Porodnice Ústí nad Orlicí

, http://usti.nempk.cz/gynekologicke-porodnicke

Vedoucí sestra gynekologicko-porodnického oddělení: 465 710 338
Objednání na gynekologickou ambulanci: 465 710 389
Objednání na školení (předporodní příprava): 465 710 243
Novorozenecké oddělení: 465 710 340

Primář: MUDr. Dionýz Zakál

V porodnici se můžete spolehnout na komplexní péči o fyziognomická těhotenství a porody. Složitější případy jsou překládány na vyšší pracoviště do Pardubic či do Hradce Králové.

Nepřehlédněte Informace pro budoucí maminky.

Doporučují maminky porodnici Ústí nad Orlicí?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Ústí nad Orlicí

Rodila jste v porodnici Ústí nad Orlicí?
neutrální
Porodnice Ústí nad Orlicí - Veronika235 04.12.12 napsala :

Přijeli jsme o půl deváté večer. Zazvonili jsme, otevřela „velice vlídná“ sestřička, změřila si mě od hlavy až k patě (upozorňuju, že já měla břicho, že jsem si na něj mohla odkládat talíře :D) a zeptala se: „Co se děje?“.

Říkám: „Asi rodím, nejspíš mě odtéká voda.“ „Nejspíš? Jak nejspíš?“ Já prvorodička, která nevěděla pomalu, která bije, nervózní, protože to bylo skoro o čtyři týdny dříve než v termínu. Šla jsem dovnitř, začali mi měřit sílu kontrakcí a mezitím jsme sepisovaly důležité informace. Asi po půl hodině mi bylo sděleno, že žádné kontrakce nemám. Přitom já je měla po pěti minutách a zkracovalo se to, ale žádné nemám! Tatínek si poctivě běžel zaplatit poplatek, aby mohl být u porodu. Bylo mi sděleno, že ho mám poslat domů, že mužů být bez plodové vody až 27 hodin a že mě pošlou na pokoj. Prý rozhodně v nejbližší době rodit nebudu. Upozorňuju, že tatínek to měl do porodnice třicet kilometrů. Mohla jsem jí říkat, že mám kontrakce po pěti minutách a nic.

Dali mě na pokoj, kde mi konečně aspoň trošku milá sestřička vysvětlila, že dokud nebudu mít stahy po dvou minutách, nic se neděje a že si mám aspoň trošku zdřímnout. Bolesti byly už docela velké, ale já mám docela dobrý práh bolesti, takže nic, co by se nedalo zvládnout. Za tři čtvrtě hodinky jsem měla stahy po dvou minutách. Když jsem se zvedla, udělala se pode mnou kompletní louže. Zavolala jsem sestřičku a ta mě opět vezla na sál. Zde opět ta sama sestřička, co mě přijímala řekla, že vodu ještě nemám kompletně prasklou. Ptala jsem se, zda mám zavolat tatínkovi, aby to stihnul a ona že ne, že je čas. Měřila mi asi čtvrt hodiny kontrakce a vždycky se mě zeptala „To už byly teď oni?“ Říkám „Jo“. Tak na co ty přístroje mají, když se musí ptát!

Za chvíli se mi chtělo začít hrozně tlačit. „Ještě netlačte!!!“, „Dýchejte“ - ale jakým tónem to pronášela. „Tak už můžete zavolat tatínkovi“. Tatínek vyjel. Za deset minut už jsem to nemohla vydržet, tak řekla, že propíchneme zbytek vody a pak už to šlo ráz na ráz, malá byla do čtvrt hodinky venku. Tatínek to samozřejmě nestihnul, ale peníze nám nikdo nevrátil, vlastně vůbec nechápeme, proč nemohl zůstat na chodbě a musel jet domů. Hlavně že poplatek chtěli zaplatit okamžitě.

Takže porod byl rychlý, tudíž bych to i nějak překousla. Sice to byl stres a buzerace vám jako prvorodičce nepomůže, ale budiž, dalo se to zvládnout. Ale co nastalo na oddělení šestinedělí. Měla jsem od zčáatku problémy s kojením. Byla tam jedna super sestřička, která přišla a řekla, že malá brečí hlady a že když se narodila o měsíc dřív, dá jí radši příkrm, aby moc neubrala na váze a nemusela třeba do inkubátoru. Super, každé tři hodinky jsem nakojila a šla si ještě pro dokrm, protože moc mlíčka nebylo. Ale problém nastal při střídání směny.

Začaly se tam střídat takové sestry, které byly posedlé kojením a malé příkrmy nechtěli moc dávat. Když už jsem pro příkrm musela, zažívala jsem horor, stres, že mě zase budou buzerovat. Připadala jsem si jako nejhorší matka na světě, že ani nedám svému miminku, co potřebuje, že to neumím. A jenom dvě sestry se přišly podívat na techniku kojení, jinak nic. Jenom mě buzerovaly, když jsem si šla pro příkrm. Vážily ji před kojením a po kojení - to jsem se vždycky úplně třásla, co přijde. Na kolenou jsem prosila malou, ať pořádně tahá, ale dostala žloutenku a musela pod světlo. Tudíž se nám pobyt ještě více prodloužil a s ním i neustálý stres a strach z kojení.

Ani spát jsem nemohla, jak jsem z toho byla vynervovaná. A mléka ubývalo. Nechápala jsem, že když dítě takhle po šesti dnech po porodu řve, proč je prostě ten příkrm pro ně taková přítěž. Vždyť jsem přece nemohla být sama, co nemá mlíčko. Malá, která se narodila o měsíc dřív, ještě byla totálně unavená žloutenkou, tak mlíčko taky moc nevytáhne. Trpěla jsem každým dnem. Pak mi bylo řečeno, že když malá nebude ubírat na váze a nebude mít žloutenku, můžu jít domů. Malá všechno splnila, ale řekli mi, ať tam ještě zůstanu, že se třeba to kojení spraví.

Asi bych tam ležela ještě do dneska, protože více mlíka se ze mě nepodařilo dostat, ani když jsem byla doma v klidu. Ale to šílený trauma, co si odtud nesu, to je ve mně doteď. Jsem možná citlivka, ale porod je intimní a citlivá záležitost, stejně jako když se prvorodička poprvé snaží postarat o své dítě! A další dítě nechci jen kvůli tomu, že se bojím, že bych zase nedokázala kojit a byla tak šíleně buzerovana. Tak mi to dokázali znechutit. Už chápu, proč se maminky tak bouří, když zakázali porody doma, protože v porodnicích to je prostě hrůza. Nevím, jak v ostatních, ale bojím se, že to kojení je dnes takový trend, že bych v další porodnici byla zase tak čtrnáct dní, poslouchala, jak moje dítě řve hlady a pak jejich řeči, že nedokážu ani pořádně nakojit. Hrůza!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Orlicí - Anonymní 05.06.12 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí je celkem rozporuplná. I když můj porod hodnotím zpětně jako pohodový, nejsem přesvědčená, že tomu vždy bylo díky profesionalitě a přístupu personálu - ať každý mou zkušenost posoudí sám:

Po čtyřech hodinách na porodnímá sále a kontrakcích po 2 min. jsem byla otevřená na 2cm. Službu konající lékař mi na podnět asistentky v podstatě oznámil, že mi dají injekci na bolest. Když jsem se ho zeptala,proč bych jí měla dát přednost před epidurální anestezií řekl mi, že: „je mu to jedno“ - že tohle mám zadarmo. Nubain jsem ale nechtěla - měla jsem přečtené, že je to opiát a maminkám po něm může být špatně, jsou ospalé a může zhoršit ozvy miminka. Tak mi na mou žádost napíchli epi - doktor z ára byl úžasný, vůbec jsem to necítila. Bolesti se zmírnily, ale rozhodně nevymyzely, jak to popisují některé maminky. Asi po hodině lékař nespokojeně konstatoval, že se porod zastavuje (kontrakce po 3 minutách, no nevím … ) a že mi asi budou muset dát oxytocin. A při pohledu na monitor jen směrem k asistence konstatovat „no jo - epidural“ - tak nevím, asi se mu nelíbily ozvy. Se mnou se ale nebavil (ačkoliv jsem ho musela evidentně slyšet). Byla jsem z toho dost vyplesklá. Pak mu naštěští skončila směna. Porodní asistentka rozhodla, že ještě počkáme, když slyšela jak po 3 minutách funím, s monitorem taky problém nebyl a světě div se - do 2 hodin byla malá na světě. A všichni si pochvalovali, jak mi ten epidurál báječně zabral … Tak si z toho něco vyber - jeden kritizuje, druhý chválí …

K oddělení šestinedělí mám pouze připomínky k sestrám z novorozeneckého oddělení. Po porodu malá stále plakala a když jsem po 24 hodinách, co jsem byla vzhůru a rodila, nebo tišila plačící dítě poprosila sestru, jestli by ji chvíli nepohlídaly,abych se vyspala, protože se mi už dělalo špatně označila mě v podstatě za „špatnou matku“ co se zbavuje dítěte. Tak to mě fakt dorazilo …

Závěr: porodní asistentka - OK, první lékař - katastrofa, druhý lékař - OK, lékař aro - výborný!, sestry na šestinedělí - různé od ochotných po neochotné … Takže je to o lidech, jako všude.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kupte nebo půjčte si nějakou knihu o porodu a alespoň něco si přečtěte, ať se dokážete sami rozhodnout. Já měla O těhotenství a dítěti od Antonína Pařízka a moc mi pomohla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dle seznamu

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ústí nad Orlicí - Bibi1 05.07.10 napsala :

Ahoj.Rodila jsem zde dvakrát.Poprvé,rok 2006, to bylo fakt hrozné.Nechali mě tam dusit přes deset hodin.Nedostala jsem žádné informace,„úžasná“porodní asistentka,cca.50 let,ještě byla totálně nepříjemná,viděla jsem ji tak jednou za hodinu,koukla na mě a to bylo všechno.Nic nám s manželem neřekla.Nechala mne,abych si vylezla na porodní stůl a neřekla,že to ještě dlouho nebude.A já tam poctivě„visela“na stole další dvě hodiny s brutálníma kontrakcema.Vůbec se nobtěžovala mi sdělit,jestli je vše v pořádku,nic.Chtěli jsem epidurál,nezájem.Jako bonus jsem se jí složila,když jsem mezi kontrakcema slézala z toho stolu na záchod a manžel mě musel doslova nosit.To lehátko totiž,polohovatelné,mělo mezi tou polohovací částí mezírku a já s každou kontrakcí se zabořila pěkně do kostrče ,takže výsledek?Nedošla jsem nikam.Nemohla jsem pořádně odrodit,PA na mě ječela,že jsem hysterka,nepomohla s dýcháním,k malému jsem lezla po čtyrech,nemohla jsem ještě dalšího půl roku sedět,ležet,chodit,nic.Ještě teď mám problémy.:-(

Druhý porod ,2009,byl nebe a dudy.Byla tam paní doktorka Dejlová a fakt super.Hned jsme diskutovaly ,jak jsem otevřená,jestli chci epidurál,jak dlouho to třeba bude trvat,jak je na tom miminko.Stejně tak i mladinká sestřčka.Dýchaly jsme spolu,u prvního se nikdo neobtěžoval mi to ani ukázat.Bohužel,jako bonus,na mě čekala ta samá PA,ale jelikož jsem ji znala,tak jsem si ji k sobě vůbec nepřipustila.Takže jsem rodila jan s nimi.Pogratulovaly k miminku,super přístup.Konečně jes si na závěr všeho nepřipadala jak největší otrapa,ale jako maminka s dítětem.:-DJo.A sestřičky na novorozenecké?Suupeeeer.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky,ručníky,náhradní župan. A jídlo.To fakt bylo fuj.:-(

Nahlásit

Fotky z porodnice

ČEKÁNÍ A NAHRÁVÁNÍ SRDEČNÍCH OZEV.

Zde miminko po porodu ošetří novorozenecká sestřicka a lékař. Je naproti por....

Pokoje jsou po dvou maminkách, koupelna s WC vždy pro dva pokoje...

Relaxační vana, možnost zapnutí bublinek, rodička může být ve vaně až po...

Sál je vybaven polohovatelným porodnickým lůžkem, porodnickou stoličkou,...

Sál je vybaven polohovatelným por. lůžkem, sprchou, balónem. Uzavřen...

Por. sál se sprchou, polohovatelným por. lůžkem, balónem. Sál je uzavřen...

Natáčení karditokografu, oholení,klystýr,atd.

Zde Vás por. asistentka s lékařem příjmou, vyžádají si dokumenty (těh....

Přidejte Vaše fotky k porodnici Ústí nad Orlicí.>

Děti z porodnice Ústí nad Orlicí

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Ústí nad Orlicí
Misadam Adam
49 cm, 3270g 06.03.2019
Gruli Mladějov Viktorie
47 cm, 2630g 26.01.2019
Niki2717 Bára 49 cm, 2820g 14.01.2019
Deni3829 Lanškroun Jan neznámé 11.01.2019
Martina397 náš maličký
47 cm, 3000g 28.12.2018
Terka18289 Tadeášek neznámé 18.12.2018
StM90 Radimek
49 cm, 3050g 19.09.2018
Terezaf95 Matyašek
52 cm, 3320g 14.09.2018
Tynus22 Natálka
51 cm, 3780g 31.07.2018
ilus013 Pavel
47 cm, 2820g 16.07.2018
Vejunna Sofie neznámé 09.07.2018
Verunzhle Sofinka
52 cm, 3030g 09.07.2018
Kaimerova Marek
51 cm, 3550g 15.06.2018
Amalka2018 Amálie
50 cm, 3650g 09.06.2018
Amalka2018 Amálie 50 cm, 3650g 09.06.2018
Verunka009 Česká Třebová Jakub neznámé 06.06.2018
Iwuska12 Sofinka
47 cm, 2950g 02.06.2018
Niko-la Emma
52 cm, 3450g 26.05.2018
japa2412 Renata
52 cm, 3790g 07.05.2018
moje rodinka Sofinka
47 cm, 2824g 05.05.2018

Rodily v porodnici Ústí nad Orlicí

Chystají se rodit v porodnici Ústí nad Orlicí

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Ústí nad Orlicí (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Ústí nad Orlicí?