Vyhrajte poukaz na Rajče a potěšte své blízké kalendářem, fotoknihou a pexesem

  • od 05.11.2018 - do 11.11.2018

S příchodem sychravého počasí, padajícího listí a tmavých rán přichází i první myšlenky na nákup vánočních dárků. Letos nemusíte dlouho přemýšlet, potěšte své blízké výrobky z vlastních fotografií. Soutěžte o poukazy na fotoknihy, kalendáře nebo pexeso.

Uchovejte si vzpomínky na důležité momenty.Uchovejte si vzpomínky na důležité momenty.

Jak soutěžit?

V době od 5. 11. 2018 00:00 do 11. 11. 2018 23:59 se s námi v komentářích podělte se o svůj nejoriginálnější (nejvtipnější, nejkurióznější) zážitek z Vánoc.

Kalendář je skvělý dárek nejen pro maminku.Kalendář je skvělý dárek nejen pro maminku.

Vybereme 3 historky, u kterých se v kanceláři eMimina pobavíme nejvíce, a ty získají jednu ze 3 hlavních výher. Zbylé soutěžící odměníme slevou 25 %!

Každý uživatel se může soutěže zúčastnit pouze jednou, tedy z jednoho nicku a s jednou soutěžní odpovědí.

Po ukončení soutěže vybereme 3 výherce, které označíme v komentáři pod soutěží a následně je ještě zkontaktujeme prostřednictvím soukromé zprávy. Výhru odešleme vylosovaným do 14 dnů od obdržení jména a adresy.

Soutěž je uzavřena a výherci budou kontaktováni pořadatelem.

O co soutěžíte?


Vyhrát můžete slevový kupon v hodnotě 1 000,– za první místo a 500,– za druhé a třetí místo, který můžete využít při tvorbě produktů na portálu Rajče:

Poukázku musíte vyčerpat vždy celou. Využít pouze část hodnoty voucheru bohužel není možné.

Pokud budete chtít poukaz nebo slevu využít pro nákup vánočních dárků, tak nezapomeňte objednávku odeslat do 10.12. Při pozdějším uplatnění už nelze garantovat, že pošta stihne dárky doručit do Vánoc!

Pexeso přijde rovnou nastříhané a složené v krabičce.Pexeso přijde rovnou nastříhané a složené v krabičce.

Znáte Rajče?

Přestože má Rajče stále největší českou sbírku fotek na internetu, už dávno to není jen online fotoalbum. Najdete na něm přes miliardu fotek od více než milionu uživatelů.

Fotky si můžete seřadit přehledně do alb a mít je tak kdykoliv po ruce. Navíc se nemusíte bát ani o jejich bezpečí. Rajče se o ně dobře postará – nikde se nepoztrácejí.

Ze svých fotek si navíc můžete sestavit pexeso, kalendář nebo fotoknihu, kterou snadno vytvoříte přímo ve svém albu na Rajčeti. Všechny dárky jsou tištěné na kvalitním fotopapíru, takže vaše fotky jen tak nevyblednou.

Dalších soutěží se můžete zúčastnit i přímo na Rajčeti.

Soutěž probíhá od 05.11.2018 do 11.11.2018

Váš příspěvek
verkac
Povídálka 15 příspěvků 05.11.18 07:37
Vánoční zážitky

Pamatuji si, že s námi dětmi byl táta na Štědrý den bobovat, jeli jsme společně a praskly pod námi boby :D
Jinak jsme většinou svátky prožívali v klidu a pohodě, spousta cukroví, čokolády ze stromečku (jo, to mi připomíná mámu, která ležela na gauči a natahovala se pro čokoládu a chtěla ji sundat tak vehementně, až na ni ten stromeček spadl :D :D) a pohádek. Jako dítě jsem si to opravdu užívala a doufám, že tak pěkně budou na vánoční svátky vzpomínat i moje děti :)

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1173 příspěvků 1 inzerát 05.11.18 07:40

Nejkurióznější Vánoce byly první s mým mužem v novém bytě. 23.prosince nám dělali (s měsíčním zpožděním) kuchyni a zjistili až na místě, že mají špatné některé součástky. Takže v ní nefungoval ani plyn ani voda. Na Štědrý den jsme si šli předsmažit řízky a kapra k sousedům (salát jsme dostali od mé mámy) a večer si je ohřívali v mikrovlnce a nádobí myli ve vaně. Byly to krásné Vánoce a překonají je až ty letošní, kdy jsme poprvé s dcerou.

Příspěvek upraven 05.11.18 v 07:47

mayecka
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 05.11.18 08:47

:mavam: Loni na Vánoce jsme měli vše již nachystané ( dekorace, stromeček, dárky, salat, cukroví) Bylo 23.12 a já si říkala jupí zítra jen osmažíme řízky a nachystame chlebíčky.
Dětičky dostali chuť na cukroví tak jsem šla do kuchyně že jim trochu dám na zobání. Hups všechny tři krabice prázdné.
Až z přítele vyšlo že večer v okně popíjeli s dělníky co nám opravovali barák a dostali hlad :mrgreen:
Naštěstí už jsou lešení i dělníci pryč tak snad letos budeme mít na Vánoce i to cukroví :*

Krásné Vánoce všem a výhercům předem gratuluji :hug:

bobina89
Kecalka 173 příspěvků 05.11.18 08:55

Nejlepší Vánoce :mrgreen: dceři jsme koupili pejska, schovaný byl u sousedů, manžel ho naaranžoval pod stromeček s tím ze se pes ani nehne :lol: :lol: no zazvonil na zvonek, přišel do pokoje a najednou rána 8o Já pohled na manžela on pohled na mě 8o dcera: “Ježíšek” :D v obýváku stromek na zemi, sežrané cukroví a stěně zamotané ve vánočních řetězech :mrgreen: to bylo radosti :srdce:

anonymnianonym
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 05.11.18 09:39

Každé Vánoce byli něčím kuriozní,ale vzpomínám si na tohle.Já už byla starší,ale i přesto natěšená jako každé dítě.No a o 8let mladší bratříček natěšený 100× tolik.Jenže on když se těšil,nebo naopak bál-například chodit do školky) tak zvracel.Takže u štědrovečerní tabule nám ukázal jak moc se těší v podobě vyzvráceného obsahu žaludku :roll: Po zkažené večeři jsme se šli projít a ,,vyhlížet Ježíška" jako jsme to dělali každý rok.Všichni jsme šli ven-samozřejmě se někdo vždy opozdil aby mohl připravit pod stromeček dárečky.Většinou někdo šel domu zase dřív s výmlouvouže potřebuje na toaletu a zapálil prskavky na stromku a zazvonil zvonečkem.Tentokrát se ale koupili prskavky ne klasické,ale jakési barevné.Když jsme jako děti vtrhli do pokoje ,zářil stromeček všemi barvami.,,Honem fotky,děti běžte ke stromečku".Jenže ty prskavky začali smrdet a doslova vykouřili celý pokoj.Otevírali se okna a my utíkali pryč z pokoje.Brácha brečel,protože si myslel,že hoří stromeček.Asi po 10 minutách jsme se vrátili a i přes neustálé kašlání si s radostí rozbalovali dárky. :D :D

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 05.11.18 10:38

V době, kdy se to stalo, nám to moc vtipný nepřipadlo, nicméně s odstupem času… :nevim:

Bylo to na Vánoce 2012 - všude uklízeno, podlahy vydrhnuté, nazdobený stromek… Snažím řízky, asi po sté ochutnávám salát, krb hoří, krása. Najednou tma, půlce ulice přestala jít elektřina - nevadí, přece si ti nenechávej pokazit. Sedneme si k hořícímu krbu, dřevo pěkně praská, na stole plápolají svíčky adventního věnce, krása. Idylku ruší jen pípání náhradního zdroje elektřiny kvůli krbu (aby čerpadlo pohánějící vodu v trubkách pořád jelo a krbová vložka se neprehřála). Muž že skočí pro dřevo, ale za chvíli se vrací, že nám z komínu vylétají malé jiskřičky. Že nechce plašit, ale že má tušení, že nám chytly saze v komíně. Toto bylo na mě něco asi jako na některý chlapy, když žena oznámí, že jí praskla voda… Zahájila jsem paniku (v tom jsem fakt dobrá), ať okamžitě krb uhasí. Muž oponovat, že se bojí, že při otevření vložky se tam dostane víc vzduchu a chytne to pořádně, zatímco teď to ‚jenom‘ lehce hází světlušky z komína. Nařídila jsem volat hasiče. Paní na lince (ač na Štědrý den) byla fakt milá a ochotná, a i přes manželovo ujišťování, že se nic moc neděje, komín horký není a na střechu nic nepadá, k nám posílá hasiče. Pro jistotu, na kontrolu. Tak říkám dobrý, zkontrolujou to, budeme mít klidný spaní. Nevím, jestli jsou jednotky dobrovolných hasičů nějak odměňovány za výjezdy, a tak si potřebovaly splnit čárku, ale asi za 10 minut tou tmavou ulicí, kde nešla elektřina, dorazily 3 jednotky dobrovolných a asi minutu po nich další auto profíků. Samozřejmě s náležitou parádou, svetýlka, jedni i sirénu. Jo, proč ne. Za chvíli dorazili ještě místní policajti, ti naštěstí jen na majáku. Vsichni se nám prošli v zablácených botách po baráku, ale na vytírání už jsem se vyprdla… Policajt říkal muži, že hledal metrový lišky z komína a my si přitom jen tak lehce prskáme. Samozřejmě na dědině to bylo pozdvižení a půlka ulice byla ve slavnostním na ulici a druhá půlka nenápadně koukala z oken. Hasiči nám krásně vyčistili komín, dostali jsme pokutu za měsíc propadlou revizi spalinových cest (o 2 týdny!) a odjeli. Po novým roce jsem nastupovala do nové práce a že neuhádnete, kdo pracoval hned vedle mě. Ano, jeden z dobrovolných.

Dnes už se tomu smějeme, ale tehdy nám zadky lepily pěkně. Jo a elektřinu zapnuli chvíli po jejich odjezdu, takže i ty řízky nakonec byly :pankac:

Příspěvek upraven 05.11.18 v 10:41

Kahomar
Povídálka 17 příspěvků 05.11.18 11:03

když bylo nejmladšímu synovi cca 5 let, byli jsme během Vánoc na návštěvě u kamarádky…Došlo také na výměnu dárečků od Ježíška…Vše probíhalo v poklidné přátelské atmosféře, až do okamžiku, kdy syn rozbalil svůj dáreček. Do dneška mám ten okamžik v paměti, jak by se to událo dnes…Nevím, co očekával, no vzhledem k věku nejspíš nějaké autíčko či něco podobného. V balíčku měl však hrneček a v něm nějaké čokoládky, možná, že ještě nějakou drobnost…, když tedy z něho namísto „děkuji“ vypadlo: „co je to za pí**vinu“, krve by se v nás nedořezal. Prostě trapas jako hrom…

tininas
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 05.11.18 11:10
Kapr s jahodovou vůní

Jsme tradiční rodina s netradičními zážitky a o jeden takový nezvyklý vánoční se s Vámi teď podělím. Nejprve ale představím hlavní postavy pro lepší pochopení celého příběhu.

Děda. Pravidelně k nám docházel na vánoční svátky a přinášel živého kapra, který se obvykle zabíjel ráno na Štědrý den. Ten inkriminovaný rok se ještě rozhodl, že si zavzpomíná na svá mladá léta a rybu uloví sám. Takže dle jeho slov: „Kapříček bude 100 % eko a bio a rozhodně žádná „rychlokvaška“ ze sádky.“ Klobouk dolů, lov se mu vydařil a ve vaně nám plaval jeden z tradičních symbolů českých Vánoc.

Bratr.Toho času vojín vykonávající vojenskou základní službu téměř 400 km od domova. Nicméně spadal k posledním odvedencům před tím, než se povinná vojna zrušila. Z toho vyplývá, že celkově měli poměrně volný režim a jejich „gumy“ se na poslední chvíli rozhodli, že jim všem dají pod stromeček opušťáky.Děda nás ten Štědrý den ráno před téměř dvaceti lety vzbudil slovy: „Pojďte si čuchnout k tomu kaprovi, on Vám snad voní po jahodách. Já vám říkal, že kapr chycený ve volné přírodě je lepší. To si dáš tento rok i ty Maruško, tato rozhodně po bahně smrdět nebude.“

Vtom se ve dveřích objevil brácha a strašně se smál. V první chvíli jsme mysleli, že mu z té vojny totálně hráblo a on dezertoval.

Avšak při vyprošťovací polévce nám vše vysvětlil. Nečekaně nabytá svoboda zapříčinila, že se vojíni na cestě k domovu slušně řečeno nacamrali, jak zákon káže. A bráchu v tomto opojném stavu napadlo, že když už domů dorazí v pozdních nočních hodinách, tak nebude zvonit a ráno nás překvapí. Skvělý nápad. Nicméně jeho rozpumrlíkovaný mozek při příchodu do domácího prostředí pokračoval v myšlení dál a bratrovi našeptal. Přece si nebudeš lehat do čistých peřin špinavý a smyješ ze sebe ten vojenský smrad. Ale původního plánu, překvapit rodinu se jeho centrum myšlení nechtělo jen tak vzdát. Potmě si teda brašule napustil vanu, aniž by si všiml, že v ní je už šupináč, a svou úplně oholenou hlavu si umyl mým jahodovým zatraceně drahým šampónem. Vyplácal mi ho na sebe téměř celý.

Před dokončením své očisty uslyšel v domě kroky. Rychle vylezl z vody a vlezl potichu do pokoje. Vodu z vany už vypustit nestačil, což tedy rybě prodloužilo život o pár hodin a nám zachránilo štědrovečerní večeři.

PS: Smažené kapří řízečky chutnaly tradičně a po jahodovém odéru nebylo ani památky, ba naopak Maruška si nedala ani tentokrát.

Veselé Vánoce Všem a jestli si mohu dovolit radu – s alkoholem to moc nepřehánějte. ;)

Příspěvek upraven 08.11.18 v 09:08

Kriss Tina
Kelišová 6990 příspěvků 05.11.18 11:14

U nás se vždycky o největší zábavu pod stromkem postarali psi :mrgreen: ani loudit řízky u večeře je moc nebavilo, jindy by vám vlezli až do talíře ale na vánoce, když vidí stromek a dárky pod ním jsou nejvíc natěšení a máme co dělat je od stromku odhánět. Kromě dárků pro sebe (což jsou většinou pamlsky a pískací hračky) které se mi snaží vyrvat ze skříní ještě před Štědrým dnem, začali trhat i dárky určené ostatním členům rodiny :mrgreen: horší než malé děti :hug:

morinka7
Kelišová 7025 příspěvků 05.11.18 12:33

U mě asi nejvtipnější Vánoce byly v roce 1999.

Na Štědrý den máme vždycky k snídani kakao a vánočku ( držím to teď i se svojí rodinou). Pak se ozdobí stromeček a zabije kapr. To se tátovi ten rok vůbec nedařilo a už ho chtěl nechat žít :lol: Ozdobili jsme stromeček a čekali na večer. K večeři jsme kapra nakonec neměli protože se mamce z jeho „vůně“ udělalo zle :lol: Takže jsme měli řízek :mrgreen:
Pod stromečkem jsme s bráchou našli knížku „Budeme mít bratříčka“ a knížku dali hned do kouta. Mamka ji ale hned zase vytáhla a řekla ať to přečtu ( chodila jsem do druhé třídy). Jenže mi to furt nechápali :lol: Mamka už byla v 8 měsíci a doufala že se na brášku připravíme :mrgreen: .Pak nám ukázala bříško a stránku z knížky kde je miminko v bříšku. To už nám došlo :mrgreen:

hhranolka
Povídálka 17 příspěvků 62 inzerátů 05.11.18 13:58
nej zazitek

nej zažitek byl, když jsem od ježíška jako náctiletá dostala globus - svítící, točící se - no neměla jsem ráda zeměpis, naprosto jsem nechápala, proc jsem ho dostala - byl to pro me fakt nezapomonutelný zážitek z vánoc

nikyta159
Povídálka 11 příspěvků 05.11.18 13:59

Loni na Vánoce jsme byli se synem a manželem u rodičů. Mám dva malé sourozence. Jako každý rok jsme si dali Štědrovečerní večeři a šli jsme čekat na Jeziska. Měla jsem za úkol zabavit děti (mého syna 1 rok, ségru 3 roky a bráchu 6let), aby rodiče s manželem nanosili dárky pod stromeček. Zavřela jsem se s detma do pokoje a snažila se je zabavit. Stali jsme u okna a vyhlíželi, jestli neuvidíme toho Ježíška. Najednou se před domem někdo blížil k brance. Děti zajásaly, že vidí Ježíška. Postava se blížila s plnou náručí dárků a už byla u naší branky pod pouličním světlem. Nebyl to Ježíšek, byl to můj manžel, který nosil dárky z našeho auta. Když ho děti poznaly, rychle jsem si musela vymyslet pohádku o tom, že Jeziskovi musí pomáhat i lidé, protože by to všechno nezvládnul. Od té doby veri na to, že Ježíšek nosí pár dárků a zbytek mu musí pomoct rodiče.

dobromyslin
Povídálka 29 příspěvků 05.11.18 14:06

U nás v rodině byly ,,nejlepší" Vánoce před 2 lety..kdy jsme měly vše do puntíku připravené až na jeden malý dárek, který se musel zabalit až těsně před příchodem Ježíška.
Během večeře už byly všechny dárečky nachystané pod stromečkem a když po večeři zazvonil zvoneček, rozběhli jsme se k dárečkům. Ale místo krásně nazdobeného stromečku a plno zabalených dárečků nás čekala jen ,,spoušť".
Stromek naruby převrácený, dárky rozbalené potrhané..a kdo to vše provedl?? :roll:
Nejmilovanější Vánoční dáreček štěnátko!!
Od té doby, živé dárky pod stromeček nebalíme. :mrgreen:

Spisovatelka.Olivia
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 05.11.18 15:34

Jednou jsem koupila vánočního kapra a nechala jsem si ho nejen zabít, ale i vykuchat, protože nejsem rybář, nevím, jak to pořádně udělat. Jdu si tak spokojeně domů, úlovek v igelitce v ruce… A najednou mi ta taška začala nadskakovat! 8o Myslela jsem, že jí tam zahodím a uteču. :oops:
Došla jsem ale hrdinně domů a chystala jsem se tu kapří zombii naplátkovat na řízky. Byla jsem zrovna sama doma, takže mi nic jiného nezbývalo.
Dala jsem si pořádného panáka, s třesoucíma se rukama jsem vyndala kapra z igelitky (už se tvářil patřičně ke svému mrtvému stavu) a pustila jsem se do toho. Jakmile jsem ale kapra rozdělila na filety, začaly mi poskakovat po lince! 8o
Ty poslední tiky vypadaly opravdu živě. Musela jsem si ještě párkrát přihnout na kuráž. Po usmažení už se ryba naštěstí nehýbala a vánoční večeře mohla v klidu začít. A tak veselá jako po těch pár panácích jsem na Vánoce ještě nikdy nebyla ;)

Poiu
Závislačka 3170 příspěvků 05.11.18 15:49

Vanoce 2008, dceri bylo osum let. Uz vedela kdo je Ježíšek. Dopis Ježíšovi ale pise do dnes ikdyz uz je ji skoro 18. Bylo leto a dcera prisla s tim ze pise Jeziskovi uz ted, protoze pry Jezisek toho ma moc a tak aby mel cas vse sehnat. Jako ze byl seznam dlouhy jak
U.S Rout 66 je scela jasne. Ale na konci velkym tucnym pismem,bylo napsano. „Chci krecka, bily,černy,zluty je mi to jedno. Hlavne aby sam chodil a kocka ho měla rada“. Kazdej krecek snad sam chodi ne?
Vedela ze zadne takove zviratko nemohla mít prave kvuli kockam.
Zacalo velmi vycerpajici obdobi…neustale premlouvani ze chce krecka. No usedla rada a po velmi dlouhe debate sme se dohodli ze ho tedy koupime. Nakoupili sme vse potrebne a i nepotrebne,na­konec i krecka. Tesne pred veceri sme ho dali pod stromeček. Balicek rozbalila az jako poslední, koukala na nej,sklebila se,pronesla jen ,„zase blbe a to sem mu psala uz v lete“ Co je blbe? Ma nohy. Coze? Kazdy krecek ma prece nohy. Kazdy ne. A vic sme uz z ni nedostaly. No nikdo tomu uz nedaval zadnou vahu. Pak sme sedeli na gauci,dcera se kochala kreckem a vymyslela jmeno. Ja ji rikam,davej pozor a nedavej ho na zem,je tu kocka.Byla by z nej vecere. Dcera vyjekla,mam jmeno…je to Véča. No dobre. Pak sme se nejak zakecali a dcera sla s kreckem na zem…neeeepoustej ho,je tu koooooooo, piiisk a křeček zmizel v utrobach kocky. 8o Cekali sme jecak,utesova­ni,slibovani noveho krecka,my sme zdesene leteli k dceri…a dcera.....ta se jen usklibla a rekla, no a uz je kocka po Veceri, a priste Jezisku bych radeji opravdu toho plysoveho krecka na koleckach co lita tou rourou. To jako fakt? 8o :mrgreen:
Druhy den byla dcerka smutná ze kočka Vecu snedla a tak na novy rok dostala toho sveho krecka na koleckach. A světě div se,ma ho do dnes kocka ho nesezrala. :lol:

Misia
Stálice 98 příspěvků 05.11.18 17:24

Nezapomenutelné Vánoce pro mě byly před 5 lety, kdy jsme se s manželem nastěhovali do nového bytu (v původním stavu) dva dny před Štědrým dnem. Celý den jsme vybalovali a uklízeli. Pak jsme si dali pauzu, nachystali večeři, rozbalili dárky a zakončili hezkou procházkou. Do dnes si pamatuji tu nádhernou atmosféru, i když jsme měli stromeček uprostřed nevybalených krabic. Občas když na mě jde předvánoční stres, tak si na to vzpomenu a uvědomím si, že důležitá je ta atmosféra a ne naklizený byt. PS: letos se stěhujeme před Vánoci zase :)

Káka27
Stálice 80 příspěvků 05.11.18 19:12
Naše Vánoční zážitky

Když pominu Vánoce, kdy celé naše město obcházela jednodenní střevní chřipka, kdy člověk jen ležel nebo koukal do záchodové mísy, která na dcerku přišla přesně na Štědrý den, na mě na Boží hod a na manžela na Štěpána..
Tak nejvtipnější moment z Vanoc byl, když nám dědeček koupil čokoládovou kolekci, my jí rozvěsili na stromeček a dcerce, která na to mlsně koukala pořád opakovali, že až potom, až na Štědrý den.. pak přišel Štědrý večer, my venku prskali prskavky, pak přišli domů, pod stromečkem hromada dárečků, dcerce svitila očìčka a my jí nabádali:,,Tak běž, vem si co chceš.." A dcerka se rozběhla, přebrodila dárky, kterých si ani nevšimla a začala rvát že stromečku ty figurky, loupat celofán a než jsme se rokoukali, jednu už měla v puse, druhou rozbalenou a bílé načančanè šatičky už nebyly bílé.. :mrgreen:

Příspěvek upraven 06.11.18 v 09:13

MiliKry
Povídálka 27 příspěvků 05.11.18 19:41

Když mi bylo tak 5 let, tak jsem na štědrý den hodně zlobila. Pak jsem netrpělivě čekala, co mi ten ježíšek nadělí. Když zazvonil zvoneček, běžela jsem ke stromečku a zjistila, že protože jsem zlobila, tak mi Ježíšek naježil pytel brambor :lol: Dodneška se tomu smějeme. Pak mi samozřejmě Ježíšek ty dárky naježil a já jsem od té doby na Vánoce vzorná :)

efkart07
Závislačka 2610 příspěvků 05.11.18 19:45

Jedny Vánoce jsou pro mě nezapomenutelné :lol: je to cca 15let zpět. Jelikož mám na Štědrý den svátek, babi mi dala dárek. Dostala jsem krásné povlečení. Mamka si ráno na linku rozložila zmrzlé filé, aby jí rozmrzlo a mohla udělat řízečky. Jenže táta chtěl udělat radost našemu venkovnímu loveckému psu, pustil ho domů, aby si užil tu slavnostní atmošku. A ten si to užil perfektně. Filé snědl jako malinu a my měli k večeři pečené kuree :lol: aby nám táta u stromečku ,,zlepšil,, náladu a vykouzlil tu pravou atmosferu, rozhodl se zapálit na stromecku prskavky. Jenže v zapalovači došel plyn. Začal plnit zapalovač plynem. Zapalovač chytl. Hodil ho na koberec. Začal hořet koberec. Vytrhl fíkus z květináče a vysypal hlínu na hořící koberec. My jen koukali s otevřenou pusou a smáli se :lol: a víte co jsem měla mimo jiné pod stromečkem? Druhé povlečení, ktere jsem musela pridat k tomu prvnímu z rána a schovat do výbavy :lol: rázem bylo po radosti. Dneska tu nápaditost oceňuji a ráda na to vzpomínám :srdce:

lipusa
Nováček 2 příspěvky 05.11.18 20:20

Před asi 32 lety jsme 24. prosince s manželem sbalili dva syny, dárky, stromeček, cukroví, kapra, salát.......a vše co patří ke štědrovečerní večeři a pohodě. Vše se muselo vejít do Škody 110. Kluci byli i bez zádržných systémů pěkně obloženi a chráněni. Po naložení jsme vyrazili k našim společným rodičům (můj otec vdovec a manželova matka vdova se vzali za necelý rok po naší svatbě), nemuseli jsme řešit, na kterou stranu pojedeme. Po 90 km jsme 18 hodin zastavili na dvorku u rodičů. To bylo překvapení. Rodiče to brali jako nejlepší dárek v životě. Hned, ale to začalo nemáme tolik salátu, kapra,…stromek..... K jejich velkému překvapení jsme postupně tahali s auta vše co se jim nedostávalo. Byli to jedny z nejlepších vánoc , ale již se nezopakují, protože naši rodiče již nejsou mezi námi a kluci i dcera, která se narodila později mají již své rodiny.

Hugi284
Povídálka 45 příspěvků 06.11.18 09:11

Měla jsem 16 let a na Štědrý den to bylo skoro na den přesně jeden měsíc od mé první pusy s mým budoucím manželem (tím se ovšem stal až o čtyři roky později). Domluvili jsme se, že mě večer vyzvedne u nás doma a půjdeme společně na půlnoční mši.
Když zazvonil, s ruměncem ve tváři jsem ho vítala. Způsobně se usadil s mými rodiči u vánočního stromečku a chvíli konverzoval. Já jsem chtěla navodit ježíškovskou atmosféru a před předáním malého dárečku z pod stromečku zapálila pár prskavek. Při rozbalování dárku mého drahého „vyrušil“ počínající požár. Od prskavky chytlo pár větviček a balící papír jednoho z dárků. Drahý pohotově vyskočil a ve snaze uhasit požár zadupal do země půl stromku a pár dárků, co ještě ležely pod stromečkem. V mých očí byl hrdina!!! :srdce:
Poté jsme se odebrali na chvíli do mého pokoje. Dostala jsem betlémské světlo, poprvé v životě. Chtěla jsem ho co nejdéle uchovat (v mých zamilovaných očích to byl dar z nejvzácnějších), a proto jsem jím zapálila velkou tlustou svíci, kterou jsem vystavila na odiv celému světu na můj klavír. Nad klavírem nebylo nic, co by mohlo od plamene chytnout. Říkala jsem si, že svíčka vydrží dlouho hořet a bude to tak opravdu bezpečné. Omyl. Po příchodu z půlnoční sice neshořelo nic nad klavírem, ale ve víku klavíru mám vypálené 1 cm hluboké kolo od pořádně tlusté svíčky. :oops:
Od té doby jsme prožili hodně Štědrých večerů a pokaždé doma měli betlémské světlo. Ale kdykoliv se podívám na klavír, vždy si vzpomenu na ty naše úplně první Vánoce. :)

Míšek89
Závislačka 4689 příspěvků 06.11.18 09:15

Rodiče v mých asi 10 letech zapomněli pod stromeček dát hlavní dárek - vlastní kazeťák. Dostala jsem nějaké kazety, pak jsem je prosila jestli bych si mohla v obýváku nějakou poslechnout, jesti by nevadilo kdybych vypnula televizi…v tu chvíli jim to došlo. Nikdy nezapomenu na mámy vytreštěny výraz 8o :lol: Pak jsem ale měla o to větší radost :dance: 8)

mkrelovcova
Nováček 9 příspěvků 06.11.18 12:37

Na Vánoce jsem v 10 letech dostala neštovice, v tu dobu nebyl sníh, tak jsem byla bílá od pudru alespoň já.

dada85
Kecalka 291 příspěvků 06.11.18 18:45

Nejvtipnější vánoce minulý rok, když synovi byly tři roky a pořád něco komentoval a měl na vše své názory ????
Patrikovi teorie:

  • Ježíšek nezvoní přece na zvoneček, ale ťuká na krb
  • Ježíšek nosí dárky pod každý ozdobený stromeček, tak chtěl jít ozdobit každý strom i větvičku i venku
  • těšil se na zdobení stromku, po nazdobení, kdy se já kochám jak ho máme krásný se Patrik zeptá, kdy ho teda budeme zdobit ten stromek. Tak jsem mu řekla, že přece už je ozdobený. Patrik:,, to je jako fakt všechno?,,
  • pořád se Páťa ptal, kdy už konečně přijde Ježíšek, tak říkáme, že až bude tma.. tak chtěl na Ježíška telefonní číslo, že mu zavolá, kde jako je?
tynusqa97
Nováček 8 příspěvků 1 inzerát 07.11.18 16:36

Tak naše rodina je samá zábava když jsou Vánoce . Sestry malá běžela jednou po hřišti a nechtěně ji jiná holčička praštila houpačkou a sestry malá spadla na zem a počůrala se nejspíš bolestí a šokem a než jsme se dostali domů tak ta procurana kombinéza na ni zmrzla :) . A můj děda si zlomil ruku když na vánoce chtěl zabít kapra ale to už je dávno to jsem byla milá holka .

japeruska
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 07.11.18 16:45

Pro mě znamenají Vánoce strašně moc. A i když jsem dospělá a mám svoji rodinu, tak každoročně jezdíme na Štědrý den odpoledne za mojí mámou, kde posedíme, užijeme atmosféru a strávíme ty kouzelné chvíle spolu. Minulý rok to bylo ale trošku hektický, a když jsem ochutnala první sousto kapra, myslela jsem že mě omejou. Místo soli jsem použila cukr. 8o já myslela, že tohle se děje jen ve filmu :mrgreen: :roll: Opravdu to ani kočka nežrala :poblion: :lol:

lampicka11
Závislačka 3507 příspěvků 4 inzeráty 07.11.18 17:18

Nejvtipnější byly Vánoce které jsme slavili u babičky. Byl rok 2010. Mamka dělala řízky a rybu a neměla na očích brýle. No sladkého jsme měli ten večer dost protože je ocukrovala Krystalovým cukrem místo solí :lol: poznali jsme to až když to bylo osmazeny na talíři :potlesk:

NelcaZ
Povídálka 41 příspěvků 5 inzerátů 07.11.18 21:27

Pamatuji se, že když jsem byla malá, tak jsem si moc přála králíka. Naši mě chtěli napálit, takže na mě pod stromečkem čekal jen králík plyšový. Byla jsem hrozně zklamaná, slzy na krajicku. Když v tom mě naši poslali do pokoje a tam na mě čekala klec s mým novým kamarádem :)

aleaa
Kecalka 341 příspěvků 2 inzeráty 08.11.18 09:54

Kdyz Jezisek nepopsal darecky (bali je totiz vsem najednou). To byly vyrazy 8o. ale nakonec z toho byla vesela hra :mrgreen: :mavam:

Příspěvek upraven 08.11.18 v 09:55

Nora2
Kecalka 170 příspěvků 08.11.18 11:37
Naše divoké Vánoce

Na Vánoce každoročně společně jíme v poklidu u jednoho stolu. Minulý rok byl ale daleko od poklidu. Dcera mi přes hořící svíčku podávala obrousek, který vzplál a v úděsu ho zahodila na koberec…který začal také hořet. Naštěstí jsme vše uhasili, ale na koberci nám zůstala propálená díra. :lol: Je ale vidět, že tyto příhody úplně přitahujeme, protože když jsme druhý den šli navštívit moji sestru a jejího čtyřletého synka, v zápalu hry s mojí dcerou prostrčil hlavu opěrátkem židle (mají ho necelistvé, s dřevěnými plaňkami) a nemohl ji vyndat. Začal plakat, panikařit a nešlo ho z toho vykroutit (bolelo ho to), tak ho z té židle musel sestry manžel doslova vyřezat. Nakonec vše dobře dopadlo a na minulé Vánoce se smíchem vzpomínáme. :srdce:

luloinka
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 08.11.18 14:54

Asi to nebude kuriózní, ale je to můj nejsilnější zážitek z Vánoc. Letos to budou 2 roky. Starší dcera měla tehdy 5 let, mladší skoro rok a půl. Slavili jsme s mojí mamkou a tchánovcema. Tak nás byli celkem 7 a podle toho taky vypadala kupa pod stromkem (máme rádi hodně dárků :D ). Tak jsme to udělali tak, že nejdříve si rozbalí dárky dcerky a až pak my dospělí. U nás totiž rozbalujeme jeden po druhém, zkrátka si to užíváme. No a když jsem rozbalovala já, tak mladší začala být unavená, začala po mě lézt a kňourat. Říkám fajn, dám jí prso, usne, přenesu ji. Tak jsem si ji naštelovala na klín, a rozbalovala jednou rukou dál. Poslední dárek, malinkej, přisedne si partner, rozbalím to, tam krabička, uvnitř zásnubní prstýnek, partner ho bere a navléká a říká jestli se teda vezmeme, romantika, v tom se mládě odtrhne od prsa a… pobleje mě a usíná. Tak já poblitá Ano miláčku :lol: ale šťastná jsem byla a nenechala si to zkazit ;-)
P.S. svatba byla v plánu, leč přišel k nám ještě syn tudíž je odložena :lol:

Roomanaa
Povídálka 20 příspěvků 08.11.18 16:21
Vánoce

Tak já nejvíce vzpomínám když jsme byli s bratrem malí, tak jsme furt hledali dárky, jen rodiče odjeli a my měli barák prohledany od střechy, až po sklep a vždycky jsme měli úspěch, každý rok jsme našli, pak dokonce i u mamky v peněžence papírek kde ve zkratkach bylo napsáno kdo co dostane, a to byl tenkrát pro nás jako děti docela oříšek, pamatuji si, že u mého jména bylo W., no copak to asi bude :nevim: to jsme s bratrem luštili Teda docela dlouho, až potom jsem přišli, že to asi bude wolkmen :lol: :lol:, pak na to rodiče přišli a začali dárky schovávat u babiček, ale vždycky jsem že všeho měli velkou radost, ikdyz jsme to věděli,na tohle vzpomínáme skoro každé Vánoce, když se všichni sejdeme ????????

mayunka
Zasloužilá kecalka 592 příspěvků 4 inzeráty 09.11.18 10:21
Vánoce 2017

Na tyto Vánoce nikdy nezapomenu. Byla jsem ve 20 tt, těhotenství probíhalo v klidu. O štědrý den jsem se vzbudila se strašnou bolestí břicha. Bolest neustávala, tak jsme jeli tenkrát ještě do Mělníka na pohotovost. Poslali mě domu s tím, ze je vše v pořádku, že mám přijet večer na kontrolu. Celý den jsem trpěla, večer kontrola opět v pořádku.
Na večeři jsme šli k tchanovcům, ja si dala suchý brambor, a celý večer mlčky trpěla.
Na noc jsme odjeli k mým rodičům. K ránu mě už ale vzbudila taková bolest, že jsem se nemohla ani pohnout. Tak mě muž vezl rychle do nemocnice.. Pak už si pamatuji jen útržky.. A diagnóza? Zánět slepého střeva. Akutní. Prý to bylo za minutu 12… Každopádně všechno dobře dopadlo a doma mám 10ti letého skoro puberťáka..

Asi se u toho moc nepobavíte, ale zrovna se to sem nějak hodilo

Příspěvek upraven 09.11.18 v 10:23

Zuzana1607
Nováček 2 příspěvky 09.11.18 11:12
Vánoční zážitek

Tenhle zážitek máme s předloňských Vánoc..Vše probíhalo jako každé VÁNOCE, večeře,natěšené děti pobýhající kolem stromečku plného dárků.A nastává ten okamžik všichni si rozdali dárky a postupně rozbalujeme..Roz­balila babička a byl na řadě dědeček. Vzal ten největší a babička čekala jak se dědovi bude dárek líbit..Najednou dědův výraz a neskutečný smích..A říká tak ti děkuji Ježíšku žes mi nadělil boty co jsem si přinesl nafasované s práce, v tu chvíli by se babičky nedořezal..litala a začala původní boty co koupila hledat,ale marně. Babička zapomněla kam původní boty co mu koupila dala a myslela že to jsou ony,takže dědeček byl bez bot,našli se aš další rok..☺

jirinaval
Nováček 3 příspěvky 57 inzerátů 09.11.18 11:29

Před lety na Štědrý den se děti vydaly na procházku po okolí vesnice a to byl dokonce sníh. Přišly celé poblázněné, že u lesa potkaly prasátka s tím, že už nemusí, že už ho viděly.
A nebo si vzpomínám, když jsem byla malá tak táta střílel kapra vzduchovkou ve vaně.

miska357
Kecalka 186 příspěvků 5 inzerátů 09.11.18 12:54

U mě jsou Vánoce plné kuriozit z doby kdy jsem byla malá a věřila na Ježíška.
Máma snažila řízky. Já s tátem a bratrem jsme zdobili stromeček. Bohužel jsme zjistili, že nám nesvítí řetěz. Z bratrem jsme byli smutní, že k nám určitě netrefí Ježíšek, když nám nebude svítit stromek. Táta jel teda shánět náhradní žárovku. Vrátil se po cca 2,5hod. (Měli jsme se sněhuláky a klasické tam nepasovali). Super! Nadšeně jsme s tátem instalovali již svítící řetěz. ???? Najednou se rozrazili dveře. Máma zakricela: Musíme na pohotovost. Všichni jsme se lekli co ji se stalo. Začala vysvetlovat, že volala její nejlepší kamarádka. Její muž si při ořezávání kmene stromku uřízl prst. Táta byl naštvaný, že nikam nechce, že lital po všech čertech 2hod a sháněl žárovku. Říkal, že chce být na Štědrý den s rodinnou. Ale co mu zbývalo? Sedl do auta a jel pro něj. Vrátil se ještě víc naštvaný, než odjel. Dle traťových slov to nic nebylo. Prst nebyl uřízlí, jak tvrdila mamina kamarádka jen se pořádně ,,fiknul. Máma navrhla společnou procházku. Výborný nápad. Táta se uklidnil a zase panovala poklidná vánoční atmosféra. Večer proběhla večeře. Tradičně s babičkou i prababičkou. U stromečku jsme radostně všichni rozbalili dárky. S bratrem jsme mimo jiné dostali obálku s přáním (co bylo na obálce napsané si již nepomatuji, ale něco rýmovaného). Ovšem obálky byli prázdné. Bratr jí tedy rovnou hodil na hromadu s papírem. A já si schovala na památku kvůli textu který byl na obálce. (Jako malá jsem měla ,,svoji krabici kam jsem si schovala věci na památku). Prababička začala hubovat bráchu: neházej tu obálku mezi papíry! Vždyť ti to vyhodí Bratr nechápavě vzal obálku a dal ji na stůl. Prababička: A to se do ní nepodívaš? Bratr se obhajoval, že se díval, ale nic tam není. Prababička říkala, že se díval špatně, že tam jsou peníze. Tak jsem řekla i já že jsem dostala prázdnou obalku, že tam je jen napsaná básnička. Prababička se začala červenat a všichni ostatní dospělý smát. Prabička do obálky zapomněla peníze vložit ???? Na tyto Vánoce vzpomíná celá rodina do dnes a to už je to přes 15let ????❤️

Ilisss
Nováček 3 příspěvky 09.11.18 13:54

Než jsem se vdala, slavila jsem vždy Vánoce u rodičů. Hned po rozdání dárků vždy chodíme vedle k rodině tety omrknout, co dostali a následně se přesouváme k nám. Trávíme tak vánoční večer společně. Jednou takhle zase jdeme k tetičce a když se všichni vracíme zpátky k nám, otevřeme hlavní dveře a vyvalí se spousta dýmu. Všichni začínají panikařit, že hoříme. Táta jde dovnitř pootvírat okna a my zatím obcházíme dům a zjišťujeme, zda v nějakém okně nehoří. Dohromady zjišťujeme, že nikde není žádný oheň, pouze dým. Jakmile jsme vyvětrali, našli jsme propálenou díru v ubrusu a v kuchyňském stole. Když jsme odcházeli, máma zapomněla zhasnout svíčku ve stojanu a jak skapával horký vosk, propaloval stůl, který byl naštěstí z materiálu, co nevznítil. Takhle nám málem shořel dům. Rok nato přinesl bratranec z kostela boží světlo, které se udržuje hořet celé Vánoce. Máma jej tedy dala do zavařovačky a tu postavila na digestoř. Opět tu byl Štědrý den, všichni už jsme byli u nás a povídali jsme si v obýváku. Sestřenka odešla na záchod, a když procházela kuchyní, začala křičet. Já jsem tam naběhla a taky začala křičet, tak tam naběhla celá rodina. Od horkého vzduchu stoupajícího ze svíčky totiž začala hořet sušená kytka postavená též na digestoři a od ní chytla dřevěná kuchyňská linka. Naštěstí jsme situaci podchytili hned na začátku a oheň úspěšně uhasili. Od té doby jsou u nás na Vánoce svíčky a prskavky passé, maximálně ty elektronické. :lol:

bogape
Povídálka 28 příspěvků 09.11.18 20:35
Trapná smska

Můj trapas se stal během loňských Vánoc. Manžel na dálnici schytal od auta před námi kamenem a prasklo nám čelní sklo, museli jsme domluvit výměnu přes pojišťovnu. V tu dobu jsem byla v devátém měsíci, veliká jak velryba čekajíc na porod každým dnem. Tím, že jsem byla už na mateřské mě muž poprosil, abych na pána z pojišťovny počkala a vše vyřídila. Byli jsme domluveni na pondělí na 15 hodin. Nikde nebyl problém, v plánu jsem měla, že po schůzce pojedu na nákupy do obchodního centra Harfa. Přišel den D. Čekám, byly tři hodiny a přišla sms, že pán na čas nedorazí, jelikož stojí na dálnici z Brna. Mám počítat se zpožděním. „Ok“, pomyslela jsem si, „Dneska to na Harfu pro poslední dárky nestihnu“..čekám, čekám a pořád nic. V 5 hodin mi píše manžel sms „Hádej, kdo mi volal?! Já odepisuji "Vsadím se, že pojišťovák“. Do toho mi přišla další sms, čtu „Velice se omlouvám, dnes schůzku nestihnu, jsem stále na dálnici, můžeme se domluvit na zítra - ráno/odpoledne? Seknička“…ve zbrklosti jsem si myslela, že tuto zprávu poslal manžel a tak odepisuji „Ráno, ať mě nesere, chci jet na Harfu, můžu taky porodit“. Odešlu a říkám si, proč nevidím v titulce zprávy Miláček, ale je tam jakési cizí číslo. No a teď mi to došlo. V jednu chvíli mi napsal manžel i pán z pojišťovny! Nevěděla jsem, co dělat. Myslela jsem, že se na místě propadnu, já tak sprostě odepsala cizímu muži, ostuda jak blázen. Ještě teď si pamatuji, jak zběsile jsem se snažila s mobilem něco provést, nejlépe zahodit. Pán jen odepsal „Dobře, přijedu ráno.“ Napsala jsem omluvnou sms a schůzka proběhla skutečně další den ráno. Bylo mi trapně, snažila jsem se bavit o blížících se svátcích, ale myslím, že pojišťován na mě poznal, co maskuji. Od té doby si dávám pozor na to, s kým si píšu a jak píšu 

9sarisek4
Nováček 6 příspěvků 11 inzerátů 10.11.18 10:28

Když jsem byla já a mí bratři ještě malý, tak jsme byli s mamkou na Štědrý den na procházce. Pomalu jsme se vraceli domů z prudkého kopce, který byl namrzlí, mamce podklouzly nohy a jelikož nás držela za ruce, tak jsme všichni jeli po zadku až dolů. Dole ten nejmladší bratr (4 roky) vstal oprášil se a říká " Pojedeme znovu? :D "

admin
Extra třída :D 11444 příspěvků 16.11.18 11:19

Zdravím všechny soutěžící,

skončila nám soutěž o vouchery na fotoprodukty od Rajčete. Kdo se může těšit na poukaz na krásné fotoprodukty?

Slevový kupon v hodnotě 1 000,– získává:

@Poiu

Slevový kupon v hodnotě 500,– získávají:

@luloinka
@9sarisek4

Všem výhercům gratulujeme a během dne jim zašleme soukromou zprávu s kuponem.

Ostatním zašleme slevový kupon na 25%, který lze využít na nákup fotoknih, kalendářů, pexesa a nové také fotek na desce a magnetek!

Přeji krásný zbytek dne a hodně štěstí v dalších soutěžích :kytka:
 Lucka

Poiu
Závislačka 3170 příspěvků 16.11.18 20:55

Jeeee dekujuuu :srdce: :* :hug: :*

luloinka
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 16.11.18 21:04

@admin děkuji :srdce: :dance: a gratuluji i ostatním výhercům :kytka:

9sarisek4
Nováček 6 příspěvků 11 inzerátů 17.11.18 17:29

děkuji :srdce: :) :) :) :)

Vložit nový komentář