Porodnice FN Brno - Obilní trh

Porodnice FN Brno - Obilní trh

Hodnocení - Obilní trh

Hodnoceno 151x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

O klinice

V porodnici proběhne ročně přes 6000 porodů - porodnice Obliní trh se tedy řadí k největším u nás. Přesto se zdejší personál snaží přistupovat ke každé rodičce individuálně a respektovat její přání.
Rodí se zde i nedonošená miminka, a to i v pásmu extrémní nezralosti.

V roce 2002 bylo také pracoviště oceněno spolu s vrchlabskou porodnicí jako nejoblíbenější porodnice v ČR.

Kompletní a ucelené informace pro budoucí maminky naleznete zde: Informace pro budoucí maminky. V tomto dokumentu se dozvíte vše potřebné - včetně informací o předporodních kurzech, cvičení pro těhotné, laktačním poradenství, stejně tak jako o porodním plánu nebo prohlídkách porodních sálů.

Fotogalerie porodnice

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Petr Janků, Ph.D.

Ambulance porodního sálu: +420 532 238 440

Konzultace porodního plánu: +420 532 238 241

Laktační poradenství: +420 532 238 285

Adresa: Obilní trh 11, Brno 625 00

URL: http://www.fnbrno.cz/porodnice-obilni-trh-11/k37

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Obilní trh

05.05.21

Rodila jsem tu plánovaně začátkem dubna. Co se týče porodního oddělení, to hodnotím kladně. Měla jsem už po termínu, a porod mi vyvolávali, kvůli tomu, že jsem měla vyšší tlak. Porodní asistentka byla úžasná, chodila mě kontrolovat cca co půl hodinu, vše mi vysvětlila (jak probíhá vyvolávání, k čemu slouží epidural, atd). Celkově jsem měla porod celkem rychlý - první vyvolávací tabletku mi dali v 8 ráno a porodila jsem po 3 odpoledne krásnou a zdravou holčičku, se kterou nás následně s přítelem nechali 2 hodiny spolu na porodním boxu. Jak je tu několikrát zmiňováno, novorozenecké oddělení bylo horší. Věděla jsem, že vybavení v téhle porodnici je starší, ale říkala jsem si, že ty 3-4 dny to přežiju. Spíš mě zarazilo, že po celou dobu pobytu (od úterý do soboty) nebyl na záchodě ani jednou toaletní papír nebo mýdlo, naštěstí jsem měla svoje, jinak bych se asi vytírala lopuchem). Určitě si s sebou vzít i dost poporodních vložek, dostala jsem asi 4, které by mi vydržely tak maximálně do druhého dne, jelikož jsem krvácela opravdu hodně. Co se týče sestřiček, záleželo na tom, na koho jste narazili, některé byly milé a ochotné, jiné se opravdu tvářily, jak kdyby je člověk obtěžoval svou přítomností. Rodila jsem poprvé, a občas se mnou mluvily, jak kdybych byla zkušená 5násobná máma. Co se jídla týče, žádná sláva, ale to jsem čekala, takže jsem měla nabaleno i z domu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zajít si pro příkrm (trvalo mi, než jsem se rozkojila) a sami od sebe vám ho na oddělení nenabídnou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, něco na zobání :)

18
13.04.21

Rodila jsem zde poprvé a neplánovaně. Měla jsem zde jít pouze na otočení plodu, ke kterému bohužel nedošlo. Spousta nešetrných vyšetření mi rozjela porod (doktoři měli podezření na omotání pupeční šňůry kolem krku, hodně mě tím vyděsili, proto jsem ta vyšetření podstoupila). Rodila jsem tedy přirozeně KP necelé 4 týdny před termínem. Pan primář Lukáš Hruban a porodní asistentka Kateřina Vlčková byli jak andělé. Díky nim jsem měla nádherný porod, i když byl těžší a dlouhý kvůli poloze miminka. Gynekologické oddělení taktéž perfektní, nemám co vytknout.
Za to novorozenecké oddělení naprostá katastrofa a hrůza! Malý měl silnou žloutenku, nízkou porodní váhu (hraniční nedonošenost), nechtěl vůbec sát kvůli žloutence, nemohla jsem se rozkojit… Kdybych si sama nešla pro příkrm, tak je sestrám úplně jedno, že mi třeba umře hlady. Když jsem za nimi přišla s prosbou o pomoc s kojením, jen mi silou mačkaly prsa, malého štípaly, aby se probudil,.. Za 48 hod po porodu nás strčili na návštěvnický STUDENÝ pokoj (prý potřebovali lůžka - já byla na dvojlůžkovém sama, nebylo moc porodů, takže to opravdu nechápu. Návštěvnický pokoj byl velký a studený, syn nahatý pod lampou a nedali mi ho do inkubátoru!! Byla tam opravdu zima, i když jsem si stěžovala, sestry to absolutně nezajímalo. Jedna sestra mi tam dokonce přišla vypnout jeden radiátor! Díky Bohu jsem s sebou měla teplý župan, do kterého jsem syna po chvilkách balila, aby se zahřál. Byli jsme tam týden, já psychicky absolutně na dně, malý neustále podchlazený a ještě jsem za to mohla já, že má nízkou teplotu. Sestry neskutečně arogantní, dávají vám najevo, že je obtěžujete jen svojí přítomností. Byl to pro mě ten nejhorší zážitek v životě. Po příjezdu domů byl syn samozřejmě nemocný, 3cm uzlina na krku, 10 dní antibiotika, do toho silná moučnivka.. Stres se bohužel podepsal - mléko se mi přestalo tvořit po 7 týdnech obrovské a úmorné snaze a jsme na UM.
Opravdu velká škoda, že hodnocení není zvlášť pro porodní a pro novorozenecké oddělení… Kvůli novorozeneckému tuto porodnici nedoporučuji a jestli budu mít druhé dítě, tak upřímně doufám, že zde rodit nebudu.

Personál:

Prim. Hruban Lukáš, MUDr. Jouzová Anna, por. asistentka Vlčková Kateřina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hodně štěstí na personál.

12.01.21

Za mna hroza a des. Jedine, co mozem povedat, ze bolo v poriadku, tak bola porodna asistentka (mlada blondyka), ale vzhladom na to, ze od toho , ako som prisla z ,,hekarny,, na porodny box, po to, ako bol maly na svete preslo cca 30 min., takze ma stihla navstivit 2× a potom som uz tlacila, tak to bol len slaby svetly zablesk. Inak personal a ,,veduca porodu,, starsia sestra/doktorka (to som nestihla zistit) vo dverach zavelila znudenym hlasom ,,tak tlacime,, pri porode mi asi 10× povedala, nech nekricim a doslova sme ju museli s manzelom poslat do prdele, ako sa do mna snazila dostat oxitocin, aj ked na to nebol jediny dovod (byt prvorodicka, tak sa necham ukecat). Po porode som s malym mala kvoli srdecnej vade a naslednom transpotre do detskej nemocnice necelych 30 min. a aj tuto doslova chvilocku mi totalne skazili (vzali mi ho po 15 minutach so slovami, ze transport pride o 16:00 a musi byt nachystany, narodil sa 15:33). Ceresnicka na torte bola gynekologicka (neviem meno … mlada chuda blondynka), ktora aj ked som ju pekne poprosila, nech ma chvilocku necha so synom samu, ze mi ho o chvilku vezmu, tak mi opovrzene povedala ,,tak si ma nevsimajte,, pri vysetreni sa neobtazovala ma umrtvit, nech to neboli (prvy porod u Milosrdnych mi to umrtvili a potom robili vysetrenie aj sitie), este ma stihla aj zrkadielkom dobre pristipnut a este po mne nervozne sypela, nech sa jej nevrtim (na sebe som mala syna). Ked ma zasivala, tak mi jeden steh urobila moc daleko a tym sposobila, ze som plakala pri sadani, lahani aj chodzi a nakoniec sa mi to cele roztrhlo, takze este teraz (4 mesiace po porode) to vie dobre boliet. Keby som mala na vyber, tak by som syna rodila ako prvorodenu dceru u Milosrdni bratri, ale kedze som nemala na vyber, tak mozem len konstatovat, ze keby som mala tusenie, co si zazijem, tak si ten transport maleho vydupem od Milousu, takto mam z porodu syna len smutne a nervne spomienky.

Personál:

MUDr. Tůmová asistentky Štancelová a Semelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Inu porodnicu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kybel nervov

05.01.21

Moje zkušenost s touto porodnici je naprosto skvělá!
Chtěla bych velice poděkovat porodní asistentce paní Popelové. Lidský přístup, do ničeho me nenutila, nechala porod volně běžet. Všechno mi trpělivě vysvětlila, co se kdy se mnou bude dít.
Navíc docela špatně snáším bolest a měla jsem strach. Díky paní asistentce jsem však při samotném porodu cítila naprostý klid. Cítila jsem v ní psychickou oporu.
Bez epiduralu bych to asi nedala, doporučuji, nástřih a následné sítí nepatrné.
Z fleku bych šla rodit znovu.
Oddělení šestinedělí a novorozenecké - celkem v pohodě, až na nedodržený slíbený nadstandard, ale byl tam téměř stopstav, takže chápu. I když ve čtyřech matkách na pokoji to nebyl žádný med. :)
Malý se první den nechtěl přisát, a to i přes snahu laktační poradkyně. Naštěstí krize netrvala dlouho.

Personál:

Bc. Tereza Popelová, MUDr. Tereza Tesaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, jednorázové síťované kalhotky!
Hlavně žádný strach, všichni jsou profesionálové a vědi, co dělají.

17.12.20

V porodnici jsem rodila v květnu tohoto roku. Z porodu jsem měla velké obavy, ale díky porodní asistentce, proběhlo vše v pořádku. Neměla jsem žádný porodní plán, ale porodní asistentka mi vždy řekla jaké jsou možnosti a co by doporučila. Na novorozenckém oddělení byli všichni moc hodní a příjemní. Ochotně a trpělivě mi pomohli s kojením, protože dcera nechtěla sát. Nakonec jsme všechno zvládli. Jen jídlo bylo otřesné, doporučuji si vzít nějaké vlastní zásoby. Oddělení šestinedělí bylo taky bez problémů.

Personál:

Mgr. Markéta Zemanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a kalhotky, toaletní papír, plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, 2 ručníky, prsní vložky, župan, přezůvky

01.10.20

Moje pocity z porodnice jsou smíšené.

Oddělení gynekologicko-porodnické na jedničku s hvezdičkou. Skvělý personál mě provázel od příjmů, přes předporodní péči, až k samotnému porodu. Milý, lidský, profesionální přístup a péče po celou dobu. Krásně se o mě starali, vše probrali, vysvětlili a všechny dotazy zodpověděli.

Do porodnice jsem byla přijata dva dny před porodem, s tím, že večer odtekla plodová voda, den se čekalo, zda porod přijde sám a další den jsem šla na vyvolání.

Porod, ač s epiduralem (100% doporučuji), bez komplikací a my předány do poporodní a novorozenecké péče.

Na oddělení šestinedělí v pohodě, pravidelně mě kontrolovali a chovali se „normálně“.

Což se nedá říct o oddělení novorozeneckém, doktoři a vrchní ok, ale sestry jedna velká katastrofa. Arogantní, neochotné a vcelku zlé. Připadáte si tam neschopně a na obtíž. Já jako prvorodička jsem měla ze všeho strach, ale nic vám neřeknou a neporadí. Kojení nešlo, zatím jsem neměla mlíko, pořád mě mačkaly prsa a malou tahaly ze strany na stranu, aby se přisála, že to půjde. Nešlo, já s nervama na dne a malá hladová, kdybych si nevyžádala UM, tak je nezajímá, že má hlad. Modlila jsem se, ať přibere a nedostane žloutenku, aby nás pustili domů, být tam o den dýl, tak se sesypu.

Nebýt těchto odrazujících sester z novorozeneckého, tak za mě TOP a neváhám tam rodit znovu, teď si to ještě rozmyslím, pokud bude druhé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnici, jako takovou, stoprocentně doporučuji!
Od sester na novorozeneckym si nenechat s*át na hlavu!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vsechno na seznamu!
Pro vas hlavne toaletní papír, ten není vůbec a vlozky, ty vam daji tak na prvni dve hodiny.
A pro dite, kromě obleceni, nemaji nic. Kde je napsáno, ze Vam pujci, tak nepůjčí.

20.08.20

Porod byl vyvolávaný, s péčí během porodu jsem byla naprosto spokojená. Porodní asistentka byla moc milá, výborně komunikovala. Přestože se porod zkomplikoval, stále působila velmi klidně a uklidňovala tím mě i tatínka. Paní doktorka čekala na můj porod (kvůli mírným komplikacím v těhotenství) a zůstala u mého porodu až do konce, přestože mi později paní porodní asistentka prozradila, že měla být už dávno před začátkem druhé doby porodní pryč s dcerou. Přestože jsem rodila v době karantény, nechali otce po porodu u mě vzhledem ke komplikacím při porodu dlouho, za což jsem velmi velmi vděčná.
Syna odvezli na oddělení intermediární péče. O komplikacích s poporodní adaptací jsem věděla hned, že je vše v pořádku mi ale zjišťovala externě známá lékařka. Lékaři na intermediární péči bohužel neměli čas mi dát vědět, že je vše už v pořádku. Ale chápu, že mají plno práce se zajištěním potřeb všech miminek a uklidňovaní maminek je až druhořadé. Přesto si myslím, že mi to mohli dát vědět dříve než po 5 hodinách od zlepšení stavu. Další den jsem si byla syna vyzvednout a setkala jsem se na tomto oddělení s naprosto fantastickým přístupem sestry i paní doktorky (tuším, že paní doktorka se jmenovala Zavřelová). Kéž by všichni v nemocnici takto pečovali o pacienty!
Oddělení šestinedělí nic moc. Do kontaktu jsem přišla se čtyřmi sestrami. Paní Veronika Šándorová byla naprosto úžasná, obětavá, trpělivá, nápomocná. Jména dalších sester si bohužel nepamatuji. Ještě jedna sestra měla lidský přístup, ale dvě další naprostá katastrofa! Při porodu jsem ztratila mnoho krve a sestra mě poslala do sprchy samotnou s tím, že jí mám, když se mi udělá zle, zavolat tlačítkem! Následně přišla druhá, která mě seřvala, jestli jsem normální, že kdybych omdlela, tak ji zavřou!
Pediatrické sestry o mého syna pečovaly střídavě 4. 3 byly velmi nápomocné, bohužel jedna afektovaná, samolibá, člověku toho moc neřekla ani neukázala. Ale celkově jsem byla s tímto oddělením spokojená.
Celkový dojem z porodnice je kladný, zejména díky profesionálnímu přístupu na porodním sále, výborné péči na oddělení intermediární péče a přístupu většiny sester na oddělení péče o novorozence.

Personál:

porodní asistentka: Jana Brzobohatá, lékař: MUDr. Veronika Ťápalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní toaletní papír na porodní sál i oddělení šestinedělí.

15.08.20

Co se týká samotného příjmu, tak to proběhlo normálně, do porodnice jsem přijela v 8 večer a na porodní box sem šla hodinu na to. Porodní asistentka paní Nagy byla hodná, vše vysvětlila, měli jsme soukromí a chodila jen na vyšetření atd. Jelikož se mi porod potom zkomplikoval, přišli ke mě 3 doktoři včetně por. asist. a doktor z jip novorozenců. Bylo tam hodně lidí. Syna sem bohužel kvůli komplikacím měla na sobě asi 30 vteřin, pak ho intubovali a odnesli do inkubátoru. Syn se narodil o půl 6 ráno. Na pokoji sem byla až okolo 10 hod. Dlouho mě sili atd. Co se týká tedy gynekologie tak doktoři a sestřičky, jsou v pohodě ale co se týká novoreneckého oddělení tak to byla „katastrofa“. Mě nešlo vůbec kojení, tak sem tak musela co 2-3 hodiny, jelikož syn byl hladový. Musela sem ho tam u těch prsou mordovat hodinu, v prsou ani mlezivo, než mi pro něj dali um. mléko. Sestry, ne všechny, byly po většinou hodně nepříjemné, ironické a s blbými poznámkami, něco ve smyslu jste neschopná. S mým synem jedna sestra zacházela hrozně, malý řval hlady ona ho chytla za ruce i nohy, zvedla do vzduchu a zatřásla s ním a zařvala na něj ať je zticha. Syn řval ještě víc. Strčila mi ho do náruče a šla pryč. Já sem byla v šoku. Vím že práce není jednoduchá, ale trochu ohleduplnosti by byla na místě. Zvláště když se mamina snaží to dítě kojit a když prostě nemá mléko tak ji ho dát bez okolků, bez poznámek. To je moje bohužel smutná zkušenost s tímto oddělením. Domů sem šla 4 den po porodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně si vemte toaleťák, vložky a další hyg. potřeby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a papuče pro taťku

42
20.06.20

Dvakrát mě s pravidelnýma kontrakcema poslali domů, s tím, že to jsou poslíčci. Což jsem jako prvorodička nechápala, ale ok. Napotřetí už si mě tam nechali. Příjem byl něco málo před půlnocí, takže se u mě vystřídaly dvě směny. Obě asistentky se o mě staraly. Vždy mi vysvětlily, co se bude dít. Byl mi nabídnut epidurál, který jsem využila po těch předchozích dnech v bolestech. Co se týče porodu, tak si nemůžu stěžovat. Po porodu mi byl umožněn 2 hodinový bonding. Pak si vzala sestřička z novorozeneckého syna na umytí a s partnerem jsme čekali asi hodinu, než mě převezou na pokoj, protože byly všechny obsazené. Nakonec nám byl nabídnut nadstandard, i když jsem o něj nežádala, ale teď jsem za něj ráda, že jsme ho využili a že nám byl nabídnut. Jediný problém jsem měla s jednou sestrou z novorozeneckého, která na mě byla pěkně nepříjemná a div po mně neřvala, když mi pomáhala s kojením. Ostatní laktační poradkyně byly velmi ochotné a pomáhaly mi, i když jsem za nimi chodila i v noci, protože mi kojení nešlo. Po 2 dnech jsem šla domů

Personál:

Bc. Václava Bláhová, Mgr. Žaneta Kiliánová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, plenky pro miminko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potvrzení o uznání otcovství, doklady

23.04.20

Celý pobyt v porodnici na „Obilňáku“ byl perfektní od začátku až do konce. Příjem proběhl hladce, personál v pohodě. Pak jsem se přesunula do porodního boxu, kde za mnou přišla porodní asistentka, představila se mi a vysvětlila mi vše, co se bude dít. Byla se mnou po celou dobu porodu, velmi mi pomohla. Nebyla jsem na předporodním kurzu, bylo to mé druhé dítě, myslela jsem, že všecko vím a znám. Ale bylo spoustu věcí, které jsem nevěděla a porodní asistentka mi dobře radila a provázela mě celým porodem. Porod trval šest hodin, byla jsem stále pod dohledem, u samotného porodu se pak přidali ještě dětská sestra a gynekologická doktorka.
Následoval pobyt na poporodním odd. Stále mě někdo kontroloval, vše mi vysvětlovali a informovali. Na nadstandard jsem se ptala a žádala o něj, nicméně jsem se musela připomínat, s čímž jsem počítala a druhý den jsem ho i dostala. Tam byla teprve pohodička, návštěvy po celý den, soukromí. Jídlo bylo v pohodě a stejně mi rodina nosila zásoby a přilepšenou. Čtvrtý den po porodu jsem byla propuštěna.
Celému personálu moc děkuji, byli jste super, hlavně paní Zuzaně Veselé, porodní asistentce.

Personál:

Zuzana Veselá, Mudr. Soňa Ondrušová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete nadstandard, tak si o něj zažádat a pokud není volný a jste v pořadníku, tak se raději připomínat - sestry si mění služby a je to tak jistější.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si vzít věci dle seznamu, který porodnice doporučuje.
Tatínek přezůvky určitě, trvají tam na tom dost:)

10.03.20

Bohužel jsem v porodnici zastihla dvě směny. Porodní asistentka z noční směny a celkově i lékařka byly poměrně vstřícné a nechaly mě celkem dýchat až na neustálé obtěžování monitory, vnitřními vyšetřeními a vnucování kanyly.
Bohužel ranní směna dokázala jen potvrdit to, že neasistovaný porod doma by byl pro mě lepší volba.
Porodní asistentka Alena Nováková hrůza a děs, při samotném porodu nucená poloha na zádech, oxytocin, přestože jsem si ho nepřála, protivná ježibaba. Celkově jsem se dočkala neskutečného vydírání a manipulace že strany personálu. Výběr polohy nemožný, protože personál prý dvojčata jinak než má zádech rodit neumí. Upřímně, v jiných zařízeních to umí, takže buď lenost, nebo totalitní nevzdělanost, nebo obojí.
Anestezioložka na porodní box přiletěla třicet minut před samotným porodem, seřvala mě, že si mám okamžitě přestat čistit zuby, když ona se mnou chce mluvit. Začala mi vyhrožovat císařským řezem, tím, že nevím, co jsou bolesti a že mi nepodá žádné anestetikum až ho budu chtít. Nějak jsem neměla pocit, že bych tam byla jako klient využívající zdravotní služby, ale spíš jsem se tam cítila jako vězeň ve vyhlazovacím táboře.
Plná moc pro partnera by neplatila v případě, že bych o sobě nebyla schopna rozhodovat sama, ale pokud se jim jakékoliv mé rozhodnutí nelíbilo, obraceli se na něj, ať to rozhodne, že má plnou moc.
Celkově musím říct, že jen díky tomu, že jsem si to vybojovala jsem porodila dvojčata vaginálně, bez nástřihu, bohužel s naprosto zbytečným podáním oxytocinu.
Porodní váha byla těsně pod 2,5 kg u holčičky a kousek pod 3kg u chlapečka. APGAR skóre bylo u obou dobré, bonding mi neumožnili, dotepání pupečníku také ne, odložení koupání mě stálo hodně sil, abych vyhádala o 4 hodiny.
Pan primář přímo hýří sliby na nadstandardní pokoje, ovšem skutek jaksi utek. Děti mi dva dny nedali, byli na jiném oddělení. Když jsem na základě toho chtěla odejít ambulantně alespoň já, tak samé kecy a sliby jak hned zítra ráno budeme na pokoji spolu.
Kecy, kecy, kecy,… To by jim šlo.
Nakonec jsem se s dětmi dostala alespoň na hostinský pokoj na Novorozenecké. Upřímně, sama se divím, že jsem vydržela dva dny, než jsem vynutila i propuštění dětí. Ale jestli mi někdo chce říct, že je normální, aby v koupelně pro oddělení šestinedělí nebyly ve sprchových kójích závěsy zajišťující alespoň minimální soukromí a okno v koupelně, které vede přímo do parku před nemocnicí, nemělo žádnou zneprůhledňovací úpravu, tak jsme asi zase ve vyhlazovacím táboře.
Takže velký dík celému tomu ústavu za to, že díky jejich chování je vztah mezi mnou a dětmi silně narušen.

Personál:

PA Alena Nováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec tam nechodit a pokud náhodou, vzít si k porodu místo duly právníka se specializací na zdravotní služby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy a zákoník.

20.02.20

V porodnici jsem rodila podruhé, v lednu 2020 a rodila bych zde zas. Záměrně pomíjím dezolátní stav budovy i jednotlivých oddělení (v porodnici se neustále něco vrtá, část oddělení bylo mimo provoz) neb s tím jsem do porodnice v podstatě šla.
U porodu velmi citlivě a klidně asistovala porodní asistentka Nikola Smetanová, zeptala se na případná přání k porodu, porod pak běžel sám, přirozeně (bez klystýru, oxytocinu, bez nástřihu, poloha jakou jsem chtěla, dotepaný pupečník, 2 hodiny po porodu na sále s miminkem a mým mužem), PA byla přítomna spíš nenápadně, což mi plně vyhovovalo. Díky jejímu přirozeně taktnímu a respektujícímu přístupu k mému přání co nejpřirozenějšího porodu byl porod fajn zážitkem. Rozčarování přišlo po porodu, kde jsem odmítla oxytocin (prevence krvácení) a bylo mi lékařkou řečeno, že to ale budu muset podepsat, že jsem odmítla léčbu.
Na šestinedělí jsem strávila jednu noc, nebylo to zlé až na to, že každá sestra má jiný názor (např.kojení), což může maminku prvorodičku znejistit, pak jsem dostala polonadstandard na odd.7 (samostatný pokoj, koupelna+WC sdílená s vedlejším pokojem). Péče na nadstandardu byla ok, až na některé sanitářky, které nebyly příliš taktní, ventilovaly svou antipatii vůči zdravotním sestrám a někdy jsem se i bála, že mi pro svůj afektovaný obdiv za miminkem vlezou až do postele.

Personál:

PA Nikola Smetanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nahlásit požadavek na nadstandard již při příjmu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák! - byl jen „škrabák“ na nadstandardu jinak nebyl nikde (dosti nemilé na odděleních, kde se předpokládá, že z vás potečou tekutiny nejrůznějšího druhu)

09.11.19

Podělím se o zkušenost mého porodu dne: 2/11/2019
V 16:00 nás přijala PA Terezka Klusáková a paní doktorka(jméno bohužel nevím) Bylo mi příjemné, že většina personálu ,jsou věkově stejně jako já. Všechno nám vysvětlila a po vyšetření nás zavedla na porodní box. Byla tak ochotná, že jsem si mohla vybrat pokoj.(který byl aktuálně volný) NECHALA jsem to na ní. Nakonec mi Terezka vybrala ten největší. Myslela jsem, že to zvládnu bez Epiduralu. Teď jsem velice vďěčná, že jsem ho měla. Na vše jsem se PA ptala a dala na ni. Nic mi nenutila. V 18:00 se měnila směna a převzala si nás PA Eva Osičková. Také velice příjemný a profesionální přístup. Ta mě úplně suprově odrodila a měla se mnou trpělivost. Nástřih nepatrný. Musím ohodnotit jejich přístup k perfektnímu. Mimi se narodilo až 00:30 v 3:30 nás odvezli na poporodní odd. Žádala jsem o nadstandard - hned ten den to nešlo, ale nevadilo mi to. Paní na pokoji byla taky supr. Nikdo mi nic neřekl, bylo 3:30. V 6:00 mi měli přinést malého. Hodně věcí mi vysvětlila (kde je záchod, kde je sesterna, kde jsou miminka a vyšetřovna pro ně) Den poté, mi nadstandart dali. DOPORUČUJI!!! Člověk má úplný klid a soukromí. Bolesti přešly a další porod si opáknu ve stejmém prostředí

Personál:

PA Tereza Klusáková a Eva Osičková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

  • poporodní vložky
  • plenky pro miminko
  • kojící polštář ( mají jen na nadstandartu)
  • úsměv!!! Bude Vám 100× vrácen

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list

4047
06.11.19

Moje zkušenost s porodnicí je výborná. Přijali mě s odtékající plodovou vodou. Musela jsem teda chvíli čekat než se uvolní porodní box, ale ten den byl hodně nával. PA byla super, díky ní na svůj porod vzpomínám jen v tom nejlepším. Původně jsem nechtěla epidural, nakonec jsem to teda bez něj nezvládla, ale kdyby mě do něj tak trochu neuvrtala PA, asi bych nebyla schopná spolupracovat. Samozřejmě kdybych ho nadále odmítala, nikdo by mě nenutil. Vše co se se mnou nebo s malou dělo, mi bylo sděleno, každý krok se mnou PA probrala, nic nedělala bez mého vědomí. Po celou dobu byla příjemná, i když to se mnou asi nebylo úplně jednoduché. Oddělení šestinedělí bylo taky v pohodě, sice teda mi radila každá sestřička něco jiného, ale to není zase taková katastrofa, člověk si to nakonec udělá stejně podle sebe. Ale přístup personálu byl vždycky pozitivní, kdykoliv mi pomohli a poradili, nemám si na co stěžovat:) příště jedu rodit jedině na Obilňák.

Personál:

PA Zuzana Veselá, MuDr. Andrea Sobrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, 2× ručník, dostatek poporodních vložek a kalhotek. Doporučuju vzít si Purelan na bradavky, já jsem ho neměla a kojení moc bolelo, příště ho určitě beru s sebou!

06.10.19

Porod proběhl během 15 min od příjezdu, bez komplikací, bez chemie, bez nástřihu, bez poranění včetně zlaté hodinky a samopřisátí. Porodní asistentka naprosto perfektní.
Horší byla čekací doba při prohlídkách před porodem při přenášení co pár dní.., ale když pak člověk viděl ten frmol, bylo to naprosto pochopitelné. Období šestinedělí je slabší, každá sestřička radí něco jiného, ale tak to je nejspíš přibližně všude. Byla jsem ráda, že ne vůbec vzali, porodnice byla narvaná k prasknutí, ale personál se stále snažil jak mohl.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít na prohlídku porodnice, ať pak nejsou překvapené její vizáží.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasické věci, není třeba nic extra.

568
27.09.19

Rodila jsem už v roce 2018, akutním císařským řezem ihned po příjezdu do porodnice, který vedl prof. MUDr. Martin Huser, Ph.D., MBA, v 38+0 tt. Porod si nějak nevybavuji, jen to, jak doktor okřikoval personál kolem sebe (v dobrém slova smyslu, nekřičel, ale dávál jasné pokyny tak, že všichni kmitali). Anesteziolog mně učaroval hlasem a čepicí na hlavě, prostě mě uměl uklidnit, byť já tedy byla asi v šoku, protože monitor byl bez ozev a UTZ ukázal 60 tepů za minutu, čili šli ihned po miminu, aby je zachránili (podařilo se). Takže zážitek z císaře tak nějak standard a děkuji za to, že moje dcerka žije.
Po narkóze mě převezli na běžný pokoj, kde byli maminky taky po císařovi (všechny plánovaný), já napojena na nějakou mašinku, co si v noci rozhodla pípat, tak jsme měli o zábavu na několik minut postaráno. Oddělení šestinedělí na první dobrou nic moc, když se umíte na sestřičky usmát, tak i ony se chovají více lidsky. Mají tam dost na pilno, takže žádné vybavování a péči od A do Z nečekejte, je nutné se ptát a nečekat, že vše vám sdělí. Musíte se ptát, což jsem dělala kvůli kojení a otravovala dětské oddělení i v noci. Vyplatilo se.
Co mě ale neskutečně štvalo, byly pečovatelky (žlutý mundúr na sobě nosí). Prostě namyšlená sorta ženských, co vtrhne do pokoje jak stádo ovcí a tříská dveřmi už před sedmou hodinou ráno. Obyč uklízečky od Olmanu chodily potichu, aby nebudily mimina, klepaly, ale tato banda bab ve žlutých hadrech stálo za to, neklepaly, dveřmi třískaly, buzerovaly kvůli jídlu na okně. I doktoři měli lepší vychování, ale ti chodili 1-2× za den. Podobně se chovaly některé sestry - některá klepat uměla, jiná ne, některá dveřmi třískla, jiná ne. Takže když jste vysvléknuté do půl těla kvůli kojení a naběhne vám tam někdo cizí, super ......

Nečekejte od toho něco super, jde se tam prostě rodit (a je to tam jak na běžícím pásu) a podle toho to vypadá - vše se děje hodně rychle a je potřeba se vyptávat a vyptávat. Váš úsměv vůči personálu hodně pomůže, je totiž na nich vidět, že jsou mrzutí jen z toho, co mají práce kolem sebe.

Personál:

prof. MUDr. Martin Huser, Ph.D., MBA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Oblečení pro mimčo (bodýčko a ponožky - je tam dost teplo), sice vyfasujete nějakou košilku, ale ta nepostačí, rychlá zavinovačka (taky jednu vyfasujete, ale když ji mimčo zamaže, jinou vám nedají).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - ten tam nevedou! A ručníky, raději 2, ať máte rezervní, když jeden máte morký, ideálně tmavou barvu. Hodí se i kojicí polštář, pokud nechcete trávit čas na dětském oddělní u polštáře.

27.05.19

Na Obilním trhu jsem rodila poprvé před 6 lety, nyní jsem tam porodila druhého chlapečka.
Byla jsem moc spokojená jak s personálem u porodu, tak i s následnou péčí po císařském řezu. Sice v době mého porodu byla porodnice úplně narvaná, takže jsme na pokoji byly čtyři, ale skvěle jsme si sedly, takže nakonec to byla pohoda.
Jídlo zde za moc nestojí, před 6 lety to rozhodně bylo lepší.

Chtěla bych moc poděkovat skvělým sestřičkám na pooperačním a následně poporodním pokoji, až na jednu výjimku všechny super, ochotné, milé.

Určitě si přineste s sebou své jídlo a toaletní papír, který se dává jen na nadstandardní pokoje. Jinak vše dostanete.

Ještě jednou moc děkuji celému personálu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si jídlo, toaletní papír a dobrou náladu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše už zde bylo napsáno pode mnou

19.03.19

Strávili jsme v porodnci cca 14 dní a naprostá většina personálu byla ochotná, trpělivá a vstřícná. Jsou obvykle v jednom kole, takže maminky, co čekají uvítací výbor a krajkové peřinky, budou asi mít pocit nedostatečné péče, ale já si nemůžu stěžovat, opravdu se snažili nic nezanedbat, což je pro mě důležité.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo - jejich mi nechutnalo a měla jsem pořád hlad :)

15.02.19

Na první prohlídce jsem měla moc milou paní doktorku, kterou jsem naštěstí měla i u porodu. Porodní asistentka moc sdílná nebyla a byla docela nepříjemná na zaučující se studentku a na pokoj vystupovala bez klepání. Porod musel být bohužel nakonec císařským řezem a v částečné narkóze. Paní doktorka i sestra mi říkaly přesně, co se bude zrovna dít a miminko mi hned ukázali a na chvilku ke mně přiložily. Poporodní péči už musím hodnotit hůře. Za 4 dny jsem potkala 3 sestřičky, které byly úžasné a zbytek se většinou tvářil, že je spíše obtěžuji. Kvůli žloutence jsme zůstali o den déle a až ten poslední den se mi sestra opravdu vysvětlila jak mám co dělat, abych kojení usnadnila sobě i miminku. Naštěstí začal přibírat a mohli jsme jít domů. Poporodní péče byla za mě nedostačující, personál většinou neochotný a já díky tomu byla zbytečně vystresovaná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, vlastní oblečení a kosmetiku pro miminko, špunty do uší a masku na spaní :))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz, doklady, přezůvky pro tatínka, občerstvení na porodní pokoj.

11.02.19

Byla jsem spokojená celkově.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít vodu s pítkem, hroznový cukr. Jídlo a pití pro partnera.

132
31.10.18

Já jsem velmi spokojená s přístupem a celkovou péčí jak o mě, tak o děti. Již na porodním sále si mě neustále hlídali kvůli preeklampsii a navíc vícečetnému těhotenství, jakmile mi bylo špatně, okamžitě se volal lékař a vše se dalo do pořádku. Císařský řez byl půl dne dopředu naplánován a poté jsem ležela jednu noc na ARU, kde též super péče. Na oddělení šestinedělí mi trochu vadil přístup pečovatelského personálu, chovali se jako nejchytřejší a nejlepší. Ale zdravotní personál vždy vše vysvětlil a poradil. Děti jsem měla na Neonatologické JIP, kde se našli sice i nepříjemné sestry, ale péče byla prvotřídní. Velkým negativem je parkování u nemocnice, než si tu najdete volný flek, tak už pomalu rodíte a trochu mi scházela TV, ale v moderní době si každý vystačí s mobilem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír vzít sebou, je to nedostatek na každém z oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a hygienické potřeby !!! Jinak se dá vše půjčit na oddělení, aj vložky dostanete první dva dny, takže nedělat si hlavu, to tu zrovna nemám, bude někdo nadávat.

3
28.10.18

Ahoj, s porodnicí na Obilním trhu v Brně mám velice špatné osobní zkušenosti, takže vy ženy, co se rozhodujete, tak dopručuji raději Bohunice nebo Milosrdní..

25.10.18

Na příjmu mě uvítala ještě noční směna, mladý doktor a příjemná PA. Oba milý, vstřícní, nenechali mě dlouho vyčkávat a starali se o mě velice hezky. Po vystřídání směny se mě ujala výborná PA Nikola Prausová, velice milá, k ničemu mě nenutila a byla mi u porodu neskutečnou oporou. Mudr. Zelmanová už tak super nebyla, chvílemi to vypadalo, že jí obtěžuji, snažila se porod urychlit, dala mi oxytocin, i když jsem jí jasně řekla, že si to nepřeji, bohužel jsem si nevšimla, že mi ho v poslední fázi porodu zaměnila za glukozu, která mi už kapala kvůli nízké hladině cukru. V poslední fázi porodu mě i dotlačila ke změně polohy z kleče na záda, což vedlo k nástřihu a 12 stehům.
Poporodní péče fantastická, personál neskutečně ochotný a milý. Přijde za vámi sociální pracovnice, fyzioterapeutka, pediatr, laktační poradkyně a porodní asistentka a vše vám vysvětlí, jak péči o dítě, tak i o sebe a o potřebné formality. Pokoje tam sice nejsou nejkrásnější , ale i tak velice příjemné prostředí. Propouštěli nás po 48 hodinách a vyšli nám vstříc i s kompletním vyšetřením, aby jsme nemuseli lítat dál po nemocnicích. Porod byl tedy do příchodu paní doktorky super, poslední tři hodiny díky ní dost peklo a oddělení šestinedělí bezchybné.

Personál:

Mudr. Dorota Zelmanová, PA Nikola Prausová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě hroznový cukr sebou. Na jídlo u porodu se moc netváří a energii je třeba doplňovat.

05.10.18

Naprostá katastrofa, už nikdy více. Pokazili, co mohli. Šestinedělí jako na nádraží. Péče nulová, personál nepříjemný. Jednoduše horor.