Jak si vedla nová řada cereálních kaší Hami bez cukru v testu našich čtenářek?

Cereální kaše Hami zaujmou různorodými příchutěmi a jsou zcela bez přidaného cukru(1). Celkem třicet maminek mělo možnost je společně se svými dětmi otestovat. Která příchuť se stala jejich nejoblíbenější?

* 90 % 2020

Jaké byly podmínky výběru testerek?

Vybrali jsme 30 uživatelek, které:

Co testerky vyzkoušely?

15 maminek otestovalo novou řadu cereálních kaší Hami od ukončeného 6. měsíce.

15 maminek otestovalo novou řadu cereálních kaší Hami od ukončeného 8. měsíce.

Více o značce Hami najdete na stránce Klub maminek »

(1) Obsahují přirozeně se vyskytující cukry. 
Obilný příkrm pro kojence a malé děti, kaše mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.

Recenze

Velikost písma:
867
18.11.20

Nejvíce nám chutnalo jablko a švestky, ale ani ty ostatní nebyly špatné,jen pro naší cácorku byla tahle nej.
Návod pro blbce, (čti konečně to napsali logicky) - občas mají návody, že nevím kolik čeho :)
všechny kašičky chutnali a dobře se rozmíchávali a ještě lépe papali

Výhody:

dobře se míchá
dobře chutná
pěkně voní

Nevýhody:

špatná velikost pytlíku,musí se někam přesypat, lepší by bylo nějaké uzavíratelné balení

73
19.11.20

Zatím jsme zkoušeli jablko ???? a švestky????a chutnalo. Dala jsem si taky. Postupně Budem zkoušet i ostatní druhy

Výhody:

Rychlá příprava

Nevýhody:

Zatím žádné

1951
23.11.20

Testovaly jsme kaše Hami od 8 měsíců.
Kaše jdou krásně rozmíchat, nedělají se hrudky. Chuťově jsou hezky jemné, ovocná příchuť jde krásně cítit a nejsou moc sladké.
Malé nejvíce chutnala kaše s jablky a švestkami, ale i ostatní jedla s chutí.
Složení kaše je taky celkem dobré,líbí se mi, že tam není přidaný cukr ????
Nevýhodu vidím v balení, sáček se pak hůře uzavírá, lepší by byla krabice :)

Výhody:

Jdou dobře rozmíchat
Nejsou moc sladké

Nevýhody:

Balení-sáček se pak hůře uskladňuje.
Palmový olej

175
23.11.20

Testovali jsme kaše od 6. měsíce.
Kaše jsou dobré, malému nejvíc chutná ovesno-žitná s jablkem a hruškou. Dobře se dělají, nehrudkovatí. Těšila jsem se, že budu dojídat, zatím na mě nezbylo :D

Výhody:

bez přidaného cukru
snadná příprava
dobrá chuť

Nevýhody:

balení, které nelze uzavřít
obsahuje palmový olej

244
23.11.20

Kaše jsou luxusní. Musím se přiznat, že přišly vhod snad celé rodině s dětma :-) Dcerce jsem schovala jeden pytlík. Syn už zbaštil jeden (4 roky). Nečekaná návštěva s 18 měsíčním prckem si taky pošmákla (zapoměli svačinku). Nejvíc mě i synovi zatím chutnal malinový ♥

Výhody:

Rychlá příprava
Stále při ruce
Chutné

Nevýhody:

Rychle dojde

23.11.20

Testovaly jsme tyto kaše od ukončeného 6. měsíce - ovesno-žitná s banánem, jahodami a malinami, jáhlovo-rýžová s jablkem a banánem a ovesno-žitná s jablkem a hruškou – tahle nám chutnala nejvíc.
Je super, že kaše jsou bez přidaného cukru, chuťové byly moc dobré, malé moc chutnaly. Příprava je rychlá a jednoduchá. Nehrudkovatí. Jen mě mrzí ten palmový olej ve složení. Znovuuzavíratelný obal by byl praktičtější.

Výhody:

rychlá příprava
nehrudkovatí
bez přidaného cukru

Nevýhody:

obsahuje palmový olej
obal nelze znova uzavřít

314
25.11.20

Testovali jsme kasičky od 6-tého měsíce. Za nás rozhodně nejlepší kaše na trhu protože nedělá hrudky. Kterékoliv jiné vždy dělali paseku ale takhle se opravdu krásně rozpustí. Jen musím vytknout špatné balení, palmový olej a za mě tedy málo výrazná chuť ovoce. Ale zdá se že malá si velice pochutnala.

Výhody:

Snadno se rozpouští
Zasití
Rychlá příprava

Nevýhody:

Palmový olej Špatné balení
Málo výrazná chuť ovoce

31
26.11.20

Už máme odzkoušeno. A malému všechny moc chutnaly. Jen se po nich zaprasilo. Jsou všechny moc výborné ( 6+ jahlovo- ryzova s jablkem a bananem, ovesno- zitna s jablkem a hruškou a s bananem, jahodami a malinani). Nejvíce chutnala ovesno- zitna s jablkem a bananem.

Výhody:

výborná chuť
krásná vůně
rychlá příprava
nedělají hrudky

Nevýhody:

malý obsah sáčku

26.11.20

Vyzkoušeli jsme kaše od 6.mesice. Nejvíce synovi chutnala Jahlovo - rýžová s jablkem a banánem. Všechny se rychle připravují a nedělají hrudky, výborně chutnají a nezpůsobují zácpu. Nevyhodou je měkké balení které se hůře uskladňuje.

Výhody:

  • příjemná vůně
  • vyborna a jemná chuť
  • nedělá hrudky
  • nezpůsobuje zácpu

Nevýhody:

Měkké balení

26
27.11.20

Na testování jsem pro syna dostala kašičky od 6 měsíce. Zatím ochutnal pšenično-ovesnou s jablky a hruškou a jahlovo-ryzovou s jablky a banánem. Tu třetí s malinami a jahodami dáme později. Kašičky mu chutnají nejvíc jahlovo-ryzová s banánem. Zatím nesní celou dávku, tak ze začátku doporučuji dávat jen půlku jinak bude dojídat maminka.

Výhody:

Stručný návod
Rychlá příprava
Dobře se rozmíchavá
Bez přidaného cukru

Nevýhody:

Sáček se nedá uzavřít
Malé balení

1761
27.11.20

Hami kaše jsem ocenila už u starších dcer, bohužel v těch ochucených byl přidaný cukr, proto jsem potom přešla na jiné. Tato nová řada je přesně to, co hledám. Obsahuje kombinaci 7 obillovin, proto není nutné střídat různé kaše. Má více příchutí, kaši s jablkem a švestkami snad ani od jiné značky neseženu a nejvíce potěšila vzhledem k synovým potížím se zácpou. Preferovala bych raději nemléčnou variantu, jelikož přikrmuji jinou značkou umělého mléka. Kaše se dobře připravují a chutnají i starším dcerám.

Výhody:

  • neobsahuje přidaný cukr
  • dobře se míchá
  • chutná

Nevýhody:

  • nepraktické balení
  • pouze mléčné varianty
1168
28.11.20

Kaše od Hami jsou opravdu velmi chutné. Chutnají jak synovi, jeden a půl roku, tak i mi. Nezapáchají, moc hezky voní. Nejsou ani příliš sladké. Syna po některých kaších bolelo bříško, po těchto vůbec :)

Výhody:

Dobře chutnají
Hezky voní
Bez přidaného cukru

12
29.11.20

Se synem jsme testovali kašičky od ukončeného 6. měsíce a u nás tedy měly velký úspěch. Syn při krmení otevíral zobáček jako malé hladové ptáčátko, což je znamení, že mu opravdu chutná :-D Všechny tři příchutě baštil, jako kdyby týden nejedl :-) Ochutnala jsem také a mně nejvíce chutnala ovesno-žitná kaše s banánem, jahodami a malinami.

Výhody:

snadná příprava
nedělají hrudky
jsou bez přidaného cukru - obsahují přirozeně se vyskytující cukry
nechutnají „uměle“
obsahují vitamíny A, D, B1 a vápník
synovi chutnaly

Nevýhody:

Sáček není v krabici a nejde znovu uzavřít, což lze ale jednoduše vyřešit pomocí klipsu. Vlastně bych to z hlediska ekologie mohla brát spíše jako klad, že se neplýtvá papírem :-)

312
29.11.20

Některé příchute už jsme doma měli a tak jsem ráda, že jsme dostali tuhle možnost zkusit i ostatní. Syn je otesanek, sní vlastně všechno a tyhle kaše nejsou výjimkou. Naprostá topka je Jablko a švestka.
Stručný a jasný návod na přípravu ????

Výhody:

Nehrudkuje - dobře se rozpouští
Konzistence opravdu odpovídá kaši, ne jako některé
Bez přídavného cukru
Směs obilnin je mi sympatictejsi než krupicovka aj.

Nevýhody:

I bez přídaneho cukru trochu sladší, ale složením stále na spodní „hranici“ oproti jiným firmám ????

6204
29.11.20

Testovali jsme kaše od 8.měsíce a musím říct, že jedna z těch tří mě docela zklamala. Nejvíc jsem se těšila na Hami mléčnou kaši se 7 obilninami s jablkem, banánem a pomerančem - a ta mě nejvíc zklamala, vůně ovoce žádná a synovi ze všech tří nejméně chutnala. Favoritem se stala jahoda + banán, krásně voní i chutná po jahodách. Jinak ale doporučuji, kaše se pěkně rozmíchá a nedělá hrudky. Jediné co mi vadí, že obsahují palmový olej.

Výhody:

Bez přidaného cukru
Nehrudkují

Nevýhody:

Palmový olej

6222
30.11.20

Kase se mi libi,protoze neobsahuji pridany rafinovany cukr,coz velmi ocenuji. Nasladle jsou diky ovoci,krasne voni. Vsechny 3 prichute byly dobre,nejvetsi uspech mela svestkova. Kase se dobre rozpousteli.

Výhody:

Bez pridaneho cukru,prijemna vune

39
30.11.20

Testovali jsme se synem kase od 6.mesice. maly vse zdlabnul do posledni lzicky, takze jemu urcite chutnaly, co se tyce me, tak mi prisly trochu umele. Kase nehrudkovati, priprava je rychla a je super, ze jsou bez cukru. Jako nevyhodu vidim to, ze sacek nelze uzavrit a chut je takova nevyrazna a mozna trochu umela.

Výhody:

Rychla priprava
Bez pridaneho cukru

Nevýhody:

Neuzaviratelny sacek
Nevyrazna a trochu umela chut

4537
30.11.20

Kaše se dobře připravuje, rozpouští. Příjemně voní a chutná a je bez přidaného cukru, nemáme vítěze, chutnají všechny : ) .

Výhody:

hezky voní
snadno se připravuje
bez přidaného cukru
chutná

Nevýhody:

nenašli jsme

18
30.11.20

Naší Kristýnce kasičky chutnaly všechny. Já sama neposoudím, tyto věci nedojídám ????????. Ale malá byla spokojená. Já jsem nejvíce ocenila, že se opravdu dobře rozmíchávaly, nestalo se mi, že by mi některá zhrudkovatěla ????. Mrzí mě ale obal kaší. Kdyby byl sáček uzaviratelný, bylo by to top!

Výhody:

Dobře se rozmíchájí
Bez cukru
Hodně druhů

Nevýhody:

Nelze znovu uzavřít
Palmový olej

106
01.12.20

Měli jsme možnost ochutnat kaše od ukonč. 6 měsíce. Musím říct, že se povedly a nám chutnaly všechny. Miminko bylo spokojené a docela mně překvapilo, kolik toho snědlo.

Výhody:

jednoduchá a rychlá příprava
bez přidaného cukru

Nevýhody:

Já moc nemám ráda takové pytlíkové balení.

1083
01.12.20

Testovali jsme s naší malou mléčné kaše od ukončeného 8 měsíce. Balení v pytlíku mě osobně přijde praktické protože při nákupu větších zásob (já osobě vždy nakupuji větší množství) se mi lépe skladují. Jen obsah pytlíku neodpovídá doporučeným dávkám a tak z každého balení vždy trochu zůstane a na konec jsem tedy udělala mix. Osobně jsem kaše více ředila, protože po chvilce byla kaše udělaná podle návodu tuhá. Maličké ale kaše moc chutnali nejvíc pak švestková. Co mě překvapilo tak jí i chutnala kaše s pomerančem a to mi od jiné značky kaši s pomerančem odmítla jíst, byla jsem mile překvapena. Samozřejmě jsme kaše také ochutnala a skutečně jsou chuťově příjemně nasládlé po ovoci. Kaše s jahodami mě osobě nevoněla, ale malé také chutnala. Já sama ji už, ale nekoupím právě kvůli, pro mě, nepříjemné vůni.

Výhody:

Praktické balení pro uchovávání zásob, snadno rozmíchatelné bez hrudek.

Nevýhody:

velikost balení neodpovídá doporučené porci a pak zbytečně zbývá. Nepříjemná vůně jahodové kaše.

02.12.20

Testovali jsme kasičky od 6 . měsíce, nám nejvíce chutnala jáhlovo-rýžová, malý vždy spapal celou porci, dokonce si myslím, že kdyby byla i větší snědl by to????, zato nejméně mu chutnala ovesno-žitná s jahodami a malinami, tu nesnědl celou ani jedenkrát. Jinak příprava super, nehrudkovati. Balení by mohlo být klidně větší, kaše je hned pryč a když teď nejezdime často do města, museli bychom kupovat více balení najednou. Uzavíratelný sáček by byl vhodnější. Doufala jsem, že nám malý třeba po těchto kašičkách bude lépe spát, ale nestalo se????

Výhody:

Rychlá příprava
Příjemná chuť
Nehrudkovati, dobrá konzistence.
Bez přidaného cukru.

Nevýhody:

Rychlá spotřeba
Neuzavíratelné balení

138
03.12.20

Ještě jednou děkujeme za možnost testovat kaše. Naše jedenáctiměsíční Timejka nic jiného nesnídá, než instantní kaše. Tyto od Hami jsme měli poprvé.Vzhledem k tomu, že z třech testovaných kusů už nemáme ani jednu kaši, myslím, že to plně vypovídá o tom, že kaše chutnaly. Mají parádní chuť, jsou rychle připravené a svým obsahem velmi vyvážené.

Výhody:

chuť
zasytí
dobře voní

Nevýhody:

trošku hrudkují

04.12.20

Testování nové kasičky velice nás potěšilo že jsme se mohli zapojit do testování ,kdyz jsme vyzkoušeli všechny druhy co jsme dostali nejvíce nás zaujala příchuť s jablky a hruškou našemu malému chutnala mlaskal si a to je u něho úspěch ale i další dvě mu chutnali je to pro mimco dobrá strava

Výhody:

Dostupnost v obchodech,má skvělou chuť

2060
06.12.20

Testování nových kaší od Hami byla moc příjemná zkušenost. Testovaly jsme s dcerkou mléčné se 7 obilninami různých příchutí kaše od 8. měsíce. Důležité pro nás bylo, jestli kaše obsahují přidaný cukr, konzervanty a samozřejmě vůně a především chuť.

Výhody:

Není zde žádný přidaný cukr
Snadno se rozpouští
Zasytí na celou noc
obsah vitamínů
Výborná chuť - zejména jahodová s banány, kaše se švestkami a jablkem

Nevýhody:

Zejména balení - kaše je při přípravě všude (vhodnější by byla plechová krabice)
Kaše s jablkem, banány a pomerančem - žádná chuť zmíněného ovoce, byly cítit pouze cereálie a sladká chuť
Chybí mi i nemléčné varianty - přikrmujeme jinou značkou

3274
15.12.20

Kaše u nas milujeme všichni a tak ochutnal nejen ten nejmladší, ale i starší dcerka a pochopitelně i já musím vědět, co svým dětem dávám :)

Kaše byly chutné, sladké, nebyly tam žádné hrudky (s čím u par značek bojuji), a chuť byla skutečně vyvážená. Kombinace příchutí byla velmi příjemná :) budu kupovat i dál.

Výhody:

Nehrudkuji
Sladká chut, ikdyž jsou minimálně slazené
Chutnaly i starší dceři :)

Nevýhody:

Snad jen malé balení ???? bodlo by nějaké větší rodinné
Absence uzavíratelného pytlíku

17
16.12.20

U nás se ani jedna z kaší neujala. :-(
Zkoušela jsem všem třem dětem, ale bez úspěchu, kašičky přitom nádherně voní a snadno se připravují.
Myslela jsem, že mám jen já takové mlsouny, proto jsem dala testovat i sousedce, která má taktéž tři děti a bohužel také bez úspěchu.
Za nás tedy Hami cereální kaše ne.

Výhody:

Snadná příprava

Nevýhody:

Nechutnají

4344
18.12.20

Malý má 10m. Tyto kaše mu chutnaly, nejsou preslazene. Dobře se míchají, nehrudkovatí. Příprava rychlá. Chutnal i tříletý syn. Rozdíl v příchutích jsem nerozeznala, ale nevadilo mi to. Celozrnná složka mne překvapila ve stolici. Určitě budu kupovat.

Výhody:

Dobře se rozmíchává
Bez umělého cukru
Nehrudkovatí
Dítěti chutná

22.12.20

Kašičky náš nadchly svým složením, snadnou přípravou i chutí. Nechutná vůbec uměle, ale naopak je příjemně sladká po ovoci, po kterém také voní. Děti kaši nejdřív moc nechtěly, protože si myslely, že jim chci „podstrčit“ ovesné vločky. Proto jsem zkusila kašičku dozdobit ještě ovocem, které je nakonec zlákalo. Mám doma totiž mlsaly :) Každopádně jakmile kaši konečně ochutnaly, tak si ji zamilovaly, a pak chtěly ochutnat i ty ostatní.

Výhody:

bez přidaného cukru
(sladké jen po ovoci)
rychlá příprava
nedělá hrudky
skvělá chuť

07.01.21

Po kaších se u nás jen zaprášilo. Největší úspěch slavilo jablko se švestkami. Synoveček ale papal ochotně všechny kašičky. Nebolelo ho potom bříško a byl dlouho spokojeně napapaný. Neobsahují nic chemického a jsou opravdu dobré. Fajn je i jednoduchý návod na přípravu. Doporučuji

Výhody:

Nebolelo bříško
jednoduchá příprava