Otestováno: Jak našim testerkám zachutnal toustový chleba od Penamu?

Dvacet našich testerek dostalo možnost otestovat žitno-pšeničný toustový chléb od Penamu. Co ni z něj připravily a jak si na něm pochutnaly? Přečtěte si jejich recenze.

* 98 % 2020
Jak testerkám chutnal? Zdroj: Penam.cz.Jak testerkám chutnal? Zdroj: Penam.cz.

Jaké byly podmínky výběru testerek?

Vybrali jsme 20 uživatelek, které:

Každá z nich obdržela jedno balení žitno-pšeničného toustového chleba od Penamu k otestování.

Co si z tousťáku připravily, jak jim chutnal a koupily by si ho znovu? Na tyto a další otázky najdete odpovědi v recenzích testerek pod tímto článkem.

Recenze

Velikost písma:
5
03.03.20

S toustovým chlebem jsem byla celkově spokojená. Připravila jsem ho jak na sladko (Francouzské tousty), tak jako slanou klasiku. Chuťově je výrazný, což mi vyhovuje, protože mám žitno-pšeničné pečivo ráda. Také má vláčnou texturu, takže se nerozpadá.

Výhody:

chuť
vláčná textura
nerozpadá se

Nevýhody:

na žádné jsem nepřišla, jsem spokojená

977
05.03.20

Toastový chleba jsme ochutnali hned jak přišel, k večeři.
Některé toasty mi už po rozbalení smrdí, ani nedokážu popsat čím. Tento ne. Má příjemnou vůni, strukturu jemnou a nadýchanou.
Chutnal mi samotný s máslem a šunkou, rodina si dala opečné toasty se sýrem, volským okem a šunkou. Nikdo nemel výhrady takže ho ráda opět koupím, pokud na něj narazím v obchodě.

Výhody:

Měkký, vláčný a chutný, netrhá se při mazání.

Nevýhody:

Nenašla jsem žádné.

05.03.20

Tento toustový chléb mě mile překvapil. Jako první ho ochutnal můj 21 měsíční syn, který snědl celý plátek jen tak suchý, než jsem stihla zapéct tousty se šunkou, sýrem a kečupem. Je vláčný a to i po upečení. Nedrolí se. Chléb jemně voní po žitné mouce a kvasu. Při otevření obalu je dle vůně hned znát, že nejde o klasický pšeničný chléb, ale zároveň vůně není tak silná aby byla nepříjemná. Po zapečení se šunkou, sýrem a kečupem, není vůně chlebu již skoro vůbec cítit, což je podle mě dobře, protože alespoň nepřekryje chuť náplně.
Chléb je moc dobrý i neopečený. Podruhé jsem ho vyzkoušela za studena se šunkou a ledovým salátem. Jeho chuť za studena je také výborná.
Ocenila jsem, že nemá patky. Jednak nemám patky v toustech ráda a aspoň je i skrze pytlík vidět struktura chlebu. Možná by chléb byl v obchodě atraktivnější, kdyby byl obal více průhledný. Na druhou stranu je výhodou výrezná etiketa, chléb poznám na první pohled.

Výhody:

Je vláčný
Obsahuje vlákninu
Moc dobrá chuť

Nevýhody:

Nic

365
06.03.20

Toustový chléb mě oslovil na první kousnutí a vím,že už ho budu kupovat pořád. Dali jsme si ho s tatarákem a mňamka :)

Výhody:

lahodná chuť, lehkost, jemnost,výborná struktura,i děti ho jedy i samotný

Nevýhody:

nic

3598
06.03.20

Toustový chléb nám moc chutnal. Byl příjemně nadýchaný, chutný a při mazání se nedrolil.
Připravila jsem z něj klasické zapečené tousty se šunkou a sýrem a dceři jednoduše s máslem a medem ;) Určitě ho brzy koupíme :)

Výhody:

nadýchaný
chutný
nedrolí se

Nevýhody:

žádné

874
06.03.20

S chlebem jsme byli spokojení. Dokonce i manžel, který toustové chleby nevyhledava řekl, že tenhle je výborný a mám ho určitě znovu koupit. Připravila jsem z něj klasické zapečené tousty a zbytek jsme snědli jen tak za studena. Výborný byl i samotný suchý.

Výhody:

Vláčný, nedrolí se, pěkně voní

Nevýhody:

Nic

889
06.03.20

Ochutnali jsme žitno-pšeničný chleba je příjemně měkký a i pro malé dítě nebylo problém rozkousat kůrku.
Udělali jsme si obyčejné toustíky se šunkou a se sýrem a pochutnali si na nich.
Za naší rodinu mohu vřele doporučit

Výhody:

měkký
chutná
pěkně křupavý

Nevýhody:

zatím jsem žádné nenašla

87
06.03.20

Dnes mi dorazil balíček s toustovým chlebem, tak bylo o večeři postaráno :). Udělala jsem nám new yorský sendvič. Po snězení musím konstatovat, že chleba je chuťově dobrý, měkoučký, hezky i voní po chlebu, žádná dusivka. I dcera ho zblajzla, a to je vybíravá :). Takže za mě jen pozitivní hodnocení.

Výhody:

velké balení, které stačí pro celou rodinu na 2 večeře
příjemná chlebová vůně
měkký a vláčný chleba
složení v pohodě

Nevýhody:

o ničem nevím

3276
07.03.20

Běžně kupujeme zcela obyčejný toustový bílý chleba, proto mě testování tohoto kusu zaujalo. Překvapila mě vláčnost a nadýchanost chleba, tousty byly mnohem chutnější . Byly tak rychle pryč, že jsem ani fotku nestihla pořídit.

Výhody:

Vláčnost
Jemná chuť

Nevýhody:

Žádnou jsem nenašla

195
07.03.20

Tento toustový chleba je za mě TOP! Vyhledávám především tmavší pečivo, protože mi více chutná než bílé a tento žitný je báječný. Chuťově velmi příjemný v zapečené i obyčejné verzi. Vůbec se nedrolí a je příjemně vláčný.

Výhody:

Chuťově vynikající,
nedrolí se,
po zapečení krásně křupe

Nevýhody:

Žádné

2941
08.03.20

Tento chlebík jsem pouze opekla v toustovači a ještě teplý jsme si ho mazali máslem. Zbytek plátků jsme snědli jen tak, neopečený. Toustový chleba nám velice chutnal, zvlášť děti si ho hodně chválily a několikrát si přidávaly. Příjemně „chlebově“ voní, je pružný a pevný, ale přitom zůstává nadýchaný. Také se mi zdál víc hutnější než běžné toustové chleby, u kterých se z jednoho balení celá rodina nenajíme, u tohoto chleba mi ještě pár plátků zbylo. Super překvapením byla slunečnicová semínka. Nemám ráda klasický bílý toustový chléb, který často smrdí a spíš mi připomíná pěnovou hmotu. Pokud jste na tom podobně, tak zkuste tenhle, opravdu je výborný!

Výhody:

Výborná chuť jak opečeného, tak neupravovaného
Chlebová vůně
Konzistence chleba není „pěnová“ jako u jiných toustových chlebů
Milujeme slunečnicová semínka, takže dáváme velké +

Nevýhody:

Nic

341
09.03.20

Tento toastový chléb mě velice překvapil. Obyčejně používám toasťáky jen na zapékání, ale tento je velice dobrý i jen tak, bez tepelné úpravy. příjemně voní, nedrolí se, je vláčný a úžasně v něm křupou slunečnicová semínka:) dětem taky velice chutná. Určitě ho zas koupím, až na něj v obchodě narazím

Výhody:

Konzistence
Obsahuje celá semínka
Vydrží dlouho vláčný

Nevýhody:

Nic

14431
10.03.20

Včera hned po příjezdu z tanečního kroužku, dcera měla jako vždy hlad, jsme hned sáhli po toustovém chlebu od Penamu. Dcera si vybrala chléb na sladko (máslo, marmeláda) s čajíkem a po chvilce si ještě přidala. Já jsem si dala na slano (maso, vejce, salát) s kávou. Obě jsme byli velice spokojené a určitě po něm v obchodě při nákupech sáhneme!

Výhody:

lehké
zdravé
chutné

Nevýhody:

žádnou jsme nestihli najít

10278
12.03.20

Toustový chléb máme moc rádi, z Penam toustového chleba jsme si udělali tousty na slano (se šunkou a sýrem), ochutnali jsme je i na sladko, s marmeládou, medem.
Chléb nám chutnal (bohužel po cestě s Českou poštou dorazil poněkud zdeformovaný, ale na chuti to nevadilo).

Výhody:

Dobrá chuť
netrhá se

Nevýhody:

žádné

516
12.03.20

Hned jak přišel jsme si udělali obyč toasty, což máme nejradeji, jen se sýrem a šunkou. Chléb je měkký, vláčný a prostě super :)
Navíc krásně voní, což o některých se říct nedá :)

Výhody:

Vláčný
Super voňavý

Nevýhody:

Nenašla jsem

33
12.03.20

Ihned po otevření toustového chlebíku mě nadchla ta úžasná vůně.
A následně mě uchvátilo, že chleba se vůbec nedrolí a je příjemně jemný a vláčný.
Chuťově je velmi vyvážený, za mě tedy patří jednoznačně k těm dobrým.

A chleba prošel i zatěžkávacím testem mého raráška.

Výhody:

Jemný a vláčný zároveň
Vůbec se nedrolí
Velmi chutný

Nevýhody:

Žádné sem nenašla

157
13.03.20

Dřív jsem měla tousty hodně ráda, ale teď si je dát nemůžu, tak jsem je alespoň naservírovala doma. Připravila jsem jim je pěkně s paprikášem, hermelínem s pepřem a ostrým kečupem. Podle toho, jak se všichni oblizovali, jim určitě moc chutnalo. Zkoušela jsem ho připravovat i na sladko, ale víc by se k tomu hodil klasický bílý tousťák.

S chlebem jsem byla celkově spokojená, ale pořád je to „jenom tousťák“, i když o moc lepší než ty ostatní.

Výhody:

dlouho vydrží
je krásně měkký
nezapáchá jako jiné tousťáky

Nevýhody:

-

843
13.03.20

Toustový chleba nám dorazil po návratu z hor. Hodil se nám jako snídaně a ještě jako rychlá večeře. Dělali jsme ho nejdřív jen opečený a pak ještě se šunkou, sýrem a kečupem. Bohužel v troubě, protože toustovač byl mimo provoz. Děti si ho moc pochvalovaly. Byla jsem překvapená, protože vždycky chtějí jenom světlý a graham nebo tmavý vůbec. I manžel prohlásil, že chutná „dost dobře“, takže myslím, že si ho určitě znovu koupíme. Byla to po těch světlých příjemná změna. Sama mám tmavé, žitné a celozrnné pečivo ráda. Tenhle byl na toustový chleba dobrý,příjemně měkký, nadýchaný.

Výhody:

měkký a nadýchaný
příjemná vůně při opékání
dobrá změna

Nevýhody:

nenašli jsme

29
18.03.20

Chléb doporučuji, je opravdu výborný. Naše rodina miluje tousty na každý způsob. Zkoušeli jsme spoustu toustových chlebu od různých značek, ale od značky Penam nám vyhovuje nejvíc.

Výhody:

Nedrolí se
Krásně voní
Je moc dobrý

Nevýhody:

Žádné nevýhody nemá.