Porodnice FN Brno - Obilní trh

V porodnici proběhne ročně přes 6000 porodů - porodnice Obliní trh se tedy řadí k největším u nás. Přesto se zdejší personál snaží přistupovat ke každé rodičce individuálně a respektovat její přání.
Rodí se zde i nedonošená miminka, a to i v pásmu extrémní nezralosti.

V roce 2002 bylo také pracoviště oceněno spolu s vrchlabskou porodnicí jako nejoblíbenější porodnice v ČR.

Kompletní a ucelené informace pro budoucí maminky naleznete zde: Informace pro budoucí maminky. V tomto dokumentu se dozvíte vše potřebné - včetně informací o předporodních kurzech, cvičení pro těhotné, laktačním poradenství, stejně tak jako o porodním plánu nebo prohlídkách porodních sálů.

Doporučují maminky porodnici Porodnici FN Brno - Obilní trh?

Hodnoceno 145x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Petr Janků, Ph.D.

Ambulance porodního sálu: +420 532 238 440

Konzultace porodního plánu: +420 532 238 241

Laktační poradenství: +420 532 238 285

Adresa: Obilní trh 11, Brno 625 00

URL: http://www.fnbrno.cz/porodnice-obilni-trh-11/k37

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Obilní trh

20.08.20

Porod byl vyvolávaný, s péčí během porodu jsem byla naprosto spokojená. Porodní asistentka byla moc milá, výborně komunikovala. Přestože se porod zkomplikoval, stále působila velmi klidně a uklidňovala tím mě i tatínka. Paní doktorka čekala na můj porod (kvůli mírným komplikacím v těhotenství) a zůstala u mého porodu až do konce, přestože mi později paní porodní asistentka prozradila, že měla být už dávno před začátkem druhé doby porodní pryč s dcerou. Přestože jsem rodila v době karantény, nechali otce po porodu u mě vzhledem ke komplikacím při porodu dlouho, za což jsem velmi velmi vděčná.
Syna odvezli na oddělení intermediární péče. O komplikacích s poporodní adaptací jsem věděla hned, že je vše v pořádku mi ale zjišťovala externě známá lékařka. Lékaři na intermediární péči bohužel neměli čas mi dát vědět, že je vše už v pořádku. Ale chápu, že mají plno práce se zajištěním potřeb všech miminek a uklidňovaní maminek je až druhořadé. Přesto si myslím, že mi to mohli dát vědět dříve než po 5 hodinách od zlepšení stavu. Další den jsem si byla syna vyzvednout a setkala jsem se na tomto oddělení s naprosto fantastickým přístupem sestry i paní doktorky (tuším, že paní doktorka se jmenovala Zavřelová). Kéž by všichni v nemocnici takto pečovali o pacienty!
Oddělení šestinedělí nic moc. Do kontaktu jsem přišla se čtyřmi sestrami. Paní Veronika Šándorová byla naprosto úžasná, obětavá, trpělivá, nápomocná. Jména dalších sester si bohužel nepamatuji. Ještě jedna sestra měla lidský přístup, ale dvě další naprostá katastrofa! Při porodu jsem ztratila mnoho krve a sestra mě poslala do sprchy samotnou s tím, že jí mám, když se mi udělá zle, zavolat tlačítkem! Následně přišla druhá, která mě seřvala, jestli jsem normální, že kdybych omdlela, tak ji zavřou!
Pediatrické sestry o mého syna pečovaly střídavě 4. 3 byly velmi nápomocné, bohužel jedna afektovaná, samolibá, člověku toho moc neřekla ani neukázala. Ale celkově jsem byla s tímto oddělením spokojená.
Celkový dojem z porodnice je kladný, zejména díky profesionálnímu přístupu na porodním sále, výborné péči na oddělení intermediární péče a přístupu většiny sester na oddělení péče o novorozence.

Personál:

porodní asistentka: Jana Brzobohatá, lékař: MUDr. Veronika Ťápalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní toaletní papír na porodní sál i oddělení šestinedělí.

15.08.20

Co se týká samotného příjmu, tak to proběhlo normálně, do porodnice jsem přijela v 8 večer a na porodní box sem šla hodinu na to. Porodní asistentka paní Nagy byla hodná, vše vysvětlila, měli jsme soukromí a chodila jen na vyšetření atd. Jelikož se mi porod potom zkomplikoval, přišli ke mě 3 doktoři včetně por. asist. a doktor z jip novorozenců. Bylo tam hodně lidí. Syna sem bohužel kvůli komplikacím měla na sobě asi 30 vteřin, pak ho intubovali a odnesli do inkubátoru. Syn se narodil o půl 6 ráno. Na pokoji sem byla až okolo 10 hod. Dlouho mě sili atd. Co se týká tedy gynekologie tak doktoři a sestřičky, jsou v pohodě ale co se týká novoreneckého oddělení tak to byla „katastrofa“. Mě nešlo vůbec kojení, tak sem tak musela co 2-3 hodiny, jelikož syn byl hladový. Musela sem ho tam u těch prsou mordovat hodinu, v prsou ani mlezivo, než mi pro něj dali um. mléko. Sestry, ne všechny, byly po většinou hodně nepříjemné, ironické a s blbými poznámkami, něco ve smyslu jste neschopná. S mým synem jedna sestra zacházela hrozně, malý řval hlady ona ho chytla za ruce i nohy, zvedla do vzduchu a zatřásla s ním a zařvala na něj ať je zticha. Syn řval ještě víc. Strčila mi ho do náruče a šla pryč. Já sem byla v šoku. Vím že práce není jednoduchá, ale trochu ohleduplnosti by byla na místě. Zvláště když se mamina snaží to dítě kojit a když prostě nemá mléko tak ji ho dát bez okolků, bez poznámek. To je moje bohužel smutná zkušenost s tímto oddělením. Domů sem šla 4 den po porodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně si vemte toaleťák, vložky a další hyg. potřeby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a papuče pro taťku

26
20.06.20

Dvakrát mě s pravidelnýma kontrakcema poslali domů, s tím, že to jsou poslíčci. Což jsem jako prvorodička nechápala, ale ok. Napotřetí už si mě tam nechali. Příjem byl něco málo před půlnocí, takže se u mě vystřídaly dvě směny. Obě asistentky se o mě staraly. Vždy mi vysvětlily, co se bude dít. Byl mi nabídnut epidurál, který jsem využila po těch předchozích dnech v bolestech. Co se týče porodu, tak si nemůžu stěžovat. Po porodu mi byl umožněn 2 hodinový bonding. Pak si vzala sestřička z novorozeneckého syna na umytí a s partnerem jsme čekali asi hodinu, než mě převezou na pokoj, protože byly všechny obsazené. Nakonec nám byl nabídnut nadstandard, i když jsem o něj nežádala, ale teď jsem za něj ráda, že jsme ho využili a že nám byl nabídnut. Jediný problém jsem měla s jednou sestrou z novorozeneckého, která na mě byla pěkně nepříjemná a div po mně neřvala, když mi pomáhala s kojením. Ostatní laktační poradkyně byly velmi ochotné a pomáhaly mi, i když jsem za nimi chodila i v noci, protože mi kojení nešlo. Po 2 dnech jsem šla domů

Personál:

Bc. Václava Bláhová, Mgr. Žaneta Kiliánová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, plenky pro miminko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potvrzení o uznání otcovství, doklady

23.04.20

Celý pobyt v porodnici na „Obilňáku“ byl perfektní od začátku až do konce. Příjem proběhl hladce, personál v pohodě. Pak jsem se přesunula do porodního boxu, kde za mnou přišla porodní asistentka, představila se mi a vysvětlila mi vše, co se bude dít. Byla se mnou po celou dobu porodu, velmi mi pomohla. Nebyla jsem na předporodním kurzu, bylo to mé druhé dítě, myslela jsem, že všecko vím a znám. Ale bylo spoustu věcí, které jsem nevěděla a porodní asistentka mi dobře radila a provázela mě celým porodem. Porod trval šest hodin, byla jsem stále pod dohledem, u samotného porodu se pak přidali ještě dětská sestra a gynekologická doktorka.
Následoval pobyt na poporodním odd. Stále mě někdo kontroloval, vše mi vysvětlovali a informovali. Na nadstandard jsem se ptala a žádala o něj, nicméně jsem se musela připomínat, s čímž jsem počítala a druhý den jsem ho i dostala. Tam byla teprve pohodička, návštěvy po celý den, soukromí. Jídlo bylo v pohodě a stejně mi rodina nosila zásoby a přilepšenou. Čtvrtý den po porodu jsem byla propuštěna.
Celému personálu moc děkuji, byli jste super, hlavně paní Zuzaně Veselé, porodní asistentce.

Personál:

Zuzana Veselá, Mudr. Soňa Ondrušová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud chcete nadstandard, tak si o něj zažádat a pokud není volný a jste v pořadníku, tak se raději připomínat - sestry si mění služby a je to tak jistější.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si vzít věci dle seznamu, který porodnice doporučuje.
Tatínek přezůvky určitě, trvají tam na tom dost:)

10.03.20

Bohužel jsem v porodnici zastihla dvě směny. Porodní asistentka z noční směny a celkově i lékařka byly poměrně vstřícné a nechaly mě celkem dýchat až na neustálé obtěžování monitory, vnitřními vyšetřeními a vnucování kanyly.
Bohužel ranní směna dokázala jen potvrdit to, že neasistovaný porod doma by byl pro mě lepší volba.
Porodní asistentka Alena Nováková hrůza a děs, při samotném porodu nucená poloha na zádech, oxytocin, přestože jsem si ho nepřála, protivná ježibaba. Celkově jsem se dočkala neskutečného vydírání a manipulace že strany personálu. Výběr polohy nemožný, protože personál prý dvojčata jinak než má zádech rodit neumí. Upřímně, v jiných zařízeních to umí, takže buď lenost, nebo totalitní nevzdělanost, nebo obojí.
Anestezioložka na porodní box přiletěla třicet minut před samotným porodem, seřvala mě, že si mám okamžitě přestat čistit zuby, když ona se mnou chce mluvit. Začala mi vyhrožovat císařským řezem, tím, že nevím, co jsou bolesti a že mi nepodá žádné anestetikum až ho budu chtít. Nějak jsem neměla pocit, že bych tam byla jako klient využívající zdravotní služby, ale spíš jsem se tam cítila jako vězeň ve vyhlazovacím táboře.
Plná moc pro partnera by neplatila v případě, že bych o sobě nebyla schopna rozhodovat sama, ale pokud se jim jakékoliv mé rozhodnutí nelíbilo, obraceli se na něj, ať to rozhodne, že má plnou moc.
Celkově musím říct, že jen díky tomu, že jsem si to vybojovala jsem porodila dvojčata vaginálně, bez nástřihu, bohužel s naprosto zbytečným podáním oxytocinu.
Porodní váha byla těsně pod 2,5 kg u holčičky a kousek pod 3kg u chlapečka. APGAR skóre bylo u obou dobré, bonding mi neumožnili, dotepání pupečníku také ne, odložení koupání mě stálo hodně sil, abych vyhádala o 4 hodiny.
Pan primář přímo hýří sliby na nadstandardní pokoje, ovšem skutek jaksi utek. Děti mi dva dny nedali, byli na jiném oddělení. Když jsem na základě toho chtěla odejít ambulantně alespoň já, tak samé kecy a sliby jak hned zítra ráno budeme na pokoji spolu.
Kecy, kecy, kecy,… To by jim šlo.
Nakonec jsem se s dětmi dostala alespoň na hostinský pokoj na Novorozenecké. Upřímně, sama se divím, že jsem vydržela dva dny, než jsem vynutila i propuštění dětí. Ale jestli mi někdo chce říct, že je normální, aby v koupelně pro oddělení šestinedělí nebyly ve sprchových kójích závěsy zajišťující alespoň minimální soukromí a okno v koupelně, které vede přímo do parku před nemocnicí, nemělo žádnou zneprůhledňovací úpravu, tak jsme asi zase ve vyhlazovacím táboře.
Takže velký dík celému tomu ústavu za to, že díky jejich chování je vztah mezi mnou a dětmi silně narušen.

Personál:

PA Alena Nováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec tam nechodit a pokud náhodou, vzít si k porodu místo duly právníka se specializací na zdravotní služby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy a zákoník.

20.02.20

V porodnici jsem rodila podruhé, v lednu 2020 a rodila bych zde zas. Záměrně pomíjím dezolátní stav budovy i jednotlivých oddělení (v porodnici se neustále něco vrtá, část oddělení bylo mimo provoz) neb s tím jsem do porodnice v podstatě šla.
U porodu velmi citlivě a klidně asistovala porodní asistentka Nikola Smetanová, zeptala se na případná přání k porodu, porod pak běžel sám, přirozeně (bez klystýru, oxytocinu, bez nástřihu, poloha jakou jsem chtěla, dotepaný pupečník, 2 hodiny po porodu na sále s miminkem a mým mužem), PA byla přítomna spíš nenápadně, což mi plně vyhovovalo. Díky jejímu přirozeně taktnímu a respektujícímu přístupu k mému přání co nejpřirozenějšího porodu byl porod fajn zážitkem. Rozčarování přišlo po porodu, kde jsem odmítla oxytocin (prevence krvácení) a bylo mi lékařkou řečeno, že to ale budu muset podepsat, že jsem odmítla léčbu.
Na šestinedělí jsem strávila jednu noc, nebylo to zlé až na to, že každá sestra má jiný názor (např.kojení), což může maminku prvorodičku znejistit, pak jsem dostala polonadstandard na odd.7 (samostatný pokoj, koupelna+WC sdílená s vedlejším pokojem). Péče na nadstandardu byla ok, až na některé sanitářky, které nebyly příliš taktní, ventilovaly svou antipatii vůči zdravotním sestrám a někdy jsem se i bála, že mi pro svůj afektovaný obdiv za miminkem vlezou až do postele.

Personál:

PA Nikola Smetanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nahlásit požadavek na nadstandard již při příjmu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák! - byl jen „škrabák“ na nadstandardu jinak nebyl nikde (dosti nemilé na odděleních, kde se předpokládá, že z vás potečou tekutiny nejrůznějšího druhu)

09.11.19

Podělím se o zkušenost mého porodu dne: 2/11/2019
V 16:00 nás přijala PA Terezka Klusáková a paní doktorka(jméno bohužel nevím) Bylo mi příjemné, že většina personálu ,jsou věkově stejně jako já. Všechno nám vysvětlila a po vyšetření nás zavedla na porodní box. Byla tak ochotná, že jsem si mohla vybrat pokoj.(který byl aktuálně volný) NECHALA jsem to na ní. Nakonec mi Terezka vybrala ten největší. Myslela jsem, že to zvládnu bez Epiduralu. Teď jsem velice vďěčná, že jsem ho měla. Na vše jsem se PA ptala a dala na ni. Nic mi nenutila. V 18:00 se měnila směna a převzala si nás PA Eva Osičková. Také velice příjemný a profesionální přístup. Ta mě úplně suprově odrodila a měla se mnou trpělivost. Nástřih nepatrný. Musím ohodnotit jejich přístup k perfektnímu. Mimi se narodilo až 00:30 v 3:30 nás odvezli na poporodní odd. Žádala jsem o nadstandard - hned ten den to nešlo, ale nevadilo mi to. Paní na pokoji byla taky supr. Nikdo mi nic neřekl, bylo 3:30. V 6:00 mi měli přinést malého. Hodně věcí mi vysvětlila (kde je záchod, kde je sesterna, kde jsou miminka a vyšetřovna pro ně) Den poté, mi nadstandart dali. DOPORUČUJI!!! Člověk má úplný klid a soukromí. Bolesti přešly a další porod si opáknu ve stejmém prostředí

Personál:

PA Tereza Klusáková a Eva Osičková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

  • poporodní vložky
  • plenky pro miminko
  • kojící polštář ( mají jen na nadstandartu)
  • úsměv!!! Bude Vám 100× vrácen

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list

3803
06.11.19

Moje zkušenost s porodnicí je výborná. Přijali mě s odtékající plodovou vodou. Musela jsem teda chvíli čekat než se uvolní porodní box, ale ten den byl hodně nával. PA byla super, díky ní na svůj porod vzpomínám jen v tom nejlepším. Původně jsem nechtěla epidural, nakonec jsem to teda bez něj nezvládla, ale kdyby mě do něj tak trochu neuvrtala PA, asi bych nebyla schopná spolupracovat. Samozřejmě kdybych ho nadále odmítala, nikdo by mě nenutil. Vše co se se mnou nebo s malou dělo, mi bylo sděleno, každý krok se mnou PA probrala, nic nedělala bez mého vědomí. Po celou dobu byla příjemná, i když to se mnou asi nebylo úplně jednoduché. Oddělení šestinedělí bylo taky v pohodě, sice teda mi radila každá sestřička něco jiného, ale to není zase taková katastrofa, člověk si to nakonec udělá stejně podle sebe. Ale přístup personálu byl vždycky pozitivní, kdykoliv mi pomohli a poradili, nemám si na co stěžovat:) příště jedu rodit jedině na Obilňák.

Personál:

PA Zuzana Veselá, MuDr. Andrea Sobrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, 2× ručník, dostatek poporodních vložek a kalhotek. Doporučuju vzít si Purelan na bradavky, já jsem ho neměla a kojení moc bolelo, příště ho určitě beru s sebou!

06.10.19

Porod proběhl během 15 min od příjezdu, bez komplikací, bez chemie, bez nástřihu, bez poranění včetně zlaté hodinky a samopřisátí. Porodní asistentka naprosto perfektní.
Horší byla čekací doba při prohlídkách před porodem při přenášení co pár dní.., ale když pak člověk viděl ten frmol, bylo to naprosto pochopitelné. Období šestinedělí je slabší, každá sestřička radí něco jiného, ale tak to je nejspíš přibližně všude. Byla jsem ráda, že ne vůbec vzali, porodnice byla narvaná k prasknutí, ale personál se stále snažil jak mohl.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít na prohlídku porodnice, ať pak nejsou překvapené její vizáží.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasické věci, není třeba nic extra.

349
27.09.19

Rodila jsem už v roce 2018, akutním císařským řezem ihned po příjezdu do porodnice, který vedl prof. MUDr. Martin Huser, Ph.D., MBA, v 38+0 tt. Porod si nějak nevybavuji, jen to, jak doktor okřikoval personál kolem sebe (v dobrém slova smyslu, nekřičel, ale dávál jasné pokyny tak, že všichni kmitali). Anesteziolog mně učaroval hlasem a čepicí na hlavě, prostě mě uměl uklidnit, byť já tedy byla asi v šoku, protože monitor byl bez ozev a UTZ ukázal 60 tepů za minutu, čili šli ihned po miminu, aby je zachránili (podařilo se). Takže zážitek z císaře tak nějak standard a děkuji za to, že moje dcerka žije.
Po narkóze mě převezli na běžný pokoj, kde byli maminky taky po císařovi (všechny plánovaný), já napojena na nějakou mašinku, co si v noci rozhodla pípat, tak jsme měli o zábavu na několik minut postaráno. Oddělení šestinedělí na první dobrou nic moc, když se umíte na sestřičky usmát, tak i ony se chovají více lidsky. Mají tam dost na pilno, takže žádné vybavování a péči od A do Z nečekejte, je nutné se ptát a nečekat, že vše vám sdělí. Musíte se ptát, což jsem dělala kvůli kojení a otravovala dětské oddělení i v noci. Vyplatilo se.
Co mě ale neskutečně štvalo, byly pečovatelky (žlutý mundúr na sobě nosí). Prostě namyšlená sorta ženských, co vtrhne do pokoje jak stádo ovcí a tříská dveřmi už před sedmou hodinou ráno. Obyč uklízečky od Olmanu chodily potichu, aby nebudily mimina, klepaly, ale tato banda bab ve žlutých hadrech stálo za to, neklepaly, dveřmi třískaly, buzerovaly kvůli jídlu na okně. I doktoři měli lepší vychování, ale ti chodili 1-2× za den. Podobně se chovaly některé sestry - některá klepat uměla, jiná ne, některá dveřmi třískla, jiná ne. Takže když jste vysvléknuté do půl těla kvůli kojení a naběhne vám tam někdo cizí, super ......

Nečekejte od toho něco super, jde se tam prostě rodit (a je to tam jak na běžícím pásu) a podle toho to vypadá - vše se děje hodně rychle a je potřeba se vyptávat a vyptávat. Váš úsměv vůči personálu hodně pomůže, je totiž na nich vidět, že jsou mrzutí jen z toho, co mají práce kolem sebe.

Personál:

prof. MUDr. Martin Huser, Ph.D., MBA

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Oblečení pro mimčo (bodýčko a ponožky - je tam dost teplo), sice vyfasujete nějakou košilku, ale ta nepostačí, rychlá zavinovačka (taky jednu vyfasujete, ale když ji mimčo zamaže, jinou vám nedají).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - ten tam nevedou! A ručníky, raději 2, ať máte rezervní, když jeden máte morký, ideálně tmavou barvu. Hodí se i kojicí polštář, pokud nechcete trávit čas na dětském oddělní u polštáře.

27.05.19

Na Obilním trhu jsem rodila poprvé před 6 lety, nyní jsem tam porodila druhého chlapečka.
Byla jsem moc spokojená jak s personálem u porodu, tak i s následnou péčí po císařském řezu. Sice v době mého porodu byla porodnice úplně narvaná, takže jsme na pokoji byly čtyři, ale skvěle jsme si sedly, takže nakonec to byla pohoda.
Jídlo zde za moc nestojí, před 6 lety to rozhodně bylo lepší.

Chtěla bych moc poděkovat skvělým sestřičkám na pooperačním a následně poporodním pokoji, až na jednu výjimku všechny super, ochotné, milé.

Určitě si přineste s sebou své jídlo a toaletní papír, který se dává jen na nadstandardní pokoje. Jinak vše dostanete.

Ještě jednou moc děkuji celému personálu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si jídlo, toaletní papír a dobrou náladu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše už zde bylo napsáno pode mnou

19.03.19

Strávili jsme v porodnci cca 14 dní a naprostá většina personálu byla ochotná, trpělivá a vstřícná. Jsou obvykle v jednom kole, takže maminky, co čekají uvítací výbor a krajkové peřinky, budou asi mít pocit nedostatečné péče, ale já si nemůžu stěžovat, opravdu se snažili nic nezanedbat, což je pro mě důležité.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo - jejich mi nechutnalo a měla jsem pořád hlad :)

15.02.19

Na první prohlídce jsem měla moc milou paní doktorku, kterou jsem naštěstí měla i u porodu. Porodní asistentka moc sdílná nebyla a byla docela nepříjemná na zaučující se studentku a na pokoj vystupovala bez klepání. Porod musel být bohužel nakonec císařským řezem a v částečné narkóze. Paní doktorka i sestra mi říkaly přesně, co se bude zrovna dít a miminko mi hned ukázali a na chvilku ke mně přiložily. Poporodní péči už musím hodnotit hůře. Za 4 dny jsem potkala 3 sestřičky, které byly úžasné a zbytek se většinou tvářil, že je spíše obtěžuji. Kvůli žloutence jsme zůstali o den déle a až ten poslední den se mi sestra opravdu vysvětlila jak mám co dělat, abych kojení usnadnila sobě i miminku. Naštěstí začal přibírat a mohli jsme jít domů. Poporodní péče byla za mě nedostačující, personál většinou neochotný a já díky tomu byla zbytečně vystresovaná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, vlastní oblečení a kosmetiku pro miminko, špunty do uší a masku na spaní :))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz, doklady, přezůvky pro tatínka, občerstvení na porodní pokoj.

11.02.19

Byla jsem spokojená celkově.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vzít vodu s pítkem, hroznový cukr. Jídlo a pití pro partnera.

132
31.10.18

Já jsem velmi spokojená s přístupem a celkovou péčí jak o mě, tak o děti. Již na porodním sále si mě neustále hlídali kvůli preeklampsii a navíc vícečetnému těhotenství, jakmile mi bylo špatně, okamžitě se volal lékař a vše se dalo do pořádku. Císařský řez byl půl dne dopředu naplánován a poté jsem ležela jednu noc na ARU, kde též super péče. Na oddělení šestinedělí mi trochu vadil přístup pečovatelského personálu, chovali se jako nejchytřejší a nejlepší. Ale zdravotní personál vždy vše vysvětlil a poradil. Děti jsem měla na Neonatologické JIP, kde se našli sice i nepříjemné sestry, ale péče byla prvotřídní. Velkým negativem je parkování u nemocnice, než si tu najdete volný flek, tak už pomalu rodíte a trochu mi scházela TV, ale v moderní době si každý vystačí s mobilem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír vzít sebou, je to nedostatek na každém z oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a hygienické potřeby !!! Jinak se dá vše půjčit na oddělení, aj vložky dostanete první dva dny, takže nedělat si hlavu, to tu zrovna nemám, bude někdo nadávat.

3
28.10.18

Ahoj, s porodnicí na Obilním trhu v Brně mám velice špatné osobní zkušenosti, takže vy ženy, co se rozhodujete, tak dopručuji raději Bohunice nebo Milosrdní..

25.10.18

Na příjmu mě uvítala ještě noční směna, mladý doktor a příjemná PA. Oba milý, vstřícní, nenechali mě dlouho vyčkávat a starali se o mě velice hezky. Po vystřídání směny se mě ujala výborná PA Nikola Prausová, velice milá, k ničemu mě nenutila a byla mi u porodu neskutečnou oporou. Mudr. Zelmanová už tak super nebyla, chvílemi to vypadalo, že jí obtěžuji, snažila se porod urychlit, dala mi oxytocin, i když jsem jí jasně řekla, že si to nepřeji, bohužel jsem si nevšimla, že mi ho v poslední fázi porodu zaměnila za glukozu, která mi už kapala kvůli nízké hladině cukru. V poslední fázi porodu mě i dotlačila ke změně polohy z kleče na záda, což vedlo k nástřihu a 12 stehům.
Poporodní péče fantastická, personál neskutečně ochotný a milý. Přijde za vámi sociální pracovnice, fyzioterapeutka, pediatr, laktační poradkyně a porodní asistentka a vše vám vysvětlí, jak péči o dítě, tak i o sebe a o potřebné formality. Pokoje tam sice nejsou nejkrásnější , ale i tak velice příjemné prostředí. Propouštěli nás po 48 hodinách a vyšli nám vstříc i s kompletním vyšetřením, aby jsme nemuseli lítat dál po nemocnicích. Porod byl tedy do příchodu paní doktorky super, poslední tři hodiny díky ní dost peklo a oddělení šestinedělí bezchybné.

Personál:

Mudr. Dorota Zelmanová, PA Nikola Prausová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě hroznový cukr sebou. Na jídlo u porodu se moc netváří a energii je třeba doplňovat.

05.10.18

Naprostá katastrofa, už nikdy více. Pokazili, co mohli. Šestinedělí jako na nádraží. Péče nulová, personál nepříjemný. Jednoduše horor.

02.05.18

100% spokojenost. Paní Judrová je úžasná osoba, empatická a trpělivá, za což jí velmi děkuji. Paní doktorka také milá, fajn. Určitě bych sem šla rodit znovu.

Personál:

Jurdová, Zelmanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mast na zadeček (my jsme zapomněli a první den jsme neměli čím mazat)
přibalit malou svačinu, strava na šestinedělí nic moc

3
27.03.18

Přidávám se ke 100% hodnocení této porodnice. Naprosto profesionální a vstřícný přístup veškerého personálu, u porodu se vystřídala směna. Porodní asistentka si vyslechla, jaké zásahy při porodu chci a nechci (sama jsem si o některé pak stejně řekla), všichni mi nejdřív řekli, co se bude dít. Bylo to náročné, ale bez nich bych neodrodila a nenaučila se kojit.

I na poporodním byli všichni úžasní, i když jsem za sestrami chodila pro radu tak 10× denně a i v noci, když malá plakala. Skvěle se o nás starali, donesli čaj, pohlídali dítě, když jsem si chtěla zajít do sprchy, dali krém nebo prášek na bolest, vařili pro nás… ty tři dny, co jsem tam byla, o nás bylo pečováno jako v lázních a dodnes na to ráda vzpomínám. Zkrátka profesionální lékařská péče 24/7 rovnou za rohem. Moc a moc děkuji veškerému personálu, který precizně, koordinovaně a s oddaností denně pomáhá lidem na svět a pořád dokola krotí křičící napřed maminky a pak miminka. Respekt.

23
09.03.18

Porod vedený úžasnou porodní asistentkou. Vše v pořádku a podle představ. Na šestinedělí také fajn doktoři/rky, jen 1 laktační poradkyně, sestra z dětského byla svým chováním na odstřel a podle mě by neměla na takovém oddělení pracovat, když nemá absolutně žádný cit a nechápe, že někdo má první dítě a vše hned neví a neumí. Přenesla jsem se přes to a celkový dojem z porodnice hodnotím velmi kladně. Pokud budu někdy ještě rodit, rozhodně chci rodit opět tady.

Personál:

Porodní asistentka Darina Beinhofnerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, pro mimčo plínky, krém na zadeček, jednorázové přebalovací podložky, … pro sebe hlavně poporodní vložky, vložky do podprsenky, jednorázové síťované kalhotky, hygienické potřeby.

65
26.01.18

V nemocnici mě přijali pro odtok plodové vody, příjem byl rychlý a bez problémů. Předporodní pokoj byl malý a byly jsme tam čtyři, ale člověk tam není dlouho, takže to zas tak nevadilo a personál byl příjemný a vstřícný. Porodní asistentka na porodním sále odvedla skvělou práci, bez ní by to byl docela frustrující zážitek, protože se objevily trochu komplikace, ale paní asistentka mi moc pomáhala, poradila a vždy vše vysvětlila. Nakonec porod proběhl za asistence lékařky, ale i ta byla velmi příjemná.
Oddělení šestinedělí je docela staré, wc a sprcha na chodbě, ale sestřičky i doktoři naprosto profesionální a příjemní.

Jediné, co mě naštvalo, tak byl nadstandard, který jsem měla domluvený a slíbený. Ještě na porodním sále ráno mi říkali, že to mám zamluvené. Když mě pán potom vezl po porodu na šestinedělí, tak o žádném nadstandardu nevěděl a sestřička na oddělení taky ne, když jsem se ji ptala, tak řekla, že jsou stejně všechny nadstandardní pokoje již obsazené a že kdyžtak bychom se domluvili další den. Další den se se mnou ale nikdo nedomluvil a já už ani neměla moc chuť to řešit, na pokoji jsme byly jen dvě naštěstí a dalo se to zvládnout v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, vložky do podprsenky, ručník, mýdlo

60
23.11.17

V porodnici jsem rodila již podruhé. Poprvé to byl v roce 2014 vyvolávaný porod, který skončil císařem pro hrozící hypoxii plodu. Nyní porod proběhl přirozeně. Do porodnice jsem dojela o půl třetí v noci kvůli prasklé vodě a začínajícím kontrakcím, které byly cca po 10 minutách. Po monitoringu, kde nic nenatočili, mne uložili na pokoj. Při ranní vizitě mi řekli, že pokud se porod téhož dne nerozběhne samovolně, další den jej vyvolají.

Kontrakce byly po celý den slabé a nepravidelné. První silná kontrakce byla na monitoringu až o půl 8 večer. Poté mi porodní asistentka řekla, že mám jít do sprchy a jakmile budou kontrakce pravidelné, mám zavolat, aby si mne zkontrolovala. Ve půl deváté jsem byla již na porodním sále. Kontrakce tak zesílily, že mi nestihly dát ani klystýr, ani epidural. Nakonec porod proběhl bezproblémově a rychle a ve 21:45 jsem držela malého v náručí.

Tímto chci poděkovat za skvělé vedený, rychlý (neboť i přes mé žadonění mi porodní asistentka epidural nedala - byla jsem již otevřena na 8 cm) a bezproblémový porod porodní asistentce Vlčkové a MUDr. Slabé za bezbolestné šití.

Pokoje na šestinedělí jsou zastaralé, ale na druhou stranu to kompenzuje personál, který je velmi vstřícný - jak sestřičky z novorozeneckého, tak ze šestinedělí. Za mne mohu porodnici doporučit, a pokud by se zadařilo třetí dítko, určitě tam budu rodit znovu.

Personál:

PA Kateřina Vlčková, Mudr. Katarína Slabá

432
21.06.17

V Brně jsem rodila náhodou, jeli jsme tam na otočku (máme to přes 250 km od domova), nicméně malý se zkrátka rozhodl narodit v 35+6tt zrovna tam.
Celkově porodnici doporučuji.

Příjem byl hektický a skoro jsem jela jinam. Přijeli jsme, zazvonili, vylezla hrozně nepříjemná sestra do čekárny plné lidí a po sdělení, že mi teče plodovka, mi řekla, ať si sednu a čekám. Zdálo se mi to jako věčnost. Ostatní personál na příjmu byl ok. Doktor příjemný, nicméně měla jsem malého otočeného KP a s mou doktorkou jsem byla domluvena na sekci, kterou mi vzhledem k okolnostem doporučila. Zde to nerespektovali a kdyby malý neměl nohu v porodních cestách, nutili by mě přes můj nesouhlas a přes doporučení mé Dr. rodit přirozeně. Na sekci jsem čekala (už oblečená v jejich erár košili) v čekárně s dalšími lidmi.

Na sále byli všichni moc příjemní, tedy s doktorkami jsem moc nepřišla do styku, ale anestezioložka i PA byly super, podporující, usměvavé a celkově všechno proběhlo hrozně super, bez stresu a strachu.

Na gyndě, kde jsem ležela 3 dny, byl personál taky super, moc hodné sestřičky, stále se ptaly, jestli je vše v pořádku, jestli něco nepotřebuji, na oddělení bylo všechno k dispozici. Na neonatologii, kde ležel 3 dny prcek, taky super, opět milionové sestřičky, se vším pomohly, poradily…

Ovšem šestinedělí, kam nás pak s malým přešoupli, to se mi zdálo jak výlet do středověku. Sestřičky v pohodě, i na dětském. Ale to vybavení, postýlky a vše zažilo rozhodně lepší časy. Měla jsem rodit v hořovické porodnici, kde je vše nové, proto jsem byla asi tak v šoku. Pokojík miniaturní po 3 lidi a 3 miminka. Co mě hodně nemile překvapilo, že zde není k dispozici toaletní papír, mýdlo u umyvadel, ubrousky na ruce, nic.

Za dobu (5 dní), co jsem tam byla, mě stěhovali přes 4 pokoje, což pro čerstvou maminku po sekci nic moc, ale chápu, že neměli místo prostě. Paní co se stěhovala se mnou, vystřídala za 5 dní dokonce 5 pokojů.

Personál:

PA Brzobohatá, Dr. Filipinská, Dr. Polišenská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete mít miminko na neonatologii, pohlídat si, abyste za ním mohla co nejdřív na kojení. Pokud budete po sekci, vyžádat si, aby vám miminko na kojení přivezli, pokud to jeho zdravotní stav dovoluje. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co mě opravdu překvapilo je, že zde potřebujete vlastní toaletní papír a mýdlo na ruce…Ani na záchodě totiž nebylo.