Recept: Domácí müsli tyčinky

Přidat recept
 
  • Počet porcí PRO 10 OSOB
  • Čas 40
Hodnotilo 0 lidí

Zdravé sladkosti pro děti do školních lavic.

Postup

Sušené ovoce nejprve nakrájejte na malé kousky. Ovoce musíte ještě namočit přes noc. Namočit je můžete do horké vody nebo do kvalitního moštu.

Troubu předehřejte na 180 stupňů.

Rozehřejte suchou pánev na středně silném žáru. Vsypte do ní oříšky a semínka a za stálé pozornosti a občasného protřesení je opékejte tak dlouho, až začnou vonět a jemně zhnědnou. Vysypte stranou do misky a nechte vychladnout. Pak je nasekejte na menší kousky.
Na pánev nyní nasypte ovesné vločky a opečte je do světle zlaté barvy. Nezapomínejte stále promíchávat, spálené vločky, stejně jako oříšky, budou chutnat nahořkle.

V malém hrnci si zatím smíchejte med a kokosový olej a špetku soli, aby vytvořili společně hustější lepkavou hmotu.

Hlubší plech vyložte papírem na pečení. Opečené oříšky a vločky promíchejte. Ovoce důkladně sceďte a trochu osušte papírovou utěrkou. Přidejte ho k vločkám a přilijte lepkavou směs medu a kokosového oleje. Těsto promačkejte holýma rukama a pěkně spojujte a obalujte všechny ingredience.

Těsto upěchujte do připraveného plechu. Opět vám nejlépe poslouží holé ruce, případně dno skleničky potřené na vnější straně olejem. Pečlivě umačkejte a udusávejte a poté vložte do předehřáté trouby. Pečte 20-25 minut.

Vyjměte z trouby a nechte zcela vychladnout. Poté uchopte přečnívající pečící papír a přeneste upečenou věc na velké prkénko. Pak teprve rozkrájejte na tyčinky na požadovaný tvar, případně vykrajujte různými motivy vykrajovátek.

Pokud chcete tyčinky ještě jednodušeji, pořiďte si silikonovou formu na pečení müsli tyčinek.

Autor: Delamtoprosebe

Ingredience

  • 175 g sušeného ovoce namočeného přes noc ve vodě
  • 175 g ovesných vloček jemných (mohou být bezlepkové)
  • 175 g ořechů a semínek libovolných
  • 30 g kokosového oleje (1 vrchovatá PL)
  • 100 g bio medu nebo javorového sirupu
  • Špetka soli

Chutnalo vám? Okomentujte recept Domácí müsli tyčinky

Váš příspěvek