Otestováno: Jak dopadlo bezlepkové pečivo Vitacelia v uživatelském testu?

Čtyřicet testerek z eMimina otestovalo tři druhy bezlepkového pečiva Vitacelia od Penamu. Jak jim ne/chutnalo a doporučily by ho ostatním?

* 90 % 2020
Bezlepkový chlebík. Zdroj: Penam.cz.Bezlepkový chlebík. Zdroj: Penam.cz.

Jaké byly podmínky výběru testerek?

Vybrali jsme 40 uživatelek, které:

Každá z nich od nás dostala tři věci: chlebík CELIO, balení borůvkových koláčů a makový závin k otestování. Jak jim bezlepkové pečivo Vitacelia chutnalo a doporučily by ho dál?

Vyzkoušejte sladké bezlepkové pečivo Vitacelia. Zdroj: Penam.cz.Vyzkoušejte sladké bezlepkové pečivo Vitacelia. Zdroj: Penam.cz.

Recenze

Velikost písma:
270
30.05.20

Vyzkoušela jsem pečivo Vitacelia. Hodnotila bych od nejlepšího což za mě byly boruvkove koláče, musím říci že lepší bezlepkové koláče jsem nejedla. Byly měkké, vláčné s dostatkem náplně, určitě bych koupila znovu. Na druhém místě bych hodnotila makovy závin, bezlepkový závin jsem měla prvně, ale překvapila mě chuť s dostatkem majové náplně. Kdyby se těsto konzistenci podobalo trosku kolackum bylo by to super. Ale i tak vyborne. A v poslední řadě chleba, ten mě bohužel moc neoslovil, za mě trochu suchý, umělý. Kupuji jinou znacku a u té zustanu.

Výhody:

Příznivá cena
Vydrží čerstvé až do data spotřeby
Sladké pečivo s dostatečnou náplní

Nevýhody:

Chuť chleba

7891
30.05.20

Bezlepkové pečivo nekupujeme. Byla jsem zvědavá co mě čeká.
Makový závin chutný, těsto hutné. Náplň na můj vkus dost sladká.
Koláče lepší, náplň jemná, opravdu borůvková, tzn. obsahovala i semínka, které v borůvkové náplni očekávám. Těsto lepší, kypřejší než u závinů.
Chléb byl zvláštní, semínek dost, ale celková chuť nijaka. Málo slaný. Nadýchany, možná až moc.

Výhody:

Koláče dobře, rychlá chutná svačinka.
Hodně makové náplně.

Nevýhody:

Hutnost těsta u závinu
Chuť chleba

30.05.20

Chlebík, koláčky i makový závin byly velmi chutné a měkké. V zavinu i kolaccích bylo dost náplně. Byli jsme moc spokojeni.

Výhody:

Chuť
Jako čerstvé
Množství náplně

Nevýhody:

-

3265
30.05.20

Nejvíce nám s manželem chutnaly koláčky. Těsto křehké, náplň dobrá, trošku sladší. Škoda, že byly tak malé. Druhé místo za mě závin. Makové záviny jíme hodně, tak jsme se těšili. Těsto ale bylo tužší, a náplň zvláštní, jsme zvyklí na min 50% náplně. Kraje byly téměř bez náplně, tudíž suché. Ještě že jsem k tomu měla čaj. Největší zklamání byl pro mě chléb. Čekala jsem něco extra, za mě je lepší večerní chléb od penamu. Škrábalo mě po něm v krku. Manžel dává závin na poslední místo. Chléb mu chutnal o kapku více než závin.

Výhody:

Koláčky měkké
Dostačující balení chleba pro dva

Nevýhody:

Závin málo náplně, suchý
Chléb mdlý
Koláčky sladší
Nelíbí se mi některé použité ingredience

41
30.05.20

Jsem moc ráda, že jsem měla možnost testovat. Nejvíce mi chutnal chleba, který byl měkký zároveň křupavý a velmi chutný. Pochutnala jsem si na něm a určitě si ho začnu kupovat. Makový závin mě velmi mile překvapil. Nemusím moc pečivo s mákem, ale tento závin mi velmi chutnal. Těsto bylo vláčné, krásně závin vypadal i na talíři, velmi všem doporučuji. Co se týče borůvkových koláčků náplň byla naprosto dokonalá, do té jsem se zamilovala, těsto už mi tolik nechutnalo, ale celkově hodnotím koláčky kladně, tak 8 z 10.

Výhody:

čerstvost
jedinečná chuť
výborné náplně
chléb křupavý a lahodný

15
30.05.20

Dobrý den, testovali jsme nejprve s dětmi borůvkové koláčky, chuť nás příjemně překvapila, těsto bylo hezky vláčné a borůvková náplň byla cítit opravdu po borůvkách! Jen bych výrobci doporučila méně sladkou náplň. Nemile mě překvapila přítomnost docela dosti éček-viz foto obalu. Makový závin byl jako druhý chod, maková náplň docela dobrá, konzistence těsta docela sušší, ale u bezlepku je to dosti časté- takže za nás nám závin chutnal :-) Poslední byl chlebík, máme rádi semínka, takže za nás byl výborný- určitě ještě vyzkoušíme!

Výhody:

U koláčků hodně náplně a u chleba dost semínek

Nevýhody:

Ubrala bych na éčkách

5000
30.05.20

Měla jsem možnost testovat chleba, koláčky a májový závin. Koláčky byly naprosto senzační a to nejsem extra vyznavač sladkého, čili aby mi něco chutnalo, to už musí být. Byly měkké, vláčné, nerozsypaly se, náplň byla chutná. Paráda. Májový závin byl také měkký a bohatě naplněný. Chleba nepřekonal stálou značku, kterou si kupuji a která je chuťově nejbližší běžnému chlebu, ale jinak nebyl špatný. Byl měkký, ale je z něho poznat, že jde o bezlepkové pečivo. Suma sumárum za mě tato značka ANO, určitě bych si v obchodě koupila.

Výhody:

Bohatá náplň
Semínka v chlebu

80
30.05.20

Pečivo dorazilo ještě dříve než informace o tom, že se produkty zasílají. Koláče se švestkovou náplní byly výborné. Nikdy jsem je nejedla ana nich jsem si moc pochutnala. Makový závin byl měkký, chutný a máku tam bylo akorát. Chleba jsem ochutnala, ale moc mi nechutnal. Na mě byl bez chuti a nějak mě neoslovil.

Výhody:

Výborná náplň
Příznivá cena
Měkké pečivo
Ideální množství v balení

Nevýhody:

Žádné

88
31.05.20

Z bezlepkového pečiva Vita Celia jsem nadšená. Je velmi chutné, jak z pozice osoby celiaka, tak toho kdo bezlepkovou stravu jíst nemusí.

Výhody:

Borůvkový koláček je chutný, náplň poctivá bez chemické pachutě (což v dnešní době už jen tak nebývá), sladké akorát.
Makovec měl hodně náplně, což dodalo na lahodné chuťi závinu. Chuťově není znát, že jíte bezlepkové pečivo.
Chléb obsahuje hodně semínek, je krásně měkký, nedrobía a nerozpadá se, bez vzduchových bublin-dutin (což u bezlepkového chleba bývá často). Chuťově skoro nelze poznat, že se jedná o bezlepkový výrobek.

Nevýhody:

Nevýhodu jsem shledala u boruvkového koláčku a to, že se lepí na zuby.
U makovce je matoucí obal, makovice vypadají na první pohled jako třešně.

9093
31.05.20

Musím říct, že jsem nadšená. Jako první jsem snědla borůvkové koláčky. Moc mě překvapilo, jak jsou měkké a vláčné a chutnají jak z pšeničné mouky. S čajem v práci luxusní svačinka. K večeři jsem si dala chlebík s lučinou. Opět senzační vláčnost a mírně sladká příjemná chuť mě nezklamala. Naopak. Snědla jsem najednou 4 plátky. Chléb je výborný i samotný. Bohužel jsem po něm ale byla nafouklá. Po přečtení složení tuším, že viníkem je čočka. Jako poslední jsem si nakrájela k snídani makový závin. Ani ten nezklamal. U všech tří výrobků mě opravdu překvapila výborná chuť, se kterou jsem se u bezlepkového pečiva nikdy nesetkala. Chválím, budu kupovat i doporučovat.

Výhody:

Vynikající chuť a vláčnost.
K nerozeznání od pečiva z pšeničné mouky.

Nevýhody:

Ve složení chleba je čočková mouka, která může nadýmat.

16
31.05.20

Naprosto fenomenální ❤️
Celiakie mi vypukla před rokem a tak si ještě pamatuji rozdílnosti v chutích mezi běžným a bezlepkovým pečivem a protože jsem byla celý život zvyklá na běžné pečivo, tak to bezlepkové mi vedle toho vždy přišlo takové jiné, ošklivější. Dlouho jaem hledala něco, co by nechutnalo tak nějak uměle a jinak než běžné pečivo, myslela jsem, že nenajdu. A pak jsem narazila na možnost testovat pečivo značky Vitacelia a jsem nadšená ❤️
Koláčky byly naprosto úžasné. Těsto vláčné a tak nějak správně hutné, náplň suprová ❤️???? sladká akorát a žádná umělotina, prostě pecka ❤️ makový závin byl také moc dobrý, těsto se mi zdálo naprosto k nerozeznání od běžného kynutého (lepkového) těsta, náplň taky super❤️ a chlebík, to je srdcovka. Opravdu výborný, nadýchaný a opravdu dobrý.

Výhody:

 • výborná chuť
 • chleba nejlepší, co jsem kdy ochutnala
 • žádné umělé chutě
 • i když je to bez lepku, chutná to stejně jako běžné pečivo (s lepkem)
 • díky bezlepkovosti je to pro celiaky opravdu super jídlo

Nevýhody:

Žádné

6204
01.06.20

Jsem ráda, že jsem dostala šanci otestovat toto pečivo. Byla to vlastně akce pro celou rodinu. Nejvíc nám všem, včetně mé 4leté dcery, chutnaly borůvkové koláčky. Musím říct, že takové se mi ještě z rýžové mouky nepovedly. Byly lehké, vláčné a chuťově moc dobré. Jediná jejich nevýhoda byla jejich velikost. Makový závin, vypadal na první pohled trošku suše, ale nakonec i ten u naší rodiny uspěl a jak koláče tak závin bychom rádi koupili znovu. Bezlepkový chlép dopadl nejhůře. Osobně musím říct, že mi chutná, již 20 let nejím bílé pečivo, tak že jsem na podobné chleby zvyklá, ale u manžela úplně propadl. Chléb je lehký, chuť mírně hořká a celkově mi připomíná toustový nebo proteinový chléb.

Výhody:

Koláčky - lehké, vláčné, sladké - výborné!
Závin - lehký, chuťově dobrý
Chléb - lehce stravitelný

01.06.20

Dobrý den,předem bych moc chtěla poděkovat,že jsme se s rodinou mohli zúčastnit tohoto testovaní. Jako první jsme otestovaly borůvkové koláče Vitacelia. Chuť borůvkových koláčů byla naprosto dokonalá,náplně bylo hodně,jen škoda,že koláče nebily o něco větší,skutečně se po nich zaprášilo. Potom přišel na řadu chlebík Vitacelia. Už na první pohled vypadal velmi chutně,po rozbalení nás překvapila příjemná vůně a viditelné množství semínek. Chléb byl měkký, vláčný s velice příjemnou chutí a semínka byla velmi příjemná v jeho chuti. A do třetice skvělý makový závin Vitacelia, úžasná chuť, vláčnost,hodně máku a což beru jako výhodu byla vysoká sytost,takže k snídani stačí i málo.

Výhody:

Velikost balení chleba i makového závinu Vitacelia.
Chuť všech tří produktů
Sytost makového závinu
Složení
Další výborné produkty pro bezlepkovou dietu
Spousta semínek v chlebu

Nevýhody:

Jen koláče Vitacelia by mohli být o trochu větší.

73
01.06.20

Přiznám se, že před samotným testováním jsem na bezlepkové potraviny nahlížela celkem skepticky, protože pár jsem jich už předtím vyzkoušela a přišly mi takové nijaké-bez chuti a jakoby umělé. O to víc jsem byla zvědavá na produkty od Vitacelie. A musím teda říct, že mě velmi mile překvapily ????
Začnu borůvkovými koláči, ty byly prostě bombovní ???? Výborná náplň, bylo jí tak akorát, přiměřeně sladká, celková konzistence taková, jak má být, nepoznala bych, že se jedná o bezlepkovou potravinu. Zde nemám co vytknout. Příteli taky moc chutnaly, a to tak, že je hned druhý den koupil a určitě budeme kupovat i nadále ???? Navíc jsou ve více variantách.
Co se týče makového závinu, pro mě taky milé překvapení. Ještě na pohled nerozbalený mi přišel, že bude asi sušší, ale nebylo tomu tak. Náplně bylo dostatek, jen okraje závinu byly bez náplně, což je škoda a jediný mínus, ale chuťově výborný, což jsem nečekala. Líbilo se mi, že náplň byla méně sladká oproti závinu klasickému. Ani zde bych nepoznala, že se jedná o bezlepkový produkt.
Posledním zaslaným produktem byl bezlepkový chléb. Jeho chuť mi přišla mdlá, jakoby planá. Jednotlivé krajíčky obsahují lněná a slunečnicová semínka, která jsou při kousání znát-křupe to, což mi nevadilo, ale někomu by mohlo. Příteli tento chléb moc chutnal, s tím, že se po jeho konzumaci vůbec necítí těžce, což ho překvapilo, protože u klasického pečiva to tak má.
Jsem moc ráda, že jsem se tohoto testování mohla zúčastnit, a taky jsem ráda, že i pro ty, kteří mají bezlepkovou dietu, existují takové výborné alternativy ????

Výhody:

 • chuť borůvkového koláče
 • výborná náplň
 • více variant koláčů v prodeji
 • dostatek náplně v makovém koláči
 • náplň byla méně sladká
 • po chleba se neobjevil pocit těžkosti

Nevýhody:

 • okraje u makového závinu byly bez náplně
 • planá chuť chleba
368
01.06.20

První zkušenost s bezlepkovým pečivem celkem příjemně překvapila. Akorát jsem čekala lepší složení výrobků.

Výhody:

koláčky byly naprosto výborné, hodně ovocné náplně
bezlepkový chleba zabalený již nakrájený, měkký, ve střídce se semínky

Nevýhody:

makový závin měl příliš sladkou makovou náplň a byl sušší
krájený chleba má horší chuť než chleba nekrájený
složení jako u všech pekařských výrobků na několik řádků
cena

01.06.20

Aby bezlepkové pečivo chutnalo, tomu jsem po mých předchozích zkušenostech s bezlepkovou stravou nevěřila. Pravda, je to už cca 15 let, vývoj jde kupředu. A tak není divu, že skokově se posunula kupředu i výroba pečiva.
Od značky Vitalia jsem vyzkoušela koláče s borůvkovou náplní, závin s makovou náplní a chleba,
Nejsem milovník sladkého, ale při rozbalení borůvkových koláčů se mi doslova sbíhaly sliny - voňavé, vláčné a decentně oslazené. Makový závin mne překvapil svou bohatou náplní a chleba svou nadýchaností.
Pokud bych srovnala toto bezlepkové pečivo značky Vitacelia, mám jasného vítěze. Na chuti jsem nepoznala, že se jedná o bezlepkové pečivo - přesto je zdravější.

Výhody:

 • vláčnost
 • nadýchanost
 • bohatá náplň
 • skutečné ovoce
 • výborná chuť

Nevýhody:

 • chleba je měkký, proto se na něm špatně roztíralo máslo (ale to je asi moje chyba, že jsem ho nenechala více rozpustit)
7
01.06.20

Tak niektoré veci ma prekvapili a niektoré skôr nie. Každopádne je to výborná náhrada pre tých, čo lepok ozaj nemôžu ale chuť na podobné veci majú! Chlebík je asi klasika, bol vláčny, tak akurát slaný a, že je bezlepok sme takmer ani nespoznali. Závin ma prekvapil asi najviac. Keďže milujeme mak tak závin bol opravdu skvelý! Plnka nebola príliš sladká, bola celkom výrazná a hutná. Trochu mi tam chýbala ešte nejaká kyslejšia chuť ako som zvyknutá u makovom závine. Musím sa ale priznať, že čučoriedkový koláč nebude môj obľúbený. Je na môj vkus zbytočne presladený a tým pôsobí umelo. Muž si ho však chválil, takže asi sa ešte u nás doma objaví.

Výhody:

Skvelá chuť.
Nepoznať, že je to bezlepok.
Chlebík vydržal dlho čerstvý.

01.06.20

Po delší době jsem si dopřála pečivo, takže za toto testování díky:) Produkty Vitacelia mě velmi mile překvapily. Myslela jsem, že pečivo bude tvrdé a bez chuti, což se nepotvrdilo. Nejvíce mě chutnaly borůvkové koláče. I když v nich pravé borůvky nenajdete, náplň je chuťově povedená. Těsto bylo krásně vláčné, vůbec ne dusivé, jak jsem čekala a chystala si k zapití kafčo:) To závin byl už o poznání dusivější, těsto sušší. Byla jsem moc spokojená s bohatou makovou náplní, ta byla mňam mňam. Co se týče chlebíku, tam mě jeho konzistence vůbec nezaujala, měla takovou jemnou pachuť… Každopádně jsem ho dala do mrazáku a jako topinky super. Je škoda, že nemá znovuuzavíratelný sáček (s takovým tím klipsíkem, co některé krájené chleby mají), protože se mi hned při prvním otevření roztrhl - ještě, že existují klipsy z domácích potřeb:)

Výhody:

vláčné pečivo (koláče a chlebík)
bohatá náplň (hlavně pak už závinu)
zasytí, ale nezatěžuje
skvělá a chutná svačina

Nevýhody:

chuť chlebíku
sáček na chlebík se snadno roztrhne, není znovuzavíratelný
závin lehce dusivý

01.06.20

Pečivo je velmi chutný a není, ani tolik poznat, že je bezlepkové. Chutná jako čerstvé oproti jiným bezlepkovým pečivům, které jsem vyzkoušela a musela jsem je často zahřívat v mikrovlnné troubě, aby změkly. Oceňuji i cenu tohoto pečiva, protože je cennově velmi příznivé.

Výhody:

cenově dostupné
konzistence dobrá

Nevýhody:

není,co vytknout

852
02.06.20

I mě dorazili produkty Vita celia a s chití sem je otestovala ????

BORŮVKOVÝ KOLÁČ

 • Ten jak je vidět u všech sklidil největší úspěch a i u nás tomu nebylo jinak. Hned po otevření mě překvapila intenzivní vůně borůvek což značilo že je se opravdu na co těšit. Náplň byla skvělá, chutná, necítila sem žádnou umělou chuť a co je velké plus bylo jí tak akorát. Těsto měkké, vláčné tak akorat sladké a samozřejmě chutné. Určitě si koláčky opět koupíme. Hodnotím tak 9 z 10 (a to jen proto že je dobré mít rezervu)

MAKOVÝ ZÁVIN

 • Obvykle makové záviny nevyhledávám jsou na mě suší ale toto byla výzva ???? Hned po nakrojení závinu bylo jasné že i zde bude naprosto poctivá náplň. A bylo tomu tak pořádná porce máku, trochu víc sladší ale ne přeslazená, náplně bylo hodně ale jak už tomu bývá kraje jsou bez náplně (což u takto malého - krátkého - závinu je trochu na škodu) těsto v tomto případě suší, tužší. Mě úplně neoslovil ale jak říkám makové věci nemusím takže sem ho dala ochutnat partnerovi a ten prohlásil ,, suší závin ale na to že je bezlepkový dobrý" .

CHLEBA

 • Na pohled než se otevře vypadá velmi pěkně mekoučky. Ale po otevření přišlo zklamání viditelně suší chleba. I tak sem se nenechala odradit a ochutnala, výrazná semínková chuť ale nic extra ovšem takový to chleba určitě není na konzumaci samotný takže sem ho ochutnala s máslem a to už bylo podstatně lepší. Na zdraví bezlepkový chleba byl určitě chutný. Není určitě pro konzumaci jen tak ale s poctivou porci pomazánky určitě neurazí. Naprostý top byl když sem ho druhý den dala do topinkovače a pomazala máslem. ???? To sem si vážně pochutnala!

Výhody:

Koláče = výborné (není co dodat) bez chyby
Závin = poctivá maková náplň
Chleba = pokud se jí namazány je chutný

Nevýhody:

Závin = hutnější tužší těsto
Chleba = suší, není vláčný

20
02.06.20

Nejchutnější ze trojce jsou bezkonkurenčně koláče. Hodně náplně, vláčné a moc jsem si pochutnala. Makový závin je plný máku, konzistence je trošku tužší, ale to je jen věci vkusu. Mě závin chutnal. Chleba je plný semínek, ale bohužel jeho chuť mě nezaujala.

Výhody:

Bez lepku, sladké pečivo je parádní :)

Nevýhody:

Konzistence a chuť chleba není na jedničku - přijde mi těsto málo slané.

31
02.06.20

Pečivo chutnalo celé rodině. Nejlepší jsou borůvkové koláčky, které se krásně rozplývají na jazyku a mají hodně náplně. Hodně náplně měl také makovec, který byl též výborný. Skvělou chuť měl i chlebík, u kterého bylo jen nevýhodou, že se trochu „rozpadal“.

Výhody:

chuť, absence lepku, hodně náplně

Nevýhody:

rozpadající se chléb

120
02.06.20

Děkuji za možnost testování pečiva VITACELIA. Netrpím alergií na lepek, přesto jsem chtěla ochutnat tyto výrobky. Člověk je zvyklý na běžné pečivo s obsahem lepku (obyč. mouky) a je to znát, že tyto výrobky jsou chuťově jiné, samozřejmě. Nejvíce nás s manželem zaujal chléb- velice nám chutnal, obsahuje dostatek semínek, je vláčný, nadýchaný. Nemáme problém koupit si znova. U sladkého pečiva se nám těsto zdálo příliš suché, bez chutě, jednoduše jiné, než jsme zvyklí. Náplň makového závinu dostatečná, tak jako u borůvkových koláčků. Celkové hodnocení je takové, že pro lidi trpící celiakií jsou to skvělé výrobky.

Výhody:

 • nadýchaný, měkký, voňavý chlebík
 • hodně náplně v makovém závinu a borovkovém koláčku

Nevýhody:

/

1023
03.06.20

Skvělé pečivo, které chutná stejně jako to normální. Nejvíce mi chutnal celozrnný chlebík, který vydržel měkký a vláčný několik dní.

Makový závin a koláčky jsou super ke kávě. Jen by mohly být více propečené, ale to je jen můj

Výhody:

vydrží dlouho měkké a vláčné
chutná jako klasické pečivo
velmi dobrá bezlepková alternativa

10
03.06.20

Kvůli atopickému ekzému jsem dostala doporučení, že bych měla vyzkoušet vyřadit lepek. Jenže já miluju chleba a sladké pečení, takže se mi do toho moc nechtělo. Jsem proto moc ráda, že jsem mohla vyzkoušet pečivo Vitacelia. Do teď jsem si totiž myslela, že bezlepkové pečivo jsou jen takové ty velké bílé „divnoveky“.

MAKOVÝ ZÁVIN:
Nejvíc jsem byla nadšená z makového závinu. Mák miluju a tady ho bylo celých 40% a ne jen v popisku, ale i doopravdy. Byl navíc tak akorát sladký, prostě perfektní na snídani nebo k odpolední kávě.

BORŮVKOVÉ KOLÁČE:
Ze tří zkoušených věcí za mě byly koláčky nejslabší. Těsto mělo podivnou konzistenci a spolu s borůvkovou náplní mi nešlo moc dohromady. Koukala jsem, že se vyrábějí ještě s meruňkovou a makovou náplní. Ty by podle mě mohly být chuťově lepší.

CHLEBÍK CELIO:
Sám o sobě je chlebík hodně měkoučký a chuťově vyvážený. Připomíná mi spíš takové ty vlhké chleby než klasický, ale to asi ani nebylo cílem. Nicméně když se opeče, tak je naprosto famózní. Vždycky jsem si ho buď opekla nasucho jako topinku, nebo zapekla jako toust. Doporučuji hlavně tu druhou variantu, která za mě vyhrála na celé čáře. Po opečení je chlebík nádherně křupavý, ale přitom se dá stále dobře kousat a nevylámete si na něm zuby. Semínka v chlebíku navíc začnou při prohřátí úžasně vonět, prostě lahoda!

Výhody:

Chlebík: krásně měkký, plný semínek
Závin: lahodná maková náplň, skvělé těsto
Koláčky: bohatá borůvková náplň

Nevýhody:

Slabší chuť těsta koláčků

1050
03.06.20

S dědečkem děkujeme za možnost otestovat bezlepkové pečivo.
Nejlépe ohodnotím chléb..měkký, jemný, plný semínek.
borůvkové koláčky.. měkké, ale suché, nápň chuťově dobrá, výrazná chuť borůvek
makový závin.. moc suchý, vysoké těsto, ale ke kávě o.k., náplně bylo dostatek

Výhody:

Dlouhá záruka trvanlivosti.
Co si dědeček jako celiak nejvíce pochvaloval byl chléb a borůvkové koláče.

Nevýhody:

U všech tří výrobků hodnotím negativně konzervanty a to jich bylo ve výrobku mnoho.

63
03.06.20

Testování nás doma baví, děkujeme za příležitost!
Na chlebíku jsem ocenila menší balení, obvykle je v rodině jeden max dva členové, kteří chtějí bezlepek. Tohle bylo přesně tak akorát,, za dva dny jsme ho zvládli :-) Chuťově byl dobrý, líbil se mi vysoký podíl semínek a také to, že nebyl moc slaný. Synovi tolik nechutnal, přeci jen je jiný než klasické pečivo.
Naopak mu hodně chutnalo sladké pečivo. Makový závin měl dostatek náplně a byl velmi vláčný. Jen se po něm zaprášilo. :-) Borůvkový koláč byl docela dost sladký, ale měkký, vláčný a vůbec bych nepoznala, že je to bezlepkové pečivo.

Výhody:

Vláčné sladké pečivo
Chutné, vláčné, čerstvé
Cenově příznivé
Fajn zpestření jídelníčku i pro lidi, kteří netrpí celiakii

Nevýhody:

éčka ve složení

48
04.06.20

Upřímně jsem nečekala, že to bude chutnat stejně jako normální pečivo - u závinu je sice trochu poznat, že to není klasická mouka, ale chutná to vše velmi dobře. Za mě nejlepší určitě chleba - je velmi podobný tomu bez-sacharidovému od Penamu a ještě když se hodí do toustovače, je skvělej. Super byly i koláčky - tam se fakt povedla náplň a též člověk při konzumaci nemá pocit, že by šlo o nějakou náhražku. Jediné co mi moc nechutnalo byl závin - na mě příliš sladký a těsto mělo zvláštní chuť - chlapovi ale chutnal a chválil si ho, tak je to asi otázka chuti.

Výhody:

člověk nemá pocit, že by šlo o nějakou náhražku
chutné
zdravá svačinka

Nevýhody:

makový závin na můj vkus příliš sladký

16452
04.06.20

Moc mě potěšilo, že jsem dostala tu možnost pečivo Vitacelia vyzkoušet. Jako celiak a máma malé celiačky, už jsme bezlepkových produktů vyzkoušely nespočetně. Pečivo |Vitacelia patří určitě chuťově k těm lepším. Makový závin mě mile překvapil, chleba byl krásně měkoučký. Co mě trošku zabrzdilo v nadšení bylo složení. Sladké pečivo je upečené z mouky, která obsahuje deproteinovanou pšenici. Dceři toto nedělá dobře a proto se takovýmto produktům spíš vyhýbáme. A vůbec je ve složení toho pečiva dost přídavných látek, které bych tam ani nepotřebovala.. Ale jak jinak by mohlo být tak měkké i několik dní a vydržet tak dlouhou dobu.

Výhody:

Chutově se řadí k těm lepším bezlepkovým produktům.
Měkké pečivo, na kterém si pochutnát.

Nevýhody:

Deproteinovaný pšeničný škrob mě osobně odrazuje.

6
04.06.20

Balíček na testování mile překvapil. Nejdřív jsme si se synem dali k snídani koláčky a makový závin. Borůvkové koláčky byly opravdu úžasné, uprostřed dostatek náplně. Nebylo vůbec znát, že se jedná o bezlepkové pečivo. Makový koláč celkem ušel, ale bylo tam málo náplně a kraje byly takové suché, tak jsem to zapíjela čajem. Ze sladkého mi tedy více chutnali ty koláčky a synovi zase závin.. Nejvíc jsem se těšila na chleba, protože většina chlebů nám nechutná, tak jsme byli zvědaví na tento.. A musím říct, že mě příjemně překvapil. Jako stále jsem nenašla chleba, u kterého bych řekla, že mi vyloženě chutná.Tenhle mi ale chutnal a hlavně mému synovi taky. Jen ke konci vždy cítím nějakou pachuť, ale to mám pocit, že cítím u všech bezlepkových chlebů.

Výhody:

Borůvkový koláč - sladký tak akorát, chuťově moc dobrý
Chleba - krásně měkký i za 2 dny
Chleba- hodně semínek

Nevýhody:

Makový závin měl suché kraje a málo náplně

04.06.20

Testovala jsem 3 výrobky od Vitacelia. Tmavý chléb - krájený, makový závin a koláček s borůvkovou náplní.
Jako mnoholetý celiak musím říct, že všechny produkty byli chutné, nepřipomínali nic gumového a ani se nedrolili po zvednutí z tácku.
Mé hodnocení je takovéto:
Chléb: Těsto je dobře a přirozeně vykynuté, není suchý - spíš příjemně vláčný, v ústech se nelepí, při mazání másla se neprotrhne ani se nedrolí a neroluje spolu s máslem. Semínek akorát, možná by to sneslo méně kmínu.

Makový závin 40% náplně: Těsto je celkově suché a hutné, hodně sladké, nedrolí se, v ústech se celkem dost lepí. Náplně je dostatek a je dobrá.

Koláček s borůvkovou náplní 25%: těsto vláčné, chuť výborná, nedrolí se, v ústech nelepí a náplň je vynikající a je jí dostatek, celkově je koláček výborný a těším se až si dám další.

Výhody:

Chléb:

 • není to gumová pěna
 • nedrolí se
 • nelepí se na zuby
 • vydržel měkký do druhého dne v původním obalu

Makový závin:

 • nedrolí se: je kompaktní
 • náplň výborná
 • dost zasytí

Koláček s borůvkovou náplní:

 • nedrolí se
 • náplň vynikající
 • nelepí se v ústech ani na zuby
 • v balení 2 KS
 • s koláčkem absolutní spokojenost: chutný, vláčný, doporučuji!

Nevýhody:

Chléb:

 • příliš kmínu - chce to lépe vyvážit s ostatními chutěmi

Makový závin:

 • těsto suché
 • moc sladké
 • v ústech se lepí, lepí se i na zuby
 • hodně tlusté těsto - chtělo by to tencí vzhledem k tomu, že se sroluje

Koláček s borůvkovou náplní:

 • slovenský obal - doufám, že se bude prodávat v ČR
64
05.06.20

U dětí nejvíce bodoval koláček s borůvkama, ten zmizel hned jako první, krásně vláčný a strašně dobrý, na můj vkus více sladký, ale děti si pochutnaly.Makový závin jsem dala ochutnat manželovi, sice na okrajích moc náplně nenajdete a jinak hodnotíme, že chuťově také nebyl špatný.Chleba mě bohužel nijak moc neoslovil:)Trošku na můj vkus suchý a bez chuti

Výhody:

Bez lepku
U koláčku skvělá chuť
V chlebu opravdu hodně semínek

05.06.20

Dobrý den, mým úkolem je zhodnotit bezlepkové pečivo. V balíčku byly tři produkty. Borůvkové koláčky, chléb a zavin makový. První co mé zarazilo byla spotřeba produktů. Nebyly prošlé, ale měly 4 dny do spotřeby. Borůvkové koláčky byly na první skus vynikajici, chutnaly moc hlavne synovi, ale po dalším soustu se hodné lepily na patro a na zuby. Náplně bylo dost a sladké tak akorát. Makový zavin byl výborný. Lepil se take , ale trochu méně. Náplně bylo hodně. Na mě hodně sladká, ale pro jine nemusí být. Chleba byl vynikajici. Nejvic podobný chlebu z pšeničné mouky. Moc mi chutnal i samotný. Určitě všechny produkty zařadíme do jídelníčku. Na cesty úplná parada i na zpestření běžného dne a snídaně. Jsem mile překvapená.

Výhody:

Zabaleno tak, že vidíte co je uvnitř. Ideální na cesty.

Nevýhody:

Jídlo se lepí na patro a zuby. to je z celkového prožitku nepříjemné. Chleba by mohl byt balený po menších částech. Závin by mohl být také poloviční.

3
05.06.20

S bezlepkovým pečivem jsem neměla dříve žádnou zkušenost a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená. Vůbec bych nepoznala rozdíl od klasického pečiva. Koláčky byly chutné a nadýchané, se skvělou náplní. Chleba byl také výborný, vláčný a opečený ještě lepší :). A makový závin testoval přítel a pochval si ho. Bylo v něm hodně náplně, akorát tak sladký, jen možná trochu sušší těsto, ale ke kávě super:). Takže rozhodně vyzkouším i jiné bezlepkové produkty.

Výhody:

 • není znát, že je to pečivo bez lepku
 • měkké a vláčné těsto
 • chutově dobré
246
05.06.20

Moc děkuji za možnost vyzkoušet bezlepkove pečivo. Bylo moc dobře, vyzkoušeli jsme vše a pochutnali jsme si. Donesla jsem ochutnat i kamarádce, která také drží bezlepkovou dietu a moc jí chutnalo. Především ke kolackum se určitě vrátíme.

Výhody:

Chléb měkký, chuťově jako lepkovy. Manžel nepoznal rozdíl.
Koláček měkký, náplň dobrá.

Nevýhody:

Dala bych více náplně do kolacku.
V zavinu tužší těsto, makova náplň na mě hodně sladká.
Dostupnost pouze ve větších hypermarketech (u nás v supermarketu jsem neobjevila).

448
05.06.20

Jsem rada, ze jsme mohli se synem otestovat bezlepkove pecivo znacky VitaCelia. Vsude na tuto znacku ctu velkou chvalu, ale zatim jsem na ni v kamennem obchode nenarazila.
Musim rict, ze vsechny tri vyrobky me velice mile prekvapily.
KOLÁČ s boruvkovou naplni - po otevreni sacku me dostala vune! Vetsina bzl vyrobku ma svou typickou „vuni“.. tyhle kolece vonely jako klasicke. Kolacky byly vlacne, mekke a velice chutne. Nejde poznat rozdil od lepkoveho peciva. Syn snedl oba kolacky na posezeni, na me zbylo horko tezko na dve kousnutí, abych mohla hodnotit ???? slovy 4leteho syna celiaka :„Mňamózní“
CHLÉB- po otevreni sacku take prekvapive prijemne zavonel. Konzistence testa je nadychana, mekka, sussi, a zrnicka na skus prijemna. Pri delsim kousani neni v puse zadna pachut, jak tomu u rady bzl chlebu je. Prirovnala bych ho ke klasickemu zitnemu zrnickovemu chlebu.
MAKOVY ZAVIN - se synem milujeme mak a tento vyrobek byl plny ocekavani. Opet po rozbaleni krasne vonel, takze clovek mel chut se zakousnout bez krajeni ???? testo bylo vlacne a napln byla dokonalaaa! Opravdu chutove k nerozeznani od klasického zavinu.

Vsechno velmi rychle zmizelo, velmi mile me prekvapila chut, ktera je k nerozeznani od peciva s lepkem. Byla bych rada i za syna, kdybych konecne tuto značku zacala potkavat ve vicero kamennych obchodech, protoze je opravdu chutove vyjimecna.
Nejsem zastance toho, ze clovek, ktery musi ze zdravotnich duvodu drzet nejakou dietu, tak by mel jist vyrobky, ktere jsou pro nej vhodné i kdyz jsou chutove osklive. Stale vice se presvedcuji o tom, ze bezlekova strava muze take dobre chutnat a muze byt k nerozeznani od te lepkove. A VitaCelia se muze chlubit tim, ze dokazala dosahnout vyborne chuti???? Vrele doporucuji!

Výhody:

 • Vlacne, jemne, a chutne pecivo
 • chutove k nerozeznani od klasickeho peciva s lepkem
 • baleni „tak akorat“- nestihne se zkazit/ztvrdnout/zplesnivet
 • makova napln v zavinu ????

Nevýhody:

 • Kratka trvanlivost - je to tak dobre, ze moc dlouho nevydrzi ????
 • dostupnost v kamennych prodejnach - netusim, kde se da sehnat
 • s bodem vyse souvisi i to, ze nevim v jake cenove relaci se vyrobky VitaCelia pohybuji
39
05.06.20

U nás doma, mělo pečivo obrovský úspěch. Pochutnali si i děti. Byla jsem mile překvapena chutí. Za mě nejlepší byly koláčky, které obsahovaly bohatou náplň. Klidně bych uvítala možnost zakoupit balení s více kusy.
Makový závin byl také dobrý, jen trošku sušší. Na krajích mák nebyl vůbec.
Chleba chuťově zajímavý, obsahoval lněná a slunečnicová semínka, což mám v pečivu moc ráda.

Výhody:

Chuť
U chleba- semínka
U koláčků - bohatá náplň

Nevýhody:

Ubrala bych na éčkách.
Málo makové náplně.

2
06.06.20

Koláčky vypadaly na pohled doslova k nakousnuti. Chuť mě velmi mile překvapila. Očekávala jsem spíše mdlejsi nebo nepříliš výraznou chuť, ale byly výborne. Co mne však naprosto dostalo, byl makovy závin. Takovou náplň nenajdete v klasickém makovem zavinu. Chuť vynikající. Ta bohatá maková náplň mi připomněla poctive buchty moji milované babičky. Chleba už mám otevřený již pár dní, beru si podle chuti a je stále křehký nadychany. Je plný zdravých semínek. Vůbec nemám pocit, že jsem jedla bezlepkové pečivo, tak jako ho znám.

Výhody:

Pečivo bylo i po otevření křehké a voňavé.
Chuťově výborně, bez jakéhokoliv „chemického ocasku“.
Neni cítít nic umělého.
Kvalitu chleba považuji za bezkonkurenční.
V neposlední řadě musím vyzdvihnout množství plátků chleba - není v balení jen pár plátků, ale celý malý bochnicek

Nevýhody:

Za nevýhodu považuji jen malou gramáž koláčku a zavinu.

3444
08.06.20

Na první místo se u mě dostaly koláčky,ty byly moc dobré.Náplň opravdu ovocná i když na mě dost sladká,ale to i v závinu a bylo jí hodně.Na druhém místě byl závin. I když těsto bylo hutné a náplně mohlo být více,přesto mi chutnal.Nejméně nadšená jsem byla z chleba,ale vzhledem k tomu,že si peču doma svůj,je to celkem jasné.Přesto můžu říct,že pokud budu potřebovat nějaký koupit,klidně po něm sáhnu, protože narozdíl od spousty bezlepkových chlebů dostupných u nás není nasládlý,což mi u kupovaných chlebů hrozně vadí.

Výhody:

Hodně náplně v koláčích.

Nevýhody:

Hodně sladké náplně.
Příliš nadýchaný chleba.