Nemocnice Valašské Meziříčí a. s., Gynekologicko-porodní oddělení

Ve Valašském Meziříčí se uskuteční zhruba 800 porodů ročně.

Porodnice disponuje 9 pokoji, z nichž jsou dva jednolůžkové, jeden třílůžkový a zbytek dvoulůžkový.

Porodnice na svých stránkách uvádí, že je zvyklá pracovat s porodním plánem ženy - avšak je třeba jej včas konzultovat.
Během I. doby porodní je rodička na předporodním pokoji. Následně může žena využít všech dostupných relaxačních pomůcek na porodním sále-balony, žíněnky, vaky, žebřiny a samozřejmě sprchu. Každá podle toho co jí nejvíce vyhovuje.
II. a III. doba porodní se odehrává již na porodním sále, kde si rodička sama vybírá polohu porodu a zároveň zde s ní může být celou dobu přítomen její doprovod.
V této porodnici praktikují bonding.

Informace o porodním plánu naleznete na webu porodnice.

Porodnice pořádá za 500 korun poplatku předporodní kurzy. Kompletní informace a aktuální termíny naleznete zde.
Individuální prohlídku porodního sálu si objednávejte na telefonním čísle na tel. čísle 571 758 434.
Cvičení pro těhotné stojí 60 korun za lekci.

Seznam věcí, které si připravit do zavazadla do porodnice naleznete na internetu.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Valašské Meziříčí a. s., Gynekologicko-porodní oddělení?

Hodnoceno 80x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Leopold Hošek, MPA

Gynekologicko-porodnické oddělení: +420 571 758 423

Gynekologická ambulance: +420 571 758 423

Novorozenecké oddělení: +420 571 758 416

Adresa: U Nemocnice 980, Valašské Meziříčí 757 42

URL: http://nemocnicevalmez.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke.html

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Valašské Meziříčí

23.07.20

Dobrý den,
přidávám svou zkušenost s porodnicí.
Jsem po plánované sekci s následnou sterilizací. Bylo to třetí těhotenství, 3 sekce, předešlé jsem měla v Olomouci.
Musím vysmeknout poklonu. Sekce byla naplánovaná na 39tt, vše probíhalo hladce, bez problému, operaci vedl MUDr.Kratochvíl, anestezioložka úžasná. Manžel mohl být u mě a sedět mi za hlavou.
Po zákroku jsem byla svezena na standard, kde se o mě pečovalo nadstandardně.
Sestry jsou milé, starají se, s úsměvem. Miminko jsem mohla mít u sebe kdykoliv jsem chtěla.
Jsem velice příjemně překvapená, kdybych šla rodit znovu, půjdu určitě sem.
A moc děkuji.

Personál:

MUDr.Kratochvíl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jdou k sekci, tak lahev na pití s membránou, aby nemusely pít ze skleničky a brčka, je to po tom zákroku dost náročné.

10.06.20

Ráda bych touto cestou poděkovala Valmezské porodnici. Rodila sem 2.6.2020.
Jak skvělému přístupu na porodním oddělení, tak hlavně sestřičkám na šestinedělí. Sestřičky skvělé, ochotné, vždy pomohly a poradily. Díky infekci jsme museli zůstat o týden déle, ale díky pomoci a přístupu sestřiček z šestinedělí byl ten týden snesitelnější. Určitě doporučuji porodnici jak s hlediska zázemí, šikovných porodních asistentek, ochotných sestřiček a dobrých doktorů. Při dalším porodu každopádně Valašské Meziříčí.

30.04.20

Rodila jsem ke konci roku 2019. Porod proběhl dobře, por. asistentka (jméno si nepamatuji - blondýnka, dlouhé vlasy, věk cca 40let) super, paní doktorka Jakešová také. Byla jsem sice dost potrhaná a fyzicky úplně k.o. ještě asi 3 dny (a to tak, že jsem sama nemohla stát a omdlívala jsem), ale s odstupem času, to nebylo zas tak hrozné. Horší bylo moje psychické rozpoložení. Po porodu jsem trpěla silnou poporodní depresí (doteď se léčím a docházím k psychologovi) a zpětně, když nad tím přemýšlím, to začalo na novorozeneckém. Teď nechci,aby to vyznělo tak, že z toho někoho viním, jsem prostě citlivá a labilnější povaha. A prostě jsem tehdy potřebovala větší empatii, soucit, nevím, jak to popsat. Kojení nešlo (nakonec jsem to po třech týdnech vzdala, hlavně kvůli sobě), sestry na novorozeneckém se střídaly jak na běžícím páse, takže sotva jsem si na nějakou zvykla, byla rázem pryč a místo ní ne úplně příjemná nová sestra, která mi dávala najevo, jak jsem pohodlná a líná kojit. Naštěstí těch hodných tam bylo víc.
Zkrátka, cítila jsem samotu, smutek, často jsem brečela - potřebovala jsem pohlazení, asi takovou tu maminkovskou péči - o mě!
Ale abych si jen nestěžovala - měla jsem nadstandard, i když jsem ho neměla zaplacený, ale nebylo moc rodiček. Jídlo taky dobré a hlavně toaleta sprcha na pokoji. V mém stavu po porodu jsem toto opravdu ocenila, nedovedu si představit, že chodím na chodbu, popř. stojím někde frontu. Za toto palec nahoru.
Co bych doporučila, možná mít nějakého psychologa po ruce, protože si myslím, že nejsem jediná, co tohle zažívá a včasná pomoc třeba už v porodnici by mohla lecčemu zabránit.
(Jinak sestry, co si pamatuji a byly super - teď se omlouvám, bude to jen popisem - 1.- Slovenka, menší - úžasná, 2. -silnější paní, věk cca 50+ taky super. 3. - vím, že má titul Bc, mladší,asi vede kurzy nebo něco takového - velmi příjemná, hodně pomohla, abych se z toho všeho u odchodu z por. nezhroutila - DÍKY)

Personál:

MUDr. Jakešová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jestli jste citlivější povahy, jako já, doporučuji DULU - je s vámi u porodu, po porodu, poradí s kojením..nebude na všechno tak SAMA.

1748
17.01.20

S přístupem všeho personálu jsem byla maximálně spokojená. Porodní asistentka měla profesionální přístup, podporovala mě, když už jsem nemohla, se vším poradila, pomohla, včas zavolala přítele k porodu, …

Na sále už vše šlo rychle, dcera přišla brzy na svět, ošetření i šití rychle uběhlo s dcerou na hrudi, a potom jsme si ji mohli užít na pokoji na porodním, než mě zavezli na standardní pokoj.

Opět přístup dětských sestřiček na novorozeneckém i gynekologickém oddělení velmi vstřícné, se vším poradily, pomohly. Byla jsem mile překvapená a oceňuji jejich přístup k nám maminkám a za to všem jim moc děkuji. I lékařům, kteří se o nás starali během porodu i na vizitách či kontrolách.

Personál:

MUDr. Jakešová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit sestrám i doktorům, na které je možné se vždy spolehnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky a něco na zub, když přijde večer hlad. :)

04.01.20

Doporučuji! Od začátku do konce profesionální přístup, nikdo mi nic u porodu nenutil, na všem jsme se domlouvali (za mě dula netřeba, i když jsem ji původně při pročítání recenzí a výběru porodnice hodně zvažovala). Sestra při porodu celou dobu (12h) neskutečně milá a vlídná. Na oddělení šestinedělí také naprostá spokojenost, pobyli jsme si déle, zažili asi všechny směny a všichni byli skvělí, příjemní, nápomocní. (Pracuji ve službách a proto mám v pozici klienta poměrně vysoké nároky. Byla jsem opravdu velmi příjemně překvapená).

Personál:

MUDr. Anna Knápková, MUDr. Petr Kratochvíl, Michaela Jaroňová, Dis.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Chodit na předporodní kurz, hned po porodu jsem neměla kapacitu vstřebávat informace, byla jsem hrozně ráda, že jsem jako prvorodička vše věděla předem. Nejlépe investované peníze! Rady pro mě nejužitečnější: V průběhu porodu se soustředit jenom na přítomný okamžik a nic víc neřešit. Mít na paměti, že fáze novorozenec je jenom fáze, která pomine.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše oblíbené, aby vám pak nemocniční pokoj připadal spíše jako hotelový: deku, polštář, …oblíbené sladkosti (opravdu si je zasloužíte:-) a jídlo pro případ, že vám místní nesedne nebo se nebude podávat, když umíráte hlady. Sešit na poznámky, ať si nic nemusíte pamatovat (teplota miminka, kojení), špunty do uší a masku na oči, nabíječku, ručníky a osušky, hygienické potřeby.

28.07.19

Před týdnem jsem tam rodila syna. Porod byl rychlý, porodní asistentka byla výborná. Po porodu mi malého přiložili, ale už ne k prsu. Ale co se dělo na novorozeneckém, byla katastrofa. Jelikož se malý narodil 37+4, tak jsem neměla mlíko, jen mlezivo. Nikdo mi neukázal kojení, ani jak se rozkojit. Tím pádem měl pořád hlad a cpali do něj um. Malý shodil, tak jsme 3. den po porodu nemohli domů. Pak mu údajně začala stoupat žloutenka, ale to jen proto, že i když jsem ho pořád přikládala k prsu, už nic nevytáhl a byl na um. Pustili nás po týdnu s tím, že žloutenku překonal díky fotorerapii a přibral. Bylo to na palici. Nikdo Vám neukáže kojení, hned cpou um a ještě vážení, které je nesmyslné. A do propouštěcí zprávy ještě napsali, že jsem zanedbala kojení. Takže za mě ne

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a zbytečně se neptat, koukají pak na vás, jak na debila

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, košilka kalhotky a vložky piti

02.02.19

Rodila jsem ve VM v roce 2017. Byla jsem už po termínu a zbýval den do nástupu do porodnice na vyvolání. Po přejezdu do porodnice se mi porod zastavil, byla jsem otevřená na 5 cm a doktor čekal, jestli se rozjede, Po zhruba 6 hodinách mě přesvědčil, abych si nechala píchnout plodovou vodu, ale ani pak se nic nedělo a už se navalovala jedna věc na druhou. Dostala jsem oxytocin a s přestávkami jsem si mohla skočit do sprchy, jinak skákat vedle lehátka na balóně nebo ležet. Po 5 hodinách, kdy už mi kapačka kapala jednu kapku za druhou, otevřená na 10 cm a porod se nikam neposouval, rozhodl o akutním císařském řezu. Naběhlo asi 20 lidí a začali vše chystat a já přešla pár metrů na sál a po sednutí na lehátko jsem se po vysoké dávce oxitocinu kompletně roztřepala a nešlo to zastavit. Císařský řez probíhal v lokální anestezii. Všichni byli moc milí a celou dobu se mnou mluvili.
Nespokojená jsem byla až potom. Při přehazování na postel se sice paní opřela o nějakou páčku a celá postel se naklonila, že jsem málem sjela na podlahu, ale to byla ještě ta zábavná část :D
Partner je rakušan, takže ho na sál ani nepustili, že neumí česky, po vytažení mu malou dali zhruba na 5 minut a odnesli pryč, do teď nevím kam. Pak mě převezli na pokoj a jemu řekli, že už jeho práce skončila a má jet domů. Mě řekl, že jede domů a že mu řekli, že mi malou za chvíli dovezou. Já to brala jako podraz, protože raději jede za psem, než aby trávil čas s námi. Až později jsem se dozvěděla, že to měl nařízené. Malou mi mimochodem dovezli asi až po 3 hodinách.
Poté mi další 3 dny nechávali malou jen na 15 minut na kojení a zase si jí odvezli. Mě pod vlivem všeho možného nedocházelo, že bych měla chtít malou u sebe. Když už jsem se 3. den mohla celkem obstojně postavit, tak jsem si jí chtěla sama vykoupat a přebalit, ale zatím mi o tom nikdo nic neřekl. Musela jsem poprosit sestru, jestli by mi teda ukázala, jak se přebaluje a vše okolo. Naběhla s papírem, rychle odvykládala, já podepsala a ona odešla. Zase si malou později vzaly k sobě sestry. Musela jsem si pak pro ní dojít a byly jsme domluvené, že si pro ni přijde a mě už docházelo, že ji nikam dát nechci, tak jsem si ji už nechala u sebe.
Další peklo bylo kojení. Malá samozřejmě po pravidelných 3 hodinách po 15 minutách kojení nepřibírala. Proto mi byl neustále nabízen příkrm. Já odmítala. Takže jsem musela před každým a po každém kojení malou vážit. Nejprve přibrala třeba 5g, další už 10g a pak třeba 20g. Pořád to nebylo dost a nedali si pokoj s příkrmy. Malá u kojení usínala, tak mi bylo doporučeno od jedné sestry jí hladit po tváři. Další sestra mi řekla, že to je blbost, že usne dřív, že jí mám chladit studeným namočeným hadrem (to mimochodem dopadlo podchlazením na nějakých 36 stupňů). Po neustálém nabízení příkrmů a žádném vysvětlení, jak by se kojit mělo, jsem řekla jedné sestře, že si nejspíše pozvu nějakou laktační poradkyni. Na to mi sestra naštvaně odsekla, že jsou tam všechny laktační poradkyně a proč bych si měla zvát další. Po 10 minutách tedy naběhla s reklamníma letáčkama a začala mi po 3 dnech vysvětlovat teorii kojení. Já toho měla dost a rozhodla se, že v žádném případě nedopustím, aby měly pravdu s příkrmem :D celou noc jsem byla vzhůru, hodinu kojila a budila malou, pak na hodinu odpočinek a nastavený budík a přesně po 2 hodinách znova. Ráno při kontrole, měla malá o 100 g víc (normálně se prý přibírá 20g za den) a já byla propuštěna s obdivem sester, že to se tam ještě nestalo. Děkuju pěkně…

Další neštěstí byla kontrola kyčlí. Pan doktor se sestrou nepřestali mluvit a o nějakém budoucím otevření ortopedického oddělení nebo co. Pohýbal malé s nohama, aby se neřeklo a že prý vše dobre a nazdar. Při prohlídce v 6 týdnech, zjistěna displazie a naordinovaná frejkova peřinka až do 4 měsíců.

Takže sečteno podtrženo: Porod v rámci možností dobrý. Od porodu jedna velká tragédie.

30.01.19

V červenci jsem zde rodila své druhé dítě. Oba porody byly přenášené, první spontánní, druhý vyvolávaný, ale oba byly docela ok. Jen jsem prostě měla smůlu na paní doktorku. Mladá paní doktorka Hubálková, či tak nějak,se tvářila jako mistryně světa, studený namachrovaný psí čumáček........porodní asistentka byla skvělá, ostatní personál taky......co mě ale nejvíce dorazilo bylo, když na úplný závěr porodu, kdy jsem se tam svíjela v kontrakcích, paní doktorka někoho zavolala a k mému údivu přišli dva medici.......myslím si, že k tomuto by rodička měla dopředu dát souhlas. Jinak vše ok. Opravdu je to o lidech.......takže když budu rodit potřetí, klidně zase Valmez a budu doufat, že budu mít štěstí třeba na primáře :-)

08.11.18

Dobrý den, porod ve Valmezu celkem dobrý. Nelíbilo se mi ale, co tomu předcházelo. Byla jsem 41 týden, pravidelné bolesti co 4-5 min. Ještě to nebyly kontrakce, dalo se to vydržet, ale pravidelné to bylo. Bohužel po vyšetření Mudr Sekvardova vyhodnotila, že v nejbližší době neporodím a poslala mě domů. Doporučení, čekat na plodovou vodu. Za tři hodiny rychle zpátky, otevřená na 8 cm. Strašné bolesti. Transport strašný. A rychle na sál.

Personál:

Sekvardova

14.10.18

Porodnici můžu jen doporučit. Přijeli jsme v noci a hned se nás ujala milá PA Steinerová. Fakt byla super, příjemná a dodala mi hodně odvahy. Doprovázela mě celým porodem a hodně mi pomáhala a podporovala mě.
Na prvorodičku jsem měla porod docela krátký, cca 4h., takže jsem šla z příjmu rovnou na sál. Celou dobu mě kontroloval pan doktor Kratochvíl, s kterým jsem byla také spokojená. Malou mi po porodu hned dali. Akorát co mě překvapilo, že mi ji nepřiložili k prsu a vzhledem k tomu, že měla komplikace a musela být v inkubátoru, první přiložení proběhlo po 10h od porodu, naštěstí se přisála pěkně.
Pobyt na šestinedělí, byl celkem v pohodě, ale už jsem nikoho moc nezajímala, sestry vše ukázaly, já podepsala a dál už se nikdo nestaral, jestli to děláte dobře nebo ne.
Na druhou stranu, když jsem se jich zpětně zeptala, vše ochotně zodpověděly a celkově byly strašně milé a hodné. Taky mě o všem informovaly, kam berou malou na vyšetření atd. Vadil mi přístup sester, že hned musely malou dokrmovat.
V den propuštění se mě akorát zeptaly, zda si myslím , že mám dost mléka (jako prvorodička jsem hleděla jak puk :D). Kdybych měla malou doma dokrmovat, nevím jak, nikdo mi to neukázal.
Vadil mi přístup, že nečekají, až se matka pořádně rozkojí, ale pustí vás domů s tím „tady máte mlíčka a kdyžtak si kupte umělé v lékarně nashledanou“.
Co mi ještě vadilo, bylo šetření s oblečením pro mimi. Na jednu stranu si nemusíte brát svoje, že poskytnou oni, na druhou už musí šetřit vodou a když vám dojde oblečení ve skříňce, máte co dělat abyste dostala náhradní. Jako by ste za to mohla, že to dítě poblinká nebo pokadí.
Taky mě zarazilo, že místo plenky na ublinkutí, dávali pod mimi košilku, fakt vtipné :D Co se týče jídla, docela bída, prostě nemocniční klasika, takže asi tak.
Vizita chodila ráno, bohužel pokaždé jinak, takže se na ni člověk nemohl dopředu připravit, třeba s kojením. Vždy jen přišla sestra a řekla, že jde vizita. Jednou se stalo, že přišly obě najednou (chodí dětská a gynekologická), takže byly akorát zmatky. A nebo řekla, že jde dětská, takže jsem vysklékla malou a pak se kolikrát půlhodiny nic nedělo.
Celkové zhodnocení:
Porod: 100%
Oddělení šestinedělí: 75%

Personál:

MUDr. Kratochvíl, PA Steinerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek, síťované kalhotky, toaletní papír, vlastní košile - v těch jejich je vedro, zvlášť v létě.

01.06.18

Původně jsem měla rodit v Ostravě-Vítkovicích, kde mi však řekli, že po předchozím císařském řezu do rizika přirozeného porodu nejdou (jizva 2,5 mm prý je málo) a objednali mě hned na dalšího císaře. Domluvila jsem se však s panem primářem Hoškem, ten mě vyšetřil a říkal, že v tom nevidí problém. Porod byl krásný, rychlý, bez problémů, o jizvě jsem ani nevěděla. Atmosféra byla taky velmi příjemná, porodní asistentka mi dokonce nabídla i masáž břicha vonnými olejíčky. Za celou dobu jsem nenarazila na jedinou neochotnou sestru, jsou to lidé na svém místě. Mohu jedině doporučit! :)

Personál:

MUDr. Leopold Hošek, MUDr. Kopecký, PA Eva Steinerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebýt automaticky nastavená, že jsou všichni proti vám. Právě naopak - dobrá nálada je poloviční záruka úspěchu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Obvyklé věci do porodnice.

20.05.18

Před týdnem se nám ve VM porodnici narodil náš krásný a zdravý chlapeček. Mockrát děkuji za vstřícné a laskavé vedení celým porodem úžasné porodní asistentce, paní Steinerové, za a lidský a zároveň profesionální přístup panu doktoru Sekvardovi. Děkuji. Dále děkuji celému týmu porodnicko-novorozeneckého oddělení za příjemnou atmosféru na pokoji a ochotu kdykoli s čímkoli poradit a pomoci. Díky takto získané pozitivní zkušenosti jsem rozhodnutá „příště“ rodit opět ve VM porodnici. DĚKUJI.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

„Připravit“ si porodní přání, ale zároveň na nich nelpět a zůstat otevřená změnám situace, které mohou u porodu nastat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Psychickou a fyzickou oporu, ať už v osobě partnera/manžela nebo kamarádky/sestry apod.

237
23.03.18

Zkušenost s porodnici mám jen tu nejlepší. Lidský a profesionální přístup. Příjemné prostředí. Na novoreneckém nejsou sestřičky, ale andělé. Perfektní přístup k mamince i miminku. Porodní sály jsou špičkové, přístup a mít možnost doprovodu stále u sebe je top. Vlastní pokojík, nádherný a dobře vybavený. :-) A ten přístup … naprosto perfektní je slabé slovo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přibrat hodně optimismu a těšení se na miminko. S tímto personálem člověk zvládne vše.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodních vložek a kalhotek a hodně optimismu. :-)

05.03.18

Dobrý den,

chtěla bych reagovat na dvě poslední negativní recenze. V porodnici ve V.M. jsem rodila 3× a vůbec nechápu maminky, které napsaly tak negativní postoj k této porodnici. Já osobně jsem byla 3× maximálně spokojena. Kdybych rodila počtvrté, rodila bych znovu ve Valašském Meziříčí.

Chválím personál na sále a obdivuju práci sester na novorozeneckém oddělení.

U třetího dítěte se nám pobyt trošku zkomplikoval. Moje holčička měla vysokou žloutenku, a tak jsme skončily na fototerapii na novorozeneckém oddělení. (Maminka v předposlední recenzi to nějak nepochopila, že novorozenecká žloutenka není infekční a že žádné miminko nikdy nekončí na infekčním).

Sestřičky a lékař mi vše vysvětlili a krásně se o mou holčičku postarali. Byla jsem velice spokojená. Každému tuto porodnici vřele doporučuji.

Veliká chvála!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír

06.02.18

Byla jsem prvorodička a můj porod trval cca od 20:00 do 22:27. Personál si chválím, byla jsem velmi spokojena a chtěla bych poděkovat panu doktorovi Kopeckému, moc mi to ulehčil díky své komunikaci se mnou. Takže veliké díky.

Dál bych chtěla říct ,že s novorozeneckým oddělením jsem nebyla spokojena vůbec, nešlo nám kojení, syn se špatně přisával a sestry, co tam byly, ho nebyly schopny dokrmit, přitom syn mi neustále brečel hlady, ale podle nich hladový nebyl, takže za mě přístup ke své práci úplně o ničem. Pokaždé, když jsem za nimi šla na tu jejich sesternu, tak na mě koukaly vyloženě jako na de***.

No a k věci, hlavně jsem sem chtěla napsat, že jsem rodila v 17 letech, tím pádem mi nemohli syna dát jen tak domů. Jsou strašně neznalí, pochybili nejvíc, jak jen mohli. Hned po mém porodu měla nemocnice zavolat sociální pracovníci, která nás měla zkontrolovat a vypsat papír, že si syna vzít domů smím, ale že do mých 18 let budeme pod dohledem sociálky. Tohle nebyl pan primář schopný zajistit, i když to byla jeho povinnost. Se synem jsme byli v porodnici o 4 dny déle, než jsme vůbec měli, byla jsem už úplně na dně kvůli panu primáři a kvůli tomu, že nezavolal do nemocnice tu sociální pracovnici a nikdo nebyl schopný nám říct, co máme udělat pro to, aby mi syna vydali už konečně domů. Takže moji rodiče obvolávali různé porodnice, úřady a snažili se zjistit, co tedy máme dělat, abychom už mohli jít konečně domů. Všichni komu jsme řekli, že se tohle odehrává, že primář nebyl schopný plnit své povinnosti říkali, že se nikdy s ničím takovým nesetkali.Takže to moji rodiče zařídili sami a sociální pracovnice se byla podívat k nám domů, aby zjistila, jestli mám všechny věci pro miminko. Což jsem měla, takže v pořádku vypsala posudek a odeslala ho do nemocnice. A kdyby nebylo mých rodičů a nezařídili by to oni, tak bych si malého mohla vzít asi až o měsíc později v den mých 18. narozenin, když nikdo v porodnici nebyl schopný.

Takže tímto chci upozornit všechny maminky, které ještě nedosáhly plnoletosti a budou mít miminko, aby si dobře rozmyslely, jestli půjdou rodit do téhle porodnice. Já už bych tam v životě nešla. Byla jsem psychicky vydeptaná z jeho přístupu ještě několik dní po příchodu domů. A kdybych nebyla v takovém stavu, tak vám zaručuji, že bych to potáhla i k soudu. Je to nepřípustné, jak se tohle v dnešní době může vůbec stát.

2
22.12.17

Měla jsem bohužel smůlu na překotný porod na příjmu. Sice se zdálo, že personál je milý a ví, kde má slon hlavu, ale fakt jsem se zmýlila. Nepamatuji si žádné jméno, jen obličeje, které kolem mě posedávaly u počítače pokaždé, když se na příjmu mihli. Od porodních asistentek až po porodníka museli vypisovat anamnézu (počítač se jim zasekl) na 3×! Jednoduše se o „tu ženskou na lehátku“ moc nezajímali. Něco mi píchli do ruky, nevím co… samozřejmě zase žádné info. Ta ženská jim tam jen skučela a protože jim nebyla schopna rychle odpovědět, tak nahodili akorát vyšší rychlost klepání do klávesnice, jen aby to už měli. Dvakrát do mě hrábl nějaký doktor rukou jako do pytlíku s chipsama a jen podotkl svůj dojem ze stavu. Informace skoro žádné.

Po hodině trápení mi praskla voda a malému vyjela hlavička , takže se museli všichni zvednout, najít rukavice a konečně se mi věnovat. Malého mi nepřiložili, jen ukázali, podotkli, že půjde do inkubátoru kvůli šoku a já zůstala chvilku na pokoji dvě hodiny zase s asistentkama, které co 15 minut valchovaly mé břicho, jakoby to byla nějaká olympiáda. Zase žádné info, proč to dělají tak často a s takovou silou, až jsem brečela a sršela ze mě krev. Byla jsem moc ráda za dojezd do pokoje, cítila jsem se jako přejetá vagonem. Hlavně mi při každém hrábnutí a vyšetření nikdo nic nevysvětlil, prostě to udělal a myslím, že to je jen z toho důvodu, že tam manžel nebyl přítomen.

Poporodní péči jsem nějak nevnímala, měla jsem 4 dny bolesti břicha, které po 5 dnech ustály. Tři dny po porodu byla kontrola dělohy na ultrazvuku. Prášky proti bolesti mi byly nabízeny jen první dva dny, ten druhý dost nelibě s tím, že u druhorodiček jsou tyhle bolesti normální.

Péče o malého byla krkolomná, na oddělení novorozeneckého se setkáte fakt s různorodými sestrami, od milých a osvětových, až po „krabice“, které vám před nosem jsou schopny zavřít dveře, když čekáte na výsledek toho potupného vážicího systému při kojení. Setkala jsem se i s ledabylým přístupem, že pokud dítě se žloutenkou spinká, tak ho na kojení budit nebudeme a určitě ještě vydrží bez kojení (byl 4 hodiny nekrmený). Měl jít na vyšetření, kdy jsem ho honem aspoň trochu nakojila (zároveň byl na fototerapii kvůli žloutenky), jen aby byl včas na sono ledvin, které se pak nekonalo. To jsem se posléze dozvěděla, když mi místo ranního kojení na druhý den sestra syna brala s tím, že musí jít na toto vyšetření. Bylo v den propuštění, o němž jsem taky nebyla přesvědčená, protože i po té fototerapii synův stav bych hodnotila jako nic moc. Spavý, dokrmovaný, pořád žlutý. Podle primáře místního novorozeneckého oddělení vše ok. Sice syn ubral 30 dkg a přibral veliké nic, ale je ok. Byla jsem mírně řečeno v šoku. Kdybych byla prvorodička, začala bych být hodně neklidná a panikařit.

Na prohlídce u pediatričky se na mě doktorka dívala, jestli se tam náhodou nezbláznili a proč mi nevysvětlili pořádně věci okolo žloutenky a kanavitu (na ten jsem se ptala při propuštění a bylo mi řečeno, že se už nemusím starat, protože mu byl podán injekčně). Pokud tohle nevykojíme, tak za týden půjdeme na odběry. Opravdu děkuju! Mám akorát štěstí, že malý začal pěkně papat, tak nějakou naději se vyhnout infekčnímu máme. Ale sem už nikdy rodit nepůjdu a nikomu bych tuto porodnici nedoporučila.

Jídlo - čerstvé pečivo s máslem. Obědy celkem byly dobré.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka a pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ovoce/zeleninu, vodu.

10417
14.10.17

Vybavení, prostory a vše kolem naprosto super. Bohužel mám špatnou zkušenost. Byla jsem 40+1 týden těhotenství a hned mi porod začli vyvolávat, přitom mě měli poslat domů, jelikož mi voda neodtekla, ani jsem neměla žádně bolesti. Prostě strašný instatní porod. :( Už nikdy víc!!!

Personál:

Tereza Jakešová, Dáša Slezáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, tatínka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, časopisy, toaletní papír.

10.07.17

Rodila jsem v březnu roku 2017 a naprostá spokojenost. Personál byl úžasný - jak doktoři, tak i porodní asistentky. Sestřičky na porodním oddělení byly také úžasné. Nemůžu si vůbec stěžovat. Měla jsem spontánní porod, který nechali přirozeně plynout. Vůbec se ho nesnažili urychlovat všelijakými léky, takže super trpělivý přístup. Krásné nové prostředí. Sprcha, míče, žebřiny i křeslo pro tatínka na předporodním pokoji je samozřejmostí.

02.05.17

V porodnici jsem rodila v lednu 2017. Co se týče samotného porodu, tak bylo vše OK. I když jsem přenášela a strašili mě vyvoláváním. Vše se naštěstí rozběhlo přirozeně a porod byl opravdu v pohodě.

Porodní asistentka i mladá paní doktorka byly příjemné. Čili co se týče porodu, tak palec nahoru.

Ovšem na novorozeneckém jsem už tak spokojená nebyla. Nikoho tam moc nezajímáte, to, že vám nejde kojení, taky nikoho moc nezajímá, musíte chodit a dožadovat se nějaké pozornosti od sester. Když jsem se ptala na nějakou laktační poradkyni, tak mi bylo řečeno, že to jsou všechny. S přístupem sester na novorozeneckém jsem opravdu spokojená nebyla. Ještě jedna nevýhoda porodnice ve Valmezu je, že tam miminku neudělají prvotní vyšetření kyčlí a ihned jak přijedete z porodnice musíte k ortopedovi na vyšetření.

Takže když to shrnu, tak by mi v této porodnici vyhovoval ambulantní porod.

16.03.16

Pokud budu rodit podruhé, tak jediné Val. Mez. Spokojenost největší, velké DÍK patří jak na porodnímu, panu primáři Hoškovi, tak sestřičkám na novorozeneckém, kde se o nás staraly ve dne v noci. Moc děkuju za vše.

Personál:

MUDr. Hošek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velká spotřeba poporodních vložek.

09.02.16

Zkušenost s touto nemocnici je parádní, co se týče samotného porodu. Personál na porodním sále byl profesionální, hlavně co se týče porodní asistentky, která byla vážně dobrá. Bohužel si nepamatuji jméno.

Na pokojích by mohlo být alespoň rádio nebo nějaká televizka, cítíte se tam pak lépe a ne tak sama, když potřebujete přijít na jiné myšlenky. Co mi vadilo hodně, byla strava. Dostáváte opakovaně rohlík s kakaem, které mnohdy chutnalo jen jako zabarvená voda. Co se
týče hlavního oběda, bez chutí, chytla jsem i nedodělané maso, polévky ze sáčku, opravdu nic pro kojící matky.

Pak co se mi nelíbilo, ale s tím se nic dělat nedá, jsou sestry a doktoři, kteří vás a vaše miminko chodili kontrolovat a pomáhat. Pokaždé to byl někdo jiný a nešlo pomalu poznat ke komu vlastně patří. :-D Jinak bylo vše úplně v pohodě. :-)

Personál:

Primář MUDr. Hošek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry, vemte si s sebou hodně toaletního papírů, poporodní vložky, ty se dají
koupit jen u nemocnice v lékárně, jídlo, aby vám nosili z domů, něco na zabavení.

26.01.16

Profesionální, přátelský a vstřícný přístup celého personálu. Příjemné prostředí menší porodnice, oddělení i porodní sály nově zrekonstruované. Za mě velká spokojenost!

Moderní porodnice s dynamickým personálem, co víc si přát. Za mě palec nahoru! Jsem ráda, že jsem se místo v zahraničí rozhodla rodit právě zde a svěřit se do rukou pana Prim. Hoška.

Personál:

Prim. MUDr. Leopold Hosek

1
05.01.16

Před měsícem jsem zažila svůj první porod v této porodnici. Již předem jsme počítali s komplikacemi vzhledem k uložení miminka, ale všichni předvedli profesionální práci a vše dopadlo skvěle - v pořádku jsem byla já i můj syn. Porodní asistentky byly velice příjemné, se vším mi poradily, pomohly. Pan primář byl u porodu skvělý a já jsem všem vděčná za to, jak porod nejen probíhal, ale i dopadl.

Sestřičky na oddělení šestinedělí i na novorozeneckém oddělení byly moc milé a se vším ochotně pomohly a poradily.

Porodnici určitě doporučuji, příště neváhám a rodím tady zase. :)

Jako jedinou vadu vidím ve stravě - za to ale nikdo z oddělení nemůže, zamyslet by se mělo především vedení nemocnice. Čerstvé pečivo 3× denně, jídlo absolutně nevhodné pro kojící matky a večeře v 5h odpoledne… Já měla po večerech hlad a můj syn měl bolesti bříška, takže doporučuju zajistit si jídlo vlastní (kromě obědů, ty byly celkem fajn).

Personál:

Lékaři: MUDr. Leopold Hošek, MUDr. Libor Slováček,PA: Dáša Slezáková, Kateřina Ječmenová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo na ráno, svačinky a večeře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je napsáno v doporučení.

60
20.12.15

Tuhle porodnici mohu jen a jen doporučit. Rodila jsem cca před měsícem. Když mě tam přítel přivezl s tím, že začínám rodit, tak se na mě dívali sice všelijak, protože jsem měla jen slaboučké bolesti a bříško jsem taky neměla moc velké. Navíc v zimním kabátu se dá pěkně schovat.

PA mě prohlídla s tím, že se sice něco chystá, ale mohou to být jen poslíčci. Přišla doktorka a měla stejný názor. Původně mě chtěli poslat na noc domů, ale mně se moc nechtělo, protože jsem byla ten den u svého gynekologa a ten mi na monitoru zachytil už kontrakce a říkal, že se začínám otevírat. Nakonec teda v porodnici rozhodli, že si mě nechají do rána na pozorování. A ejhle. Najednou se bolesti začaly stupňovat, cca o půl 11 v noci už začalo přituhovat.

PA mi byla neustále k dispozici, radila, jak si ulevit, velice ochotná a příjemná paní. Po půlnoci mě prohlídla znovu a nestačila se divit, protože po nějakých dvou hodinách jsem se najednou otevřela na 5 cm, a to jsem byla prvorodicka. Říkala, že za chvíli jdeme na věc, volejte manžela!

O třičtvrtě na 2 ráno se nám narodil náš andíleček Danielek s váhou 3 350 g a 50 cm. Paní doktorka mě pak přišla jen zašít, o šití jsem ani nevěděla. Umrvili mi to a hned po porodu jsem mohla sedět a více méně fungovat ve všech směrech.

Na norozenecké oddělení taky chvála - velice milý, profesionální přístup, každou chvilku chodili a ptali se, jestli něco nepotřebuju, jestli se chci vyspat, tak že si malého vezmou.

Závěrem: Na tuto porodnici jsem slyšela smíšené názory, jedni doporučovali,jiní mě odrazovali. Za mě určitě 1*!

Personál:

MUDr. Jakešová, PA Eva Benáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte, že to zvládnete. Já na to vůbec nemyslela co mě čeká, nestresovala se tím, jen jsem se těšila a ono se mi to vyplatila. Zažila jsem si krásný a rychlý porod. Psychika hraje hodně velkou roli, tak se nebojte, zvládnete to!

Chystají se rodit v porodnici Valašské Meziříčí

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici