Velký test ekologických čističů od Nanolab. Jak obstál ve vašich domácnostech?

Všech 80 testerů se pustilo do úklidu domácnosti s ekologickými prostředky od Nanolab. Jak byli spokojení? A doporučili by je i vám?

* Nanolab do každé domácnosti? Jak byly testerky spokojené? Zdroj: Redakce. 98 % 2022

Jaké byly podmínky výběru testerů?

Vybrali jsme uživatele, kteří jsou našimi testery a kteří se zároveň o testování přihlásili v komentářích pod článkem.

Co se testovalo?

80 uživatelů otestovalo přípravky na úklid od Nanolab:

↓ Jaké jsou zkušenosti našich testerů? Přečtěte si v jejich recenzích níže ↓

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Recenze

Velikost písma:
27
20.06.22

Čištění dřezu!
Za mě naprosto dokonalé, použila jsem sodu a ocet! Po chvíli jsem otřela a bylo to čistě! Veškeré skvrnky od vodního kamene byly pryč. Pode ještě na odpad kyselinu citrónovou! Do myčky taky a všechno čisté! Za mě doporučuji

Výhody:

Žádná chemie

Nevýhody:

Nenašla jsem

71
20.06.22

Čistící sadu a další produkty od Nanolabu jsem moc chtěla testovat, jelikož některé produkty mám již odzkoušené a něco jsem vůbec neznala, dělala jsem větší úklid, hned jak produkty přišly a opravdu mě to bavilo a po otestování mohu vše vřele doporučit. Nanolab nezklamal!

Bílý ocet jsem použila na vyčištění koupelny a i když je pak cítit trochu octový pach, tak jsem byla velmi spokojená, za chvíli se vyvětralo a zůstala jen čistota. ????

Peroxid vodíku jsem celou dobu znala pouze jako desinfekci a musím přiznat, vyčistí a ještě desinfikuje

Jedlá soda asi každý zná na pečení, já používám ráda na odstranění zápachu z ledničky, na špinavý hrnec po vývaru, nebo i na praní k pracímu prášku a jsem s výsledkem vždy spokojená.

Kyselina citronová tu jsem si rozmichala na čistič ve velké plastové láhvi a část jsem přelila do menší plastové láhve s rozprašovačem a uklidila s tímto přípravkem dřez v kuchyni, kde nezůstala ani známka po vodním kamení a ani jsem nemusela nechávat dlouho působit.

AntiCalc odvápňovač jsem hned nasypala na vyčištění pračky, nevím, jak zapůsobil uvnitř, ale dokonce mi odstranil nasedlou usazeniny i v přihrádce na prací prášek. Což mě opět moc potěšilo, protože pračku čistím pravidelně a přihrádka se mi nikdy nijak nevyčistí.

Bonusem na závěr po velkém úklidu mi byly esenciální oleje Tea tree a Levandule, levandulový jsem si dala do aromalampy a po přečtení jeho skvělých vlastností budu používat na pleť. Tea tree dávám dětem na štípance od hmyzu a na suchou kůži. Oba jsou skvělé.

Výhody:

Dlouholetá tradice firmy
Ekologické prostředky
Vhodné do domácnosti s dětmi
Pojistka na rozprašovačích
Přiměřená cena s ohledem na odvedenou práci

Nevýhody:

Jeden rozprašovač mě trochu zlobil, moc nestříkal a stále se zasekával. Je ale možné, že mohlo dojít k poškození dopravou.

77
21.06.22

Sada čistících prostředků je naprosto skvělá, přírodní čistící prostředky si u nás velmi rychle našli své místo mezi stálicemi a jeden prostředek nahradil často čtyři jiné chemické. Postupně se seznamujeme s dalším a dalším využitím a snažíme se nahrazovat dříve preferovanou chemii i při dalších uklízecích postupech.

Nejvíc mně překvapila kyselina citrónová, kterou jsem si zvykla používat hlavně na čištění koupelny a kuchyně. Velmi dobře si poradí i s usazených vodním kamenem.

Jedlá soda se osvědčila při odstraňování skvrn po jídle na tričku mladší dcery. Dřív to šlo pouze s Vanishem, nyní zkouším sodu a pokud namočíte a necháte pár hodin působit, odvede parádní práci. Jsem ráda, že jsme se zbavili další chemie.

Peroxid vodíku jsme zkoušeli zatím na čištění některých hraček. Chtělo to sice hodně důkladně opláchnout, ale jinak účel splnit.

Bílý ocet jsem používala i dřív, zatím si netroufám použít na čištění WC ani v kombinaci se sodou, u ostatních ploch funguje bez problémů.

Potěšil mně rozprašovat, rozmíchané množství prostředku se na mnohé místa líp aplikuje a nespotřebuji ho takové množství.

Výhody:

Ušetříte hodně místa v komoře i peněž. Třemi výrobky jsem nahradila asi deset jiných, které jsem používala dřív. Děkuji!!

Nevýhody:

Chvíli mi trvalo než jsem si na vůni kyseliny citrónové zvykla.
Na hodně bakteriální místa (třeba WC) zatím nepoužívám.

10
21.06.22

Už asi rok se doma snažíme o ekologičtější a udržitelnější domácnost, impuls je dcera a její ekzémy. Pravda, ne ve všem se nám to daří stoprocentně, ale postupně se zlepšujeme a učíme. U pečující kosmetiky už jsme udělali všechny zásadní kroky, u drogerie jsme někde v polovině cesty a díky NanoLab jsme zase o velký krok dál. Zbavila jsem se asi poloviny čistících prostředků na různé povrchy.
Bílý ocet jsem znala, sodu částečně taky, ale peroxid vodíka a kyselina citrónová se u nás zabydlely až díky testování. Na spoustu povrchů používám kombinaci prostředků a výsledek je opravdu dobrý. Koupelna se leskne, na vodní kámen taky funguje slušně

Výhody:

Cena - je to mnohem levnější než spousta specializovaných čistících prostředků
Pumpička dobře dávkuje množství Úspora místa v domácnosti. Jedenáct specializovaných čistících prostředků nahradili tři.
Ubyde množství chemie, které se dotýkáte nebo dýcháte

Nevýhody:

Je potřeba si s tím na začátku hrát a někdy kombinovat třeba dva různé přípravky. Ale opravdu fungují!

22.06.22

Nezmůžu si produkty od Nanolab vynachválit. Primárně se mi líbí koncept, že si prostředky mohu namíchat sama a že je čištění ekologické :) . Bílí ocet i peroxid mají super střičku a snadno se díky nim odstraní vodní kámen nebo třeba špinavá myčka / pračka. Aromatické vůně jsou moc příjemné a v kombinaci s mým difuzérem hezky provoní celý byt. Rozhodně vše dokoupím!

Výhody:

ekologické čistící prostředky
hezké balní účinné na úklid
příjemná vůně

22.06.22

Tak tohle je pecka! Především na dlaždičky a desky v koupelně a kuchyni, které jsou vždy upatlané. Super, že je v balení s jedlou solí a kyselinou i lopatička :) . Balení je moc hezké a čistící prostředky účinné! Do prázdné lahvičky jsem si rozmíchala vodu s vonítkem a používám na osvěžení pokoje. Moc fajn a doporučuji všema deseti.

Výhody:

balení
složení účinek
vůně

17
23.06.22

S produkty od této značky jsem byla velice mile překvapena. Zašlá baterie v koupelně krásně pustila vodní kámen a vypadá jako nová, použila jsem jedlou sodu a bílý ocet a vše krásně pustilo. Na WC jsem nasypala kyselinu citrónovou a uvolnil se vodní kámen. Rychlovarnou konvici jsem též vyvařila kyselinou a zmizel všechen vodní kámen. Přípravek na čištění pračky je také velmi dobrý. Opět vypadá jako nová.Produkty můžu jen doporučit. Milé překvapení byly i esenciální oleje. Jeden má vůni levandule (ten používám do zvlhčovače vzduchu a do aromalapmy) krásně provoní celý dům. Další byl tea trea, ten je vhodný na bodnutí od hmyzu pro moji malou princeznu. Jako ukázku zasílam pár fotografií

Výhody:

Vysoká účinnost
Snadná manipulace
Pojistka na rozprašovači
Bez zápachu

Nevýhody:

Žádné nevýhody jsem nezjistila

814
23.06.22

Kyselina vyčistila skvrny od vodního kamene na dřezu i v koupelně, ale i v rychlovarné konvici.
Jedlou sodu zkouším na skvrny na oblečení, tak jsem zvědavá.
Peroxid jsem jen zkusila na dětské hračky.
Ocet taky hezký vyčistil skvrny od vodního kamene, jen je potřeba si zvyknout na „vůní“ octu.
Přípravky mě celkem příjemně překvapili.

Výhody:

Účinnost
Olejicky pěkné voni

Nevýhody:

„vůně“ octu Člověk si musí zvyknout na nějaké dávkování a co na co použít

93
23.06.22

Tak jsme také vyzkoušeli produkty Nanolab u nás doma. A musím tedy říci,že jsem byla velice mile překvapena. Nejprve jsem vyzkoušela octový čistič s jedlou sodou na můj granitový dřez a teda pecka, nastříkala jsem a lehce posypala jedlou sodou a nechala chvilku působit. Po opláchnutí je dřez jako nový a bez map od vodního kamene. Dále jsem vyzkoušela čistič pračky a myčky-vyzkoušela jsem jej v pračce,protože myčku jsem čistila před pár dny a zdálo se mi to zbytečné a pračka už to celkem potřebovala a zase jsem byla velmi překvapena, pračka je krásně čistá (i zásobník na prášek). Postupně budeme zkoušet i zbývající prostředky a už teď jsme velmi spokojený a určitě budeme s výrobky Nanolab dále pokračovat.

Výhody:

Výrobky jsou cenově dostupné
Hezky se s nimi pracuje
Nesmrdí

Nevýhody:

Žádné jsem nenašla

23.06.22

Děkuji za produkty. Krásně jsem vyčistila myčku. Tmavá proužky od vody v záchodové míse vyčistil peroxid vodíku a bílý ocet.

Výhody:

Vše ekologické.

32
23.06.22

Dobrý den, nemohu si vynachválit. Hned jak balíček přišel domů, byla jsem velice zvědavá, tak jsem se pustila do úklidu. A můžu říct, že jsem maximálně spokojená. Krásně šel dolů vodni kamen ze sprchového koutu, kachličky v koupelně jsou krásne čisté, myčka na nádobí tez krásně čistá.Příjemná citronová vůně. Jsem opravdu velice spokojená a můžu jen doporučit.

Výhody:

Praktické balení.
Příjemná vůně Účinný prostředek

Nevýhody:

Žádné nevýhody nemám

4205
24.06.22

Děkuji za možnost vyzkoušení. Prakticky jsem teď dva dny jen uklizela, abych mohla vše vyzkoušet a podat hlášení. Snad poprvé jsem se na úklid těšila :)

Vyzkoušela jsem na všechna umyvadla v domě, výpustě, vodovodní baterie, vyvařila rychlovarnou konvici a naleštila chromy.

Za mě úplně super, ocet a soda si poradí prakticky se vším, jsou to všestranní pomocníci. Projela jsem i myčku a pračku, tam tedy rozdíl moc nepoznám, buben i vnitřnosti myčky se lesknou pořád stejně, ale věřím, že nějaké ty vnitřní otvory a hadice a hubice se určitě vyčistily :)

Konvice září uvnitř novotou.

Dokonce trochu sody a octa vyčistí i zašlé spáry v obkladech a dlažbě, opravdu super!

Ještě jednou děkuji za vyzkoušení!

Výhody:

Jednoduché, rychlé, EKO přírodní

Nevýhody:

Člověku se chce uklízet, i když nemusí :)

723
25.06.22

Za testování této sady jsem velice ráda. Hned jak došel balíček, tak jsem lustrovala internet a hledala různé recepty na eko čističe. Udělala jsem si tablety do WC a při jejich výrobě mi esenciální oleje krásně provoněly kuchyň. Dále jsem si udělala levandulovou aviváž z octu,vody a olejíčku.
Tablety WC hezky vyčistily, aviváž provoněla prádlo. Peroxid jsem vyzkoušela na skvrny od ovoce, kterých má dcerka až až, něco pustilo krásně, některé zůstaly.
Při čištění trouby po grilování jsem použila jedlou sodu a ocet, trouba vypadá jako nová.
Pravidelné používám ocet a peroxid na čištění povrchů v kuchyni.
Ještě tohoto mám hodně co zkoušet.

Výhody:

Velikosti balení
Příjemná vůně olejů
Veliká variabilita použít

Nevýhody:

Bylo by fajn kdyby sada obsahovala brožurku s různými návody na eko čističe nebo aspoň aby bylo možné to najít uceleně na stránkách výrobce.

384
26.06.22

Kdyz mi prisla zprava, ze jsem byla vybrana na testovani, byla jsem nadsena. Kdyz balik prisel, byla jsem mile prekvapena,jak na oko vsechny produkty vypadaji zajimave. Ze i prostredky na uklid mohou vypadat vkusne.

Prvni jsem pouzila jednou sodu a par kapkami esenciálního oleje na cisteni matraci. Zda to me ucinek cistici nepovim, protoze to nevim,ale par kapek esenciálního oleje krasne matrace osvezilo.

Na uklid jsem si vzala bily ocet a peroxid vodiku. Uklizela jsem koupelnu a uprimne jsem asi cekala vice…kdyz uz vsechny produkty vypadaji tak skvele, mohly by treba trosku vonet. Cely dum silne zapachal po octu ano bily ocet bude zapachat,ale na me to bylo zkratka hodne

Kyselina citronova je uzasny pomocnik na vycisteni pracky,konvice. Budu i nadale pouzivat.

Nejvetsi a nejucinejsi vyrobky jsou esencialni oleje, u nich staci par kapek a krásné a dlouho voni.

Určitě prakticke jsou obe lahvicky,do kterych si vse mohu dle potreby namichat.

Výhody:

Ekologicke
Designove
Nadherne vonici esenciaoni oleje

Nevýhody:

Bily ocet sileny zapach
Nepocituji vetsi cistici ucinek spis naopak

34
26.06.22

Do testování čisticích prostředků NanoLab, jsem se přihlásila z prostého důvodu. Mým cílem byly tři sekce úklidu a dosažení jejich dokonalé čistoty bez použití chemie.

Jako první jsem se pustila na troubu a plechy. Použila jsem sodu a ocet a musím říct, že za mě super. Nevěřila jsem, že se to takhle zadaří a já budu moct konečně s klidným srdcem péct v čisté troubě aniž bych se bála, že se mi tam uvolňují nějaké škodlivé spóry.

Druhý cíl byl sprchový kout. Ten boj s věčně zaschlým kamencem. Občas jsem musela použit i roušku abych se při úklidu neudusila. A přitom stačí použít tak jednoduchou a ekologickou věc jako je kyselina citronová. Vše šlo krásně dolů. Vyhazuji veškeré přípravky co mám na koupelnu a že jich není málo. Na každou část mám něco a přitom stačí tak málo.

Třetí meta a určitě ne poslední, byl záchod. Tady jsem se nechala inspirovat internetem a udělala si tablety ze sody, kyseliny a octa. Přidala jsem do nich pár kapek olejíčku pro vůni. Už jen ten pocit, že si mohu doma vyrábět sama, nestojí to moc a navíc ještě eko, mě fakt baví.

Děkuji emimino za příležitost něco změnit k lepšímu

Výhody:

Je to ekologické a když to správně namíchate, využijete to na cokoliv.

Nevýhody:

Na nic jsem nepřišla, vůně octa mi nevadí.

18
27.06.22

I když uklízení a domácí práce nemám moc v oblibě, na otestování úklidové sady jsem se těšila. Už dlouho jsem v domácnosti chtěla vyzkoušet další ekologické přípravky, takže toto byl pro mě ten vhodný impuls. Když proto odjel manžel se starším dítětem na víkend pryč, vrhla jsem se doma na pořádný úklid.
Pračka už hlásila, že potřebuje vyčistit, využila jsem k tomu tedy prostředek na čištění pračky. Kontrolka pak přestala blikat, takže zjevně čištění pomohlo.
Kyselinu citronovou jsem využila k odstranění vodního kamene z konvice, účinkovala velmi dobře. Další část kyseliny citronové jsem naředila vodou a dala do rozprašovače, následně s ním umyla některé věci v bytě, jako třeba skříňku v koupelně, nočník atd.
Jedlou sodu společně s octem jsem použila na čištění spár v koupelně, které to už hodně potřebovaly. Z výsledku jsem nadšená, spáry krásně prokoukly a jsou zase hezky bílé.
Octem jsem umyla i vanu, umyvadla a baterie, krásně vše vyčistil a pomohl i s odstraněním vodního kamene. Jen ta vůně nebyla úplně příjemná, ale naštěstí to relativně vyčichlo.
Vonné oleje mám moc ráda, používám je hlavně v aromalampě. Dostala jsem levandulový a citronový, nejenže krásně voní, ale oceňuji i jejich 100% složení. Citronový jsem nakapala do aromalampy po úklidu a levandulový využila před spaním pro lepší usínání.

Výhody:

 • ekologické a do domácnosti s dětmi ideální
 • univerzální použití - každý z prostředků lze využít několika způsoby
 • účinkují velmi dobře
 • skvělá aplikace, zejména rozprašovače mi vyhovovaly, v pytlících se určitě hodila odměrka

Nevýhody:

 • ocet úplně nevoní, ale celkem rychle vyčichne - jen to chce hodně větrat
 • ocenila bych detailnější informace, jak využít jedlou sodu - na kyselině citronové jsou uvedené způsoby použití včetně jejího množství, uvítala bych toto i u jedlé sody
69
27.06.22

Na tohle testovani jsem se velmi tesila. A byl duvod. Jiz nejakou dobu hledam eko pripravky na uklid tak aby vyhovali me, ale hlavne aby opravdu bylo uklizeno.

Musim rict, ze jsem byla skepticka k pouzivanim jedle sody, ale opravdu krasne cisti i povrchy trouby nebo pripalenejsi hrnce.

Peroxid vodíku jako cistic neznam, pouze jako desinfekci ran. Kazdopadne linka po nem byla krasne cista a desinfikovana. Pouzila jsem i na desinfekci klik.

Kyselinu citronovou jsem vyuzila hlavne na toaletu. Kamen ktery se bohuzel hodne usazuje kvuli velmi tvrde vode, krasne pustil. Pak uz jen stacilo docistit kartacem.

Bily ocet jsem pouzila hlavne v koupelne. Obkklady byly krasne ciste bez stop vodniho kamene. A to bez drhnuti a prilisne namahy. Vodni kamen na kohoutkach pustil krasne.

AntiCalc odvapňovač byla ihned jasna volba, do pracky. Vysledek bohuzel neni uplne videt, ale napriklad prihradka byla cista, coz me samotnou prekvapilo.

esenciální oleje byly krasnym bonusem na provonenou domacnost.

Vse se da michat v dozach, prelevat do praktickych rozprasovacu. Bohuzel peroxidu bylo v lahvicce mnohem mene, jelikoz pulka vytekla pri preprave. Kazdopadne to radost z toho, ze mam uklizeno bez velke namahy a hlavne jsem usetrila svou domacnost i prirodu zbytecnou chemii. Urcite budu hledat inspirace, jak jednotlive produkty skloubit dohromady pro jeste lepsi vysledky.

Výhody:

Vse ma sve mnohostrane vyuziti.

Nevýhody:

Zadne jsem nenasla

4
27.06.22

na testování jsem se moc těšila, byť úklid mě zrovna dvakrát nebaví :) Moje maminka používala při omývání téměř všeho v domácnosti ocet a z dětství jsem si nesla takovou tu nepříjemnou vzpomínku na octový odér. Bílý ocet mě ale překvapil, je cítit slaběji, ale nejvíce oceňuji to, že mě zbavil vodního kamene z naší tvrdé vody, která mě nejvíce trápila v umyvadlech a sprchovém koutu. Do rozstřikovače jsem si připravila naředěnou octovou vodu v poměru 1:10 a přidala pár kapek levandulové oleje. Směs používám na denodenní otírání ploch v kuchyni, krásně to kuchyň provoní. Ocet je cítit chvilku a slabě.

Kyselinu citronovou jsme použila na odstranění vodního kamene v rychlovarné konvici a na vyčištění pračky.

Peroxid s jedlou sodou jsem použila na troubu a chvíli nechala působit. Krásně mě zbavila usazených nečistot, sice jsem pak musela vícekrát přetřít plochu vodou, ale perfektně směs troubu vyčistila. Samotný peroxid jsem pak použila při omývání dlažby v koupelně na toaletě.

Olejíček jsem ještě využila tak, že jsem pár kapek nakapala na vnitřní stranu ruliček toaletních papírů, pár kapek jsem aplikovala na vatové tamponky a dala do odpadkových košů. Krásně provoní místnosti.

Možností k využití je asi mnoho, tak se těším jak je všechny ještě vyzkouším. za sebe ale můžu doporučit. Výrobky jsou účinné a ještě z toho mám dobrý pocit, že nezatěžuji životní prostředí. Vlastně mě ten úklid začal i bavit :)

Výhody:

účinní pomocníci pro běžný úklid
místo osmi produktů mám teď tři lahvičky, které používám univerzálně

10
29.06.22

Produkt od NanoLab? Naprostá pecka, jako opravdu. Nečekala jsem tak skvěle výsledky. Zrovna jsme se stěhovali, takže úklid byl potřeba jak ve starém bytě, tak i v novém. Kachlicky, koupelna, WC, kuchyň, lednice. Vše na jedničku čisté. Všechny výrobky v TOPu. Vřele doporučuji všem.

Výhody:

Žádná chemie
Skvělé výsledky

31
29.06.22

S ekologickými čističi od Nanolab jsem nadmíru spokojená. Rychle, účinně a hlavně bez zbytečné chemie vyčistí náš dřez, umyvadlo v koupelně, vanu i WC. Vodní kámen, který mi v dřezu nebo na bateriích dělal neplechu, je konečně pryč. Kyselina citronová a bílý ocet je malý zázrak.
Rozprašovač je velmi praktický, namíchaný čistič se tak skvěle nanáší a vydrží mnohem déle.

Výhody:

skvělá cena
bez zbytečné chemie
praktický rozprašovač
skvěle čistí

Nevýhody:

nenašla jsem

30
30.06.22

Sada je skvělá, přírodní čistící prostředky si u nás našli své místo. Pomalu se seznamují co prostředky dokážou
kyselina citrónová, kterou jsem si zvykla používat na čištění koupelny a kuchyně. Tak mi ale hodně pomohla s vyčištěním odpadu ,stačilo trochu kyseliny a zalít horkou vodou

Jedlá soda se osvědčila při odstraňování skvrn po vykonání potřeby či od jídla své 15 měsíční dcery.

Peroxid vodíku jsme zatim nezkoušeli ale určitě využijí .

Bílý ocet jsem využila trochu do vody a s levandulí a vyčistila krásné podlohu .
Hodně jsem ráda za nádoby na víc . Což se hodí jak rozprašovač.

Levandulí používám jako vůní co trochu pár kapek do kýble s vodou na podlahu a tee tree je super přípravek i proti vším …

Určitě jsem za tohle těstovani ráda že jsem mohla vyzkoušet. A moc doporučuji

Výhody:

Baleni
Vhodne do domácnosti s dětmi
Bez chemie.

Nevýhody:

Vůně.

30.06.22

produkty od Nanolab musím opravdu pochválit. Nejvic se mi líbí koncept, že si prostředky mohu namíchat sama - mohu trosinku experimentovat se silou čistící prostředků. Bílí ocet i peroxid mají dobrý aplikator, díky kterému se snadneji odstraní vodní kámen či umyje zanesena pračka. Aromatické oleje jsou velmi příjemné, stačí pár kapek např. Na kapesník, polštář a máte rázem provinění celý pokoj.

Výhody:

Místo mnoha prostředků jen 3
jde o ekologickou drogerii
Příjemná vůně esencialnich oleju

56
01.07.22

Když jsem se hlásila o možnost testování těchto eco domácích prostředků , tak jsem popravdě hodně přemýšlela jak vlastně bych tyto výrobky využila . Neměla jsem s nimi sebemenší zkušenosti. Když jsem pak byla vybrána, začala jsem hodně na internetu hledat o využítí v domácnosti a byla jsem sama velice překvapená škálou možností.
Velice dlouho mě trápily ručníky , které sice po vyprání voněly , ale po jednom utření již byly cítit . Vzala jsem tedy ručníky do lavorku a přisypala jedlou sodu. Napustila horkou vodu a přidala pár kapek levandulového oleje, který je jedním slovem fantastický . Nechala zhruba dvě hodiny namočené a pak vyprala jako běžně ručníky peru. Ručníky jsou nyní nejen bez zápachu, ale navíc krásně jemné.
Další co jsem musela nutně vyzkoušet byly WC tablety na čištění . Smíchala jsem jedlou sodu s kyselinou citrónovou a esenciálním olejem a přidala mimo jiné pár kapek jaru. Dala do formiček a nechala přes noc zatuhnout. Výsledkem je perfektní čistič na toaletu který navíc nádherné voní .
V neposlední řadě jsem slyšela o zázraku jménem bílý ocet . Vyzkoušela jsem tedy jeho sílu při vytírání podlahy a přidala ho do kbelíku s vodou a opět pár kapek esenciálního oleje, tentokrát s vůní máty peprné. Podlaha se nikdy neleskla tak jako nyní. Co musím ještě vyzdvihnout je peroxid vodíku na usazeniny od vodního kamene. Společně s kyselinou citrónovou dokážou opravdu odstranit i dlouho usazený vodní kámen .
Odvápňovač sice neukáže svou sílu hned po jednom použití , ale pračka po jeho aplikaci byla o poznání čistější .
O zmínku také stojí láhve na namíchání čisticích prostředků dle vašich představ . Do láhve s rozprašovačem jsem si udělala univerzální čistič , kterým můžete uklidit prakticky celou domácnost od povrchů, zrcadel až po dlaždičky .
Jak jsem zmiňovala již na začátku , nikdy jsem tyto Eco výrobky nevyzkoušela. Bylo pro mě bohužel pohodlnější dojít do drogerie a zakoupit výrobek který mi prostě zrovna došel . Po této zkušenosti jsem zjistila, že tato sada opravdu stačí na úklid celé domácnosti a nemusíte mít hromadu výrobků, které slouží každý na něco jiného . Dokážete si tyto výrobky namíchat přesně na míru vaší domácnosti a díky tomu ušetříte nejen místo ve skříni či poličce na čistící prostředky, ale určitě ušetříte i nějakou tu korunu navíc . Já se přiznám, že jsem si již objednala další jedlou sodu a určitě objednám i vše ostatní , jelikož uklízení s Nanolab je kupodivu jednoduché a i zábavné .

Výhody:

#Samozřejmě šetrnost k přírodě . #Ušetřené místo, jelikož Vám na celou domácnost stačí opravdu pár věcí . #Ušetřené peníze za spoustu zbytečných výrobku , které například ani nemusí fungovat . #Velký výběr esenciálních olejů , díky kterým si výrobky ovoníte tím, co voní přímo Vám . #Možnost zakoupení malých i velkých balení , přesně podle Vašich požadavků a přání . #Přehledný e-shop a snadné objednání + nyní k objednávce dárek navíc. #Domacnost uklizena možná i o polovinu času rychleji.

299
01.07.22

O firmě Nanolab jsem se dozvěděla až tady přes emimino, doma se snažím vše čistit octem, sodou atd. A tak pro mě bylo skvělé to, že jsem se mohla zúčastnit testování.
Vyzkoušela jsem vše - ocet který mi vyčistil dřez, sprchu a baterii v koupelně.
Soda a kyselina citronová vyčistily WC, sporák a hlavně zašlou vanu a nakonec peroxid, kterým jsem vyčistila odpady.
Musím říct, že mě příjemně překvapily všechny produkty!
Používám sodu a kyselinu i do myčky a pračky a pračky, která neustále zapáchá nyní nijak nezapacha a prádlo opět příjemné voní ????

Výhody:

Vše pokupě!
Výhodou jsou lahvičky na postřik
Velké balení kyseliny citronové a sody

Nevýhody:

Docela mě mrzelo, že ocet prostě smrdí jako ocet - což jsem si myslela, že bude nějak,, zakamuflážováno " Ale samozřejmě jsem s tím smířená

56
01.07.22

Přípravky mohu jen a jen doporučit. Ekologické, hezky voní, splňují očekávání (někdy i mile překvapí nad rámec očekávání). Vše vyčištěno rychle a efektivně. Bonusem byli vonné oleje, které moc krásně provoní celou místnost.

Výhody:

Ekologické
příjemná vůně
Přijatelná cena

01.07.22

Na sadu od Nanolabu jsem byla zvědavá, moc ráda používám ekologické čističe, které jsou účinné a zároveň opravdu šetrné k životnímu prostředí.

 1. Bílý ocet skvěle vyčistil celou koupelnu, kachličky i nerezový dřez v kuchyni. Octový pach brzy vyvětrá.
 2. Peroxid vodíku jsem použila jako dezinfekci na toaletu a povrchy na chodbě + kliky.
 3. Jedlou sodu ráda používám na praní už delší dobu, tato je ve velkém balení – navíc prakticky uzavíratelném.
 4. Kyselina citronová je také výborná do kuchyně i do koupelny. Krásně vyčistí všechny skvrny.
 5. AntiCalc odvápňovač úžasně vyčistil myčku, všechny usazeniny byly pryč.

Výhody:

Skvěle čistí
Vydrží dlouho
Ekologické složení
Slušná cena
Dětská pojistka
Netoxické složení

97
02.07.22

Nikdy jsem nezkoušela čistit domácnost přírodními produkty, ale od té doby co mám mimčo se snažím od chemie co nejvíc upustit, takže jsem byla moc ráda za tohle testování.
Co mě úplně nadchlo je, jak mi kys. citronova nádherně vyčistila rychlovarnou konvici a já vždycky kupovala ty drahé sáčky a pri tom k.cit. stojí par Kč.
Pračku jsem si dala taky vycistit, čistím pravidelně, takže rozdil nevidím,ale ten pocit, že je čistá tam určitě je.
Kachlicky v koupelne a umyvadlo, taky krásně umyté a bez chemie a jde to stejně dobře. Určitě jsou prostředky dost variabilní.
Levandulovou esenci jsem taky uvítala, protože jsem četla, že levandule odpuzuje hmyz. Nikdy jsem se jí nedokopala koupit a tak jsem byla opravdu ráda, že to můžu zkusit. Nalila jsem si ji do detskeho olejicku a jelikož chodim s mimcem vecer poklizet zvířata a to už létají komáři, ale v tom horku mame krátký rukáv a kraťasy,tak nás vždycky namažu a opravdu vidím ten rozdil, že hmyzaci se nam vyhýbají ???????? takže to je za mě opravdu top a ještě pěkně vonime.
Určitě si znovu přípravky zakoupim,protože vidím, že to jde dělat i jinak ????

Výhody:

Určitě ekologie
Variabilita použití na různé úklidy

Nevýhody:

Pro mě co celý život používám jen chemii, chybí více popsané na co se přípravky dají použít. Určitě bych k tomu uvítala nějakou brožuru jak se dají mixovat a na co jsou nejlepší. Vše si musím vyhledat na internetu a trosku nad něčím tapu, takže to je moje jediná vítka

78
02.07.22

Dostali jsme velké balení přírodních úklidových prostředků, které jsou notoricky známé a každý je běžně doma má, ne všichni ale vědí, jak se dají využít k úklidu. Ani já jsem to nevěděla, proto bych ocenila nějaký návod, na co všechno se dají jednotlivé produkty využít. Ale jelikož máme Google, člověk si vždycky nějak poradí… :)

Přípravky jsem vyzkoušela na kuchyň i koupelnu, konkkrétně na důkladné čistění povrchů a dřezů plus údržbu spotřebičů (pračka, myčka, lednice). Díky praktickým sprejům je aplikace jednoduchá a přesná. S efektem jsem byla vesměs spokojená, na běžnou údržbu určitě stačí, a mám radost, že jsem se vyvarovala chemie. Máme totiž doma dítě, takže preferuji přírodní produkty, které nejsou nebezpečné.

Výhody:

Přírodní složení, žádná chemie
Prostředky je možné využít více způsoby
Jednoduchá aplikace, zejména prostředků ve sprejích
Dostatečný čistící účinek
Bonus v podobě voňavých esenciálních olejů

Nevýhody:

Ocet vážně smrdí… No, zkrátka jako ocet.

273
02.07.22

Nejvíce mě potěšily esenciální oleje, nádherně a dlouho voní. Lahvička s rozprašovačem je velmi praktická. Bílý ocet je skvělý pomocník v koupelně, sodu a kyselinu citronovou jsem nejvíce využila v kuchyni. Čističe jsou skvělé na odpady, spáry a dřez. Využití je široké a postupně budu zkoušet další možnosti.

Děkuji za možnost testování, produkty mě nadchly. Zatím jsem používala víceméně jen chemické čističe ale tyto čistící prostředky si u mě získávají velikou oblibu. Príjemně mne překvapily účinností a navíc jsou šetřné k přírodě.

Výhody:

ekologické produkty
příjemné vůně účinnost

Nevýhody:

zatím jsem nic nenašla, snad jen trocha zkoušení, než člověk přijde na to, co kam použít :)

21
04.07.22

Měla jsem možnost být testerkou Nanolab. Vyčistila jsem konvici a pračku. Ještě se pustím do dlaždiček. Odměrky jsou super.

Výhody:

Jde to i bez chemie.

1944
04.07.22

S produkty jsem moc spokojená. Kyselinu citrónovou jsem použila na vyčištění rychlovarné konvice a taky myčky na nádobí a odstranění zabarvení na plastových prkénkách a maskách na jídlo, vše zůstalo krásně čisté a bez vodního kamene, jedlá soda posloužila na mastnotu a špínu v troubě, vyčistila odpad a vychytala pachy v lednici, peroxid používám na přestříknutí toaletní mísy a umyvadla ještě po umytí. AntiCalc jsem použila na pračku. I bílý ocet jsem vyzkoušela na sprchovou zástěnu, fungoval, ale tam mi trochu vadí jeho pach.

Celkově mají všechny prostředky všemožné využití, které chci ještě vyzkoušet, ale už teď jsem nadšená, že úklid jde i bez chemie a přitom je efektivní.

Výhody:

Bez chemie
Všestranné

Nevýhody:

Jen u octa - zápach

04.07.22

Vzhledem ke snaze přejít k ekologičtější domácnosti se testování úklidových prostředků velmi hodí. Značku Nanolab jsem neznala, ale už otevření voňavé krabice mi udělalo radost.
Zatím jsem použila bílý ocet, esenciální olej, jedlou sodu a kyselinu citronovou. Další produkty teprve čekají na svoji příležitost blýsknout se.
Z bílého octa, vody a esenciálního oleje (granátové jablko) jsem si vyrobila univerzální čistič, na který se lahvička s rozprašovačem perfektně hodí. Čistič našel své místo především v koupelně - umyvadlo, sprcha, vodovodní baterie a rychlý úklid kachliček. Výsledek můžete vidět na fotografiích. Překvapilo mě, že není třeba nechávat vyrobený sprej dlouho působit. Navíc olejíček přebije zápach octa a koupelna tak po krátkém vyvětrání voní už jen čistou svěží vůní.
Na usazenější vodní kámen jsem nasypala kyselinu citronovou, postříkala sprejem, nechala chvíli působit a poté setřela houbičkou. Byla jsem zvyklá na lahvičky plné chemie, proto mě překvapilo, že i takové „jednosložkové“ produkty dokáží odvést skvělou práci.
Dalším místem, se kterým doma pravidelně bojuji, je rychlovarná konvice. Protože často převařuji vodu dětem, chci, aby byla perfektně čistá a neplavaly v ní usazeniny. Tady přišla na řadu jedlá soda. Po převaření ve vodě jde konvice lehce vyčistit. Vlastně i čištění zrcadel je hotové raz dva. A bez šmouh. Na vyčištění pračky a myčky se teprve chystám, ale už teď si myslím, že zklamaná rozhodně nebudu.

Výhody:

Pár produktů Nanolab nahradí deset jiných (úspora místa i peněz)
Ekologické
Praktický rozprašovač a lopatky u sypkých pomocníků
Díky přidání pár kapek esenciálního oleje může domácnost vonět každou chvíli jinak
Univerzální použití, člověk si může svůj čistič namíchat na míru

Nevýhody:

„Vůně“ octa - jde ale snadno vyvětrat nebo přebít esenciálním olejem, navíc jeho zápach o mnoho překoná funkčnost

04.07.22

Doposud jsem hojně používala ocet a prostředky zakoupené v drogerii a z produktů Nanolab jsem upřímně nadšená. Fungují na vodní kámen, dlaždičky, rychlovarná konvice je jako nová :-) Za mě je nejlepší produkt Anticalc na vyčištění pračky nebo myčky, použila jsem na myčku a opravdu prokoukla, i když byla čištěna nedávno. I esenciální oleje jsou super, krásně provoní celý dům. Jedlá soda se mi osvědčila na odstranění skvrn od ovoce, kde jiné prostředky většinou neuspěly.
Pokud člověk není zvyklý tyto produkty používat, asi to chce trochu praxe, než přijde na to, co kolik a kam, ale pokud na to přijde, je to bomba.

Výhody:

Účinnost Čištění a úklid bez chemie
Cena oproti jiným prostředkům
Ekologické produkty

Nevýhody:

Pach octa

05.07.22

Vše super ;-) Nejvíc mi udělal nakonec radost nejmenší produkt :-) Olejíček jsem použila na provonění domácnosti a krásně voní

Výhody:

Šetrná a účinná drogerie
Olej krásně voní

Nevýhody:

Žádné

246
07.07.22

Toto testování bylo mým snem, nastěhovali jsme se do domu, kde je čistička odpadních vod, která je citlivá na chemikálie. Sady Nanolab jsem se zprvu trochu bála, že ji nebudu umět používat, ale vše byl omyl. Dle návodu bylo vše jednoduché. Ohromila mě intenzita čistoty a snadnosti. Skvěle nám doma fungoval bílý ocet, který je doslova zázrakem, hlavně na vodní kámen a zašlou špínu. AntiCalc odvápňovač mi krásně pročistil pračku a myčku. Holky, nebojte se toho, funguje to a je to k přírodě šetrné.

Výhody:

ekologické
funguje
nestojí majlant

Nevýhody:

zprvu se to zdá složité, ale ve své podstatě není

115
08.07.22

Jsem nadšená, že jsem byla vybrána na testování. Umyla jsem vanu (soda + ocet), konvici (kys.citr + ocet), troubu (soda + ocet + peroxid) - vypadá jako nová, to se mi nikdy nepovedlo aby byla takhle čistá, záchod (kyselina + ocet), dokonce i odpad v nepoužívané vaně se krásně vyčistil. Jsem se vším moc spokojená, uklízení mě při zkoušení těchto produktů i baví. Chci ještě vyzkoušet tablety do WC (na ig se najde inspirace).

Výhody:

Lahve s rozprašovačem
Cena
Přírodní čistidla
Vonné olejíčky (bambus a levandule)

Nevýhody:

Škoda že balíček neobsahuje nějaký návod na co se dají jednotlivé věci použít (ale na instagramu se najde inspirace).

361
08.07.22

Za mě jsou výrobky úplně super. konečně něco, co si můžu namíchat, tak aby to fungovalo, aniž bych se bála, že se u toho udusím :) Jedlou sodou a octem jsem krásně vyčistila baterie, které jsem myslela , že už v životě nevyčistím :) Jedlou sodu do pračky používám už dlouho, tady oceňuji hlavně velikost balení, a „odměrka“ (lopatička) na nabírání. Čistič pračky jsem využila hned po otevření balíčku a taky super :)

Výhody:

Ideál k dětem
Ekologické Široká škála využití
Velké balení
Cenově dostupné

780
11.07.22

Jsem naprosto nadšená z toho, že výrobky jsou ekologické. Osobně moc ráda používám bílý ocet jako přírodní dezinfekci. Přípravek do myčky ji krásně vyčistil. Kyselina citronová krásně vyčistila rychlovarnou konvici. Máme průhlednou, takže je na ni vše hned vidět. Celkově jsem moc spokojená. Olejíčky moc krásně voní.

Výhody:

Ekologické Účinné
Super je rozprašovač

Nevýhody:

U některých výrobků bych ocenila podrobnější návod k použití

12.07.22

Na tohle testování jsem byla hodně zvědavá, protože i když se snažím do naší domácnosti vnášet prvky ekologie, přece jen u uklízení jsem stále byla dost konzerva a sáhla v drogerii po tom CIFu :) A byla jsem tedy velmi mile překvapená. Malá sada na čištění obsahuje opravdu velké sáčky s jedlou sodou a kyselinou citrónovou a rozprašovač s octem a peroxidem. Obzvláště z toho posledního jsem byla nadšená, protože nijak nezapáchal a odvedl skvělou práci v dezinfekci povrchů. Jedlá soda s octem je klasika na vodní kámen. Těším se i na další kombinace, které ještě vyzkouším.

Výhody:

Cena
Variabilita v použití i množství
Ekologické

Nevýhody:

Je potřeba míchat :)
Uskladnění

20
12.07.22

Nanolab jsem doteď neznala, ale jeho nabídka (nejen) eko produktů je vážně skvělá. Z celého balíčku se mi nejvíc líbil Anticalk, který mi konečně pomohl s pračkou. Balení jsou chytře vyřešená - obří vaky se sodou a kyselinou citrńovou jsou opětovně zavírat a mají i praktický dávkovač. Střičky u peroxidu a octu se nezanáší, dávkují přesně a mají i opět praktické zarážedlo. Pokud vyznáváte ekologickou domácnost, je to ideální volba.

Výhody:

ekoprodukty
velká praktická balení
cena/výkon
perfektní čištění
různé kombinace využití

78
13.07.22

Když mi čistící prostředky přišly, byla jsem poprvé v životě natěšená na úklid. Pak přišlo větší zklamání, když jsem na stránkách Nanolabu našla pouze kusé informace o použití prostředků. Nevěděla jsem v jakém poměru a co s čím použít. Začala jsem tedy pátrat na internetu, což mi dalo mnohem více práce, ale aspoň jsem se něco dozvěděla.
Za mě bylo nejlepší udělat si univerzální čistič: hrnek vody, 1/2 hrnku octa, 2 lžíce jedlé sody a 10 až 20 kapek esenciálního oleje, já dala bambus. Umyjete s ním veškeré povrchy. Měla jsem však potíž s rozstřikovačem s volnou lahví, který nestříkal. Vyzkoušela jsem všechny 3, avšak bez úspěchu. Tedy než jsem přišla na to, že soda musí být úplně rozpuštěná, takže šel čistič na chvíli do mikrovlnky. Pak už byl problém vyřešen.
WC kapsle: hrnek jedlé sody, půl hrnku kyseliny citronové, 10 kapek levandulového oleje, dát do tvořítek a nechat přes noc vysušit. Efekt mi ale přišel nulový.
Odvápňovač jsem použila na pračku a věřím, že kromě bubnu se odvápnil i celý vnitřek s filtrem.
Na odpady jsem dala asi 200g sody, cca půl hrnku octa, asi 10 kapek levandulového oleje a zalévala jsem postupně horkou vodou. Kromě oducpání a vyčištění odpadu, byl odpad najednou extrémně voňavý po levanduli, to doporučuji.
Samotný bílý ocet jsem použila na vodovodní baterie a efekt byl okamžitý.
Kyselinu citrónovou jsem nasypala na dřez a zalila trochou horké vody. Vzniklou kaší jsem vydrbala dřez a po 6 letech mi zmizel vodní kámen.
Jediné co zatím nevím, jak pořádně využít, je peroxid. Přečetla jsem, že funguje jako desinfekce, takže asi na povrchy, na pracovní plochu apod.
Z prostředků jsem velmi nadšená, rozhodla jsem se, díky tomuto testování, postupně přejít ne eko domácnost. Základní sada na vyzkoušení stačí. Jen by to opravdu chtělo zapracovat na návodech, aby si začátečníci zvykli na to, že se musí prostředky různě míchat.

Výhody:

Eko domácnost
Bez zápachu
Nemusíte používat rukavice
Esenciální oleje nádherně a intenzivně voní
V sodě a kyselině jsou odměrky
Základní sada je dostačující na vyzkoušení

Nevýhody:

Nenašla jsem přesné návody, co s čím a v jakém poměru použít

23
14.07.22

Naprosto parádní, rozhodně budu používat dál například octový čistič, který je super na veškeré hladké povrchy v koupelně i kuchyni. Krásně čistí, dezinfikuje a bonus navíc je

Báječně voní levandulová esence. Využíváme na provonění domova, když dám pár kapek na filtr vysavače.

Sodu jsem použila na praní barevného prádla a také skvělé výsledky. Kyselinu citronovou pak na skvrny od bláta a rajčat. Krásně zmizely.

Výhody:

 • Super ekologické
 • Levné
 • Účinné
14.07.22

Tak tohle je pecka - taková velká balení za takovouto cenu? Navíc to vzájemné míchání produktů a že se dají použít na různé účely - včetně i pečení (jedlá soda). No já jsem nadšená a moc děkuji za možnost otestovat. Největší překvapení testu je pro mě Peroxid vodíku, který nijak nezapáchá ani nevoní, ale tedy perfektně mi vyčistil kachličky v koupelně.

Výhody:

různé varianty použití
cena
velká balení šetrné k životnímu prostředí

14.07.22

Zatočila jsem s vodním kamenem a usazeninami ve sprchovém koutě i v umyvadlech. Díky moc Nanolabu! Jako netušila jsem, kolik dokážě soda a ocet, nebo kyselina citrónová. Fakt bomba!

Výhody:

Účinný úklid
Cena
Přírodní

14.07.22

Já jsem tedy spokojená - měla jsem tedy co dělat, abych MALÝ balíček uskladnila, fakt jsem nečekala takhle velká balení. Zvláště v porovnání s cenou. Je to fakt dost výhodné. Navíc se dají čistící prostředky různě mixovat a vydrží dlouho. A jejich účinnost je taky velká.

Výhody:

množství/cena
kvalitně vyčistí různé plochy, spotřebiče a další místa

110
18.07.22

Musím říct, že ze začátku jsem měla velice smíšené pocity. Po nějaké době jsem si ale na prostředky zvykla a teď mám „vytipované“ úklidové činnosti, na které se hodí ten který přípravek. Problém hlavně ze začátku byl, že jsem neměla k dispozici nějaký ucelený návod, jak s přípravky pracovat a dohledávat si informace kdesi na internetu je takové.. Například jsem k přípravkům dostala vonné oleje, ale vůbec nikde informace, jak s nimi zacházet. A protože jsou to oleje bála jsem se jich do namíchané směsi na čištění dát hodně, abych pak neměla vše, co nastříkám, mastné. V tom mám chaos doteď.

Výhody:

 • žádná velká chemie

Nevýhody:

 • nedostatečný návod jak s přípravky pracovat
80
18.07.22

Vyzkoušela jsem eko čistící přípravky v domácnosti v kuchyni, koupelně. Zkoušela jsem vyčistit nerez dřez kyselinou citronovou a sodou po působení jsem setřela houbičkou a opláchla a na dezinfekci stříkla peroxid. V koupelně mi kyselina citrónová vyčistila umyvadlo a vodní kámen u baterie, taktéž vanu. Na wc jsem zkoušela, ale úplně mi to nešlo nános odstranit v kombinaci kyselina + soda. Jinak můžu doporučit vyzkoušet. Odsypala jsem si půlku kyseliny citrónové a sody na čistění na chalupu a taktéž odlila peroxid i ocet. Mám rozprašovače takže můžu používat na více místech, hlavně, můžu využít, kde nechci použít chemii. Ocet jsem nastříkala v lednici přihrádky, kde bylo něco okapané, protože jsem měla mytou a odmraženou lednici. Ale je to velmi silné na aplikaci a dráždivé na dýchání, takže jsem ani nijak nezkoušela čistit něco jiného. Éterické olejíky Levandule a Bambus jsem taktéž vyzkoušela. Levanduli na polštář u syna na spaní kapku. Bambus jsem kapala do parního vysavače na aplikační místo k tomu určené. Takže domácnost jsem krásně provoněla. Určitě doporučuji vyzkoušet, byla jsem spokojená a budu vybrané produkty dále používat.

Výhody:

Eko produkty
Přírodní složení
Velké balení
Při správném postupu účinné
Oleje jsou intenzivně voní

Nevýhody:

Není návod na použití, tipy pro úklid
Ocet je dost dráždivý po aplikaci

21.07.22

S eko výrobky jsem se setkala poprvé a velmi mě zaujaly, ze začátku jsem byla trochu nedůvěřivá, nicméně fungují skvěle - na vodní kámen, na skvrny, usazeniny apod.
Bílý ocet je skvělý, pokud máte doma zvířata, která občas někde udělají loužičku - po vyčištění octem mi na stejné místo už zvíře nešlo :D
Esenciální olejíček se pro mě stal výhercem tohoto testování, nádherná vůně, přidávám kapku při vytírání a do aroma lampy.

Nejedná se přímo o nevýhodu, spíš o tip pro firmu se „zlepšit“ - velmi bych ocenila malý návod k sadě / k jednotlivému produktu, jak a na co lze použít, jsem ekologickým úklidem nepolíbená a proto jsem musela tipy googlovat.

Výhody:

Cenově dostupné produkty (cena srovnatelná s chemickými přípravky)
Ohled na přírodu - pro mě velký důvod, proč budu s těmito přípravky dále uklízet a proč je příště koupím
Jednoduchý web na další objednání

4
21.07.22

Produkty od NanoLab mě příjemně překvapily, použití je jednoduché, fungují skvělé - peroxid vodíku skvěle odstranil vodní kámen z baterie, ocet jsem zase použila na vyčistění vany. Sympatizuji s myšlenkou ekologie / udržitelného úklidu, proto budu přípravky používat i nadále.

Výhody:

Cena
Ekologické přípravky
Skladné balení Široké použití

Nevýhody:

Dostupnost pouze on-line (produkty od Nanolabu jsem zatím neviděla v drogeriích apod.)

5
21.07.22

Anticalc

 • zkoušela jsem v pračce, byla jsem spokojena, perfektně vyčistí gumové těsnění, buben i dávkovač na prášek, pračka jako nová:-)

Bílý ocet 10% spray

 • dokonalý na rez a vodní kámen, zkoušela jsem na vodovodní baterie a usazeniny vodního kamene, vyčistí skvěle, vše se po něm leskne
 • silnější octový zápach, který dráždí nos, ale nevadil

Peroxid vodíku 3% spray

 • na štítku nádoby chybí konkrétnější použití
 • zkoušela jsem v koupelně na spáry kachliček, měl bělící účinek

Kyselina citronová

 • vynikající čistič myčky, pračky, varné konvice

Jedlá soda

 • skvělá na odolné skvrny jako namáčecí přípravek (zmizí krev aj. skvrny)
 • v kuchyni k pečení

Výhody:

Více možností pro použití
Minimum chemie v domácnosti
Cenově přijatelné
Možnost objednat on-line
Vonný olejíček krásně provoní domácnost

21.07.22

Výrobky Nanolab jsem vůbec neznala i přes to že obdobné produkty doma používám. Mile mne překvapil hezký design obalů a praktické velikostí balení.
Hned jsem vyzkoušela ocet na sprchový kout a musím říct že jsem byla nadšená, stejně tak z jedlé sody a citronky. Výrobky jsou naprosto přírodní a moc hezky se používají. Určitě doporučuji i těm co váhají zda používat úklidové prostředky na přírodní bázi.

Výhody:

Jednoduché k použití
Hezký design obalů
Opravdu fungují

23.07.22

S celou sadou jsem velice spokojená. Ocet při úklidu používám už delší dobu a opravdu funguje. Někomu může vadit zápach, ale ten za chvíli zmizí a zůstane jen čistota. Používám i spolu se sodou na čištění koupelny a varné desky. Peroxid jsem předtím moc nepoužívala, ale to se teď rozhodně změní. Uklízelo se mi s ním velmi dobře a užívám ho i k desinfekci drobných poranění. Kyselina citronová pro mě byla v domácnosti také novinkou. Musím říct, že od obdržení sady z Nanolabu jsem zatím nepotřebovala použít jiné čističe. Jako milovník aromalamp jsem ráda využila i přiložené olejíčky. Cenově jsou produkty velmi sympatické. Za mě jeden velký palec nahoru.

Výhody:

cena
funkčnost
rozmanitost produktů a možnost kombinací
snadná manipulace

3
23.07.22

Tady asi nemám co vytknout. Veškeré produkty mi přišly vhod. Nejvíce zatím využívám peroxid. Oceňuji i přiložený prázdný rozprašovač, který zatím užívám jen na vodu k rosení květin, ale plánuji si do něj namíchat vlastní čistič z přiložených produktů. Esenciální oleje příjemně voní. Používám je k výrobě vlastní aviváže. Líbí se mi, že jsou produkty ekologické a cenově dostupné.

Výhody:

užitečné produkty
ekologické účinné
cenově dostupné

23.07.22

Z tohoto testování jsem měla velkou radost. Ocet spolu se sodou používám ráda a je super mít takovouto zásobu. Rozprašovač je navíc velmi praktický. A výsledky jsou opravdu vidět. Nejvíc top je za mě asi čistič myčky/pračky. Naše myčka už to opravdu potřebovala a po použití vypadá jak nová.

Výhody:

efektivní
snadná manipulace
cena

24.07.22

S touto sadou jsem opravdu spokojená! Mám nemocnou kočku, která občas čůrá zadkem ven z kočičí toalety a tato sada na úklid mi pomáhá bojovat s nepříjemným zápachem a s dezinfekcí. Vydrbala jsem s tom i kočičí záchody a jsem spokojená! Shodou okolností jsem byla i na dovolené v lázních, kde jsem nechodila desítky kilometrů. Díky sodě zmizel propocený zápach z bot, takže jsem je nemusela vyhodit. Čistič na pračku je taky super, vyčistil i zásobník.

Výhody:

Velká účinnost, velké využití v domácnosti

28
24.07.22

Ekologickým čističům odpouštím to, že povrch nevyčistí, tak jak si představuju. Pořád si říkám, že je to něco za něco. Tentokrát jsem ale byla mile překvapená. Dřez má zase lesk jak blesk a pračka mi taky poděkovala. Poslední dobou s ní byla potíž a celá rodina jsme měli vyrážku. Opravář říkal, že je to gelovými prostředky do pračky a že ji musíme o to více čistit. Teď střídám kyselinu citronovou a jedlou sodu (střídat jeden měsíc tu a druhý tu) a je to jako nebe a dudy. Celá domácnost je opravdu důkladně vyčištěná. Je pravda, že jsem si musela na octovou „vůni“ zvyknout, ale za tu čistotu jsem všechno odpustila. :D :)

Výhody:

Úspora čistících prostředků - místo spousty prostředků stačí jen tyto
Ekologické prostředky Účinnost

Nevýhody:

Pro větší efektivitu by byla fajn nějaká brožurka s radami a použitím

7
25.07.22

V podstatě základní suroviny a jak krásně se s nimi čistí. Super, že už nemusim kupovat jedlou sodu do praní po 100g sáčcích. Bílý ocet napevno zakotvil na lince, protože čištění varné desky (a veškerých skleněných ploch) je s ním nepřekonatelné. Asi neumím spočítat kolik s Nanolabem ušetřím na neekologických čistícím prostředcích, i to má chybělo na webových stránkách. Uvítala bych podrobný návod jak a co používat, jak co kombinovat, rejstřík úklidových, zahradních prací. Dá se dopátrat na webu, ale je to lehce nepohodlné :)

PS
Mimochodem - fotka není upravovaná, prostě se ta deska takto leskne…

Výhody:

Fungující čistící prostředky
Ekologické
Levné
Hezké balení

Nevýhody:

Dvojitý obal na esenciálním oleji s netěsnícím víčkem.

41
25.07.22

Úklid s Nanolabem lehce připomíná chemické pokusy, které mě ve škole vždycky bavily. Z webu jsem vyzkoušela např. ošetření zeleniny peroxidem, bílý ocet na sklo a keramiku, kyselinu citronovou na vodní kámen. A kupodivu vše uspělo (ačkoliv ta zelenina by asi potřebovala zásah dřív.) Octový zápach při úklidu mi nevadí, Nanolab to chytře vymyslel s doplněním esenciálních olejů, které nakonec domácnost provoní (dávám na keramickou závěsku do dveří nebo lehce naťupkám futra ve výšce hlavy. Moc spokojená, děkuji za testování,

Výhody:

Ekologické přípravky
Rozumná a ekologická velikost balení
Moc povedený obal
A k tomu všemu se s nimi dá opravdu hezky uklidit

76
25.07.22

Když dorazila obří krabice na testování, lehce jsem se vyděsila. Chyběl mi návod co a jak.
Kyselinu citronovou jsem dosud používala jen na zavařování, jednou sodu na praní :) Testování bylo nakonec moc fajn i pátrání po receptech na použití prostředků na webu,

 • Peroxid vodíku je dezinfekce, kromě toho čistí i domácnost a ošetřit se s ním dá i zahrada
 • AntiCalc na vyčištění pračky
 • Bílý ocet je fantastický do kuchyně i koupelny, povrchy se bezkonkurenčně lesknou.
 • Jedlá soda na skvrny do pračky (a na pečení, skvělý je kefírový koláč s kakaem a kokosem)
 • Kyselina citronová překvapivě skvěle čistí vodní kámen
 • Esenciální oleje skvěle dovoní čistou domácnost

Výhody:

Překvapivě výborně uklidí
Ekologické

25.07.22

S produktami od Nanolab som bola naozaj nadmieru spokojná. Veľmi mi vyhovovali balenia a to, že v balení kyseliny a soli je naberačka. Kúpelňa vyzerá ako nová. Kachličky a dlažba sa lesknú ako nikdy predtým :D Veľmi ľahko sa odstranil aj vodný kameň a to nie len v kúpelni ale napríklad aj v konvici. Všetky produkty možem odporučiť s čistým svedomím.

Výhody:

praktické balenie účinnosť
ekologické
univerzálne použitie

4
25.07.22

Dlouho jsem hledala a zkoušela různé přípravky, produkty a babské rady, jak šetrně uklidit domácnost (a nejen domácnost) a většinou to nebylo moc k užitku. A to ani, když jsem za ekologické přípravky utratila jmění.
Vyzkoušela jsem antical, který mi pomohl, jak v myčte, tak například s bateriemi. Ocet, citronovka a soda je pak jistota. Ale tady, jako by fungovala o něco lépe, než běžná soda a běžný ocet. Oboje použito na odpady, kuchyňský dřez, troubu - všechno skvěle vyčištěno. Bílý ocet jsem dle návodu použila zase v koupelně Jediná jeho vada je, že byl po octu cítit a jelikož má naše koupelna špatné odvětrávání, chvilku to byla zapovězená místnost našeho domu.
Nanolab za mě super zkušenost a těším se na další testování produktů.

Výhody:

ekologické
velká balení žádná chemie
lahvičky na kombinování

Nevýhody:

lehčí zápach octu

4
25.07.22

Musím přiznat, že jsem před testovačkoou o Nanolabu nikdy neslyšela a byla jsem příjemně překvapená. Vydrhla jsem s tím celý byt, i když sejm si nejprve s přípravky a jejich užitím lámala hlavu. Naštěstí webovky Nanolabu poradily ´co a jak velice dobře. Pak už byl uklid snadný , rychlý a efektivní.
Za mě super věcičky!

Výhody:

návod na webu
eko prostředky
nesmrdí chemicky
kvalitní

17
25.07.22

Milujem keď mám doma poriadok a čisto. Už nejakú dobu sa doma snažíme žiť viac ekologicky a preto som sa na toto testovanie od Nanolabu veľmi tešila. Najviac ma nam tom všektom baví, že s produktov si možem vyrobiť ako keby prostriedok na mieru. Všetky produkty funguju skvele a vynikajuco čistia. Obrovským plus sú olejíčky, ktoré nááádherne vońajú a prevonajú tak celý byt. Produkty zvládli kúpelňu, wc, záchod, vodný kameň, dlaždičky.. no úplne všetko. Za mňa je to super.

Výhody:

voňavé olejíčky
ekologické produkty
produkty skvelo čistia domácnosť
univerzálne použitie

38
25.07.22

Já jsme nikdy nebyla nějaká eko matka, co by obcházela chemii obloukem, ale přišlo mi zajímavé to zkusit a jsem nadšená. Viděla jsem několikrát DIY videa s octem, ale až teď jsem vyzkoušela, jak super věc to na sklokeramickou desku a na sklo je - fakt žádný čistitič není lepší než ocet a jedlá soda. Odstraní to mastnotu, šmouhy i takové ty kola od hrnců, co normálně drhnu na 5× klasickým čističem.

O peroxidu na vodní kámen jsem neměla ani tucha ataky je to super - vlastně mi přijde že díky testování jsme pochopila, že nemusím kupovat nějaké superčističe a stačí mi tyhle dva.

navíc musím říct, že mají fakt dobré rozprašovače, které jsou skoro mlhové.

Super

Výhody:

jednoduchý
levnější než klasické čističe
Ocet se sodou fakt vyčistí i tu nejvíc zaplivanou desku
peroxid je super v koupelně

Nevýhody:

Moc mě nebaví to míchat :D

118
25.07.22

V jednoduchosti je fakt krása. Já jsem se nejdřív snažila to míchat, ale pak už jsem zkusila používat jen ten peroxid (v koupelně , nerez) a ocet (skla) a stačilo to. Obojí krásně sundá špínu a povlak a krásn ěse to leskne. Sodu a kyselinu citronovou jsme používala jen když to bylo už fakt špinavé a samotný sprej nestačil.

ocet mě taky překvapil, že je tak super - myslela jsem, že je to jen babská rada, ale na tu varnou desku je fakt super - jen by mohl vonět po malinách :D

Výhody:

super čistí
ocet je ocet a holt úplně nevoní
kvalitní rozstřikovač

13
26.07.22

Byla jsem opravdu mile překvapená. Ve vaně máme už několik let nevyčistitelný flek. Zkusila jsem na něj nasypat kyselinu od Nanolabu a nechala působit. Nakonec jsem vydrhla kartáčem a octem. Skvrna byla téměř úplně pryč. Jsem moc ráda za vyzkoušení a určitě si budu na úklid pořizovat i dál.

Výhody:

Opravdu funguje
Praktické balení
Ekologické

21
26.07.22

Ďakujeme za možnosť vyskúšať túto sadu na na vyčistenie domácnosti, sme spokojný. Najviac sa mi zapáčil peroxid vodíku, ktorý som vyskúšala na vyčistenie bazéna po dovolenke, kedy už voda začala jemne zelenať. Peroxid odstránil z okrajov riasy a vodu sme zachránili. Výborne zaúčinkoval i ako bežný prostriedok na čistenie kúpeľne alebo kobercov. Fľak od kakaa zmizol a žiadny zápach nezostal. Ďalší kúsok, ktorý ma nadchol sú esenciálne oleje, ktoré cítiť pomerne dlhú dobu po rozprášení a pre voňajú celý byt. Jednoznačne som rada za objavenie Nanolabu a rada si niečo ďalšie objednám.

Výhody:

Funkčné a účinné produkty
Super dávkovanie
Dobré ceny

15
26.07.22

Milujem esenciálne oleje, takže som nadšená z testovania a už mám na ceste novú objednávku od Nanolabu! LeFleur 100% prírodné oleje ma nadchli nielen super nízkou cenou ale i výdržou a intenzitou vône. To že ukľudňuje myseľ som vedela ale prvý krát som to skúsila i na podráždenú pokožku po slnku, dokonca zapôsobil i na poštipnutie od komára.
Super funkčný olej, ktorý je prírodný a funguje. :)
Ostatné produkty som vyskúšala hlavne v domácnosti a nemám čo vytknúť. Na čistenie indukcie až po kúpeľňu všade to zabralo. :)

Výhody:

Skvelé esenciálne oleje
Funkčné čistiace prostriedky
Skvelá cena

2921
27.07.22

Mám doma malé děti a hned několik zvířat. Zároveň se poslední dobou stále více snažím chránit přírodu kolem sebe. S tím souvisí i menší používání chemie. Proto jsem moc ráda, že se mi do ruky dostala ekologická sada na čištění od nanolab.

Výhody:

Kyselina citronová se při čištění stala mým nejlepším kamarádem - skvěle čistí myčku na nádobí (běžně teď vždy trochu přidám při každém mytí), kdy jednou za 3 týdny udělám pořádnou očistu. Zároveň jsem díky ní vyčistila také pračku. Je totiž skvělá na vodní kámen a s tím já v domácnosti s velmi tvrdou vodou bojuji pravidelně.
Skvělý, ba přímo nepřekonatelný, je bílý ocet. Skvěle vyčistil dlaždičky v koupelně i sklokeramickou desku. Sice mi děti říkají, že jim smrdí, ale já jsem si na specifickou vůni poměrně rychle zvykla.
Peroxid pak používám při praní bílého prádla, záclon nebo prostěradel. Opravdu nikdy nebylo prádlo bělejší.
Levandulový olej přidávám při vytírání podlahy - čistě jen z toho důvodu, že mi chyběla vůně těch chemických prostředků.
Jedlo sodu pak přidávám do pračky k běžnému prádlu.

Nevýhody:

I když jsem se snažila, tak jsem žádnou nenašla.
Maximálně nepříjemnou vůni octa a absenci vůně obecně u všech dalších přípravků.

25
27.07.22

Tahle eko sada na úklid mně moc baví. Kyselina citronová a jedlá soda, což jsou samy o sobě královny eko úklidu si můžu namíchat s dalšíma přísadama do fajn PET lahví s rozprašovačem a přidat esenci, co mi zrovna voní. Je to jednoduchý, eko, stylový a trochu DIY, za mně top.

Výhody:

Namícháte si prostředek podle potřeby
Sada dlouho vydrží
Po přidání esenciálních olejů krásně voní celá domácnost

27.07.22

Jedlá soda i kyselina citronová si hravě poradí s celou domácností - od praní prádla, čištění podlah a kuchyňské linky, až po prosté osvěžení vzduchu. V sadě jsou 1 kg sáčky, které vydrží dost dlouho dobu a vy tak šetříte nejen plasty, ale i peněženku.

Snad jedinou nevýhodu bych viděla v tom, že jsem na stránkách nenašla postup na vytvoření univerzálního čistícího prostředku. Musíte proto trochu hledat a zjistit, co všechno si můžete doma namixovat. Jestli jste vyznavači DIY, k úklidu doporučuji přidat deodorant z jedlé sody. :)

Výhody:

EKO sada, která šetří přírodu i peníze
Krásně vydrhne kuchyňskou linku
Esenciální oleje nádherně voní
Možnost využít do pečení i kosmetiky

Nevýhody:

Musíte se dovzdělat a zjistit, jak sadu využít :)

2
28.07.22

Super věc pro každou rodinu hodně prakticé uzavírani a také esenc.oleje kdy si můžete namíchat a vyčistit jakýkoli povrch v domácnosti a provonět. Byla jsem a jsem nadšená tímto produktem a všem bych jej doporučila.

Výhody:

praktičnost a usnadnění práce

Nevýhody:

podotýkám žádné všichni kdo vyzkouší musí být spokojeni.

31
28.07.22

Možná jsem jako většina maminek, které raději než úklidem tráví s dětmi čas venku. Aspoň co se týče letního počasí. Možnost otestovat výrobky nanolab k úklidu, jsem však s nadšením přivítala. Dlouhodobě se snažím o to, abych při úklidu používala funkční a přesto k přírodě šetrné prostředky. Naše babičky taky zvládly s minimem čistou domácnost.

Jedlá soda je výborný pomocník proti zápachu, s octem krásné rozpouští usazenou mastnotou. Na vanu a sprchový kout ideální, pokud si nechcete zničit ochrannou glazuru. I gril my krásné prokoukl.

Peroxid vodíku jsem uvítala jako zajímavou dezinfekci toalety, vany i umyvadla. Kyselina citronová zase krásné bojuje s vodním kamenem. Takže koupelna i toaleta krásně prokoukla.

Esenciální vůně, krásné pomůžou provonit být nejen v rámci aromatických lamp, ale i jako kapička v rostoku při mytí domácnosti.

Za mě úžasné dodané rozprašovače, sice nelze měnit intenzitu postřiku ale jinak je to krásná mlha.

Pokud váháte nad tím, jak ekologicky s minimem prostředků a lacině uklízet domácnost, tak opravdu postačí pár takovýchto pomocníků od nanolabu.

Abych nezapomněla, je to bezpečné i pro naše nejmenší.

Výhody:

Minimum prostředků Šetrné k životnímu prostředí
Krásné vůně
Suprový rozprašovač

Nevýhody:

Samo se to neuklidí

1
28.07.22

S výrobky od Nanolab se uklízí velice dobře. Líbí se mi, že je lze namíchat tak, jak mi to vyhovuje a že se jedná o ekologické výrobky. Také je lze použít na vyčištění opravdu hodně věcí. Zkoušela jsem vyčistit dřez a vodní baterie v koupelně a musím uznat, že takhle čisté jsem je dlouho neviděla. Na rychlovarnou konvici jsem použila kyselinu citronovou, která také krásně fungovala. Myslím si, že pro ty, kteří chtějí jít ekologickou cestou, jsou tyto přípravky ideální.

Výhody:

ekologické
skvěle fungují
možnost vlastního namíchání
pro hodně použití

1
29.07.22

Čističe doporučuji všema deseti! Už jsem podobných přírodních přípravků vyzkoušela více a tyhle mi vyhovují asi nejvíc. Jsou opravdu účinné, např. na dlaždičky za sporákem, které jsou věčně špinavé a čističe to často nedokáží účinně odstranit. Nebo na čištění pračky! Ty jo, jak dlouho už jsem potřebovala něco účinného na pračku. Dobré je to taky na vodní kámen.
Zatím jsem se s takovou účinností setkala vždy jen u čističů na chemické bázi, ty přírodní obvykle neměly moc velký efekt nebo byly děsně drahé. Už jen díky přírodnímu složení jsem s výrobky spokojená.

Výhody:

Přírodní složení. Účinnost.
Příjemná vůně.
Přiměřená cena.

30.07.22

Z testování jsem měla velkou radost. Tyto čistící prostředky jsou něco, co se v domácnosti prostě neztratí. Produkty mají širokou škálu využití a jsou účinné. Olejíčky jsou příjemný bonus. Takže v krásně uklizeném bytě se můžete zrelaxovat aromaterapií. :) Příjemná je i cenová dostupnost.

Výhody:

všestranné účinné
cenová dostupnost
užitečné

31.07.22

Nějakou zkušenost se značkou Nanolab už máme, ale čistící prostředky jsme zkoušeli poprvé. Už nějakou dobu se snažím nacházet ekologičtější varianty od kosmetiky po prostředky na úklid. Ocet a sodu na příklad užívám na čištění sklokeramické desky. S peroxidem a kyselinou citronovou jsem se v praxi setkala poprvé. Testovala jsem na koupelnu i kuchyň a všechny produkty si nemůžu vynachválit. Líbí se mi praktické rozprašovače a možnost namíchat si vlastní čistič do přiložených prázdných lahviček. Za mě si tato sada zaslouží pět hvězdiček.

Výhody:

ekologické produkty
praktické rozprašovače účinné
snadné používání
možnost namíchat si čistič podle potřeby

7
31.07.22

Naprosto skvělé přípravky pro šetrný úklid. Využívám na kuchyň i koupelnu. Spreje jsou velmi jemné a díky malé rukojeti se dostanu i do hůře přístupných záhybů. Nemám co vytknout, vše je čisté, jsem spokojená.

Výhody:

balení účinek

01.08.22

Testování mě moc bavilo. Úklid mám ráda s těmito pomocníky to jde jedna radost. Líbí se mi hlavně ocet a peroxid v praktických láhvích. Pro sodu i kyselinu jsem také hned našla využití. S olejíčky plánuji výrobu vlastních čističů, k čemuž se budou hodit prázdné láhve.

Výhody:

Super pomocníci do domácnosti.

Nevýhody:

Žádné nemá

01.08.22

Na testování produktů Nanolab jsem se opravdu těšila, ráda jsem vyzkoušela něco nového a v zásadě tak přirozeného a jednoduchého. V dnešní době si člověk myslí, že pouze chemické čistící prostředky můžou zbavit domácnost nečistot a opak je pravdou. Starý dobrý ocet, soda nebo kyselina citronová prostě fungují. Velmi mě překvapilo, že tyto čistící prostředky zafungovaly i na poměrně odolnou a mastnou špínu z vaření v kuchyni nebo i na vodní kámen v koupelně - máme velkou skleněnou stěnu ve sprchovém koutě a i zde měly tyto čistící prostředky velký úspěch. Jsem opravdu moc spokojená a jelikož v brzké době očekáváme příchod miminka, určitě zůstanu u tohoto ekologického a nechemického způsobu čištění domácnosti.

Výhody:

Ekologické čištění
Nečekaně velké úspěchy při čištění odolné špíny a vodního kamene