Testujeme a hrajeme si s novými stavebnicemi LEGO® DUPLO®. Přečtěte si recenze našich maminek

Dvanáct maminek otestovalo nové stavebnice LEGO® DUPLO®, které jsou vhodné pro děti od 2 let. Jak je hodnotí – co by pochválily, co by naopak vytkly? A hlavně, jak se jejich ratolestem stavělo a bouralo s těmito novými stavebnicemi?

* 100 % 2020

Jaké byly podmínky výběru testerek?

Vybrali jsme 12 uživatelek, které:

Jaké stavebnice se testovaly?

Testerkou se může stát kdokoliv z vás. Sledujte probíhající kampaně označené jako vybíráme testerky »

Recenze

Velikost písma:
4
30.10.20

Lego duplo, pro nás Top, synovi jeste nejsou ani 2 roky, a vyhraje si s tím cely den..Nemuzu jinak hodnotit,nez jenom pozitivně..

Výhody:

 • Velke kostky
 • daji se dokupovat dalsi díly
 • je to jak pro kluky, tak pro holky
 • hezky vzhled

Nevýhody:

 • cena
11
02.11.20

Přiznám se, že jsme LEGO schovali jako hit letošních Vánoc a dva kluci ho objeví pod stromkem až na Štědrý den. S LEGO DUPLO máme ale bohaté zkušenosti. Na kostičkách lega vyrostli naši rodiče, já se ségrou a pokračujeme v tradici i u dalších dětí. My jsme jako malé stavěly domy s předzahrádkou plnou stromů a květin. Dnešní děti mají bohatší možnosti –⁠ vytvořit celou zoo, kontrolovat stavbu, zahrát si na hasiče, jezdit parním vlakem nebo dokonce ponorkou. Kluci jsou na LEGO DUPLO prakticky odkojení (první dostali, ještě jim nebyl ani rok). Stavba s věžovým jeřábem má 123 kostek, takže jsem si jistá, že oba dva zabaví na celé odpoledne.

Výhody:

 • propracované postavičky
 • prostředí, které děti baví (kdo by nechtěl mít svůj vlastní buldozer)
 • 123 kostiček, se kterými si vyhrají celé dny
 • jedna z mála hraček o kterou se děti neperou, ale hrají si společně
 • zaručený hit letošních Vánoc
03.11.20

Synek miluje všemožné skládačky, takže z LEGA byl úplně hotový. Jak se mu rozzářily oči, když otevřel krabici… To je prostě nepopsatelné. S věžovým jeřábem si dokáže vyhrát celé hodiny, takže je to pro mě ideální, když teď pracuju z domova.

Výhody:

je tam tolik dílků
některé kostičky svítí a/nebo vydávají zvuky
zabaví na celé hodiny
je tam několik aut
roztomilé postavičky a zvířátka

32
03.11.20

Stavebnici jsme pořizovali pro naše děti - dcera 2,5 a syn 4 roky. I když je to možná spíš klukovská stavebnice, nadšený jsou z ní oba. Dceři se líbí, že jdou kostičky hezky do sebe a hraje si hlavně s panáčky. Ty postavičky jsou vážně propracované a hezky udělané. Syn už si užívá, že dokáže postavit přesně to, co je na obrázku. Duplo stavbu jsme chtěli už ke dvěma stavebnicím, co máme doma (zoo, náklaďák s abecedou) protože je to asi nejoblíbenější hračka, u které dokáží být chvíli v klidu. Občas se sice hádají o kostky, ale díky tomu, že je stavba už fakt velká, kostek začalo být konečně dost pro oba. :)

Na Legu se mi nejvíc líbí, že je to nesmrtelná hračka. Je podstatě nezničitelné a věřím, že i po mých dětech ještě někomu udělá radost. Proto mi ani nevadí zaplatit za stavebnici víc, je to prostě hračka pro víc generací, co baví snad každé dítě.

Konkurenční stavebnice se hůře spojují, kostičky tolik nesedí, nejsou tak hezky provedené. Prostě Lego se nedá srovnávat.

Výhody:

opravdu dost kostiček
kompatibilnost s jinými duplo stavebnicemi
krásně provedení panáčků i náklaďáků
kostičky do sebe krásně zapadají
odolnost - vydrží beze změn všechno i praní v myčce
rozvíjí jemnou motoriku

05.11.20

Mockrát děkujeme za možnost testovat. Testovali jsme Stavbu s věžovým jeřábem. Synoveček měl hroznou radost, dostal ji ke 3. narozeninám :-). Lego Duplo je opravdu nesmertelné, s legem jsme si hráli už jako malí my :-), nyní to podědily sestry děti a Stavba s věžovým jeřábem lze krásně původními kostkami i doplnit, což je super, že si lego drží stále stejný standard kostek. Poctivý materiál, který rozvíjí dětskou motoriku.

Výhody:

Rozvíjí dětskou motoriku
i 20 let stále stejný standard kostek

7
05.11.20

Lego nikdy nezklame. Duplo pro mladšího, Lego pro většího.
Tentokrát byl obdarován ten mladší. Lego Duplo (bagr) dostal předběžně ke svým 3. narozeninám a byl nadšen.
Jako každý správný malý kluk je to montér. Miluje všechny skládací hry, Duplo duplovaně… :-) Myslím, že se tato stavebnice stane nejoblíbenější hračkou stálicí. Je to jeho první Duplo a určitě ne poslední. Už jsme napsali Ježíškovi o další stavebnice a kostičky.

Výhody:

Velké kostky pro malé ručičky
Kvalita - pevnost materiálu

Nevýhody:

Lego žádné nemá!

7
05.11.20

Lego Duplo je u nás na každodennom poriadku. Keď sa zobudíme, malého prvá činnosť je kontrola staveniska. :-) Je to jediná hra, ktorá ho zamestná na dlhšiu dobu a to každý deň.

Výhody:

Kocky sú pomerne veľké
Stimulujú rozvoj
Super tematika pre malých stavbárov Ľahká manipulácia s dielmi

4
07.11.20

Rádi jsme s dětmi otestovali Lego duplo staveniště. Náš 3 letý kluk měl opravdu radost z bourací koule a náklaďáku.
Je to povedená hračka pro kluky, ale líbila se i našim holčičkám.

Lego duplo je oblíbené u všech našich dětí a perfektně s ním vyhrají i ti starší. Lego duplo pravidelně kupujeme pod stromeček nebo k narozeninám, je to nezničitelná hračka a vydrží opravdu všechno.
U nás je LEGO DUPLO velice oblíbené.

Výhody:

 • kreativní hračka
 • spoustu kostiček
 • podporuje dětskou fantazii a každý den děti můžou vytvářet jiný příběh

Nevýhody:

Lego duplo žádné nemá

6
08.11.20

Lego Duplo není pro naši téměř dvouletou Rozárku žádnou novinkou. Už rok si hraje s řadou Moje první zvířátka. Nyní jsme testovali Náklaďák s pásovým bagrem a opět jsme sklidili úspěch. I když jsou bagry spíše klučičí záležitostí, doporučujeme i pro holčičky, pro které je to příjemným zpestřením ze světa panenek a kočárků. S prvním sestavením pomáhal tatínek a vtipné bylo to, že Rozárka na montáž dohlížela s přiloženým návodem. Následovala aktivní hra, kdy posazovala panáčky do kabiny, na korbu a převážela umělé kameny po bytě. Lego je perfektní nejen na procvičení jemné motoriky, ale i na trénování barev a rozvoj fantazie. Vřele doporučujeme pro všechny malé kluky i holky.

Výhody:

Snadné sestavení
Rozvoj jemné motoriky
Učení barev
Možnost kombinovat i s jinou řadou Lego Duplo

Nevýhody:

Žádné nevýhody jsme nezaznamenali

2
09.11.20

Náklaďák a pásový bagr je povedená menší stavebnice od Dupla, pro 3 letého nebyl velký problém ji sestavit. Svou velikostí nezabere mnoho místa a hodí se třeba i na cesty.

Výhody:

kvalitní materiál odolá dětskému zátěžovému testu
všechny díly jsou omyvatelné, tudíž vhodné i pro velmi malé děti
stavebnici bez problémů sestaví 3leté dítě
je kompatibilní s ostatními druhy lego duplo, můžete tak neomezeně rozšiřovat sbírku
vydrží pro další generace

Nevýhody:

vyšší cena za toto kvalitní zboží

10
09.11.20

Lego Duplo Stavba s vežovým žeriavom máme pre naše slniečko schované na Vianoce. Ideálne na tejto hráčke je možná kombinácia aj s inou sadou lega a hlavne, že hra zabaví nie len deti ale aj rodičov na niekoľko hodín.

Výhody:

Rozvoj jemnej motoriky, predstavivosti a fantázie
Kombinácia s inou sadou
Dlhé hodiny zábavy
Vhodné pre deti od 2 rokov

24
10.11.20

Kdybych měla vybrat tři nejvíc smysluplné hračky v našem dětském pokojíčku, Lego by bylo na špici. Je to nadčasová hračka pro kluky i holky. Rozvíjí kreativitu i prostorovou představivost. A hlavně baví i rodiče! Hra s Lego je u nás nejoblíbenější společně trávený čas syna s tatínkem. Proto říkám všem kolem - nevíte co koupit dětem? Lega není nikdy dost! :-)
Synovi už jsou čtyři roky a pomalu zkouší i klasické lego, ne jen DUPLO, ale zatím se tomu bráním kvůli mladší dceři. Přeci jen, DUPLO dílky jsou mnohem větší a já tedy klidnější, že nic nespolkne. Když syn otevřel krabici a objevil jeřáb s bagrem, jiskřičky v očích předpověděly volný večer. V sousedství se teď staví nová bytovka a na stavbě končí i začínají všechny naše procházky. Zejména na jeřáb dokáže koukat hodiny! Trefila jsem tedy do černého a už dva týdny je to u nás doma TOP hračka. Kluci prostě auta milují :-) Líbilo se mu tay, že to zvládnul postavit úplně sám.

Výhody:

velké dílky stavebnice (nespolkne mladší lezoucí sourozenec)
rozvíjí prostorovou orientaci
stimuluje kreativitu
kompatibilní s dalšímí LEGO DUPLO komponenty
odolnost - nezlomí se, neolupuje se barva, vydrží i víc generací
Snadné čištění - kostky můžete umýt v jarové vodě a opláhnout kdykoliv je potřeba

Nevýhody:

dražší (ale jak říkám, je to nadčasová hračka pro malé i velké, takže dobrá investice)