Porodnice Rychnov nad Kněžnou

, http://www.nemocnicenachod.cz/lokality-oddeleni...

Porodní sál: 494 502 421
Inspekční pokoj porodnice: 494 502 423
Oddělení gynekologie: 494 502 407

Primář: MUDr. Ján Šándor

Porodnice je držitelem titulu „Baby friendly hospital“, tedy nemocnice přátelská k dětem. Na porodním sále se nachází dva oddělené porodní boxy s polohovatelnými lůžky, na předporodním pokoji najdete relaxační vybavení jakou jsou ribstole a žíněnka, rehabilitační balony, vířivá vana aj. Tlumení bolesti zajišťuje akupresura, hydroterapie, medikace, aromaterapie, audioterapie a také epidurální analgeze (tzv. bezbolestný porod), kterou porodnice zajišťuje po 24 hodin denně.

V roce 2016 prošla rychnovská porodnice rekonstrukcí a modernizací.

Doporučují maminky porodnici Rychnov nad Kněžnou?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Rychnov nad Kněžnou

Rodila jste v porodnici Rychnov nad Kněžnou?
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 07.01.19 napsala :

Skvělý přístup od všeho personálu. Všichni byli milí, vstřícní a ochotní. Vše mi bylo vždy vysvětleno. Není to žádná továrna, sestry se vám individuálně věnují. Byla jsem moc spokojená.

Personál: MUDr. Palenčárová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, porodnické vložky, toaletní papír, přezůvky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - AJENKA 11 25.11.18 napsala :

Poprvé jsem zde rodila v září 2005. A jako prvorodička jsem byla ze všeho vytelena asi jako každá. Už je to teda hodně let, ale za mě spokojennost. Už si nepamatuji, která paní doktorka mě rodila. Ale vím, že porod se tahnul. Šla jsem na vyvolání a moc rychle to nepostupovalo. Od 20 hod, kdy mi museli propichnout plodovku jsem nakonec porodila až 2:47 v noci. Už to vypadalo že půjdu nakonec císařem, ale primář Šandor řekl, že to půjde normálně. A taky šlo, sestra mi hupsla na břicho a kluk byl venku. Na šestinedělí nemůžu říct křivé slovo, přístup super. Sestřičky suprové. Jediné co mě štvalo, byla chrápající maminka na pokoji. Takže jsem si moc neodpočinula, ale za to personál nemocnice nemůže. Za pár měsíců mě čeká další porod. Tak jsem zvědavá.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 06.11.18 napsala :

Rychle pryč od Rychnova. Neachala jsem se nachytat na různá hodnocení a řeči při prohlídce. Byl to zlej sen a nikdy nikdy ani mrtvou mě do Rychnova už nedostanou. Odpravili málem mě i mé dítě. Tomu způsobili zdr. potíže a ještě pak se klepali, asi měli bobky ze žaloby. Byli tam cca. 2 milé sestřičky. Zbytek čůzy, jedna mi pak řekla, že to dítě není podobné tátovi, jestli ho mám se sousedem!
Když zprávu viděl můj gynekolog, zakázal mi druhé dítě po dobu 5 let. A já ještě rok po porodu, když se někdo ptal, jsem se rozbrečela a utíkala zvracet. Nespala jsem z nočních můr. Ráda bych řekla, že jsem dělala všechno, co řekli, a když po 21 hodinách ani už nevíte, že z vás teče krev jak z vola a že vytahují dítě a vy odcházíte do říše za zrcadlem, tak to asi není úplně košér.
Selhání pokračovalo i po 2 dnech trasfuzí a kapaček (který mi chytráci cpali pod kůži a ne do žíly). Kojení a dítě se pro mě stalo noční můrou, protože jsem se jen bála, kdy přijde sestra a zase něco spustí…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vše pro udržení zdravého rozumu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, peníze

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 19.09.18 napsala :

Rodila jsem v Rychnově začátkem září své druhé dítě. Po prvním vyvolávaném porodu v Ústí nad Orlicí, který skončil akutním císařským řezem, jsem byla dost nešťastná a hodně jsem stála o to, rodit podruhé přirozeně. V Rychnově se mi toto přání díky citlivému přístupu personálu splnilo! Nikdo mě nestrašil, nikdo na mě netlačil. Dítě mě v klidu nechali přenášet a nikdo neviděl důvod, proč bych neměla rodit přirozeně. V noci jsem začala krvácet, a tak jsme pro jistotu vyrazili. Cestou už kontrakce po pěti minutách, ale po několika hodinách jsem se stále neotevírala dostatečně. Primář doporučil buď protržení vaku blan, nebo jet domů a vyčkat. Rozhodla jsem se pro protržení vaku blan. Kontrakce sílily, ale stále po 5 minutách.

Užila jsem si vanu i s aromaterapií, skákání na míči a nakonec i kyslík, kdy se porodní asistentce nezdály ozvy. Byl mi doporučen oxytocin, ale rozhodli jsme se s ním počkat. Nakonec jsem ho dostala až na samotné finále kvůli stále pomalým kontrakcím, ale to snad už ani nestihl dotéct. Hodlala jsem mimčo vytlačit silou vůle, což se nakonec asi po hodině podařilo a zdravý syn mi byl okamžitě položen na břicho a dvě hodiny ponechán. Dokonce mě nechali si na chvíli na tlačení dřepnout, což byl klíčový okamžik.

Velice děkuji asistentce Janě Lohniské, která nikam nespěchala a v klidu celý porod kontrolovala. Primář se přišel občas mrknout, jak to jde. MUDr. Palenčárová přišla na samotné finále a šití. Ačkoli to nebyl ideální porod, jsem za něj nesmírně vděčná. Všichni byli v klidu, sestřičky na šestinedělí výborné a stejně tak z novorozeneckého. Žádný gestapácký teror kolem kojení. Pohoda… Vřele doporučuji a děkuji!

Personál: PA Jana Lohniská, MUDr. Ján Šándor, MUDr. Palenčárová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odvahu, klid a přesvědčení, že to dáte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Ammee 03.05.18 napsala :

Rodila jsem zde na podzim 2017 poprvé, a to své třetí dítě. :-) Mám zkušenosti s alternativním porodem (bez medikace, nástřihu apod.) v jiné porodnici. Můj porod v RK shrnu do negativ a pozitiv:

Pozitiva:

 • nové příjemné prostory (nedávná rekonstrukce)
 • poměrně chutné jídlo a velké porce :-)
 • možnost komentované prohlídky porodnice a registrace před porodem
 • možnost zaplatit si nadstadard. pokoj (je velmi vytížený)
 • profesionální přístup, všichni vědí, co a proč dělají
 • lidské a příjemné zacházení, porodní asistentky a zdravotní sestřičky byly moc prima
 • perfektní péče v průběhu porodu i po porodu
 • pomoc s kojením (tipy a triky, nešlo mi to, takže zkoušení několikrát denně)
 • proškolení maminek při propuštění - péče v šestinedělí, kojení, péče o dítě

Rodila mne MUDr. Vlasenko a porodní asistentka (jejíž jméno si bohužel nepamatuji - černé vlasy a delší mikádo), oběma děkuji za skvělý přístup.

Negativa:

 • neochota diskuze o porodním plánu
 • porod dle zavedených postupů
 • pouze 1 předporodní pokoj i pro více rodiček, nemožnost strávit první dobu porodní s partnerem, zavolají ho až při přesunu na porodní sál
 • pouze 1 porodní box, dále sál s více lůžky oddělenými plentou takže při souběhu porodu více rodiček ztráta soukromí

Jednu negativní zkušenost před porodem si dovolím zmínit, která mi trochu pokazila jinak pozitivní dojem z této nemocnice a ilustruje právě provádění zavedených postupů. Na kontrole v poradně v této porodnici týden před porodem!!! mi lékařka z poradny (nepamatuji si jméno) bez předchozího upozornění udělala Hamiltona! Je to zákrok, na který lékař musí upozornit předem, než ho provede, což se v mém případě nestalo. Tento zákrok mi byl udělán znovu, když mi hrozilo přenášení, ale to už po mém souhlasu a předchozí diskuzi s jinou lékařkou.

Shrnutí:
S průběhem porodu jsem byla velmi spokojena, a to i přes to, že probíhal za pomoci medikace (vyvoláváný porod). Sestřičkám a lékařům jsem důvěřovala, vše probíhalo v pohodě a v klidu. Na porodní plán nedošlo, sice jsem ho měla připravený, ale z předchozích porodů vím, že se kolikrát porod vyvíjí jinak, a tak je přesné plnění plánu utopie. Před i při porodu jsem sice měla otázky, proč dělají to či ono a bylo vidět, že na to nejsou zvyklí a nebylo jim to moc příjemné, ale nakonec mi vše bylo s klidem vysvětleno ;-). Je to váš porod, nebojte se zeptat.

Především díky lidské a profesionální péči personálu, porodních asistentek i sestřiček a lékařů na novorozeneckém oddělení a paní doktorce budu vzpomínat na tento můj porod jako na nejlepší a na „nejhezčí“. Stále není běžné v našich nemocnicích, že se na vás personál usmívá a je příjemný, proto bych chtěla tuto moji zkušenost sdílet, jelikož naše zdravotnictví by si mělo právě těchto lidí vážit.

Tuto porodnici doporučuji všem maminkám, které nechtějí rodit ve „velkovýrobně“ (např. HK apod.), netouží po alternativních výstřelcích, které upřednostňují zavedené postupy a plně důvěřují lékařům.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

komentovanou prohlídku porodnice, registraci před porodem, v případě porodního plánu diskuzi

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, hygienické potřeby - síťované kalhotky, dostatek vložek, vlastní kojicí košile, župan, několik ručníků

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Verunka2017 16.03.18 napsala :

Nastoupila jsem v pátek na vyvolání porodu a malá se narodila v sobotu ve 23:56 císařským řezem pro nepostupující porod.
Nezabraly dvě tablety, ale až infuze. Bohužel porod, který se vyvíjel velmi slibně pomalu utichal kvůli vypadlé hadičce z žíly. Nicméně nikomu tuto vinu nepřisuzuji, nevšiml si toho nikdo.

Co se týče personálu - více než příjemné sestry na šestinedělí, nejhodnější sestřičky na novorozencích, lékaři moc fajn. :) I když můj porod trval hodně dlouho, vzpomínám na něj v hezkém hlavně kvůli milému prostředí a skvělému přístupu personálu během něj, ale i po něm při zotavování po císaři.

Za mě pro příště jednoznačně Rychnov :-)

Personál: MUDr. Šándor, MUDr. Vlasenko, p.a. Veronika Šímová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, je to super zážitek :) A druhá věc - poslouchat rady personálu. Vědí, co je pro vás nejlepší.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, síťované kalhotky, něco na čtení a hlavně dobrou náladu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - kaca_z9 16.03.18 napsala :

Rychnovské porodnici jsme dali přednost před Náchodskou i Trutnovskou, i když jsme jí měli od domova nejdále (70 km). Ještě před samotným porodem jsme se jeli do porodnice podívat. Prohlídka se nám velmi líbila. Personál byl ochotný, vše nám řekli, ukázali a vysvětlili. Porod jsem měla naplánovaný na 22.1.2018 pondělí - vyvolání z důvodu přenášení. Mohla bych se tu rozepsat a popsat celou dobu porodu, ale napíšu Vám sem jen svoje pocity v bodech - a +.

 • že přítel se mnou nemohl být při kontrakcích (díky tomu, že mi tabletka na vyvolání zabrala do půl hodiny a personál mě na předporodním pokoji nechal ještě dalších 5 hodin, než jsme šli na porodní box)
 • žádné relaxační pomůcky na pokoji
 • žádná pomoc od personálu (jak dýchat, jak si ulevit…)
 • NERESPEKTOVÁNÍ porodního plánu!
 • plné oddělení, takže jsem musela po porodu ležet dva dny na předporodním pokoji (s nastávajícíma maminka, čekající na porod), kde jsem NEMOHLA mít miminko u sebe!
 • podpora, jak správně kojit (polohy, držení miminka apod.) - sestry projevily zájem až po 4 dnech, kdy jsem měla prsa tolik nalité, že se miminko nechtělo přisávat, a tudíž nepřibíralo (chodila jsem za nimi každou chvíli, že mě prsa bolí a malá nesaje, ale ony, že je to v pořádku, ať to zkouším a že prsa ještě tolik nalitá nejsou)
 • strava (jídlo 5× denně - snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře)
 • možnost zapůjčení monitoru dechu domů

Pokud by někoho zajímalo víc, klidně se na mě obratně skrze zprávy. Opravdu Rychnovskou porodnici nedoporučuji. Jsem prvorodička a příště volím jinak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky, síťované kalhotky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Peggy7 22.01.18 napsala :

Rychnovu jsme dali přednost před Hradcem, odkud jsem dojížděla už měsíc před porodem do poradny. Lékaři byli skvělí, profesionální, ochotní diskutovat a i ustoupit, když se mi něco nelíbilo (řešili jsme termín porodu a kolik budu moc přenášet). Při porodu byl primář a po celou dobu bez námitek respektoval porodní plán. Vše nám vysvětloval a byl hodně milý. Porod nakonec skončil císařem, protože se zastavil, ale nikdo na nás netlačil. Na rozhodnutí jsme měli dostatek času. Manžel bondoval, byl s malým od prvního okamžiku. Pak jsme dostali pokoj, kde mohl být se mnou i přes noc, což bylo skvělé. Kdybych měla rodit znovu, ráda bych zase jela do Rychnova.

Ale ne vše bylo super. Bohužel rodičky, které nejsou ještě zralé na porodní sál, jsou všechny v jednom pokoji. Pro mě nejhorší část porodu. Jednak tam nesmí být s mužem. Měla jsem kontrakce po třech minutách, zvracela mezi nimi a manžel mi jako podpora hrozně chyběl. A také jsem už docela děsila paní ležící tam se mnou, pořád říkala, že nechápe, že už nerodím.

Hodně špatný mi přišel přístup na novorozeneckém. Při prohlídce před porodem mluvili o tom, jak rozkojí skoro každého. Nad námi hrozně rychle zlomili hůl. Malý zuřivě sál, ale vůbec nic nevytáhl. Teprve po měsících zubařka zjistila, že má o něco kratší uzdičku. Já se v porodnici dozvěděla, že malý je líný, že takové děti jsou maximálně dva ročně a že se mám na další pokusy vykašlat a odsávat a krmit přes lahev. Teď je mu osm měsíců a pořád je kojený, vybojovali jsme to postupně sami.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Katbuk 07.11.17 napsala :

Rodila jsem zde prvního syna, v lednu téhož roku. Mohu jedině doporučit. Personál naprosto profesionální, na všech částech oddělení, sestřičky milé, se vším poradí, pomůžou. Primář i všichni doktoři na jedničku, ležela jsem na gynekologii s akutním žlučníkem v těhotenství, super přístup, porodnice to samé - jeden primář gynekologie i porodnice, takže pořádek.

Personál: Mudr. S.Dorko, Mudr. J. Sandor

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Podporu manžela, přítele nebo někoho blízkého - mně to moc pomohlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, župan, své kojicí košile, vložky a to nejdůležitější přijde po porodu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Kocilous 07.09.17 napsala :

Nemůžu jinak, než přidat maximálně pozitivní hodnocení. Všechen personál naprosto profesionální a hlavně lidský přístup. Jsem taky zdravotník, takže vím, jak je těžké s nedostatkem personálu a přesčasy zůstat nad věcí a věnovat se pacientům s maximální, až nadstandardní péčí. Opravdu si nemůžu zdejší porodnici vynachválit, jen tak dál!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajeďte si na prohlídku porodnice a s předstihem si vyplňte předporodní dokumentaci.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - klarkanovo 16.08.17 napsala :

Můj již druhý porod v této nemocnici a opět naprostá spokojenost. Skvělá porodní asistentka a úžasný přístup pana doktora, kdybych se rozhodla rodit po třetí, tak zase zde.

Personál: Slavomír Dorko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - takova_jedna_rodicka 14.07.17 napsala :

Spokojenost s porodnicí se odvíjí především od vašich očekávání. Pokud jste poslušný pacient, který bezmezně věří medicínským postupům a personálu, nebo porod berete jako nutný útrpný proces, kdy je prostě ze sebe nutné nějak dostat to dítě, myslím, že v Rychnově budete opravdu spokojení. Nenarazila jsem tam na nepříjemné, neochotné pracovníky. Nicméně s čím dál větším odstupem času vidím, že s věcmi, které jdou podle nich trochu víc proti zaběhnutým postupům, tam mají problém a klasicky bohužel zjevně spoléhají na to, že při porodu nebudete mít sílu o něco bojovat a po vzoru široce přijímaného přístupu „dítě dobré, všechno dobré“ na to po porodu zapomenete. Dobrá zpráva však je, že mnohé důležité dělají automaticky, což si uvědomíte hlavně až při porovnávání s praxí v jiných porodnicích.

Rodila jsem v roce 2016 a nechala jsem to opravdu uležet, dál jsem sháněla informace, jak to probíhá jinde. Po porodu jsem byla celkem ráda za to, jak to všechno proběhlo a dodnes na to vzpomínám pozitivně, nicméně mám potřebu vypustit do světa pár řádků o této porodnici. Aby to nebylo páté přes deváté, nejdřív vypíšu, co se mi na této porodnici líbí a potom, co ne, s komentáři a dodám nějaké provokativní rádoby nápady na zlepšení pro svědomité pracovníky porodnice, kteří si to třeba někdy přečtou. :)

(+)

 • Personál – vcelku vstřícní lidé. Ale záleží samozřejmě, na koho narazíte, a co po něm chcete nebo nechcete.
 • Ctění několika důležitých postupů – jako je bonding (pokud lze, ale zdá se, že se opravdu snaží), dotepání pupečníku. I když to nejsou žádné ezo-výstřelky, zdaleka ne všude to je dnes samozřejmostí (např. pozor na Hradec, možná budete mít kliku, a nebudete si o to muset ani říkat, a možná budete hodně chtít a stejně budete mít smůlu).
 • Příjem vždy – na „předporodním kurzu“ – resp. na prohlídce porodnice lékař tvrdil, že si nepamatuje, že by někoho posílali do jiné porodnice z kapacitních důvodů a že to zkrátka vždycky „nějak udělají“. To pro mě byla docela zásadní položka v rozhodování o porodnici. (např. opět Hradec, mám dojem, s oblibou posílá do jiných porodnic. Jste několik týdnů sžití s představou, kde přivedete na svět dítě, máte tam vyplněné papíry, prohlídnuté prostory a hlavně víte, jak to tam zhruba probíhá – a najednou je všechno jinak, protože vás poslali jinam. To je dost stresující, a o to víc, když zrovna rodíte.)
 • Myslím, že měl personál snahu dodržet můj porodní plán. Nevím, jak moc museli pracovníci měnit své rutinní postupy, nepožadovala jsem dopředu nic zásadního. Přesto jsem k postupům měla bohužel nějaké výhrady.
 • Nevím, jak moc se to děje v jiných porodnicích, ale mám pocit, že tomu jinde moc nedají. V Rychnově se sestry z oddělení šestinedělí i novorozeneckého snaží předat maminkám nějaké základní informace na pár témat, což ocení hlavně prvorodičky. (Povídání bylo vždy proti podpisu, tudíž snad je to tam opravdu standard a každá rodička dostane pár informací a rad ohledně hojení v šestinedělí, kojení, koupání dítěte… Možná ještě něco. Personál je opravdu nápomocný, pokud něco potřebujete. Někdy možná až příliš, viz. bod v negativech níže.)
 • Vím, že se některé těhotné dopředu hrozí, že by rodily v Rychnově společně s nějakou jinou rodičkou v jedné místnosti (byť vizuálně oddělenou zdí). Domnívám se, že toto se snaží v porodnici řešit nově zrekonstruovaným porodním boxem, tzv. „pokojem pro I. dobu porodní“, nicméně mnohdy zůstanete celou dobu v tomto jednom pokoji, což je určitě příjemné. Takže abyste rodila s jinou ženou v tandemu, zřejmě by musely přicházet na svět 3 děti naráz. Porodní pokoj chválím, je příjemně malý, je v něm celkem soukromí, k dispozici je vana, míč.
 • Považovala bych to za samozřejmost, kdybych od někoho neslyšela opačnou zkušenost. Může se stát, že v některé porodnici budou sestry neochotné vaše dítě dokrmovat, pakliže se kojení nebude úplně dařit. Uplakané hladové dítě stresující matku není úplně ideální na rozkojení. Tady vašemu dítěti určitě příkrm (UM) dají. Možná i bez vašeho vědomí dopředu. A další s tím spojený klad – dítě nekrmí lahví, ale stříkačkou přes prst, aby se učilo sát.
 • Do rychnovské porodnice se můžete zajít dopředu podívat, prohlédnout si prostory a vidět pár tváří, které pak možná potkáte. Můžete se ptát a personál je ochotný se s vámi sejít po domluvě i individuálně. Pokud vám na průběhu porodu záleží, můžete svá porodní přání konzultovat dopředu, abyste věděli, jak moc můžete počítat se vstřícností k nim.
 • A rovněž doporučuji zajít do porodnice dopředu už jen z důvodu sepsání nutných papírů. Úplně všechno dopředu vyplnit nelze, ale je fajn využít možnosti a nahlašovat profese a zaměstnavatele rodičů a podobné „nezbytnosti“ za běžného provozu, a ne zrovna při kontrakcích, kdy byste se měly soustředit především na své tělo a na dítě.
 • Toto je jen taková drobnost, ale potěšilo mě, že mě personál (alespoň při porodu) neoslovoval označením „maminko“, nebo podobně, ale „paní x-ová“.

(-)

 • Tři body k samotnému vedení porodu. Nevím, jestli je to rutinní postup, ale mně připadalo, že podávají injekci s oxytocinem na vybavení placenty preventivně. Nevím o tom, že to v mém případě bylo nutné, přesto mi sestra věc oznámila a než jsem se stihla rozkoukat, už jsem měla v sobě injekci. Pokud to nutné bylo, v nepořádku je už fakt, že jsem nebyla informovaná, proč.
 • Je mi líto, že to musím napsat, a hlavně, že se to vůbec stalo (tedy doufám, že to není z mé strany křivé nařknutí, ale nevím, co by to mohlo být jiného), a že jsem na to nebyla informačně připravená a nemohla takový postup dopředu odmítnout. Ale ještě víc mě mrzí, že vůbec personál měl potřebu to provést – mluvím o metodě zvané exprese plodu přidržením děložního fundu, která už nemá daleko k silně nedoporučované a kontroverzní Kristellerově expresi. (I když exprese plodu přidržením děl. fundu povolená je, je otázka, kde je vůbec hranice mezi těmito dvěma postupy. Nikde prý není vymezeno, jak a kdy se má údajně šetrnější forma této exprese provádět a především každý tlak na dělohu je velice nebezpečný! Vedou se soudní spory, kde tato metoda hraje hlavní roli a i kdyby to pro zdravotníky dopadlo nakonec dobře, nevím, s jakým pocitem bych chodila spát s vědomím toho, že to v praxi používám také.) Nemyslím si, že to bylo nezbytně nutné. Vlastně nevím, proč se k tomuto postupu PA rozhodla. Mnohé rodičky jsou bohužel za tento zásah i rády, v neznalosti, co může jakýkoliv tlak na břicho způsobit. Protože by se k této metodě mělo přistupovat, až když se zdá, že na jiné způsoby není čas, personál by se měl snažit rodičce zajistit dopředu takové podmínky a dát takové informace, aby se co nejvíce zminimalizovala potřeba invazivních postupů. Konkrétněji viz. další bod.
 • Těžko říct, jak by to vypadalo, kdybych už dopředu výrazně usilovala o to, aby mi bylo dovoleno rodit v jiné poloze, než v klasickém polosedu. Lékař nás na prohlídce porodnice ujišťoval, že je možné rodit v různých polohách, ale kamarádka, co o to měla zájem (rodila o rok dříve, než já), tak byla rychle (až na místě při porodu) vyvedena z naivity. Ale nejen, že by personál měl respektovat takovéto přání, měl by dokonce každé rodičce takové alternativy doporučit! Proč? Poloha je, domnívám se, alfa omega porodu. Je sice moc hezké, že už se nerodí vyloženě vleže na zádech, nicméně poloha, kterou upřednostňuje rychnovská porodnice, je jen o trochu lepší. Jednak při ní nepomáhá gravitace, jednak je, myslím si, omezen přívod kyslíku pro dítě, jednak se výrazně zmenšuje porodní kanál. A pak to vypadá tak, že tlačíte do kopce, jste čím dál vysílenější, personál je nervóznější, a když se podle nich moc dlouho nic neděje, přichází na řadu nástřih, tlak na dělohu, případně ještě hůř. Já chápu, že bohužel zdravotníci chtějí mít přehled, co se „tam“ děje, ale je dost škoda riskovat nejen hojení, ale i dlouhodobější problémy spojené třeba s nástřihem, nebo většími zásahy jen kvůli pohodlí persnálu. PA mi nejdříve nabízela polohu na boku, která je vhodnější, nicméně mně byla strašně nepříjemná a další alternativa byla jen polosed s nohama chytnutýma pod koleny. (Uznávám, neřekla jsem nic. Kvůli vyšetření vás ženou na křeslo do oné polohy, a když rodíte, nejste zrovna ve stavu se s někým dohadovat.) Taky je pravda, že mnohdy tuto polohu rodička uvítá, protože je náročné dřepět po x hodinách kontrakcí. Ale tady je jeden z důležitých důvodů, proč by měl být muž u porodu. A opravdu není sci-fi ani v českém porodnictví, aby žena rodila třeba na porodní stoličce, vkleče apod. V některých porodnicích jsou tyto polohy dokonce personálem upřednostňovány! Tak proč by to ve skvělém Rychnově nešlo?
 • Tímto bodem nechci kritizovat úplně porodnici, spíš pro informaci budoucím rodičkám. Nevím, jak se to stává často, ale při mém pobytu byla porodnice hodně plná. Tudíž se může snadno stát, že z dvoulůžkových pokojů se stanou rázem třílůžkové. Musím říct, že s dvěma dalšími maminkami a dětmi to už byl nejen dost malý prostor, ale i celkově moc dětského pláče a návštěv od personálu. Naštěstí novorozenci spí zpravidla dost tvrdě a navzájem se nebudí.
 • Jak už jsem naznačovala, té péče (na oddělení šestinedělí) nebo spíš celkově pozornosti bylo někdy až moc. Měla jsem pocit, že mě sestry pořád někam honí a mně všechno ze zdravotních důvodů trvalo dlouho, na což nikdo nebral ohled. Bylo to pro mě dost stresující a k tomu všemu se i laktace rozjížděla dost pomalu. Nedávám to personálu za vinu, nicméně celé věci to rozhodně neprospělo. Na jednu stranu jsem vyslechla nějaké rady ohledně kojení, ale jak už to bývá, každá sestra má také své postupy, které vám vyvrátí zase jiná příchozí sestra. Maminkám doporučuju se řídit spíše doporučeními laktační ligy a svým pocitem. Např. rady ohledně časování kojení a trvání kojení jsou úplně mimo mísu, obzvlášť, když selaktace rozjíždí pomalu. Opravdu JE normální a v pořádku, že své dítě zpočátku kojíte i 1,5 hodiny a že chce jíst dříve než po 3 hodinách (a to kdykoliv, ne jen jako novorozenec). I proto, že kojení není jenom o jídle.

Návrhy na zlepšení
To podstatné:

 • Nabízet různé polohy pro všechny doby porodní (U poloh k I. době asi záleží na sestře, mně polohy nabízeny nebyly, ale nevadilo mi to, protože jsem je měla nastudované dopředu.) Pořídit porodní stoličku a nemít ji na ozdobu, jako některé porodnice, lano na držení (ne ženy, ale pro ženu) apod.
 • Byla by úplná pohádka, kdyby personál automaticky více nabízel všechny možnosti a nemuseli jste si o všechno říkat a cítit se jako potížisté (aromaterapie, vířivka, …)
 • Nabízet matkám novorozeně na pokoj hned
 • Po narození dítě neměřit, jen vážit, nebo to alespoň nabídnout (např. ÚnO děti jen váží, pokud vím)


Drobnosti:

 • Ponechat matce těhotenskou průkazku (někde to prý je možné)
 • Možnost používat látkové plenky
 • Přidat do pokojů odpadkový koš na plasty
 • Zavazovat děti do zavinovačky i s rukama – jinak pozbývá zavinovačka svůj hlavní smysl
Personál: Vím je, ale nechci uvádět

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít víru ve své tělo a dítě. Zajímejte se o to, co se děje a má dít s vaším tělem a dítětem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nenechte doma pozitivní naladění, jdete jistě vstříc jednomu z největších zázraků vašeho života.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Aerokh 12.01.17 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit. Rodila jsem zde druhého synka a byl to opravdu nádherný zážitek. Porod proběhl uplně přirozeně, pan doktor jen kontroloval, jestli je vše v pořádku a radil, jak tlačit. Do porodu nezasahoval.

Syna jsem pak hned dostala do kontaktu kůže na kůži a 2 hodinky jsme spolu leželi a dívali se na sebe. Byl to nádherný zážitek. Po porodu bylo nutných pár stehů a pan doktor Šandor, mi popisoval vše, co bude dělat a mluvil na mně velmi klidně. Sestřičky na porodním jedna milejší než druhá a to jak sestřičky z dětského, tak sestřičky co tam jsou pro maminky. Stále tam za námi chodili a ptali se, zda je vše v pořádku a zda něco nepotřebujeme. Kdyby byl takový přístup k matce a dětem ve všech porodnicích byla by to skutečně paráda.

Na doktora Šandora jsem četla, že dělá z matek hysterky, ale za sebe řikám, že byl naprosto v pohodě. Ono přiznejme si to, ale některé ženy na porodním sále skutečně hysterčí, některé i odmítají tlačit s tím, že to bolí (překvapivě).

Stojí za to, si připlatit za nadstandard, ale když se nepovede, tak pokoje jsou po 2 lůžkách a i to se dá v pohodě přežít.
Pokud se zadaří ještě do třetice, rychnovská porodnice je pro mně naprosto jasná a jediná volba!

Personál: MUDr. Šandor

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a spoďáry. Košili jsme fasovali denně čistou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Ales_HradecK 25.09.16 napsala :

Porod:
Příjem v porodnici proběhl bleskurychle, a i přesto, že v nemocnici bylo tou dobou rušno, vše proběhlo hladce. Než jsem se stihl rozkoukat, odvedli nás na porodní sál s tím, že už bude manželka rodit.

Porodní asistentky byly pro manželku skvělou oporou a celé dvě hodiny ji povzbuzovaly a poskytovaly úžasnou péči, samozřejmě pod dohledem doktora. Doktor profesionálně dokončil porod bez komplikací a za 3 hodiny bylo dobojováno. Myslím, že lépe to už doktoři ani udělat nemohou.

Pobyt:
Opět nic jiného, než chvála na zdejší personál. Sestry milé, ochotné a starostlivé. Miminko vám svěří do péče až když si budete 100% jisti, že to zvládnete a ochotně vše vysvětlí a názorně předvedou.

Člověk se tu ani necítí, jako v nemocnici, spíš jako na návštěvě u maminky. Dostatek jídla samozřejmostí, krásné prostředí nemocnice (řekl bych i hezčí než v Hradci Králové), parádní výhled na hory a hlavně klid.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neváhat nad kvalitami zdejší porodnice a jednoznačně ji zvolit. Myslím, že se vyplatí připlatit si za nadstandard, pak s Vámi může tatínek trávit večery v porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud na čirou náhodou něco zapomenete, je tu lékárna a nebo vám to tu půjčí/dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Lenka089 22.09.16 napsala :

Porodnici bych doporučila všem nastávajícím maminkám.

Přístup sestřiček, doktorů a dětských sestřiček je skvělý. Jsou usměvaví, poradí, pokud rodička cokoliv potřebuje, vyjdou vstříc (bez keců nebo znuděných obličejů) a vše dobře a srozumitelně vysvětlí.

Když půjdu znovu rodit, jedině do Rychnova!

Personál: MUDr. Voráček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou určitě jednorázové kalhotky, poporodní vložky a toaletní papír. Pantofle a pokud možno vnitřní klid.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 18.06.16 napsala :

Těžké zanedbání péče a nebyla jsem ten týden sama. Když jsem se pak bavila se známýma, měli také mnoho problémů, ale třeba budete mít štěstí a doktor přijde včas a bude vyspalý a dobře najedený. To, že těhotenství probíhalo naprosto normálně, ještě neznamená, že se něco nepokazí…

Nový interiér je sice krásný, ale personál je pořád stejný.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Počítejte s tím, že z vás budou dělat hysterické matky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Právníka a soudního znalce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 17.04.16 napsala :

Příjem rychlý, bezproblémový, vše krásně vysvětleno. Na porod jsem si chvíli počkala - předčasně mi odtekla plodová voda, ale byla jsem kontrolována a nakonec rodila i přirozeně.

Velký dík patří panu doktoru Voráčkovi za velmi milý přístup a skvělé vedení porodu.. A samozřejmě veškerému personálu na porodnici.

Co se týká novorozenecké péče, tak mohu opět jen a jen chválit - kdykoliv potřebujete, tak jsou sestřičky k dispozici, pomohou a vysvětlí několik poloh ke kojení - protože každé dítko je jiné a sedí mu něco jiného.

Prostě vše probíhalo v klidu a pohodě. Určitě zde budu rodit znovu a všem nastávajícím maminkám doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a hlavně v klidu dýchat. :D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doprovod. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - DMdi 26.03.16 napsala :

Tak moje zkušenosti jsou víc než pozitivní. V Rychnově jsem rodila své druhé dítě, a když to mám srovnat s HK, tak bych příště jela zase hodinu do Rychnova.

Na sále jsem se setkala s mladou doktorkou a porodní asistentkou. Paní doktorka je milá, sice vše musí diskutovat s primářem, ale je mně 100× milejší mladý doktor, který bude vše řešit se zkušeným doktorem, než namachrovanej frajírek, který i s diagnozou Hellp syndromu od mé gynekoložky vás pošle domů a málem vás tím zabije. To se mě stalo v HK s prvním dítětem. Navíc zastávám názor, že žádný učený z nebe nespadl a nikdo nemůže říct, že z mladé nezkušené doktorky jednou nebude primářka a sama pak bude předávat zkušenosti mladším.

Porod byl vedený skvěle a užila jsem si skvělý výhled na Orlické hory. Wellness v podobě whirpoolu a byl mi zadarmo píchnut epidurál. A to jsem před porodem tvrdila ,že bych si nic takového píchnout nedala. Nebolelo to a ta hodina s menšími kontrakcemi za to stála. Radši jsem hodně pila, aby mě nebolela pak hlava a vyšlo to. :)

Na konci směny se na mě vystřídala porodní asistentka s vedoucí, která přišla na směnu, a ta mě jednoduchým manévrem, kdy mě při každé kontrakci v poloze na boku zvedla nohu a tím konečně donutila mladou, aby sestoupila do porodních cest. Díky paní doktorce jsem dostala léky, abych se konečně dootevřela a posílila kontrakce, které mě už podruhé přestávaly.

Rozhodně jsem neměla jednoduchý porod. Takže za mě s vedením porodu jednička. Na šestinedělí jsou super sestřičky, co rády pomůžou a člověk si i pokecá. :)A sestřičky na novorozencích taky za jedna.

Co oceňuji nejvíce oproti HK, je, že vážení před kojením a po něm si děláte samy. Nikdo neřeší, jestli nakojíte málo nebo hodně či nula. To pro mě byl v HK děsnej stres. Stejně si dítě sami pak převážej, takže se odhalí, kdyby si tam maminka vymýšlela. A další plus, že když nic nenakojíte, tak hned vám do dítěte necpou glukosu. Což mě dělali v HK a mladej mě pak nechtěl mlíko a čekal si na cukr. V Rychnově jsem stejně jako v HK jednou nakojila za nula nebo málo a nikdo mě glukosu do mladý necpal a naopak mě podporovali v kojení. Za což jsem děsně vděčná. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - klarkanovo 03.03.16 napsala :

U příjmu velmi milá sestřička a báječný doktor, který mě i odrodil. Můj první porod zde probíhal naprosto krásně, úžasná porodní sestřička (bohužel neznám jméno) se o mě moc hezky starala a u porodu mi moc pomáhala. Pan doktor byl velmi milý, krásně mi vysvětlil, jak mám tlačit. a i když mě musel nastřihnout ( dokonce čtyři stehy), zvládli jsme to výborně.

V porodnici jsem byla osm dnů, jelikož malý měl pouze 2,5 kg a po porodu ještě shodil. Nechtělo se mi dělat mléko, nakonec i přes veškerou snahu jsem musela dokrmovat umělým mlékem, ale v porodnici se strašně snažili o kojení, byť jen částečně, a za to vše jím patří moje velké díky. S druhým mrňouskem jedině znova do Rychnova.

Personál: MUDr. Slavomír Dorko

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a říkat si, že jednou porodit musíte. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, přezůvky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - MacLukýsci 14.02.16 napsala :

7.2.2016 tu probíhal již můj druhý porod. Nastoupila jsem s neustupující bolestí břicha. Příjem byl bez problémový, sestřička skvělá.

Původně sem myslela, že mě pustí domů, nakonec sem tam zůstala pro pozorování srdečního tepu syna.

Porod byl bez problémový a troufám si říci, že největší zásluha patří porodní asistentce Mirce, která byla, no prostě dokonalá a jsem jí vážně vděčná za vše, jak za profesionální práci a přístup a i za tu neskutečnou podporu, ve které mi nahrazovala manžela. Takže ještě jednou děkuji a pokud by snad někdy bylo v plánu třetí mimčo, budu rodit rozhodně znova tam. :-)

Personál: PA Miroslava Vařilová , MUDr. Šándor Ján

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, té není nikdy dost. :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - bořková 01.01.16 napsala :

Je to už skoro 5 let, co jsem rodila v Rychnově, ale dobře si pamatuju, že jsem byla spokojená. Určitě to bylo i díky rychlému a hladkému porodu, ale téměř všichni byli milí a nápomocní. Jen MUDr. Voráček se choval arogantně, ale já si to naštěstí nijak nebrala… Dokonce i sestřička ho omlouvala, že to tak nemyslí, že je takový, ať si to neberu osobně. :)

Personál: MUDr. Voráček Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Dittt 20.12.15 napsala :

S porodnicí mám jako prvorodička velmi dobré zkušenosti. Příjem byl poměrně rychlý, ujala se mne velmi příjemná PA, které bych tímto chtěla za vše poděkovat, protože díky ní byl celý průběh porodu příjemnější a velmi mi pomáhala!

V den porodu jsme rodily v průběhu dne zároveň tři, což mi nevadilo, ale na druhou stranu jsem se kvůli tomu dostala na předporodní pokoj, konkrétně do vířivky, kterou velmi doporučuji k urychlení porodu, až ve 14:00 (příjem byl v 6:30). Do té doby jsem byla na porodním sále, kde jsem mohla využít pouze skákací balon.

Oddělení šestinedělí bylo fajn, nic mi tu nechybělo. Jídla bylo také dost, sestřičky zde byly všechny velmi příjemné (několik méně sympatických se našlo pouze na novorozeneckém oddělení).

Nebyla jsem na nadstandartním pokoji, proto jsme měli na pokoji k dispozici pouze WC a sprchy jsme navštěvovaly na chodbě, ale to také nebyl problém, protože nás na oddělení nebylo moc.

Chtěla bych zde také doporučit předporodní pomůcku Aniball na posílení pánevního dna, díky kterému nemám jako prvorodička žádné poporodní poranění a tím pádem pro mě byla péče o dceru a pobyt v porodnici mnohem příjemnější!

Personál: MUDr. Martina Palenčárová, PA Martina Minaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu, z domova odjíždět co nejvíce odpočatá a nepanikařit!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek toaletního papíru, poporodních vložek, jednorázových kalhotek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 16.08.15 napsala :

Bohužel neznám jména sestřiček (což mě mrzí, vychválila bych je do nebe jmenovitě :-) ) a porodní asistentky, která mi neskutečně pomohla při samotném porodu. Díky ní na něj budu ráda vzpomínat, úžasná mladá slečna na správném místě.

Jako prvorodička moc oceňují pomoc při dýchání a podporu celkové. Úžasné byly i sestřičky z dětského, které mně zase moc pomohly, co se týče kojení, se kterým jsme měli že začátku trochu problém, a celková péče o miminko byla nadstandardní. Míly personál od paní uklízečky po pana primáře. Radost být v takové porodnici, ani se nám nechtělo domů. :-)

Pouze doporučuji, pokud bude možnost využít nadstandardní pokoj, my se na něj dostali sice, až druhý den, o to víc jsem si ho považovala. Ať už kvůli soukromí při rekonvalescenci, i pro mé miminko to bylo příjemnější - nebudil se navzájem s dalšími miminky, tak při návštěvě tatínka, který s námi mohl být na pokoji, jak dlouho jsme chtěli.

Nicméně i kdyby nadstandardní pokoj nebyl volný, budu nadmíru spokojená. Na druhou stranu na normálním pokoji je s kým si popovídat a vzájemné poradit a vyměnit zkušenosti s dalšími maminkami.

Personál: Primar MUDr. Šandor

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a jednorázové kalhotky, prsní vložky, měkký toaletní papír,
neperlivou vodu (je tam k dispozici výborný čaj, ale dost sladký, střídala jsem
s vodou).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - PetraMerry 02.08.15 napsala :

Můj porod byl velice rychlý - na prvorodičku. Tři a půl hodiny od příjmu byl malý na světě. :) Co se týče jednání a ochoty u porodu i po něm, velice chválím, jen mě mrzí, že si nepamatuji jméno anděla, který mi pomáhal při kontrakcích a i po porodu. :(

Za mě jen chvála! Jestli budu rodit, znovu tak v RK. :)

Jediné malinkaté mínus, a to mě mrzí, je, že jsem ztratila prý? hodně krve a dozvěděla jsem se to až 2. den po porodu, když mi to přišel říct sloužící doktor. Což nechápu. :(

Ale jinak sestry i doktoři zaslouží metál!

Personál: Mudr.Palenčářová a sestra jejíž jméno si bohužel nepamatuju:(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V klidu, nebojte se, zvládnete to, když jsem to zvládla i já! :) Vezměte si s sebou partnery. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové síťované kalhotky, toaleťák, nebo kuchyňské utěrky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Mbeya 19.03.15 napsala :

Moc ráda vzpomínám na porod a pobyt v této nemocnici. Personál byl velice vstřícný a ochotný. A to od paní uklízečky po pana primáře. :) Ani se mi nechtělo pomalu domů. :)

Moc doporučuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Průkazku a hlavně porodnické vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - ZuzkaHB 06.01.15 napsala :

Porod v srpnu 2014. Hned na úvod sdělím, že mé hodnocení je naprostá spokojenost.

Měla jsem domluven termín císařského řezu. Voda mi praskla o pár dní dříve. Miminko bylo na světě do dvou hodin poté. Profesionální a přátelský byl přístup veškerého personálu, se kterým jsem za tu dobu (strávila jsem tam osm dní) přišla do styku.

Při příjmu jsem se dotázala na možnost nadstandardu, který byl volný a já ho tedy využila. Kdybych tam byla na přirozený porod, zřejmě bych ho neřešila. Můžu tedy ohodnotit i tuto službu - bez jediné vady. Vlastní toaletu a sprchu jsem ocenila nejvíce. Sestry chodily kontrolovat mě i malou často. Staraly se, pomáhaly, poradily, zodpověděly - vždy ochotně. Návštěvy na pokoji - super.

Snad jen jediná věc, která mě začala po pár dnech trochu znervózňovat, a to vážení miminek před a po krmení. Začalo mě trochu stresovat sledování přibírání ostatních miminek. Přičítám to ale tomu, že jsem tam byla tolik dní.

Personál: prim. MUDr. Ján Šándór

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídka porodnice, kterou nabízejí, je určitě dobrá věc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já brala vlastní speciální vložky, jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky, jednorázové plenky, vlastní košili a spoustu dalších věcí (ručník, fotoaparát, nabíječku na mobil, knížku…).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 24.06.14 napsala :

Porodnici v RK jsem si vybrala z důvodu malování porodnice v našem městě. Hned na příjmu byla příjemná sestřička, která se mnou sepsala papíry a natočila mi monitor. Potom přišel doktor Voráček, který se asi špatně vyspal a vyšetřil mě. Řekl, že jsem připravena k porodu a odešel. Byl to jediný protiva, se kterým jsem se tam setkala, protože ostatní personál včetně oddělení novorozenců je příjemný a milý a splní jakékoliv přání ve dne v noci. Mají můj obdiv.

Na sále jsem měla pana MUDr. Dorka, který je velký sympaťák. Mohla jsem hopsat na balonu, je tam i vířivka, ale měla jsem rychlý porod a nestihla bych to. :-) Miminko vám dají hned po porodu na bříško, neodnášejí ho na vážení, váží se až 2 hodiny po porodu, pupečník nechají dotepat. Otec u porodu zdarma. Jídlo super, dobře ochucené, velké porce, personál k nezaplacení.

Takže za mně, pokud bude třetí dítko, opět do Rychnova. :-)

Personál: MUDr. Dorko, MUDr. Voráček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Kačabka711 05.06.14 napsala :

Jelikož mě z porodnice, kde jsem měla sepsaný porodopis, poslali domů a objednali za týden (i přestože jsem byla 41. tt +3), dostala jsem se sem. Zde v porodnici nad tím kroutili hlavami a okamžitě a vlídně mě přijali, udělali mi všechna vyšetření a začali jednat, intenzivně vyvolávat. Díky nim mám krásného zdravého chlapečka Filípka, i když za 5 minut dvanáct. Jsem jim opravdu moc vděčná.

Co se týče poporodní péče - neuvěřitelné, dětská sestra vyčerpávajícně hovořila o kojení. Na co jsem se zeptala, to mi ukázala, poradila, pomohla. Opravdu jsem byla jak na jiné planetě o proti tomu, jak se mnou jednali u nás v Jablonci. Všem moc doporučuji.

Personál: Němečková Sylvie

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemusíte se ničeho bát. Jsoutu tu skvělé všechny sestřičky i doktoři a lidé na svém místě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - mona2807 04.10.13 napsala :

Obě děti jsem rodila v Rychnově. Byla jsem velmi spokojená. Lékaři, sestřičky i ostatní personál byli hodní a vstřícní. Nemohu si na nic stěžovat, kdybychom měli mít třetího broučka (dva nám ale stačí :) ), tak bych určitě rodila opět v Rychnově.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - x-katharine 13.09.13 napsala :

V Rychnově jsem rodila už podruhé a musím říci, že opět porodnice nezklamala. Přístup personálu super - od lékařů, přes dětské sestřičky i pomocný personál.

První dceru jsem rodila s paní doktorkou Němcovou, druhou s paní doktorkou Palečárovou. Neměla jsem s nimi žádný problém, nejvíc práce stejně odvedly porodní asistentky. Jméno první porodní asistentky si bohužel nepamatuji, ale velmi mile mě překvapila, že si mě i po třech letech pamatovala (snad jsem tenkrát moc nevyváděla :-)). Teď mě rodila mladá porodní asistentka, křestním jménem určitě Šárka, příjmení tuším Fridrychová. Byla velmi příjemná a milá. Při porodu sloužila z dětského sestřička Tichá, taky velmi milá, při prvním porodu mi navíc strašně moc pomohla s kojením, tenkrát to moc nešlo.

Letos jsem si mohla vyzkoušet bonding, který tam tenkrát ještě nedělali a úplně úžasný zážitek, hodinu a půl jsem měla u sebe malou na břiše, žádný pytle s pískem, čouhala si u mě, pak se zkusila přisát, bonding vřele doporučuji! Pak ji odnesli na přeměření a převážení a mohl chovat ještě taťka.

Velmi mile mě překvapilo, že na pokoji bylo napsané heslo na wifi, takže jsem ve volných chvílích mohla juknout přes mobil na net, ale času moc stejně nebylo. :) Jídlo dobré, ale bylo ho moc. :-)

S porodnicí mám už podruhé jen a jen dobrou zkušenost, až mě mrzí, že už se tam asi nikdy nepodívám. O:(

Personál: MUDr. Martina Palenčárová, MUDr. Silvie Němcová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty jako prohlášení o jméně, oddací list popř. uznání otcovství, těhotenská průkazka. Vlastní toaletní papír, dostatek vložek, župan, jednorázové kalhotky (alespoň 3 ks).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 09.05.13 napsala :

Sestřičky jsou moc milé a ochotné, bohužel si nepamatuji příjmení sestřičky, která mě rodila, ale myslím si, ze se jmenovala Mirka, tak jí ještě jednou moc děkuji. :-) Pan doktor Voráček je také velmi milý člověk, ač nevypadá, tak s ním byla i legrace. :-)

Sestřičky na šestinedělí byly suprové. Byla jsem na normálním pokoji a když jsem požádala o nadstandard, tak neměly problém mě přestěhovat a ještě mi pomohly, takže všem moc děkuji.

Nemám nic negativního, prostě super.

Personál: MUDr. Voráčk, sestřička Mirka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci pro sebe a miminko, poporodní vložky od Hartmanna, toaletní papír, vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - B EL 24.11.12 napsala :

Do nemocnice jsem přijela ráno, přijaly mne dvě sestry, prohlédl doktor. Po všech dotaznících, křivce atd. jsem šla skákat na balón, potom další měření, vířivka, měření. Vše za občasného dohledu porodních asistentek a ke konci samozřejmě doktora.

Všichni byli velice milí, jak porodní asistentky, doktor, normální i dětské sestry. Vždy pomohli, neustále se ptali, jestli něco nepotřebuji, jestli je vše v pořádku, jak se cítím. Myslím si, že lepší porod jsem si nemohla přát, a to hlavně díky vstřícnému přístupu personálu ve dne i v noci. Byla jsem moc spokojena a příště zase v Rychnově.

Personál: MUDr. Dorko

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít na prohlídku porodnice (předporodní kurz) v Rychnově.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Bára Vaňková 10.10.12 napsala :

Dobrý den,
porodnici v Rychnově nad Kněžnou mohu jen doporučit. Nastupovala jsem týden po termínu na vyvolání porodu. Péče personálu byla z mého pohledu nadstandardní hlavně v osobním a lidském přístupu. Porodní asistentka i lékařka byly velmi ochotné a trpělivé. Všechno potřebné mi dostatečně vysvětlily a dnes mám doma díky nim nádhernou holčičku.

Stejně kladně bych hodnotila i přístup personálu na oddělení šestinedělí. Sestry jsou velmi milé, trpělivé a ochotné (i k dotazům prvorodičky bez zkušenosti s péčí o kojence). Celkově mi vyhovovalo to, že kapacita porodnice není velká a personál má tudíž prostor pro osobní jednání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - MacLukýsci 30.08.12 napsala :

24.8.2012 se mi v této porodnici narodil můj první syn.

Do nemocnice jsem nastupovala plánovaně a s důvěrou. A musím říct, že mě nezklamali. Příjem byl rychlý a příjemný.
Přenášela jsem, takže jsem měla vyvolávaný porod protržením plod. vaků…

Celkový personál skvělý, sestry jak na šestinedělí, tak i na novorozeneckém byly skvělé.
Ale hlavně chci poděkovat sestřičce Janě Lohniské a MUDr. Michaele Kindlové za skvělý porod, díky nim se mi i přes tu bolest na něj vzpomíná v dobrém… :-)

Doufám, že při příštím porodu „vychytám“ ten samý personál.
Děkuji všem!

Personál: MUDr. Michaela Kindlová, porodní asistentka (sestra) : Jana Lohniská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít s čistou hlavou, hlavně v klidu, nebát se a pěkně si to užít :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně vložky, poporodní kalhotky, plenky a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - lsumacka 03.07.12 napsala :

V červnu se nám narodil syn Maxim v porodnici v Rychnově nad Kněžnou. Přijeli jsme tam o půl 4 ráno, když mi praskla voda, sepsali papíry, dali klystýr a o půl 6 jsme šli na sál. V 6 mi napíchli infuzy,aby se to urychlilo a v 8:41 byl Maxik na světě.

Porodní asistentka sl. Šustková byla strašně milá,hodná a ochotná,hrozně jsme ji chtěli u porodu mít a splnilo se. U porodu jsem měla i přítele, ale i tak se mě asistentka věnovala a pomáhala. Rodila mě doktorka Kindlová, která je také velice příjemná,takže jim chci touhle cestou ještě jednou moc poděkovat za rychlý a bezproblémový porod. Hned vám je v tech bolestech lépe, když se o vás starají tak milé osoby.

Nesmím ale zapomenout poděkovat všem sestřičkám jak na novorozeneckém oddělení tak normálně na porodnici, měli jsme žloutenku, takže jsme tam byli týden a já už jsem byla úplně na nervy a sestřičky byli všechny, až na 2 z novorozeneckého, velmi milé.

Příště jdu zase do Rychnova.

Personál: porodní asistentka sl. Šustková a paní doktorka Kindlová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 15.05.12 napsala :

Rodila jsem zde na konci roku 2011 a moje zkušenosti jsou více než pozitivní.

Na příjmu mě přivítala milá, usměvavá sestřička a hned jsem věděla, že jsem se rozhodla správně. Porod probíhal hladce a sestřičky byly velice tolerantní k mým slovním úlevám, chvílemi jsme se všichni i zasmáli :-).

Poporodní péče super a sestřičky z dětského taky fajn. Vše ochotně vysvětlí a vyplašené prvorodičce se vším v klidu poradí. Takže jestli bude nějaké příště,tak zase jedině Rychnov!!!

Personál: Dr.Němcová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic mi tam nescházelo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - MatyK. 22.03.12 napsala :

Dobrý den, chtěla bych všem nastávajícím maminkám, které se rozhodnou rodit v této porodnici říci, že je to ta nejlepší volba ve všech směrech. Rodila jsem tu 14.3.2012, všechny sestřičky i paní doktorka byly velmi vstřícné a milé, moc bych chtěla tímto poděkovat hlavně Lence Hovorkové, která se mnou měla doslova „svatou trpělivost“. I následná poporodní péče byla super, zkrátka se tam o vás starají skoro líp než doma:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco k pití, hlavně pro partnera

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 26.02.12 napsala :

Moje zkušenost se zdejší porodnicí je pozitivní, ale jednu zásadní PŘIPOMÍNKU BYCH MĚLA!!!!!!!!!!!!!!!
Chodila jsem na předporodní kurz k paní Voráčkové, jejíž přístup k porodu je velmi alternativní a zakládá se především na zásadě:,,Pokud je vše v pořádku,nejlépe nechat běžet porod přirozenou cestou´´. Souhlasím.
U porodu mi nepraskla voda, přišla paní doktorka:,,Tak to napíchneme´´. Navrhla jsem, že bych ještě chvíli počkala a zkusila např. balón. Vyhověla mi, počkala dvě hodiny, voda stejně nepraskla a paní doktorka stihla prohlásit:!,,Vy jste ta přírodní žena, že ano? Vy mě tu budete zlobit, že? Já s Vámi povedu aktivní porod, tady nejste někde na louce!!!!!!!!!´´
Bylo to velmi nepříjemné a myslím, naprosto nelidské a neprofesionální. Když máte bolesti a ležíte tam zcela zranitelná, navíc prvorodička, ze všeho vyjukaná, pak je velmi snadné získat nad takovým člověkem převahu.
Paní doktorka by se nad sebou měla hluboce zamyslet!!!!!!!!
Nicméně jsem to neřešila, neboť mám krásnou zdravou holčičku.Nesmírně děkuji mladé sestřičce, ta byla pro mě jako anděl, škoda jen, že si nepamatuji její jméno, paní doktorka by se od ní měla co učit ohledně chování k ženám, které tam přichází.

Personál: Němcová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - PeťulinQa 82 18.02.12 napsala :

Toto porodnici bych mohla jen a jen doporučit - rodila jsem tam 2× (napotřetí jsme tam nestihli dojet). Sestřičky i Pa milé a ochotné - jak při příjmu, tak na předporodním pokoji, tak i na sále a i na šestinedělí. PA si se mnou povídala, dr. Šándor se pokoušel o vtipy a přitom byl opřený loktem o mé koleno :-)). Takže shrnutí je takové, že pokud nad Rychnovem někdo váhá - tak už neváhejte :-) a jeďte tam. Tam budete mít pro porod vše co potřebujete - pochopení od personálu, veškerou ochotu a pomoc - prostě všechno!!!

Personál: MuDr. Stránská (před 10 lety),MuDr. Šándor, MuDr. Kateřina Deylová, PA Edita (před 8 lety) Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Pajperr 31.01.12 napsala :

Dobrý den, všem chci říct a doporučit tuhle nemocnici. Do tohoto okresu jsem se před 3mi roky přistěhovala. A když jsem zjistila, že se mám rozhodnout jestli Rychnov nebo Hradec, protože mi to vyjde na stejno. Tak jsem se na názor ptala svých kamarádek, a jejich kamarádek. 8 z 10-ti mi doporučily právě Rychnov, jen kdybych nerodila dřív, protože nejsou přizpůsobeni na nedonošené děti. Pak mi můj gynekolog zjistil nedostatek okysličení krve, takže jsem musela brát železo a poslal mě na vyšetření, aby si porodnice rozhodla, co se mnou dál. Pan primář MUDr. Šandór Ján na mě velice zapůsobil, je to skvělý člověk i doktor, a hned mě uklidnil, doporučil, co dál a jela sem domů. Na to, že jsem tam šla hrozně nervózní, tak jsem odcházela s úsměvem :)
No a samotný porod. Měla jsem nějaké problémy už v neděli, tak jsme tam jeli na pohotovost, a jako předtím, tak i teď na mě sestřičky byly hrozně milé i vyšetřující doktor, ten zjistil planý poplach a jela jsem domů. Druhý den to přišlo zase, tak jsme zajeli znovu a doktor mi sám doporučil už radši zůstat. Když mě viděla pohotovostní sestra jak mi není zrovna nejlíp, tak si mě vzala na sledování. Pod jejím neustálým dohledem se mi udělalo líp, pak zavolala pana doktora a ve dvě ráno mi praskla voda. Zavolala jsem tatínkovi, aby dojel k porodu. A v 5:17 byla malá na světě :) Porodní asistentka byla hrozně milá, hrozně mě uklidňovala a pan doktor frajer, byl hrozně klidný.
Co se týče po porodu, ve všem mi vyhověly, sestry byly hrozně milé, vždycky mi pomohly, neodmítly a vždy si našly čas. Co se týče jídla, někdy bylo jídlo, které bylo nic moc, ale třeba druhý den byla bašta super. A nejen mě, ale všechny maminky si stěžovaly, že je toho jídla aaaaaaž moc.
Tímto bych chtěla poděkovat nejen doktorovi, který nás odrodil, ale i celému personálu a i panu primáři. Moc děkuji … příště zas :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínkům a členům rodiny řekněte ať vám nic nenosí ohledně jídla, je tam všeho dost … přímo až moc :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - llllll 28.01.12 napsala :

Dobrý den, s Rychnovskou porodnicí mám velice dobré zkušenosti.Poprvé jsem zde rodila v roce 2007,syn se narodil po 16 hodinách.U porodu byla p.Mudr Palenčárová a byla super,por.asistentka taky super,syna ze mě doslova vytlačila sama a za to jí díky.
Druhý porod 2011,o 3 týdny dříve velice komplikovaný,dcera se narodila po 12 hodinách nakonec přirozeně s omotanou pupeční šňůrou kolem krčku.U porodu p Mudr Dorko,který skoro celou poslední hodinu stál za mnou a doslova dýchal za mě,pořád mi radil a říkal kdy příjde další kontrakce,por. asistentka Monika parádní milá,taky malou vytlačila a myslím že jí to dalo dost práce.Stašně jim za to děkuji,nebýt jich nemuselo to dopadnout dobře.Díky. A sestry na gynekolodii a dětské mooooc perfektní,klobouk dolů.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, o vše už se tam postarají,jen jim musíte věřit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si jen to co se doporučuje,pokud nebydlíte daleko a návštěvy chodí každý den,tak stačí když vám to donesou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 24.10.11 napsala :

S porodnicí jsem byla spokojena, všichni se chovali mile, pomohli. Rodil mne dr. Voráček, na kterého zde nejsou moc milé recenze, tak jsem byla zoufalá, když jsem zjistila, že u porodu bude právě on, ale nakonec jsem s ním byla velmi spokojena, porod bohužel nebyl bez komplikací a myslím, že kdyby zde byl někdo „mladší“ bůh ví, jak by to dopadlo. Vše po porodu vysvětlil, proč a jak a tak…Asistentky take moc milé, vystřídaly se u mne dvě :-)

Personál: Voráček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pevné nervy- porodem to totiž všechno teprve začíná…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toal.papír, plenky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 16.10.11 napsala :

Ráda se podělím se zážitky z porodnice.Nejdřive jsem chtěla rodit jedině v Ústí nad Orlicí.Rychnovské porodnici jsem nedůvěřovala,nejvíce mi vadila představa rodit ještě s jednou mamkou za plentou.Rodily jsme v jednu chvíli tři najednou,to mě trochu nervovalo.Ale v tu chvíli to člověk moc neřeší,a chce to mít brzy za sebou.Personál úžasný,jídlo dobré.A paní doktorka Němcová příjemná a hodná.Příští porod jedině zase v RK doporučuji

Personál: Němcová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky,energii

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Andreaa 01.09.11 napsala :

Tuto porodnici může jen doporučit. Byla jsem tam spokojená a všichni se k nám chovali perfektně…Kdykoliv jsem něco potřebovala, tak mi všichni pomohli a byli k nám hodní…

Dětské sestřičky jsou skvělé tetky :-) Starají se o miminka jako o vlastní. Všem moc děkuji za jejich ochotu a starost :-)

No jedním slovem super :-) Už se těším, až si pojedeme pro brášku nebo sestřičku :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky: v porodnici se o vás dobře postarají, všechno vám vysvětlí. Jen si šetřete sílu, tu jedinou tam nemají :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - dablik012 31.08.11 napsala :

Skvělý kolektiv porodní asistenka uplně super byla sem sní velice spokojená. Pan doktor taky super vše proběhlo bez problémů… Se vším mi poradili pomohli…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně energie :)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 30.07.11 napsala :

Je krásné jak jí tu vychvalujou,co všechno maj,ale mě nebylo poskytnuto nic..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anonymní 20.05.11 napsala :

byla jsem maximálně spokojená.

Personál: Dorko, Palenčárová, Voráček

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

ani nic když ti něco dojde určitě ti to tam půjčí

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Anejka 26.04.11 napsala :

Nejdřív jsem do Rychnova vůbec nechtěla, protože moc nemusím primáře Šándora s jeho rádoby vtipným projevem. Nakonec jsem ale rezignovala s tím, že to těch pár dní vydržím a konec konců je to naše nejbližší porodnice, tak aspoň budu mít dost návštěv.
Nakonec jsem tam byla nesmírně spokojená, hlavně díky sestřičkám. Za těch pár dní jsem nenarazila ani na jednu, která by nebyla milá, vstřícná, ochotná. Byly prostě všechny úplně úžasné.
Co se týče doktorů, tak p.primář je pořád „vtipný“, ale už jsem si na něj asi zvykla nebo stárne, tak mi to nepřišlo tak hrozné. I když konkrétní odpovědi na konkrétní otázku se u něj prostě nedočkáte. Dr.Voráček mi nepřišel arogantní ani protivný, jak jsem o něm pár krát četla. Dr.Palenčárová byla trochu otrávená,že mi musela vyvolávat porod, ačkoliv ona by ještě pár dní počkala, ale zřejmě to člověk nemůže brát osobně, spíš je to její povahový rys. Dr.Dorko byl moc milý, skoro bych řekla až roztomilý. A pak jsem ještě přišla do styku s Dr.Němcovou, ta je hodná, milá, ale ještě mladá a jen se tam mihla, tak nevím, jaký má vlastně úvazek.
Jediné, co mi opravdu vadilo a co se lehce může stát každému bylo, že jsem byla, naštěstí jen jednu, noc na pokoji s paní z kosteleckého uprchlického tábora. Vypadala jako Mongolka, ale chodila zahalená jak muslimka. Nemyslím si o sobě, že jsem nějaký rasista, ale tahle paní mi tedy opravdu nesedla… Pořád si na něco stěžovala, pořád volala sestry, v pět ráno hlasitě telefonovala atd. Navíc je pobyt v porodnici sám o sobě dost intimní a sdílet to s rodičkou z třetího světa není prostě ideální…

Personál: Šandor, Palenčárová, Němcová, Dorko, Voráček Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Klarus0808 11.07.10 napsala :

Moje zkušenosti s touto porodnicí jsou jen kladné. Rodila jsem poprvé - 12.6.2010.. pro probdělé nocí plné bolestí (tedy nepravidelných) jsem radši jela po 6.00 na kontrolu, zda je vše v pořádku. Naměřili mi křivku, doktor mě prohlédl a řekl, že jsem otevřená jen na jeden prst, křivka nic neukazuje, takže asi jen poslíčci. Milá PA se smnou loučila ve dveřích, že kdyby něco, ať klidně přijedu. Během dopoledne už nastaly takové bolesti, že jsem byla v 13.07 přijata do porodnice, po vyšetření (kdy mi také konečně praskla plodová voda) mi pan doktor řekl, že jsem otevřena již na 8 cm a že jdeme rovnou na sál… a v 15.08 již byla Adélka na světě… přístup doktora, PA a dalšího personálu výborný, nemůžu si stěžovat. A další péče jak o mě na porodnici, tak o dcerušku na novorozeneckém prostě výborná. Nemůžu nic jen chválit a chválit!!! Moc děkuji!!!

Personál: MUDr. Dorko Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Naduska 21.05.10 napsala :

4.2.2010 jsem jako prvorodička rodila v Rychnově,nechodila jsem do žádných předporodních kurzů,tak jsem nevěděla co mě čeká.Porodní asistentky mě přijali s úsměvem a během kontrakcí mi byly nápomocny,dokonce mi nabídly výřivku,díky které se čas k porodu urychlil.Během porodu i po porodu se všichni ke mě chovali mile a o mojí holčičku Nikol Alexandru se úžasně postarali.Jejich přístup byl opravdu úžasný a až budu čekat druhé,tak se tam chystám 100% tam.Dobře se postarali i o mého přítele,kterému pujčili i pantofle,které ve spěchu zapomněl.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - medulek 09.05.10 napsala :

Dobrý den,moje manželka rodila v Rychnovské nemocnici a u porodu měla mladého doktora a sestřičku.Oba byli moc fajn příjemní a všem bych je doporučil nic nezanedbali.V této době lajdáků a podvodníků jsem se až divil,když člověk odevšud sliší co je to za šarlatány.Ale přeci jsem s jednou věcí v této nemocnici nebyl spokojen a touto věcí byl dr. Jan Voráček je to u mě obyčejný zakonplexovaný idiot co si svojí zlost a neschopnost vylévá na ženách co se nemohou bránit,protože mají starost s porodem a on jim místo pomoci ještě vinadá.S takovou arogancí jsem se vážně ještě nesešel.Je to buran co by měl vymetat kanály a né být na porodnici.Uvažuji že na něho podám stížnost u ředitele nemocnice.Pokud by zde nebyl tento doktor je porodnice supr a nic proti ní nemám.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - lili75 08.04.10 napsala :

Rodila jsem v por.v Rychnově v roce 2001 a byla jsem velice spokojená.Proto uvažují znova ,že půjdu rodit tam.!!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky,plínky a dobrou náladu !!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - Pajule22 01.03.10 napsala :

Ja jsem rodila v Rychnove v zari 09 a byla jsem naprosto spokojena,vsechny sestricky byli moc hodne a mile a doktori taky.Ma porodni asistentka byla moc sikovna a hodna,ale bohuzel si nepamatuji jeji jmeno :( Souhlasim s nazorem nade mnou,ze prostory by potrebovali rekonstrukci,aby na kazdem pokoji byla sprcha a maminky meli vice soukromi.Sprcha na chodbe je prece jen uz stara zalezitost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky a toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - omonka 14.02.10 napsala :

Já jsem rodila v této porodnici mého prvního synka.Nyní mu jsou dva roky.Mé dojmy z této porodnice jsou velice příjemné.Nastupovala jsem týden po termínu porodu na vyvolání.Byla jsem naprosto bez stahů a necítila jsem nikdy ani poslíčka.Jinak celé těhotenství probíhalo naprosto hladce.V 9.15 mi píchli vodu a ve 13.02 byl malej na světě.Takže jako prvorodička s vyvolávaným porodem,který byl hotov za necelé 4 hodinky jsem naprosto spokojená.Celý kolektiv byl velmi příjemný a laskavý.Jediné s čím jsem nebyla moc spokojená,že na to že porodnice má titul Baby friendly hospital,tak některé sestřičky byly velice neochotné či snad líné mi jakkoliv poradit s kojením,což je jasné,že maminka,která je prvorodička nemůže hned vědět jak přesně si dítě přiložit apod.Ale to je asi konkrétně o určitých lidech.Byly tam i sestry,které v tomto směru byly naprosto skvělé.Teď čekám druhé mimi a opět plánuji rodit v této porodnici,tak doufám,že i po druhé zkušenosti budou mé dojmy stále velmi dobré.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Rychnov nad Kněžnou - sfelis 09.01.10 napsala :

V rychnovské porodnici jsem v září 2009 porodila své druhé dítě.

Hlavně bych vyzvedla por. asistentku Blanku Sládkovou a pana primáře Šándora, díky nimž jsem porodila přirozenou cestou (poprvé jsem rodila v Hradci Králové císařským řezem).Byli velmi profesionální a hlavně trpěliví.
Sestřičky na oddělení i dětské sestřičky byly velmi milé a vstřícné.
Opravdu jsem byla velmi spokojená a budu ráda vzpomínat......pokud se rozhodnu pro 3. dítě, tak budu rodit jedině tam.

Jediné malinké mínus je za prostory, potřebovaly by rekonstrukci.WC na pokoji, ale sprcha na chodbě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlastní vložky,dětské plínky, a toaletní papír!

Nahlásit

Fotky z porodnice

Na chodbě je počítač s internetem, ale některé věci na něm nejdou. Jako...
1 komentář

Přidejte Vaše fotky k porodnici Rychnov nad Kněžnou.>

Děti z porodnice Rychnov nad Kněžnou

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Rychnov nad Kněžnou
B EL Adriana 50 cm, 3800g 30.12.2018
Martinka404040 Dobré Denis
neznámé 29.09.2018
barush0001 Rychnov nad Kněžnou Sebastien neznámé 01.07.2018
Lucie Zezulková Doudleby nad Orlicí Jakub 52 cm, 3980g 03.06.2018
Dominik1819 Dominik
50 cm, 3660g 09.03.2018
Andylci Adelka
50 cm, 3660g 19.02.2018
Dajinusa Marek 49 cm, 3220g 31.01.2018
Dajinusa Marek
49 cm, 3220g 31.01.2018
Endyyy Hradec Králové Myšička 48 cm, 2870g 27.01.2018
kaca_z9 Amálie 49 cm, 3750g 22.01.2018
Bazunkaa Lubošek 53 cm, 3990g 06.01.2018
Strangerka Jáchym 47 cm, 2990g 12.12.2017
SimBures Natálie 50 cm, 3430g 11.12.2017
ZelňačkaKačka Jaroměř Samuel 50 cm, 3780g 07.11.2017
Marek2412 Mareček
49 cm, 3360g 20.09.2017
Vlčková Kristýna Damián
49 cm, 3880g 24.08.2017
ZuzkaHB Častolovice Veronika 49 cm, 3430g 19.08.2017
PetraMerry Lupenice marek 49 cm 19.08.2017
KristynaZentková Viktorka
neznámé 18.07.2017
AdrianaK Ester neznámé 05.06.2017

Rodily v porodnici Rychnov nad Kněžnou

Chystají se rodit v porodnici Rychnov nad Kněžnou

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Rychnov nad Kněžnou (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Rychnov nad Kněžnou?