Otestováno: Jaký je špaldový celozrnný chléb z řady Fit den?

Čtyřicet testerek z eMimina otestovalo špaldové celozrnné chleby Fit den. Jak si pochutnaly? Vytkly by mu něco, nebo po něm v obchodě rády sáhnou?

* 94 % 2020
Špaldový chléb. Zdroj: Penam.cz.Špaldový chléb. Zdroj: Penam.cz.

Jaké byly podmínky výběru testerek?

Vybrali jsme 40 uživatelek, které:

Každá z nich od nás dostala jedno balení špaldového celozrnného chleba z řady Fit den od Penamu k otestování.

S čím si chlebík připravily, jak jim chutnal a doporučily by ho i ostatním?

Recenze

Velikost písma:
3334
07.05.20

Chleba jsem ochutnala hned po doručení. Je už nakrájený na slabé plátky - vyndavejte opatrně, má tendenci se trhat. Na řezu jsou vidět semínka slunečnice. Na pohled je dost tmavý, takže jsem hned koukla i na složení. Zklamalo mne, ze je do něj přidaný karamelovy sirup (pro barvu) a sirup z cukrové řepy (proč???). Je psáno, že je v něm přírodní kvas, ale zároveň i droždí. Chuťově je dobrý na slano i sladko. Ale pokud chcete opravdu chléb bez přidaných nepotřebných surovin, začněte si péct vlastní, nebo si najděte ve svém okolí nějaké malé pekařství. Protože i zde bohužel platí, že tmavě pečivo se nerovná vždy 100% zdravé.

Výhody:

Hotovy
Nakrajeny
Chuťově dobrý

Nevýhody:

Přidané sirupy (karamelovy a řepný)

3420
07.05.20

Testování fit chlebik Penan
Je ultra dobrý až vyloženě žravý omlouvám se za tento výraz. Než jsem udělala oběd, snědla jsem celý plátek ???? Za mě ať je to takový ten mokrý chleba jak já říkám tohle je trefa do červeného

Výhody:

Tenké plátky, hutnější chlebík, ale zasytí. Chuťově výborný nasládlý a jsou v něm opravdu krásně viditelná semínka.

Nevýhody:

Žádné.

59
10.05.20

Špaldový celozrnný chléb Fit den je hezky balený po tenkých plátkách. Jeho chuť mne velmi zaujala. Ocenila jsem, že se dá jíst i samotný, jelikož není tak vysušený, jako chleby od jiných značek. Vyzkoušela jsem jej jak na slano tak sladko. V obojích případech obstál na jedničku. Zamiloval si jej i můj čtyřletý syn.

Výhody:

Není vysušený

Nevýhody:

Má tendenci se lámat

3786
11.05.20

Za mě mamka :) slabé plátky, mají tendenci se trhat, takže opatrně.. Ale co na zasycení to vliv nemá, jsou báječně hutné a člověk opravdu nemá dlouho hlad. Pro mě asi nejlepší s pomazánkou a zeleninou, na sladko jsem nezkoušela.

Výhody:

Pocit sytosti, chuť

Nevýhody:

Je ho málo a je hned snědený :)

364
11.05.20

Chléb je chutný. Daly si ho dokonce i děti a měl úspěch, což nebývá zvykem.

Výhody:

 • chuť
 • trvanlivost

Nevýhody:

 • je velmi křehký
167
12.05.20

Dnes ráno jsme se synem snídali váš chlebík a musím říct, že nám moc chutnal a to je syn velice vybírávý v jídle. Takže za nás spokojenost a určitě špaldový chléb koupíme znovu. Děkujeme za možnost vyzkoušení. ♥️

Výhody:

Dlouhá trvanlivost. Chuť. Zasytí i 1 plátek. Zdravá varianta.

Nevýhody:

Nemám žádné připomínky

19
12.05.20

Výborný chléb. V rodině jsme ho ochutnali a byl moc dobrý s čímkoli. Určitě doporučuji. Škoda, že ho nebylo více.

Výhody:

Chuť

Nevýhody:

Je ho málo

79
12.05.20

Špaldový chleba od Penamu jsem chtěla vyzkoušet zejména proto, že se snažím jíst v poslední době zdravěji, a také jsem ho chtěla porovnat s klasickým bílým pečivem, které jsem konzumovala předtím.
Chléb je zabalený a předem nakrájený na plátky, což je super. Obsahoval osm tenčích krajíců, v každém z nich jsou viditelná slunečnicová semínka, celková gramáž balení je 400 g. Plátky mají ale tendenci lámat, jen při vytáhnutí z balení, což je pro mě asi jediná nevýhoda. Také bych uvítala, kdyby bylo balení trochu větší, třeba 500 g.
Složení mi přijde v pohodě, navíc je bez konzervantů a obsahuje vlákninu, takže i dobře zasytí. Na spodní části balení je přímo tabulka s výživovými hodnotami, takže může každý posoudit sám podle svých potřeb.
Co se týče chuti, tak chleba chutnal moc mě i partnerovi. Přišel nám samotný sladší, ale s něčím už to poznat nebylo. Oproti bílému pečivu dávám palec nahoru. Chuť chleba mě opravdu mile překvapila a určitě jsem ho neměla naposled. Budu kupovat i nadále a doporučuju i ostatním :)

Výhody:

Balení
Plátky jsou už nakrájené
Neobsahuje konzervanty
Chuť
Složení

Nevýhody:

Lámavost jednotlivých plátků
Balení by mohlo být větší

187
12.05.20

Chleba jsem vyzkoušela hned po dodání balíčku. Na to, že šel poštou, nebyl vůbec polámaný ani rozdrobený. Moc pěkně po otevření voní, je nakrájený na tenké plátky a plný semínek. Překvapilo mě, že země původu je uvedeno Německo?
Ochutnaly jsme chleba samostatně, je dobrý i samotný a tuto variantu upřednostňuje i moje dcera, která celý plátek snědla samotný. Já si vyzkoušela variantu na slano i sladko a byla jsem velmi spokojena s chutí chleba i trvanlivostí uvedenou na obale. Chléb jsem dostala 12. 5. a trvanlivost byla uvedena do 25.5. Chleba je sytý, v klidu jsem vydržela od snídaně v 6.00 do svačiny a ani mě nehonila mlsná na něco dobrého. Moc nám doma chutnal a jsme s ním spokojené, určitě ještě koupíme.

Výhody:

Je výborný, sytý, plný semínek.

Nevýhody:

Nic

70
12.05.20

Zatím jsem měla chléb k večeři a ke snídani.Každý den chleba se snažím nejíst,alespoň ten klasický.Ale spěchá se na recenze,tak tedy zhodnotím po dvou jídlech.

Výhody:

Je úzce nařezaný, tak chlebíku nemusíte sníst zbytečně moc.Je plný semínek a to mi chutná.Vypadá,že je to “vyvážená potravina” ,protože jsem neměla dál hlad.

Nevýhody:

Tím,že je chlebík úzký/což mě vyhovuje/tak se láme.
Mazat ho něčím ťuhým moc nejde,zlomí se.
Chuť není výrazná,to mi trošku chybí.

87
12.05.20

Dnes, hned po doručení jsem spolu s přítelem i naším synem ochutnávali špaldový chlebík. A mile nás překvapil. Už po otevření mě zaujala příjemná vůně. Chlebík je už nakrájený což je za mě veliké plus. Vadilo mi jen ,že jednotlivé plátky jsou až moc tenké což způsobuje ,že se v rukou dost rozpadáva. Co se týče chuti je výborný, jemný ,vláčný a zasytí.

Výhody:

Dobrá chuť, dostatek semínek, zasytí

Nevýhody:

Příliš tenké plátky, drolí se

363
12.05.20

chléb moc chutnal jak mě a dětem.Lahodná chuť, kousky semínek a navíc jsem ráda za to,že je tak na tenko nakrájený-nemám totiž ráda tlusté krajíce.

Výhody:

 • jemný, lahodný, tenký, se semínky

Nevýhody:

nic

9118
12.05.20

Bohužel mě chléb zklamal neočekávaným složením. Doufala jsem, že se bude opravdu jednat o čistě špaldový chléb a ne o kombinaci špaldy a žita. Mám dráždivé střevo a držím dietu, kterou se vylučují téměř všechny základní obiloviny, kromě špaldy. Chlebík jsem tedy neochutnala, ale rodině chutnal moc. Oceňovali hlavně jeho vláčnost. A já si holt budu péct chleba i nadále..

Výhody:

Vláčnost, chléb není suchý. Příjemná chuť.

Nevýhody:

Nejedná se o čistě špaldový chléb.

12.05.20

Vyzkoušela jsem chleba hned jak dorazil. Barva vůně ok. Je i dobře nakrájený, ale tady je i pro mne teď problém. Pokud chci chleba namazat máslem které je tvrdší tak se začne chleba trhat. A to samé pokud připravený chléb chci vzít do ruky. Chuť je dobrá a semínka jsou cítit. Ale proč jsou tam přidané sirupy? Snažím se jíst aspoň trošku zdravě chleba jednou za čas,tak proč tento chléb který i chuťově je dobrý ma v sobě sirupy??

Výhody:

Dobrý chut
Už nakrajen
Balení akorát aby se snědl

Nevýhody:

Přidané sirupy
Při manipulaci se láme a trhá

40
12.05.20

S pečivem ze špaldové mouky jsem doposud neměla žádné zkušenosti a musím říct, že chuťově není vůbec špatný, ba naopak. Oproti běžnému chlebu se mi zdá šťavnatější a rozhodně po něm sáhnu opakovaně a zkusím i další varianty pečiva z této mouky. Za mě rozhodně doporučuji k ochutnání. Navíc se mi líbí, že už je nakrájený na slabé plátky, takže o práci méně při přípravě svačiny.

Výhody:

Hubené krajíčky
Příjemná chuť
Není suchý

Nevýhody:

Na vesnici nemožnost zakoupit.

405
12.05.20

Chlebík vypadá na první pohled úžasně. Chuťově je vynikající, plný zrníček, není mastný a přesolený. Vůně výborná, po rozbalení mě hned lákal k ochutnání.
Zkoušela jsem ho jíst na slano i na sladko a hodí se na obojí. Opravdu povedený a vyvážený chléb. Necítím se po něm přecpaně.
Dalším plusem je, že je chléb již nakrájený.
Jediné co bych vytkla, je křehkost plátků. Jdou namazat jen položené třeba na prkénku. V ruce namazat nejdou, protože plátek se začne okamžitě lámat. Určitě by to vyřešilo je nakrájet na silnější plátky.

Výhody:

Chuť, vůně, vypadá moc hezky i na pohled, je nakrájený. Není mastný, přesolený.

Nevýhody:

Plátky chleba jsou velmi tenké a tudíž křehké a lámou se. Jinak jsem žádnou nevýhodu nenašla.

3438
12.05.20

Dnes jsem měla možnost tento chléb vyzkoušet, takže bylo jasné co připravit k večeři. S manželem jsme se dohodli, že chceme jíst jinak - lépe a zdravěji. Vždyť přece jen se blíží léto.

Chleba je krásně měkký a křehký. Příjemně voní a opravdu je chuťově moc dobrý i samostatný bez ničeho. Určitě budu chtít tento chléb kupovat.

Moc děkuji za možnost jej vyzkoušet.

Výhody:

Dobrá chuť
Nakrájený
Viditelné semínka
Chutnal i synovi (6 let)

Nevýhody:

Trochu se láme

12.05.20

Děkuji za možnost otestování špaldového chlebíku. Byla jsem mile překvapená, chutnal opravdu skvěle.Je nakrájený na slabé plátky a je sytý takže jsme se nasnídali všichni a nikdo neprotestoval.Ze semínek je tam vidět jen slunečnice, jinak je vše najemno takže i našemu prckovi chlebíček chutnal. Jelikož jsem teď po operaci na dietě, tak se mi hodil i k mé stravě.Budeme chlebík kupovat i nadále a všem ho doporučuji. :) :srdce:

Výhody:

Za mě dobrá chuť, praktické balení.

Nevýhody:

Trochu cena

1768
12.05.20

Chléb nás velmi mile překvapil, nedrobí tak, jak ostatní chleby z řady fit, a není ani tak kyselý. Chuť je velmi příjemná. Velmi mě překvapilo, že chléb ke dobrý se sýrem, šunkou, různými pomazánkami, ale i na sladko třeba s marmeládou nebo medem.

Výhody:

Nakrájený na plátky
Moc nedrobí
Je dobrý nasladko i na slano
Obsahuje slunečnicová semínka

Nevýhody:

Je dobarvený karamelem
Krajíce jsou tenké a poměrně velké, takže mají tendenci se lámat

177
12.05.20

Chléb se mi po vytažení ze sáčku zdál dost měkký, oproti jiným variantám tohoto pečiva, hůře se mi mazal, možná by mohl být nakrájený na tlustější plátky. Chuťově byl dobrý, necítila jsem žádnou kyselost. Jen však nebude šálkem kávy každého, kdo nemá rád tyto zdravé chleby, má svůj specifický šmak. Výhodou je docela dlouhá trvanlivost. Doporučuji jako zdravější alternativu pečiva, i jednoduchosti přípravy díky již nakrájeným plátkům.

Výhody:

+trvanlivost +jednoduchá příprava svačiny +jemný, není suchý +nemokvá jako některé jiné konkurenční výrobky +zdravá alternativa pečiva

Nevýhody:

 • příliš tenké plátky
 • nemusí chutnat každému
 • přidaný cukr a sirup ve složení
9
12.05.20

Chléb už po rozbalení velmi příjemně voněl. Oproti svým konkurentů z řady Fit den (žitný a se slunečnicí) má měkčí a pro mě příjemnější strukturu a lepší chuť. Skvěle si rozumí třeba s tvarohovou pomazánkou, sýrem nebo domácím džemem bez cukru. Velmi oceňuji, že je trvanlivý i bez použití konzervantů a nakrájený na plátky po 50 g, což je pro mě ideální porce a mohu jej mít vždy po ruce. Trochu se drobí, ale vůbec nám to nevadilo. Oproti jiným baleným chlebům má nižší obsah soli, což je skvělé. Moc chutnal jak dospělým tak dětem a určitě jej ještě koupíme. Jen cena by mohla být o něco nižší.

Výhody:

chuť
vůně
praktické balení
plátky po 50g
využití naslano i nasladko
není příliš slaný

Nevýhody:

karamelový sirup
vyšší cena v obchodech

621
13.05.20

Často si kupuji fit chlebíčky od Penamu, takže jsem zhruba věděla co očekávat, špaldový jsem ještě neměla tak jsem se na jeho testováni těšila a jak jsem si myslela-nezklamal. Chuťově je moc dobrý, vláčný a dá se jíst i samotný. Jedla jsem ho na sladko s marmeládou, i na slano se sýrem a šunkou a k slané variantě mi sedí asi více ale to je věc názoru každého respektive chuti ???? Za sebe ho však mohu doporučit ????

Výhody:

Je nakrájený , vláčný, dobře chutná

Nevýhody:

Za mě jedině co bych změnila je velikost balení, kdyby byli ke koupení i větší balení bylo by to fajn. To, že má tendenci se lámat jako nevýhodu nevidím,jsem na to zvykla u těchto chlebů ????

17381
13.05.20

Na tento chleba jsem se hodně těšila,ale jsem z něj v rozpacích. Jsem zvyklá na lisované žitné chleby, takže mě trochu nemile překvapila nasládlá chuť.. sladkým pokrmům jako chleba s medem nebo marmeládou neholduju, takže jsem vyzkoušela jen slanou verzi se sýrem a šunkou a ta nasládlá chuť mi docela vadila. Dokážu si ho představit na snídani třeba s míchanými vejci..Oproti jiným chlebům tohoto typu není až tak lámavý a je pěkně vláčný..

Výhody:

Chléb je nakrájený
Velikost akorát
Dobrá konzistence

Nevýhody:

Nasládlá chuť

31
14.05.20

Na testování tohoto chleba jsem se moc těšila a myslím,že moje očekávání nezklamal.
Balení chleba je pro moje potřeby optimální.
Chleba je chuťově velmi dobrý, plný semínek a je opravdu hutný,takže jeden plátek mi vždy stačil.
Chleba je krájený, což je velmi praktické. Bohužel ty plátky jsou příliš slabé,takže se při jejich manipulaci lámou a drolí.
Vyzkoušela jsem ve slané variantě s různým pomazánkami,avokádem a vajíčkem,tuňákem a vždy chutnal super.
Střídám různý typy celozrnných chlebů a jsem si jistá,že tento typ chleba jsem nejedla naposledy.
Děkuji tímto za možnost testování.

Výhody:

Optimální trvanlivost
Zasytí, chuťově výborný, plný semínek
Chleba je krájený

Nevýhody:

Plátky jsou příliš slabé a lámou se
Přidané cukry

130
14.05.20

Dnes jsem si chlebík vyzvedla a hned ochutnala. Na první pohled je chlebík tmavý, plný slunečnicových semínek. V balení 400g je nakrájený na slabé plátky - vhodné je ho z obalu vyndavat opatrně, protože se lehce trhá. Chuťově je velice dobrý na slano i sladko, je mokrý a vláčný s příjemnou vůni. Ochutnali i děti a je to co říct. Produkt můžu jenom doporučit a určitě zakoupím zas. Děkuji za možnost testování <3

Výhody:

 • velice dobrá chuť
 • vhodný na sladko i na slano
 • příjemná vůně
 • je nakrájený

Nevýhody:

 • nic
29
14.05.20

Chléb přišel krásně měkký, hned ten den jsme ochutnali. Skvěle chutná, má krásnou barvu i vůni. Moc mě zaujalo složení, není v něm žádná chemie ani konzervanty, takže je výborný i pro děti. Velké plus je také, že je nakrájený, jen je na velmi jemné plátky, které se při namazání či při konzumaci rychle lámou. Také je na něm skvělé, že má dlouhou trvanlivost, i když v naší domácnosti určitě dlouho nevydrží. Celkově jsem s chlebíkem velice spokojená, určitě ho pořídím znovu a už se na něj moc těším!

Výhody:

výborná chuť a vůně
neobsahuje konzervanty
veliké balení
dlouhá trvanlivost

Nevýhody:

tenké plátky (láme se)

12
14.05.20

Dostali jsme možnost otestovat tento chlebík. Jelikož se stravujeme celá rodina zdravě, tak mě samozřejmě zaujal svým složením. Vyzkoušela jsem už mnoho podobných chlebů a tento je opravdu chuťově výborný i manželovi chutnal. Snědla bych ho narozdíl od ostatních i holý :D opravdu moc doporučuji, my si ho určitě zase koupíme!

Výhody:

Složení
Chuť

Nevýhody:

Žadná

1672
14.05.20

Na pohled vypadá chlebík velmi dobře. Tmavý, voňavý plný semínek. Na chuť je chuťově vyvážený, jemný, šťavnatý. Žádná ,, zadrhlina", jak to u některých tmavých chlebů bývá..
Obložila jsem ho domácí česnekovo-sýrovou pomazánkou, strouhaným sýrem a zeleninou.
Taková zdravá svačinka ????

Výhody:

Tmavé pečivo
Jemný, šťavnatý
Plný semínek
Dlouho měkký

Nevýhody:

Má jednu nevýhodu a to, že plátky chleba jsou krajené na velmi tenké plátky a chleba se rozpadá.

48
14.05.20

Celozrnný špaldový chléb od Penamu jsem chtěla vyzkoušet, protože špaldové pečivo ráda vyhledávám a podle mě ho stále není v obchodech dostatek nebo dostupné produkty nevydrží do druhého dne. Často jsem musela trávit čas pečením domácího špaldového pečiva. Tento chléb od Penamu je skvělý! Chuťově mi naprosto vyhovuje, sní ho i přítel, který si jinak “pošmákne” na klasickém poctivém kmínovém chlebu.
Nejlepší je s tvarohovou pomazánkou, kvalitní šunkou a porcí zeleniny, ideálně ke snídani.

Výhody:

Dlouhá trvanlivost.
Ideální velikost balení - velké balení nespotřebujeme a zbytečně vyhazujeme.
Výborná chuť.

Nevýhody:

Trošku víc se láme, ale dá se s tím poradit.

32
14.05.20

Takže i já jsem měla tu možnost otestovat Špaldový celozrný chléb a jsem teda spokojená. Za mě jasná jednička v řadě těchto plátkových tmavých chlebů. Naservírovala jsem ho i mému příteli a k mému překvapení si ho taky pochvaloval.
V balíčku je osm plátků, což si myslím, že je počet tak akorát. Chléb má dlouhou trvanlivost, takže při větších zásobách, nemusíte mít strach, že by se rychle zkazil. Co může někomu vadit je to, že plátky se drobí a lámou při vytahování z balíčku.
Chlebík není suchý, jako některé obdobné chleby, takže není ani potřeba velice něčím mazat. Může se podávat jako slaná i sladká varianta.
Velice sytý, takže delší dobu nepociťujete hlad.
Kdo má rád pečivo s obsahem semínek, bude potěšen, jelikož jich obsahuje opravdu spoustu.
Celkově hodnotím velmi kladně :)

Výhody:

Zdravá varianta
Bez konzervantů
Nakrájen
Velký obsah semínek
Velmi zasytí
Dlouhá trvanlivost

Nevýhody:

Drolí se a láme

3
14.05.20

Na testování tohoto chlebíku jsem se moc těšila, jelikož už delší dobu se snažím jist zdravě, takže jsem ho s chutí ochutnala a je výborný. Jediné, co bych mu vytkla je, že plátky jsou moc tenké a mají tendenci se trhat, takže je potřeba s ním ‘manipulovat’ opatrně. A potom teda to, že je ho v balíčku málo. ???? Moc děkuji za tuto možnost a určitě si ráda chlebík koupím i v obchodě. ????

Výhody:

Skvělá chuť
Zdravý

Nevýhody:

Plátky mají tendenci se trhat
Málo množství v balíčku ????

9287
15.05.20

Chuťově vyvážený, výborný chléb. Nakrájený na tenké plátky, ale přesto zasytí..
Určitě si najde místo v mém jídelníčku, jsem mile překvapená. Je vynikající..

Výhody:

Tenké plátky, chuťově výborný

Nevýhody:

Žádné

44
15.05.20

Měla jsem možnost otestovat tento špaldový chléb. Chléb je chutný, nedrobí a obsahuje semínka. Za mě doporučuji ????

Výhody:

Chutný, celozrnný, nedrobí, trvanlivý

Nevýhody:

Nic

15.05.20

Tento špaldový chlebík je na styl žitného , který mi teda moc nechutná , ovšem špaldový je chuťově jemnější a chutná prostě celkově líp .
Velmi oceňuji přidaná semínka .
Nejvíce mi chutná namáhaný žervé , nebo nějakou pomazánkou , šunka a zeleninka nesmí chybět :)
Až ho uvidíme někde v obchodě určitě skončí u mě v košíku :)

Výhody:

Přidaná semínka , chutný

Nevýhody:

Láme se , to se ale dalo čekat , na chuti do nic nemění

15.05.20

Na první pohled je chleba dost tmavý, takže dobarvovaný karamelem, což je podle mě zbytečné. Krásně jsou vidět semínka a chleba chutná velmi dobře. Je nakrájený na velmi slabé plátky, které se v ruce prohýbají a lámou se. Osobně mám radši chléb v celku, který si nakrájím doma.

Výhody:

chuťově výborný

Nevýhody:

slabé plátky se při jídle lámou a prohýbají

38
15.05.20

Chleba jsem bohužel dostala později , ale i tak jsem s nim byla spokojena a je dobře chuťový , dokonce i rodina a přítel si na něm pochutnat

Výhody:

Je už předem nakrájený

Nevýhody:

Je docela křehký , ale i tak je dobrej

15.05.20

Od včera jsem měla možnost vyzkoušet chleba a musím říct, že jsem konečně našla chléb, který je vhodný i pro mě když mam těhotenskou cukrovku. Ano je spousta druhu chlebu, ktere jsou vhodné, ale převážně jsou same seminko a jsou tvrdé a tento mě velice zaujal a chutná mi jelikož je i tak stále vláčný a není tvrdý a opravdu zasytí a prochází mi skrz glikemii. Takže ja určitě budu i nadále věrná tomuto chlebu. Jelikož je opravdu chuťově moc dobrý.

Výhody:

Měkký, vláčný, sytý

Nevýhody:

Male balení

6
18.05.20

Celozrnný špaldový chlebík je překvapivě chutný i sám o sobě, což tyhle „vlhké, lisované“ chleby většinou moc nejsou. Skvěle chutná třeba se žervé, lučinou nebo tvarohovou pomazánkou a samozřejmě kopou zeleninky. Skladuju ho v ledničce, aby po otevření nezačal plesnivět, takže ho mám „vždy po ruce“, když chci jen nějakou rychlovku. Hodí se k snídani, svačině, nebo jako součást lehké večeře. Už se těším, až budu mít v létě čerstvou zeleninu ze zahrádku, to bude teprve něco.

Výhody:

zdravý
plný semínek
vlhký
chutný
zasytí
celkem dlouho vydrží

Nevýhody:

-