Porodnice Obilní trh

V porodnici proběhne ročně přes 6000 porodů - porodnice Obliní trh se tedy řadí k největším u nás. Přesto se zdejší personál snaží přistupovat ke každé rodičce individuálně a respektovat její přání.
Rodí se zde i nedonošená miminka, a to i v pásmu extrémní nezralosti.

V roce 2002 bylo také pracoviště oceněno spolu s vrchlabskou porodnicí jako nejoblíbenější porodnice v ČR.

Kompletní a ucelené informace pro budoucí maminky naleznete zde: Informace pro budoucí maminky. V tomto dokumentu se dozvíte vše potřebné - včetně informací o předporodních kurzech, cvičení pro těhotné, laktačním poradenství, stejně tak jako o porodním plánu nebo prohlídkách porodních sálů.

Doporučují maminky porodnici Porodnice FN Brno - Obilní trh

Hodnoceno 104x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Petr Janků, Ph.D.

532 238 440 - ambulance porodního sálu
532 238 241 - konzultace porodního plánu
532 238 285 - laktační poradenství

Adresa: Obilní trh 11, 625 00 Brno

URL: http://www.fnbrno.cz/porodnice-obilni-trh-11/k37

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Obilní trh

06.10.19

Porod proběhl během 15 min od příjezdu, bez komplikací, bez chemie, bez nástřihu, bez poranění včetně zlaté hodinky a samopřisátí. Porodní asistentka naprosto perfektní.
Horší byla čekací doba při prohlídkách před porodem při přenášení co pár dní.., ale když pak člověk viděl ten frmol, bylo to naprosto pochopitelné. Období šestinedělí je slabší, každá sestřička radí něco jiného, ale tak to je nejspíš přibližně všude. Byla jsem ráda, že ne vůbec vzali, porodnice byla narvaná k prasknutí, ale personál se stále snažil jak mohl.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít na prohlídku porodnice, ať pak nejsou překvapené její vizáží.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasické věci, není třeba nic extra.

27.09.19

Rodila jsem už v roce 2018, akutním císařským řezem ihned po příjezdu do porodnice, který vedl prof. MUDr. Martin Huser, Ph.D., MBA, v 38+0 tt. Porod si nějak nevybavuji, jen to, jak doktor okřikoval personál kolem sebe (v dobrém slova smyslu, nekřičel, ale dávál jasné pokyny tak, že všichni kmitali). Anesteziolog mně učaroval hlasem a čepicí na hlavě, prostě mě uměl uklidnit, byť já tedy byla asi v šoku, protože monitor byl bez ozev a UTZ ukázal 60 tepů za minutu, čili šli ihned po miminu, aby je zachránili (podařilo se). Takže zážitek z císaře tak nějak standard a děkuji za to, že moje dcerka žije.
Po narkóze mě převezli na běžný pokoj, kde byli maminky taky po císařovi (všechny plánovaný), já napojena na nějakou mašinku, co si v noci rozhodla pípat, tak jsme měli o zábavu na několik minut postaráno. Oddělení šestinedělí na první dobrou nic moc, když se umíte na sestřičky usmát, tak i ony se chovají více lidsky. Mají tam dost na pilno, takže žádné vybavování a péči od A do Z nečekejte, je nutné se ptát a nečekat, že vše vám sdělí. Musíte se ptát, což jsem dělala kvůli kojení a otravovala dětské oddělení i v noci. Vyplatilo se.
Co mě ale neskutečně štvalo, byly pečovatelky (žlutý mundúr na sobě nosí). Prostě namyšlená sorta ženských, co vtrhne do pokoje jak stádo ovcí a tříská dveřmi už před sedmou hodinou ráno. Obyč uklízečky od Olmanu chodily potichu, aby nebudily mimina, klepaly, ale tato banda bab ve žlutých hadrech stálo za to, neklepaly, dveřmi třískaly, buzerovaly kvůli jídlu na okně. I doktoři měli lepší vychování, ale ti chodili 1-2× za den. Podobně se chovaly některé sestry - některá klepat uměla, jiná ne, některá dveřmi třískla, jiná ne. Takže když jste vysvléknuté do půl těla kvůli kojení a naběhne vám tam někdo cizí, super ......

Nečekejte od toho něco super, jde se tam prostě rodit (a je to tam jak na běžícím pásu) a podle toho to vypadá - vše se děje hodně rychle a je potřeba se vyptávat a vyptávat. Váš úsměv vůči personálu hodně pomůže, je totiž na nich vidět, že jsou mrzutí jen z toho, co mají práce kolem sebe.

Personál:

prof. MUDr. Martin Huser, Ph.D., MBA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Oblečení pro mimčo (bodýčko a ponožky - je tam dost teplo), sice vyfasujete nějakou košilku, ale ta nepostačí, rychlá zavinovačka (taky jednu vyfasujete, ale když ji mimčo zamaže, jinou vám nedají).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - ten tam nevedou! A ručníky, raději 2, ať máte rezervní, když jeden máte morký, ideálně tmavou barvu. Hodí se i kojicí polštář, pokud nechcete trávit čas na dětském oddělní u polštáře.

Anonymní
27.05.19

Na Obilním trhu jsem rodila poprvé před 6 lety, nyní jsem tam porodila druhého chlapečka.
Byla jsem moc spokojená jak s personálem u porodu, tak i s následnou péčí po císařském řezu. Sice v době mého porodu byla porodnice úplně narvaná, takže jsme na pokoji byly čtyři, ale skvěle jsme si sedly, takže nakonec to byla pohoda.
Jídlo zde za moc nestojí, před 6 lety to rozhodně bylo lepší.

Chtěla bych moc poděkovat skvělým sestřičkám na pooperačním a následně poporodním pokoji, až na jednu výjimku všechny super, ochotné, milé.

Určitě si přineste s sebou své jídlo a toaletní papír, který se dává jen na nadstandardní pokoje. Jinak vše dostanete.

Ještě jednou moc děkuji celému personálu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si jídlo, toaletní papír a dobrou náladu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše už zde bylo napsáno pode mnou

Anonymní
19.03.19

Strávili jsme v porodnci cca 14 dní a naprostá většina personálu byla ochotná, trpělivá a vstřícná. Jsou obvykle v jednom kole, takže maminky, co čekají uvítací výbor a krajkové peřinky, budou asi mít pocit nedostatečné péče, ale já si nemůžu stěžovat, opravdu se snažili nic nezanedbat, což je pro mě důležité.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo - jejich mi nechutnalo a měla jsem pořád hlad :)

15.02.19

Na první prohlídce jsem měla moc milou paní doktorku, kterou jsem naštěstí měla i u porodu. Porodní asistentka moc sdílná nebyla a byla docela nepříjemná na zaučující se studentku a na pokoj vystupovala bez klepání. Porod musel být bohužel nakonec císařským řezem a v částečné narkóze. Paní doktorka i sestra mi říkaly přesně, co se bude zrovna dít a miminko mi hned ukázali a na chvilku ke mně přiložily. Poporodní péči už musím hodnotit hůře. Za 4 dny jsem potkala 3 sestřičky, které byly úžasné a zbytek se většinou tvářil, že je spíše obtěžuji. Kvůli žloutence jsme zůstali o den déle a až ten poslední den se mi sestra opravdu vysvětlila jak mám co dělat, abych kojení usnadnila sobě i miminku. Naštěstí začal přibírat a mohli jsme jít domů. Poporodní péče byla za mě nedostačující, personál většinou neochotný a já díky tomu byla zbytečně vystresovaná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, vlastní oblečení a kosmetiku pro miminko, špunty do uší a masku na spaní :))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz, doklady, přezůvky pro tatínka, občerstvení na porodní pokoj.

11.02.19

Byla jsem spokojená celkově.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít vodu s pítkem, hroznový cukr. Jídlo a pití pro partnera.

31.10.18

Já jsem velmi spokojená s přístupem a celkovou péčí jak o mě, tak o děti. Již na porodním sále si mě neustále hlídali kvůli preeklampsii a navíc vícečetnému těhotenství, jakmile mi bylo špatně, okamžitě se volal lékař a vše se dalo do pořádku. Císařský řez byl půl dne dopředu naplánován a poté jsem ležela jednu noc na ARU, kde též super péče. Na oddělení šestinedělí mi trochu vadil přístup pečovatelského personálu, chovali se jako nejchytřejší a nejlepší. Ale zdravotní personál vždy vše vysvětlil a poradil. Děti jsem měla na Neonatologické JIP, kde se našli sice i nepříjemné sestry, ale péče byla prvotřídní. Velkým negativem je parkování u nemocnice, než si tu najdete volný flek, tak už pomalu rodíte a trochu mi scházela TV, ale v moderní době si každý vystačí s mobilem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír vzít sebou, je to nedostatek na každém z oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a hygienické potřeby !!! Jinak se dá vše půjčit na oddělení, aj vložky dostanete první dva dny, takže nedělat si hlavu, to tu zrovna nemám, bude někdo nadávat.

28.10.18

Ahoj, s porodnicí na Obilním trhu v Brně mám velice špatné osobní zkušenosti, takže vy ženy, co se rozhodujete, tak dopručuji raději Bohunice nebo Milosrdní..

Anonymní
25.10.18

Na příjmu mě uvítala ještě noční směna, mladý doktor a příjemná PA. Oba milý, vstřícní, nenechali mě dlouho vyčkávat a starali se o mě velice hezky. Po vystřídání směny se mě ujala výborná PA Nikola Prausová, velice milá, k ničemu mě nenutila a byla mi u porodu neskutečnou oporou. Mudr. Zelmanová už tak super nebyla, chvílemi to vypadalo, že jí obtěžuji, snažila se porod urychlit, dala mi oxytocin, i když jsem jí jasně řekla, že si to nepřeji, bohužel jsem si nevšimla, že mi ho v poslední fázi porodu zaměnila za glukozu, která mi už kapala kvůli nízké hladině cukru. V poslední fázi porodu mě i dotlačila ke změně polohy z kleče na záda, což vedlo k nástřihu a 12 stehům.
Poporodní péče fantastická, personál neskutečně ochotný a milý. Přijde za vámi sociální pracovnice, fyzioterapeutka, pediatr, laktační poradkyně a porodní asistentka a vše vám vysvětlí, jak péči o dítě, tak i o sebe a o potřebné formality. Pokoje tam sice nejsou nejkrásnější , ale i tak velice příjemné prostředí. Propouštěli nás po 48 hodinách a vyšli nám vstříc i s kompletním vyšetřením, aby jsme nemuseli lítat dál po nemocnicích. Porod byl tedy do příchodu paní doktorky super, poslední tři hodiny díky ní dost peklo a oddělení šestinedělí bezchybné.

Personál:

Mudr. Dorota Zelmanová, PA Nikola Prausová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě hroznový cukr sebou. Na jídlo u porodu se moc netváří a energii je třeba doplňovat.

Anonymní
05.10.18

Naprostá katastrofa, už nikdy více. Pokazili, co mohli. Šestinedělí jako na nádraží. Péče nulová, personál nepříjemný. Jednoduše horor.

02.05.18

100% spokojenost. Paní Judrová je úžasná osoba, empatická a trpělivá, za což jí velmi děkuji. Paní doktorka také milá, fajn. Určitě bych sem šla rodit znovu.

Personál:

Jurdová, Zelmanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mast na zadeček (my jsme zapomněli a první den jsme neměli čím mazat)
přibalit malou svačinu, strava na šestinedělí nic moc

27.03.18

Přidávám se ke 100% hodnocení této porodnice. Naprosto profesionální a vstřícný přístup veškerého personálu, u porodu se vystřídala směna. Porodní asistentka si vyslechla, jaké zásahy při porodu chci a nechci (sama jsem si o některé pak stejně řekla), všichni mi nejdřív řekli, co se bude dít. Bylo to náročné, ale bez nich bych neodrodila a nenaučila se kojit.

I na poporodním byli všichni úžasní, i když jsem za sestrami chodila pro radu tak 10× denně a i v noci, když malá plakala. Skvěle se o nás starali, donesli čaj, pohlídali dítě, když jsem si chtěla zajít do sprchy, dali krém nebo prášek na bolest, vařili pro nás… ty tři dny, co jsem tam byla, o nás bylo pečováno jako v lázních a dodnes na to ráda vzpomínám. Zkrátka profesionální lékařská péče 24/7 rovnou za rohem. Moc a moc děkuji veškerému personálu, který precizně, koordinovaně a s oddaností denně pomáhá lidem na svět a pořád dokola krotí křičící napřed maminky a pak miminka. Respekt.

09.03.18

Porod vedený úžasnou porodní asistentkou. Vše v pořádku a podle představ. Na šestinedělí také fajn doktoři/rky, jen 1 laktační poradkyně, sestra z dětského byla svým chováním na odstřel a podle mě by neměla na takovém oddělení pracovat, když nemá absolutně žádný cit a nechápe, že někdo má první dítě a vše hned neví a neumí. Přenesla jsem se přes to a celkový dojem z porodnice hodnotím velmi kladně. Pokud budu někdy ještě rodit, rozhodně chci rodit opět tady.

Personál:

Porodní asistentka Darina Beinhofnerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, pro mimčo plínky, krém na zadeček, jednorázové přebalovací podložky, … pro sebe hlavně poporodní vložky, vložky do podprsenky, jednorázové síťované kalhotky, hygienické potřeby.

26.01.18

V nemocnici mě přijali pro odtok plodové vody, příjem byl rychlý a bez problémů. Předporodní pokoj byl malý a byly jsme tam čtyři, ale člověk tam není dlouho, takže to zas tak nevadilo a personál byl příjemný a vstřícný. Porodní asistentka na porodním sále odvedla skvělou práci, bez ní by to byl docela frustrující zážitek, protože se objevily trochu komplikace, ale paní asistentka mi moc pomáhala, poradila a vždy vše vysvětlila. Nakonec porod proběhl za asistence lékařky, ale i ta byla velmi příjemná.
Oddělení šestinedělí je docela staré, wc a sprcha na chodbě, ale sestřičky i doktoři naprosto profesionální a příjemní.

Jediné, co mě naštvalo, tak byl nadstandard, který jsem měla domluvený a slíbený. Ještě na porodním sále ráno mi říkali, že to mám zamluvené. Když mě pán potom vezl po porodu na šestinedělí, tak o žádném nadstandardu nevěděl a sestřička na oddělení taky ne, když jsem se ji ptala, tak řekla, že jsou stejně všechny nadstandardní pokoje již obsazené a že kdyžtak bychom se domluvili další den. Další den se se mnou ale nikdo nedomluvil a já už ani neměla moc chuť to řešit, na pokoji jsme byly jen dvě naštěstí a dalo se to zvládnout v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, vložky do podprsenky, ručník, mýdlo

23.11.17

V porodnici jsem rodila již podruhé. Poprvé to byl v roce 2014 vyvolávaný porod, který skončil císařem pro hrozící hypoxii plodu. Nyní porod proběhl přirozeně. Do porodnice jsem dojela o půl třetí v noci kvůli prasklé vodě a začínajícím kontrakcím, které byly cca po 10 minutách. Po monitoringu, kde nic nenatočili, mne uložili na pokoj. Při ranní vizitě mi řekli, že pokud se porod téhož dne nerozběhne samovolně, další den jej vyvolají.

Kontrakce byly po celý den slabé a nepravidelné. První silná kontrakce byla na monitoringu až o půl 8 večer. Poté mi porodní asistentka řekla, že mám jít do sprchy a jakmile budou kontrakce pravidelné, mám zavolat, aby si mne zkontrolovala. Ve půl deváté jsem byla již na porodním sále. Kontrakce tak zesílily, že mi nestihly dát ani klystýr, ani epidural. Nakonec porod proběhl bezproblémově a rychle a ve 21:45 jsem držela malého v náručí.

Tímto chci poděkovat za skvělé vedený, rychlý (neboť i přes mé žadonění mi porodní asistentka epidural nedala - byla jsem již otevřena na 8 cm) a bezproblémový porod porodní asistentce Vlčkové a MUDr. Slabé za bezbolestné šití.

Pokoje na šestinedělí jsou zastaralé, ale na druhou stranu to kompenzuje personál, který je velmi vstřícný - jak sestřičky z novorozeneckého, tak ze šestinedělí. Za mne mohu porodnici doporučit, a pokud by se zadařilo třetí dítko, určitě tam budu rodit znovu.

Personál:

PA Kateřina Vlčková, Mudr. Katarína Slabá

21.06.17

V Brně jsem rodila náhodou, jeli jsme tam na otočku (máme to přes 250 km od domova), nicméně malý se zkrátka rozhodl narodit v 35+6tt zrovna tam.
Celkově porodnici doporučuji.

Příjem byl hektický a skoro jsem jela jinam. Přijeli jsme, zazvonili, vylezla hrozně nepříjemná sestra do čekárny plné lidí a po sdělení, že mi teče plodovka, mi řekla, ať si sednu a čekám. Zdálo se mi to jako věčnost. Ostatní personál na příjmu byl ok. Doktor příjemný, nicméně měla jsem malého otočeného KP a s mou doktorkou jsem byla domluvena na sekci, kterou mi vzhledem k okolnostem doporučila. Zde to nerespektovali a kdyby malý neměl nohu v porodních cestách, nutili by mě přes můj nesouhlas a přes doporučení mé Dr. rodit přirozeně. Na sekci jsem čekala (už oblečená v jejich erár košili) v čekárně s dalšími lidmi.

Na sále byli všichni moc příjemní, tedy s doktorkami jsem moc nepřišla do styku, ale anestezioložka i PA byly super, podporující, usměvavé a celkově všechno proběhlo hrozně super, bez stresu a strachu.

Na gyndě, kde jsem ležela 3 dny, byl personál taky super, moc hodné sestřičky, stále se ptaly, jestli je vše v pořádku, jestli něco nepotřebuji, na oddělení bylo všechno k dispozici. Na neonatologii, kde ležel 3 dny prcek, taky super, opět milionové sestřičky, se vším pomohly, poradily…

Ovšem šestinedělí, kam nás pak s malým přešoupli, to se mi zdálo jak výlet do středověku. Sestřičky v pohodě, i na dětském. Ale to vybavení, postýlky a vše zažilo rozhodně lepší časy. Měla jsem rodit v hořovické porodnici, kde je vše nové, proto jsem byla asi tak v šoku. Pokojík miniaturní po 3 lidi a 3 miminka. Co mě hodně nemile překvapilo, že zde není k dispozici toaletní papír, mýdlo u umyvadel, ubrousky na ruce, nic.

Za dobu (5 dní), co jsem tam byla, mě stěhovali přes 4 pokoje, což pro čerstvou maminku po sekci nic moc, ale chápu, že neměli místo prostě. Paní co se stěhovala se mnou, vystřídala za 5 dní dokonce 5 pokojů.

Personál:

PA Brzobohatá, Dr. Filipinská, Dr. Polišenská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete mít miminko na neonatologii, pohlídat si, abyste za ním mohla co nejdřív na kojení. Pokud budete po sekci, vyžádat si, aby vám miminko na kojení přivezli, pokud to jeho zdravotní stav dovoluje. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co mě opravdu překvapilo je, že zde potřebujete vlastní toaletní papír a mýdlo na ruce…Ani na záchodě totiž nebylo.

02.05.17

Prvotní výběr této porodnice nebyl (když jsem byla na gynekologii, chování bylo otřesné a neměla jsem důvěru, ani se mi nelíbilo prostředí). Chtěla jsem rodit v Bohunicích, bohužel měly Bohunice stopstav, a tak jsem byla odeslána na Obilní trh.

Zde jsem byla na pokoji - sprchový kout byl hrozně malý, takže vzít si tam balon nepřipadlo vůbec v úvahu.

PA se mnou vše probraly, vysvětlily mi vše, co bylo nutné. Měla jsem 2 PA, přijata jsem byla ve 2 ráno, porodila jsem až v 11 - čili se vystřídala služba.

Porod samotný byl vedený profesionálně, neměla jsem sebemenší připomínku. Na příjmu jsme žádali o nadstandard.

Při příjezdu na šestinedělí mne daly na pokoj pro 4. Další den na pokoj přišla nové slečna, která zde měla známou, tak jí domluvila nadstandard. Mě vůbec na seznam žadatelů nezařadili, což jsme se dozvěděli, až jsme se dotazovali s manželem, protože ženy, které porodily 12 a více hodin, po mně na nadstandardu byly. Nakonec bylo řečeno, že to byla moje chyba.

Velké mínus také vidím v tom, že mi na pokoj během návštěvních hodin přišlo 12 členů rodiny jedné z rodiček a nikdo je z pokoje nevykázal, byť na pokoj návštěvy nesmí!

Personál byl ke mě milý, jak doktorky, sestřičky, tak i laktační poradkyně, ale prostředí (tma, nemožnost roztáhnout rolety a velké teplo) bylo otřesné.

Zkušenost 4/2016

Personál:

PA Nagy, MUDr. Melita

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevěšte hlavu, pokud porod neproběhne přesně dle vašich představ. Zapojte selský rozum.
Pokud chcete nadstandard, musíte se o tom zmínit jak při příjmu, tak i na šestinedělí a je lepší se několikrát připomínat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, výbavu pro sebe a dítě. Doporučuji vodu v lahvi typu rajec neperlivý - s cucátkem, osvědčila se mi nejvíc.

19.04.17

Rodila jsem začátkem března a využít služby této porodnice jsem se rozhodla tak nějak náhodně, protože ji mám nejblíž a nakonec je stejně vždycky rozhodující, na jaký personál narazíte a jak se konkrétně ten váš porod vyvine. Líbilo se mi, že je v místě novorozenecká JIPka, kdyby se nedej bože stala nějaká komplikace a svůj výběr nelituju.

Všichni, až na jednu nabotoxovanou sestru na odd. šestinedělí, byli velmi milí, o všem mě informovali a každý dotaz zodpověděli. Neočekávejte však příliš individuální a osobní přístup, ale spíše profíky po odborné stránce. Nějakým alternativním metodám zde nefandí. Můj porod se nakonec vůbec nevyvinul tak, jak jsem si ho představovala, tj. přirozeně, ale skončil císařem. Pan doktor působil vcelku nesympaticky, ale operace i následné hojení super, takže zase - po odborné stránce jednička.

Jediné, co mě do teď mrzí je, že v případě sekce neumožní na operačním sále první přisátí a bonding, což by mělo být dnes už automatické! A to ani v případě epidurální anestezie, kdy je matka při vědomí. Na dítě se vteřinku podívá a pak ho uvidí až za 5 hodin na pooperačním oddělení, kam ho sestra každé cca 4 hodiny asi na 15 minut vozí na kojení. Malý to 2× prospal a při dalším pokusu už na normálním pokoji sestřička z novorozeneckého oddělení nepohlídala techniku kojení a první přisátí a během dvou kojení se mi totálně dorasovaly bradavky, takže jsem se dalším pokusům vyhýbala a zadělala si tak na stále (i po šestinedělí) přetrvávající problém s kojením.

Proto to nepodceňujte a poprostě sestřičku z novorozeneckého, ať vám pomůže a nebojte se chodit do kojící místnosti na každé kojení, dokud si v něm nebudete jistá! Všichni byli ochotni pomoct, ale tohle se jaksi zanedbalo, ale je to taky jediné mínus, jinak jsem byla moc spokojená.

Nadstandard se vzhledem k císaři hodil, mohl s námi být tatínek a malého mi dali už 2. den po operaci, ale jinak bych příště raději na společný pokoj. Soukromí si na nadstandardu stejně moc neužijete, každou chvíli se tam trousí personál, sestry nebo uklizečky bez klepání a možná by byla na společném pokoji větší sranda a člověk by se podělil o zkušenosti a zážitky.

Personál:

MUDr. Minář, PA Eva (příjmení si nepamatuju)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neočekávejte příliš individuální a osobní přístup, ale spíše profíky po odborné stránce. Nemocnice je stará, jídlo klasické nemocniční a na alternativní metody tipu aromaterapie rovnou zapomeňte. A to, že si chvílemi budete připadat nemožně a ztraceně a budete přecitlivělá, je naprostá normálka, s tím se taky musí počítat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nikdy nevíte, co budete konkrétně vy potřebovat, proto si vzít jako vzor klasický seznam někde z internetu, především pak poporodní vložky a síťované kalhotky, jednorázové plenky pro mimi, zbytek jsme dostali v porodnici.

15.03.17

Dobrý den milé budoucí maminky,

ráda bych se s vámi podělila o svůj názor na porodnici na Obilném trhu Brno. Rodila jsem zde své první dítě, dcera se narodila 24. 2. 2017. Pro tuto porodnici jsem se rozhodla po dvou doporučeních svých známých. Od jednoho známého jsem dostala kontakt na Kateřinu Urbanovou, porodní asistentku, která zde pracuje, s paní porodní asistentkou jsme se potkaly už před porodem na předem domluvené schůzce, abych se dozvěděla něco o chodu porodnice. Setkání bylo velice příjemné a věcné, dostala jsem odpovědi na všechny otázky, dozvěděla jsem se všechny možnosti, jaké porodnice nabízí, podotýkám, že všechny informace mi byly podány tak abych jim rozuměla.

Před porodem jsme ještě společně s manželem navštívili porodnice, abychom si prohlédli prostory a taky odhadli cestu do porodnice, kde se nám opět věnovali, vše ukázali a vysvětlili. Před porodem jsem ještě v porodnici navštívila kurz kojení, který vedla úžasná laktační poradkyně Miloslava Kameníková - vřele doporučuji, pokud vás zajímají skutečné informace a chcete tyto principy pochopit.

Samotný den, vlastně dva dny porodu (protože mi voda praskla už 23.2. od kdy už jsem byla v porodnici) mohu popsat pouze takto: naprosto profesionální prostředí ambulantního přijmu, sestřička i paní doktorka velice milé a vstřícné. Prostředí porodnice, zejména porodních boxů, je velmi příjemné a moderní, celou porodní dobu, pokud to situace dovolí, strávíte na porodním boxu.

U mě se v noci ze 23 na 24.2. vyskytly komplikace v podobě slabých ozev maličké, zřejmě protože už jsem měla odteklou vodu a malá si přilehla pupečník, okamžitě u mě byl pan primář a hned se řešilo, co se bude dít dál, situaci jsme dostali pod kontrolu, ale všichni byli připraveni pomoci, kdyby se cokoli dělo.

Od této chvíle se mnou už nepřetržitě byla ta nejlepší ženská, porodní asistentka Kateřina Urbanová - tato situace nebyla standardní (ale vše je otázkou domluvy a taky si můžete přivést k porodu svou asistentku nebo dulu nebo koho chcete), můj manžel se mnou být nemohl, ale i tak tam se mnou byla ta nejpovolanější osoba. Vše, každý krok se mnou konzultovala, nabízela možnosti a alternativy, nic mi nevnucovala a do ničeho mě netlačila, byla neuvěřitelně trpělivá.

Po celou dobu jsem už musela být monitorovaná, ale i tak mě jen to trošku šlo, pomohla do sprchy nebo mě na monitor napojila na balon, odmítla jsem ze svého přesvědčení a obavy o svou páteř epidurální anestezii a místo toho jsem v poslední fázi využila rajský plyn, který je bez kontraindikace pro dítě. Díky svědomité přípravě před porodem pomocí balonku Aniball (který tímto naprosto doporučuji) byla poslední fáze velmi rychlá, maličká se narodila v podstatě na tři zatlačení a já mám jen dva vnitřní stehy a to proto, že si malá dala ruku k hlavě, když si razila cestu ven. Vše šlo samo, nikdo mi neskákal po břiše ani nic podobného.

Maličká vykoukla na svět, nechali dotepat pupečník a dali mi malou na břicho, takto jsme spolu zůstaly 2 hodiny, pak si ji vzali na dětské a já se okoupala a převezlo mě na šestinedělí, kde jsme po celou dobu byly už spolu. Na šestinedělí bylo vše ok, lékaři i sestry byli milí a vstřícní a hlavně trpělivě odpovídali na dotazy, které jsme měla.

Mé obrovské díky patří dětské sestřičce a laktační poradkyni paní Marice (bohužel nevím příjmení), která byla opravdu skvělá. Shrnuto, podtrženo, mé obrovské díky a obdiv patří porodní asistentce Kateřině Urbanové, která vedla celý můj porod a které vděčím za ten můj uzlíček dále laktační specialistce Miloslavě Kamenikové a sestřičce Marice, děkuji vám z celého srdce.

Kdybych se ještě někdy rozhodla rodit, tak opět na Obilném trhu v Brně a nikdy doma, kde by to nikdy neproběhlo v takovém klidu a bezpečí.

Personál:

Kateřina Urbanová, Miloslava Kameníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše je jen otázkou domluvy a komunikace a samozřejmě slušného jednání. Pak se jistě dostanete ke všem informacím, které potřebujete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasický seznam věcí, který kdekoliv najdete, jen, vezměte si mast na zadek pro prcka, dostanete sice v nemocnici dost vzorků, ale blbě se s tím pracuje.

07.03.17

V této porodnici jsem rodila dvakrát (08/2014 a 12/2016) a moje zkušenost je spíše pozitivní. Jde o velkou porodnici a přístup tomu občas odpovídá, ale rutinizaci činností se asi nevyhnete v žádném povolání.

Celkově je přístup zaměstnanců profesionální. Nesetkala jsem se tu s přezíravým nebo vyloženě nepříjemným chováním, každou otázku vám zodpoví.

Asi nejhůře bych z celého pracoviště hodnotila ambulanci porodního sálu, vyšetření na konci těhotenství mi zde bylo provedeno dost necitlivě (u druhého těhotenství mi po něm i odtekla zátka, ale to se prý občas stává).

Porod samotný byl v obou případech veden profesionálně, porodní asistentky byly šikovné a ochotné, pomáhaly, co to šlo :-) Naštěstí byly oba porody bez komplikací, tak těžko hodnotit, jak to vypadá, když jde do tuhého.

Do nadstandardu jsem nešla, pokoj jsme sdílely tři a bylo to poučné a příjemné. Návštěvy by na pokoj neměly a návštěvní místnost je dost malá, což bývá nepříjemné.

Přístup k miminkům je zodpovědný a u některých sester až mateřský. Kdykoliv potřebujete do sprchy, na záchod, cokoliv, sestry vám prcka pohlídají. A nikdy se mi nestalo, že bych si ho šla vyzvedávat plačícího.

Co se ženských sester týče, tady je nejpatrnější ona rutinizace, ale na druhou stranu, když jasně řeknete, že vás něco trápí, nenechají to být. Takže když cítíte, že něco není, jak má být, je potřeba se ozvat. Ultrazvuk dělohy se zde před propuštěním bohužel neprovádí automaticky, kdybych se neozvala ohledně větší bolestivosti a podivně velkým očistkům sestrám, asi bych si doma neužívala dlouho, ale takto mě vyšetřili, ještě téhož dne provedli revizi a další den jsem mohla domů.

Jídlo - chutnalo mi, ale kojící dieta to moc nebyla…

Celkově spokojenost, kdyby se náhodou čáp chystal po třetí, půjdu sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se na to, že ne vždy vše probíhá podle vašich představ a není nutné se za to vinit, příroda v nás je holt silná.
Těšit se na středeční vizitu, když jde docent Ventruba, personál se třepe strachy, šupšup, boty do skříně, ručník na madla u nočního stolku, zastlat maminku do postele :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu :-), prohlášení o jméně, doklady, porodnické vložky (ale my jich dost dostaly…), jednorázové kalhotky, ručník, toaletní papír, papuče, něco na čtení, věci pro miminko.

03.02.17

Nemůžu si stěžovat na přístup lékařek a sestřiček, ať už z oddělení šestinedělí nebo novorozeneckého oddělení, všechny byly velmi milé a vstřícné. Jen bohužel se člověk nic moc nedozví, je to trochu jako na běžícím pásu, takže se na vás po porodu jednou podívají a pak už se prokousávejte, jak můžete. Do čeho bych už znova nešla, je vyvolávaný porod. Vyvolali mi porod čtyři dny před očekávaným termínem narození prý pro velkou váhu dcerky, zpětně mi to přijde opravdu zbytečné a spíš se tím porod zkomplikoval.

Výborná byla péče porodní asistentky, byla nesmírně starostlivá a nápomocná. Naopak co mě dost zklamalo, byly sanitární pracovnice. Chodí tam jak bachařky v base a všechny komandují. Po epiziotomii jsem nemohla pomalu vstát z postele a opravdu jsem nestíhala mít uklizeno. Taky peskují návštěvy, co za vámi chtějí na pokoj, bohužel jak jsem se už zmínila, po porodu jsem na tom rozhodně nebyla dobře a nedokázala jsem někde postávat s návštěvou na chodbě, aniž bych neomdlela.

Super jsou laktační poradkyně, s kojením jsem žádný problém neměla a s čímkoliv se potřebujete na novorozeneckém poradit, vyjdou vám vstříc.

Žalostné je vybavení šestinedělí. Chtěli jsme nadstandardní pokoj, ale pro velikou poptávku se na nás nedostalo. Byli jsme namačkaní na pokoji po třech, kde se neustále naše děti rušili, takže když se za den vyspíte dvě hodiny, je to zázrak. Je taky problém, že nemáte toaletu a sprchu na pokoji, takže se musíte vždycky rychle shánět po někom, kdo vám pohlídá dítě, zatímco se modlíte, aby se nestala nějaká nehoda a co si budeme povídat, po porodu ještě ne zcela všechno ovládáte. Postele jsou dost vysoko a navíc strašně tvrdé, takže se svou výškou a komplikovaném šití jsem nevěděla, jak se vůbec položit.

Katastrofální byla i strava, jako vegetariánka jsem dostávala jídlo, které stejně nejím, pomazánky plné jedovatých přísad, jídlo naprosto nevhodné pro kojení jako např. plný talíř fazolí a cibule.

Z porodnice mě pustili i přes velmi špatný krevní obraz, i když nakonec jsem byla i ráda, protože doma je to přece jen pohodlnější.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předem se poptat po nadstandardních pokojích, i když ne vždy se to samozřejmě dá naplánovat.
Nepočítejte s vyváženou stravou vhodnou pro těhotné nebo kojící matky, určitě si nechte od návštěv donést zdravější jídlo a pití. Určitě bych teď nechala doma župan a teplejší věci, bylo mi pořád vedro.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové síťované kalhotky, jídlo a pití, kosmetiku, nafukovací kruh nebo polštářky.

03.01.17

Za mě super personál. Nebyla jsem registrována, ihned mě vzali a vyšetřili. Porodní asistentka byla celou dobu se mnou na pokoji.

Prostě si nemohu stěžovat. Příště půjdu rodit zase sem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky,vložky, papuče, pokud budete kojit, tak za mě určitě kojící podprsenku a kojící vložky do podprsenky, hygienu, miminku plenky, pokud nechcete jejich věci, tak vzít s sebou prckovi věci, vlhčené ubrousky a mastičku na zadeček doporučují Bepanthen.

06.12.16

Během kontroly 10 dní před termínem mi byl pravděpodobně proveden paní doktorkou Hamiltonův hmat, aniž by se mě někdo zeptal, jestli o něj stojím.

Mám bezproblémové těhotenství. Nikdo se tam s Vámi nebaví, neřeknou ani, jestli je všechno v pořádku, pokud se výslovně nezeptáte.

Takže za mě nedoporučuji.

02.10.16

Moje rozhodnutí bylo jasné. Budu rodit na Obilném trhu.

Personál milý, vstřícný. Rychle jsem měla i odrozeno, bez nějakých oblbováků. Každý velice rád pomohl či poradil.

Jídlo bylo ucházející.Vadilo mi, že se nedbá na to, co kojící matky jedí. Tuňákový salát s hráškem a celerová polévka byla nadýmavá jak pro mě, tak pro mé dítě.

Bohužel jedno mínus se našlo.Čtvrtý den jsem byla já propuštěná, ale malá kvůli novorozenecké žloutence a tomu, že nepřibírala, bohužel ne. Bylo mi oznámeno, že budu přestěhovaná na tzv. hostovský pokoj. Při stěhování věcí mi bylo na chodbě řečeno,že už nemám nárok na čaj, čistou košili, čisté ložní prádlo. Ještě ten den mi přítel musel jít vyzvednout na recepci nějaký druh jejich stravenek, jinak bych byla další den i bez jídla.

Pokoj byl obrovský,smradlavý(nešlo ani vyvětrat) a hned vedle novorozeneckého oddělení,takže ani já ani dcera jsme skoro nespaly. Naštěstí nás další den propustili. A to ještě po sobě musíte sundat ložní prádlo a odnést ho do určitého pytle na oblečení.

Až na tento mínus,který jste nuceny přežít, mohu Obilný trh jedině doporučit. O mimčo jsem měla vždy skvěle postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, oblečení pro miminko, něco na mlsání.