Porodnice Opava

, http://www.nemocnice.opava.cz/index.php?menu=4&...

porodnické oddělení: 553 766 284
porodní sál: 553 766 285
oddělení šestinedělí: 553 766 291
novorozenecká stanice: 553 766 590

Primář: MUDr. Alfréd Dörr, CSc.

Porodnice je určena nikoli pouze fyziologickým porodům a těhotenstvím, ale i patologickým a rizikovým těhotenstvím. Vlastní porody zajišťují čtyři porodní sály, které jsou vybaveny různými relaxačními pomůckami pro první dobu porodní. Maminkám jsou umožněny i alternativní metody vedení porodu, jako je například porod pomocí COMBITRACKU, nebo s epidurální analgezií, za jejíž podání je poplatek 1400 Kč.

Prohlédněte si, jak to v porodnici vypadá, na virtuální prohlídce.

Doporučují maminky porodnici Opava?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Opava

Rodila jste v porodnici Opava?
doporučuje
Porodnice Opava - Lilonka 05.11.18 napsala :

Porodnici v Opavě mohu jen a jen doporučit. Byla jsem maximálně spokojená s předporodní i poporodní péčí. Samotný porod byl ze strany porodní asistentky a přítomného lékaře veden velmi profesionálně, byly mi podávány jasné instrukce a snad díky jejich péči, přístupu a vzájemné spolupráce nebyl nutný nástřih, což jsem po porodu velmi ocenila. A hlavně – výsledkem bylo ZDRAVÉ a krásné miminko. I přestože jsem neměla žádný porodní plán, vše bylo dle mých představ. Na porodním sále bylo příjemné přítmí, nesvítila žádná zbytečná ostrá osvětlení. PA nechala po porodu dotepat pupečník, můj doporovod přestřihl pupeční sňůru a novorozenecká sestřička se postarala o bonding a první přisátí miminka k prsu, které proběhlo do půl hodiny po porodu, tak jak je to doporučováno. To vše dělají v opavské porodnici automaticky a není třeba na to nijak upozorňovat a žádat o to. Dvě hodiny po porodu jsme byli s tatínkem a miminkem ponecháni v klidu na porodním boxu a až poté převezeni na pokoj.
Poporodní péče na oddělení šestinedělí byla taktéž velmi profesionální. Sestřičky se pravidělne ptají, zda je vše vpořádku. Nabídnou vám také rosalginové oplachy, které jsem sice nevyužila, ale věřím, že maminkám s nástřihem uleví.
Velice si cením také práce novorozeneckých sestřiček. Dalo by se říct, že „rozkojí“ snad každou maminku :D. Jsou velmi vstřícné a milé, ochotné pomáhat s kojením, kontrolovat přisátí miminka a podávat cenné rady. Prvorodičkám vysvětlí a pomůžou s prvním oblékáním, přebalováním a koupáním miminka.
Touto cestou bych ráda všem, které jsem měla v opavské porodnici možnost potkat, poděkovala!

Personál: MUDr. Fabián Marek, PA Labancová Lenka, novoroz. sestřičky Veronika Suchánková, Jana Šostková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zúčastnit se prohlídky porodnice před porodem (termíny vždy sdílí na FB stránkách)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mast na ošetření bradavek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - halfinka88 02.09.18 napsala :

Porodní asistentka úžasná, lékaři profesionální. Bonding podporují a dělají, ale u nás bohužel kvůli komplikacím nebyl možný. Sestry na novorozeneckém některé ráznější, ale výborné. Sestry na šestinedělí už horší, ale dalo se to.

Personál: PA Zuzana Schneidrová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové plínky, ubrousky, Bepanthen, porodnické vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - klaris2017 21.03.18 napsala :

Dobrý den, 19.12.2017 jsem v opavské porodnici porodila chlapečka. Tímto bych chtěla porodnici velmi doporučit všem maminkám. S predporodní péči jsem byla velmi spokojená, stejne tak i s péčí v průběhu vyvolávaného porodu a maximální spokojenost byla i v průběhu celého porodu a stejně tak jsem byla spokojená i s poporodní péčí! Celý personál byl příjemný a vstřícný a ve všem mi pomáhali a vyhověli všem mým požadavkům. Lékaři i sestry jsou převážně mladší lidé a všichni byli velmi profesionální. Děkuji jim tímto a přeji jen to nejlepší!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, plenky pro dítě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - KettyBo 10.01.18 napsala :

Ráda bych tímto příspěvkem napravila mé předchozí hodnocení z 21.03.2017.

Na první porod opravdu nemám hezké vzpomínky, to už bohužel nevymažu, ale zato mohu říct, že na druhý porod, který proběhl v opavské porodnici plánovaným císařským řezem dne 29.5. 2017, vzpomínám opravdu ráda. Velké díky patří panu Primáři Dörovi, za ochotu řešit věci, které se mi zdály neřešitelné, panu doktorovi Fabiánovi za bezchybnou operaci a především panu doktorovi Nevludovi za pooperační péči.

Nejvíce musím poděkovat celému týmu sestřiček na odd. Šestinedělí které jsou neustále usměvavé a vlídné a které jsou psychickou podporou v období “slzavého údolí”. :) Opravdu by všechny zasloužily metál!

Vyzdvihnout také musím sestřičky z novorozeneckeho oddělení, které poradily, vyšly ve všem vstříc a byly celou dobu příjemné a milé. Díky pak patří paní doktorce Krejčí, která je neskutečně empatická a já jsem opravdu vděčná za všechny její rady.

Personál: MUDr. Fabián, MUDr. Nevlud Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - IlM 31.12.17 napsala :

Touto cestou bych chtěla velice moc poděkovat personálu opavské porodnice. Rodila jsem zde 14.12. 2017 poprvé a máme krásného syna. Už při příjmu na mě a manžela byla sestřička milá a vstřícná, a trpělivě se mnou vyplňovala papíry. To už jsem měla velmi silné kontrakce. Pak jsem šla na vyšetřovnu, kde mě převzal pan doktor a vysvětlil mi, co bude dál. Vše šlo pak velice rychle, doma jsem si totiž odstukala první dobu porodní, na sále se mi představila skvělá porodní asistentka a druhý pan doktor a byli strašně milí, hodní a stále mě povzbuzovali. Přála jsem si dostat klystýr a epidural, ale bohužel jsem byla už tak daleko, že ani jedno nebylo možné. Ani rajský plyn (žádal manžel, ať jsem klidnější a uvolním se), neboť jsem před tím dost zvracela. Tak jsem odrodila naprosto přirozeně na zádech na klasickém lehátku, a ač jsem byla nastřižená, vůbec to nebolelo.

Byla jsem pak sice dost šitá, to trvalo možná déle než celý porod, ale doktoři a porodní asistentka mi moc pomohli. Poté mě porodní asistentka pomohla se osprchovat a pak mě dopravili vozíčkem na pokoj.

Sestřičky na oddělení šestinedělí jsou zlatíčka - hrozně moc hodné a ochotné. Až na pár výjimek, a to jsou starší ročníky. Syn měl žloutenku, museli jsme zůstat déle, než je obvyklé, a všichni nám fandili a povzbuzovali.

Jsem šťastná, že jsme si vybrali Opavu a zase bych se vrátila. Ze srdce děkuji. :)

Personál: PA Horníčková, MUDr. Lapka, MUDr. Malaník

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky, vlhčené ubrousky, poporodní vložky, síťované kalhotky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Lada Tesařová 10.09.17 napsala :

Rodila jsem tam minulý rok. Super personál, chovají se k vám slušně a letos tam jdu rodit podruhé. Vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Že se nemají čeho bát, je to tam super.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, věci pro miminko, plínky atd. a pro sebe hygienu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - IVINEK321 16.06.17 napsala :

Chtěla bych poděkovat touto cestou celému týmu gynekologicko-porodního oddělení za přivedení na svět mého syna. Opravdu milý, příjemný a nadmíru obětavý personál. Doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Gaji85 09.05.17 napsala :

Před dvěma týdny jsem na svět přivedla svého syna v Opavě. Ještě v zimě jsem uvažovala nad možností porodu v Krnově, ale po prohlídce opavské porodnice mne bylo jasné, že naší volbou bude Opava.

Jelikož jsem musela na vyvolání porodu, byla jsem nejdříve přijata na operační část gynekologie, kde byl velmi vstřícný a milý personál. V 23 hodin večer mne postihly první silné kontrakce, kdy jsem následně po kontrole panem primářem byla přeložena na porodní sál, kde za mnou posléze dorazil manžel.

Celou dobu mě pečlivě kontrola PA a stále se ptala, jestli je vše v pořádku a něco nepotřebujeme. Jelikož se mne bolestivost kontrakcí stále stupňovala, zažádala jsem o epidurální anestezii, který mne byl do 10 minut aplikován moc sympatickým panem doktorem a sestřičkou, kteří se mě v těchto momentech snažily rozesmát.

Epidurál mne měl zabrat do 10 minut, místo toho mne však rozběhl porod. V tu chvíli tam již byla paní PA Klapuchová a MUDr. Nevlud a byly naprosto úžasní, velmi empatičtí a lidští. V tu chvíli jsem myslela, že to již nezvládnu, ale oba mě velmi podporovali a chválili. Během chvilky byl syn venku a sestřička ho jen zabalila do dečky a ihned došlo k bondingu, za což jsem také velmi vděčná. Měli jsme možnost tak být spolu s manželem a synem a užívat si první společné chvíle, za což děkujeme.

Také velké dík patří sestřičkám z novorozeneckého oddělení, které nám vždy ochotně pomáhaly a staraly se o nás.

Personál: MUDr. Nevlud, PA Klapuchová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat na cokoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a kalhotky, Bepanthen, kojící podprsenku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - jutao 02.02.17 napsala :

V této nemocnice jsem porodila všechny své čtyři děti, a i když to nebylo mnohdy jednoduché, vždy jsem se setkala s ochotou a vstřícným přístupem. Velký dík patří Mudr. Antonínu Šustkovi, který byl u všech mých porodů a vždy vše proběhlo v pohodě a s úsměvem na tváři. První dítě jsem rodila přirozeně, druhé akutním císařským řezem a poslední dvojčata plánovaným císařským řezem. Vždy jsem se setkala s profesionálním přístupem, jak na porodních sálech tak i na operačním sálech.

V neposlední řadě je třeba upozornit na trpělivou práci sester a lékařů z novorozeneckého oddělení, kteří o nás vždy trpělivě pečovali a pomohli mi s kojením. Tuto porodnici budu všem doporučovat, mám na ni jen dobré vzpomínky.

Personál: Mudr.A.Šustek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - jutao 02.02.17 napsala :

V této nemocnice jsem porodila všechny své čtyři děti, a i když to nebylo mnohdy jednoduché, vždy jsem se setkala s ochotou a vstřícným přístupem. Velký dík patří Mudr. Antonínu Šustkovi, který byl u všech mých porodů a vždy vše proběhlo v pohodě a s úsměvem na tváři. První dítě jsem rodila přirozeně, druhé akutním císařským řezem a poslední dvojčata plánovaným císařským řezem. Vždy jsem se setkala s profesionálním přístupem, jak na porodních sálech, tak i na operačním sálech.
V neposlední řadě je třeba upozornit na trpělivou práci sester a lékařů z novorozeneckého oddělení, kteří o nás vždy trpělivě pečovali a pomohli mi s kojením. Tuto porodnici budu všem doporučovat, mám na ni jen dobré vzpomínky.

Personál: Mudr.A.Šustek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - aklusim 13.10.16 napsala :

V Opavě jsem rodila 6.10.2016 svého třetího syna Toníčka. Musím přiznat, že naše první volba byl Krnov, kvůli alternativnímu přístupu k porodům a kam jsem také chvíli docházela do poradny. Bohužel (nebo tedy bohudík) jsme nebyli absolutně spokojeni s tamějším přístupem, který je ve skutečnosti úplně jiný a to nás zavedlo do Opavy. A ještě že tak.
Otřesni přístupem v Krnově jsme od prvního vyšetření v Opavě paní doktorkou, která byla naprosto citlivá a milá, jsme si byli jisti, že toto je ta pravá porodnice pro nás.

Při porodu jsme měli vše, oč jsme si požádali - přítmí, aromalampu, relaxační hudbu, nerušené prostředí, mohla jsem se volně pohybovat, neomezeně pít, monitor se točil v polohách, které mi vyhovovaly, balon, matraci, sprchu, kombitrack, mohla jsem si vybrat polohu při porodu (rodila jsem ve stoje s nohou na židli), dotepání pupečníku, 2 hodiny bonding, nekoupání miminka, vitamin K v kapičkách. Na vše se nás ptali, jestli to tak chceme a jestli s tím takto souhlasíme, případně navrhli jiné alternativy. Nepřála jsem si nástřih, což mi bylo řečeno, že u nich ani preventivně nedělají. Malý byl přeměřen a zvážen až po bondingu na porodním boxu v naší přítomnosti a poté jsme spolu byli převezeni na pokoj.

Opavská porodnice se snaží jít hodně dopředu v kombinaci kvalitní lékařské péče a alternativního přístupu k rodičkám. Porodnici navštěvují duly, nedávno personál podstoupil seminář o hypnoporodech, porodní plány jsou pro ně velmi důležité a závazné. Mají perfektně zařízené porodní místnosti i pokoje šestinedělí, které jsou max po 2 s vlastním sociálním zařizením, kvalitní lékařské vybavení a mladé doktory i sestry, kteří se snaží se neustále zlepšovat a hrozně moc pomáhat maminkám.

Za nás tedy musím Opavskou porodnici vychválit do nebes, protože všichni, se kterými jsme se tam potkali byli skvělí, dělali bezvadně svou práci a díky všem těmto lidem si odnášíme, kromě našeho úžasného Toníčka, krásné vzpomínky na porod i na dny po něm. Tímto děkujeme veškerému personálu, který se o nás staral.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vypracovat si důkladně porodní plán pro porod, novorozenecké i šestinedělí, mluvit s personálem o svých přáních a potřebách.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše pro sebe včetně vložek a toaletního papíru, věci po miminko na cestu domů, Bepanthen, plenky a vlhčené ubrousky.
Oblečení a kosmetika pro miminko je v porodnici k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Lenka96 07.10.16 napsala :

Byla jsem velmi spokojená, veškerý personál byl moc příjemný, starali se o vše a i když se rodilo na všech boxech, tak kdykoliv jsme zazvonili, setra přišla během chvilky a pomohla.

Personál z anesteziologie byl také velice příjemný. Celý postup zavádění epiduralu mi popsali a vše proběhlo v pořádku tak, jak mělo.

Porodnici doporučuji!

Personál: MUDr. Nevlud, sestra Hradilíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu a poslouchat své tělo. Vykašlete se na rady zda ležet, sedět či chodit. Tělo si samo řekne, co je lepší. A pokud nebudete mít předporodní rýmu, snažte se v klidu dýchat nos/pusa.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázovky, hodně vložek, kojící podprsenku a vše pro miminko na přebalení také ve větším množství :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Nikki11 20.09.16 napsala :

Rodila jsem v listopadu 2015 a porodnici mohu jen doporučit!
Doktor Smetansky NO 1- pro mě bezkonkurenční! Porodní asistentky, dětští lékaři, sestry na šestinedělí - všichni senzační. Pomáhají, jak se dá, starají se, radí. Opravdu nemám, co vytknout!

Jen jsem tedy čekala docela dlouho na epidural, a když mi ho anestezioložka píchla, tak jsem měla jen tři kontrakce a už jsem tlačila (řekla bych, že mi ho píchla pozdě, ale to už je jedno).

Personál: MUDr. Smetansky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně bez stresu!:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní potřeby (+toaletní papír), ručník, vložky a jednorázové kalhotky, prezůvky, občanský průkaz + potřebné papíry.
Pro mimi stačí: plenky, krém na zadeček, plínky a věci na odchod domů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Wimpo 22.07.16 napsala :

Porodnici v Opavě doporučuji. Rodila jsem v prosinci 2015.

Po celou dobu porodu byl personál neskutečně vstřícný, ochotný. Porodní asistentky byly úžasné! Novorozenecké oddělení blízko, žádné dlouhé čekání, sestřičky připravené v čemkoli poradit, na šestinedělí byly také moc hodné.

Nemohu si na nic stěžovat, další porod určitě znovu v Opavě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - strasilek 28.01.16 napsala :

Z Opavou jsem byla spokojená. Rodila jsem poprvé a jak lékařka, tak i porodní asistentka byly moc hodné a ochotné. Měly se mnou trpělivost. Akorát jsem nebyla spokojena s podáním epidurálu.

Na anesteziologa jsem čekala skoro hodinu, než konečně přišel. Byl to mladý anesteziolog, bohužel nevím jméno. Měl samý vtípek o porodech, že to nic není atd.. Zničehonic se mi přitížilo a byla jsem asi hodinku mimo, když mi na to úplně v klidu řekl, že mi píchl epidurál špatně, ale naštěstí si toho všiml včas, tak mi nepíchl celou dávku. Kdyby jo, tak jsem ochrnula na obě nohy. Naštěstí si toho aspoň všiml a já částečně ochrnula na polovinu těla jen na par hodin. Ale i tak to nebylo moc příjemné. Potom si mě vzala na starosti lékařka a ta mě dala do pořádku, dokonce jsem odrodila přirozenou cestou a jsme obě s dcerou v pořádku!

Rodit v Opavě podruhé budu, ale už bez epidurálu. Tohle pokoušet podruhé nebudu!

Personál: MUDr. L. Šimková, PA V. Tomečková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně si rozmyslet koho k porodu. Já měla jak přítele, tak i svoji maminku a byla jsem za to moc rada!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír. =)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Kami15 08.12.15 napsala :

Porodnici v Opavě můžu doporučit. Porod proběhl úplně bez problémů, a to zejména díky porodní asistence paní Barčové. Byla velice milá, příjemná, říkala mi, jak spolupracovat, aby vše proběhlo, co nejlépe, takže díky ní jsem byla bez jakéhokoli poranění. Paní doktorka Hyklová byla také velmi milá, vše vysvětlí.

Novorozenecká péče je úplně super, vše na jedné chodbě, vyšetření miminek mají spád, personál je velmi milý a obvykle také ochotný. Jediné, co mi velmi vadilo, byl hluk na chodbě novorozeneckého oddělení v noci a časté vyrušování na pokoji od pěti hodin ráno, ať už uklízeček nebo personálu, co vyměňuje prádlo, nosí čaj atd., takže do pokoje asi co hodinu někdo přicházel, a vyčerpaná maminka tak nemá nejmenší šanci si odpočinout a třeba se na chvíli vyspat.

Chtělo by to více sesynchronizovat, aby personál nemusel na pokoj tak často. Ale jinak super a doporučuji.

Personál: MUDr. Hyklová, as. Barčová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - PHM 18.11.15 napsala :

Po přečtení předcházejícího příspěvku nemohu nereagovat. Rodila jsem v této porodnici před dvěma lety, byla jsem velice spokojená s vedením porodu i s personálem.

I přesto, že jsem rodila v noci, tak jak lékař tak porodní asistentky byli milí a ochotní, vše vysvětlili a snažili se vyhovět mým představám a požadavkům, do ničeho mě nenutili. Pro tuto porodnici bych se rozhodla znova.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - ZuzaMi 31.07.15 napsala :

V opavské porodnici jsem rodila 5.7.2015 a za mě naprostá spokojenost! Již v těhotenství jsme byli s manželem na prohlídce této porodnice, ze které jsem odcházela nadšená a na porod jsem se vyloženě těšila.

Do porodnice jsme dorazili kolem šesté hodiny ráno, na porodní sál jsem se dostala v šest hodin večer a dcera se narodila ve 22.16 hod. Celou dobu se o mne staraly usměvavé sestřičky na oddělení gynekologie, poté úžasná porodní asistentka a o mladičké paní doktorce ani nemluvím - naprostá spokojenost a velké díky!

Nechápu, proč se některé maminky rozhodují rodit v Ostravě, či Krnově. Další miminko budu chtít přivést na svět rozhodně opět tady. Porod byl díky prostředí, personálu a mému muži krásný zážitek, takže jen doporučuji! :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv se zeptat, o cokoliv požádat. Personál je velmi ochotný a rádi ve všem mamince vyhoví. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - awely 26.05.15 napsala :

Moje zkušenosti jsou takové, že jsem měla hodně náročný porod. Císař a celková anestézie. Po porodu jsem nebyla dva dny schopna sama vůbec ničeho. Sestřičky mi ochotně pomáhaly jak do sprchy, tak i s malým a se vším, na co si vzpomenete. Nebýt jich, už bych tady nebyla.

Děkuji moc i panu doktorovi, který mě po cely čas hlídal.

Personál: MUDr. Šustek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Anonymní 03.05.15 napsala :

Naprostá spokojenost se všemi, co byli na oddělení, a se všemi, co byli u mého porodu císařem. Všem moc děkuji za vše, co pro nás udělali, nikdy bych nešla jinam. Po příchodu pana doktora Šustka na sál ze mě opadl strach a bylo mi v tu chvíli fajn a těšila jsem se, jak spatřím svou dcerku. Byli všichni prostě báječní. :)

Děkuji vám všem za vše a jen vás doporučuji!

Personál: MUDr. Šustek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - adelkasss 30.04.15 napsala :

V porodnici i předtím na oddělení jsem byla velmi spokojená, samozřejmě porod byl náročný, ale díky panu doktorovi jsem to zvládla a jsem za to ráda, že jsme zvolili právě Opavskou porodnici.

Dcera bude mít za chviličku rok a jsem vděčná celému personálu jak na předporodním, tak na šestinedělí.

Velké díky - sestřičkám, které jsou suprové a příjemné, taktéž porodním asistentkám - které se stále usmívají a panu doktorovi, bez kterého by se malá nenarodila.

Personál: MUDr. Šustek, MUDr. Krejčí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji hlavně nestresovat a věřit že vše proběhne v pořádku. Protože personál je opravdu profesionální a porodní asistentky jsou báječné a hrozně příjemné. Dále doporučuji nadstandard, je to opravdu pohodička.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Samozřejmostí je vše se seznamu těch všech potřeb, co je potřeba mít do porodnice, a hlavně se těšit, protože je na co. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - paja27 02.03.15 napsala :

V opravské porodnici jsem rodila 2× a pokaždé naprostá spokojenost. Sestřičky moc hodné a příjemné. Doktoři také. Měla jsem to štěstí, že u obou porodů jsem měla stejnou sestřičku (jméno nevím), tak pana doktora Fabiána. Moc fajn lidi.

Na šestinedělce sestry taky hodné, stejně tak z laktačního. Nemám si na co si stěžovat.

Personál: MUDr. Fabián

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, vlhčené ubrousky, plínky. Taky občanský průkaz, papíry do porodnice, kartičku pojišťovny a foťááák. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Barbora89 05.01.15 napsala :

Porodnici v Opavě všem doporučuji. Před porodem jsem se dlouho rozmýšlela, jakou porodnici vybrat (v okolí byla maminkami preferována porodnice v Krnově - nevím proč) a NELITUJI!

Příjemné prostředí nejen na porodním sále, ale i na oddělení šestinedělí. Profesionální přístup, ochota s čímkoliv pomoc, na pokoji vždy čisto (návštěva paní uklízečky vícekrát denně).

Personál: PA Gabriela Klapuchová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji si do tašky přibalit látkové rukavičky pro miminko, prcek nebude poškrábaný od ostrých nehtíčků.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské pleny, vlhčené ubrousky, poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - geilens 11.12.14 napsala :

V porodnici jsem rodila v červnu 2014. Porod mi vyvolávali v 40+9.

Kvůli naplnění kapacit jsem celou dobu ležela na oddělení gynekologie, tak nemohu posoudit odd. šestinedělí. Na oddělení byli všichni velmi příjemní - stejně tak asistentky na porodním boxu. Měla jsem porodní plán a opravdu se snažili dodržet, co se dalo, když něco nebylo možné nebo měli jiný názor, vše se mnou konzultovali.

Celkově jsem byla s péčí spokojená. Jediné, na co vzpomínám nerada, jsou novorozenecké sestry, kterým by neuškodilo školení o přístupu k maminkám a jejich podpoře (chápu, že tam jsou kvůli miminkům, ale i tak).

Personál: MUDr. Lenka Šimková, MUDr. Marek Fabian

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat porodní plán a nebát se zeptat a ozvat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, pití a zásobu jídla :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Kačka1212 16.10.14 napsala :

Rodila jsem v Opavě před rokem a půl a mohu doporučit.

Hodně jsem se při porodu a před ním natrápila, ale na sále byli výborní. Rodila mě mladá paní doktorka Šefčíková, byla opravdu moc příjemná a milá a pak tam byl i pan doktor Fabián, který mě kontroloval i na kontrolách před porodem. Jak se tady píše, tak je taky úžasný a velký sympaťák. PA byla taky fajn, akorát mě v té agonii naštvalo, jak mi řekla něco takového „Maminko, musíte vydržet víc, vy se tady hroutíte a to ani není doba vypuzovací.“ Podotýkám, že bylo úterý a já dostala kontrakce v neděli - tak mě to samozřejmě naštvalo. :D Ale jinak byla v pohodě. :) Po porodu mě nechali dvě hodinky na sále pospat a donesli mi tam i oběd. :)

Na oddělení šestinedělí také v pohodě. Byla tam jedna moc příjemná laktační sestra, ale bohužel už nevím jméno. No a pak jedna, která byla úplný opak. Malá mi neustále řvala, tak jsem jí řekla, že bych zkusila dudlík a ona mě seřvala jak malé děcko. Pak tam byly mladé učenky se zdrávky, které pomáhaly s koupáním apod. a ty byly také moc fajn. :) Trošku mi vadilo, že tam snad co hodinu dvě chodily uklízečky uklízet a byl u toho kravál. Ale zas to bylo lepší, než aby tam byl bordel. :)

Shrnutí: doktoři super, na šestinedělí také příjemní až na tu jednu laktační sestru. Takže v pohodě až ta těch pár maličkostí, které vidím s odstupem času jak celkem bezvýznamné.

Personál: MUDr. Šefčíková, MUDr. Fabián

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Skoro všechno nám tam dali - kosmetiku pro děti, oblečky, noční košile. Potřebovala jsem snad jen kosmetiku a toaletní potřeby pro sebe, pleny pro mimčo, dostatek vložek, foťák. :) A nějaké dobroty, protože to nemocniční jídlo teda nic moc. :) Ale manžílci a rodina Vám když tak něco dovezou. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Barbora D. 02.10.14 napsala :

Rodila jsem 28.9. Ten den měl personál v porodnici blázinec, bylo obrovské množství porodů, přesto porodní asistentky neztrácely úsměv na tváři a působily velmi profesionálně a vstřícně. Sloužící lékaři rovněž.

Velmi spokojená jsem byla s novorozeneckým oddělením. Sestry přistupovaly ke každému individuálně, radily, ukazovaly, co se dalo. Jsem druhorodička a první zkušenost jsem měla ve FN OV a musím říct, že tam se nám zdaleka tak nevěnovali. Co se týče kojení, péče o dítě a na sále, tak to také byla katastrofa.

Děkuji všem z opavské porodnice, jsem velmi spokojená.

Personál: MUDr. Šustek, MUDr. Šimková, sestra Hrubá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - zzzajda 04.08.14 napsala :

23.7.2014 jsem porodila v opavské nemocnici krásná a zdravá dvojčátka, o to krásnější je, že se porod povedl přirozenou cestou. Velké díky patří panu doktoru Marku Fabiánovi, který byl pro mě velkou oporou poslední měsíc a hlavně celou dobu na sále. Moc děkuji za odborný a hlavně lidský přístup porodním asistentkám, sestřičce Hradilíkové a Gregořicové a dětským sestřičkám na šestinedělí. Byl to opravdu neuvěřitelný zážitek a všem maminkám mohu opavskou porodnici doporučit.

Personál: MUDr. Marek Fabián, por. as. Hradilíková, Gregořicová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Abilka 24.07.14 napsala :

Rodila jsem v Opavě 21.3. 2014. Původně jsem sem psát nechtěla, ale není tu moc příspěvků k porodům císařským řezem.

Můj byl plánovaný (kvůli mně, miminko problém nemělo). Všichni byli příjemní, na cokoli jsem se zeptala, dostala jsem srozumitelnou a jasnou odpověď. Protože bych nebyla schopná porodit další dítě a nejsem už nejmladší, nebyl problém domluvit se i na sterilizaci přímo při porodu. Jen je to potřeba domluvit nejméně 4 týdny předem.
Velmi příjemné bylo, že když jsem čerstvé miminko nemohla mít hned já (byla jsem v celkové narkóze), donesli malého příteli, který ho měl na břiše místo mě - jak dlouho chtěl, nikdo na něj nespěchal.

Po porodu se nám věnovali maximálně, vstávání přizpůsobili mým možnostem, co nešlo, zkusili jsme o pár hodin později. Když jsem měla bolesti, nikdo mi nepředhazoval, že nic nevydržím, naopak, snažili se najít takový lék, který by co nejlépe zabral a který bych mohla užívat i při kojení. Když jsem nezvládala, poprosila jsem sestřičky z novorozeneckého, aby mi vzaly malého na pár hodin - ochotně mi vyhověly. Nebyl problém půjčit si osávačku, gelové obklady na bolestivě nalitá prsa. K dispozici byly čisté košile, oblečení pro miminka, látkové pleny na podkládání a utírání po koupání miminek, kosmetika.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ptát. Překvapilo mě, že mě uspali až na sále ve chvíli, kdy nade mnou stál lékař se skalpelem v ruce a ptal se: „Můžem?“ Prohlédnout si porodnici dopředu - nabízejí prohlídky i sálů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, vložky do podprsenky a veškeré „papíry“.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - janoško 03.05.14 napsala :

V opavské porodnici jsem rodila před několika dny - 18.4.2014.

Bolesti mě chytly v noci, a tak jsme s přítelem jeli. Byla jsem mile překvapena, jak byla sestřička na příjmu milá, i přestože jsme tam dorazili ve 3 ráno. Vše mi vysvětlila, sepsala papíry, natočila ozvičky a zavolala paní doktorku.

Ta nás potom předala na porodní sál, kde se nám věnovala porodní asistentka - byla milá, žádná nervozita, žádná nepříjemná tvář a přítel byl se mnou neustále. Ráno v šest se porodní asistentky vystřídaly a já si nemohla stěžovat, opět milá a příjemná po celou dobu. Snažily se mi porod všemožně zpříjemnit a já si opravdu nemohla na nezájem stěžovat. Po předchozí zkušenosti z porodnice Krnov jsem byla jen a jen překvapená.

Na oddělení šestinedělí byly sestřičky na tom úplně stejně. Milé, příjemné a ochotné poradit. Ještě jedno pozitivum na opavské nemocnici je - nic se neplatí a pro miminko máte všechno po ruce, samozřejmě i pro maminku náhradní košile a povlečení na postel. Nakonec jsem v opavské nemocnici zůstala celý týden, protože malý měl žloutenku a museli jsme se svítit.

Takže opravdu - při dalším porodu už bych neváhala a jela rovnou do Opavy.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si sebou jen dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Marťulin89 24.03.14 napsala :

Rodila jsem v Opavě 18.12.2013 a Opavu mohu vřele doporučit.

PA výborná (to je slabé slovo), všichni lékaři, které jsem měla, byli také výborní (Hyklová, Fabián), sestřičky z gynekologie k nezaplacení. Opravdu skvělé, ochotné, milé. Takhle by to ve zdravotnictví mělo vypadat. S novorozeneckým byl trošku problém, ale je pravda, že pouze s jednou sestřičkou, takovou starší paní. Třeba neměla den, dalo se to přežít. :)

Za mě Opavu určitě ano. Pokud se rozhodnu mít ještě jedno dítě, tak porod jedině v Opavě. :)

Personál: MUDr. Hyklová MUDr. Fabián

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu, s lidmi z opavské porodnice to hravě zvládnete. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, toaletní papír, jednorázové kalhotky. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - martulkasloník 20.03.14 napsala :

Po negativní zkušenosti u prvního porodu a příšerné následné péče v porodnici Krnov jsem se rozhodla jít podruhé rodit jinam. A brzo se ukázalo, že to bylo nejlepší rozhodnutí za poslední dobu.

Opava je super, lituji že jsem nešla rodit do Opavy i poprvé. Krásné sály, neplatí se tam (na rozdíl od Krnova) ani za použití sprchy ani za tatínka u porodu. Personál je neskutečně slušný. Při příchodu mi podali všichni ruce, představili se, po porodu gratulovali k miminku. Rodila mě paní doktorka, ale šít přišel pan doktor a omlouval se do krve, že se u mě takto vystřídali. Dokonce mi přinesli na sál i oběd! A i přestože tam jsou všichni mladí, tak profesionálové.

Oddělení šestinedělí taktéž super, rozhodla jsem se nekojit a ač zdejší porodnice podporuje kojení, naprosto respektovali mé přání zastavit laktaci a krmit dítě umělou výživou. Paní doktora z dětského je příjemná. I když bylo na ní vidět, že nechápe mé rozhodnutí, neřekla nikdy ani slovo a vše proběhlo naprosto hladce. Pokoje jsou sice obyčejné, ale čisté. Neustále měnili povlečení, stlali postele, neustále byly k dispozici čisté košile i oblečení pro miminko.

Rozhodně zdejší porodnici doporučuji. Mám na porod i následné dny ty nejlepší vzpomínky. Ačkoli jsem šla rodit s nejistotou, jak se budou chovat, neb v Krnově jsem zažila opravdu odporné chování, tak vše bylo v pořádku a na opavskou porodnici budu navždy vzpomínat jen v tom nejlepším.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Umět si říct, co chcete, ptát se a diskutovat s personálem o všech problémech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list, my ho neměli a tak manžel musel fičet ještě před porodem pro něj do Krnova. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Kacatko83 12.03.14 napsala :

V opavské nemocnici proběhl můj první porod. Na příjmu, porodní asistentka i doktorka, všude byli suproví, vlastně všichni tam. Na oddělení šestinedělí a dětské sestřičky taktéž byly velice příjemné ochotně poradily, pomohly. Příští porod také určitě bude tam. Vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osobní věci, toaletní papír, jinak košile a i na spodek ručníky tam jsou. Pro miminko jen pleny a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Marty 123 10.02.14 napsala :

Nedávno jsem rodila v opavské porodnici, a přestože to byl můj první porod, byla jsem velmi spokojená.

Do porodnice jsme přijeli v brzkých ranních hodinách. Personál byl milý a věnoval se nám po celou dobu mého ne zrovna lehkého porodu. Porodní asistentka byla trpělivá a naslouchala mým přáním.

Po porodu mohl manžel přestřihnout pupeční šňůru, malého mi hned dali na břicho a zabalili jej do teplé deky. Byl to nezapomenutelný zážitek.

Poté jsme byli převezeni na oddělení šestinedělí, kde bylo také vše bez problémů.
Chtěli bychom touto cestou poděkovat personálu porodního sálu, oddělení šestinedělí a novorozeneckému oddělení za péči a milý přístup!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a těšit se na miminko!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, plínky pro mimi, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Hanka 2014 03.02.14 napsala :

Původně jsem neměla v plánu psát, ale musím. Velmi se mi nelíbí příspěvek o mladých sestřičkách. Já jsem rodila v lednu 2014 a měla jsem v průběhu celého porodu mladou sestřičku, která byla strašně milá, po celou dobu se mi velmi věnovala, prakticky mě nenechala ani na chvilku osamocenou. Porodila jsem miminko, které mělo 3750 g a neměla jsem jediné poranění! Což si myslím, že je na prvorodičku dobrý výkon. Navíc se sestřičkou na porodním sále byl i lékař a další sestřička, které bylo tak kolem padesáti. Nevím, ale já byla s porodním sálem maximálně spokojená a na porod v Opavě celkově nedám dopustit. Vždy a všude se může najít někdo z toho velkého počtu lidí, kdo vám nebude úplně a maximálně vyhovovat, ale ruku na srdce - vyhovujete VY všem?

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Petraab 27.01.14 napsala :

Dne 7.1.2014 jsem porodila svého prvního syna v opavské porodnici. Kdybych se měla rozhodovat znovu kde rodit, má volba by znovu padla na porodnici v Opavě. I když to máme kilometrově blíže do Ostravy, na doporučení kamarádky jsem se rozhodla právě pro Opavu.

Musím hlavně ocenit velmi přátelský přístup porodní asistentky a pana doktora Fabiána, který mi neuvěřitelně pomohl. Dále bych chtěla vyzdvihnout fantastický tým sestřiček, lékařů a dalšího personálu na oddělení šestinedělí. Byli pro mě obrovskou oporou, hlavně psychickou.

Jediné, z čeho jsem byla rozčarovaná bylo oddělení novorozenecké - obrovský tlak kvůli kojení ve mně vyvolal takový stres, že to nešlo. Spravilo se to až doma. Jednu velkou výtku ale přece jen napíšu, a to je přístup lékařky novorozeneckého oddělení doktorky Fajkusové. Tak strašně arogantní mladou lékařku jsem ještě nezažila. Nechtěla nás pustit domů s komentářem, že pediatři nemají kvalitní váhy (náš drobek moc nepřibíral, protože měl žloutenku a u kojení usínal, navíc stres měl vliv i na tvorbu mléka). Až po zásahu manžela byl přivolán jiný lékař, který nás konečně po týdenním pobytu pustil domů.

Personál: MUDr. Fabián, MUDr. Fajkusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji mít svůj porodní plán, obrnit se trpělivostí vůči sestrám z novorozeneckého oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí do porodnice uvádí nemocnice na svých stránkách. Každopádně nezapomeňte vzít dostatek neperlivé vody (i k porodu).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Budlii 17.01.14 napsala :

V Opavské porodnici jsem rodila své první (12/2011) i druhé (1/2014) dítě a musím konstatovat, že došlo k jistým změnám. Ačkoliv první porod dopadl na jedničku, cítila jsem se tak trochu podvedená a zklamaná. Nebylo to podle mých představ, ale možná je to i má chyba, že tehdy jsem neměla porodní plán, a tak byl porod veden klasicky „lékařsky“.

V mezičase mezi prvním a druhým těhotenstvím jsem měla možnost setkání a diskuze s jinými maminkami a vesměs jsem slýchala podobné zkušenosti. Některé z nich si za vidinou přirozeného porodu neváhaly zajet do Krnova. Také jsem zaváhala. Nicméně v průběhu druhého těhotenství se ke mě dostaly zvěsti, že i opavská porodnice začíná podporovat přirozené porody, a tak jsem se rozhodla rodit opět zde.

Tentokrát jsem si svá přání pečlivě sepsala do porodního plánu a musím uznat, že se ho personál opravdu držel a sebemenší odchylky se mnou pečlivě prodiskutoval. Díky tomu jsem si prožila porod skutečně podle svých představ. Nutno ještě podotknout, že porodnický úsek znám i z druhé strany (personál) a je pravda, že ne všechna přání je lehké splnit přesně podle přání rodičky, ale změna v chování a přístupu je rozhodně patrná!

Chtěla bych tímto poděkovat celému porodnickému a novorozeneckému úseku za bezvadný přístup, ochotu a ohleduplnost. Speciální a obrovský dík patří těm, kteří mi pomohli na svět přivézt mého druhého syna: MUDr. Marku Fabianovi, porodní asistentce Boženě Najsrové a dětské sestře Aleně Zdráhalové. Díky vám jsem si porod opravdu užila a z porodního sálu odjížděla s pocitem maximální spokojenosti!

Na závěr tedy nezbývá než dodat, že i v Opavě se dá rodit přirozeně a podle porodního plánu. Milí nastávající rodiče, nenechte se odradit pověstí, která o opavské porodnici koluje, časy se mění a vše je jen o konkrétních lidech a o domluvě s nimi. ;-)

Personál: MUDr. Marek Fabian, PA Božena Najsrová, DS Alena Zdráhalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pečlivě si promyslet svá porodní přání a sepsat je do porodního plánu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Pemat 28.05.13 napsala :

V opavské porodnici jsem přivedla 20.5.2013 na svět své první dítě.

Oceňuji jak péči v poradně měsíc před porodem, i když to vypadalo na menší problémy, tak mě nikdo nestrašil a nic nevnucoval. Dostala jsem dostatek prostoru, aby mohlo mimi přijít na svět samo, nakonec jsme se rozhodli s manželem pro indukci. Stejně skvělý přístup byl i na porodním boxu, kde jsme měli s partnerem dostatek prostoru a soukromí. „Bohužel“ jsem měla tak rychlý porod, že jsem nestihla využít vanu, na kterou jsem se těšila.

Úžasné byly sestřičky na šestinedělí i novorozeneckém oddělení, které byly celý týden usměvavé, ochotné, při tom se nevnucovaly, ale neopomněly nikdy připomenout, že je můžu kdykoli zavolat telefonem, pokud budu potřebovat poradit nebo pomoci. Laktační poradkyně byly také velmi ochotné a ukazovaly vhodné polohy pro kojení, nenechaly nás vystresovat tím, že mléko není hned po porodu, ale chvíli trvá než se mamkám vytvoří. I studentky na praxi byly pohodové a usměvavé.

Díky nim jsem celý týden, kterého jsem se trochu bála, vnímala spíše jako příjemnou dovolenou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte nějaký požadavek na kterém trváte, je dobré ho mít napsán v porodním plánu. Myslela jsem si, že bude dost času komunikovat s personálem, ale když se porod rozběhl, nemáte čas na nic myslet. :) Naštěstí u mě bylo vše v pořádku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše ostatní dostanete, ale je potřeba mít opravdu dostatek plínek pro mimí, hygienických vlhkých ubrousků, toaletního papíru a poporodních vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Páčko 19.05.13 napsala :

V opavské porodnici jsem rodila dvakrát - rok 2010, 2011. Byla jsem spokojená, dá se říct, se vším. Vždycky člověk najde něco, co se mu nelíbí, co se ho dotkne.

Sestřičky byly starostlivé, chodily se ptát a pomáhat (rodila jsem nakonec císařem), uvařily kafe při prvním vstávání. :-) Doktoři byli také v pohodě. Při samotném porodu byla klidná atmosféra - možná i tím, že jsem rodila v noci a sama. Takže jsem měla všechny k ruce. :-) Nakonec pak císař, kdy nám s manželem vše vysvětlili.

Při druhém, plánovaném císaři máme špatnou zkušenost s tím, že jsem nechtěla na sále mediky, a přesto tam byli. To manžel „řešil“ s primářem. Resp. ho na tuto skutečnost důrazně upozornil. Můj manžel či nějaká návštěva přišla i mimo návštěvní hodiny. Třeba jen na skok mezi prací. Po optání se sester, zda-li mohou za mnou, byli v klidu, bez poznámek nasměrování za mnou.

Kdybychom se neodstěhovali a bydleli bychom nadále u Opavy, tak určitě rodím zase tam. Doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se ptát. Nebát se ozvat. Nebát se zazvonit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák. :-)Hygiena, pro mimi jen pleny a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Eva0202 17.05.13 napsala :

Rodila jsem v opavské porodnici v dubnu letošního roku. Můj porod byl velmi obtížný, tak mohu hodnotit přístup personálu v situaci, kdy maminka nemá ani jediné procento sil nazbyt.

U porodu byla v noci mladá paní doktorka, hrozně moc milá a ochotná. Přesto, že se vše odehrávalo kolem 3. hodiny ranní, všichni byli úžasní (i porodní sestřičky, bohužel jména si nevzpomenu). K porodu pak pro komplikace byl přivolán ještě pan doktor Fabián, který mi neskutečně pomohl a i přes (asi vypjatou) situaci, byl ještě schopen udržet dobrou náladu.

Na šestinedělí byly sestřičky taky skvělé, chápavé, nechaly mě celou noc odpočinout. I když jsem ležela jako lazar a potřebovala transfuze krve, všechno jsem díky nim v pohodě zvládla.

Opava na velikou jedničku, mnohokrát děkuji a rozhodně doporučuji. Krásné prostředí, špičkový personál. :-)

Personál: MUDr. Fabián Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Denpry 10.05.13 napsala :

Rodila jsem tam podruhé a stále stejně příjemný personál, krásné pokoje, klídek. Doporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Luc.Ho 17.09.12 napsala :

Rodila jsem v Opavě 23. května 2012.

Mohu porovnat předchozí porod, který byl v jiné nemocnici a mám z něho trauma do dneška, v Opavě jsem byla na 100% spokojená a to i na šestinedělí. Dětské sestry mají citlivý přístup, mají svou práci rádi a ženám, které chtějí kojit, se snaží maximálně pomáhat.

Tímto všem děkuji za vstřícný přístup jak porodníkovi panu Dr. Šustkovi tak všem ostatním zaměstnancům.

Lucie Honová

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - marťa2012 05.06.12 napsala :

Rodila jsem v Opavě po novém roce 2012, holky ptali jste se na vybavení - oddělení je kompletně zrekonstruováno, i když vlastně sama nevím proč, protože je budova i tak celá nová a krásná. Pokoje jsou dvoulůžkové, každý má supr novou LCD televizi nadstandardy mají myslím tři, všechny byly obsazené, když jsem tam byla já, ale jeden se z nich během mé hospitalizace uvolnil, tak jsem dva dny byla i tam. Nadstandard je nový a krásný, je to jako kompletně vybavený byt 1+1, naprostá spokojenost se vším. Cena je 500 Kč za noc, může tam s vámi být i manžel i přespávat za 200 Kč za noc, to já ale nechtěla.

Každopádně ale, moc se mi porod v Opavě líbil a doporučuji. Poradí, nenutí, nabízí jak pomoct, povzbudí, prostě to co rodička v danou chvíli potřebuje. Nebojte se, nakonec je porod lepší než člověk čeká :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít strach, jste v dobré péči.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Foťák a toaleťák :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - pavlushka 17.02.12 napsala :

Rodila jsem zde v roce 2005 svoji první dceru, naprostá spokojenost, kdybych se neodstěhovala, zase bych si ji vybrala pro další možný porod. Vřele doporučuju

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - renatice 29.12.11 napsala :

podruhé s odstupem dvou let jsem porodila v nové opavské porodnici. Po ruznorodých ohlasech na internetu na kvalitu péče jsem chvíli uvažovala o některé ze sousedních nemocnic, ale teď nevidím nejmenší důvod.....

s ohledem na dostupnost a dobrou vlasní zkušenost jsem se znovu rozhodla pro opavskou porodnici a jsem nadmíru spokojena!!!!

Od příjmu, přes porodní sál, až po oddělení šestinedělí jsem naprosto spokejná s přístupem a péčí celého týmu doktorů, sester, asistentek, ošetřovatlů i paní na úklid :-) Bez výhrady naprosto perfektní přístup, informovanost, ochota a vstřícnost personálu v kteroukoli denní i noční dobu.

Máme druhou nádhernou holčičku a to i díky péči této porodnice - velký dík.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

aby se nebály

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pití a foťák :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - evita86 08.11.11 napsala :

Naprostá spokojenost.Všem budoucím maminkám vřele doporučuji!!! Příště půjdu rodit zase do Opavy.

Personál: porodník p.doktor Šustek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - LennyElinka 06.10.11 napsala :

Naprosta spokojenost, neni co dodat, priste jedine Opava :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - MartinaG 31.08.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Opavě své první dítě. Před porodem jsem tam chodila na kontroly, s kterými jsem byla velmi spokojená. Personál příjemný, ochotný.
Rodila mě dr. Kantorová - byla skvělá, porodní sestra také. Chování personálu bylo během porodu skvělé, ochotní. Na odd. šestinedělí jsou skvělé sestřičky a dr. Všichni jsou příjemní, rádi pomůžou, vše ukážou.
Prostředí porodnice je také příjemné, pokoje jsou prostorné, s TV, sociálním zařízením. Jídlo mi také chutnalo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jelení luj a vodu k porodu.
Nastávajícího tatínka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - maryja 12.05.11 napsala :

Rodila som v Opave uz 3× :D a mozem len doporucit. Krasne prostredie, prijemny personal (vsetci). Myslim, ze sa maminkam snazia porod maximalne ulahcit. Mne chutnalo i jedlo, maminky tam mozu byt 24 hodin s miminkom, co je super. Sestricky pomozu, ukazu, poradia i jak kojit, je to super. Keby ma tam dostatocne pri prvom nepovzbudzovali, tak by som asi vobec nekojila.
jo uz pridávam,ze som rodila uz stvrtý krát a čo dávam k velkému plusu, ze po nádhernom porode, ked sme sa cítili i ja i mimi v poriadku a chceli sme po 30 hodinach domov, tak nas pustili :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Hanullee 19.08.10 napsala :

V porodnici v Opavě jsem rodila před 8.měsíci a u druhého dítěte tam určitě pujdu znovu!pěkná porodnice,skvělí přístup sestřiček a doktoru,rodila jsem 8,5hodin,a ještě ktomu jsem byla nemocná a měla jsem 39horečky:-(myslela jsem že už to nezvládnu,ale doktoři a muj přítel,který byl u porodu,mi skvěle pomohli a uklidnovali mě,pořád byli semnou na porodním sále!přes tu bolest to dopadlo dobře a narodil se nám krásny chlapeček:-))4.225g a 56cm(dal mi teda zabrat):-))na šestinedělí to bylo taky super,hodné a mladé paní sestřičky,skvěle se ovás starají!na novorozeneckém se mi o malého taky dobře starali,všechno mi vysvětlili,až na dvě sestřičky,byli nepřijemné,ale vždycky se náka najde:-)chce to trpělivost!Porodnici v Opavě,mužu všem doporučit!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svého přítele,nebo manžela!!bude vám velkou oporou při porodu!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - traktoristka 22.05.10 napsala :

dobrý den,je to sice už 3rokz co jsem rodila,ale mam stale vzpomínky na menocnici v paměti.
rodila jsem v opavske porodnici a mam dobre zkušenosti jak s chovanim při přijetí tak i během porodu.
rodila jsem 10.02.2007 od 00:05 až do 03:45 a mus¨ím říct že chovaní personalu byl užasný.klidné chovaní laskavé setřičky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

neměj strach je to dar

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hlavně tatínka at jsi to taky s vami užije

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - marika1110 27.03.10 napsala :

dne 12.3.2010 jsem si požádala o plánovaný porod, ihned po vyšetření, mi bylo vyhověno - jelikož už to byl můj třetí porod a maličká dle sona již měla 4200 gr. V 9.ráno mi velice příjemné paní doktorky napíchli plodovou vodu a pak mě tam i s druhem měli stále na očích, jak říkám bylo to úžasné,přístup i komunikace skvělá, malá se nám narodila ve 12.hodin a celý porod i poté péče sestřiček a lékařů byla úžasná. Celkově mohu říct, že v Opavě jsou skvělí a nedám na ně dopustit a až pujdu rodit za pár let počtvrté určitě ani nezauvažuju nad jinou porodnicí.

Personál: hodnotím všechny

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

maminky nezapomeňte si hřebínek-kartáč na vlasy pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - Mazzotti 09.03.10 napsala :

naprostá spokojenost na porodním sále i na oddělení šestinedělí. Příjemné,milé ochotné a usměvavé sestry.Doktoři a doktorky velice ochotni odpovídat na veškré dotazy. Všem vřele doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - HellaRi 09.01.10 napsala :

Co se tyka porodnich boxu- jsou moderni a ucelove, bohuzel jsem mela asi smulu na PA - (vzhledem k tomu, ze jsem rodila pres obed mela jsem pocit, ze ji obtezuju a nemuze se v klidu najist a dat si kaficko), ale zaroven stesti na mladou ucenku PA, ktera mi pomahala se vsim i jako psychicka podpora. Po puldne na boxu jsem musela rodit cisarem kvuli spatnemu stavu ditete - priprava, kdyz se do boxu nahrnulo asi 10 lidi - byl to pro me sok a veliky stres,natoz abych si precetla nejake 2 papiry A4 a pak je podepsala…pak uz to slo raz naraz…na sestinedeli jsou sestricky ZLATE a UZASNE, fakt super pristup (a chvali vsechny maminy, co znam)…pristup sester z novorozeneckeho (az na 2 sestry) MIZERNY (odsuzuje tez vetsina maminek), ale s temi jste jen obcas v kontaktu, takze se to da… Kdyz to mam shrnout, pobyt byl prijemny a rodit budu opet v Opave…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zajdete si na prohlidku porodnice predem dle navstevnich hodin…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

neni nutne si brat pyzamo, jinak vse co je v seznamu na netu Co s sebou do porodnice…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Opava - LeníkDOMO 04.01.10 napsala :

Naprostá spokojenost s porodním sálem!!! Super sednoucí PEDA a fajn pobyt na nadstandartu.

Nahlásit

Fotky z porodnice

2 porod - Terezka

1 porod - Filípek

První minuty po narození dostal dítě tatínek místo maminky.

Terezka

pokoje jsou po dvou s televizí, oblečením pro děti, stolky u postele, zázemím...

by Denpry - doporůčo! :-D :-)

2 týdny a 2 roky- sestry

5 týdnů

5 týdnů

2 týdny

5 dnů po narození

již klidový režim po porodu...bylo moc fajn, že nás tam takhle hezky pak nechali
1 komentář

na porodním sále mi moc pomohl balon a žebřiny na držení

porodní sál
1 komentář

porodní sál
1 komentář

Přidejte Vaše fotky k porodnici Opava.>

Děti z porodnice Opava

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Opava
KukurukuLenca Anonym neznámé 06.06.2019
Anette3133 Haj ve Slezsku Emma
47 cm, 2460g 17.08.2018
halfinka88 Beátka neznámé 02.08.2018
Ema247 Ema
50 cm, 3610g 24.07.2018
Marci1979 M
48 cm, 3000g 18.06.2018
Silvuse20 Bruntál Sofie
51 cm, 3400g 14.06.2018
Misel027 Tobiáš
50 cm, 3776g 17.05.2018
verubeli Eliáš neznámé 16.05.2018
veruuu_86 xy neznámé 16.05.2018
nocoment Lukášek
52 cm, 4036g 09.05.2018
Karolína Stoklasová Štěpánek
50 cm, 3190g 18.04.2018
Katuuulka Opava - Suché Lazce Emma
neznámé 10.04.2018
WAWKAT Kubíček 50 cm, 3900g 09.03.2018
Hana Janíková Tobiašek
54 cm, 4g 27.02.2018
Žaneta Šímová Matyáš
51 cm, 3200g 23.02.2018
Terezka Marie Terezka Marie
48 cm, 3070g 13.02.2018
Paulinky Opava-kylesovice Emilie neznámé 07.02.2018
susanee zuzanka neznámé 16.01.2018
Jesterka.petra Opava Ondřej 51 cm, 3740g 11.01.2018
Lichevka Daniel
52 cm, 3550g 29.11.2017

Rodily v porodnici Opava

Chystají se rodit v porodnici Opava

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Opava (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Opava?