Mám 3 měsíce

Rodičovství
  • emimino
  • 07.02.03

Ze spícího miminka jsem se změnilo na docela aktivního človíčka. Už vydržím být vzhůru docela dlouho, nejen jak dříve na jídlo a na koupání.

TĚLO

I nadále přibírám docela rovnoměrně asi 200 gramů za týden a rostu asi 2-3 centimetry během tohoto měsíce.
Pomalu si uvědomuji své tělo, rádo si ho prohlížím a hraji si samo se sebou. Moje ručičky jsou již otevřené a uzavřu je jen , když se leknu.
Zdokonalilo jsem svoje držení hlavičky ? krásně dokážu pást koníčky. Někdy dělám pohyby nohama, jako bych se chtělo plazit.

SMYSLY

Štěrchátko, které mi dáte do ruky vydržím chvíli držet.
Začínám rozeznávat obličeje ještě dříve než se přiblížíte přímo ke mě. Už si začínám mezi obličeji vybírat a reaguji podle toho, kdo se k mně přiblíží. Velice se mi líbí můj vlastní obličej ? často mi jej ukazujte v zrcátku.
Zlepšuje se mi koordinace rukou a očí, takže se snažím dosáhnout či bouchnout do toho, co vidím ? dejte mi hračky okolo postýlky a nad postýlku, tak abych na ně mohlo dosáhnout.

ŘEČ

Na vás a váš hlas začínám aktivně reagovat ? směji se, kopu nožičkami, broukám si. Rádo si s vámi povídám, proto reagujte na mé povídání ? mimikou, slovy, úsměvem.

JÍDLO

Stále ještě bych nemělo ochutnat nic jiného než mléko ? mateřské nebo umělé. Jím v intervalu přes den asi každé 4 hodiny v noci každé 4-6 hodin.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.03 10:54

Co je to sterchatko?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.03 11:33

Chrastítko.

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 07.02.03 11:35

Díky :-) šárka

Vložit nový komentář