Podívejte se, jak si vedly v testu obilno-mléčné kaše Nutrilon Pronutra®

Celkem 16 maminek otestovalo prémiovou řadu kaší Nutrilon Pronutra® s jedinečným mixem ingrediencí s prebiotiky GOS/FOS. Byly spokojené s jejich přípravou, konzistencí a chutí? A pochutnali si jejich malí strávníci?

* 96 % 2020

Jaké byly podmínky výběru testerek?

Vybrali jsme 16 uživatelek, které:

Každá z testerek obdržela 5 vzorků obilno-mléčných kaší Nutrilon Pronutra® s prebiotiky GOS/FOS.

Vyvinuty odborníky

Nadšený tým vědců a odborníků z Nutrilonu vyvinul prémiovou řadu kaší Pronutra® s jedinečným mixem ingrediencí s prebiotiky GOS/FOS, vitamíny A(1), C a D(1), železem a vápníkem(1). Receptury tým vyrábí výhradně z vysoce kvalitních surovin a svým složením, chutí a texturou je přizpůsobují výživovým potřebám miminek. Navíc jsou všechny příchutě kaší bez přidaného cukru(2).

Testované kaše od Nutrilonu jsou dostupné k zakoupení online – například na Feedo.cz.

Důležité upozornění: Potravina pro obilnou výživu, obilný příkrm pro kojence a malé děti. Potravina je součástí smíšené stravy dítěte a není náhradou mateřského ani kojeneckého mléka. Kojení je nejlepší výživou dítěte v prvních 6 měsících života. Zavedení doplňkové výživy konzultujte s pediatrem. Jedna porce kaše denně jako součást pestré a vyvážené stravy děťátka. Potravina pro zvláštní výživu. Způsob použití a další informace na obalech. Nutrilon kaše jako jediné mezi kašemi pro kojence a malé děti dostupnými na trhu v České republice k 1. 7. 2020 obsahují směs prebiotik GOS/FOS.

(1) Dle požadavků legislativy. (2) Obsahují přirozeně se vyskytující cukry.

Co o kaších napsaly naše testerky? Přečtěte si v recenzích níže.

Recenze

Velikost písma:
38
03.10.20

Děkuji za možnost kaše vyzkoušet. Rýžová s vanilkou teda u nás vůbec neprošla, zato cereální s ovocem a krupicová na dobrou noc je skvělá. Už jsem objednala zásilku kaší a těším se, až dorazí. hodně se mi líbí, že jsou bez přidaného cukru, konzervantů, obsahují prebiotika a obsahují množství vlákniny. z pěti druhů kaší, co jsem měla možnost vyzkoušet, jediná vanilková kaše neměla úspěch, ačkoliv vůbec nemá takovou tu „umělou“ příchuť, jako některé vanilkové výrobky mají.

Výhody:

snadná příprava kaše, možnost vyzkoušet více chutí a vybrat si tak tu nejlepší.

Nevýhody:

vůbec žádné nevýhody jsem u výrobku nenašla

810
03.10.20

Test kašičky na noc.

Výhody:

Výborně se rozmíchává
Krásně voní
Chutná dobře- i mě, syn snědl celou porci k večeři

Nevýhody:

Méně sacharidů bych uvítala

57
03.10.20

My zatím otestovali první kašičku a vanilkovou. Vanilková stejně jako předešlá verze u brášky nám něco vadí. To se objevila u pusinky vyrážka (ale bráchovi pak jako staršímu chutnala, ale musel si zvyknout pomalu). První kaše nám moc chutná. Zítra se vrhneme na další příchutě.

Výhody:

První kaše samé klady, vanilka je nějaký dráždivý element. Ale starším dětem (2,5 a 4 chutná)

Nevýhody:

Vanilková příchuť i v předešlé verzi nám dělá trochu problém, objeví se červené flíčky okolo pusinky, zmizí za chvíli.

73
07.10.20

Nejdříve bych chtěla moc poděkovat, že jsme se tohoto testování se synem (8 měsíců) mohli zúčastnit. Čekala jsem, že nám dorazí vzorky jednotlivých balení, ale přišla nám balení klasická, takže máme o zásobu postaráno.

Zatím jsme vyzkoušeli krupicovou s ovocem GOOD NIGHT a jsme spokojeni. Kaše se velice snadno připravuje, stačí přidat pouze kojeneckou vodu a rozmíchat. Rozmíchává se snadno a hlavně se v ní nevytváří žmolky. Synovi moc chutnala a chutnala i mě.

Také oceňuji její složení, obsahuje prebiotika, vlákninu, vitamíny a minerální látky a je bez přidaného cukru. Synovi se po ní dobře spinká a nebolí ho bříško, což je pro nás důležité.

Výhody:

  • snadná příprava
    • dobře se rozmíchává
    • nemá umělou chuť a chutná dobře
    • obsahuje prebiotika
    • bez přidaného cukru
20
08.10.20

Jsem ráda že jsme mohly kaše vyzkoušet. Dcera měla kaše poprvé, tak jsme začaly první kaši s vanilkou, ta je teda taková nevýrazná ale ovocné dceři očividně chutnaji a pěkně zasytí. Dostává na snídani a na noc. Nebolí ji po kaši bříško a nemá zácpu. Za mne je veliké plus že tyto kaše obsahují Prebiotika Bos/Fos a vitamíny. Výrobce radi dělat docela velkou a hustou dávku, dávkuji podle sebe a dělám kaši řidší vyhovuje nám to tak víc. Kaše nám alespoň více vydrží ???? můžu tedy doporučit hlavne ovocné kaše, vanilková je bez příchuti. Jinak nevidím žádné nevýhody ????

Výhody:

Zasytí na dlouhou dobu. Nebolí po ní bříško. Dobře se rozmíchává, nejsou v ní hrudky. Obsahuje Prebiotika a vitamíny.

Nevýhody:

Vanilková je bez chuti. Doufala jsem že po kaši na noc bude spát celou noc, bohužel se dal budí na mléko.

8
09.10.20

Ahoj maminky, po několika dnech mohu napsat recenze na kašičky Nutrilon, které společně doma s dětmi testujeme. Prozatím jsme ochutnali 4 příchutě, vícezrnná s ovocem, krupicová s ovocem good night, piškotová se 7druhy obilovin a rýžová s příchutí vanilky. Všechny jsou chutné, nepřeslazené, nezatěžují trávení, velmi snadno a rychle se připravují, prakticky do 10minut připravíme dětem lahodnou snídani, svačinu, večeři. Ze 4 testovaných příchutí u dětí vede kašička vícezrná s ovocem!????

Výhody:

rychlá příprava ( zvládne i tatínek ???? )
nepřeslazené
lehce stravitelné není po nich těžko
výživné
příjemné příchutě

Nevýhody:

někdy se stane, že se při přípravě udělají menší hrudky, ale rozmícháním metličkou se konzistence kašiček vyhladí

503
11.10.20

Dostala jsem možnost testovat s roční dcerkou kaše Nutrilon.
Začali jsme první kaší rýžovou s vanilkovou příchutí,ta nás,asi vzhledem k věku dcerky moc nezaujala,ale kdybych mohla vrátit čas volila bych jí hned jako první kaši.
Všechny kaše se velmi dobře a rychle připravovaly.Obsahují prebiotika a jsou bez přídaného cukru.Neřídnou v průběhu jídla jako třeba Sunarka.
Nejméně u nás chutnala piškotová a nejvíce 7 cerealií s ovocem a vícezrnná s ovocem.

Výhody:

Prebiotika
Bez přídaného cukru
Rychlá příprava
Jemná konzistence
Chutná
Neřídne
Dobře stravitelné

Nevýhody:

Nenašla jsem
Snad jen možnost většího balení

45
14.10.20

Předem bych ráda poděkovala za možnost testování. Kaše jako celek hodnotím kladně. Jejich snadná příprava je velkou výhodou. Kaše při přípravě nehrudkuje, krásně se rozmíchává. Chuťově jsou kaše sladké ale přitom neobsahují přidaný cukr. Chuť je jemná, nijak agresivní. U nás vede piškotová kaše, kaše na dobrou noc krupicová s ovocem. Nejmenší úspěch měla rýžová kaše s vanilkou. Velké plus vidím v přidaných vitamínech, minerálních látkách a prebiotikách. Mínus v celkem velkém množství sacharidů a palmovém tuku. Celkově hodnotím kaše pozitivně a doporučuji je. Osobně mám raději kaše doma dělané ale když potřebuje člověk opravdu rychle připravit kaši tak doporučuji.

Výhody:

Rychlá a snadná příprava.
Prebiotika.
Příjemná chuť.

Nevýhody:

Palmový tuk
Cena

83
15.10.20

V první řadě musíme moc poděkovat týmu emimina za možnost testovat. Do testování se zapojil náš 4měsíční Mikulášek, jeho dvouletý bráška Vojtíšek a ani maminka nemohla zůstat po zadu a ochutnat, co vlastně svým synkům servíruje. Oba si na kaši vždy pochutnali a já jsem ocenila zejména její složení (prebiotika GOS/FOS). U této značky určitě zůstaneme, kaše jsou sice ve vyšší cenové relaci, ale získali si nás svou kvalitou. Doporučujeme i ostatním maminkám pro své ratolesti.

Výhody:

Snadná a rychlá příprava kaší
Bez přidaného cukru
PREBIOTIKA GOS/FOS
Složení
Konzistence
Chuť

Nevýhody:

Uvítala bych praktičtější balení např. v dóze, ale to jsem se zatím nesetkala u žádné kaše.

190
20.10.20

Zatím jsme vyzkoušeli celozrnou s ovocem a na dobrou noc. Synovi více zachutnala noční, tu vždy zbaští hned.

Obě jsou chuťově velmi jemné a ne příliš výrazné, což hodnotím jako velké plus. Příprava je jednoduchá a kaše se ve vodě dobře rozmíchá a nedělají se hrudky.

Výhody:

Příjemná chuť i vůně, netvoří se hrudky

Nevýhody:

U těchto, ale i jiných kaší mi vadí balení - papírová krabice a v ní sáček s kaši (uvítala bych například plechovku.. )

8689
21.10.20

Velice mě potěšila možnost testovat kaše jelikož dcera zatím žádné jiné kaše než čistě rýžové ze zdravé výživy nevzala na milost. Byla jsem ráda že nemusím utrácet a přesto ochutnáme tolik kaší. Mě osobně kaše chutnají, možná jsou na můj vkus až moc sladké a to i přesto že jsou bez přidaného cukru. Dceru bohužel kaše moc neoslovily, stále tedy zůstáváme u čistě rýžové kaše ze zdravé výživy. Ale ostatním maminkám bych kaše doporučila, jsou dobré a věřím že většině dětí chutnají.

Výhody:

Lehké míchání
Nedělají se hrudky
Bez přidaného cukru
Ve složení prebiotika

Nevýhody:

Až moc sacharidů
Chvílemi umělá chuť
Ocenila bych lepší balení, ať už jen v pytlíku nebo v nějaké dóze, tohle dvojité balení nejdřív do krabice a pak do pytlíku mi už přijde jako přežitek
Není vyloženě pro mlsne minijazýčky

3566
22.10.20

Děkuji za možnost vyzkoušet Nutrilon kaše. Dcera skoro 14 měsíců není milovníkem kaše, tak byla přísným kritikem. Syn 44 měsíců byl opakem (miluje kaše všeho druhu).
Kaše se dobře připravují. Snadno se rozmíchají (používám metličku), ale i vidlička stačí. Ředila jsem trochu víc, než je uvedeno. Mám raději řidší konzistenci.
Kaše neobsahují cukr, což je u mě zásadní. U malých dětí nevidím sebemenší důvod k přítomnosti přidaných cukrů v pokrmu.
U nás se testovalo toto: • Nutrilon Pronutra První obilno-mléčná kaše rýžová s příchutí vanilky 4+ • Nutrilon Pronutra Obilno-mléčná kaše vícezrnná s ovocem 6+
o V reálu chyběla výrazná fialová barva. Dceři to je jedno, ale syn stále vyžadoval TU fialovou kaši.  • Nutrilon Pronutra Obilno-mléčná kaše krupicová s ovocem GOOD NIGHT 6+
o Tak jako i u stejného druhu kaše od konkurenčních značek nevím, proč by měla být tato kaše jiná. Rozhodně nezasytí víc, než jiné druhy. • Nutrilon Pronutra Obilno-mléčná kaše piškotová se 7 druhy obilovin 8+ • Nutrilon Pronutra Obilno-mléčná kaše 7 cereálií s ovocem 8+

Jedná se o jídlo pro děti, tudíž se zdržím psaní svých dojmů. Dětem víceméně chutnaly všechny kaše, tak jak kaše jako takové mají rádi. Neviděla jsem rozdíl v příchutích a jejich reakcí na ně. Je ale dobře, že je více druhů ke střídání.

Výhody:

Rychlá příprava
Bez cukru

3274
22.10.20

Kaše mne nadchly už při samotné přípravě. Oproti jiným značkám, které mi šíleně hrudkovaly a bez metly bych je nerozmichala, se Nutrilon kaše míchají jedna báseň. Stačí opravdu lžička, žádné hrudky. Což jako máma oceňuji, šetří mi to nádobí a čas ????

Jinak ci se týče chutí, jsou opravdu výborné. Můj syn nepohrdl ani jednou a ta kaše Good Night je jediná, která mu nedělá bordek na spinkání (po jiných kasich na noc se pak v noci častěji budí, odhaduji bolesti briska, zatímco po Nutrilonu nikoliv ???????? ). Velmi chutné i pro starší sourozence. Určitě je zakoupím i dál a neskončím jen u testování :)

Výhody:

Nehrudkují !
Výborná chuť nejen pro kojence
Nebolí po ní bříško v noci
Beru od Nutrilonu i UM, tudíž je mi příjemné mít i kaše stejné značky
Překvapilo mě, že nejsou vůbec drahé

Nevýhody:

Nenašla jsem :)

54
22.10.20

Moc děkuji za možnost otestovat nové Nutrilon kaše.
Kaše jsme si oblíbili. Nejvíce asi krupicovou s ovocem na dobrou noc. Kaše se snadno pripravuje netvoří hrudky. Jako hlavní výhodu vidim v tom, že neobsahuje cukr. Líbí se mi, že obsahuje probitika na bříško.
Určitě budeme kupovat i nadále.

Výhody:

Bez cukru
Snadná příprava
Vitamíny, mineraly
GOS/FOS

Nevýhody:

Žádné

10
29.10.20

Moc mě potěšilo, že kaše mají různé příchutě a složení a že v balíčku byla také speciální kaše na večer. Perfektní je také to, že každá z kaší obsahuje různé druhy obilovin, takže vím, že dávám dětem všechno, co potřebují.

Výhody:

dobře se rozmíchává
nedělá hrudky
lahodné příchutě
děti je milují
speciální kaše na večer
obsahují prebiotika