Mikiska - 19. týden

Těhotenství
  • emimino
  • 07.11.02

Tak další týden je za námi utíká to jako voda. Začíná být pěkná zima a já už mám vidět bříško, sice mrňavoučký a v bundě samozřejmě nikdo nic nepozná, ale je tam !!!!! Taky mám pro vás dobrou zprávu už na 100 % vím, že koooooppppppeeeee.

Je to úžasný, cítím to jako malé bublinky, ale musím být v klidu. Chtěla jsem aby si manžílek taky sáhnul a on nic necítí asi jsou ty kopanečky tak slaboučký, že to cítím zatím jenom zevnitř. Holky a je to každý den cítit, takže opravdu až to budete cítit všichni, tak je člověk opravdu klidnější tak jak říkaly holky u Johanky. Akorát vždycky přemýšlím jestli kope před spaním nebo právě vstával anebo je nespokojenej nebo spokojen co vlastně asi tak cítí ?

Někdy je to i legrační, třeba včera u nás byla na návštěvě sestřenice (ona už má 3letého chlapečka) povídáme si u kafíčka a já najednou cítila kopanec tak jsem se hned zarazila a přerušila hovor a ona se chudák lekla, že mi něco je, tak jsme pak pořád probíraly kopanečky a velký kopance v těhotenství. Vyprávěla mi, že skoro na konci těhotenství bylo přesně vidět pouhým okem jak miminko leží, a že její manžílek se toho ze začátku trochu bál hihihi.
Jinak se za tento týden nic vážného nestalo, což je dobře lepší žádné zprávy než špatné zprávy.

Začaly mi taky nějaký podivný chutě. Nikdy jsem nejedla sladký, sušenky jsem si koupila tak jednou za 3 měsíce a teď dokonce mám chutě i péct buchty a tak. Manžílek se chechtá, ale říká mi, že nějak hezčím uuuuuááááá. To bylo od něj moc milý, že jo ? Nevím jak u vás doma, ale nám se vztah těhotenstvím ještě vylepšil. Drahá polovička je na mě taková hodnější a já taková klidnější. Zajímavý je, že jsem normálně docela dost impulzivní člověk, ale teď ? Naprostá pohoda, skoro nic mě nerozhází a pořád se jenom usmívám jako blázen to jsou věci, jo jo hormony dělají zázraky. Jedině kde to nevydržím tak to je MHD, tady v Praze máme úplnou mhdéčkovou katastrofu. Už jsem jednou málem vytahovala průkazku abych nepadla, když jsme stáli někde v zácpě v tramvaji, která se ani nehnula a samozřejmě nikdo nechtěl větrat, protože je zima. Upřímně lituji vás, které musíte jezdit přes centrum Prahy. Autem to si taky člověk nepomůže snad jen, že sedí v teple, ale stejně to trvá pěkně dlouho.

Za chvíli už budu v půlce těhotenství teď to teprve začne. Moc se zase těším na UTZ a jak tady Mishicka počítá každý den do kontroly tak se klidně můžu připojit k ní. Já ještě teda počítám dny, kdy už si budu hovět doma a nebudu muset do práce. Jsme malá firmička a nemůžu je tady nechat před koncem roku takže pěkně dodělám rok a s klidným svědomím se s nimi rozloučím.

Tak dávejte na sebe pozor a zpívejte bříškům krásné písničky ať si to mimčo pěkně užije než na nás opravdovsky koukne.

Mikiska 19t

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 07.11.02 12:41

Ahoj Mikisko!
zdravím Tě v dalším týdnu.
Jé ty se máš, už 19.t.! A že už kope!!!!!!, já už se taky nemůžu kopanečků dočkat. Na kontrolu jdu přesně za 14 dní, to budu v 16.t., ale nebude mi dělat UTZ, tak se s tím pomalu horko těžko vyrovnávám, že mrňouska neuvidím. Ale hlavně aby bylo všechno v pořádku.
Zase ho uvidím před Vánocema, tak to bude takový krásný předvánoční dáreček.

Také ahoj vůbec všem těhulkám, čekatelkám i maminkám. Tenhle týden byl pěkně plodný, z pár čekatelek se staly šťastné těhulky a to je mooooooc dobře. Mohlo by to tímto tempem pokračovat i v dalších týdnech, to by bylo žúžo a bylo by nás více a více. Jenom, aby nám to také čerstvé těhulky pěkně napsaly a podělily se s námi o to moře radosti, když zjistí, že to vyšlo!

Tak já taky hlásím další těhotenský příznak - těhotenskou plačtivost či přecitlivělost nebo jak to mám nazvat, jóoo, hormóoooonky pracujou.
Přihodilo se mi to v sobotu, pustila jsem si bednu a stihla jsem zrovna konec koncertu Marty Kubišové z 90. roku. Zpívala poslední 3 písničky. Nevím, jak se jmenujou, ale byla to ta „Hej, Jude!“, „Lidé zvonkoví“ a ještě jedna. No rozbulela jsem se u toho jak kotě, přišlo mi to hrozně dojemný, ještě k tomu ta čerstvá porevoluční atmosféra, notující Havel a další, plní elánu a předsevzetí.
Byla jsem zrovna sama doma, tak jsem si poplakala z plna hrdla.
Ale jinak se taky naculuju kudy chodím, takže buď smích, ojediněle pláč. Nezačínám já trochu dětinštět? Děti to tak mají, ne? Pláč i smích v jednom uzlíčku…

Holky, jak jste na tom s váhou?????

Já zatím +0 kg, snažím se držet, mám totiž lehce panickou hrůzu z toho, že budu jak slonice. Mám totiž 3 sestry, 2 přibraly v těhotenství normálně, ale ta, co jsem jí nejvíce podobná (máme stejné postavy, tlustá stehna, křivé nohy a kozí lýtka, ha ha..) to pokaždé, když čekala mimi (3×) dotáhla až někam přes + 20kg. Kdyby to psala ona, tak napíše, že jí fandím, že to bylo dobrých 25 - 30 kg! To je co! A to jsem byla svědkem, že se nijak moc necpala, od 5.hod odpoledne už třeba nejedla nebo jenom salátek či něco podobného a stejně si nepomohla. Doktor jí říkal, že měla v těle taky dost vody, něco připadne na krevní oběh, prsa, plodovou vodu a taky měla větší děti 3,80 , 3 70 a 4,20. No ale stejně tolik, sice byla taková roztomilá kulička, ale kdo se s tím má tahat a pak to shazovat, že jo!
Takže, když jsme byli naposledy u našich, tak jsem si tajně (ještě to nevědí) vypůjčila jejich váhu (přítel by vtipně řekl, že jsem jí prostě ukradla, ale oni jí stejně nepoužívají a o Vánocích si jí půjčím oficiálně). A tak každé ráno (to vážím nejmíň) letím na váhu a kontroluju aktuální stav. Někdy si připadám dost šáblá a doufám, že mně to brzy přejde. Jak bude, tak bude…

Tak jsem se zase rozepsala, tak prozatím končím a mějte se mooooc pěkně!

Eržika,14.t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.02 14:12

Ahoj holky,
tak jsem to dneska nevydržela až do večera a připojila se přes den, manžílek mi dá, jestli bude volat a nedovolá se. Poslední dobou (od tý doby co lítám na emimčo) máme pěknou útratu za net. Ale dobře jsem udělala, hned se mi zlepšila nálada. Naplánovala jsem si na dnešek úklid (abych teď, když jsem doma, nezakrněla), ale hrozně se mi nechtělo. Teď už se na to dívám líp. Zase jsem se u příspěvků nasmála.
Mikisko, gratuluju ke kopanečkům. Já jsem si pořád nebyla jistá, jestli je to ono, ale co by to jinak bylo, když jsem to nikdy předtím necítila? Vypozorovala jsem, že můj drobeček je v klidu dopoledne, ale po obědě už je asi vzhůru a když jsem v klidu i s rukou na břiše, tak to cítím pěkně. Nedá mi obvykle pokoj až tak do jedenácti. Nekope neustále, ale připadá mi, že vždycky tak půl hodinky. Pak si dá přestávku a pak zase. Jenom mi to přijde jak kopanec, nebo drcnutí zevnitř, bublinky mi to moc nepořipomíná. Ale je to úžasný, že jo?
Holky, tu dopravu do práce Vám fakt nezávidim. Já byla dopoledne na zahrádce, máme malou kousek od paneláku, pomáhat mamce s listím a provětrat se, ale řeknu Vám, zima je teda už pořádná. Ty moje lacláče jsou sice pohodlný, ale asi jsou dělaný na slonní nohy. V klidu pod ně navlíknu ještě dvoje elasťáky, jinak bych umrzla.
Jsem ráda, že taky chcete aby miminečko spalo v ložnici a ne samo. Dost lidí se mě ptá, jestli už zařizujem pokoj, a já všem musim řikat, že mi to připadá zatim zbytečný. Většinou se teda ptají bezdětný, tak to mluví za vše.
Miskisko, taky mě manžílek tuhle potěšil, když říkal, že jsem nějak hezčí. Prý mě nenápadně pozoroval za rohem v obchoďáku. Hned jsem si připadala jako krasavice, taková maličkost a jak to potěší.
Holky ta doba do UZV je fakt nechutně dlouhá. Teď jsem byla v poradně, ale UZV bude až za dva týdny.Taky to odpočítávám jak malý dítě.
A k tý přecitlivělosti. Taky mě hned všechno rozbulí, nebo naopak šíleně obveselí. Co ale poslední dobou nesnášim, jsou hnusný a násilný filmy a zprávy. Předevčírem mě manžel nutil dívat se na ten film, co vyhrál na jedničce, jenže já jsem nebyla schopná. Odmítám se zabývat něčím ošklivým. Prostě zavřu oči a uteču, připadá mi, že to na mě působí třikrát hůř a hlavně mě to vůbec nezajímá. Přesně jak píšete, zajímá mě jen moje zlatíčko (z 90%) a všechno hezký, na hnusárny nemám náladu. To manžel nemohl pochopit, šla jsem se teda uklidit na emimčo. A hned to bylo lepší.
Jo a k tý Lavetě, taky jsem o tom katalogu slyšela, prej je úžasnej. Zkusim najít stránky Laveta a objednat si ho, když jsi byla, Mikisko, tak spokojená.
Teda, to jsem se zas rozjela, ale je to tak příjemný, když se má člověk kde vypovídat o těch našich zlatíčkách. Takže končim a večer se sem zas juknu.
Ahoj Káťa 19.t.(zítra 20. jupíííí)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.02 14:22

Já jsem děsná, ještě k tý váze. Erži, to jsi teda dobrá, já už nevim, kolik jsem měla ve 14. týdnu, ale nula to určitě nebyla. Myslim, že dvě kila. Teď je ze mě cvalda, čím dál větší. Už mám + 3,5 kg. Roste mi bříško a špíčky taky. A ty chutě, mňam. Měla bych chodit nakupovat s páskou přes oči a s kolíčkem na nose. Jenže to bych toho po hmatu moc nekoupila, co?
Rozhodla jsem se koupit tu Hanku Kynychovou. Cvíčo tady u nás je spíš protažení a relaxace s balónem, to můžu dělat doma a zadarmo. Chci si trochu procvičovat nohy a ruce, stehýnka a zadek mám nějaký pomerančový.
Tak já běžim aspoň utřít prach, nebo z toho úklidu nic nebude.
Ať Vám všem ta práce rychle uteče a lidi, ať jsou vstřícnější.
 Káťa

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 07.11.02 19:13

Ahoj Mikisko a ostatní těhule! Tento týden jsme byli na minidovolené. Nechce se mi nic „smolit“, tak když dovolíte, napíšu pár řádek k Vám.

Naše dvojčátka holčičky už fakt šíleně kopou, někdy si říkám, že se snad pupkem dostanou ven. To když začnou bubnovat obě do jednoho místa. Hlavně že je jim dobře a dávají o sobě vědět. Už polekaly i našeho kocoura, který, ač to nikdy nedělal, teď mi velice rád lehá na břicho. A minule do něho šťouchly s takovou razancí, že Damián nadskočil a divil se, co to bylo.

Břicho roste hrozně rychle, už mám 8 kg navíc a začínám si připadat jak slonice.

Švagrová mi přivezla dvě tašky malého oblečení po svých dětech, tak se v tom hrabu a třídím velikosti, abych věděla, kolik a čeho bude ještě potřeba postupně dokupovat. Radši to nebudu nechávat na poslední chvíli, přeci jen budu muset víc odpočívat, když nosím dvě mimča, místo jednoho.

Za týden jedu na kontrolu. Už se těším, že ty naše princezničky zase uvidím. Hlavně aby bylo vše v pořádku.

Mějte se všichni fajnově, hezky nabírejte těhotenská kilíčka a pozor na virózy.
Ahoj Janik, 22. t., dvojčátka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.02 20:52

Ahoj holky,
dneska jsem sama doma manžílek šel s prací na bowling tak můžu na NET i doma. Jani ty dvě mimča musej ale kopat ty si to užíváš dvojitě vůbec si to neumím představit. K tý váze já se teda úplně děsím už mám 5 kg navíc tak nevím jak to děláte. Nepřipadá mi, že bych se nějak přejídala spíš jsem hrozně zlenivěla a ještě ke všemu je ta zima celá před námi já bych totiž mohla být medvěd celou zimu bych nejradši prospala a probudila se až na jaře. Taky jsem si objednala videokazetu se cvičením pro těhulky, ale nějak se k tomu nemůžu donutit. Říkám lenora je hrozná věc. Taky souhlasím s Káťou, že ty děsy filmy nemůžu. Místo zpráv se teď dívám na Reymonda má každý rád a ohromě mě to pobaví. Občas jsem taky na měko i z maličkostí. Asi je to normální. Zítra večer si jedu pro kufr plný miminkovských věcí od mamči po bráchovi je mu teď 11 let a tak se všechno schovávalo, že to jednou užiju tak nevím musím to probrat a uvidím, taky to nechci nechávat na poslední chvíli. Hrozně se na to těším až se v tom budu prohrabovat. Kamarádky co už jsou maminy mi radily abych připravovala postupně prý poslední dva měsíce neměly vůbec náladu někde cestovat a nakupovat asi mají pravdu. Vůbec si neumím představit to svoje břicho ještě tak 5× větší vy jo ? Já teda ne pro mě je těhotenství absolutní zázrak. A u Janičky už vůbec dvě holčiny v bříšku jak se tam asi domlouvají ? Zase jim neni smutno. Tak si užívejte bříška a zítra se sem zase mrknu papa
Mikiska 19t

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.11.02 22:26

Ahojky pupíkandy,

tak jsem zase tady. Přes den jsem si v rychlosti jen stáhla novinky k počtení a zase jsem se zklidnila. Nevím totiž proč, ale od včerejška mě držela nějaká plačtivá nálada. Asi to budou ty avízované výkyvy nálady. Bylo to k zbláznění, taková jako nervozita a strach z něčeho - ničeho, ale hlavně mi nešlo se vybrečet a tak to ze sebe setřást. Jsem ráda, že to mám za sebou, teď mám zas nepochopitelnou eforickou náladu, doufám, že se z toho nezbláznim. Ještě, že je tu e-mimi a tolik upovídaných duší, dělá mi to dobře, protože v okolí nemám nikoho těhotného ani s mrňaty, takže se plně realizuji a komunikuji o tom touto cestou. Mužíček by se asi zcvoknul, kdyby měl neustále poslouchat mé výlevy a řešit ty „strašně důležité“ věci kolem těhotenství. Musím si ho šetřit, kdyby bylo hůř :-) Ale včera se fakt vytáhnul, dělal přesně, co jsem potřebovala - jen poslouchal mé nářky a hladil mě a konejšil a uspal, to bylo skvělý. Hlavně vynechal takový to, že by to „řešil“, ale opravdu mě „jen“ vyslechnul a soucítil. Tak konec o mých stavech.

Holky tu LAVETU si můžete objednat i internetu - www.laveta.cz, je tam i jejich nabídka, moc jsem to nestudovala, ale předpokládám, že lze objednávku věcí udělat i e-mailem, pro mě je ale lepší papírová verze katalogu. Stojí to 150,– a pošlou ho doporučeně poštou. Při první objednávce Vám těch 150,– odečtou od ceny zboží. Tak se tam kdyžtak můžete mrknout.
Jo Mikisko o tom fusaku: nenapadlo mě, že by byly nějaké velikosti, předpokládám, že je prostě velký tak akorát do kočárku. A o látkových plenách jsem taky dostala poučení a i o spoustě jiných věcí, až to došlo tak daleko, že uvažuju o tom se s rodinou moc nevybavovat - nehodlám se neustále s někým dohadovat a obhajovat „své nevyzrálé a nezkušené“ názory. Už mě to opravdu se..!!! Zdá se mi, že se do mě čím dál víc příbuzenstvo naváží, každý má nutkání mi něco vysvětlovat - měla bys …, nejlepší je …, však ty to jednou uznáš a ještě nám poděkuješ … Vím, že to myslí dobře, ale je jich na mě moooooooc!!! Jé to se mi ulevilo, že jsem jim to tak nandala :-)))

Mikisce strašně závidím a přeju bublinky - kopanečky a Hanče blahopřeju k stopro potvrzení těhotenství!!! Co se týče váhy, tak já taky zatím +0, stále si držím svou váhu +/-2 kg týdně - asi podle toho, jak se zrovna najím a vyprázdním. Je ale pravda, že mám taky tak o 5 kg víc, než bych musela, už několik let, takže jsem ráda, že zatím vyžijeme z mého zdravého základu. Obchází mě hrůza, když si spočítám, že při nárůstu o 15 kg bych měla 80 kg!!! Brrrrrrr, moje nožičky a zádíčka bolavý. Ale je to trochu divný, že nepřibírám, protože celkem slušně jim - teda většinou spíš žeru - a oproti dřívějšku teď navíc sladký. Třeba se to vyvažuje s pivem, před jsem celkem pivečko pila, teď ho vynechávám.

Jo a Káťo k tomu nakupování - myslím, že bychom měly mít nárok na těhotenskou slevu, protože mě od plného košíku „potřebných potravin“ neodpomůže ani to, že se před nákupem doma najím. Už to mám u nás v Delvitě tak namakaný, že bych to fakt našla i po hmatu :-)))

Holky jak to máte s cvičením? Já budu potřebovat něco asi co nejdřív, mám totiž od mala problémy s páteří a záda mě už teď docela slušně bolí. A nevíte třeba někdo o něčem poblíž Pankráce? Snažím se najít cvíčo co nejblíž, abych se vyhnula dlouhé dopravě. Jen jsem proti plavání, hodně jsem dřív lapala mykózy, to by se mi teď nehodilo.

Dneska jsem doma pořádala pidimejdan, byla tu ségra a sestřenice a hrozně mě potěšilo, jak obě vyvalovaly oči na můj pupík. Trošku jsem ho vystavovala, aby ho náhodou nepřehlédly, ale stejně mám radost, že si toho opravdu všimly. No myslím, že za poslední týden mi fakt naskočil a už se hrdě doma pupíkuju, nejvíc mě baví vzít si něco hezkého, co to bříško ještě víc zdůrazní. Ale taky si neumím představit, že se mi o tolik zvětší. Ta moje teta, co bude rodit v prosinci je s odstupem 3 týdnů, co jsem jí neviděla, snad dvojnásobná!!! A to už předtím se mi zdálo, že má bříško už hotový a víc to nemůže narůst. To jsem teda zvědavá, jak budu před porodem s takovým balónem dělat taťkovi a strejdovi účto. Kdoví, jestli se vejdu ke stolu :-))

Tak pro dnešek pápá, jdu si odpočinout (po mém tradičně „krátkém“ příspěvku). Mám opravdu radost, že se tu můžu vykecat i utvrdit v tom, že jsem fakt „normální“.

Mishicka 17.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 08.11.02 07:54

Ahoj holky!!!!!!

Jééééé, to jsem si zase po ránu pěkně početla.

Káťo, mně teda přijde, že 3,5kg ve 20.t. je úplně nádherný, kdybych to měla já, tak budu spokojená.
Určitě jsi tím filmem myslela kanárka, tak to jsem byla taky pěkně naštvaná, že to vyhrál. Jednak jsem ho už viděla a fakt jsem na ty scény neměla náladu, tak jsem raději usnula, přišlo mi to jako lepší využití času.
Ještě k tý váze, Mishicko, myslím, že podle tvých údajů vychází ze stejných startovních pozic, já mám taky 65kg a představa, že bych to dotáhla třeba na těch 80, je teda nic moc. Taky jsem teď tak 2-3 roky měla pár kil naví, dřív jsem mívala tak 60 -62, takže zatím mám z čeho čerpat, proto jsem zřejmně na nule. Myslím, že teda nevypadám nějaká tlustá, jsem trochu vyšší 174, ikdyž dneska ty mlaďoučký holky, to jsou samé 180desátky, hubeňourky.

Na cvičení už taky pomýšlím, myslela jsem, že vyrazím až v lednu, ale teď se chystám už první týden v prosinci. Beru si totiž dovolenou a chtěla bych mít nějaké cviky v zásobě na to vánoční dobrůtkové šílenství. Abych to mohla něčím proložit. U nás je těhotenské cvičení v porodnici 2× týdně dopoledne(proč?) a je zadamo. U vás se platí??????
Dost mně mrzí, že tady není plavání pro těhotné, to bych určitě chodila. A to bydlím v 50 000 městě. Doktor mi dal tip na sousední město, ale to je 40 km daleko a to se mi fakt nechce dojíždět.

Mikisko, s tím těhotenským zázrakem, to máš teda úplnou pravdu, já občas (dost často) taky nechápu, jak je to možný, že se ze dvou prťavoučkých buněk vyvine takový krásný malinkatý miminko. Když nad tím přemýšlím, tak mně to vždycky hodně dojme, někdy se z toho i rozpláču. To nám to příroda či Pán Bůh krásně a chytře zařídil! Ještě, že se miminka nekupujou někde na trhu, to by teda byla pěkná nuda.

No prozatím končím, ještě třeba napíšu odpoledne, a kdyby ne tak pěkný víkend!!!!

Kam se poděly Kitty(co 3D UTZ????), Milenka, Jitule a ostatní??????

Eržika,zítrá už 15.t( jupíííííííí)

pidule
Povídálka 21 příspěvků 08.11.02 10:18

Ahoj Mikisko, kdyz ctu tvoji zpravu, tak se v tobe uplne vidim. Jsem taky 19. tyden a prozivam to uplne stejne. Ve stredu jsem byla na ultrazvuku- genetickym- videla jsem krasne naseho „pepicka“ jak mu pracovne rikame. S doktorkou jsem pocitali prstiky, ukazovala mi srdicko, zaludek, proste nadhera. Akorat pohlavi jeste nevim, za 14 dni mam mit vysledky z amniocentezy ( to byl taky zazitek)- tak jsem strasne zvedava. Ale asi to bude kluk! A asi jako buk, vzhledem k tomu jak jim a jak mi chutna. Uz mam 8 kg navrch, ale jelikoz jsem byla dost hubena pred tehotenstvim, tak me to vubec netrapi. Brisko uz mam taky pekny. Dneska me chtela v tramvaji vyhodit ze sedadla jedna nervozni babka, tak jsem ji uzemnila, ze jsem tehotna a byl klid. Mas pravdu- to cestovani je hrozny a ja presne do toho centra jezdim-je to na nervy. Jak jinak prozivas ty tehotenstvi? Mela si nejaky zdr. problemy, nebo je vse OK? Drzim palce a napis. Rada si prectu dalsi zazitky. Pa Pidule

pidule
Povídálka 21 příspěvků 08.11.02 10:18

Ahoj Mikisko, kdyz ctu tvoji zpravu, tak se v tobe uplne vidim. Jsem taky 19. tyden a prozivam to uplne stejne. Ve stredu jsem byla na ultrazvuku- genetickym- videla jsem krasne naseho „pepicka“ jak mu pracovne rikame. S doktorkou jsem pocitali prstiky, ukazovala mi srdicko, zaludek, proste nadhera. Akorat pohlavi jeste nevim, za 14 dni mam mit vysledky z amniocentezy ( to byl taky zazitek)- tak jsem strasne zvedava. Ale asi to bude kluk! A asi jako buk, vzhledem k tomu jak jim a jak mi chutna. Uz mam 8 kg navrch, ale jelikoz jsem byla dost hubena pred tehotenstvim, tak me to vubec netrapi. Brisko uz mam taky pekny. Dneska me chtela v tramvaji vyhodit ze sedadla jedna nervozni babka, tak jsem ji uzemnila, ze jsem tehotna a byl klid. Mas pravdu- to cestovani je hrozny a ja presne do toho centra jezdim-je to na nervy. Jak jinak prozivas ty tehotenstvi? Mela si nejaky zdr. problemy, nebo je vse OK? Drzim palce a napis. Rada si prectu dalsi zazitky. Pa Pidule

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 08.11.02 12:27

Ahoj holky, už je zase pááátek zítra budme spinkat hurááá. Nakousli jste tady hodně témat a teď vůbec nevím kde začít. V první řadě vítám Piduli a jsem ráda, že takhle se mnou drží basu v těch kilech teda. Já jsem se totiž vážila naposledy u doktora, protože doma váha neni. Nikdy jsem jí nepotřebovala, protože jsem taky měla lehce podváhu. Vidíte každej má něco pro mě přibrat nějaký kilo byl zázrak a pořád tvrdím, že stloustnout je těžší než zhubnout tím teda dráždím spoustu kamarádek, ale v dobrým. Možná budu moct po porodu potvrdit co je těžší. Na ten UTZ jak tady Pidule popisuje jdu 20. už se nemůžu dočkat.
Hlavně jsem si chtěla tady pěkně postěžovat. Manžílek včera byl na tom bowlingu to by mi teda nevadilo, kdybych se ve 2 hod. ráno nevzbudila a nezjistlila, že ještě není doma. My jsme se teda nikdy neomezovali, ale teď jsem nějak začla panikařit nejenom, že se mu mohlo něco stát, ale co když ........ No ani na to nechci pomyslet mám teď pocit, že ty chlapi nás maj tak trochu jistý s těmi pupíky. Tak jsem se přemlouvala abych mu nezavolala jako nějaká stíhačka jak s oblibou chlapi říkají. Nicméně co myslíte jak to dopadlo ? Zavolala srababa, ale na druhou stranu se mi ulevilo, že je v pořádku. Teď nemůže pochopit, že o něj můžu mít strach, že stačilo cinknout a říct zdržím se až do rána, že jo ? Prý co by se mu mohlo stát. Nevim to je asi mužská logika.
Tak a už je mi mnohem lépe. Ještě, že existuje něco jako je e-mimino. Tak jdu zase pracovat, kdybych se neozvala mrknu sem zítra přeju kráááásnýýýý víkend všem.
Vlastně jsem úplně kvůli manžílkovi zapomněla co jsem vám vlastně chtěla napsat ach jo. Opravdu jsem nějak přecitlivělá, jindy bych si z toho nic nedělala. Dneska to musíme doma pěkně vyřešit.
Mikiska
P.S. zrovna včera jsem ho tady děsně chválila asi jsem to zakřikla.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 08.11.02 13:24

Ahoj Mikisko a ostatní těhulky i čekatelky!

Tak já to za chvíli v práci balím, myslím, že je nejvyšší čas vyrazit k domovu, tak jenom pár řádků.

Mikisko, tak já tohle jejich (protějšků) neozývání se, taky dost těžko snáším. A to si myslím, že vydržím dost. Ale když se v noci ve 4 probudím a postel vedle mně prázdná, tak taky chytám rapla. Můj přítel je totiž bubeník, co bubnuje v jedný, vlastně ve 4 kapelách, takže je často pátek, sobota na koncertě. A když vím, že jedou odněkud autem, tak mám jasně strach, aby se něco nestalo. Takže, když se to přehoupne do brzkých časných hodin, tak taky vytáčím mobil. Já to prostě nemůžu pochopit, že v mobilní době, nemůže zvednout telefon, a říct, že je v pohodě. Důvod - prej, aby mně nebudil, no a co sms zprávy!!!!!!
Teď co čekáme mimi, tak se to přece jenom zlepšilo, přece jenom uznal důvod, že se nesmím stresovat.

Tak to byla jen taková vsuvka.

A teď jsem na tom teda úplně stejně jako ty, Mikisko, protože jsem skrz to psaní o mužské nezodpovědnosti, zapomněla, co jsem chtěla napsat těhotensko-miminkovského. No ta moje skleróza je teda dobrá.

Tak se mějte všichni přes víkend moc pěkně, papejte, ať bříška zase povyskočí
a miminka ať vás krásně kopou, já se těch šťouchanečků snad nedočkám!!!!!
Už, aby to bylo!

Eržika, dneska ještě 14.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 08.11.02 13:54

Ještě jednou ahoj holky,
Hlavně jsem chtěla pogratulovat Hanče k těhotenství na to jsem zapomněla kvůli tomu nočnímu bdění. A Soně držím všechny palce aby to bylo v pořádku a taky bych tě chtěla uklidnit ten TT je tak na 99 % pravdivý to mi řekl doktor, i když já jsem tomu nějak nemohla uvěřit tak jsem si koupila ještě jeden a ten vyšel taky pozitivní takže už jsem byla odost klidnější a taky si myslím, že klidně ty úplně první příznaky můžou přejít a začnou ti jiné. A Janě vzkázuji, že je moooc dobře, že si tý doktorce zavolala, teď si budeš muset nějak trochu na ty doktory zvyknout, přece jenom je budeš navštěvovat častěji než normálně tak pak napiš jak ti ty pupínky dopadly.
Tak tohle bylo důležitý to jsem vlastně původně chtěla napsat tak papa za hodinku taky mizím.
P.S. Erži ty chlapy jsou fakt asi z toho Marzu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.02 14:56

Milé těhulky,
Milenka je na neschopence a bude až někdy v půli příštího týdne.

Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 08.11.02 16:43

Ahoj holčiny,
děkuji vám všem moc za gratulace.Ještě jsem si moc nezvykla,že jsem už taky těhulka,spíš na ty vaše příspěvky koukám ještě očima čekatelky.Za chvíli pojedu k panu doktorovi,tak se konečně dozvím v kolikátém týdnu jsem,pak už to snad pochopím :o) Možná je to taky proto,že kromě prsou na sobě vůbec nic nepozoruji,závidím vám ty kopanečky,takhle si moc těhotná nepřipadám,nic necítím,žádné bříško,ale to všechno přijde,nesmím tolik pospíchat :o)
Jinak k těm chlapům,taky mi to dalo strašný práce než jsem manžílka naučila aby mi zavolal,když se chce někde zdržet.Ale na jeho obhajobu musím říct,že už to celkem dodržuje,snad to nezakřiknu.Co se o tom takhle bavíme s kámoškama,tak s tím mají problémy snad všichni chlapi.Ne nadarmo se říká,že je to prostě jiný druh.
Tak se mějte krásně,užijte si víkendu a já vám v pondělí napíšu jak jsem dopadla u doktora.
Papa Hanča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.02 19:48

Ahoj holky,
teda s těma chlapama, jste to úplně dokonale vystihly. Já se radši nikdy neptám na hodinu návratu.Považuji za normální bavit se v hospodě tak nejvíc šest hodin, to přece musí stačit, pak se mi to zdá podezřelý a přesně jak píšete, začnu šílet a nervóznět, co se teda děje, že ještě ten můj manžílek neni doma. Samozřejmě fantazie pracuje na plný obrátky a nedá se to zastavit. No určitě to znáte, obvzlášť teď je to kritický. Mě to čeká zítra. Nevim sice jak se mám obrnit, ale pokusim se šílet míň a hlavně si uvědomit, že o nic nejde, že je to chlap a chce se určitě odreagovat z práce.Obvykle napíšu vzteklou SMS, kde teda je, že už se klepu strachy a když se neozývá, tak ho radši prozvonim, ať vezme na vědomí, že mu něco přišlo. Zavolat bych se neodvážila. Ale takhle šílim fakt jen v krajním případě. Haha, uvidíme zítra.
No, Erži, se cvičením jsem na tom stejně jako ty. Plavecká hala vytopená-zavřená. Ve vedlejším městě a v dalším taky zavřeno z tech. důvodů. Jedna nejbližší otevřená je 70km. Byli jsme tam o víkendu nedávno s manželem. Nic moc, pěkně natřískáno. A plavání pro těhulky? Abych tam jezdila sama autem ve všední den, na to nemám. Cvíčo pro těhulky je u nás jedno. Stojí 30,– Kč, a je to skákání na balóně, a protahování a trochu dýchání. Spíš relaxace, to můžu dělat doma taky. Balón už mám objednaný u mamky. Ten doporučuju. Taky mě bolí záda a balón to moc hezky uvolní. Teď se těšim na tu kazetu, doufám, že to bude trochu cvičení na nohy.
Vidim, že nejsem sama praštěná, když se vystavuju a předvádim pupík. Dělá mi tááák dobře. A funguje to, všichni čučej. časem mi to určitě poleze na nervy.
Teprve teď, poslední dobou si uvědomuju, že budeme mít miminečko, to brzo co? Myslim tim, ty opravdový pocity, jakoby maminkovský, jsou jiný, nejsou to totiž jenom představy. Mám z toho radost. A taky mám radost, že vás taky těší, že se tady můžete vykecat, jako já a nikdo vás nepřerušuje. To je fakt príma. Klidně si holky postěžujte, aspoň vim, že nejsem jen já taková divná.
Holky, nový těhulky, pěkně se opatrujte a holky čekatelky, snažte se, ať nás je víc. Držím palečky. A holky bříškatý, pohlaďte bříška a pořádně je oblíkejte.
Ukecala jsem manžílka na pizzu, tak rychle mažu, ať si to nerozmyslí a ať seženem volný stůl.
Ahoj Káťa 20.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.11.02 21:23

Čau holky,

tak fakt koukám, že je to s těma chlapama všude stejně. My už jsme se tedy po letech vypracovali aspoň na SMS, ale zase to má svá jiná úskalí. Po zprávě „jedu domu“ následuje v podstatě neomezená doba, než skutečně dorazí. Takže někdy za 20 min. což odpovídá době cesty, ale běžně je to i 2 hod. Když je to v normální dobu, tak jsem většinou v pohodě, ale v noci jsem jak na trní. Tak jsem jen ráda, že jsou oni i my stejní a nijak nevybočujem z normálu.

Právě mě trochu naštvala babička, když jsem jí s nadšením vyprávěla, jak si tady na emimču poklábosíme, tak se mi smála, že jsem jak puberťačka. To mě teda dostala. Fakt mám někdy pocit, že si všichni myslí, že jsem hysterická, když o tom furt mluvím a i s „cizími lidmi“ (to jste jako vy), ony to přece zvládly bez toho co já kolem toho nadělám. Jo jenže kdyby tenkrát byl internet, tak by zrovna moje babča provařila majlant, protože je pěkně ukecaná i tak. Já si ale radost zkazit nenechám, pořád si myslím, že je to všechno takový neskutečný zázrak, že není důvod o tom nemluvit pořád dokola. Potřebuju cítit od svého okolí, že jsem vyjímečná - což teď podle mého všechny opravdu jsme. Ale můj mužíček i taťka i ségra jsou v tomhle ohledu opravdu fajn, takže jednu bábinu poznámku zkousnu. Takže slibuju, od příště si dám bacha a takhle si nenaběhnu, prostě to nebudu před nima moc rozebírat. Škoda jen, že mi mamča umřela, strašně by mě zajímalo, jak by se chovala ona.

Holky koukala jsem, že už jste většinou zubaře absolvovaly, to já jdu až v pondělí a děsně se bojim. Bojim se snad odjakživa a tak jsem si vždycky nechala dát pigáro i na malé vrtání, ale to teď nepůjde a já cítím, že mám jeden zub trochu načatej, tak už jsem teď úplně vyděšená. Jdu v pondělí odpoledne, tak mi prosím držte palečky, ať to zvládnu se ctí.

Pod vlivem hlášených kopanečků u Mikisky večer studuju bříško, jestli přeci jen už náhodou něco neucítím, ale zatím nic. Jsem taky na rozdíl od Mikisky obalená tukem, takže možná, že mi to bude trvat dýl. Už aby to ale bylo!!!!! Nebo aspoň te UZ aby byl blíž!!!!! Teda fakt už si chvílema připadám, jako by mi někdo vymyl mozek, na nic jinýho totiž v podstatě nemyslim :-)))

Tak můj mužíček zahlásil příjezd domů, tak pro jistotu končím, kdyby to dneska bylo opravdu načas :-)

Mějte hezký víkend a v pondělí se těším na nové zprávičky.

Papa Mishicka 17.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.02 00:46

Ahoj Mishicko,
nic si z babičky nedělej, já mám ten stejnej pocit z okolí. Všechno moc prožívám a tak. Oni mi to neřeknou, ale cítim to z ostatních. Je pravda, že žena, která ještě nemá mimi, to nemůže vědět, co je to za změnu. Ani já jsem to netušila, že budu cítit, jak se celý můj život pomalu obrací jiným směrem a kolik malých změn, ale tak zvláštních a důležitých věcí se mi během těhotenství přihodí. Je jasný, že si můžem rozumět jenom my samy. Protože to prožíváme právě teď a cítíme to všechno společně. Připadá mi, že se tomu říká „jiný stav“ právem. Kromě jinýho cítění se taky nezaobírám ničím jiným než miminkem. Ani se nezkoušim někomu svěřovat, jednou jsem to zkusila a nedopadlo to dobře. Manžílek, to je jiná. Ten to prožívá se mnou. Bez obav se mu můžu svěřit. Ale třeba mamce moc ne. Přitom jsme spolu vždycky měli tak úzký vztah. Teď si připadám trapně a tak nic moc neřikám. Už jsem se spálila. O kopanečcích jsem se zmínila teprve dnes, asi až po dvou týdnech. Někdy mi z toho je smutno, ale jindy se zamyslim a řikám, jak bych se chovala já v jejich roli. Jsem moc ráda za emimino, nemám v okolí žádnou těhotnou blízkou kamarádku.
Jo a k tomu zubaři. Už jsem to určitě psala, taky nesnášim zubaře. Zjistila jsem, že chyba neni na mé straně. Vyměnila jsem zubaře za zubařku a jaká to změna. Teď cítim jakoukoli bolest daleko víc, ale před dvěma týdny u tý mojí nový zubařky (byla jsem tam poprvé) jsem necítila absolutně nic a dokonce jsem dobrovolně svolila k vrtání dvou zubů. Zubařka měla vrtačku s chlazením vodou a odsávačku na tu vodu a sliny z pusy, což můj dřívější zubař neměl. A taky měla pro mě pochopení. Když Ti zubař nevyhovuje, změn ho, vřele doporučuju.
No, nějak jsem se rozepsala a čas běží. Měj se fajn a držim pěsti, ať ten zubař dobře dopadne a nebolí to.
Ahoj Káťa 20.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.02 09:31

Ahoj Mikisk,

jmenuji se Michala a jsem v 10. týdnu, vím, že si teď říkáš,že nevím, o čem to všem mluvíš, ale já už mam 14 měsíční dceru, takže opravdu vím, co prožíváš. A musím se přiznat, že je to stejně krásné jako poprvé. Mám to štěstí, že má lékařka dělá ultrazvuk při každé poradně, takže vidím, jak fazolka, jak ji prozatím říkáme, krásně roste a prospívá. Do poradny jdu 27. 11. a doufám, že už bude vidět, co to je. U Karolínky mi to na 13. týdnu již řekli, strašně se těším. Od začátku sice zápasím s kvasinkama a e-colama, ale i to už docela zvládáme, takže si to těd užívám naplona. Zatim stále hubudnu, už mám do 5,5 kg, ale nechává mě to klidnou, protože u Kajky to bylo stejné. Díky tomu jsem za celé těhotenství přibrala jen 10 kg a ty šly s porodem hned dolů, když jsem se vrátila z porodnice, měla jsem jen 2 kg navrh a oblékla jsem se bez problémů do „civilu“. Bylo to fajn. Michala

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 10.11.02 11:33

Ahoj holky!!!!!

Tak jsem si odskočila na chvilku do práce něco zařídit (a přečíst si novinky), protože nemusím vařit nedělní obýdek (hurááááááá!). U skorotchánů je totiž posvícení a jsme pozvaní na krůtu. Mňam. A že jí skorotchyně umí výborně! To si pošmáknu! Horší je, že určitě nezůstane jenom u oběda, ale budou i všelijaké další dobroty, koláčky a tak ..... Doufám, že budu přiměřeně odolávat.

Tak v sobotu to bylo vstávání, co?
Vykouknu z okna a bílo a všude kolem ještě sněžilo. Jééééé, to byla krása. Mám tady ten čerstvej bílej sníh moc ráda, pocházím z Vysočiny, takže tam jsem si ho vždycky dostatečně užila. Škoda jen, že nemůže ta bílá peřina vydržet ve městě celou zimu, že je z toho hned břečka, bléé, tu nemusím. Však dneska už u nás není po sněhu ani památka, jen všude mokro.

Včera jsme si s mrňouskem krásně zatancovali. Šli jsme na koncert, hrály 2 takový kapelky, styl taneční reggae, moc se nám to líbilo a vydrželi jsme se dobrý 3 hodiny vlnit v rytmu. Už jsem dlouho nikde nebyla, spousta známých, se kterými jsem si dobře popovídala, no prostě moc pěkný večer a příjemná změna. Akorát ten vzduch tam! Párkrát mi bylo fakt šoufl, tak jsem se musela chodit často větrat na čerstvější vzdoušek.

Tak jak koukám, tak budeme asi jedni z mála, co tady u nás máme to těhotenský cvičení zadarmo. Ostatně placené cvičení pro těhotné tady ani není, takže žádná možnost volby. Aspoň že je něco. Ale jsem zvědavá jakou to bude mít úroveň. Předpokládám, že to bude taky jen taková nenáročná předporodní příprava, nácvik relaxace, dýchání, porodní polohy, balón. Ale aspoň něco. Taky jsem zvědavá na ty maminy, co tam budou chodit, docela bych byla ráda, kdyby se tam s nějakou sympatickou a naladěnou na podobné smýšlení jako já, seznámila.

Káťo, nebo někdo, taky uvažuju o pořízení toho balónu, nevíte , jestli existujou různý velikosti, a jaká by byla asi nejlepší na cvičení v těhotenství? Záda mně totiž bolely i dřív, tak jenom čekám, kdy se ozvou teď.
Občas už mně totiž tak zlovestně píchne tu v kostrči, tu v bedrech, tak mám obavy, aby se mi třeba nějak dramaticky rychle nezačala roztahovat a přizpůsobovat pánev. Zažila jsem to u jedné kamarádky, postihlo jí to v pátém měsíci, lezla chuděrka po čtyřech po bytě, nemohla se skoro narovnat, no určitě jí to dost bolelo. Žádnej doktor s ní nechtěl nic moc dělat, tak cvičila jen takové uvolňovací cviky a asi do měsíce to odeznělo. Ale vytrpěla si určitě hodně. Tak doufám, že mně něco takového nečeká a chci tomu raději předejít.

Mishicko, s tím „jedu domů“ jsi mně opět rozesmála, u nás je to úplně stejné. „Přijdu brzo“ znamená tak od 30 minut až po blíže neurčitelnou dobu zdržení, někdy počítanou na hodiny…
Se zubařem si dělej co nejmenší starosti, uvidíš, že to nebude tak strašný. Teda aspoň to to moc přeju.

Adinko, dočetla jsem se na Johance, tu vaši dvoučárkovou radůstku(spíše radost obrovitou), tak moc blahopřeju a pěkně si to užívejte.
Jéééééééé, já mám vždycky taaaaaaaakovou radost, když se zase někde zadaří, moc to všem přeju a prskám a prská a prskám, co mi síly a sliny stačí…

Tak se holčičky všechny opatrujte, radujte se ze života a já jedu gáblíkovat tu krůtičku, tak mi držte palečky, ať se nepřecpu a těch koláčků, ať sním přiměřeně!

Eržika,15.t.

Kitty1
Povídálka 24 příspěvků 10.11.02 20:23

Ahoj holky!

Docela se mi po tech skoro 14ti dnech v Cechach uz styskalo. Vratili jsme se dneska vecer s kazetou, CD a fotkama z 3D ultrazvuku, s vysledky tech gen. testu, s obrovskym monoklem na ruce po odberech, ale stastni a spokojeni, protoze vsechno je v poradku, doktor nadsenej a my neuveritelne v pohode z toho, co nam kazeta predvedla. Mame to i s tajemstvim, nozicky zkrizeny, proste neukazal a neukazal.
Tak snad bych se mohla uz i pomalu odvazit neco pro miminko nakoupit. Chtela jsem se vlastne mrknout uz v Brne, ale mela jsem takovy neprijemny pocit, ze houstne predvanocni atmosfera i davy v obchodech a nakupnich centrech za Brnem. Vsimla jsem si toho, ze tahle panika zachvacuje mesto pravidelne uderem prvniho listopadu, preziji se dusicky, lidi se zacnou navstevovat a pak se spusti to bozi dopusteni. Misto toho, aby na sebe byli aspon jednou v roce ohleduplni, jak to hlasa televize a radia, jsou jak banda z praveku - uz chybi jen kyj. No nic, nekoupili jsme ani plinku, ani jsme se do toho mumraje neodvazili - vsude mikulasove a vanocni banky, chaos podmalovany koledami.

Jsem rada, ze jsem se mohla videt s rodici a kamarady, ale ted, ze uz jsem zase doma.

Tesila jsem se uz i na svuj balon - Erziko, pro Tvou informaci, koupila jsem ho ve zdravotnich potrebach. Vzdy je nutne, aby byl balon po nafouknuti tak velky, ze pri sezeni sviraji nohy tupy uhel - takze vzdy vic nez devadesat stupnu. Je to napsano na krabici, do jake velikosti se da nafouknout. Mam ho tak rada, ze na nem i zehlim. Teda, sedim na nem pred prknem, klidne to tak vydrzim i pres dve hodiny. Je to prima vec a o zadech nevim. Doporucuju, hopsat se da u cehokoliv.

Jinak mame taky pupik, porad nejake chute, nejvic nam jedou mandarinky a pomerance - ty muzeme po kilech. Sladky se pro nas klidne muze prestat vyrabet. Nemuzu tomu uverit, byla jsem tezky zavislak, ted jak kdyz utne. Zajimave.
Nedavno jsem po dlouhe dobe shledla „Kdopak to mluvi“ a tak dobre uz jsem se dlouho nepobavila. Nejak to dostalo nove dimenze. Jestli budete nekdy v depresi, pustte si ho, zarucene vas to z toho dostane.

Mejte se krasne, nadherny nedelni vecer a tesim se, ze si poctu.

Pa pa, kocenky
Kitty, 18.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 11.11.02 08:32

Ahoj holky,
tak je tu zase pondělí a pro změnu prší už si tady připadám jak v Irsku.
Zdravím Hanču a neboj na těhotenství si přijdeš taky jsem měla pocit, že si ze mě pan doktor dělá legraci. Vůbec nic mi nebylo kromě toho, že mně hrozně bolely prsa a víc jsem spala, jenže já jsem spáč i normálně takže jsem tomu pořád nechtěla uvěřit. Teď už si opravdu připadám jako správná těhule.
Jak Mishicka psala s tou babičkou nic si z toho nedělej oni to nechápou, bohužel to nechápe ani moje máma a to jí je jen 45 let pořád říká, že s tim moc naděláme tak ji taky říkám jenom něco, občas je mi to líto, ale třeba změní názor pozvala jsem jí s sebou na UTZ tak uvidíme.
Taky vítám novou bříškatou Michalu. Gratuluji a vůbec nechápu ty tvoje kila to mně se asi nestane, ale zase hubnout v těhotenství to ti je asi hodně špatně viď ? To tě teda lituji, ale ty už to znáš takže si hravě poradíš.
Erži balon je bezva jak někdo psal taky jsem ho koupila ve zdrav. potřebách a mě se ptaly kolik měřím a podle toho mi ten balon prodaly. Taky ho mají skoro v každém sportu určitě ti někdo poradí přímo v obchodě.
Kitty dlouho jsem tě nečetla (teď jsem nevěděla jak to mám nazvat neviděla ? nečetla je pěkně blbý co ?) Hlavně ti gratuluji k výsledkům těch testů. Pro mě to byl start, že si už můžu něco koupit, zatím mám jen přebalovací komodu abych to měla kam dávat.
Holky v pátek jsme si přivezli postýlku od mé sestřenice prý jim doma překáží tak jsem se doma pěkně rozplývala.
Taky k těm zádům zrovna dneska ráno mě asi tak v 5 h. probudila hrozná bolest v kříži, nejdřív jsem měla šoky co se děje, pak jsem se teda uklidnila, ale normálně jsem musela vstát a jít si za cvičit. Holky já to cvičení děsně flákám, ale radím všem cvičte, cvičte cvičte začínám mít pěkný problémy s těma zádama. Už taky budu povině každý den cvičit na balonu alespoň 10 - 15 min. doufám, že to pomůže. Kdyžtak napiště jestli s tím nemáte někdo zkušenost (myslím s těma bolestma) Třeba Michala ta už má zkušenosti.
Ježíííš zase píšu jak zběsilá tak se opatrujte papa
Mikiska

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 11.11.02 12:33

Ahoj Hani,

tak co doktor?? Jsem strašně zvědavá, jak jsi dopadla (doufám, že mooooooooc dobře). A co jsi viděla na UTZ? Taky jenom černý puntík?

Já jdu ve čtvrtek znova k doktorce, tak doufám, že už ty cysty zmizly a už tam bude jenom ten náš prďola. Taky doufám, že pořádně roste.

Holky, prosím, mohly byste mi říct, jestli Vás pořád ještě bolí prsa, nebo to časem přestane? Já už v noci nevím, jak bych si měla lehnout, pořád se jenom převaluju. Když si vezmu, že to je teprv začátek, pak nebudu vědět, jak si mám lehnout přes břicho. Ale co, hlavně ať ten prcek pořádně roste a správně se vyvíjí. Všechno ostatní vydržím.

Mějte se všechny krásně a Ty se Hani brzo ozvi.

Lucka (dneska 5 tt + 1)

Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 11.11.02 13:10

Ahoj holčiny,

tak jsem v pátek byla na prohlídce.Domu jsem jela celá nadšená a usmívala jsem se na všechny okolo jak blbec.Připadala jsem si fakt nenormální,ale nemohla jsem si pomoct.Od pana doktora jsem dostala fotečku našeho miminka (nebo spíš tečičky) tak jsem jí hned všem ukazovala.Byla to legrace,když jsem každému mávala před nosem tím puntíkem a říkala,že je to naše miminko.Švagrová ho dokonce běžela ukázat do hospody (mají svojí přímo v baráku) a všem říkala,že je to její neteřinka a že je to už pěkný habán :o) Teď máme rodinu rozdělenou na dva tábory,já,šva­grová,mamka a tchýně chceme holčičku a manžel,táta,tchán a synovec zase kluka.A všichni se pořád handrkují co to bude :o)

Hanča 6t

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 11.11.02 13:23

Ahoj Hani, přesně znám ten úúúúžasnýýý pocit, když člověk jde v tuhle dobu od doktora. Já se takhle usmívám jako cvok pokaždý, když jdu z poradny.
Počkej příští měsíc jestli ti pan doktor udělá UTZ jakej je to rozdíl ten 1 měsíc. Nemohla jsem tomu málem uvěřit jak je to rychlý a teď už se ani nevejde na fotečku celej hihihi. Já se taky moc těším k doktorovi jdu 20. už za týden hurááá.
Lucko, jestli budeš jako já tak už se na bříšku nevyspíš. Nejdřív tak do 4. měsíce mě bolely prsa až hrůza (taky se mi o 2 čísla zvětšily) a teď když už nebolý tak už mám bříško sice malinkatý, ale dávám si na něj pozor. Prsa mám citlivější i teď, ale už to není takový jako na začátku. Tak uvidíš, ale každá to má jinak.
tak dávejkte na sebe a fazolky pozor
papa Mikiska

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 11.11.02 13:37

Ahoj holky!

Tak vás zdravím při lehce mokrém pondělku. Dneska ráno mně teda ten sníh, co padal, už tak nenadchnul jako v sobotu ráno.
Představa, že se budu muset potácet pěšky do práce byla dost hrozná, tak jsem raději o hodinu zaspala a dlooooooooouho předlouho se rozhodovala, jestli si nemám vzít dovolenou. Nakonec ve mně přece jenom zvítězil smysl pro pracovitost (možná taky jenom proto, že vím, že v pátek tu dovču opravdu mám) a navalila jsem se jak sněhulák, osedlala svého červeného oře (městskou ukrajinu) a sníh nesníh se přece jenom vydala pracovat. Je pravda, že jsem jela jak připo.........., jak jsem pořád dávala pozor, abych jela bezpečně. No zvládla jsem to dobře, určitě lépe, než kdybych šmajdala pěšky. V práci má dnešní lenora však neskončila a celej den jsem si hledala zástupné činnosti, jen abych svou obvyklou pracovitost nemusela pořádně rozbalit. Tolik k mé dnešní pracovní morálce.

Jinak Kitty, je paráda, že už máš výsledky krevních testů, takže ti samozřejmně přeju všechny ty dobré zprávy a taky trochu závidím ten zážitek z 3D UTZ. Musela to být paráda, co???? A hlavně, že váš mrňousek měl nožičky způsobně u sebe. To by se mi taky líbilo, chceme totiž překvápko až do konce, takže žádný pindíky či nepindíky vidět nechceme. Ještě se pořád rozmýšlíme, jestli na ten UTZ jít či ne. Uvidíme, co se mi podaří zjistit, kde ho v Praze dělaj.
Mikisko, nebo někdo z Prahy, nechystáte se nebo jste nebyli na tom 3D? Kde ho tam dělají (snad v Podolí, ale ne pro všechny) a jak jste byly s nima spokojené? Brňačky si ten Helios pochvalujou, tak jestli je i v Praze něco takového.

Kitty, Mikisko, díky za info o balonu ve zdravotnických potřebách. Jenom náhodou cenu si přibližně nepamatujete? Abych nešla do prvního krámu, nekoupila a pak nezjistila, že ho mají kousek dál o 200,– levnější? A dávají k tomu nějakej návod, jak na něm cvičit? (ikdyž to bych se možná vlastně mohla naučit v těch těhotenských kursech).

Lucko, myslím, že jsi se ptala na bolest prsou. Tak mně teda prsa bolely taky od začátku, ale ne tak strašně jako tebe, můžu normálně ležet na břiše, takže mně to nijak výrazně neobtěžuje. Jo a bolej mně pořád stejně jako na záčátku, jen mám dojem, že se mi pomalu, ale jistě nenápadně a plíživě stále zvětšují. Ne teda nijak zřetelně, nosím pořád podprdu jako před otěh. Ale hlavně přítel tvrdí, že jo, a že se mu to mooooooooc líbí.
A já jsem teda spíš ráda, že prsa cítím, protože to byl a stále je mnohdy jediný důkaz, že opravdu čekám mimi. Takže, když šílím, že si nepřipadám někdy ani jako těhotná, tak si aspoň hned sahám na prsa a trochu mně to uklidní.

Jo holky, jinak jak jsem dala už vale své těhotenské únavě, tak to zase není tak horký, protože se zase dostavila, ale celkem účinně s ní bojuju, takže odpolední spánek se ustálil na frekvenci tak 2 - 3× týdně. Což je docela pěkný výsledek, ne?

P.s. V něděli jsem se na posvícení pěkně napapala, ale nepřežrala. Hurá!! Dokonce jsem nepozřela ani jedinou sladkou dobrůtku, a že jich tam bylo požehnaně!
Už mi začíná být podezřelé, že co jsem těh., tak to sladký zase až tak nemusím, doufám, že to časem nepřijde v mnohem větší míře.

Tak se mějte pěkně, večer razíme opět za kulturou, dávají u nás ten novej českej film - Smradi, tak se těším, určitě to bude pěkný.

Ahoj ahoj

Eržika,15.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 11.11.02 13:55

Ahoj Hančo!

Tak já jen krátce ( s hrůzou jsem zjistila, že jsem se před chvílí zase rozepsala jak divá, tak teď opravdu jen pár slov).

To, že jsi se usmívala, když jsi kráčela od doktora, mi připomnělo mně, já se usmívám, už ikdyž tam jdu, pak celou dobu v čekárně, na váze, na doktora, u vyšetření, no prostě furt jak magor a opustí mně to vždycky ten den asi až ve spánku. A když jsem šla poprvé a viděla jsem to naše drobátko, tak to bylo úplně úžasný, akorát jsem to nedomyslela, protože jsem jela autem, tak ten můj stav nirvány taky mohl skončit úplně jinak, než rozculenou tvářičkou. Ale to už jsem tady sáhodlouze popisovala někdy před měsícem. Takže znova už ne.

Taky mně začíná pěkně štvát, že jsem si ještě nenechala udělat fotku, myslela jsem, že si jí nechám v 16.t., ale to mi UTZ dělat nebude (ach jo). No a ve 20.t to už bude mrňousek pěknej obřík, takže se na foto asi celej nevejde. No jsem blbá a neprůbojná, jaksi mi to zavčas nedocvaklo a můj skvělý doktůrek mi to taky trdlo nenavrhnul.
A že to naše mrňátko pokaždé vypadalo kouzelně !( v 8.t. krásná ani ne dvoucentimetrová polorybička či položabička už s končetinama, ve 12.t. pak už úplně hotový 6 cm miminko).

Měj se moc hezky a užívej si blaženého stavu, je to nádhera!!!!!!!!

Eržika, 15.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 11.11.02 14:53

Ahoj Erži ,
tak ten balon stál okolo 600,– Kč a ještě mi prodali tuším za 70,– Kč příručku jak cvičit. Ale já stejně radši jsem si vytiskla myslím z www.rodina.cz jak cvičit na baloně v těhotenství, protože v tý brožuře jsou cviky pro každodenní použití.
Na ten UTZ 3D jsem zapomněla, já jsem u doktora vždycky nějak mimo, ale příští týden tam jdu tak snad na to nezapomenu a zeptám se.
Tak papa Mikiska

Hanischka
Kecalka 111 příspěvků 11.11.02 16:38

Ahojky,
tak to je přesné.Eržiko,když si popisovala jak se uculuješ celý den i na váze,to mě opravdu pobavilo a přesně jsem se v tom viděla.Já už jsem se smála také od rána a pan doktor si musel myslet bůhví co :o)
Závidím vám,že už jste tam viděli miminko a ne jen puntík,já se snad nedočkám,ještě 4 týdny :o( Kdyby aspoň nebylo tak hnusně,to by se člověk mohl nějak zabavit,ale takhle se mi do ničeho nechce.No snad ta podzimní depka brzy přejde,vezmu si fotočku našeho puntíčka a zase se budu usmívat na svět :o)
 Hanča

Kitty1
Povídálka 24 příspěvků 11.11.02 17:10

Ahoj Erziko,

3D ultrazvuk byl opravdu zazitek… Normalne jsem zvykla cekat i hodinu, ale tentokrat, svete div se, byla jsem tam v tu dobu jedina. Hned nas dokturek vzal, ten jeho komentar… Na moji skromnou poznamku, ze jsem urcite na sto procent zahledla pindik, reagoval, ze to muze byt na stopro i picik. Nejdriv jsem koukala, ale pak me to tak pobavilo, ze jsem se hihnala asi pet minut, mimin lital sem a tam - doufam, ze mel taky takovou prima naladu jako mamka. Krome dalsich prupovidek, jako, ze maly bude muzikant, ze mava rucickama, jako by mlatil do klaviru, pak zase tanecnik, protoze se motal a delal salta ho jeste celeho zmeri, i hlavicku, ukazou ti srdicko, zaludek a otaci ho pomoci grafiky ze vsech uhlu. Je to opravdu moc pekny a kdyz jeste vyjdou ty krevni testy, tak je proste svet aspon pro tentokrat v poradku.

Preji pekne zazitky
Kitty

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.11.02 21:47

Ahoj holkýýýý,

tak jsem zpátky od zubaře a nevrtali, netrhali a tudíž nebolelo a neplakala!!!!!!! Jsem s tím svým strachem příšerná a vždycky když jdu odtamtud, tak si říkám, že se fakt není čeho bát, jo, ale jen do příště :-))) Mám doktora super a vybavení má dost moderní, jenže já se bojim někdy od základky po několika fakt dost nepříjemných zážitcích z těch školních zubařských prohlídek. Jednou mi doktorka něco v puse tak navrtala, že ze mě tekla krev (fakt nekecám, měla jsem jí i na triku) a když jsem brečela a cukala se, protože to bolelo, tak na mě tak strašně a sprostě řvala, že z toho mám asi nadosmrti trauma. Můj doktůrek je fajn, dokonce mi dlouho šťoural ten vyrůstající zub moudrosti aby zjistil, jestli je v pořádku a taky říkal, že umrtvovací pigárko mi může dát jen v prostředku těhotenství, tj. 4., 5. a 6. měsíc, pak už zas ne.

Kitty s tím balónem jsi mě přesvědčila, už jsem taky uvažovala si ho pořídit, tak vyrazím. A s tím nákupním šílenstvím další zásah - naivně jsme v sobotu vyrazili do IKEI, no to jsem zas něco vymyslela. Tam bylo takovejch davů!!!!! Tak jsme nakonec koupili spoustu kravin a nesmyslů, utratili 1500,– a ještě doma jsme se řehtali, jak jsme praštěný, že se necháme zblbnout davem k nakupování. No ale radost z těch návalů nemám, teď si říkám, že jsem věci na mimčo měla už pořizovat dřív, protože do Vánoc mě nikdo do krámu nedostane a pak už bude ten pupík. No uvidíme.

Jinak moc díky za pofoukání dušičky po nešetrnosti mé babičky (hihi kdybych chtěla, tak rým nevyplodím …). Ale aspoň že vidím, že je to i jinde takové, já jsem totiž taky smutná z toho, že to „nikdo“ neprožívá, když je to tak skvělý. Tak si říkám, že si to musím pamatovat a až bude někdo těhotný, tak to budu dělat jinak než oni. Což mi připomíná, jak jsem si průběžně v životě říkala, že tohle já svým dětem dělat nebudu, dokonce jsem si nějakou dobu psala i seznam jako: budu si pamatovat, odkdy se mé 1. dítě smělo koukat na televizi a u druhého to bude od stejné doby, nechám dítě spolurozhodovat o věcech, které se ho týkají, ne, že se všechno naplánuje bez něj (včetně toho, co si dnes vzít na sebe), atd.
Taky jste si něco takového předsevzaly? No jsem zvědavá, jestli mi to vydrží. Navíc jsem přesvědčená, že moje dítě bude štvát zrovna něco, co mě ani nenapadne, takže nakonec stejně budu taky „špatná“ matka :-)))

Eržiko, to je paráda, že u Vás máte sníh, tady v Praze je teda úplný prd a nejspíš ještě dlouho bude. Já to mám taky ráda, když je venku bílo, mám lepší náladu, všechno je takové světlejší.

Hančo s tím „přiblblým usmíváním“ to určitě jen tak nepřejde, já se taky hlásím do klubu usmívačů. Sama jsem si to neuvědomila, ale manžel když na mě párkrát u doktora čekal a my jsme přecházeli přes čekárnu na krev a tak, tak říkal, že mu bylo hned jasný, že je všechno v pořádku, protože prý takovou pusu od ucha k uchu už u mě dlouho neviděl. Tak jsem si toho začla všímat, a fakt se furt tlemim od první chvíle, co tam vkročim.

Jinak jsem si na rodina.cz zaregistrovala zasílání emailů o mimču, chodí to každý den a je tam vždycky něco nového o mimču, jak je právě asi velké, co asi tak zrovna dělá nového a co bych měla já - třeba teď mi přišel jeden, že bych měla začít cvičit pánevní dno abych to měla lehčí při porodu a hlavně kvůli možnému připočůrávání. Tak se do toho pustím, ten cvik se dá dělat všude.

Tak papa holčiny, já už jsem dneska
Mishicka 18.t.!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.02 23:13

Ahoj holky,
taky bych potřebovala poradit s tim 3D UZV v Praze, jsem teda zatim vděčná i za ten normální, už se na něj nemůžu dočkat, ale když jsou takový možnosti, proč je nevyužít. Pochybuju, že u nás na maloměstě nějaký takový UZV vůbec znají, zeptám se doktůrka. I když výlet do Prahy by neškodil, stejně se tam chystám. No teď asi budete všechny Pražandy nadávat, co? Je Vás tam takhle dost a ještě se sjíždí turisti na nákupy. Je pravda, že mě hodně lidí zas tak nevadí, asi proto, že tady u nás se to dá vydržet a to i před Vánocema.
Jak to, že nemáte, některý, chuť na sladký? Já jsem zas jak posedlá. A to jsem dřív byla spíš na slaný. Například dneska jsem přílítla domu z angliny a už jsem stála u sporáku, abych si udělala palačinky. Mňam, zbaštila jsem jich pět a tři mi zbyly jenom proto, že mi došla šlehačka. Pak se divim, že kynu, nacpala jsem se v půl devátý. Nemůžu se zvážit, došly baterky ve váze a samozřejmě je vždycky zapomenu koupit. Znáte to ne? Co se nekupuje pořád dokola, jakoby neexistovalo. Musim si to někam zapsat a hlavně ten papírek nezapomenout doma.
Holky, pořád se chystám na to cvičení, chci ho praktikovat doma, jenže jsem si ještě nekoupila tu kazetu. Už cvičíte? Já jsem do toho byla jak divá na začátku, to jsem se ale opatrovala a teď jsem odporně líná. Budu s tim už konečně muset něco udělat.
Mishicko, zkusim tu rodinku, díky za tip, ještě jsem o tom neslyšela.
Zkoušela jsme tu Lavetu, na inter. adrese píšou, že katalogy na podzim už nemají, tak si objednám aspoň jaro/léto.
Erži, napiš co ten film, taky jsem na něj chtěla jít.
Mějte se, holky, zítra v prácei hezky, ať Vám to rychle uteče. Večer se zas mrknu na příspěvky.
Ahoj Káťa 20.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 12.11.02 08:28

Ahoj holky,
tak jsem včera úspěšně začala cvičit. Už bylo na čase!!!! Dala jsem si závazek každý den alespoň chvilku. Záda mě ještě pobolívaj, ale už je to lepší a dneska jsem spala jako miminko a dokonce ani na záchod jsem nevstávala. Úspěch snad první noc bez přerušení. Taky trošku, ale opravdu malinku cvičím i ráno tak 5 min. Já jsem si vůbec neuvědomovala, že bych mohla kvůli lenoře mít takový problémy se zády a dokonce tak brzy, takže fakt cvičte. Taky mě Káťo napadlo, že už bych měla cvičit to pánevní dno, ale vždycky si na to vzpomenu jen občas, třeba teď když si o tom napsala. Taky vám musím říct, že jak jsem začala cvičit malej kopal jak zběsilej až jsem se tomu začala pěkně hihňat, tak nevím jestli se mu to jako líbilo, nebo protestoval každopádně mi to přišlo děsně legrační, člověk se snaží něco dělat a zevnitř na vás někdo buší hihihi. Manžílek taky už bezpečně rozezná kopanečky a já mám pocit, že malej roste každý den a hlavně sílí podle těch kopanečků.
Na tu rodinku se taky mrknu, že by mi posílali ty novinky to je dobrý.
Taky už jsem se probírala v oblečkách po bráchovi co mi máma dala. Holky už aby byli miminka venku. Takových krásných mrňavých věciček uplně jsem se v tom vyžívala nejhezčí jsou ty pletený soupravičky, miniaturní ponožtičky a ty botičky o těch nemluvím. Takže něco těch 11 let nevydrželo tak se to vyhodilo, ale na doma docela dost věciček zbylo už se těším až budu doma prát a snad poprvé ráda žehlit.
tak hezký den hlavně pohodový Mikiska

Myska3
Povídálka 29 příspěvků 12.11.02 13:03

Ahoj Mikisko,těhulky a čekatelky,
tak jsem byla v pátek na kožním,s těma pupínkama,a prý mám dětský ekzém,nebo je to reakce na mojí alergii na peří a prach.Tak fakt nevim,Dostala jsem mastičku,ale v těhotenství se nemá moc používat,jen obden,tak se s ní pro jistotu nemažu a úspěšně se drbu.
Taky mi nějak nejde pochopit,že jsem těhotná,vůbec nic mi není,jen mě bolí prsa,tak mi to přijde taky takový neskutečný.
Včera mě zavřeli v práci do sklepa-skladu a já tam rovnala šanony, docela dobrý,měla jsem nějakou nepracovací náladu,tak mi to tam aspoň rychle uteklo.
Mikisko,jak jsi psala,že když začneš cvičit,tak malej kope,třeba cvičí s tebou.Když můžeš ty,co by on nemohl :-)) Musí to být príma,moc se na to taky těšim až mě bude mimísek kopat, nějak mi ty týdny nechtějí utíkat. Dneska mi to teda docela utíká, zaspali jsme,je vidět,že nenařizuju budíka já, tak jsem se dobře vyspala a bylo to fajn.
Takže se mějte všechny moc fajn,odpočívejte a užívejte si teplejšího dne.
Jana 9.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.02 22:07

Ahoj holky,
dneska je tu nějak mrtvo, všechny pilně pracujete?
Mikisko, ty jsi vzorná, musim s tim cvičenim taky začít. Co cvičíš ty? Tu H. Kynychovou? Já mám půjčenou jógu pro těhotný, zaručují tam téměř bezbolestný porod, ale zatim jsem si nacvičila jen relaxaci. Jo, to by mi šlo, stihla jsem u toho usnout. Zítra se na to kouknu a trochu s tim pohnu.
V pondělí jdu už konečně na UZV, nemůžu se dočkat. Nechat mě čekat šest týdnů, to nebylo do pana doktora moc hezký.
Holky mějte se fajn a bacha na bacily!!!
Ahoj Káťa 20.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 13.11.02 07:55

Ahoj holky!!!!!!

Moc vás zdravím zase hned po ránu, mám takovej dojem, že jsem včera nepsala (už ani nevím, ta moje skleróza). No bylo tolik práce, že jsem si sotva stihla přečíst příspěvky, ale na odepsání mi už fakt nezbyl čas. Taky proto, že jsem z práce šla chvilku dřív, šli jsme totiž kupovat ledničku. Je krásná......(i ta­kové věci mně dojímají, to jsem na tom teda dost divně…). Ale hlavně, že je další velká finanční položka z krku a teď už můžeme intenzivně šetřit na všechny ty věcičky pro miminko! Hurááááá!

Mikisko, dodatečně díky za doplňující info o balónu, vydám se to omrknout do terénu. Taky budeš moc hodná, jestli něco zjistíš o tom 3D UTZ v Praze.

Kitty, UTZ musel být fakt krásnej, ale hlavně jsi mně moc rozesmála s tím doktůrkem, ten váš pindík a jeho pičík, to je kombinace k popukání a stát se to mně, tak se mnou až do konce vyšetření nic není a možná bych se smíchy i po…

Mishicko, tak do Ikei jsme chtěli taky vyrazit, ale právě, že jsem slyšela o těch neskutečnejch davech, tak jsme to vzdali předem. Což o to, já bych to možná i přežila, ale můj přítel teda určitě ne, nakupování nesnáší a vždycky mi dá hodně práce ho přemluvit, aby se mnou někam jel, už v autě je zničenej, a když parkujeme před obchodem, tak se už ptá, za jak dlouho pojedeme zpátky.....

Díky za tip na w.rodina na posílání těch emilů o mimču, až budu mít trochu času, tak se na to taky mrknu.

Káťo, papírkovou metodu na nákupy já praktikuju už dávno, jinak bych domů přinesla tak polovinu věcí.Dokonce s ní budu muset začít i u doktora, protože jsem tam vždycky jak vygumovaná (to ten věčnej úsměv na tváři) a dá mi hodně zabrat než si na všechny ty otázky vzpomenu. Však ono to v nějaké chytré knížce psali, ať si to raději píšeme a už mi to říkal i doktor, ale nechtěla jsem vypadat, jak íííqváč, co si nezapamatuje ani pár věcí. Takže jsem na závěr vypadala stejně mnohem hůř. Ha haha..
Já teda cvičení zatím hodně flákám, ještě jsem nezačala a kromě kola do práce nedělám prakticky nic. Jen když doma zrovna odpočívám (nechci napsat spím, ale často je to tak) tak občas stahuju svaly dna pánevního, abych měla lepší pocit, že aspoň něco. Ale chystám se na ten balón.
Káťo, to máš tu knížku Gravidjóga? Já jsem jí měla z knihovny půjčenou, zdá se mi dobrá, ale cvičit podle ní, na to jsem moc podhodlná, nebaví mně furt koukat na ty popisky, musím začít chodit někam naživo..
Film Smradi se mi líbil, takovej příjemnej filmeček, ale rostla jsem, když jsem si uvědomila, že některý lidi jsou fakt pitomý a místo, aby rodinu, co si adoptuje 2 !!! děti (roztomilej cikánek a polocikán) nosili minimálně na rukou a opěvovali až do alelujá, tak je ještě prudí a znepříjemňujou jim život, jak jen můžou..No děs! Jinak hormónky opět pracovali, takže u pár scén jsem měla slzy na krajíčku, ale byla jsem hrdinka a neplakala!
Jinak Trojan a Špalková hrajou moc hezky, mám je jako herce ráda, takže příjemnej zážitek.

Aničko, Jitule,moc vás zdravím, já jdu na testy AFP tohle pondělí. V sobotu začínám 16.t., ale na té žádance je, že se těh. nemusejí posílat přímo v tomto týdnu, že stačí rozmezí od 15. do 18.t. A mě napsali v poradně termín od pondělí do pondělí, týden, takže jdu hned to první pond., ve čtvrtek 21. jdu totiž k doktorovi, tak tajně doufám, že už by ty výsledky mohly být, ale holky tady psaly, že to trvalo tak týden. Zatím se ani nebojím, jaksi jsem čím dál klidnější, ale jasně, že budu ráda, až to budu mít za sebou.
Jo, Jíťo, ty se máš, že už ti začíná být vidět bříško, já už bych ho taky chtěla, ale zatím furt nic, váha taky pořád 0 (to jsem ale ráda), ale asi se začnu víc cpát tím sladkým, který mi teď až tak nejede.

No končím, už je toho opět nějak moc. Třeba se stihnu dneska ještě ozvat.
Mějte se pěkně a opatrujte se.

Eržika,15.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 13.11.02 08:30

Ahoj holky,
Včera jsme byli na večeři tak jsem si dala moc dobrou ňamku. A pak jsme s manžílkem rozebírali výchovu dětí až do 24 hod.. a ráno jsem málem nevstala. Asi nám oboum pěkně hrabe ráno manžílek říkal, že se mu zdálo, že už máme to mimi v postýlce. No už pěkně blbne i on je to pěkný.
Jani je dobře, že jsi byla u paní doktorky s těmi pupínky, člověk nikdy neví tak se pěkně maž a co nejmíň se drbej.
Příští týden bude zajímavý skoro včechny jdeme k doktorům to bude zážitků. Doufám tedy, že nezapomenu na ten 3D UTZ, protože jak psala Eržika jsem i já v poradně jak magor a nikdy se nezeptám na to co jsem chtěla a jenom se usmívám no znáte to ne ???? hihihi
Erži držím ti palce ať ti testy AFP vyjdou a všem, kteří na ně čekají. Určitě budou v pohodě já jsem taky byla klidná, můj 6. smysl mi říkal, že se nemusím bát a bylo to.
Ještě ki tomu cvičení, já jsem to flákala až do teď a udělala jsem pěknou chybu, tak mě začaly bolet záda až hrůza proto to doháním nic jiného mi nezbylo. Takže nenechte to dojít tak daleko jako já a pěkně se přemluvte než budete přemluveni zádami. Jinak tedy mám videokazetu co jsem si objednala přes internet jestli na to nezapomenu mrknu se od koho je, ale můžu říct, že celkově nic moc.
Tak já se sem ještě mrknu mějte se mooooc hezky
Mikiska

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 13.11.02 10:32

Holky nevíte náhodou někdo kdy by se mělo jít na to poviný EKG ?
papa Mikiska
P.S. 28 pracovních dnů do vánoc hurráááááá

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.11.02 10:47

Mikisko, pokud vím, EKG by povinné nemělo být, nejenom můj doktor říkal, že ta kolonka je tam „jen tak“… a na EKG si mají pro jistotu prý zajít jen holky, co měly někdy nějaké problémy se srdíčkem… Prý výsledek EKG nemá na nic zá:,–(ní vliv, při porodu nebo komplikacích se musí v akutním případě přistoupit k císařskému řezu nebo jiné operaci tak i tak, bez ohledu na to, v jakém stavu srdíčko je.
Ale vím, že některé holky na EKG byly, protože je tam gynekolog poslal… asi to tak bude se vším, co doktor, to jiný názor.
Měj se fajn, Johanka 30.t.

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 13.11.02 12:17

Mikisko, je to jak píše Johanka, velmi individuální a každý doktor chce asi něco jiného. Já jsem na EKG byla poslána, stejně jako k zubaři a k obvoďačce, i když nemám žádný problémy. Na přesném týdnu tím pádem asi nezáleží. Trvá to jen chviličku, takže tim nestratíš ani moc času:-)
Irena 32.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 13.11.02 14:09

Ahoj Mikisko!

Tak já už jsem se taky chtěla zeptat na EKG, že jsem tady o něm ještě nečetla, ale vždycky, když píšu, tak na to zapomenu.

Mně proškrtli v těh. průkazce jenom to plicní, jinak mám taky jít na to zubní, obvoďačku a EKG. Hned v minulý poradně mi vypsali žádanku na EKG (naštěstí jsou to hned sousední dveře vedle gyn. ambulance, takže to opravdu nemám daleko) a říkali mi, že si tam můžu zajít kdykoliv, že je to jedno v kterém stadiu, jen abych to měla vyřízený do porodu. Nicméně se tam chystám objednat do Vánoc, abych to měla za sebou, když ještě budu mobilní a nebudu muset na ně vystrkovat ten obrovskej pupík, kterej mě na jaře čeká.
Tak jenom zbývá zvednout telefon a objednat se, teď toho ale v práci máme nějak dosti, tak snad v prosinci.

Jinak jsem opět skrz EKG zapomněla, co jsem chtěla napsat, tak snad si do zítřka vzpomenu. Zítra bude, Mikisko novej deníček? Budeš ho posílat ve čtvrtek?

Zatím ahoj, letím domů čekat, že přivezou tu naší novou krásnou bílou ledničku.

Eržika, 15.t

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 13.11.02 14:39

Ahoj Erži a vůbec všichni
dneska jsem opravdu na odstřel deníček bude v pátek já mám totiž od rána dnes čtvrtek. Zrovna je tak nádherně a já jsem dneska jak mátoha mám to nějak obrácený, když prší mám lepší náladu než když svítí sluníčko to jsem pěkně prdlá, ale asi je to tím, že jsem ve znamení ryb.
Příští týden jdu na kontrolu a jsem tak blbě objednaná na 10,20 h. tak jsem si řekla, že potom skočím na to EKG a do práce vůbec nedorazím. Alespoň se vyspím a v klidu si to obejdu, doufám, že cestou nepotkám nějaký ty blázny co sem jedou demonstrovat. Doktora mám totiž na I.P.Pavlova což je od Vyšehradu kousek. Když to zasedání bylo poprvé tak jsem se sestřenicí a s dětičkama odjela pryč z Prahy, ale letos to nějak nevychází, nějak jsem vyplýtvala všechnu dovolenou v létě, protože jsme měli doma 5 štěňátek a tak jsem s nima byla co nejvíc doma a hlavně u porodu naší fenky strašně jsem se o ní bála, kdyby potřebovala třeba nějak pomoci tak jsem byla skoro pořád doma. Poslední dny dovolený schovávám na vánoce, chci si je pořádně užít, víte, že letos budeme na vánoce naposledy sami jenom s manžílkama ? Nějak jsem si to uvědomila až teď, ale zato ty příští ty budou super konečně začnou opravdový vánoce takový rodiný s mimoušem, který udiveně kouká na stromek a dárky. No to jsem se teda zasnila tak papa
Mikiska

Jitule
Kecalka 225 příspěvků 13.11.02 16:40

Ahojky Eržiko, Mikisko a všechny ostatní :-)
dneska jen krátce, protože vůbec nestíhám, ale protože jsem se stala na emiminu závislá, tak sem průběžně koukám a čtu si příspěvky a je to fajn, že nejsem potrhlá jen já :-))).
Zítra jdu na kontrolu k mojí doktorce, jsem zvědavá, jestli mi bude dělat i ultrazvuk, zatím mi ho dělala pokaždé, protože ho má v ordinaci, tak uvidíme. Jinak mimíska uvidím za 14 dní, kdy jsem objednaná na ty testy v 16. týdnu a při tom se prý dělá i ultrazvuk.
No, asi si na zítra budu muset taky napsat na papírek, na co se chci doktorky zeptat, protože taky všechno zapomenu, a jen se usmívám na všechny kolem :-)
Mám ale jeden praktickej problém, v čem nosíte k doktorce moč na kontrolu?
Zatím jsem jí ji donesla jen jednou a to jsem měla doma od kdysi dávna jakousi zkumavku, kterou jsem dostala u své praktické lékařky, a pak jsem jí ji zapoměla vrátit.
No, úplně se stydím za takovou otázku, ale přijde mi divný to tam donýst v nějaký skleničce třeba od marmelády, protože žádnou menší doma nemám.

Tak jsem se zase vypovídala a za chvilku běžím domůůůů :-)

Přeji vám všem krásný večer a pozdravujte svoje bříška!

Jitka 14.t.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.11.02 21:08

Ahoj holčinky.

Mikisko to je fakt POSLEDNÍ VÁNOCE „sami“!!!!!!!!! Vůbec mě to nenapadlo!

Koukám, že se to tu s těma prohlídkama fakt sešlo, já Vám tak závidím, že už to máte příští týden. Já jsem objednaná na UZV ve 20.t. až o týden dýl na 27.11. a mam pocit, že už to snad nevydržim. No ale protože bydlim na Pankráci a chodím na gyndu do Hloubětína, tak jsem zase radši, že nemusím příští týden vystrčit nos z baráku, přeci jen se obávám nějakých šílenců, co považujou za nutný válčit v ulicích. No a na Vyšehrad je to od nás kousek, a ještě mě napadlo, že mě teda do metra nikdo nedostane, protože bych jízdu nuselskym mostem asi nepřežila. Tak doufám, že se tomu všemu taky s úspěchem vyhnete.

Já jsem byla doktorkou vyslána na EKG, k obvoďačce a zubaři a sestra mi do průkazky napsala, že abych to měla vyřízený do 20. týdne. Což je nakonec fajn, protože bych to jinak určitě odkládala a a takhle to mam za sebou.

S tím seznamem dotazů k doktorovi jste mě pobavily, taky si totiž připadám jak nesvéprávná v momentě, kdy se můžu ptát, tak jen dělám éééé… a zaboha si na nic důležitýho nevzpomenu. Tak si to píšu do diáře vždycky, když mě něco napadne, ale bylo mi blbý ho u doktorky vytáhnout a tak jsem si to vždycky v čekárně přečetla, ale stejně jsem si pak vzpomněla jen na pár věcí. Tak já se teda osmělim, a příště jí to odrecituju.

Jinak u mě nic novýho, jen se stávám totálním závislákem na sladkým, doufám, že se to po porodu zase vytratí. Objevila jsem, že prodávaj takový ty lízátka píšťalky, co máma občas kupovala v TUZEXU, když jsem byla malá. Tak jsem si jich pár koupila a už mám od toho věčnýho cucání rozežranou pusu :-)))) Jenže jsou tak dobrýýýýý :-)

Všechny Vás moc zdravím, užívejte si hezkého počasí.

Papa Mishicka 18.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.02 00:12

Ahoj holky,
nedalo mi to a mazala jsem se podívat do průkazky na něco podezřelýho ohledně EKG a našla jsem jen prázdnou kolonku. Ať vzpomínám jak vzpomínám, nepamatuju si nic, co by mi o tom sestřička říkala. Jen jsem dostala papír na interní vyšetření u obvodní. Ale mám tam jít prý až kolem Vánoc.
No o papírku s dotazy k panu doktorovi jsem taky přemýšlela. Říkala jsem si, že budu za blbouna sklerotickýho. Takže jsem vždycky všechny dotazy zapomněla, přesně jak píšete, vždycky jsem jak v transu a nejsem schopná myslet. No a teď naposledy jsem zas v čekárně seděla jak zařezaná a opakovala si dokola: papírek do práce, papírek na cvičení, zeptat se na pupík, zeptat se na velikost břicha a ještě asi další dvě otázky. No prostě jak magorka. Samozřejmě jsem se nezeptala na všechno. Takže příště si beru papírek. Vidim, že v tom rozhodně neplavu sama. To mám radost. A ještě mám radost, že Mishicka taky baští sladký. Já jsem jak posedlá. Nejvíc po ránu (oblibou je koláč, náhražkou může být rohlík s medem), pak sladký po něčem slaným a samozřejmě večer, nejlíp u televizky nebo u knížky. No jo, to jsem vlastně posedlá pořád. No nazdar.
Jé, to se těšim na příští týden, to budou samý prohlídky a pěkný zprávičky. Já začnu hned v pondělí.
Jé a to jste mě krásně naladily na ty příští Vánoce. Teda to je krásná představa. Už se těšim.
To je hodin, já jsem pěkná noční můra a mrňousek je po mě, kope jak divej. Ještěže nevstávám.
Ještě Vám musim něco napsat, já jsem fakt trotl. Zaregistrovala jsem sebe a mimi na rodince a druhý den otevřu mail a zírám. Píšou mi, že moje mimi už je na světě 31 dní a že už žvatlá. Tak si říkám a sakra, kde je chyba?No a pak mi došlo, že jsem zadala v datumu narození mimíska letošní rok. No to jsem tomu dala, urychleně jsem to musela napravit.
Pěkně jsem se rozjela, utíkám spát, takže dobrou, spíš dobré ráno na zítra.
Káťa 20.t.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 14.11.02 07:42

Ahoj holky!!!!!

Prosím, poraďte, najela jsem si na rodinu.cz, že si zaregistruju posílání emilů o mimču, a protože jsem tam poprvé, tak než se trochu na stránkách zorientuju, tak mi to zřejmě dobu potrvá. Tak vás moc prosím, jestli byste mi neporadily, co všechno si mám naklikat,abych to urychlila a zaregistrovala, já to jaksi nemůžu v té rychlosti najít.

Díky moc, pěkný den přeje

Eržika,15.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 14.11.02 08:24

Ahoj holky,
tak jsem dneska opět nemohla vylést z postele to stávání je hrozný.
Strašně jsem se nasmála Kátě s tím zaregistrováním na rodince přišlo mi to legrační to si asi koukala, že už žvatláte co ?
Já jsem Erži na to ještě neměla nějak čas, ale během dne skusím na tu rodinku mrknout taky nevím jak se zaregistrovat, jestli to najdu tak ti dám vědět, jinak Káťa nám to snad napíše kdyby jsme to nenašly.
Zítra je už pátek a bude nový deníček a hlavně vííííkeeennnddd. Já se tak vždycky těším na tu sobotu a neděli nikdy jsem to neměla jako teď.
A k tomu sladkýmu přidávám se do klubu sladkožroutů teď momentálně jsem největší požírač sušenek Mila děsně mi chutnaj a každý den alespoň jednu spapám. Musím dneska nakoupit zásoby hihihi.
papa Mikiska

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 14.11.02 11:27

Ahoj Mikisko a všechny těhulky!

Vyhlašuji zákaz mluvení (psaní) o oplatce Mila, je to moje nejoblíbenější oplatka a udělala jsi mi, Mikisko, na ní teď takovou chuť, že na ní budu určitě celý den myslet. Naštěstí mám doma jednu schovanou na horší časy, takže, jestli mně to do večera nepřejde, tak mám kam sáhnout.

Eržika,15.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 14.11.02 13:08

Erži !!!!
Mám na tu oplatku děsnou chuť a zapomněla jsem jí doma (podotýkám, že na ni zapomínám schválně) pracuji v takovým zapadákově „naštěstí“ že tu nemáme někde blízko ani obchod.
Takže souhlasím s tebou zákaz psaní o Mile.
papa Mikiska

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 14.11.02 13:09

Erži jééééééé já tě vidím připojenou Ahoooöoooj
Mikiska

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 14.11.02 13:24

Ahoj Mikisko!

Tak mně vidíš přihlášenou, protože jsem od psaní o Mile (už je zase mezi námi) se zapomněla odhlásit. To je totiž furt samé přihlásit, odhlásit…

Teď jsem ještě přečetla jakýsi zapomenutý pozdrav ze středy od Jíťi, ahoj

Jíťo, tímto tě zdravím. Ptáš se na moč, tak to mám taky jeden dotaz.
Na moč si schovávám lahvičky od léků dobře vymyté, a protože žádné léky neberu, tak tam mám jednu od celaskonu, zdá se mi teda dost prťavá, ale chci teď moč nést v ní. Jinak se v pohodě chystám na skleničky od přesnídávek (nosila jsem to v nich, i když jsem chodila darovat krev na transfúzku), velký nevelký, to je myslím, že jedno, hlavně, aby byla moč v pořádku, naplním tak z 1/3.
Ale hlavně se chci zeptat, minule jsem moč ještě nenesla a zapomněla jsem se zeptat, jestli to musí být ranní moč nebo je to jedno a může být třeba i během dne. Já jdu totiž do poradny ve 14.00, tak nevím, kdy to do tý lahvičky vypustit. ha haha

Holky, poraďte s močí, JAKOU A V ČEM ?(trochu humoru neuškodí, ne? mimískům to prospívá a nám taky!)

Eržika,15.t.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »