Mám 2 měsíce

Rodičovství
  • emimino
  • 09.01.03

Stal se ze mne smíšek. První úsměv jsem vyloudil okolo 6. týdne a s největší pravděpodobností jsem se usmálo právě na vás.

Vyrostlo jsem za tento měsíc o 2-3 cm a přibralo jsem na váze okolo 200 gramů za týden.

TĚLO

Dokážu pokyvovat hlavičkou ze strany na stranu, v leže na bříšku ji na chvíli vydržím držet , pokouším se ji také držet, když si mě dáte přes rameno.
Ručičky už mám otevřené, uchopovací reflex, který jsem mělo po narození zcela vymizel a každý můj úchop už není reflex, ale mnou zamýšlený pohyb. Kromě vašeho prstu začínám uchopovat předměty, které mi podáte.
Usilovně cvičím s ručičkami i nožičkami ? ty při ležení na zádech začínám zvedat. Moje svaly pomalu zesilují, pohyb již není trhavý (jako při úleku), ale plynulý, koordinovaný

SMYSLY

Postupně se mi mění barva očí ? z modré, se kterou jsem se narodilo se zbarvení mění tak, že je již skoro patrné jakou barvu očí budu nakonec mít.
Velmi pozorně sleduji své okolí, někdy udiveně pozoruji dlouhé minuty jednu věc, nejvíce se mi líbí barevné hračky zavěšené nad mojí postýlkou.
Jasně rozpoznávám jednotlivé zvuky, vůně, obličeje.

ŘEČ

Začínám si ?povídat?, moje první pokusy o řeč jsou ale nevalné a spíše se podobají řeči zvířecí než člověčí.
Komunikace s vámi se ale rozšířila o další prvek, zatímco doposud jsem své potřeby dával najevo pouze pláčem, tak teď se umím i usmívat. Takže moje maminko, konec stresu z mého věčného pláče, stačí jen přebalit, napapat a úsměv je na světě.

DENNÍ REŽIM

Rytmus jídla a spánku se začíná ustalovat. Ve dne bývám častěji vzhůru, v noci stačí nakrmit a hned zase spím (tedy pokud jsem se nerozhodl, že budu noční ptáček a celé to nedělám naopak).
Ve spánku jsme každý jiný, zatímco někdo už vydrží za den celkem vzhůru 12 hodin, jiný pouze 8, zatímco někdo se v noci budí na jídlo pouze jedenkrát, jiný zase každé 2 hodiny.

JÍDLO

Pokud má maminka dostatek mlíčka, pak mi postačuje pouze mateřské mléko, někdy je nutný příkrm, či plně na:,–(it umělou výživu.
Během dne se nejčastěji dožaduji jídla jednou za 3-5 hodin, v noci 4-6 hodin.
Platí, že miminka kojená jsou ?hladovější?, neboť mateřské mlíčko se lépe vstřebává a tak je bříško o něco dříve prázdné.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek