klid i na mě. Dceru mi položili ještě neumytou na bříško (při šití ji na své hrudi držel manžel) a pak nám nechali dostatek prostoru a soukromí si společné první chvíle dostatečně užít, takže spokojenost.

Oddělení šestinedělí: Personál v pohodě, hlavně z oddělení gynekologie, nepříjemná jen jedna sestra z dětského, ale celkově o nás obě dobře postaráno, není nač si stěžovat.

Jídlo: ani jedinkrát teplé, ne moc vhodná skladba jídelníčku pro rodičku, ale to bylo s čerstvým miminkem to nejmenší. :)

Nadstandard je, alespoň dle mého, zbytečný. Jediné, co mě opravdu štvalo, je, že nebylo kde posedět s návštěvou. V návštěvní místnosti málo místa, pěkně tam u oken táhne, pár míst na chodbě většinou beznadějně obsazených, sezení po porodu na tvrdých židlích fakt nepříjemné.

Celkově mám na porod hezké vzpomínky a i vše okolo vnímám pozitivně.

Personál: MUDr. Vladimír Študent, PA Jitka Kaštanová, stud. Michaela Binasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínkové, pozor, před porodnicí, pokud nemáte štěstí, opravdu není místo na zaparkování a my bohužel při příjezdu do porodnice narazili na strašně nepříjemného vrátného, takže nás neminula pokuta za parkování (dle ostatních maminek nejen nás).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, Bepanthen, základní výbavičku pro miminko, propisku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 07.02.13 napsala :

Porodnici rozhodně doporučuji. Zdraví novorozeného miminka je tam na prvním místě.

U porodu byli všichni milí a nanejvýš profesionální. Nejsem typ na domácí porody, naopak přítomnost lékařů mne uklidňovala. Bylo to dobré rozhodnutí. Pro nepostupující porod bylo nutné použít vakuový extraktor, ale vše dopadlo výborně (včetně šití).

Ráda bych vyzdvihla práci studentky medicíny sl. Kramplové, je to skutečný anděl a velmi mi u porodu pomohla, hlavně psychicky.

Pokládají dítě, pokud to jen trochu jde, hned po porodu na tělo maminky nebo je dávají do náruče tatínkovi. Než dítě odnesou na podrobnější vyšetření a ošetření, nechají vás s ním až dvě hodiny o samotě. Přes moje opakované přání mi dítě hned po tomto ošetření nepřinesli, argument byl „ať se raději vyspím“, to je asi jediná výtka.

Na oddělení šestinedělí byl maličko zmatek, ale k miminkům se chovají skvěle, nic nezanedbávají a vždy ochotně poradí (jen je někdy třeba se ptát). Jídlo mi přišlo dobré. :)

Personál: MuDr. Minář, Mudr. Wágnerová, p.as. Janáčková, studentka Kramplová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurzy této porodnice, otce dítěte a za sebe mohu doporučit i epidural. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na předporodních kurzech je k dostání vyčerpávající seznam, doplnila bych k němu oblečení pro miminko, pro porody na podzim a v zimě i čepičku (okny docela táhne, i když je tam jinak teplo).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 16.01.13 napsala :

Na porodním sále moc pěkně a příjemné prostředí. Na pokoji sociální zařízení a sprcha - to moc pomohlo. Personál a paní PA úžasná - moc příjemná, do ničeho nenutila, vše vysvětlila a pomohla. Rodila jsem v noci - asi proto jsme měli i hodně intimní a příjemnou atmosféru. Nikdo zbytečně nechodil dovnitř. Jen PA občas zkontrolovala a až to přišlo, říkala přesně, co mám dělat. Do ničeho mě nenutili Nejsem příznivcem epiduralu, i když to hodně bolelo. Bála jsem se následné bolesti hlavy, která přišla tak i tak a byla snad horší než porodní bolesti.

Na šestinedělí sice vybavení staré snad 100 roků, vše vrže, ale nejhorší byly ty staré okna, z kterých protahovalo. Přímo pod tím radiátor, který nešel zeslabit. Takže kombinace naprosto přetopeného pokoje, ve kterém táhlo od oken. Ale na druhou stranu opravdu příjemný personál. Doktorky i sestřičky vše vysvětlili, pomohli s kojením (často i přes noc několikrát - měla jsem problémy s nedostatkem mlíčka). Každá sestřička sice trochu jiný přístup, ale z každého jsem si něco vzala.

Na pokoji jsme byly tři a rozuměly jsme si. Občas miminka brečela, ale to se dalo tolerovat. Takže i přes opravdu hooodně staré vybavení kvůli vstřícnému přístupu personálu a dobrému vybavení na porodním sále bych určitě šla znovu.

Personál: Pavla Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost, dobrou náladu na příchod miminka, snažit se být co nejvíc v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, přezůvky, jídlo podle potřeby, kosmetiku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Džejn24 04.01.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 28.12.2012. Jako prvorodička jsem byla ze všeho vystrašená, ale přístup personálu, ať na ambulanci, tak na porodním sále, novorozeneckém i poporodním, byl úžasný!

Porod začal velmi rychle, v 5 ráno kontrakce po 4 minutách, pak zesílily po 2 minutách. Telefonem mi sestřička řekla, že se máme přijet ukázat. O půl 8 ráno jsme dorazili na ambulanci, tam mě ihned vzala sestra na monitor, na kontrolu a šupajdila jsem na porodní pokoj.

Vybrala jsem si nadstandartní s vanou - doporučuju! PA se mnou vypsala potřebné papíry a zavedla na pokoj. První dobu porodní jsem strávila ve vaně, pak následoval epidural (chvála bohu za něj :-). Druhou dobu porodoní mě PA polohovala, aby prcek sestoupil dolů. Samotný porod u mě trval bohužel dýl, než jsem myslela, prckovi se prostě ven nechtělo. PA byla úžasná, hrozně mi pomáhala a podporovala mě! Ve 14:05 byl na světě Tadeášek. :-)

Žádala jsem si také o polonadstandartní poporodní pokoj, ten bohužel nebyl volný, tak jsem byla 2 noci na klasickém pokoji - i to se dalo. :-) Po uvolnění pokoje 2 noci na polonadstandartu - naprostá spokojenost! Sestřičky na oddělení byly hodné a příjemné, na novorozeneckém taktéž! Prcka ohlídaly, když jsem šla do sprchy, poradily s kojením. Maximální spokojenost a příště jedině Obilňák. :-)

Personál: PA Pavla Nagy; MUDr. Wágnerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebné doklady, toaletní papír a zásobu jídla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - ninushenka 06.12.12 napsala :

Byla jsem absolutně vyjukaná prvorodička - ač miminko plánované, tak jsem si svůj vlastní porod nějak nedokázala představit. První termín porodu jsem měla 2.9. Chodila jsem pravidelně na kontroly na Obilní trh a až na to čekání (ještě k tomu průměrná teplota venku byla 30°C) to bylo super. Celkem 4 doktoři si na mě vyzkoušeli Hamiltona s tím, že to fakt malinkou nevyžene :), no a tak jsem byla v úterý 11.9. objednaná na indukci.

Nastoupila jsem v 7:00 ráno. Jako podpora se mnou byl samozřejmě můj přítel. To byla ta nejlepší věc, co jsem mohla udělat, jelikož kdyby tam se mnou celou dobu nebyl, tak by to pro mě všechno bylo MNOHEM těžší. Natočili mi kontrolní monitor, jak se vede malé, provedli rychlou prohlídku a UTZ. Pak už jsem dostala košilku, přezula jsem se do papučí, přítel dostal takové ty modré šprcky na boty a odvedli nás na porodní boxík.

Z toho jsme byli oba dva velmi příjemně překvapeni. Můj muž až do konce porodu nemohl věřit, že porodím přímo tam, že mě neodvezou na nějaký sál nebo tak něco. :) Přišla se mi představit moje PA Hanička Lacinová a studentka LF MÚ Šárka. PA se mnou vypsala veškeré papíry, přítel podepsal papír o tom, že bude u porodu (a taky že to zaplatí :). Taky odstal epesní zelený nemocniční mundur, asi abysme ladili. :)

V 8:00 mi PA zavedla tabletku s tím, že pokud se nic nerozjede, dáme za hodinu další. Potom přišla studentka Šárka, jestli chci klystýr. S tím jsem souhlasila a nechala si jej dát. Nevěřila jsem, jak může být uvolňující! Mezitím Šárka donesla ještě konvičku s čajem a rádio. Jakmile začal klystýr působit, byla jsem hrozně ráda, že porodní boxík má samostatné sociální zařízení. :) Po vyprázdnění mě přišla zkontrolovat PA s tím, že tabletka zabírá, že se otvírám a že teda praskneme vodu, ať trošku popojedem. Mno, nebyla to zrovna masáž nohou, ale dalo se to. Potom odešla s tím, že kdyby něco máme samozřejmě hned volat.

Začaly mi kontrakce. Nepamatuji si jejich intervaly, jelikož jsem se soustředila pouze na tu bolest, takže vycházím jen z toho, co mi říkal můj muž, že byly nejprve po 3 minutách a pak 30-40 minut asi po minutě. Přítel se mnou přetrpěl kontrakce a přišla PA s tím, jestli chci epidurál. No na hrdinku jsem si hrát nechtěla, proto jsem ho ráda přijala. To byl jediný okamžik, kdy mi muže „vyhnaly“ ven z pokoje.

Paní doktorka i sestřička, které mi přišly epidurál píchnout, byly bezvadné. Kvůli bolestem jsem byla ráda, že jsem se vyškrábala zpět na lůžko, ještě s pomocí mého muže a PA a najednou po mě chtěly, abych si lehla na bok a přitáhla nohy k tělu. V té chvíli pro mě věc absolutně nemyslitelná. Naštěstí jsou asi na obdobné situace zvyklé, takže nikdo mi nenadával ani nic podobného. Setřička prostě přišla, chytla mě za hlavu a za nohy, přitáhla k břichu, aby mi paní doktorka mohla píchnout epidurál. Obě se mnou celou dobu komunikovaly, co to bude, jak se bude jmenovat apod. Kupodivu se mi v poloze s nohama u těla udělalo lépe a po epidurálu ještě líp. Moc jsem jim poděkovala, ony odešly a vrátily mi muže na pokoj.

Asi za hodinku přišla PA, že natočíme monitor a dostanu kapačku oxytocinu. Zkrátím to - během asi další hodiny mi oxytocin pomalu zvyšovaly, až už jsem měla hrozné nutkání tlačit. Jelikož se mi malá vracela zpátky, tak jsem tlačila celkem na 12 (vždycky po 3 zatlačeních 4 sady) a byla malinká na světě! Hned mi ji daly na hruď a další PA (bohužel nevím jméno, jen vím, že to byla blondýnka) se hned nabídla, že nás 3 vyfotí. :) Potom mi PA ještě „vymáčkla“ placentu a bylo. Paní doktorka mě zkontrolovala, udělala pouze 4 vnější stehy (nebyla jsem nastřihlá, ale malinko jsem se natrhla). Nato přišla sestřička z novorozeneckého, že půjde malou změřit a zvážit a potom mi ji vrátí. To mohl jít můj muž s ní. Potom se mi oba vrátili a nechaly nás 3 o samotě. Mezítím se malá poprvé přisála. Byli jsme takhle asi hodinů a půl, než mě odvezli na oddělení šestinedělí. To samo o sobě není žádná hitparáda, ale těch pár dnů se tam dá vydržet.

Takže až budu (plně v to doufám :)) za ty cca dva roky rodit druhé mimčo, tak jedině tam. :)

Personál: PA Bc. Hana Lacinová, studentka LF MÚ Šárka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré dokumenty, foťák, hlavně klid a pozitivní pohled na věc :), toaletní papír, svoje poporodní vložky, jednorázové kalhotky, gumové papuče do sprchy, vlhké ubrousky na intimní partie (nechtěla jsem po každém čůrání chodit do sprchy), vložky do podprs

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Bleší víla 24.10.12 napsala :

V této porodnici jsem nehodlala vůbec rodit. Bohužel po příjezdu do Bohunic bylo plno (12. 10. rodila asi půlka Brna), tak mě „převeleli“ sem.

Příjezd a první dojmy byly skvělé. Úžasné asistentky, zejm. paní Bedřichová, hned začaly vařit čaj, mile mě uvítaly, ubytovaly na skvělém pokoji. Vše šlo výborně do doby, kdy jsme rodili sami (tedy já, můj muž a asistentky). Bohužel otevírání trvalo déle, než se asi na Obilňáku nosí. Proto cca 9 hodin po přijetí na mě naběhly dvě zcela napruzené mladé doktorky (žel si jména nepamatuji), že jestli takto hodlám pokračovat, mám podepsat reverz, že vše ostatní je na mé triko. Vůbec jsem nechápala o co jde a proč tak naráz řvou. Vyplašilo mě to tak, že i když jsem reverz podepsala a čekala až se vše otevře samo, samo se už nic neotevřelo. Na scénu opět naběhly ony drsné doktorky a začal hotový horor.

Jako největší průšvih vidím to, že na mě byly schopné křičet a nadávat i ve chvíli největších bolestí a to naprosto nekorektním způsobem („tss, přirozený porod“, „už potřebujeme pokoj“ ap.). Vše tedy dopadlo tak jak jsem nechtěla - nástřih, kleště , mačkání břicha, chemie. Porodní asistentky byly stejně namíchnuté jako já. Bylo to docela smutné.

Oddělení šestinedělí už se mi ani nechce popisovat. Vzhledově se zaseklo někdy v roce 1975 (na stejném roce se zasekly i některé sestřičky). Vše působí jako manufaktura, o individuálním přístupu zde nemůžeme téměř hovořit. Už zde vůbec nebudu psát, že kdybyste náhodou chtěli řešit nějakou alternativní možnost čehokoliv, dočkáte se akorát opovržení a nezájmem. Celé to tam na mě působí, že je personál ovlivněn dost špatným vedením, evidentně tam mají strach řešit cokoliv mimo normy nemocnice.

Když to shrnu: porodní asistentky = skvělé, porodní pokoj = super (sprcha, záchod), porod = pokud je delší, prostě vám ho zkrátí, ať chcete nebo ne, oddělení šestinedělí = nepříjemné, člověk tu ztrácí svoji důstojnost a individualitu.

Personál: Bedřichová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně ručníků a spodního prádla (včetně vložek).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - IvčaIva 19.10.12 napsala :

Do rizikové poradny a na monitory jsem chodila od cca 34.tt, až na dlouhé čekání bylo vše v pořádku, milý personál, odborníci na svém místě. Rodila jsem ve 37.tt, přijela jsem v sobotu kolem 10.h. s prasklou vodou, po monitoru mě nechali čekat skoro 2 h. v čekárně na lavici (byla sobota a jediný lékař byl na vizitě a pak na sále)! Neměla jsem ještě kontrakce, takže se to dalo vydržet, při více rozjetém porodu věřím tomu, že by čekání na lavici nenastalo…

Pak už šlo vše rychle - košile, pokoj s napojením na atb a monitor, přechod na porodní pokoj a vlastní porod. Vše bylo v 17 h. hotovo. Porodní asistentky jsem měla dvě, předávaly si službu, obě moc milé a ochotné, měla jsem epidurál - anestezioložky také moc milé. Neuměla jsem správně tlačit, takže povzbuzování od PA mi přišlo vhod. Porodní pokoj byl hezký, jen mi vadila postel s koncovým dílem, který pořád „ujížděl“ pryč. Bohužel jsem měla malé miminko, takže jsem je dostala jen cca na 10 minut do náruče a pak mi ho odnesli na intermediární odd.

Péče na poporodním odd. byla výborná, i když jsme byly 3 ženské na pokoji bez dětí, chodily za námi sestry a všechno kolem péče o dítě s námi probíraly.
Strava klasická nemocniční, oběd jsem snad pouze jednou měla aspoň vlažný! :-(
WC a sprchy na chodbě společné, ale nikdy nebylo komplet obsazeno, takže v pohodě.
Na intermediárním odd. péče o malou také na 1*. Za malou jsem musela docházet o patro níž, 4. den jsem byla propuštěna, takže za malou jsem pak 3 x denně dojížděla, i tak jsem se všechno naučila díky trpělivosti a ochotě personálu. (Je možné ubytovat se i na hostinském pokoji, pokud nelze dojíždět.)

Miminko jsem pak dostala domů až 9.den, ale za tu příkladnou péči těch pár dní bez malé to stálo, měla jsem jistotu, že se má dobře a nic jí nechybí.

Obilňák doporučuji, až na ty studené obědy :-(.

Z vybavení - pro dítě dostanete pár plen, zavinovačku a košilku, pro sebe pár vložek a košili. Na pokoji je desinfekce na ruce, mýdlo, papírové utěrky, nafukovací kruh na sezení, vatové tyčinky, líh.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Najíst se doma teplého jídla, pak vám to bude chybět :-/.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše nutné dostanete, jen vzít pár plen vlastních.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Kalla1412 14.10.12 napsala :

Na „Obilňák“ jsem jela nadvakrát.

Poprvé s nepravidelnými bolestmi ve 13h, kdy jsme byla téměř okamžitě přijata na vyšetření a na monitor. Bylo rozhodnuto, že i když rodit brzy budu, ještě to porod být nemusí, dostanu čípek, který vše rozjede, nebo zastaví a mohla jsme si vybrat, zda zůstanu, nebo jestli chci raději domů. Jela jsem ještě domů. Znovu jsme jeli v 19:30, už jsme byla hodně otevřená, prakticky jsme rodila. Taktéž jsem šla hned na řadu, dali mi košili, vyplnili se mnou papíry, všichni byli trpěliví, laskaví, čekali až odezní kontrakce.

Odvedli mě na porodní pokoj kam za mnou asi po 5 minutách přišla PA, představila se, řekla, co je v pokoji, co mohu využít, jaký chci čaj, jestli něco nepotřebuju a na chvíli odešla. Byla tam se mnou tak akorát - ne celou dobu. Ale zase hodně často radila polohy, v jakých se porod urychlí, říkala mi dopředu, co se bude dít - nebála jsem se a věřila jsem ji. Celou dobu hrálo rádio a svítilo příjemné tlumené světlo, byly mi nabídnuty léky na bolest, malého pravidelně kontrolovali a říkali mi, kolik kontrakcí musím ještě vydržet v té které poloze. Hodně zapojovali manžela, který mi ke konci držel kyslík, protože malému už se přestávalo dařit. Co mi trochu vadilo bylo, že mi říkali, kdy mám tlačit, i když jsem neměla kontrakce, ale doktorka to rychle poznala a píchli mi oxytocin. Také mi řekla, že mě nestřihla, že sem se trhla, ale manžel říkal, že mě šmikla.

Malýho, když se narodil, mi přiložili, nechali nám ho u nás přes 2h, malého měl v náruči manžel, když mě šili. S porodnicí a přístupem personálu jsem byla spokojená. Na 6ti nedělí byly nesmírně milé všechny sestry, já byla plačtivá a ony byly milé, nebyly protivné, ať nebrečím, mohla jsem na novorozenecké kdykoliv, ve dne v noci pro radu, nechat tam malého, abych se vyspala (což nebylo potřeba).

Určitě bych tam šla rodit znova, i kdyby se něco stalo, kolem bylo opravdu v tu chvíli spousta lékařů, kdyby náhodou.

Personál: PA Kristýna Vráželová, Dr. Lucie Petráková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Načíst si o kojení. Sice pomůžou, ale o správné poloze, o tom, jak poznat správné sání, se toho moc nedozvíte. Nenechávat si miminko „pohlídat“ po porodu na novorozeneckém - je skoro 100% jistota, že se stejně nevyspíte a budete akorát na nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko! Dostanete jen košilku, pár plenek a zavinovačku. Jednorázové kalhotky a porodnické vložky.
Rýžový chleba, křehké plátky nebo suchary, v porodnici dostanete k jídlu ČERSTVÉ pečivo! To není úplně nejlepší pro novorozence :-/. Neperliv

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Martina a Adélka 14.06.12 napsala :

Všechny tři děti(2005,2009,2012) jsem odrodila v porodnici Obilní trh. Poprvé jsem se tak rozhodla asi z nostalgie, že na Obilňáku jsem se narodila já sama. V roce 2005 bylo na všem vidět, že rodí silné ročníky, když pominu porod, kde celkem spokojenost, tak na oddělení poporodním sestry neměly čas(a to nemyslím nijak zle). S kojením jsem problémy neměla, naštěstí, protože bych se asi ničeho nedočkala…takže dobrý, ale na všem bylo vidět, že není čas, na pokoji nás bylo pět!!!, hrozně mě tam lezlo na nervy, že ač sestry neměly čas, tak před velkou vizitou, dodivočené, proběhly všechny pokoje a donutily nás schovat ručníky, které jsme sušily na skříňkách. Dodnes by mě zajímalo, jestli by panu profesorovi opravdu vadilo, že tam matky suší ručníky, a jestli mu připadne v pořádku, že se na vizitu mokré schovají do skřínek…

V roce 2009 vcelku zlepšení, p.a. Jana Brzobohatá - skvělá, dodatečně děkuji, poporodní opět na nic nebyl čas, kojení nám moc nešlo, dcera spavá, vždycky jen rada, maminko musíte budit, a toť vše.. Třetí den miminko teploty, velký váhový úbytek a byl zaveden příkrm. Bohužel jsem malou nikdy nekojila plně, už při propuštění jsme si odváželi příkrm. Dodnes mě to hodně mrzí…

Třetí porod 2012, porodní asistentka Marie Coufalová(úplně super), musím přiznat, že když jsem ji poprvé viděla, tak jsem moc nadšená nebyla, protože je úplně mlaďounká(takže jsem si tak v duchu říkala, jaké může mít zkušenosti :-), ale byla výborná, tak by to asi mělo vypadat, všechno vysvětlila, empatická, prostě super. Porod byl vyvolávaný, přenášela jsem 7 dní. Dostala jsem čípky a pak se čekalo. Musím říct, že je pravda, co se povídá, že vyvolávaný porod bolí víc - téměř od začátku byly hodně silné a časté kontrakce, k tomu už od začátku se jim nelíbil monitor malé, při kontrakcích nedostatek kyslíku, bolesti otřesné, do toho praskla voda - zkalená, úplně zelená, přesto se ještě čekalo, dostala jsem epidurál-na svou vlastní žádost, úplně bez problémů a díky za něj. Malé zavedli na hlavičku sondu a kontrolovali ji takto, prý je to přesnější, nakonec bohužel pro nepostupující porod a akutní hypoxii - rozhodli pro císařský řez. Najednou to šlo ráz na ráz, do pěti minut jsem byla na sále. Takovou paniku a strach, co všechno mi letělo hlavou, celou dobu mi jen tekly slzy, úžasná anestezioložka i sestra mě celou dobu držely za ruku, uklidňovaly, že to bude v pořádku. Bylo to celkem hrozný, protože člověk nemůže nic dělat, slyšíte tam hlášky „Volali jste dětský ARO?“. Hrůza. Potom jsem slyšela křik malé. ÚLEVA!!! Byla v pořádku, byla krásná, úžasná. Pak mě přispali a zašili. Moc děkuji všem - paní anestezioložce, sestřicce, paní doktorce Lukášové, pa Coufalové - velké díky za moji holčičku. První den jsem byla na pooperačním, malou mi sestry nosily na kojení. Druhý den mě přeložili na oddělení poporodní, kde už jsem dostala malou na pokoj. Od předchozích dvou porodů to byla opravdu změna k lepšímu, sestry i dětské i gynekologické super, pomohly, poradily ohledně kojení. O vybavení tohoto oddělení se nebudu bavit, na posteli co jsem ležela já možná ležela moje matka a v postýlce, co měla malá, jsem asi kdysi byla já. Ale jinak si to tam nemůžu vynachválit. A malou i přes počáteční potíže, které byly způsobeny asi tím císařským řezem, kojím plně dosud. V tomto směru na Obilňáku je fakt výrazné zlepšení, dětské sestry se opravdu snaží pomáhat, poradit, komu kojení nejde, vezmou si ho na sesternu, tam asistují při kojení, poradí. Bezva. Mě tam vyhovovalo i to, že návštěvy nejsou na pokoji, pro mě dost podstatný. Já jsem jednoznačně pro Obilní trh.

Personál: pa Marie Coufalová MUDr. Tereza Lukášová,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porod samozřejmě bolí, ale dá se to vydržet! Víru v personál, že vědí, co dělají. A na poporodním ptát se, ptát se, ptát se.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - ElkaPokorna 20.04.12 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit.
Rodila jsem poprvé, neměla jsem velký strach, věděla jsem, že kdyby se něco nečekaného přihodilo, tak by si s tím určitě poradili, protože zde mají velké zkušenosti.
Díky velice příjemné porodní asistentce mám z porodu jen dobré zážitky, 12hodinové porodní bolesti mě sice hodně vyčerpaly, ale vytlačit malou už nebylo tak těžké. Vážila jen 3150g. Rodila jsem na posteli, část 2. doby porodní v kleku a na závěr v leže. Celou dobu mě asistentka povzbuzovala, manžel byl taky obrovskou oporu. Neustále mě PA o všem, co se děje informovala, nabídla epidurál, čípky, výplach, sprchu, balón, čaj… vše jak má být. Pravidelně nás obě kontrolovala, ale také nám nechávala dostatek soukromí. Celý porod jsme absolvovali jen s ní, pouze na posledních deset minut přišla lékařka, která mě i po porodu vyšetřila a ošetřila. Oběma patří jí velký dík.
Na oddělení šestinedělí jsme si zaplatili nadstandartní pokoj, který byl ve skutečnosti na jiném oddělení než na šestinedělí, sestry za námi pravidelně chodily, pomohly s kojením, koupáním, i dětská doktorka byla příjemná, vše opakovali několikrát, což bylo potřeba:)
Pokud je nadstandartní pokoj volný, tak ho všem doporučuji, ty okamžiky absolutního štěstí, které se během těch prvních dnů dostaví, je krásné sdílet s tím, s kým to dítě máte.

Personál: Mudr.Knéslová Petra,Por,as.Láníčková Hana Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - irkaska 06.03.12 napsala :

Všem bych chtěla tuhle porodnici jen vřele doporučit.
Rodila jsem 14.2.2012 a nebýt trpělivosti por.asistenstky,tak by možná můj porod zkončil císařským řezem.Náš Vašík měl porodní váhu 4560 gramů a já jako prvorodička jsem měla docela práci ho vytlačit.Vzledem k jeho velikosti nechtěla sestupovat hlavička.Ale jen díky skvělému přístupu asistentky a doktorky se malý narodil přirozenou cestou.
I na oddělení šestinedělí jsem se nesetkala s nikým negativním a nepříjemným.Opravdu tuhle porodnici vřele doporučuji a pokud bych čekala druhé miminko,tak jdu rodit opět sem,ač jsem původně chtěla rodit v Bohunicích.

Personál: Mudr.Knéslová Petra,Por,as.Láníčková Hana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat strach doma a vzít si s sebou jen těšení na miminko a odhodlání přivést ho na svět.
Možná nějaké dupačky,tam erární oblečení nic,moc,je vidět že tama projde hodně miminek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - kristynavpbp 28.01.12 napsala :

Vlastně jsem v Brně ani rodit neměla. jenomže prcek se rozhodnul vykouknout na svět o šest týdnů dřív, začala mi prosakovat voda ,v naší porodnici si na porod netroufli(kvůli nízké porodní hmotnosti) a tak jsem se poprvé projela sanitkou(saniťáci taky byli super).
Sestříčka i lékařka na příjmu byly celkem milé, prohlédly mě, natočily ozvy a mezitím jsme vypsaly papíry. řekli mi, že pokud se porod nespustí do 24hodin, tak mi ho vyvolají. naštěstí se mi první kontrakce dostavily o 12hodin později a začala jsem se otvírat. tak mě odvezli na porodní pokoj, kde jsem se seznámila se svou porodní asistentkou. nejvíc času jsem pak trávila na balonu a ve sprše a taky na telefonu s manželem a rodinou a sem tam jsem přečetla pár stránek z časopisu :-D.
kontrakce postupně zesílili a tak mi píchli epidurál(jo, bolí to, ale těch deset vteřin za tu úlevu od bolestí to rozhodně stojí).
bylo něco málo po jedenácté v noci(24 hodin od první kapky plodové vody) a prckovy se na svět přestalo chtít. rozhodl se, že tam ještě chce zůstat. nepomohlo přemlouvání ode mne ani od pana doktora a por. asistentky a tak se náš prcek narodil císařským řezem. na oddělení šestinedělí jsem neležela, tak o tom vám nic nepovím. ale můžu říct na klasickém oddělení je to celkem dobré(jen by to chtělo víc soukromí) nejvíc však musím pochválit oddělení intermediární péče(Odd.11). sestřičky jsou suprové, pomáhají vám jak můžou. prostě super, super, super
tímto bych chtěla poděkovat všem co se o mne starali, ale nejvíc děkuju všem na JEDENÁCTCE pokud by to šlo, ráda bych zase rodila na Obilňáku(ale snad už v termínu a bez komplikací) a doufám, že pokud to tak bude, tak budou i na odd.šestinedělí tak super jako na odděleních kde jsem byla já.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuju hlavně KLID!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Počítejte s tím, že i při nekomlikovném těhu a porodu se může pobyt v porodnici protáhnout. mějte s sebou zásobu věcí na cca 7 dní.
mějte s sebou síťové kalhotky(dají se koupit přímo v nemocnici) a poporodní vložky, vlhčený toal. papír a samo i normální

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - misicka455 29.12.11 napsala :

V této porodnice jsem rodila před dvouma rokama a mohu doporučit. šla jsem na planováné vyvolání kvůli nějakým zdravotním komplikacím jak mimča tak moje to skončilo císařským řezem při epi. Mohu říct , že na sále a celokově než jsme se na sál dostala byly všichni moc přijemní komunikovaly semnou , vše rozebíraly prostě pohoda. Pak jsem ležela 3 dny na Aru tak to bylo v rámci možností taky super. Bohužel o šestinedělí nemohu napsat nic neb jsem dceru neměla u sebe a ležela na gyndě kde to bylo taky v poho .

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

ubrousky,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplý ponožky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - adryana 22.12.11 napsala :

Na Obilňáku jsem rodila letos (2011) a v roce 2009. Naprostá spokojenost! Mooooc děkuji za 2 zdravé holčičky! Výborný přístup k rodičce i její rodině, respektování vlastních přání (v rámci „zdraví“), porodní asistentka paní Nagyová na boxu absolutně dokonalá!!! Praktický porodní pokojík s toaletou a sprchou + relaxační pomůcky jako míč atd. Poporodní ok, a nadstandart báječný - kdykoliv mohla přijít návštěva, měla jsem i s miminkem klid, když jsme spali, tak jsme spali a nikdo nerušil :-) Určitě doporučuji! I polonadstandart je supr - pouze je to jako na koleji, sociálko je společné - každopádně pokojík máte jenom pro sebe a mimi. Doktoři i sestřičky byli bezva - poradili, ukázali + byli instruktáže např. jak koupat mimi, pomohli s kojením atd… Jinam bych rodit nešla! Ještě jednou díky - byli jste báječní!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Domluvte si telefonicky prohlídku porodních boxů - mě to uklidnilo, u porodu to pro mě bylo již známé prostředí, věděla jsem, že budu mít soukromí - i ve sprše (každý box má vlastní sociálko) atd. Na poporodním doporučuji nadstandart nebo polonadstandart

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezuvky i do sprchy, jemný toaletní papír, nafukovací kolo na sezení po klasickém porodu, pomádu na rty a gumičku do vlasů

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - verunka19 13.12.11 napsala :

Přestože jsem do této porodnice nejprv nechtěla vůbec jít a ocitla jsem se tam nečekaně,nakonec jsem byla nad míru spokojená.V době porodu za mnou stále má PA chodila a ptala se zda něco nepotřebuji,pomáhala mi,chválila ,dodávala odvahy a síly.Do ničeho mě nenutili,nechávali vše na mě,ať se rozhodnu jak chci..I na odělení šestinedělí jsem nenarazila na protivnou sestru.Jedniné co mě vadilo na této porodnici bylo striktně dodržování návštěvních hodin pouze od 14 do 16 hodin a taky to že sme se museli navštěvovat pouze na chodbě,což bylo blbé hlavně kvůli miminkám,na kt.bylo na chodbě někdy zima.Sprchy byly na chodbě pro všechny a trošku v horším stavu,ale to mě nevadilo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Sabi20 07.12.11 napsala :

ahojky vsichni,rodila jsem poprve a asi jako kazda prvorodicka tak i ja jsem z toho mela strasne obavy a i strach…Voda mi odtekla o pul jedne rano do porodnice jsem prijela kolem jedne pak mi hned zacaly kontrakce byli opravdu silne porodni asistentka byla uzasna vse mi vysvetlila a pomahala jak psychicky tak i fyzicky…Samotny porod to byla pro me des a hruza malej nechtel ven a ja z jsem to pomalu vzdavala pani doktorka s porodni asistentkou mi moc pomahali aby byl uz malej na svete obema moc dekuji ze semnou meli takovou trpelivost…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 07.11.11 napsala :

Ahoj holky, ráda bych napsala svou zkušenost s porodnicí Obilní trh. Mám za sebou dva porody, oba dva se konaly v porodnici v Bohunicích, ale můj syn (narodil se v r. 2008) s narodil předčasně 31 tt. a tak ležel na Obilnáku na JIPce. Já jsem rodila akutním císařem a pár dní po porodu jsem byla převezna na Obilnák, abych byla ve stejné porodnici jako malej. Oddělení šílené, o dva pokoje dál měli na pokoji paní bezdomovkyni, která si nechala zavolat sanitku (měla žánět vaječníku nebo co) tak jí operovali a potom ležela na tom oddělení jako maminy po porodu, prý jinde není místo. Do sprchy nechodila, jen když jí nahnaly sestřičky, smrad po ní příšernej, že jsem chodila na záchod a do sprchy jen když jsem nutně musela. Pokoje studené, pod jejich tenkou duchýnkou jsem se klepala zimou (byl konec února a topení na minimum) celý den jsem žadonila o tlustou duchnu, nakonec mě jí milostivě donesli. Z mého pokoje byl výhled na budovu s mega nápisem PATOLOGIE, bylo toho na mě moc, malej v inkubátoru, do toho mé zpackané šestinedělí a deprese z toho, že jsem neporodila normálně, takže jsem jsem byla na pokraji zhroucení a řekla si, pokud tam zůstanu, zešílím. Šla jsem za doktorem a řekla, že chci reverz. Doktor že co budu dělat doma, když tu mám malýho a můžu za ním chodit, já ale trvala na reverzu s tím, že za malým budu dojíždět. Stejně jsem tam mohla na dvě hodiny denně (nekojila jsem) tak k čemu tam ležet celý den. Reverz mi schválili s tím, že druhý den jdu domů. No a den propouštění byl pecka. Manžel byl necelý měsíc v nové práci, tak měl 3 měsíční zkušební dobu a nemohl si vzít volno, proto pro mě do porodnice přijel tchán, řekla jsem mu, že mě propustí ráno kolem 9. Doktor ale v trapu, sestry mi řekli, prý je kdesi u porodu a nemá mě kdo napsat propouštěcí zprávu. Do toho došla sanitárka a vyhodila mě na chodbu, že převleče postel nové pacientce, tak jsem šla s věcma na chodbu, tam si nebylo kam sednout a mě solidně bolela jizda po císaři, ale to nikoho nezajímalo. Čekala jsem pět hodin na chodbě jak … než došel doktor a uráčil se napsat zprávu, kterou psal další hodinu, takže šest hodin dohromady. Před příchodem doktora už jsem to nevydržela, pohádala jsem se se sestrama a nadala jim do kr*v, ale mohly si za to sami, jak byly nepříjemné, drzé a hnusné. jak kdyby to byl jediný doktor v nemocnici.! A na otázku, zda mohu odejít bez zprávy a dodatečně pro ní dojít mě bylo odpovězeno, že nemůžu. Mému synovi pomohli, takže oddělení pro novorozence nemohu vynachválit, děkuji moc, ale oddělení gynekologie, děs a hrůza a už nikdy.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - dady2011 25.09.11 napsala :

Zkusenost otresna. Porod neprobihal tak jako mel a nakonec jsme skoncili na cisari - ale OK to se personalu neda vycitat, i kdyz v dobe modernich technologii nevedet,ze je miminko spatne natocene a snazit se za kazdou cenu rodit az do totalniho kolapsu neni asi idealni.

Na pooperacnim byli fajn. Ale sestinedeli je jedna velka parodie!!! Spina, prach, pavouci, plisne, neprijemny personal, komunikace s personalem takrka na bodu mrazu „vetsinou“,striktne omezene navstevni hodiny, navstevy jen na chodbe, kde si neni kam sednout, coz je po cisari nehoraznost. By mne zajimalo k cemu si to zdravotni pojisteni platime!!! Nadstandadni pokoj asi jen z protekce! Od patku do nedele jsme se denne nekolikrat ptali po nadstandadnim pokoji a vzdy prisla odpoved, ze je obsazen (coz se muze stat), ale kdyz vam pak sestra v nedeli rekne, ze nevi o zadnem pozadavku na nadstandardni pokoj z nasi strany a ze nejsme na cekacim liste tak v tu chvili by se ve mne krve nedorezali.Takze co k tomu rict ???… Pokud muzete, rodte nekde jinde.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Obilní trh - zimovka 09.07.11 napsala :

Porodní oddělení na mne udělalo dojem. Moje porodní asistentka Málková byla naprosto úžasná. Jako prvorodičce mi vše důkladně vysvětlila, a byla velice příjemná, a vytrvala u porodu i po skončení její služby. Oddělení šstinedělí je sice starší, ale nebyl to problém. Problémem byly mnohdy nepříjemné sestřičky, zvláště v noci - nešlo mi kojení a poté co jsem prosila, aby i dceru pomohly přiložit, mi bylo řečeno, že se to mám naučit sama, co budu dělat doma. Což mi jako vystresované matce řvoucího mimina na klidu moc nepřipado. Přístup doktorů na šestinedělí mi také nepřišel příliš profesionální. Opakovaně jsem žádala o podání informací o zdravotním stavu dcery, která byla na fototerapii a až po urgenci jiné známé lékařky, po dvou dnech mi byly informace podány. Na základě těchto nepříjemností jsem šla své druhé dítě rodit do Bohunic, i když porod byl bezva.

Personál: P.as. Kateřina Málková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - luckyhorse 21.06.11 napsala :

Do porodnice Obilní trh jsem nastoupila 9.6. na preindukci porodu, s tím že 10.6. mi budou porod vyvolávat. Všechny sestry i doktorky na oddělení gynekologie byly moc příjemné a všechno mi vysvětlily. 10.6. mi tedy začaly v 9 hodin vyvolávat porod, měla jsem stahy po 2 minutách, ve čtvrt na tři mi praskla voda, a pak se to teprve rozjelo. Převezli mě na porodní box, který byl velice hezký, připomínal mi pokojík doma-skříně, rádio, sprcha, WC, míč, masážní pomůcky, židlička pro tatínka, stoleček…prostě paráda. Přišla sestřička natočit mi monitor, ale nezdála se jí velikost mého břicha, takže jsem šla na kontrolní ultrazvuk. Na něm pan doktor naznal, že odhadní váha se zvýšila na 4,5 kg a vzhledem k předchozímu císařskému řezu, doporučuje další císařský řez. Jelikož jsem se od 9 od rána moc neotevírala, byla jsem i ráda, že to takhle dopadlo. Daly mi kapačku na ukončení kontrakcí, bohužel jsem musela čekat, až se uvolní operační sál, mezitím mi znovu po dokapání kapačky, nastoupily porodní bolesti. Rozhodla jsem se pro operaci v epidurální anestezii, což mi bylo umožněno. Veškerý personál na operačním sále byl moc příjemný a milý, musím vyzdvihnout paní anesteziložku-bohužel si už nepamatuji jméno, která mě celou dobu uklidňovala, že bude vše v pořádku a po celou dobu operace mi říkala, co se se mnou děje. 10.6.2011 v 17:55 se nám narodil císařským řezem syn Tomáš, míry 3830g a 52 cm. Syn mi byl ukázán ihned na operačním sále, potom mě trošku přispali, aby mohli dokončit šití. Probudila jsem se na pooperačním oddělení, kde se o mě vzorně starali, ukazovali nám cviky proti embolii, druhý den s námi zkoušeli vstávat z postelí a už první noc po operaci mi přiložili malého k prsu. Další dny mi jej nosili na půlhodinu až hodinu po třech hodinách. Po dvou dnech mě přeložili na oddělení šestineděli, pokoje byly po čtyřech, ale byla jsem tam jenom já a jedna paní z Číny. Za celou dobu pobytu jsme tam byly maximálně tři. Na oddělení šestinedělí jsem již měla malého pořád u sebe, pokud byl nějaký problém, tak jsme ho mohli konzultovat se sestrami z novorozeneckého oddělení. Ty nám také ukázaly správné kojení, přikládání k prsu, malému pan doktor vyšetřil kyčle a braly odběry z patičky. My jsme bohužel trošku bojovali s kojením, malý měl novorozeneckou žloutenku, byl hodně unavený a málo sál. Díky tomu byl také hodně plačtivý. Bohužel tady se ukázal jeden a jediný problém, který jsem měla s porodnicí: Každá sestra z novorozeneckého oddělení preferovala jiný způsob kojení, jiný způsob držení prsu, jinou polohu atd. Téměř každou noc jsme byli na novorozeneckém oddělení s žádostí o radu. Ke konci mého pobytu jsem už měla pocit, že obtěžuju. Kojila jsem každou půlhodinu až hodinu a už jsem padala únavou. Příkrm mi bohužel nebyl nabídnutý a když jsem o něj žádala, tak mi bylo řečeno, že by to byla škoda. Takže totální nevyspání a stres u mě trošku rozjel poporodní depresi, takže poslední noc jsem jen seděla s malým na chodbě a oba dva jsme brečeli :(. Bohužel nic nepomáhalo, takže jsme ode dneška na příkrmech umělým mlékem. Dalším zážitkem byla rehabilitační sestra, která nám ukazovala, jaké cviky na posílení pánevního dna cvičit. Samozřejmě, že je to důležité, ale opravdu nemusím slyšet za 20 minut minimálně 40×, že až budu stará, tak se budu počůrávat. Jednání jak s malým dítětem, ale možná to tak dělala proto, aby si všichni uvědomili, jak je to důležité. Těžko říct. Každopádně mě to stačilo říct jednou :).Každopádně když to shrnu do porodnice bych určitě šla rodit i podruhé, byl tam profesionální a lidský přístup, každý den se sestry ptali, jestli něco nepotřebujeme. (léky od bolesti, ložní prádlo, prádýlko pro malého, noční košili, čaj…).

Personál: MUDr. Vít Weinberger, MUDr. Petra Filová, PA Jitka Kaštanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

klasika- pro malého: plenky, kosmetika, pro maminku: toaletní papír, porodnické kalhotky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - irenam 18.06.11 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je velmi špatná a nemám dobré vzpomínky.
Rodila jsem zde v září minulého roku císařským řezem. Vybrala jsem si Obilňák, protože bydlíme hned za rohem. Týden před termínem porodu jsem byla na kardiotokografu u dr. Hvizdové. Chovala se ke mě strašně, už to mě mělo trknout. Navíc mě prý můj gynekolog posílá pozdě, že mám dítě koncem pánevním, že takové porody se musí indukovat a dle jejího gyn. vyšetření, mám prý porodní cesty už otevřené… Řekla jsem jí, že s indukcí nesouhlasím a že se zeptám svého gynekologa. Na to mně odvětila, ať k němu už nechodím a rovnou mně objednala o pár dní později na příjem na vyvolání. Za svým lékařem jsem samozřejmě šla, potvrdil mně, že indukce je nesmysl a že porodní cesty mám zavřené.
Byla jsem dost nejistá, dva dny jsem probrečela a začala mně odtékat plodová voda. Šla jsem tedy do porodnice, bohužel na Obilňák, kde jsem tedy čekala do druhého dne, zda se porod rozběhne nebo ho budou vyvolávat. Kontrakce ale byly po celou noc velmi slabé.
Byla jsem ráda, že dcerka spustila k zadečku i nožičky a měla jsem tím pádem možnost, zvolit císařský řez. Při příjmu totiž měla nožičky vzhůru k hlavičce a když jsem projevila svou obavu nad vyvolávaným porodem a ptala jsem se na císařský řez, řekla mně dr. Čadová, že oni sekce na přání v žádném případě neprovádí a ať se konečně zbavím té úzkosti… Nevím, zda to byla úzkost, spíš bych řekla, že jsem měla obrovský strach, aby se dcerce při porodu něco nestalo. Těm mladým lékařkám s jejich arogantním chováním a despektem vůči mě, jsem nedůvěřovala. Nevím, jak by řešily případnou zaklíněnou hlavičku nebo jiné „komplikace“. Pro ně by to možná byly „komplikace“, ale pro mě je to život mého dítěte.
Na oddělení šestinedělí to bylo dost příšerné. K nepříjemným lékařkám se přidaly ještě nepříjemné sestry…

Velkým zklamáním pro mě bylo také striktní dodržování návštěvních hodin, od 15.00 do 17.00. Návštěvy nesměly na pokoj, takže jsme všichni museli být na chodbě, kde jsme postávali nebo seděli na tvrdých nízkých lavicích. Pro ženy po zašití hráze nebo po operaci je to dost drsné.

Personál: MUDr. Hvizdová, MUDr. Čadová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedoporučuji sem vůbec chodit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Dituska 24.05.11 napsala :

Byla jsem v této porodnici přes silvestra 2009/2010 :-)
A s touto porodnicí jsem byla maximálně spokojena. Už od příchodu až po odchod… Opravdu profesionální přístup. Naprostá paráda :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Munchkina 22.05.11 napsala :

Porod v únoru 2011 a velká spokojenost. Do porodnice jsme jeli na poslední chvilku (porod od příchodu do 15 minut - z plánovaného porodu do vody nic nebylo). Za ty celkem necelé 2,5 hodiny se to těžko posuzuje, ale já jsem k porodu neměla jedinou výhradu. Od prvního momentu vše probíhalo k naší spokojenosti - dokonce vyhověli i různým přání otce dítěte :). První den a noc na šestinedělí jsem byla na standardním pokoji po třech. Sestry i personál na novorozeneckém oddělení byl v pohodě, v případě dotazu nebo problému byli všichni vždy ochotní. Sestra na novorozeneckém mi tu první noc malého na dvě hodinky dokonce pohlídala, abych se mohla trochu vyspat (bylo asi 4 hodiny a ráno a já už druhou noc nespala - tu první jsem doma odtrpěla v porodních bolestech a tuto maléj prostě pořád plakal). Nevěděla jsem si rady s kojením a tak jsem na ty první pokusy chodila na novorozenecké, kde jsem pod dohledem a s pomocí sestry zkoušela kojit, abychom se rozkojili. Šestinedělí na standardních pokojí je bohužel opravdu dost staré. Pokoje klasické staré nemocniční, záchody a sprchy jsou na chodbách. To vidím asi jako jedinou nevýhodu této porodnice.
Druhý den v poledne jsem byla převezena na nadstandarní pokoj (už u porodu jsem si o něj říkala). No musím přiznat, že co se týká prostorů tak jsem si připadala jako přijít ze sklepení do luxusního hotelu. Vše je tam nové. Vždy dva pokoje mají na takové předchodbičce společný záchod, sprchu a ledničku (já naštěstí v tom druhém pokoji nikoho neměla). Dokonce jsme dostali například i moderní postýlku pro miminko - polohovací a s monitorem dechu. Nadstandard je v jiném patře takže personál z novorozeneckého za mnou asi 2× denně chodil a ptal se, jestli je ohledně kojení vše ok a když něco bylo tak to se mnou řešili přímo na pokoji a nemusela jsem tam docházet (leda na nějakou přednášku nebo vyšetření kyčlí). Kdybych nebyla po porodu (nevyspalost, bolení stehů apod.) tak jsem si ten pobyt tam skoro užívala. Jídlo na pokoj, pravidlený úklid … :). V té době, když jsem tam byla, tak se do porodnice nemohlo z důvodu chřipkové epidemie, ale pro nadstandardy byla vyjímka, takže tam manžel se mnou celou dobu byl. Pokoj je hodně velký a je tam rozkládací křeslo, peřiny a povlečení.
Moje sestra rodila v prosinci a byla v porodnici v Bohunicích. Měla také nadstandard, ale za tu stejnou cenu měla pidipokojík, kde její partner musel přespávat v křesle. Sestry tam lítaly v podstatě bez zaklepaní a vždy ji o všem informovaly skoro křikem. Na Obilňáku každý, kdo přišel tak mluvil potichu … přece jenom, když má člověk své první dítko a podaří se mu ho konečně na chvilku uspat …
Co teda ještě nebylo úplně milé tak to byl ten šílený maraton toho co všechno se musí stihnout, ale to je asi ve všech porodnicích. … po každém záchodě sprchovat … no ani při tom pobytu v nadstandardním pokoji to nebylo úplně jednoduché, do toho pořád mimčo přikládat k prsu, sníst všechno to doneséné jídlo včas (často jsem většinu jídla vracela - vůbec na to nebyl čas), dojít na všechny prohlídky, přednášky, ráno 2 vizity, bylo doporučeno cvičit a lehat na břicho … no program, který opravdu zabere celý den … ale rozhodně to všechno stálo za to.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě všechny ty běžně doporučované věci + jemný toaletní papír, vodu, pantofle, ručníky, kapesníky, kruh na sezení, mobil a věci, které chcete mít sama sebou (usnadní to pobyt)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - pomni 20.05.11 napsala :

Naprostá spokojenost, sice jsem rodila jen 1× takže nemůžu porovnávat, ale opravdu vše super. Od příjmu až po porod byli všichni moc hodní a lidští, na novorozeneckém bych možná ocenila větší zájem o problémy s kojením, ale nebylo to nic fatálního, kvůli čemu bych tam už znovu nešla. Porodní asistentka úžasná, od začátku naprostá profesionálka, ale v kombinaci s lidským přístupem a pochopením, pro mě anděl:) Ke konci porodu se jich tam rozběhlo poněkud víc naráz, takže odbíhala k víc maminkám, ale to člověk musí pochopit. Můžu jedině doporučit a porodní boxy jsou moc fajn, soukromí, záchod, sprcha.

Personál: Mudr. Hruban, Eva Bedřichová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - hanic 16.05.11 napsala :

MOje zkušenost s touto porodnicí je velmi velmi dobrá. Rodila jsem zde 4. 11. 2011. Měla jsem plánováno rodit v Bohunicích, ale měli plný stav, tak mě poslali sem. Jela jsem akorát, jelikož byly kontrakce po třech minutách. V Bohunicích mě ujistili že daji na Obilní Trh vědět, že jedu s jasným porodem, ale zavolali do nějaké jiné vyšetřovny či co a na příjmu o mě nikdo nevěděl. takže jsem se chvíli kroutila v čekárně a bavila pacienty…:-) ale opravdu jen chvilku, než sestra udělala čoromoro, že jí nikdo o telefonátu z FN Bohunice neřek.Pak rychlé vyšetření, přístup mladinké lékařky velmi dobrý. Uklidňující chování, podpora, velmi příjemné vystupování. Seznámila mě s mou asistentkou (Maruška) a ta se mnou vypsala ten dotazník. Pak už příchod do boxu, a porod. Věděla jsem že budu potřebovat epidurál (zkušenost z prvního porodu, kdy dítě nechtělo ven), hned jsem o něj řekla a asist. mi slíbila, že jakmile budou výsledky krve, můžu ho dostat. Nejdřívě myslela, že dřív porodím, než budou výsledky, ale pak sama naznala, že se opět malému nechce ven. Takže pak nástup dvou anestezioložek (skvělé dámy) a pak už úplná procházka růžovou zahradou Asist. mi doporučila nástřih, což mi vůbec nevadí. Vzhledem k tomu, že jsem porodila 4,5 kg miminko, tak jsem byla ráda, že tot bude alespoň pod kontrolou. Velmi zkušený lékař se postaral o šití. Veškeré ošetření bylo velmi perfektně provedené, protože moje šestinedělí bylo jen o špinění…žádné potoky krve a sraženiny, jako po prvním porodu v Bohunicích. Asist byla velmi trpělivá a opravdu příjemná. Ačkoliv jsem už byla h óóódně moc unavená, vždycky mě povzbudila a komunikovala dobře i s partnerem, který byl všemu kromě epidurálu přítomen. Jakmile se malý začal klubat, přišli už i z novorozeneckého a ti byli také velmi dobří. Opravdu nenalézám nic, nač bych si měla stěžovat. Poté na oddělení šestinedělí bylo všechno velmi v pohodě. Hodně se mě všichni snažili poradit a pomáhat s rozkojením.trávila jsem u sestřiček většinu času právě kvůli kojení a mám pocit, že se jim s mým propuštěním dost ulevilo, ale nedali nic znát a vždycky mě utěšili, pomohli, poradili. Jediný nedostatek se zdá být, že návštěvy probíhají na chodbě. Chybí zde nějaká návštěvní místnost. Těšila jsem se na první sestkání mých dětí a uvítala bych takové trošku poklidnější a internější prostředí. Ale nejedná se zde o hotel ale porodnici…:-)
Taky vybavení pokojů je velmi „nemoderní“.Nevím jak je to jinde, ale tady plechové skříňky u postelí, velmi hlučné a stará skříň na osobní věci, taková jak ze staré ubytovny. Ale jak já říkám, nejsme na hotelu a stejně jsem pak měla jiné starosti než zkoumat takové prkotiny…jídlo moc dobré, na chodbě k dispozici mléko a pečivo, úklid velmi pečlivý a stlaní postelí taktéž. Obilní trh bych doporučila mamince, která ocení lidský přístup a profesionální a pečlivé ošetření. Proto tu porodnice jsou.:-)

Personál: porodní asistentka Maruška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

všude na požádání vám dají seznam věcí, co sebou, takže stačí říct si o něj. Já jsem si olečení pro miminko nebrala, protože přijet domů s taškou ušpiněného prádla a hned prát jsem nechtěla. Pokud mi půjčí sterilní a čisťoučké košilky, nemám důvod si přid

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic mě nenapadá…všechno se před porodem všude opakuje..dostanete seznam věcí nebo se všude snadno dočtete co a jak…hlavně dost vložek a plenky pro mimi…skrátka hygiena.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 27.03.11 napsala :

Rodila jsem 15.3. Na příjem jsem dojela ve 4 h. ráno s kontrakcemi po 5 minutách. Posadili mě na monitor, kde jsem strávila i s kontrakcemi další hodinu. Sem tam se stavila setřička, která jak jsem zjistila potom, byla porodní asistentka ( jméno nevím) a při těch kontrakcích mi ještě s břichem třásla, protože malej spí.(nemohla počkat až kontrakce přejde)Blbě držely svody od monitoru a tak sem si je ještě k tomu musela držet. Nic z toho by mi až tak nevadilo, kdyby PA měla trochu lidký přístup a chování. Po vyšetření se teda MUDr. rozhodla, že si mě tam nechají. Kolem 5 jsem se dostala na pokoj a bylo mi řečeno, že porodím, tak nejdřív za 6 hod. Naštěstí tam přítel zůstal semnou, jinak by porod nestihl. PA má přítomnost před koncem blížíci se směny asi obtěžovala a dala mi to pocítit svým přístupem. Jediné štěstí byl příchod PA Brzobohaté. Jinak bych z celého porodu měla velké trauma. Odrozené jsem měla v 7h.PA byla skvělá a přístup byl úplně vynikající. Chtěla bych jí ještě jednou poděkovat.

NA oddělení to bylo podle toho na jakou sestru jste narazili, ale většina byla příjemná.
Rodit bych tam šla zas, jen bych se bála, že znovu narazím na tu „milou“ PA

Personál: PA Brzobohotá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

když můžete, tak spěte

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - MAMINA6 20.03.11 napsala :

Dobrý den,nastávající maminky z Brna já jsem rodila šestkrát v porodnici na Obilním trhu a nedala bych na ni nikdy dopustit taky o tom svědčí můj výběr toho že jsem nikdy ani na minutu nepřemýšlela že bych šla někam jinam.Podle mě nemocnice Milosrdných je špinavá díra a Bohunice už ani nekomentovat.Taky se mi ani v nejmenším nelíbí že by měli Obilňák rušit to je moc špatný spíš by jim měly přispět na nové vybavení,naposledy mi zůstala sprcha v ruce :o)

Personál: MuDr.Husička Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Elisabetka 11.03.11 napsala :

Tuto porodnici jen a jen doporučuji.
Původně jsem měla naplánováno rodit jinde - po nepříjemné zkušenosti při domlouvání monitoru v Bohunicích ještě před porodem (naprostá neochota a odměřenost personálu), jsem se rozhodla jít na Obilní trh a udělala jsem jedině dobře.
Jsou to naprostí profíci, velice příjemný, mladý personál. Velmi ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala naší porodní asisetntce Grundmannové, která mi velmi pomohla a byla velice příjemná a milá, i když jsem jí bolestí pomalu skákala po hlavě:) Porodní box jsme měli standardní, ale přišel nám jako nadstandardní, s partnerem jsme si pochvalovali jak je útulný:) Velké plus je sociální zařízení v rámci pokoje, žádné běhání po klystýru na chodbu. Jednoduše během porodu jsem měla opravdu pocit soukromí a intimity a zároveň i bezpečí.
Poporodní oddělení také výborné, ženské i dětské sestry ochotné, komunikativní. S kojením vždy pomohly, nemůžu si na nic stěžovat, i když jsem se občas chodila ptát na drobnosti nebo „kraviny“ vždy mi poradily, ukázaly jak miminko přiložit atd. Pobyli jsme si v porodnici o jeden den déle kvůli podezření na žloutenku, takže mám zkušenost i s hostinským pokojem, který je také bez problémů. Návštěvy jsou dvě hodiny denně, což se může zdát málo, ale je to tak vyčerpávající, že bohatě stačí. Je fakt, že návštěvy se konají na chodbě, což je prostě pro maminky i miminka náročnější. Ve zkratce nevím co vytknout, jsem velmi ráda, že jsme se nakonec rozhodli rodit zde.

Personál: por.as. Grundmannová, dr.Felsinger

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

důvěřovat personálu - alespoň v mém případě věděli co dělají:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

důležité doklady, toaletní papír, bepanthen - měla jsem dvě tašky přesně podle seznamů, které všude na internetu kolují, ale je fakt, že tři čtvrtiny věcí jsem neužila:) v podstatě cokoliv se dá půjčit, dokoupit v kantýně popř. nechat si přinést od partne

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - lucikga 08.03.11 napsala :

ahoj Holky,
já jsem byla opravdu moooooc spokojená jak s porodní asistentkou tak i se sestrami na oddělení, byli moooc hodní dokonce ani to nemocniční jídlo nebylo tak hrozný jak si to pamatuji z minulých dob, bylo to normální a stačilo to. Holky záleží na tom na koho netrefíte já měla štěstí:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pro miminko kdo nechce nemocniční oblečení může si vzít svoje, já doporučuji to jejich a mění si to dle potřeb personál ho mění bez problému na vaše vyžádání

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír holky to nezpomente:)))))

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 07.03.11 napsala :

Moje zkušenost je bohužel špatná. Na šestinedělí a novorozeneckém byl přístup celkem fajn, i když trošku víc komunikace by neškodilo, ale příjem a porod byl nic moc… Do porodnice jsem přijela s tím, že mám pravidelné kontrakce po cca 8 - 10 minutách (v přijímací zprávě je uvedeno, že jsem řekla, že kontrakce jsou nepravidelné :-) ), na monitoru jsme strávili cca hodinu, protože se nechytal. Paní doktorka mi říkala, že při kontrakcích by mě bolelo celé břicho a ne jen podbřišek (v tom případě jsem podle ní odrodila s poslíčky…), vypadalo to, že mě pošle domů, ale po vnitřním vyšetření mě nakonec přijala. (Předesílám, že jsem tam byla necelý týden před tím na monitoru a paní doktorka - mimochodem hodně milá - mi řekla, že když se cokoliv začne dít, mám okamžitě jet do porodnice, protože jsem byla otevřená na cca 3cm a měla jsem pozitivní nález streptokoka). Poslali mě na porodní sál s tím, že to bude trvat ještě dlouho. Napíchli mi kapačku s ATB. Mezitím začly být kontrakce intenzivnější a praskla mi voda. Netrefila jsem se na podložku, která na porodnim křesle byla, takže jsem od PA dostala „vynadáno“, že teď budu muset ležet v mokrým (fakt jsem měla v té chvíli jiný problémy, než řešit, kde a jak ležím :-D )…
Po vykapání atb už PA zjistila, že jsem otevřená na 10cm a jdeme teda rodit. Pominu to, že jsem neměla možnost si zvolit v jaké poloze chci rodit, nikdo neřešil dárcovství pupečníkové krve atd., že bych byla ráda, kdyby se porod obešel bez nástřihu (podle mojí gyndr. i studentky, která u porodu byla jsem měla hráz pružnou dost), i tak nástřih udělali hned, jak to bylo možné :-( Komunikace veškerá žádná, jen arogantní a nepříjemný přístup. Studentka, která u porodu byla, byla jediná, která měla přístup lidský a která mě z tohoto týmu dokázala povzbudit a podpořit, což mi přijde hodně smutné.
A jako perličku nakonec dodám, že malý se narodil hodinu a půl od příjmu, takže o nějakém „dlouhotrvajícím porodu“, o kterém paní doktorka při příjmu mluvila, nemohla být ani řeč. Jediné, co mi potom přidělávalo vrásky, že v propouštění malého bylo uvedeno, že krytí antibiotiky nebylo dostatečné (škoda té hodiny na monitoru), o tom mě ale taky nikdo neinformoval… :-(
Je to už dva roky, možná se něco změnilo, ale já nebudu při dalším porodu riskovat to, že se tam s paní dr. Knéslovou a PA Outratovou potkám a radši budu volit jinou porodnici. Obilní trh už nikdy…

Personál: MUDr. Knéslová, PA Outratová, Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 04.03.11 napsala :

Ahoj holky, rodila jsem 20.2 2011 naprosto perfektní přístup PA Míši Černé a studentky (bohužell nevím křestní jméno)Baštové,Obě mě moc pomohly,podporovaly prostě to co jsem v tu chvilku potřebovala a když jsem už nemohla a chtělo se mi tlačit ,tak mi ulevily .....Měli jsme kapánek náročnější porod malá nešla ven,ale nebýt těchto dvou tak nevím jak by to dopadlo…Tímto jim moc děkuju za vstřícnost a lidskost......a pan doktro taky super…Porodní box taky perfektní,šestinedělí je už horší,ale dá se to zvladnout.Za celou dobu jsem narazila jen na jednu protivnou sestru z dětského oddělení ,která mi přinesla malou na kojení a zmačla mi bradavku tak že mi tekla krev.Jinak na obilnák nedám dopustit…

Personál: Mudr.Texl,Pa Míša Černá,St. Baštová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Rendik 25.01.11 napsala :

Jsme velice rádi, že jsme mohli rodit právě tady. Adélka se narodila 5.1.2011 a byli jsme zde velice spokojení, jak s přístupem doktorů tak i všech sestřiček, které byli vždy moc ochotné poradit a pomoci ať už ve dne nebo v noci…Skvělá péče o miminko i o maminky :-D , určitě všem doporučuji !!!! Pro další miminko určitě půjdeme zase sem.

Personál: por.as. Pavla Nagy, Mudr. Felsinger, Mudr. Fridrichová a veškerý kolektiv sester na šestinedělí i novorozeneckém odd.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně klid, dobře se o vás postarají, se vším pomůžou a rádi poradí

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Haňulda 20.01.11 napsala :

Mám s touto porodnicí skvělé zkušenosti.Rodila jsem tam v prosinci 2010 a super.Týden jsem ležela na jipce a na personál nemám ani jednu špatnou poznámku.Všechny sestřičky a porodní asistentky jsou super.Mrzí mě že si nepamatuji příjemení a jména.I lékaři tam jsou super..vše vysvětlili všem informovali.Když jsem byla po porodu přeložena na klasický pokoj ve třetím patře jen jsem udivila nad pokojema po 6 pacientech a wc a sprcha na chodbě ale hned za krátko mi to nevadilo a i personál tam by super.A že jsem chytla sestřičku která nebyla příjemná no co…asi neměla svůj den.Jinak mám jen chválu a doporučuji…určitě když budu rodit po druhé chci tady.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně klid

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Anonymní 28.12.10 napsala :

I já měla tu čest rodit na Obilním trhu (8.-13.12.2010). Velice kladně hodnotím všechen personál, zejména sestřičky na novorozeneckém, kdy i ve 4h ráno byly ochotné a usměvavé na „vyklepanou“ prvorodičku :-). Opravdu doporučuji každé mamince rodit právě zde. Neuvěřitelná péče - pravidelné kontroly množství nakojeného mléka, miminek i maminek :-) Opravdu jsem se nebála si jít i v noci pro radu. Jen díky péči sestřiček (bohužel neznám jména) jsem se i po císaři krásně rozkojila a Šimonek mi krásně přibíral. Možná jen malinkatá výtka na nadýmavá jídla,která by asi v porodnici neměla být:-).Přeji všem miminkám hodně zdraví. G.Beránková

Personál: Dr.Minář, Dr.Texl, por.as.Štancelová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - eivlis 13.11.10 napsala :

V porodnici Obilní trh jsem ležela dva dny na JIP s vysokým tlakem a poté i rodila - nakonec neplánovaně císařským řezem.
Byla jsem moc spokojená s veškerým personálem.
Na JIP se o mě vzorně starali, podávali mi informace o mém stavu a trpělivě zodpovídali mé dotazy.
Na pooperačním oddělení jsem strávila 24 hodin a i tam byla péče vzorná.
Pak jsem měla nadstandardní pokoj, na kterém byl vzhledem k mému stavu i manžel. Ačkoliv byl pokoj mimo oddělení šestinedělí, sestřičky nás chodili pravidelně navštěvovat a když bylo potřeba poradili například s kojením či péčí o miminko. Pravidelně mě chodil kontrolovat doktor, jak se hojí jizva a zavinuje děloha, dcerku zase každý den zkontrolovala dětská lékařka.
Zúčastnila jsem se také „přednášky“ o koupání, kojení a manipulaci s miminkem.
Nemůžu si stěžovat ani na stravu. Dostávala jsem jídla vhodná pro kojící matku (kromě posledního dne, kdy jsem buchtu s mákem raději nejedla).

Ocenila jsem také, že všechna miminka měla v postýlce monitor dechu. Pro mě neocenitelný pomocník zvlášť na první dny s miminkem, kdy si člověk teprve zvyká, jak se miminko chová, jak dýchá atd.

Veškerý personál byl vstřícný, cítila jsem se v porodnici opravdu dobře.

V areálu je jak lékárna, tak prodejna zdravotnických potřeb. Je možné tedy dokoupit třeba porodnické vložky nebo plenky apod.

Personál: Mudr. Ťapalová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kuchyňské utěrky (místo ručníku) - já používala na jizvu po císaři.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Hana Jelínková 08.10.10 napsala :

DOBRÝ DEN, JSEM 40ti LETÁ MAMINKA 3měs. TOMÁŠKA, Z TOHO DŮVODU JSEM SI VYBRALA PORODNICI OBIL. TRH A DODNES NA TO VZPOMÍNÁM. JSOU TO BÁJEČNÍ LIDÉ ! POROD BYL VYVOLÁVANÝ, ALE TRVAL 16 HODIN A CELOU TU DOBU BYLI VŠICHNI STRAŠNĚ OCHOTNÍ, MILÍ A HLAVNĚ LIDŠTÍ, I KDYŽ UŽ MUSELI BÝT STRAŠNĚ UNAVENÍ. PŘÍJEM TAKÉ V NEJLEPŠÍM POŘÁDKU. PAK JSEM LEŽELA NA JIP A POTOM NA NADSTANDARDNÍM POKOJI NA ŠESTINEDĚLÍ A PŘIPADALA JSEM SI JAKO PRINCEZNA ! JAK VŠICHNI ŘÍKAJÍ ŽE VŽDY SE NĚCO NAJDE, TAK JÁ TO NENAŠLA ! OPRAVDU MOC DĚKUJI VŠEM !

Personál: MUDR. HRUBAN

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

NIČEHO SE NEBOJTE, MOC DOBŘE SE O VÁS A VAŠE MIMINKO POSTARAJÍ A VE VŠEM POMŮŽOU.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

ODHODLÁNÍ ŽE VŠECHNO BUDE V POŘÁDKU

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Babáč 22.05.10 napsala :

Ahojky tak já na Obilňáku rodila ted 15.5.2010 a byla jsem nesmírně spokojená. Porodní pokoj byl skvělý, jelikož tam je sprcha i záchod. Takže jsem byla do poslední chvíle ve sprše a hopsala na balonu. A porodní asistentka byla přímo úžasná. pořád mě chválila, jak jsem šikovná a utěšovala ,že už to bude za mnou. No a na oddělení šetinedělí to taky nebylo tak zlé. Sprcha a záchod sice na chodbě, ale personál jak na gin. tak i od miminek byl super.Všichni byli moc milý a starostlivý. A co dodat snad jen to , že to byl druhý porod. První byl v Bohunicích a je to nesrovnatelný zažitek. Takže pro třetí mímo si pojedeme určitě zase na Obilňák.

Personál: por. asist. Pavla Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snad jen vzít si svoje pyžamo a oblečení na mimčo. Člověk má takhle aspoň kousek domácího pohodlí sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Miluska 20.05.10 napsala :

Mj první porod proběhl v srpnu 2007 po IVF v sanatoriu Helios, kde jsem se občas setkala s paní doktorkou Vašínovou, která sem tam zastupovala pana primáře, který byl většinu času někde mimo.
Rozhodla jsem se pro Obilňák, jelikož jsem se byla zaprvé podívat na porodní sály a moc se mi líbily a za druhé mám k němu citovou vazbu, kdysi jsem zde prodělala své první pokusy o otěhotnění. Nakonec se nám zadařilo až po letech ve výše zmiňovaném sanatoriu.
Jelikož jsem byla už pětatřicátnice a prvorodička, nečekala jsem, že mne paní doktorka, tatáž Vašínová, která mne občas vyšetřovala na klinice, bude po 15-i hodinách bolestí, zkracujících se až na 3 minuty, posílat domů s tím, že jsou to poslíčci. Po mém dotazu, zda mám jako sednout na MHD a jet domů, se na mne s opovržením podívala a zeptala se: „Vy nemáte auto?“ Nebylo dosud potřeba.
Odjela jsem tedy s tabletkou domů s tím, že po zavedení se mi porod buď rozjede, nebo „to“ přejde, jelikož to jsou zaručeně poslíčci. Podotýkám, že měli tou dobou, kupodivu, úplně volné porodní sály!
Dojela jsem domů, zavedla tabletku, dle doporučení si dala vanu a už z ní nevylezla. Zhruba do hodiny jsme byli zpět, paní doktorka nás přijala se slovy: „No tak už vás přijmeme, stejně byste se nám sem stále vracela.“ Strašný. Navíc sloužila s neméně „příjemnou“ sestrou.
Naštěstí, a to to vše zachraňuje, jsme měli opravdu štěstí na porodní asistentku, která byla tak úžasná (bez ní bych snad neporodila :-), žádné stříhání, žádný epidurál, jak mi okamžitě předepisovala MUDr.), že na svůj druhý porod se chystám opět na Obilňák a doufám, že nenarazím na doktorku Vašínovou a jí podobné výkvěty našeho zdravotnictví. Jelikož popisy jejich dialogů jsou opravdu velmi ořezané pouze pro dokreslení situace.
Jo a skvělé šestinedělí a jeho personál!

Personál: por.as. Jurdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalit tašku včas a poučit partnera, co byste chtěla použít jako úlevovku. Já nakonec úplně zapomněla na aromaterapii i hudbu :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Obilní trh - janinina 05.05.10 napsala :

Porodnici na Obilním trhu bych nikomu nedoporučila. Byl to můj první porod. Tak nevrlý, netečný a nepříjemný personál není běžné vidět. Když se porod rozjel, mladá naštvaná sestra mě odvedla do nějaké místnosti a naštvaně mě prohlédla, jestli už odtekla voda. Pak mě poslala na porodní sál, kde byly dva mladí lidé v bílých pláštích, asi to měli být doktoři, ale měli nejvíc 25 let, mě si všímali jen tak okrajově a nejvíc se spolu bavili co dělali včera kdo co řekl. Měla jsem už opravdu silné kontrakce a ti snad lékaři mi pořád říkali akorát tlačte. Ale stylem jako: Včera jsem viděl dobrej film, byl jsem tam s tím a tím, TLAČTE, no a představ si, když jsme šli z kina, TLAČTE, potkal jsem toho a toho, TLAČTE. Bylo jsem ze všeho dost vykulená a nevěděla jsem jak by měl probíhat porod a péče doktora o ženu při porodu. To jsem pochopila až při dalším porodu v jihlavské porodnici, kde byla péče prvotřídní a na Obilní trh vzpomínám jako na hořkou zkušenost a setkání s rádoby doktory. Mimo jiné porod byl zakončen tím, že odněkud zavolali skutečného doktora, který když obhlédl situaci, vzal okamžitě porodní kleště, miminko vytáhl a bylo po porodu. Doktor měl nějaké cizí, snad bulharské jméno.
Poporodní pokoje byly staré, s kovovými postelemi, které už hodně zažily, ze všeho čišel věk a opotřebovanost.

Personál: nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

na porod na Obilním trhu zapomeňte, jsou jiné lepší porodnice

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - hana9 16.03.10 napsala :

Rodili sme na Obilnim trhu 10.10.2006, kvuli KP planovana sekce, vsechno vyborne, hlavne pristup personalu.
(Krome doktorky pichajici anestezu- jmeno bohuzel nevim, byla vyslovene odporna, kricela na mne, jestli rozumim cesky - pochazim ze Slovenska, kdyz jsem mela problem pritlacit silne bricho k brade, protoze me napinalo na zvraceni).

Jinak vsechno uplne ok!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Makula10 08.02.10 napsala :

Dobrý den. Chtěla jsem tímto hlavně poděkovat paní doktorce Ivanové Z.a por. as.Novákové Aleně, které byly u mého porodu. Byly velice příjemné a milé.
A jinak, doporučuji tuhle porodnici, i když musím říct, že opravdu nejlepší je personál na porodním.
Pokoje na šestinedělí jsou docela dobré.Personál, jak kdo. A to se týče i novorozeneckého odd.
Doporučuji maminkám, které jsou citlivější, i když pokaždé to nemusí být pravda, aby si donesly svoje pyžamo, protože já jsem se třetí den osypala a sestřička mě říkala, že to může být z jejich prášku na praní, mají takovou zkušenost.
Co se týče stravování, myslím, že pokud nejste nároční na stravu, tak určitě budete spokojení, já byla.
Teˇmě zrovna už nic nenapadá…tak se loučím a přeji maminkám v očekávání zdravého mimíska.

Personál: MUDr.Ivanová Zuzana a por.as. Nováková Alena Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - loverose 23.01.10 napsala :

Na Obilňáku jsem rodila 21.12. 2009 s indukcí v 36+2.
Porod byl úžasný, porodní sál velice příjemný. Tímto děkuji výše uvedeným dámám za perfektní přístup.

Personál: MUDr. Bára Kuřecová a por. as. Eva Bedřichová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - calimero.a.d. 20.01.10 napsala :

Já mohu tuhle porodnici také doporučit. V únoru 2009 se mi zde narodila nádherná dvojčátka. Protože byla počata uměle právě tady a měli jsme skvělé zkušenosti s lékaři i sestřičkami, byla moje volba vcelku jasná. Chlapečci se narodili o šest týdnů dříve, začala mi odcházet plodová voda, proto jsem nejdříve ležela na JIPce, kde mě sledovali, dávali monitory na bříško a teprve po dvou dnech mi píchli vyvolávací injekci a šlo se rodit. Porodní asistentka byla moc příjemná, chodila mě i kontrolovat paní doktorka, pořád kontrolovali srdíčka miminek. Bohužel moje tělo nespolupracovalo, takže došlo na císařský řez. Protože jsem si císaře docela přála kvůli dvojčátkům, tak jsem byla v pohodě:-) Operace proběhla bez komplikací a za pár minut byli chlapečci na světě! Ještě mi je donesli ukázat a pak mě úplně uspali na šití. Tatínek si je mohl hned prohlédnout a popsat nožičku:-) Protože byli nedonošení, odnesli je do inkubátoru na odd. 11, kde zůstali 3 týdny a já jsem je vůbec neměla u sebe, ale chodila jsem je každé tři hodiny kojit. Popravdě mi to až tak moc nevadilo, protože mě rána po operaci hodně bolela a nedovedu si představit, že bych se měla hned starat o dvojčátka. Jizva se mi později zanítila a musela jsem ještě docházet na chirurgii, kde to dávali dohromady. Po propuštění jsem ještě zůstala týden v porodnici na hostovském pokoji, abych mohla chlapečky pravidelně kojit. Drobečci neuměli vůbec pít, ale na odd. 11 je to nakonec naučili a částečně kojíme ještě teď v téměř roce:-) Sestřičky a p. doktorky z odd. 11 jsou skvělé, i když trochu přísné, ale to asi musí být, je potřeba dodržovat přísná hygienická pravidla kvůli nedonošeňátkům:-) Já jsem bez miminek vůbec nebyla na odd. šestinedělí, byla jsem jen na pooperačním a na odd. 7, všude byli skvělí doktoři i sestřičky, které se vším poradily a pomohly, všechno vysvětlily. Samozřejmě nemocniční strava nebyla nic, co by mi chybělo, ale jíst se to dalo. Záchody se sprchami na chodbě taky už něco pamatují, ale každý den je uklízejí. Pro náročnou maminku zvyklou na luxus a pohodlí by to asi nebylo, ale já bych tam šla znova, protože pro mě je nejdůležitější přístup lékařů a sestřiček:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě nezapomeňte mobil, všichni budou na vaše miminko zvědaví a vy se určitě taky rády pochlubíte alespoň smskou:-) Jo a taky mějte nachystanou tašku s věcmi do porodnice alespoň dva měsíce před termínem porodu, my to podcenili a manžel ji pak chudák mu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku a lejstra z úřadů, přezůvky:-) Pokud budete mít tašku s věcmi nachystanou, nemusíte se ničeho bát. Ale i kdyby jste ji neměly, zvládnete to:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Obilní trh - Staninka30 07.01.10 napsala :

Abych pravdu řekala mně se ta porodnice docela zaujmula ale až na malé problémy co tam mají jsou záchody a že musíte být když dojde nějaká návštěva venku jak na pokoji kde se nesmí z jedné stránky je to dobře ale z té druhé moc né když jsi hodně unavená tak se sedí jenom venku a to je prostě nemilé.
Jinak presonál je dobrej a hodně se kvám mají jak na porodním tak i na oddělení šestinedělý jinak je to O.K co k tomu více dodat že doporučují.
Už jsem tam rodila 3.A kdybych byla znovu těhu tak jdu jedině tam.
Ubytování je fšude setejné bud 2.postele nebo 3.postele a pro miminka jsou tam veškeré věci umyvadlo váha a postýlka ta je nejhlavnější.
Snídaně to se taky dá a obědy i večeře.
Porodní je ze všeho nejleší pěkně se kvám chovají vše vám vysvětlý ale vy to stejně nějak nereagujete protože rodíte to nejmílejší co je na tomhle světě nejhezčí.

A taky bych chtěla moc poděkovat za milou pomoc porodní asistence MIKULÍKOVÉ,Dr.KALVODOVÉ.
Byli ke mně strašně hodné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ano doporučuji tuhle porodnici všem maminkám které se tam chystají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně těhotenskou prukazku občanu oddací list a taky z matriky papír o otcovství.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Klasický pokoj pro 3 maminky. Koupelny a WC jsou na chodbě. Jsou tam 2x....

Tento pokoj patří oddělení novorozenců. Zde Vás ubytují v případě Vašeho...

Wc a sprcha je na chodbičce, společná s druhým pokojem :( což také neodpovídá...

vybavení neodpovídá smlouvě

nadstandardní pokoj šestinedělí, sociální zařízení dohromady s vedlejším pokojem

možnost míče ve sprše

Nadstandardní pokoj s vanou

tatinek s Misou

Prvni den po porodu syn Michalek narodil se 28.11.2011 v 7:20hod 3550g

Naše holčička
1 komentář

A takhle si tam leží zabalené.

Takhle vypadá postýlka miminečka.

Tohle je pokoj normální na šestinedělí číslo pokoje je 1. jsou tam dvě...
1 komentář

Nadstandardní pokoj v porodnici Obilní trh.

Nadstandardní pokoj v porodnici Obilní trh.
2 komentáře

Přidejte Vaše fotky k porodnici Obilní trh.>

Děti z porodnice Obilní trh

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Obilní trh
HanaKr Marek nebo Hana neznámé 11.08.2019
Děti narozené v porodnici Obilní trh
obzerova Modřice Hugo neznámé 25.01.2019
Januskav Lukáš 51 cm, 3730g 24.01.2019
terezica Brno Rudolf 48 cm, 3180g 01.01.2019
1987Eva Andreas
neznámé 24.11.2018
nefis Ella
46 cm, 2780g 09.11.2018
Secrett Brno Natálie
51 cm, 3820g 20.10.2018
Silvie44 Eleanor 52 cm, 3840g 30.09.2018
doggie94 Linda 38 cm, 1250g 28.09.2018
Smoula7410 Brno Ben 48 cm, 3420g 20.09.2018
cher ami Fabianek
neznámé 17.09.2018
Deniisa1702 Violka
50 cm, 3400g 24.08.2018
Terr26 Valinka 48 cm, 3220g 19.08.2018
MagdaAe Ed neznámé 06.08.2018
KKatka23 Troubsko Šárka
51 cm, 4100g 31.07.2018
Makčulka234 Jakub
50 cm, 3568g 27.07.2018
Verushek Christian
48 cm, 2950g 15.07.2018
Ket7 Michael
36 cm, 950g 26.06.2018
Sestricka.v Adélka 45 cm, 2770g 25.06.2018
Tintinka.v Adélka neznámé 24.06.2018
specialdmartina85 Bučovice Soffie neznámé 18.06.2018

Rodily v porodnici Obilní trh

Chystají se rodit v porodnici Obilní trh

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Obilní trh?