Porodnice Valašské Meziříčí

Porodnice disponuje 17 lůžky, z nichž jsou dva jednolůžkové, jeden třílůžkový a zbytek dvoulůžkový. V porodnici je veškeré standardní vybavení. Budoucí maminky mají možnost navštěvovat také zdejší předporodní kurzy.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Valašské Meziříčí a. s., Gynekologicko-porodní oddělení?

Hodnoceno 62x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Leopold Hošek, MPA

gynekologicko-porodnické oddělení: 571 758 423
gynekologická ambulance: 571 758 423
prohlídka porodních sálů: 571 758 434
novorozenecké oddělení: 571 758 416

Adresa: U Nemocnice 980, 757 42 Valašské Meziříčí

URL: http://nemocnicevalmez.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynekologicko-porodnicke.html

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Valašské Meziříčí

Anonymní
28.07.19

Před týdnem jsem tam rodila syna. Porod byl rychlý, porodní asistentka byla výborná. Po porodu mi malého přiložili, ale už ne k prsu. Ale co se dělo na novorozeneckém, byla katastrofa. Jelikož se malý narodil 37+4, tak jsem neměla mlíko, jen mlezivo. Nikdo mi neukázal kojení, ani jak se rozkojit. Tím pádem měl pořád hlad a cpali do něj um. Malý shodil, tak jsme 3. den po porodu nemohli domů. Pak mu údajně začala stoupat žloutenka, ale to jen proto, že i když jsem ho pořád přikládala k prsu, už nic nevytáhl a byl na um. Pustili nás po týdnu s tím, že žloutenku překonal díky fotorerapii a přibral. Bylo to na palici. Nikdo Vám neukáže kojení, hned cpou um a ještě vážení, které je nesmyslné. A do propouštěcí zprávy ještě napsali, že jsem zanedbala kojení. Takže za mě ne

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a zbytečně se neptat, koukají pak na vás, jak na debila

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, košilka kalhotky a vložky piti

02.02.19

Rodila jsem ve VM v roce 2017. Byla jsem už po termínu a zbýval den do nástupu do porodnice na vyvolání. Po přejezdu do porodnice se mi porod zastavil, byla jsem otevřená na 5 cm a doktor čekal, jestli se rozjede, Po zhruba 6 hodinách mě přesvědčil, abych si nechala píchnout plodovou vodu, ale ani pak se nic nedělo a už se navalovala jedna věc na druhou. Dostala jsem oxytocin a s přestávkami jsem si mohla skočit do sprchy, jinak skákat vedle lehátka na balóně nebo ležet. Po 5 hodinách, kdy už mi kapačka kapala jednu kapku za druhou, otevřená na 10 cm a porod se nikam neposouval, rozhodl o akutním císařském řezu. Naběhlo asi 20 lidí a začali vše chystat a já přešla pár metrů na sál a po sednutí na lehátko jsem se po vysoké dávce oxitocinu kompletně roztřepala a nešlo to zastavit. Císařský řez probíhal v lokální anestezii. Všichni byli moc milí a celou dobu se mnou mluvili.
Nespokojená jsem byla až potom. Při přehazování na postel se sice paní opřela o nějakou páčku a celá postel se naklonila, že jsem málem sjela na podlahu, ale to byla ještě ta zábavná část :D
Partner je rakušan, takže ho na sál ani nepustili, že neumí česky, po vytažení mu malou dali zhruba na 5 minut a odnesli pryč, do teď nevím kam. Pak mě převezli na pokoj a jemu řekli, že už jeho práce skončila a má jet domů. Mě řekl, že jede domů a že mu řekli, že mi malou za chvíli dovezou. Já to brala jako podraz, protože raději jede za psem, než aby trávil čas s námi. Až později jsem se dozvěděla, že to měl nařízené. Malou mi mimochodem dovezli asi až po 3 hodinách.
Poté mi další 3 dny nechávali malou jen na 15 minut na kojení a zase si jí odvezli. Mě pod vlivem všeho možného nedocházelo, že bych měla chtít malou u sebe. Když už jsem se 3. den mohla celkem obstojně postavit, tak jsem si jí chtěla sama vykoupat a přebalit, ale zatím mi o tom nikdo nic neřekl. Musela jsem poprosit sestru, jestli by mi teda ukázala, jak se přebaluje a vše okolo. Naběhla s papírem, rychle odvykládala, já podepsala a ona odešla. Zase si malou později vzaly k sobě sestry. Musela jsem si pak pro ní dojít a byly jsme domluvené, že si pro ni přijde a mě už docházelo, že ji nikam dát nechci, tak jsem si ji už nechala u sebe.
Další peklo bylo kojení. Malá samozřejmě po pravidelných 3 hodinách po 15 minutách kojení nepřibírala. Proto mi byl neustále nabízen příkrm. Já odmítala. Takže jsem musela před každým a po každém kojení malou vážit. Nejprve přibrala třeba 5g, další už 10g a pak třeba 20g. Pořád to nebylo dost a nedali si pokoj s příkrmy. Malá u kojení usínala, tak mi bylo doporučeno od jedné sestry jí hladit po tváři. Další sestra mi řekla, že to je blbost, že usne dřív, že jí mám chladit studeným namočeným hadrem (to mimochodem dopadlo podchlazením na nějakých 36 stupňů). Po neustálém nabízení příkrmů a žádném vysvětlení, jak by se kojit mělo, jsem řekla jedné sestře, že si nejspíše pozvu nějakou laktační poradkyni. Na to mi sestra naštvaně odsekla, že jsou tam všechny laktační poradkyně a proč bych si měla zvát další. Po 10 minutách tedy naběhla s reklamníma letáčkama a začala mi po 3 dnech vysvětlovat teorii kojení. Já toho měla dost a rozhodla se, že v žádném případě nedopustím, aby měly pravdu s příkrmem :D celou noc jsem byla vzhůru, hodinu kojila a budila malou, pak na hodinu odpočinek a nastavený budík a přesně po 2 hodinách znova. Ráno při kontrole, měla malá o 100 g víc (normálně se prý přibírá 20g za den) a já byla propuštěna s obdivem sester, že to se tam ještě nestalo. Děkuju pěkně…

Další neštěstí byla kontrola kyčlí. Pan doktor se sestrou nepřestali mluvit a o nějakém budoucím otevření ortopedického oddělení nebo co. Pohýbal malé s nohama, aby se neřeklo a že prý vše dobre a nazdar. Při prohlídce v 6 týdnech, zjistěna displazie a naordinovaná frejkova peřinka až do 4 měsíců.

Takže sečteno podtrženo: Porod v rámci možností dobrý. Od porodu jedna velká tragédie.

Anonymní
30.01.19

V červenci jsem zde rodila své druhé dítě. Oba porody byly přenášené, první spontánní, druhý vyvolávaný, ale oba byly docela ok. Jen jsem prostě měla smůlu na paní doktorku. Mladá paní doktorka Hubálková, či tak nějak,se tvářila jako mistryně světa, studený namachrovaný psí čumáček........porodní asistentka byla skvělá, ostatní personál taky......co mě ale nejvíce dorazilo bylo, když na úplný závěr porodu, kdy jsem se tam svíjela v kontrakcích, paní doktorka někoho zavolala a k mému údivu přišli dva medici.......myslím si, že k tomuto by rodička měla dopředu dát souhlas. Jinak vše ok. Opravdu je to o lidech.......takže když budu rodit potřetí, klidně zase Valmez a budu doufat, že budu mít štěstí třeba na primáře :-)

Anonymní
08.11.18

Dobrý den, porod ve Valmezu celkem dobrý. Nelíbilo se mi ale, co tomu předcházelo. Byla jsem 41 týden, pravidelné bolesti co 4-5 min. Ještě to nebyly kontrakce, dalo se to vydržet, ale pravidelné to bylo. Bohužel po vyšetření Mudr Sekvardova vyhodnotila, že v nejbližší době neporodím a poslala mě domů. Doporučení, čekat na plodovou vodu. Za tři hodiny rychle zpátky, otevřená na 8 cm. Strašné bolesti. Transport strašný. A rychle na sál.

Personál:

Sekvardova

Anonymní
14.10.18

Porodnici můžu jen doporučit. Přijeli jsme v noci a hned se nás ujala milá PA Steinerová. Fakt byla super, příjemná a dodala mi hodně odvahy. Doprovázela mě celým porodem a hodně mi pomáhala a podporovala mě.
Na prvorodičku jsem měla porod docela krátký, cca 4h., takže jsem šla z příjmu rovnou na sál. Celou dobu mě kontroloval pan doktor Kratochvíl, s kterým jsem byla také spokojená. Malou mi po porodu hned dali. Akorát co mě překvapilo, že mi ji nepřiložili k prsu a vzhledem k tomu, že měla komplikace a musela být v inkubátoru, první přiložení proběhlo po 10h od porodu, naštěstí se přisála pěkně.
Pobyt na šestinedělí, byl celkem v pohodě, ale už jsem nikoho moc nezajímala, sestry vše ukázaly, já podepsala a dál už se nikdo nestaral, jestli to děláte dobře nebo ne.
Na druhou stranu, když jsem se jich zpětně zeptala, vše ochotně zodpověděly a celkově byly strašně milé a hodné. Taky mě o všem informovaly, kam berou malou na vyšetření atd. Vadil mi přístup sester, že hned musely malou dokrmovat.
V den propuštění se mě akorát zeptaly, zda si myslím , že mám dost mléka (jako prvorodička jsem hleděla jak puk :D). Kdybych měla malou doma dokrmovat, nevím jak, nikdo mi to neukázal.
Vadil mi přístup, že nečekají, až se matka pořádně rozkojí, ale pustí vás domů s tím „tady máte mlíčka a kdyžtak si kupte umělé v lékarně nashledanou“.
Co mi ještě vadilo, bylo šetření s oblečením pro mimi. Na jednu stranu si nemusíte brát svoje, že poskytnou oni, na druhou už musí šetřit vodou a když vám dojde oblečení ve skříňce, máte co dělat abyste dostala náhradní. Jako by ste za to mohla, že to dítě poblinká nebo pokadí.
Taky mě zarazilo, že místo plenky na ublinkutí, dávali pod mimi košilku, fakt vtipné :D Co se týče jídla, docela bída, prostě nemocniční klasika, takže asi tak.
Vizita chodila ráno, bohužel pokaždé jinak, takže se na ni člověk nemohl dopředu připravit, třeba s kojením. Vždy jen přišla sestra a řekla, že jde vizita. Jednou se stalo, že přišly obě najednou (chodí dětská a gynekologická), takže byly akorát zmatky. A nebo řekla, že jde dětská, takže jsem vysklékla malou a pak se kolikrát půlhodiny nic nedělo.
Celkové zhodnocení:
Porod: 100%
Oddělení šestinedělí: 75%

Personál:

MUDr. Kratochvíl, PA Steinerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek, síťované kalhotky, toaletní papír, vlastní košile - v těch jejich je vedro, zvlášť v létě.

Anonymní
01.06.18

Původně jsem měla rodit v Ostravě-Vítkovicích, kde mi však řekli, že po předchozím císařském řezu do rizika přirozeného porodu nejdou (jizva 2,5 mm prý je málo) a objednali mě hned na dalšího císaře. Domluvila jsem se však s panem primářem Hoškem, ten mě vyšetřil a říkal, že v tom nevidí problém. Porod byl krásný, rychlý, bez problémů, o jizvě jsem ani nevěděla. Atmosféra byla taky velmi příjemná, porodní asistentka mi dokonce nabídla i masáž břicha vonnými olejíčky. Za celou dobu jsem nenarazila na jedinou neochotnou sestru, jsou to lidé na svém místě. Mohu jedině doporučit! :)

Personál:

MUDr. Leopold Hošek, MUDr. Kopecký, PA Eva Steinerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebýt automaticky nastavená, že jsou všichni proti vám. Právě naopak - dobrá nálada je poloviční záruka úspěchu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Obvyklé věci do porodnice.

Anonymní
20.05.18

Před týdnem se nám ve VM porodnici narodil náš krásný a zdravý chlapeček. Mockrát děkuji za vstřícné a laskavé vedení celým porodem úžasné porodní asistentce, paní Steinerové, za a lidský a zároveň profesionální přístup panu doktoru Sekvardovi. Děkuji. Dále děkuji celému týmu porodnicko-novorozeneckého oddělení za příjemnou atmosféru na pokoji a ochotu kdykoli s čímkoli poradit a pomoci. Díky takto získané pozitivní zkušenosti jsem rozhodnutá „příště“ rodit opět ve VM porodnici. DĚKUJI.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

„Připravit“ si porodní přání, ale zároveň na nich nelpět a zůstat otevřená změnám situace, které mohou u porodu nastat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Psychickou a fyzickou oporu, ať už v osobě partnera/manžela nebo kamarádky/sestry apod.

23.03.18

Zkušenost s porodnici mám jen tu nejlepší. Lidský a profesionální přístup. Příjemné prostředí. Na novoreneckém nejsou sestřičky, ale andělé. Perfektní přístup k mamince i miminku. Porodní sály jsou špičkové, přístup a mít možnost doprovodu stále u sebe je top. Vlastní pokojík, nádherný a dobře vybavený. :-) A ten přístup … naprosto perfektní je slabé slovo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přibrat hodně optimismu a těšení se na miminko. S tímto personálem člověk zvládne vše.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodních vložek a kalhotek a hodně optimismu. :-)

Anonymní
05.03.18

Dobrý den,

chtěla bych reagovat na dvě poslední negativní recenze. V porodnici ve V.M. jsem rodila 3× a vůbec nechápu maminky, které napsaly tak negativní postoj k této porodnici. Já osobně jsem byla 3× maximálně spokojena. Kdybych rodila počtvrté, rodila bych znovu ve Valašském Meziříčí.

Chválím personál na sále a obdivuju práci sester na novorozeneckém oddělení.

U třetího dítěte se nám pobyt trošku zkomplikoval. Moje holčička měla vysokou žloutenku, a tak jsme skončily na fototerapii na novorozeneckém oddělení. (Maminka v předposlední recenzi to nějak nepochopila, že novorozenecká žloutenka není infekční a že žádné miminko nikdy nekončí na infekčním).

Sestřičky a lékař mi vše vysvětlili a krásně se o mou holčičku postarali. Byla jsem velice spokojená. Každému tuto porodnici vřele doporučuji.

Veliká chvála!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír

Anonymní
06.02.18

Byla jsem prvorodička a můj porod trval cca od 20:00 do 22:27. Personál si chválím, byla jsem velmi spokojena a chtěla bych poděkovat panu doktorovi Kopeckému, moc mi to ulehčil díky své komunikaci se mnou. Takže veliké díky.

Dál bych chtěla říct ,že s novorozeneckým oddělením jsem nebyla spokojena vůbec, nešlo nám kojení, syn se špatně přisával a sestry, co tam byly, ho nebyly schopny dokrmit, přitom syn mi neustále brečel hlady, ale podle nich hladový nebyl, takže za mě přístup ke své práci úplně o ničem. Pokaždé, když jsem za nimi šla na tu jejich sesternu, tak na mě koukaly vyloženě jako na de***.

No a k věci, hlavně jsem sem chtěla napsat, že jsem rodila v 17 letech, tím pádem mi nemohli syna dát jen tak domů. Jsou strašně neznalí, pochybili nejvíc, jak jen mohli. Hned po mém porodu měla nemocnice zavolat sociální pracovníci, která nás měla zkontrolovat a vypsat papír, že si syna vzít domů smím, ale že do mých 18 let budeme pod dohledem sociálky. Tohle nebyl pan primář schopný zajistit, i když to byla jeho povinnost. Se synem jsme byli v porodnici o 4 dny déle, než jsme vůbec měli, byla jsem už úplně na dně kvůli panu primáři a kvůli tomu, že nezavolal do nemocnice tu sociální pracovnici a nikdo nebyl schopný nám říct, co máme udělat pro to, aby mi syna vydali už konečně domů. Takže moji rodiče obvolávali různé porodnice, úřady a snažili se zjistit, co tedy máme dělat, abychom už mohli jít konečně domů. Všichni komu jsme řekli, že se tohle odehrává, že primář nebyl schopný plnit své povinnosti říkali, že se nikdy s ničím takovým nesetkali.Takže to moji rodiče zařídili sami a sociální pracovnice se byla podívat k nám domů, aby zjistila, jestli mám všechny věci pro miminko. Což jsem měla, takže v pořádku vypsala posudek a odeslala ho do nemocnice. A kdyby nebylo mých rodičů a nezařídili by to oni, tak bych si malého mohla vzít asi až o měsíc později v den mých 18. narozenin, když nikdo v porodnici nebyl schopný.

Takže tímto chci upozornit všechny maminky, které ještě nedosáhly plnoletosti a budou mít miminko, aby si dobře rozmyslely, jestli půjdou rodit do téhle porodnice. Já už bych tam v životě nešla. Byla jsem psychicky vydeptaná z jeho přístupu ještě několik dní po příchodu domů. A kdybych nebyla v takovém stavu, tak vám zaručuji, že bych to potáhla i k soudu. Je to nepřípustné, jak se tohle v dnešní době může vůbec stát.

22.12.17

Měla jsem bohužel smůlu na překotný porod na příjmu. Sice se zdálo, že personál je milý a ví, kde má slon hlavu, ale fakt jsem se zmýlila. Nepamatuji si žádné jméno, jen obličeje, které kolem mě posedávaly u počítače pokaždé, když se na příjmu mihli. Od porodních asistentek až po porodníka museli vypisovat anamnézu (počítač se jim zasekl) na 3×! Jednoduše se o „tu ženskou na lehátku“ moc nezajímali. Něco mi píchli do ruky, nevím co… samozřejmě zase žádné info. Ta ženská jim tam jen skučela a protože jim nebyla schopna rychle odpovědět, tak nahodili akorát vyšší rychlost klepání do klávesnice, jen aby to už měli. Dvakrát do mě hrábl nějaký doktor rukou jako do pytlíku s chipsama a jen podotkl svůj dojem ze stavu. Informace skoro žádné.

Po hodině trápení mi praskla voda a malému vyjela hlavička , takže se museli všichni zvednout, najít rukavice a konečně se mi věnovat. Malého mi nepřiložili, jen ukázali, podotkli, že půjde do inkubátoru kvůli šoku a já zůstala chvilku na pokoji dvě hodiny zase s asistentkama, které co 15 minut valchovaly mé břicho, jakoby to byla nějaká olympiáda. Zase žádné info, proč to dělají tak často a s takovou silou, až jsem brečela a sršela ze mě krev. Byla jsem moc ráda za dojezd do pokoje, cítila jsem se jako přejetá vagonem. Hlavně mi při každém hrábnutí a vyšetření nikdo nic nevysvětlil, prostě to udělal a myslím, že to je jen z toho důvodu, že tam manžel nebyl přítomen.

Poporodní péči jsem nějak nevnímala, měla jsem 4 dny bolesti břicha, které po 5 dnech ustály. Tři dny po porodu byla kontrola dělohy na ultrazvuku. Prášky proti bolesti mi byly nabízeny jen první dva dny, ten druhý dost nelibě s tím, že u druhorodiček jsou tyhle bolesti normální.

Péče o malého byla krkolomná, na oddělení novorozeneckého se setkáte fakt s různorodými sestrami, od milých a osvětových, až po „krabice“, které vám před nosem jsou schopny zavřít dveře, když čekáte na výsledek toho potupného vážicího systému při kojení. Setkala jsem se i s ledabylým přístupem, že pokud dítě se žloutenkou spinká, tak ho na kojení budit nebudeme a určitě ještě vydrží bez kojení (byl 4 hodiny nekrmený). Měl jít na vyšetření, kdy jsem ho honem aspoň trochu nakojila (zároveň byl na fototerapii kvůli žloutenky), jen aby byl včas na sono ledvin, které se pak nekonalo. To jsem se posléze dozvěděla, když mi místo ranního kojení na druhý den sestra syna brala s tím, že musí jít na toto vyšetření. Bylo v den propuštění, o němž jsem taky nebyla přesvědčená, protože i po té fototerapii synův stav bych hodnotila jako nic moc. Spavý, dokrmovaný, pořád žlutý. Podle primáře místního novorozeneckého oddělení vše ok. Sice syn ubral 30 dkg a přibral veliké nic, ale je ok. Byla jsem mírně řečeno v šoku. Kdybych byla prvorodička, začala bych být hodně neklidná a panikařit.

Na prohlídce u pediatričky se na mě doktorka dívala, jestli se tam náhodou nezbláznili a proč mi nevysvětlili pořádně věci okolo žloutenky a kanavitu (na ten jsem se ptala při propuštění a bylo mi řečeno, že se už nemusím starat, protože mu byl podán injekčně). Pokud tohle nevykojíme, tak za týden půjdeme na odběry. Opravdu děkuju! Mám akorát štěstí, že malý začal pěkně papat, tak nějakou naději se vyhnout infekčnímu máme. Ale sem už nikdy rodit nepůjdu a nikomu bych tuto porodnici nedoporučila.

Jídlo - čerstvé pečivo s máslem. Obědy celkem byly dobré.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka a pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ovoce/zeleninu, vodu.

14.10.17

Vybavení, prostory a vše kolem naprosto super. Bohužel mám špatnou zkušenost. Byla jsem 40+1 týden těhotenství a hned mi porod začli vyvolávat, přitom mě měli poslat domů, jelikož mi voda neodtekla, ani jsem neměla žádně bolesti. Prostě strašný instatní porod. :( Už nikdy víc!!!

Personál:

Tereza Jakešová, Dáša Slezáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, tatínka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, časopisy, toaletní papír.

10.07.17

Rodila jsem v březnu roku 2017 a naprostá spokojenost. Personál byl úžasný - jak doktoři, tak i porodní asistentky. Sestřičky na porodním oddělení byly také úžasné. Nemůžu si vůbec stěžovat. Měla jsem spontánní porod, který nechali přirozeně plynout. Vůbec se ho nesnažili urychlovat všelijakými léky, takže super trpělivý přístup. Krásné nové prostředí. Sprcha, míče, žebřiny i křeslo pro tatínka na předporodním pokoji je samozřejmostí.

Anonymní
02.05.17

V porodnici jsem rodila v lednu 2017. Co se týče samotného porodu, tak bylo vše OK. I když jsem přenášela a strašili mě vyvoláváním. Vše se naštěstí rozběhlo přirozeně a porod byl opravdu v pohodě.

Porodní asistentka i mladá paní doktorka byly příjemné. Čili co se týče porodu, tak palec nahoru.

Ovšem na novorozeneckém jsem už tak spokojená nebyla. Nikoho tam moc nezajímáte, to, že vám nejde kojení, taky nikoho moc nezajímá, musíte chodit a dožadovat se nějaké pozornosti od sester. Když jsem se ptala na nějakou laktační poradkyni, tak mi bylo řečeno, že to jsou všechny. S přístupem sester na novorozeneckém jsem opravdu spokojená nebyla. Ještě jedna nevýhoda porodnice ve Valmezu je, že tam miminku neudělají prvotní vyšetření kyčlí a ihned jak přijedete z porodnice musíte k ortopedovi na vyšetření.

Takže když to shrnu, tak by mi v této porodnici vyhovoval ambulantní porod.

16.03.16

Pokud budu rodit podruhé, tak jediné Val. Mez. Spokojenost největší, velké DÍK patří jak na porodnímu, panu primáři Hoškovi, tak sestřičkám na novorozeneckém, kde se o nás staraly ve dne v noci. Moc děkuju za vše.

Personál:

MUDr. Hošek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velká spotřeba poporodních vložek.

09.02.16

Zkušenost s touto nemocnici je parádní, co se týče samotného porodu. Personál na porodním sále byl profesionální, hlavně co se týče porodní asistentky, která byla vážně dobrá. Bohužel si nepamatuji jméno.

Na pokojích by mohlo být alespoň rádio nebo nějaká televizka, cítíte se tam pak lépe a ne tak sama, když potřebujete přijít na jiné myšlenky. Co mi vadilo hodně, byla strava. Dostáváte opakovaně rohlík s kakaem, které mnohdy chutnalo jen jako zabarvená voda. Co se
týče hlavního oběda, bez chutí, chytla jsem i nedodělané maso, polévky ze sáčku, opravdu nic pro kojící matky.

Pak co se mi nelíbilo, ale s tím se nic dělat nedá, jsou sestry a doktoři, kteří vás a vaše miminko chodili kontrolovat a pomáhat. Pokaždé to byl někdo jiný a nešlo pomalu poznat ke komu vlastně patří. :-D Jinak bylo vše úplně v pohodě. :-)

Personál:

Primář MUDr. Hošek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry, vemte si s sebou hodně toaletního papírů, poporodní vložky, ty se dají
koupit jen u nemocnice v lékárně, jídlo, aby vám nosili z domů, něco na zabavení.

26.01.16

Profesionální, přátelský a vstřícný přístup celého personálu. Příjemné prostředí menší porodnice, oddělení i porodní sály nově zrekonstruované. Za mě velká spokojenost!

Moderní porodnice s dynamickým personálem, co víc si přát. Za mě palec nahoru! Jsem ráda, že jsem se místo v zahraničí rozhodla rodit právě zde a svěřit se do rukou pana Prim. Hoška.

Personál:

Prim. MUDr. Leopold Hosek

05.01.16

Před měsícem jsem zažila svůj první porod v této porodnici. Již předem jsme počítali s komplikacemi vzhledem k uložení miminka, ale všichni předvedli profesionální práci a vše dopadlo skvěle - v pořádku jsem byla já i můj syn. Porodní asistentky byly velice příjemné, se vším mi poradily, pomohly. Pan primář byl u porodu skvělý a já jsem všem vděčná za to, jak porod nejen probíhal, ale i dopadl.

Sestřičky na oddělení šestinedělí i na novorozeneckém oddělení byly moc milé a se vším ochotně pomohly a poradily.

Porodnici určitě doporučuji, příště neváhám a rodím tady zase. :)

Jako jedinou vadu vidím ve stravě - za to ale nikdo z oddělení nemůže, zamyslet by se mělo především vedení nemocnice. Čerstvé pečivo 3× denně, jídlo absolutně nevhodné pro kojící matky a večeře v 5h odpoledne… Já měla po večerech hlad a můj syn měl bolesti bříška, takže doporučuju zajistit si jídlo vlastní (kromě obědů, ty byly celkem fajn).

Personál:

Lékaři: MUDr. Leopold Hošek, MUDr. Libor Slováček,PA: Dáša Slezáková, Kateřina Ječmenová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo na ráno, svačinky a večeře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je napsáno v doporučení.

20.12.15

Tuhle porodnici mohu jen a jen doporučit. Rodila jsem cca před měsícem. Když mě tam přítel přivezl s tím, že začínám rodit, tak se na mě dívali sice všelijak, protože jsem měla jen slaboučké bolesti a bříško jsem taky neměla moc velké. Navíc v zimním kabátu se dá pěkně schovat.

PA mě prohlídla s tím, že se sice něco chystá, ale mohou to být jen poslíčci. Přišla doktorka a měla stejný názor. Původně mě chtěli poslat na noc domů, ale mně se moc nechtělo, protože jsem byla ten den u svého gynekologa a ten mi na monitoru zachytil už kontrakce a říkal, že se začínám otevírat. Nakonec teda v porodnici rozhodli, že si mě nechají do rána na pozorování. A ejhle. Najednou se bolesti začaly stupňovat, cca o půl 11 v noci už začalo přituhovat.

PA mi byla neustále k dispozici, radila, jak si ulevit, velice ochotná a příjemná paní. Po půlnoci mě prohlídla znovu a nestačila se divit, protože po nějakých dvou hodinách jsem se najednou otevřela na 5 cm, a to jsem byla prvorodicka. Říkala, že za chvíli jdeme na věc, volejte manžela!

O třičtvrtě na 2 ráno se nám narodil náš andíleček Danielek s váhou 3 350 g a 50 cm. Paní doktorka mě pak přišla jen zašít, o šití jsem ani nevěděla. Umrvili mi to a hned po porodu jsem mohla sedět a více méně fungovat ve všech směrech.

Na norozenecké oddělení taky chvála - velice milý, profesionální přístup, každou chvilku chodili a ptali se, jestli něco nepotřebuju, jestli se chci vyspat, tak že si malého vezmou.

Závěrem: Na tuto porodnici jsem slyšela smíšené názory, jedni doporučovali,jiní mě odrazovali. Za mě určitě 1*!

Personál:

MUDr. Jakešová, PA Eva Benáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte, že to zvládnete. Já na to vůbec nemyslela co mě čeká, nestresovala se tím, jen jsem se těšila a ono se mi to vyplatila. Zažila jsem si krásný a rychlý porod. Psychika hraje hodně velkou roli, tak se nebojte, zvládnete to!

10.12.15

Pozitiva:

 • paní doktorka úžasná, empatická, vše mi vysvětlila, pečlivá (bála jsem se o miminko, takže radši 2× vyšetřit než něco zanedbat)
 • porodní asistentka mladá kočka, dávala mi jasné pokyny, porod vedla super, nezvyšovala hlas, když jsem něco dělala špatně
 • chtěla jsem použít u porodu Dianatal gel, který jsem měla s sebou - neměli s tím žádnou zkušenost, jiná PA to odmítla, ale nakonec moje PA si o tom rychle přečetla info a použila bez problémů (přišlo mi, že jí to dokonce zajímalo, o co jde)
 • (menší) šití bez nástřihu jsem vůbec necítila
 • krásný pokoj před porodem jen pro mě hned vedle porodního sálu, plno pomůcek na ulevení bolesti (mně ji teda jen zhoršovaly, tak jsem na to kašlala)
 • dobré porodní lehátko (sedátko) na porodním sálu - byla jsem v mírném polosedu, nohy si držela pokrčené sama
 • novorozenecké sestřičky milé, ale příliš se nezajímaly, zda jako prvorodička se o miminko starám správně - vysvětlily a pak už se nezajímaly (mně to vyhovovalo, ale někdo to může vnímat jako negativum)
 • miminko jsem měla na pokoji ihned, když jsem si o něj řekla
 • propuštění za 72 hodin, pokud začne miminko přibírat (já odcházela v neděli)
 • vlastní příslušenství na pokoji
 • neměli jsme vybrané jméno, nechali nás ho vyplnit až po porodu
 • oblečení a kosmetika pro mimi k dispozici

Negativa:

 • chvíli po porodu chtěli miminko odnést na novorozenecké, protože měli ten den enormní počet porodů a potřebovali, abych ze sálu odešla (na poporodním pokoji, kam mě odlifrovali, mi ho nechtěli nechat, že by nebylo pod kontrolou) - sotva jsme si ho stihli vyfotit, o bondingu nemůže být řeč (já jsem tedy byla tak vyčerpaná, že mi to zas až tak nevadilo)
 • jídlo pro kojící matky - výsměch (ze 4 chodů denně byl 3× rohlík každý den, samozřejmě čerstvý)

Celkově jsem byla velmi spokojená, dokonce překvapená, jak mladý personál u mého porodu byl a jak byli všichni super. Podotýkám, že jsem neměla porodní plán, věřím prostě doktorům. Oni jsou odborníci ne já a myslím, že vlastně personál byl rád, že ho nemám. Ale ptali se.

Personál:

MUDr. Jakešová, PA Žilinská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou tatínka - nechtěla jsem ho za žádnou cenu u porodu a nakonec tam byl a já za něj byla vděčná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatečné množství velkých poporodních vložek - dají vám jen jen nahoře u porodního sálu - na novorozeneckém ne.

Anonymní
27.10.15

V této porodnici jsem rodila své první dítě před třemi lety. Měla jsem přijít v den mého termínu porodu do poradny s tím, že mě pravděpodobně hospitalizují, protože dcera byla hodně velká a podle ozev už jí nebylo moc dobře. Naneštěstí k tomu jsem měla anginu s vyššími horečkami a brala atb, ale sestřička mi řekla, ať přijdu hned v 8 ráno, že mě vezme co nejdřív. Jenže právě ten den od šesti ráno mi začaly kontrakce. V 8 jsem podle domluvy dorazila do poradny, ale udělali mi jen ozvy, kde už byly vidět kontrakce co pět minut, ale posadili mě do čekárny.

V 10 jsem už měla kontrakce co 3 minuty a stále seděla i s horečkami v čekárně. V 11 mě vzali na ambulanci, kde mě paní doktorka vyšetřila a řekla, že mě samozřejmě hned přijmou, protože porod už běží, tak ať jdu ještě do čekárny a počkám, až mě zavolají na příjem. Pak šly PA na oběd a já jsem stále čekala na nepohodlné židli na chodbě. Ve 13 hodin mě konečně přijali a mohli jsme jít s manželem na pokoj.

Do devíti hodin do večera jsem byla otevřená stále jen na 3 cm, přestože kontrakce už byly minutu až dvě a hodně silné. Když jsem PA řekla, že má být miminko větší, tak se jen podívala na mě a na manžela (já jsem hodně malé postavy) a zasmála se, že my dva budeme mít tak max 3,5 kg dítě. Z toho jsem pochopila, že vůbec nečetla mé dokumenty, kde bylo i varování o předběžně vypočítaném nepoměru hlavičky a pánve.

V těch 9 večer mi začali dávat oxytocin, a to začaly naprosto šílené bolesti prakticky každou minutu. PA mi neustále nařizovala různé polohy, které bolely ještě víc, jenže jí připadaly lepší, aby miminko mohlo prolézt. Až okolo jedné hodiny ráno, kdy už jsem úplně šílená bolestí prakticky nic nevnímala a znám spíše z vyprávění manžela, přemluvila jedna PA druhou, aby zavolaly lékaře.

Po 4 hodinách s oxytocinem jsem byla stále jen na 3 cm a MUDr. Sekvard bez rozmýšlení rozhodl, že bude císař. Na to začala mít dotyčná PA, která mé trápení neustále prodlužovala, spoustu řečí, že by chtěl rodit každý císařem, a co je to za šílenou vymoženost a snažila se všemožně protáhnout vyplňování nějakých papírů. Po provedení císařského řezu mi doktor Sekvard řekl, že má dcera větší hlavičku, celkově velkou hmotnost a ještě byla špatně otočená, takže porod ani náhodou nemohl proběhnout přirozeně.

Na oddělení to nebylo špatné, vadil mi jen systém vizit, který byl zbytečně stresující. První byla většinou docela rychlá ženská vizita, ta by byla bez problémů, ale na to následovala vizita novorozenecká, kterou nám často nahlásili, že už je na cestě, museli jsme přestat kojit, vysvléct mimča a pak se někdy i půl hodiny nic nedělo. Jednou přišli až po tři čtvrtě hodině a miminkům potom rovnou dávali stříkačkou nějaký příkrm, aby nebrečely hlady. Prostě naprosto zbytečné a pro matky i děti stresující formality. To by nemohli prostě obejít to oddělení ještě jednou a projít ty matky, které kojily? Nebo alespoň nehlásit příchod vizity zbytečně předem a prostě chvilku počkat v každém pokoji, než se mimča vysvlečou.

No a k tomu všemu mi ještě vadily hloupé řeči uklízečky pokaždé, když jsem nesnědla oběd do dvaceti minut, kdy mi ho donesli, a nemohla to uklidit. Měla očividně představu, že tam jsme na dovolené a celý den nic neděláme, jenže prvorodičkám prostě zabere nějaký čas přebalování, převlékání i kojení.

Sestřičky z novorozeneckého byly moc hodné, a přestože měly v té době na starost hodně miminek, opravdu se snažily a taky mi pomohly s kojením. Ale sestry z gynekologie moc příjemné nebyly. Dvě se mě snažily po císaři postavit na nohy už ten den večer, přestože jim lékař při vizitě výslovně řekl, že s tím mají počkat do rána, protože to byl komplikovaný císař a bude to hodně bolet. Jenže ony tvrdily, že tam mají hodně žen po císaři a nemůžou kolem každé běhat, tak že to prostě musím zkusit. Když jsem se od bolesti málem složila už po pár krocích, tak na mě vyjely, že to snad není žádná hrůza udělat pár kroků a že jim akorát přidělávám práci … Druhý den ráno už to přitom šlo o dost lépe a bez problémů.

Personál:

MUDr. Sekvard

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hodně sil.

17.10.15

Ve Valašskem Meziříčí jsem rodila dvakrát a pokaždé jsem byla nadmíru spokojena. Veškerý personál suprový, s lidským přístupem a humorem.

První dceru jsem rodila 2011 akutním císařem, operace bez komplikací, rychle zahojení, kojení bez problémů.

Druhou dceru jsem porodila před třemi dny spontánně, opět bez komplikací. Nechodila jsem na žádné předporodní kurzy, sestřička vám přesně řekne, co máte dělat v danou chvíli a porod jede jak po másle.

Píšu to proto, kdo je po císaři a chce rodit přirozeně, zde to lékaři vysloveně podporují, nebojte se! Za mě porodnici vřele doporučují.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky pro tatínka. Ovoce, mléčné výrobky nebo něco, co vám po porodu pomůže na „velkou“. Strava jako v každé nemocnici nic moc.

02.10.15

Zkušenost mám jak s porodnicí, tak i s gynekologickým oddělením, tak napíšu o obou. Na gynekologickém oddělení jsem strávila 3 týdny a neměla jsem problém s žádným z doktorů ani sestřiček. Všichni tam byli velice milí a vstřícní. Po týdnu jsem si se sestřičkami povídala jak se starými známými. :D

Při porodu jsem zde strávila pouze zhruba hodinu. Přijela jsem již s kontrakcemi po 3 minutách a za hodinu byla malá venku. Nejvíc mi pomohl úžasný přístup PA Renči Balášové, která je neskutečně hodná osoba a udělá vše pro to, aby vám pomohla ulevit od bolestí.

S panem doktorem jsem se setkala vlastně až po porodu. :D Měl nějaký případ na gyn. ambulanci a než přišel, tak už jsem byla na sále a malá byla skoro venku (měla jsem velmi rychlý porod). Takže pan doktor pouze dohlédl na odchod placenty a poté mě zašil (což sice bolelo jak čert, ale myslím, že to asi bezbolestně nejde). Opravdu přístup úžasný. Jinak mají krásné porodní pokoje, každý má vlastní sprchu a záchod a jsou jen pár kroků od porodního sálu, což také oceňuji.

Na poporodním/novorozeneckém si taky na nic nemůžu stěžovat. Sestřičky moc milé, ochotné a hodné, všichni doktoři, co tam byli, také. I když jsem byla na dvoulůžkovém pokoji, vůbec mi to nevadilo, měla jsem fajn spolubydlící. :) Za mě zážitek z porodnice na jedničku, při příštím porodu jedu určitě tam! :)

Personál:

MUDr. Daniel Gágyor, PA Renata Balášová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Můžete si donést např. vlastní aromaolejíčky (mají tam na ně lampičky) či cokoliv jiného na uklidnění, jsou velmi tolerantní. Určitě se vám budou hodit nějaké gumové botičky do sprchy.

Anonymní
18.06.15

Porodnici ve Valašském Meziříčí musím jen a jen chválit. Porodila jsem 26. 5. 2015 a jako prvorodička jsem byla naprosto spokojená. Porodní asistentky byly u porodu perfektní (bohužel nevím jména) a i pan doktor byl velmi příjemný. Veškerý průběh porodu jsme společně zkonzultovali a všichni mi vyšli maximálně vstříc s každým mým přáním.

Také sestřičky na novorozeneckém oddělení byly moc fajn, ochotné, vždy příjemně naladěné a připravené poradit ve dne i v noci. Hodně mi pomohly s kojením.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Modlit se, aby u Vašeho porodu nebyla PA se (zřejmě) slovenským přízvukem. Já měla štěstí a při mém porodu tam nebyla, ale dle zkušeností jiných maminek je to děsná ježibaba s nemístnými řečmi a neurvalým chováním. Měli by ji vyhodit, je postrachem budoucích maminek a ostudou nemocnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinu a přezůvky pro manžela.