Porodnice Valašské Meziříčí

, http://nemocnicevalmez.agel.cz/pracoviste/oddel...

gynekologicko-porodnické oddělení: 571 758 423
gynekologická ambulance: 571 758 423
prohlídka porodních sálů: 571 758 434
novorozenecké oddělení: 571 758 416

Primář: MUDr. Leopold Hošek, MPA

Porodnice disponuje 17 lůžky, z nichž jsou dva jednolůžkové, jeden třílůžkový a zbytek dvoulůžkový. V porodnici je veškeré standardní vybavení. Budoucí maminky mají možnost navštěvovat také zdejší předporodní kurzy.

Doporučují maminky porodnici Valašské Meziříčí?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Valašské Meziříčí

Rodila jste v porodnici Valašské Meziříčí?
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 30.01.19 napsala :

V červenci jsem zde rodila své druhé dítě. Oba porody byly přenášené, první spontánní, druhý vyvolávaný, ale oba byly docela ok. Jen jsem prostě měla smůlu na paní doktorku. Mladá paní doktorka Hubálková, či tak nějak,se tvářila jako mistryně světa, studený namachrovaný psí čumáček........porodní asistentka byla skvělá, ostatní personál taky......co mě ale nejvíce dorazilo bylo, když na úplný závěr porodu, kdy jsem se tam svíjela v kontrakcích, paní doktorka někoho zavolala a k mému údivu přišli dva medici.......myslím si, že k tomuto by rodička měla dopředu dát souhlas. Jinak vše ok. Opravdu je to o lidech.......takže když budu rodit potřetí, klidně zase Valmez a budu doufat, že budu mít štěstí třeba na primáře :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 14.10.18 napsala :

Porodnici můžu jen doporučit. Přijeli jsme v noci a hned se nás ujala milá PA Steinerová. Fakt byla super, příjemná a dodala mi hodně odvahy. Doprovázela mě celým porodem a hodně mi pomáhala a podporovala mě.
Na prvorodičku jsem měla porod docela krátký, cca 4h., takže jsem šla z příjmu rovnou na sál. Celou dobu mě kontroloval pan doktor Kratochvíl, s kterým jsem byla také spokojená. Malou mi po porodu hned dali. Akorát co mě překvapilo, že mi ji nepřiložili k prsu a vzhledem k tomu, že měla komplikace a musela být v inkubátoru, první přiložení proběhlo po 10h od porodu, naštěstí se přisála pěkně.
Pobyt na šestinedělí, byl celkem v pohodě, ale už jsem nikoho moc nezajímala, sestry vše ukázaly, já podepsala a dál už se nikdo nestaral, jestli to děláte dobře nebo ne.
Na druhou stranu, když jsem se jich zpětně zeptala, vše ochotně zodpověděly a celkově byly strašně milé a hodné. Taky mě o všem informovaly, kam berou malou na vyšetření atd. Vadil mi přístup sester, že hned musely malou dokrmovat.
V den propuštění se mě akorát zeptaly, zda si myslím , že mám dost mléka (jako prvorodička jsem hleděla jak puk :D). Kdybych měla malou doma dokrmovat, nevím jak, nikdo mi to neukázal.
Vadil mi přístup, že nečekají, až se matka pořádně rozkojí, ale pustí vás domů s tím „tady máte mlíčka a kdyžtak si kupte umělé v lékarně nashledanou“.
Co mi ještě vadilo, bylo šetření s oblečením pro mimi. Na jednu stranu si nemusíte brát svoje, že poskytnou oni, na druhou už musí šetřit vodou a když vám dojde oblečení ve skříňce, máte co dělat abyste dostala náhradní. Jako by ste za to mohla, že to dítě poblinká nebo pokadí.
Taky mě zarazilo, že místo plenky na ublinkutí, dávali pod mimi košilku, fakt vtipné :D Co se týče jídla, docela bída, prostě nemocniční klasika, takže asi tak.
Vizita chodila ráno, bohužel pokaždé jinak, takže se na ni člověk nemohl dopředu připravit, třeba s kojením. Vždy jen přišla sestra a řekla, že jde vizita. Jednou se stalo, že přišly obě najednou (chodí dětská a gynekologická), takže byly akorát zmatky. A nebo řekla, že jde dětská, takže jsem vysklékla malou a pak se kolikrát půlhodiny nic nedělo.
Celkové zhodnocení:
Porod: 100%
Oddělení šestinedělí: 75%

Personál: MUDr. Kratochvíl, PA Steinerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek, síťované kalhotky, toaletní papír, vlastní košile - v těch jejich je vedro, zvlášť v létě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 01.06.18 napsala :

Původně jsem měla rodit v Ostravě-Vítkovicích, kde mi však řekli, že po předchozím císařském řezu do rizika přirozeného porodu nejdou (jizva 2,5 mm prý je málo) a objednali mě hned na dalšího císaře. Domluvila jsem se však s panem primářem Hoškem, ten mě vyšetřil a říkal, že v tom nevidí problém. Porod byl krásný, rychlý, bez problémů, o jizvě jsem ani nevěděla. Atmosféra byla taky velmi příjemná, porodní asistentka mi dokonce nabídla i masáž břicha vonnými olejíčky. Za celou dobu jsem nenarazila na jedinou neochotnou sestru, jsou to lidé na svém místě. Mohu jedině doporučit! :)

Personál: MUDr. Leopold Hošek, MUDr. Kopecký, PA Eva Steinerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebýt automaticky nastavená, že jsou všichni proti vám. Právě naopak - dobrá nálada je poloviční záruka úspěchu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Obvyklé věci do porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 20.05.18 napsala :

Před týdnem se nám ve VM porodnici narodil náš krásný a zdravý chlapeček. Mockrát děkuji za vstřícné a laskavé vedení celým porodem úžasné porodní asistentce, paní Steinerové, za a lidský a zároveň profesionální přístup panu doktoru Sekvardovi. Děkuji. Dále děkuji celému týmu porodnicko-novorozeneckého oddělení za příjemnou atmosféru na pokoji a ochotu kdykoli s čímkoli poradit a pomoci. Díky takto získané pozitivní zkušenosti jsem rozhodnutá „příště“ rodit opět ve VM porodnici. DĚKUJI.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

„Připravit“ si porodní přání, ale zároveň na nich nelpět a zůstat otevřená změnám situace, které mohou u porodu nastat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Psychickou a fyzickou oporu, ať už v osobě partnera/manžela nebo kamarádky/sestry apod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Sarkuli 23.03.18 napsala :

Zkušenost s porodnici mám jen tu nejlepší. Lidský a profesionální přístup. Příjemné prostředí. Na novoreneckém nejsou sestřičky, ale andělé. Perfektní přístup k mamince i miminku. Porodní sály jsou špičkové, přístup a mít možnost doprovodu stále u sebe je top. Vlastní pokojík, nádherný a dobře vybavený. :-) A ten přístup … naprosto perfektní je slabé slovo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přibrat hodně optimismu a těšení se na miminko. S tímto personálem člověk zvládne vše.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně porodních vložek a kalhotek a hodně optimismu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 05.03.18 napsala :

Dobrý den,

chtěla bych reagovat na dvě poslední negativní recenze. V porodnici ve V.M. jsem rodila 3× a vůbec nechápu maminky, které napsaly tak negativní postoj k této porodnici. Já osobně jsem byla 3× maximálně spokojena. Kdybych rodila počtvrté, rodila bych znovu ve Valašském Meziříčí.

Chválím personál na sále a obdivuju práci sester na novorozeneckém oddělení.

U třetího dítěte se nám pobyt trošku zkomplikoval. Moje holčička měla vysokou žloutenku, a tak jsme skončily na fototerapii na novorozeneckém oddělení. (Maminka v předposlední recenzi to nějak nepochopila, že novorozenecká žloutenka není infekční a že žádné miminko nikdy nekončí na infekčním).

Sestřičky a lékař mi vše vysvětlili a krásně se o mou holčičku postarali. Byla jsem velice spokojená. Každému tuto porodnici vřele doporučuji.

Veliká chvála!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - fresh_girl 10.07.17 napsala :

Rodila jsem v březnu roku 2017 a naprostá spokojenost. Personál byl úžasný - jak doktoři, tak i porodní asistentky. Sestřičky na porodním oddělení byly také úžasné. Nemůžu si vůbec stěžovat. Měla jsem spontánní porod, který nechali přirozeně plynout. Vůbec se ho nesnažili urychlovat všelijakými léky, takže super trpělivý přístup. Krásné nové prostředí. Sprcha, míče, žebřiny i křeslo pro tatínka na předporodním pokoji je samozřejmostí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Lenulinecka0250 16.03.16 napsala :

Pokud budu rodit podruhé, tak jediné Val. Mez. Spokojenost největší, velké DÍK patří jak na porodnímu, panu primáři Hoškovi, tak sestřičkám na novorozeneckém, kde se o nás staraly ve dne v noci. Moc děkuju za vše.

Personál: MUDr. Hošek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velká spotřeba poporodních vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Dinushka00 09.02.16 napsala :

Zkušenost s touto nemocnici je parádní, co se týče samotného porodu. Personál na porodním sále byl profesionální, hlavně co se týče porodní asistentky, která byla vážně dobrá. Bohužel si nepamatuji jméno.

Na pokojích by mohlo být alespoň rádio nebo nějaká televizka, cítíte se tam pak lépe a ne tak sama, když potřebujete přijít na jiné myšlenky. Co mi vadilo hodně, byla strava. Dostáváte opakovaně rohlík s kakaem, které mnohdy chutnalo jen jako zabarvená voda. Co se
týče hlavního oběda, bez chutí, chytla jsem i nedodělané maso, polévky ze sáčku, opravdu nic pro kojící matky.

Pak co se mi nelíbilo, ale s tím se nic dělat nedá, jsou sestry a doktoři, kteří vás a vaše miminko chodili kontrolovat a pomáhat. Pokaždé to byl někdo jiný a nešlo pomalu poznat ke komu vlastně patří. :-D Jinak bylo vše úplně v pohodě. :-)

Personál: Primář MUDr. Hošek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré papíry, vemte si s sebou hodně toaletního papírů, poporodní vložky, ty se dají
koupit jen u nemocnice v lékárně, jídlo, aby vám nosili z domů, něco na zabavení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Alexandra01 26.01.16 napsala :

Profesionální, přátelský a vstřícný přístup celého personálu. Příjemné prostředí menší porodnice, oddělení i porodní sály nově zrekonstruované. Za mě velká spokojenost!

Moderní porodnice s dynamickým personálem, co víc si přát. Za mě palec nahoru! Jsem ráda, že jsem se místo v zahraničí rozhodla rodit právě zde a svěřit se do rukou pana Prim. Hoška.

Personál: Prim. MUDr. Leopold Hosek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Saphirka 05.01.16 napsala :

Před měsícem jsem zažila svůj první porod v této porodnici. Již předem jsme počítali s komplikacemi vzhledem k uložení miminka, ale všichni předvedli profesionální práci a vše dopadlo skvěle - v pořádku jsem byla já i můj syn. Porodní asistentky byly velice příjemné, se vším mi poradily, pomohly. Pan primář byl u porodu skvělý a já jsem všem vděčná za to, jak porod nejen probíhal, ale i dopadl.

Sestřičky na oddělení šestinedělí i na novorozeneckém oddělení byly moc milé a se vším ochotně pomohly a poradily.

Porodnici určitě doporučuji, příště neváhám a rodím tady zase. :)

Jako jedinou vadu vidím ve stravě - za to ale nikdo z oddělení nemůže, zamyslet by se mělo především vedení nemocnice. Čerstvé pečivo 3× denně, jídlo absolutně nevhodné pro kojící matky a večeře v 5h odpoledne… Já měla po večerech hlad a můj syn měl bolesti bříška, takže doporučuju zajistit si jídlo vlastní (kromě obědů, ty byly celkem fajn).

Personál: Lékaři: MUDr. Leopold Hošek, MUDr. Libor Slováček,PA: Dáša Slezáková, Kateřina Ječmenová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jídlo na ráno, svačinky a večeře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je napsáno v doporučení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - 1.2.a.b. 20.12.15 napsala :

Tuhle porodnici mohu jen a jen doporučit. Rodila jsem cca před měsícem. Když mě tam přítel přivezl s tím, že začínám rodit, tak se na mě dívali sice všelijak, protože jsem měla jen slaboučké bolesti a bříško jsem taky neměla moc velké. Navíc v zimním kabátu se dá pěkně schovat.

PA mě prohlídla s tím, že se sice něco chystá, ale mohou to být jen poslíčci. Přišla doktorka a měla stejný názor. Původně mě chtěli poslat na noc domů, ale mně se moc nechtělo, protože jsem byla ten den u svého gynekologa a ten mi na monitoru zachytil už kontrakce a říkal, že se začínám otevírat. Nakonec teda v porodnici rozhodli, že si mě nechají do rána na pozorování. A ejhle. Najednou se bolesti začaly stupňovat, cca o půl 11 v noci už začalo přituhovat.

PA mi byla neustále k dispozici, radila, jak si ulevit, velice ochotná a příjemná paní. Po půlnoci mě prohlídla znovu a nestačila se divit, protože po nějakých dvou hodinách jsem se najednou otevřela na 5 cm, a to jsem byla prvorodicka. Říkala, že za chvíli jdeme na věc, volejte manžela!

O třičtvrtě na 2 ráno se nám narodil náš andíleček Danielek s váhou 3 350 g a 50 cm. Paní doktorka mě pak přišla jen zašít, o šití jsem ani nevěděla. Umrvili mi to a hned po porodu jsem mohla sedět a více méně fungovat ve všech směrech.

Na norozenecké oddělení taky chvála - velice milý, profesionální přístup, každou chvilku chodili a ptali se, jestli něco nepotřebuju, jestli se chci vyspat, tak že si malého vezmou.

Závěrem: Na tuto porodnici jsem slyšela smíšené názory, jedni doporučovali,jiní mě odrazovali. Za mě určitě 1*!

Personál: MUDr. Jakešová, PA Eva Benáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte, že to zvládnete. Já na to vůbec nemyslela co mě čeká, nestresovala se tím, jen jsem se těšila a ono se mi to vyplatila. Zažila jsem si krásný a rychlý porod. Psychika hraje hodně velkou roli, tak se nebojte, zvládnete to!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - masima 10.12.15 napsala :

Pozitiva:

 • paní doktorka úžasná, empatická, vše mi vysvětlila, pečlivá (bála jsem se o miminko, takže radši 2× vyšetřit než něco zanedbat)
 • porodní asistentka mladá kočka, dávala mi jasné pokyny, porod vedla super, nezvyšovala hlas, když jsem něco dělala špatně
 • chtěla jsem použít u porodu Dianatal gel, který jsem měla s sebou - neměli s tím žádnou zkušenost, jiná PA to odmítla, ale nakonec moje PA si o tom rychle přečetla info a použila bez problémů (přišlo mi, že jí to dokonce zajímalo, o co jde)
 • (menší) šití bez nástřihu jsem vůbec necítila
 • krásný pokoj před porodem jen pro mě hned vedle porodního sálu, plno pomůcek na ulevení bolesti (mně ji teda jen zhoršovaly, tak jsem na to kašlala)
 • dobré porodní lehátko (sedátko) na porodním sálu - byla jsem v mírném polosedu, nohy si držela pokrčené sama
 • novorozenecké sestřičky milé, ale příliš se nezajímaly, zda jako prvorodička se o miminko starám správně - vysvětlily a pak už se nezajímaly (mně to vyhovovalo, ale někdo to může vnímat jako negativum)
 • miminko jsem měla na pokoji ihned, když jsem si o něj řekla
 • propuštění za 72 hodin, pokud začne miminko přibírat (já odcházela v neděli)
 • vlastní příslušenství na pokoji
 • neměli jsme vybrané jméno, nechali nás ho vyplnit až po porodu
 • oblečení a kosmetika pro mimi k dispozici

Negativa:

 • chvíli po porodu chtěli miminko odnést na novorozenecké, protože měli ten den enormní počet porodů a potřebovali, abych ze sálu odešla (na poporodním pokoji, kam mě odlifrovali, mi ho nechtěli nechat, že by nebylo pod kontrolou) - sotva jsme si ho stihli vyfotit, o bondingu nemůže být řeč (já jsem tedy byla tak vyčerpaná, že mi to zas až tak nevadilo)
 • jídlo pro kojící matky - výsměch (ze 4 chodů denně byl 3× rohlík každý den, samozřejmě čerstvý)

Celkově jsem byla velmi spokojená, dokonce překvapená, jak mladý personál u mého porodu byl a jak byli všichni super. Podotýkám, že jsem neměla porodní plán, věřím prostě doktorům. Oni jsou odborníci ne já a myslím, že vlastně personál byl rád, že ho nemám. Ale ptali se.

Personál: MUDr. Jakešová, PA Žilinská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou tatínka - nechtěla jsem ho za žádnou cenu u porodu a nakonec tam byl a já za něj byla vděčná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatečné množství velkých poporodních vložek - dají vám jen jen nahoře u porodního sálu - na novorozeneckém ne.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - mlnarka 17.10.15 napsala :

Ve Valašskem Meziříčí jsem rodila dvakrát a pokaždé jsem byla nadmíru spokojena. Veškerý personál suprový, s lidským přístupem a humorem.

První dceru jsem rodila 2011 akutním císařem, operace bez komplikací, rychle zahojení, kojení bez problémů.

Druhou dceru jsem porodila před třemi dny spontánně, opět bez komplikací. Nechodila jsem na žádné předporodní kurzy, sestřička vám přesně řekne, co máte dělat v danou chvíli a porod jede jak po másle.

Píšu to proto, kdo je po císaři a chce rodit přirozeně, zde to lékaři vysloveně podporují, nebojte se! Za mě porodnici vřele doporučují.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky pro tatínka. Ovoce, mléčné výrobky nebo něco, co vám po porodu pomůže na „velkou“. Strava jako v každé nemocnici nic moc.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Gedžitka33 02.10.15 napsala :

Zkušenost mám jak s porodnicí, tak i s gynekologickým oddělením, tak napíšu o obou. Na gynekologickém oddělení jsem strávila 3 týdny a neměla jsem problém s žádným z doktorů ani sestřiček. Všichni tam byli velice milí a vstřícní. Po týdnu jsem si se sestřičkami povídala jak se starými známými. :D

Při porodu jsem zde strávila pouze zhruba hodinu. Přijela jsem již s kontrakcemi po 3 minutách a za hodinu byla malá venku. Nejvíc mi pomohl úžasný přístup PA Renči Balášové, která je neskutečně hodná osoba a udělá vše pro to, aby vám pomohla ulevit od bolestí.

S panem doktorem jsem se setkala vlastně až po porodu. :D Měl nějaký případ na gyn. ambulanci a než přišel, tak už jsem byla na sále a malá byla skoro venku (měla jsem velmi rychlý porod). Takže pan doktor pouze dohlédl na odchod placenty a poté mě zašil (což sice bolelo jak čert, ale myslím, že to asi bezbolestně nejde). Opravdu přístup úžasný. Jinak mají krásné porodní pokoje, každý má vlastní sprchu a záchod a jsou jen pár kroků od porodního sálu, což také oceňuji.

Na poporodním/novorozeneckém si taky na nic nemůžu stěžovat. Sestřičky moc milé, ochotné a hodné, všichni doktoři, co tam byli, také. I když jsem byla na dvoulůžkovém pokoji, vůbec mi to nevadilo, měla jsem fajn spolubydlící. :) Za mě zážitek z porodnice na jedničku, při příštím porodu jedu určitě tam! :)

Personál: MUDr. Daniel Gágyor, PA Renata Balášová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Můžete si donést např. vlastní aromaolejíčky (mají tam na ně lampičky) či cokoliv jiného na uklidnění, jsou velmi tolerantní. Určitě se vám budou hodit nějaké gumové botičky do sprchy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 18.06.15 napsala :

Porodnici ve Valašském Meziříčí musím jen a jen chválit. Porodila jsem 26. 5. 2015 a jako prvorodička jsem byla naprosto spokojená. Porodní asistentky byly u porodu perfektní (bohužel nevím jména) a i pan doktor byl velmi příjemný. Veškerý průběh porodu jsme společně zkonzultovali a všichni mi vyšli maximálně vstříc s každým mým přáním.

Také sestřičky na novorozeneckém oddělení byly moc fajn, ochotné, vždy příjemně naladěné a připravené poradit ve dne i v noci. Hodně mi pomohly s kojením.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Modlit se, aby u Vašeho porodu nebyla PA se (zřejmě) slovenským přízvukem. Já měla štěstí a při mém porodu tam nebyla, ale dle zkušeností jiných maminek je to děsná ježibaba s nemístnými řečmi a neurvalým chováním. Měli by ji vyhodit, je postrachem budoucích maminek a ostudou nemocnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinu a přezůvky pro manžela.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - ozyna 15.05.15 napsala :

Jako prvorodička jsem byla ve Valmezu naprosto spokojená. Už na příjmu byli všichni velice milí, všechno trpělivě vysvětlili i několikrát. Při přípravě na porod byla PA ochotná s čímkoliv pomoct a poradit, vyšetřovala citlivě, to samé platí o lékařích. Všechno proběhlo daleko rychleji, než jsem si představovala, celkem jsem na porodním strávila asi 7h. Porodní plán jsem neměla, vůbec mi nechyběl a stejně by byl zbytečný, protože porod se ke konci zkomplikoval a naší holčičce musel pan doktor pomoct ven kleštěmi. Takže velké díky všem za to, že ji máme.

Na oddělení platí o personálu to samé, všichni milí, vstřícní, za týden, který jsem v nemocnici strávila jsem nenarazila na protivnou sestřičku nebo lékaře. Jedinou výtku mám ke stravě, nejsem odborník na výživu, ale dostávaly jsme jídlo, které určitě nesplňuje požadavky na stravu kojicích matek. Hromady pečiva, k tomu tavené sýry, velice málo zeleniny a ovoce. Naštěstí každé mamince rodina přinášela vhodné jídlo z domu, nemocnice na to asi spoléhá…

Takže porodnici ve Valmezu rozhodně doporučuji a já sama bych jinam rodit nešla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, plavací kruh.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - schatzzi 26.04.15 napsala :

Veliká spokojenost. Rodila jsem tam v lednu 2015 a vládla u mě spokojenost jak s gynekologickým oddělení, tak na novorozeneckém.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezuvky pro tatínka. ;o) Toaletní papír, župan jsem měla zbytečně, noční košili jsem měla taky zbytečně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Honey 80 13.02.15 napsala :

Rodila jsem v této porodnici již podruhé a byla jsem opět velice spokojená.

Tento porod jsem si naprosto užila, byl to pro mě i mého manžela krásný zážitek, na který budeme rádi vzpomínat.

Porod byl dlouhý, na útulném porodním boxu jsme strávili 16 hodin, které jsme si zpříjemnili relaxační hudbou, aroma lampou a využitím uvolňujících pomůcek při kontrakcích, které jsou na boxu k dispozici. Měli jsme zde naprosté soukromí a veškerý komfort! (Manžel dostal pozdě večer hlad a sestřička mu poskytla několik reklamních letáků valašsko-meziříčských pizzerií, aby si mohl večeři objednat a donést si ji na box :D - byl nadšen!)

Ráno jsme byli „odveleni“ již na porodní sál, kde byl nasazen oxytocin a tam už nastal opravdu „fičák“! Se vším jsem byla předem seznámena, úžasná por. asistentka p. Jaroňová dodržovala můj porodní plán a byla mi velkou oporou. Hrozně sympatická a příjemná žena!

Pan primář byl také milý a přesto, že bylo to ráno na por. sále opravdu rušno (porod koncem pánevním, můj porod a porod dvojčátek), všichni se snažili být v klidu a pohodě.

Gynekologické a novorozenecké oddělení opět perfektní, všichni ochotní a milí, sestřičky z novorozeneckého nám dokonce na Štědrý večer hrály na kytary a zpívaly koledy - to mě tedy opravdu dostalo!

Porodnici můžu jen doporučit a všem přítomným MOC DĚKUJI!

Personál: MUDr. Daniel Gágyor, PA Jaroňová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní přístup a sebedůvěru!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klasika, por.kalhotky, toaletní papír, vložky apod. Já byla opravdu ráda za relaxační CD a vonnou esenci do aroma lampy!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 06.07.14 napsala :

Porodnici doporučuji. Milý přístup, ochotný personál, profesionalita, příjemné prostředí. Všichni ochotní pomoci a vše vysvětlit od předporodního, šestinedělí až po novorozenecké. Není problém obrátit se na sestřičky třeba ve 3 v noci. Porodní asistentka výborná, zkušená, příjemná. Pan primář taktéž, veselý a vtipný, člověk se u porodu i zasměje.

Personál: MUDr. Gágyor, porodní asistentka Dáša Slezáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní myšlení a doprovod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní noční košili, erární jsou dost „umělohmotné“.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Teva 30.06.14 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí je výborná. Byla jsem se vším maximálně spokojená. Paní doktorka byla naprosto úžasná, milá, usměvavá a pečlivá. Porodní asistentky také. Můj porod byl delší a nakonec i trochu komplikovanější, ale přesto mám na něj skvělé vzpomínky. Všichni se mnou vše konzultovali, několikrát se mě na všechno ptali, do ničeho mě nenutili. Prostřední je příjemné, všude vládne klidná atmosféra, člověk se zde cítí bezpečně.

Oddělení šestinedělí je také perfektní. Sestřičky i paní doktorky moc milé. Sestřičky byly kdykoliv ochotné s čímkoliv pomoci.

Příště jedu rozhodně zase rodit do Valmezu.

Personál: MUDr. Kateřina Vrbíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandardní pokoj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - chcimimi 26.06.14 napsala :

Byla jsem spokojená. Porod jsem sice měla docela těžký, ale personál mi byl nápomocen. Poporodní péče mi taky vyhovovala, sestřičky „pro maminky“ i pro miminka byly hodné, laskavé. Pomáhaly mi s kojením, na všechny dotazy mi zodpověděly, byly velmi milé. :-) Byla jsem na nadstandartním pokoji, bylo to tam super. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - dzabkaa 07.05.14 napsala :

Příjem + hekárna + sál - pan doktor, PA i setřičky byli maximálně ochotní, usměvaví, ohleduplní. Na monitor připojovali minimálně, léky podávali dle přání a ještě pro jistotu se opakovaně ptali, než podali. O všem mě informovali dopředu. Rodila bych s nimi znovu, doporučuji vytisknout, vypsat a odevzdat porodní plán, který nemocnice má na svých stránkách - snažili se mi ho na 100 % splnit.

Oddělení po porodu - sestřičky i doktoři usměvaví a ochotní. Jen jediná výtka: sestry by se měly naučit zacházet s jehlami - jedna sestra mi brala krev na 5 místech a nepovedlo se jí to. :-( Pro člověka co „nemiluje“ jehly dost katastrofa.

Na závěr chci poděkovat panu primáři za lidskost a zároveň profesionalitu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně optimismus.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - karasaint 20.04.14 napsala :

V porodnici jsme strávili pro mě předlouhých 7 dní. Ale péče veškerého personálu byla naprosto skvělá - novorozenecké sestřičky, doktorky, paní primářka, ženské sestřičky, porodníci, paní doktorka - jediná dáma v lékařském personálu. Všichni naprosto skvělí, jemní, všechno vysvětlili, vždy si udělali čas, odpovídali na veškeré otázky.

Rodila jsem císařským řezem a asi do smrti nezapomenu na anesteziologickou sestřičku, která mě hladila po hlavě, držela mě za ruku a byla naprosto, ale naprosto úžasná. Pan anesteziolog byl také super a velký srandista.

Byla jsem na obyčejném pokoji po dvou a bylo to zcela v pohodě, jen mi chyběly „životní podněty“ v podobě zpráv a přísunu informací. Což nakonec vyřešil manžel denním tiskem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobře sající porodnické vložky, síťované kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - shina 13.04.14 napsala :

Rodila jsem ve Valmezu 7/2013 a byla jsem velmi spokojená. Měli jsme s manželem pokoj i koupelnu pro sebe. Jak personál, tak i sál byly super. Teď bydlím na jižní Moravě, ale chystám se v září opět rodit ve Valašském Meziříčí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - briana 23.01.14 napsala :

V porodnici ve Valašském Meziříčí jsem rodila 2 děti, to druhé před nedávnem. Ještě nikdy jsem se nesetkala s vlídnějšími lidmi. Porodní asistentky i lékaři byli velice trpěliví a hodní. I když jsem byla u prvního porodu dost nepříjemná a špatně jsem to všechno zvládala, tak se všichni okolo snažili, aby mi celý porod ulehčili. Tímto se moc omlouvám za své tehdejší chování. Mé druhé dítě by zase nepřežilo bez rychlého zásahu lékaře.

Velice děkuji celému kolektivu porodního oddělení za jejich příkladnou léči a přeji hodně spokojených maminek.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost, poslouchejte porodní asistentku, myslí to s vámi dobře.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 02.01.14 napsala :

Rodila jsem již potřetí a ve Valašském Meziříčí to bylo nejlepší. Za asistence pana primáře MUDr. Gágyora to bylo rychlé, klidné a velice profesionální. Urychlení trápení a skvělé přístup sester, prostředí moc hezké. Doporučuji.

Personál: MUDr. Gágyor

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příprava na porod (dýchání).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Petttule 03.12.13 napsala :

Moje zkušenost je suprová. Moc děkuji paní PA Janě Václavkové, u porodu mi byla velkou oporou a vše probíhalo suprově. Mně i manželovi vše vysvětlila a v případě dotazů ochotně odpovídala.

Na oddělení šestinedělí byl personál také úžasný, za celý pobyt jsme neměli problém. Doktoři i sestry ochotně vše vysvětlovali a odpovídali na otázky.

Personál: PA Jana Václavková, MUDr. Tomáš Kopecký

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně poslouchejte, co radí, mně to ohromně pomohlo hlavně u porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co píší na stránkách porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Denico 05.10.13 napsala :

Rodila jsem ve Valašském Meziříčí podruhé. Poprvé v roce 2006 - byla jsem spokojená, tak jsem si to letos zopakovala.

Na přijmu super, porodní asistentky skvělé. Vše probíhalo tak, abych byla spokojená, informovaná a v klidu. Nikdo mě nestresoval, partnera jsem měla celou dobu po boku. Porodní sál oproti dřívějšku byl takový útulnější, poskytoval víc soukromí. Samotný porod vedla asistentka, doktor byl přítomen pro případ komplikací, ale vše proběhlo bez problémů.

Na porodním oddělení sestřičky super, respektovaly soukromí, zbytečně nerušily. Co se týče novorozeneckého, tak trošku horší, jedna sestřička říkala kojit tak dlouho, druhá udala jiný čas, chtělo by to sjednotit podávané informace. Ale dalo se domluvit, navíc jako druhorodička jsem to měla o něco lehčí. Jediné, co musím vytknout, byla strava - nic moc, ale za to porodnice nemůže, to je věcí celé nemocnice.

Takže kdybych ještě rodila, tak opět ve Valmezu, byla jsem spokojená.

Personál: PA Vaclavíková, PA Konečná, MUDr. Sekvard

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, optimismus a dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na pití, nejlépe vodu, potřebné papíry, ať se člověk nestresuje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 24.09.13 napsala :

Rodila jsem 14 dní po termínu na vyvolání. V poradně jsem také měla 2× pana doktora Grégra, který mě naštěstí i rodil, a na rozdíl od předchozí pisatelky si nemůžu stěžovat. Vyšetření bylo poctivé a vůbec mě nebolelo, přestože jsem nebyla vůbec otevřená. Až den před datem vyvolání jsem se začala trošku otevírat a asi proto proběhl porod po zavedení tablety rychle a bez komplikací. Pokud bychom vyvolávali dříve, tak by to prý stejně nešlo a zřejmě bych skončila na operačním sále. Takže jsem moc ráda, že jsme tomu dali čas. Kontrola miminka byla častá a bylo pořád v pořádku, stejně jako placenta a průtok pupečníkem.

Porod jsem absolvovala s porodní asistentkou Janou Václavkovou a nemůžu jí ani dost poděkovat. Všechno mi postupně vysvětlovala a radila, jak se zachovat. S ní šlo tlačení samo. Ostatní personál byl taky moc fajn. Na oddělení šestinedělí jsou jenom parádní sestřičky a na novorozeneckém taky moc ochotné a hodné. Takže všem moc děkuju za zdravou a krásnou dceru. :-)

Akorát jedna paní uklízečka s oblibou odkopává schůdky hluboko pod postel, aby jí nepřekážely při vytření podlahy. Je to peklo se pak se zašitým zadkem pro ně shýbat!

Alena H.

Personál: porodní asistentka Jana Václavková, MUDr. Jaroslav Grégr

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše je popsáno na stránkách nemocnice VM. Svou košili jsem neměla, protože jsem si radši podle potřeby vyměnila čistou erární. Po toaletě a osprchování sešité hráze jsou skvělé kuchyňské utěrky místo ručníku. Ten by se zničil. Utěrky jdou spláchnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela. :-) Byl velkou oporou. Hned jak přišel, tak jsem věděla, že to zvládnem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - kocourka170 14.03.13 napsala :

Já v porodnici rodila 2× a to jsem z Nového Jičína, kde je porodnice taky, ale nějak jsem neměla důvěru.

První porod v roce 2009 byl v této nemocnici z důvodu, že v Novém Jičíně zrovna malovali. A u druhého v roce 2012 už jsem ani neváhala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimi a svou noční košili, v těch nemocničních je děsné vedro, nejsou vůbec prodyšné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - zuzka13 23.02.13 napsala :

Porodnici i novorozeneckému oddělení patří veliké poděkování. Byla jsem nadmíru spokojená.

Na porodním sále byl úplně úžasný přístup, který jsem bohužel nezažila při dvou předchozích porodech, které ovšem neproběhly ve Valašském Meziříčí.

Není nic, co bych vytkla, jen pochválila. Moc doporučuji všem nastávajícím maminkám v regionu popřípadě i mimo něj.

Personál: Renata Balášová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a nestresovat se protože vás to stejně nemine a když budete v klidu půjde to snáz.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 07.09.12 napsala :

Rodila jsem ve Valašském Meziříčí 3.9.2012 císařským řezem, mimi bylo koncem pánevním a vážilo 3500g, tudíž po dohodě s primářem Mudr.Danielem Gágyorem jsme naplánovali porod na 5.9. Ale moje zlatíčko už chtělo na svět 3.9.

Porod proběhl cisařským řezem, rodil mě Mudr. Kopecký Tomáš, porodu se mohl účastnit i manžel přímo na sále, tak to bylo pro mě velkou oporou, navíc sestřičky výborný přistup během celého porodu, s doktorem Kopeckým jsem byla velmi spokojená.

Mohu jen doporučit, o mě i moji holčicku na novorozeneckém bylo skvěle postaráno, byla jsem spokojená jak s čistotou i s oblečením, péčí o miminko i o mě. Mou první dceru jsem také rodila ve VM. a během těch 6 let se toho velmi změnilo a jen k lepšímu.

Personál: Mudr.Kopecký Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Barun 11.07.12 napsala :

Rozhodovala jsem se mezi nemocnicí na Vsetíně a ve Valašském Meziříčí a rozhodla jsem se pro VM.

V těhotenství jsem tam ležela cca měsíc a moc se mi tam líbilo. Vlídný personál „až na pár vyjímek“, ale kde nejsou…a na Vsetíně jsem v těhotenství ležela dva dny a přišlo mi to hrozný, žádný soukromý, návštěvy celý den …nemají tam snad ani systém …než mi sundali kapačku, tak proběhly tři sestry, hrůza.

Ve VM jsem to nezažila a jelikož bydlím v R.p.R tak i proto jsme jeli tam :-). Voda mi praskla ve 23.hod., tam jsme přijeli cca o půlnoci. Tu noc tam bylo rušno, přede mnou rodilo 5 maminek, ale i přesto byli sestry i doktoři přijemní. Než mě zkontrolovali vyplnili formuláře, to trvalo,ale kde to netrvá. Na pokoj jsme se dostali cca ve 2.hod., přes noc tam se mnou byla maminka a přítel dorazil dopoledne.

Rodila jsem až ve 13:58. S pícháním epidurálu jsem váhala,ale nakonec jsem do toho šla, po 36 hod. kdy člověk nespí si musí trochu odpočinout, aby pak vytlačil mimi. Píchli mi to na poprvé a asi po 2 hod. se mi to rozjelo…a pak už to šlo samo. Byla jsem sice jak v jiném světě, ale sestřička mě uklidnila a i pan doktor Kopecký byl super, oba byli milí. Jsem ráda, že to mám za sebou,ale snad při dalším bude personál stejně milý.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, jednou to přijde a jak to budete mít za sebou budete mít to nejkrásnější na světě - Své dítě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pyžamo pohodlné na kojení, ale i vkusné :-D.
Na předporodní bolesti vzít maminku nebo kamarádku, někoho kdo už rodil hl. když rodíte poprvní a k porodu přítele jako otce dítěte, je to pro něj zážitek na celý život, ale u předporodních bolestí moc nepomůž

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - EvvaS 13.06.12 napsala :

Já jsem byla spokojená na půl…Dle mého názoru jsem „vyfasovala“ při porodu asi tu nejprotivnější porodní asistentku Ála, nebo Anna…mluvila hůře česky…Byla protivná a měla jsem pocit, že jsem úplný blbec, který asi nejvíc křičí a jako jedinou mě to bolí, protože tak se ke mě chovala…Taky šlo vidět jak toho mají tu noc hodně a evidentně si vybíjela zlost…Dodnes si z toho pamatuju tuhle paní a asi na ni nikdy nezapomenu, protože i když byl porod peklo - malá mi to samozřejmě časem vynahradila, ale na tuhle paní asi nezapomenu! Je hrozné když se k Vám někdo chová takhle blbě zrovna v takovouto chvíli kdy opravdu nemáte sílu se bránit…Když jsem tam ale na porodní chodila na kontroly předtím - ostatní sestřičky byly zlatíčka! Prostě to beru tak, že jsem fakt měla zrovna smůlu…s ostatními věřím, že by to bylo jiné!

Doktoři byli skvělí a milí všichni! Co se týká péče o miminko, to nemám výhrady…ale je to opět o lidech, některé setřičky jsou milé a ochotné a jiné o něco méně…Co se týká poporodního oddělení - lituju, že jsem si nezaplatila nadstandartní pokoj! Člověk tam neměl absolutně soukromí! Neustále tam někdo chodí - vytírat, měnit, dolívat, měřit…no peklo! A ohleduplné moc nejsou, chtěli jsme třeba s paní vedle zdřímnout když nám děti spaly, ale to se jako při tom ruchu tam fakt nedalo! Tak tedy na závěr, myslím, že je to kvalitní nemocnice a dobrým personálem, ale všechno je to o lidech! Nikomu z Vás nepřeju u porodu tuhle paní…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si nadstandart.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Baruska12 04.06.12 napsala :

Do porodnice jsem přijela i s manželem v noci, starost sestřiček a porodních asistentek byla velká a v tu chvíli velice vhodná. Utěšování a pomoc jsem strašně potřebovala.

Rodila jsme v nemocnici ve Valašském Meziříčí, letos v ní budu rodit opět, nic bych neměnila. Je to úžasná nemocnice a personál na porodním oddělení je také tak skvělý. Nevím jak je to s ostatními odděleními. Mám zkušenosti jen s dětským, novorozeneckým a porodním. Všechno co se týče dětí, personál dělá s láskou a veškerou péčí.

Určitě doporučuji všem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemusíte mít strach, každá bolest se zdá jako utrpení, ale ten konec stojí za to :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi jen kartičku pojištěnce a těhotenský průkaz včetně manželových dokladů. Ostatní věci nejsou nutné, nemocnice zajistí, nebo se k vám dostaví později.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - LuGa 25.04.12 napsala :

Já mám s touhle nemocnici jen dobré zkušenosti.Gábinka se mi narodila císařákem v úplné narkóze a hned jak jsem se probrala tak sestřička na jipce se mě vyptávala jak mi je a fakt se starali.V ten den mě ještě dali na pokoj a donesli mi mou malou holčičku.Byla jsem tam skoro 14dní a po celou tu dobu se skvěle starali jak o Gábinku tak i o mě:-)Všem mockrát děkuji a kdybych měla zase rodit tak jedině ve Valmezu!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klidu a nebojte se,je tam skvělý personál:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše vám řeknou nebo si přečtěte prospekty

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - nellaskrobakova 15.03.12 napsala :

Byla jsem spokejena po dlohe noci kdy mi museli nakonec prasknout rano v sest vodu a nakonec pro velke bolesti napichnout epidural slo vse rychle jelikoz jsem byla na sale jedina mela sem tam hodne doktoru pan primar se na me porad vyptaval sestricek porodni asistentka byla uzasna akorad ta co mi odnesla maleho byla takova potom neprijemna maleho sem nemela v rukach ani pul minuty a uz mi ho sebrala jedna sestricka tam byla strasne neprijemna byla to takova starsi slovenka pri tlaceni po me porad vyrvanela at jsem ticho ze jim vyplasim rodicky na sestinedeli byly sestricky strasne mile hlavne ty mlade chodily se vecer za nama podivat a obdivovat vsechna miminka jen nektere byly hodne vlezle porad tam nekdo chodil takze nebyl moc klid a soukromi maminka s miminkem ale toho sme si uzili doma jedine co me nastvalo bylo ze jsme zakazali kohokoli informovat o tom ze tam vubec jsme a hned po porodu mi na poporodni pokoj vedle salu pustili pritelovu tetu s manzelem a dvema starsimy detmi bylo mi to neprijemne protoze to mel byt cas ktery jsme meli stravit s pritelem o samote ja prikryta jenom plachtou lezela na voziku a napochoduje mi tam cela rodinka po 13 hodinovem porodu mi to prijemne nebylo

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavne klid nestresovat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimalne 2 baliky porodnickych vlozek a neperlive piti

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - hibinka 01.03.12 napsala :

Personál na porodním i šestinedělí skvělý, „kojné“ z novorozeneckého - půl na půl. Chtělo by to víc trpělivosti a sjednotit nározy a rady na kojení. Některým bych vlepila pořádnou facku, jak se k malému chovaly!!! :-( Těm starším, zkušenějším, trpělivějším a milejším patří velké díky! Taky se obrňtě trpělivostí, protože i když jsou tam lidé fakt milí, systém je šílený a určitě by to chtělo na něm zapracovat! Pokud vás Váš drobek nenechá v noci vyspat, dopo to určitě nedoženete - min. co 20min. vám někdo vejde do pokoje - odnést konvici s čajem, měření, teploty, převlíkání postelí, přinesení konvice s čajem, info o blížící se vizitě - ženské, vynesení košů, ženská vizita, info o dětšké vizitě, vytření podlahy, dětská vizita, snídaně, a tak po pokračuje až do cca 14.hod., kdy vám dají na chvíli pokoj - velice náročné. Takže za mne - chvalitebně :-)

Personál: Mudr. Sekvard, Mudr. Kratochvíl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, ptát se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co porodnice doporučuje

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Honey 80 22.10.11 napsala :

Na konci srpna 2011 jsem rodila v nemocnici, ve Valašském Meziříčí.
Byl to plánovaný porod císařským řezem kvůli poloze koncem pánevním. Zákrok prováděl doktor Sekvard. Kromě anestezioložky nemůžu nemocnici nic vytknout. Byla jsem totiž umrtvená jen lokálně, ale poněvač mi byla injekce zavedena špatně, cítila jsem během operace dost velké bolesti. Naštěstí vše trvalo jen 6 minut a po narození Jakoubka mi bylo okamžitě píchnuto něco silnějšího, takže šití už bylo ok.
Co se týká příjmu, porodního oddělení, poporodního a novorozeneckého, musím uznat, že není konkurence! Všichni byli skvělí a úžasní!
Nejvíc si mně získaly sestřičky na novorozeneckém, které mi pomohly s kojením, dokrmem malého a vůbec vším! To, jak o nás pečovaly se opravdu dnes jen tak nevidí!
Nemocnici můžu jen doporučit :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Myslet pozitivně

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, přezůvky a plenky + vlhčené ubrousky pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - LindaH 10.10.11 napsala :

Ve Valmezu se mi 2.10 narodil syn Richard.Přijaly nás ráno moc milé sestřičky a lékařka na porodním.Porod probíhal rychle a sestřičky se snažily všemožně mi to ulehčit.Pomáhala mi teplá sprcha,ale sezení na míči mi nedělalo dobře.Na porodním sále to bylo už rychlé a přestože měl syn 54cm tak jsme všechno zvládly dobře.Malýho mi dali hned přisát.Moc milá sestřička z novorozeneckého mi vysvětlila kam tedˇRíšu odnese a co s ním bude. Pobyt na novorozeneckém si taky nemůžu vynachválit,všechny sestřičky a lékařky byly profesionální,vstřícné,milé a ochotné.Dokonce se nás pořád chodily ptát jestli něco nepotřebujeme.Co mi vadilo,bylo to,že do pokoje pořád někdo chodil,umýt podlahu,parapety,koupelnu,změřit teplotu mně i malému,donést a odnést čaj,zvážit,2 vizity,atd. ALe to je asi stejné všude, to se asi nedá nic dělat.Když se malý kvůli používání koupených Huggies plenek strašně oprudil tak mi celý balík těch plínek sestřičky vyměnily za dobré plenky.

Trošku problém byl v tom, že jsem nevěděla, z jakého oddělení je která sestřička (chodily nás kontrolovat jak z gynekologického tak z dětského.)Takže se třeba stalo, že jsem sestře z gynekologického hlásila jak malý čůrá.Sestry sice nosí visačky,ale ty jsou dost malé.Nikdo se ale nezlobil, když jsem si to spletla.
Není nic,co bych porodnici ve Valmezu vytkla,byla jsem tam moc spokojená a ani jsem nepospíchala domů. Jestli budu ještě rodit, tak jedině tam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nekupovat Huggies,nebát se a důvěřovat personálu v porodnici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky (1 balení je málo),jednorázové kalhotky,plínky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - saphire 10.07.11 napsala :

Byla jsem přijata 17.5.2011 večer. Službu měla PA Václaviková(nebo tak nějak), ze začátku trošku nepříjemná (možná kdybych nebyla tak mladá byl by jiný přístup), pro mě jako prvorodičku docela šok, ale v průběhu večera jsme se sblížily a ve 3:15 již 18.5.jsem porodila s její pomocí (a přihlížejícího dr.Sekvarda) nádherného chlapečka.
Takže i přes prvopočáteční negativum chování jsem spokojena.

Na oddělení šestinedělí si nemůžu stěžovat, všechno perfektní, pokoj pro sebe i když jsem si musela na wc/sprchu dojít přes chodbu (upozorňuji nebyl to nadstandard), ale zase nás nerušilo jiné mimčo.
Strava dobrá - jak už tady bylo zmíněno bohužel některé jídlo musíte přebrat co u kojení nee. Já jedla teda všechno, malému nic nevadilo.
Sestřičky skvělé, milé, psychicky podpoří, vždy pomůžou.

Takže vřele doporučuji, ať se vám ve ValMezské porodnici líbí jako mně! :)

Personál: Kopecký,Dobešová,Sekvard,moc milé sestřičky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně žádný stres a strach, bez něj jde všechno líp
a taky se nebojte na všechno zeptat!:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

poporodní kalhotky 2-3ks(koupíte v lékárně)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - xjandulinka 20.06.11 napsala :

Po celou dobu pobytu jsem byla naprosto spokojena. Po přijetí na předporodní oddělení se o mě sestry staraly, ptaly se zda něco nepotřebuji,dávaly rady a byly milé. Při samotném porodu taky spokojenost a na novorozeneckém oddělení moc milé sestřičky, stále se chodily ptát, zda je vše v pořádku, zda něco nepotřebuji, ukázali mi jak se o dítě starat, na noc po jsme jim mohla dát dítě.
mohu jen doporučit, určo tam budu rodit své další dítě

Personál: Sekvard, Kopecký, porodní asistentky, sestřičky na šestinedělí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

všechny věci, co mají napsány na stránkách porodnice

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - lenix 03.06.11 napsala :

10.5. o půl sedmé večer to na mě přišlo a tak jsme jeli. Ten večer jsme tam byli jediní,takže jsme měli soukromí, rodil mě MUDr. Sekvard a na nic si nemůžu stěžovat. Manžel zprvu nechtěl být u porodu, ale malý Matyášek se narodil o půl dvanácté v noci, takže docela rychlovka a tak tam nakonec byl se mnou celou dobu. Po porodu měl malý potíže s dýcháním, tak si ho na noc chtěli nechat v inkubátoru. To jsem však nevydržela a po půl hodině na pokoji, jsem se za ním šla podívat. Sestřička na novorozeneckém, mě u něho nechala jak dlouho jsem chtěla. Celý týden co jsme tam byli se o nás všichni hezky starali. Pokud jsem měla potíže s kojením, prsama nebo s malým, vždy ochotně poradily a pomohly ať už ve dne nebo v noci.
Jinak pokoje jsou hezky vybaveny,jsou po dvou a je dobré, že máte k pokoji vlastní záchod a sprchu .
Jediné co se dá vytknout je strava, která vůbec nedbá na nějaké zásady při kojení, takže pokud nechcete, aby mimi mělo prdíky nebo se osypalo, musíte si dávat pozor co jíte, je to holt nemocniční strava stejná pro všechny:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nestresovat ze samotného porodu a mít k tomu pozitivní přístup. Jde to potom všechno líp a ta bolest je za pár hodin zapomenuta:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodnické vložky radši 3 balíky,jednorázové kalhotky 4 -5, plenkové kalhotky 1 balík(zbytek vám kdyžtak někdo dokoupí),ubrousky pro miminko a pokud jste zastánce dudlíků, tak i ten, tady ho totiž povolují:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - LucieHo 05.04.11 napsala :

Personál ochotný, příjemný při příjmu i po porodu. Nastupovala jsem v 8 hodin, kdy se mělo rozhodnout, jestli budu rodit přirozeně nebo podstoupím císařský řez, malá byla KP. V 11:45 mi praskla voda a ve 12 hodin začaly kontrakce, porod byl sice delší (7 hodin 5 minutových kontrakcí), ale bezproblémový. Hodinu před tlačením jsem ležela už na sále a dostávala oxytocin. Rodil mne MUDr. Sekvard a vše v pořádku, malá byla na světě v 19:37, u porodu jsem měla asi 6 lidí (2 porodní asistentky, pana doktora, 2 sestry a ještě anesteziologa, kdyby byl problém u porodu). Porodní asistentky příjemné, snažily se poradit, pomoci. Malou jsem mohla mít už od začátku na pokoji, ale nechala jsem si jí přinést, až ráno, abych se vyspala. Ale nějak jsem nemohla spát, byla jsem plná dojmů z porodu. I když miminka ostatních maminek křičí, tak jsem je zase tak moc nevnímala, protože jsem byla sama unavená. Bylo možné malou donést během noci sestřičkám, abych se vyspala, ty jí potom přinesly na kojení. Jsem ráda, že jsem rodila ve Valmezu a jinde bych rodit ani nechtěla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

tatínka k porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky po porodu, vlhčené ubrousky, plenky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Petulikk 19.03.11 napsala :

Dne 9.3. 2011 se mi zde narodila dcerka, porod mi vyvolávali kvůli těhu cukrovce … Porodní asistentky byly naprosto úžasné, strašně moc hodné, pomáhaly co to šlo :-) u porodu jsem měla paní doktorku Sekvardovou, která byla taky úžasná :-) pomáhala mi se vším :-) když mi zavedli tabletku, tak do hodiny začaly kontrakce a do dvou hodin byla dcera na světě :-) den před porodem jsem nastoupila a manžel tam mohl být celý den se mnou, nikdo ho nevyháněl, byla jsem za to moc vděčná :-) a u porodu byl taky :-) no za mě můžu jen doporučit :-) skvělý a profesionální personál :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně být v klidu :-) jdeme si tam pro ten největší dáreček na světě :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hlavně manžela (partnera) k porodu, strašně moc pomůže :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - nelis 10.03.11 napsala :

Rodila jsem ve Valmezu obě své děti (2007 a 2010). Byla jsem moc spokojená, personál je příjemný, doktoři i PA naprosto úžasní. :-)
Na oddělení 6ti nedělí taky vše v naprostém pořádku, sestřičky milé, ochotné. S kojením mi pomáhaly i v noci, takže než jsme šli domů, tak jsem plně kojila (obě děti).

Personál: primář Mudr. Kopecký (první porod), Mudr. Sekvard - druhý porod, PA - paní Trefilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebojte se, s úsměvem jde všechno líp! :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

měkký toaletní papír :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Lucy_VM 22.02.11 napsala :

Dobrý den!V prosinci 2010 jsem v porodnici ve Valmezu porodila svou první dcerku.Kvůli komplikacím byl porod veden plánovaným císařským řezem,který prováděl Dr.Sekvard a Dr.Sekvardová.Porod proběhl bez komplikací,celý personál porodnice i oddělení šestinedělí byl naprosto profesionální a milý!Oddělení i pokoje jsou krásně zrekonstruované,příjemné prostředí a ochotné sestřičky,nemůžu si vůbec na nic stěžovat… Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat celému personálu Valašskomeziříčské porodnice za skvělý přístup a péči o maminky i miminka!Pokud budu čekat druhé dítko,určitě opět navštívím tuto nemocnici!:-)

Personál: Dr.Sekvard,Dr.Sevardová,sestřičky gynekologického a novorozeneckého oddělení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky a vlhčené ubrousky pro mimčo a hygienické potřeby pro sebe:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 02.01.11 napsala :

Byla jsem celkově velice spokojená. Prošla jsem si vyvoláváním porodu oxytocinem a prostaglandinem, ačkoliv lékaři čekali do poslední chvíle, aby umožnili přirozený porod, a miminko jen sledovali. Nakonec se vyvolání nepodařilo a miminko se narodilo císařským řezem. Doktoři i porodní asistentky na porodním sále si zaslouží pochvalu za profesionální přístup a příjemné a ohleduplné vystupování.
Co se týče oddělení šestinedělí, nemůžu si vynachválit personál. Od paní ošetřovatelky, která mi pomáhala po císařském řezu znovu vstát, až po dětskou sestřičku, díky které syna bez problému plně kojím. Miminko si sestřičky většinou na první noc nechávají (u císařského řezu 2 noci) a nosí jen na kojení, aby si maminka odpočala, ale na požádání ho může mít u sebe kdykoliv. Maminky musí počítat s tím, že na oddělení se moc nevyspí, protože křičící miminka jsou slyšet odevšad a vstávat se musí už okolo šesté ráno, okolo půl sedmé se váží a měří teplota miminkům, potom následuje gynekologická vizita a potom dětská. Sestřičky vám ukáží základní péči o miminko - přebalování, koupání, ošetřování pupíku. Na pokojích jsou vždy dvě maminky (jeden pokoj je nadstandard), dětské postýlky mají monitory dechu a na každém pokoji je wc a sprcha.

Personál: MUDr. Karel Huml, MUDr. Petr Kratochvíl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Cokoliv vás zajímá - ptejte se. Lékaři i sestřičky jsou velice ochotní, všechno rádi vysvětlí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nutně budete potřebovat pouze svoje vložky, plenky pro miminko, vlhčené ubrousky a toaletní papír. Oblečení pro miminko včetně zavinovačky doporučuji využít nemocniční, nemusíte se tak starat o dostatek čistého prádla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - koblizek.janinka 31.12.10 napsala :

Byla jsem moooooc spokojena a mile prekvapena.Tuto porodnici muzu jen a jen doporucit:-))Skvela:-))
Lekar skvely a sestricky taky, dokazi se vsim poradit …kojeni,pece o miminko atd.....jsou vsichni moc ochotni a hodni !!!Ja mela miminko(bez dvou hodin po porodu)porad u sebe,ale velice ochotne sestricky by jej klidne kdykoliv pohlidaly pro pripad,ze by si maminka chtela odpocinout :-)

Personál: MUDr. Karel Huml,sestricky a PA

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

rucniky,plenky,vlhcene ubrousky,vlozky,toal.papir

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - helci 07.12.10 napsala :

Mé první dítě se narodilo 16.9.2006.Do porodnice mě přijímali v noci,sestra byla velice nepříjemná asi jsem ji vzbudila.pak bzlo vše vpořádku.Na porodnim oddělení byly sestry velice příjemné a ochotné.
Mé druhé dítě se narodilo 14.5.2009.Do porodnice mě přijímali taky v noci a vše v naprostém pořádku.Tak i na oddělení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Anonymní 16.09.10 napsala :

V Mezu jsem rodila před 3 roky a byla jsem velmi spokojená jak s pokojem i personálem, ale jen do propuštění. Nenocnice se sice už v té době pyšnila všemožnými certifikáty kvality a jinými (blbodiplomky), ale dceři neudělali ani novorozenecké vyšetření kyčlí, ani sono hlavičky a bříška a ani očkování proti TBC,nehledě na to, že na propouštěcí zprávě chyběly údaje o váze dítěte aj. maličkosti. Vyjádření doktorky ohledně očkování-je vás málo(rodiček), přijďte na očkování příští týden" mne celkem pobavila, protože když jsem rodila, porodnice praskala ve švech, rodičky byly i na nornální gyndě a už ani nepřijímali. Rodila jsem v úterý, následují středu jedu na očkování do Mezu, v pátek na kyčle do rožnova-kontrola kyčlí od 12 do 13 hod. doktor začne brát mimča zásadně až v 12:45, asi si myslí že hodinové stání v plné čekárně je pro novorodičky velká zábava. A za 14 dnů na sono do Mezu- jsem sice objednaná, ale doktor se ani po více než hodinovém čekání vůbec neobjevil(ať tu jste už v 6:30!,tak si každý dovede představit jakou máte asi náladu), na dotaz u okénka, kde doktor je? odpověď-nevíme. Nakonec se nás a ještě jedné objednané pani s mimčem, ujal jiný lékař, řekl že normálně děti sice nedělá, ale ať tu nemusíme čekat tak děti vyšetřil a dal zprávu pro pediatra, s tím že se máme znovu objednat. Koncem října čekám druhé, proto doufám, že už podobných výletů týden po porodu budu ušetřena.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, porod není tak hrozný jak si myslíte. Většina mamin vám řekne, že bude raději 10× rodit než jít k zubaři.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela, ať máte na koho nadávat při kontrakci,být hrubá na sestru, která za vaše těhotenství nemůže je hloupé.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - romanavav 03.09.10 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v červnu své první dítě a nemůžu si stěžovat na jedinou věc od příjmu na porodní sál, přes oddělení šestinedělí až po novorozenecké. Sestřičky byli vždy milé a laskavé. Měli jsme menší problémy s kojením a při každém dotazu byli vždy ochotné poradit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Při každém problému a nejasnosti se ptát !!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

co zapomenete to Vám manžel doveze :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Šárka Rýparová 07.07.10 napsala :

Lepší porodnici jsem si vybrat nemohla,Je to luxus a sestřičky moooc hodné na všech odděleních spojených s porodem a péčí o miminko a matku. mohu jen a jen doporučit!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně síly a moooc lásky pro miminečko:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - Kristyn 06.07.10 napsala :

Rodila jsem ve ValMezu v roce 2008 prvního dítě, syna. Ikdyž jsem původně chtěla do FM, protože tam sestra byla spokojená. Nakonec jsem byla ráda, že jsem se pro VM rozhodla. Sestřičky úžasné!!! Doktoři pohodáři na profesionální úrovni! Byla jsem bez mlíka a malý nepil… kdykoli jsem cokoli potřebovala, přišla sestra, i v noci, naprosto v pohodě! Při porodu jsem měla i „učenky“, strašně mi pomohly! Malý přišel na svět o něco dříve a i tak byl na mě dost veliký, takže pomoc přišla vhod. Začínáme zkoušet druhé, jiná nemocnice pro mě nepřipadá v úvahu. Snad i tentokrát budu mít štěstí na personál. PS: černá ovce se vždycky najde, tady to našteětí byla jen uklízečka!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si sebou na porodní sál mladé zdravotnice co jsou v porodnici na praxi

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

foťák!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - K.Lena 26.04.10 napsala :

První miminko jsem rodila před 9 lety v Novém Jičíně a druhé před třemi měsíci ve Valmezu. Chci jen maminkám doporučit Valašské Meziříčí protože tak skvělou péči nedostanete nikde jinde!!!!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Valašské Meziříčí - eevulka 29.12.09 napsala :

Rodila jsem v porodnici Valašské Mezioříčí a musím řict, že nikde jinde bych rodit ani nechtěla. Personál této nemocnoce je užasný, sestřičky jak na pordnici i na oddělení šestinedělí, gynekologie samozřejmě také jsou perfektní, jejich lidský a příjemný přístup ke všem rodičkám je k nezaplacení. Ikdyz se stane, že na porodním sále je více rodiček, dokáží se praci rozdelit tak, že se naplno venuji kazde klientce. Jsou plné optimismu :-) sluníčka…
Sestzřičky proste na jednicku, žádna mamina se nemusi bát, vše je ji vysvetleno, poradí co a jak a na kazdou otazku maminek dokaží vždy s usmevem odpovedet:-)
Lékaři: nyní je v nemocnici vetšina lékařů - chlapů…jsou profesionalní, pohodoví..
Pokud se nekterá maminka prave rozhoduje jestli rodit tady nebo v nktere jine prilehle nemocnici, muzu tuto jen doporucit…

Nahlásit

Fotky z porodnice

..vánoční atmosféra nesměla chybět...

...porodní box..

...aroma lampa k dispozici...

...nádherný "koncert"...

kristýnka 15.6.2012 ve 13:58 a měla 3500g a 49cm

Tatínek obléká

chystáme se obléct naše první bodýčko

Kiky a tatínek

Já a můj miláček den po porodu:-)

prvni den v porodnici


1 komentář

Prebalovani na pokoji:-)

V kazde postylce je hlidac dechu :-)

Osetrovani miminka po porodu:-)

Po koupání
1 komentář

Chystáme se koupat

Přidejte Vaše fotky k porodnici Valašské Meziříčí.>

Děti z porodnice Valašské Meziříčí

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Valašské Meziříčí
Pindrushe Hranice Emička
49 cm, 3350g 22.01.2019
Renik 2201 Lukášek 50 cm, 3650g 19.01.2019
KaterinaBrenkusova Jaromír neznámé 13.12.2018
Danca1995 Nikola
neznámé 02.10.2018
Pettra92 TEREZKA
50 cm, 3500g 20.08.2018
Horáčková Matyášek 52 cm, 4150g 22.07.2018
Tobiáš2018 Tobiáš
47 cm, 2500g 22.07.2018
Peetulina Gabča neznámé 05.07.2018
Denisa.Sky Karolína
51 cm, 3820g 02.06.2018
Lenule1988 Kristián
50 cm, 3200g 10.05.2018
Kali77 Nový Jičín Matyáš 47 cm, 3050g 06.05.2018
Bouwa Drahotuše Boris 48 cm, 3400g 24.04.2018
Tomesová Adam
43 cm, 2g 05.04.2018
Adamek123654 Adamek
neznámé 04.04.2018
M.plesnikova valašské Meziříčí Tomášek nebo Natálka neznámé 03.04.2018
Daynesa Šimonek
50 cm, 3400g 01.04.2018
Ketris Doupě lásky Můj malý andílek, můj anděl strážný.. neznámé 25.02.2018
Amelii Amelie
50 cm, 3850g 03.02.2018
Torka811 Prostřední Bečva Tobiášek neznámé 17.12.2017
Terajsek Ostrava Karolínka 48 cm, 3080g 11.12.2017

Rodily v porodnici Valašské Meziříčí

Chystají se rodit v porodnici Valašské Meziříčí

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Valašské Meziříčí (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Valašské Meziříčí?