Mimino v peci

Ostatní

Vlastně eMimino v Peci aneb hlášení ze srazu zářijových 2011 miminek v Krkonoších! Nu což, scházíme se na eMiminu již rok a půl každý den, vídáme se častěji než s vlastní rodinou, víme o sobě více než naše polovičky, co takhle se jednou sejít a navzájem zkonfrontovat svůj mediální obraz se skutečností?


2 komentáře

Koncepce srazu velkolepá – jedenáct rodin na celý víkend do Krkonoš, porovnáme mimina (stejně z toho vyjde, že nejkrásnější je to naše, že), unavíme tatínky a pobavíme starší sourozence. Když se v lednu řeklo květen, všichni nadšeně souhlasí (včetně tatínků), jak se termín blíží, k velkému překvapení všech to vypadá, že se opravdu sejdeme. No jasně, že se vše spiklo proti nám, namátkou padesátiny, na které se slétá příbuzenstvo z celého světa, rozbitá auta (jedno z nich dvanáct hodin před výjezdem), zánět rohovky, miminu se vysely afty po celé puse, přetrvávající horečky a kašle, vzdálenost (Španělsko) a nechuť některých účastníků (puberťáků, pro něž je podobný rej totálně pod úroveň), no i tak je 31 (plus pes) účastníků, z toho 8 mimin, na jednom místě slušný výkon, ne :o)

Určitě nechceme laskavého čtenáře unavit detailním rozpisem činností jednoho každého účastníka, tak snad jen shrnutí a několik potvrzených faktů:

Vyhodnocení

Nejkrásnější miminko:
Theuška, Zuzanka, Sofinka, Vojtíšek, Matyášek, Matyášek, Tobísek a Mareček (ostatní mimina byla průměrně hezká a vyvinutá).

Individuální ocenění

Duracell 2012:
Sofinka vyškovská – i spící umí vykopávat nožičky do rytmu Beat it.

Fitness baby 2012:
Matyášek náchodský – zvednut do výšky udrží před sebou natažené nožičky, sen to každého sokola.

Aportér 2012:
Vojtíšek pražský – nejen, že se v průběhu srazu rozlezl, ale dokáže aportovat papírové kapesníky ve světovém rekordu a mobil ještě rychleji.

Mazel 2012:
Tobísek náchodský – zabalen do deky seděl na maminčině klíně desítky minut bez dutání s výrazem anděla, aby mu neuniklo, zda ho někdo nepomlouvá.

Frajer 2012:
Matyášek teplický – nahodil patku a zahleděl se svýma pomněnkovýma očima na konkurenční maminku, až ta zapomněla na vlastní ratolest.

Flirt dancer 2012:
Zuzanka teplická – ve svém sexy růžovém outfitu předvedla flirt dance na podložce s půvabnými pózami strhávajíc na sebe pozornost všech mužských účastníků (zejména vrstevníků).

Elite look of 2012:
Theuška uherskohradišťská – při jakékoli aktivitě včetně spánku velice profesionální modelkovský výraz včetně outfitů, šperků a vozidla nenechávající nikoho na pochybách stran své budoucí kariéry.

Hérečka 2012:
Mareček pražský – při náznaku sebemenší pozornosti vůči své osobě od kohokoli napříč generacemi se rutinovaně rozbrečel a své matce předvedl, kam si může strčit další vybočení z jeho osobního režimu.

eTatínci

Nutno podotknout, že přes počáteční nevrlost a nechuť některých (nebudu nikomu dělat šaška na internetovém srazu; stejně nás berete, abyste mohly pokrandat a my hlídali děti; je tam někdo, kdo se se mnou opije?) nakonec převládly zvědavost, humor a velkorysost. A světe div se, vzhledem k přirozenému mužskému soustředění na výkon, i zde naši tatínci nalezli prostor pro soutěž a překonávali se, který si zaslouží titul Otec roku 2012 (kdo odnese VÍC tašek své ženě, kdo své dítě VÍC rozesměje, kdo se večer ČASTĚJI půjde mrknout na nespícího skřítka apod.) A my maminky jsme byly blažené, jak dobře jsme se udaly a nalezly toho jediného správného, JEHO!

Jediný incident v jinak idylickém RODINNÉM víkendu vznikl v sobotu večer, kdy většina e-tatínků trochu vypadla z role. Hodlala taktně ustoupit do pozadí a nechat ženy seberealizovat se v debatách o papání, kakání, manželství a eMiminu a sledovat přímý přenos MS v hokeji. Zde došlo k zádrhelu v podobě vypadnutí signálu, z čehož byly okamžitě obviněny matky, které způsobily a) digitalizaci televizní sítě b) bouřku c) sraz na ztracené vartě v době mistráku a ještě trvaly na aktivní účasti otců ve výše zmíněných debatách. Milosrdný čas (tj. konec nenaladěného přímého přenosu) a víceméně fungující připojení na internet zahnal tento jediný drobný mráček, ufff a my se opětovně zamilovaly do těch našich borců!

Další účastníci

Kdo sraz pojal jako zábavnou rukavici hozenou jim osobně, byli starší sourozenci těch skřítků, kvůli nimž se vše konalo. Zapomněli na odvěkou rivalitu s mladšími mazánky a dílem dostali horečku z těšení se (od 3 do 10 let), dílem se virtuálně propojili již před odjezdem (10 až 14 let). A prý že Facebook je trapný žrout času, že eMaminky:o) To, že i děti dokážou být zodpovědné, dokázal konkrétně čtyřletý Tomášek náchodský, který se důsledně seznámil s každým jedním miminem a oslňoval rodiče taktem v jejich hodnocení a dále Tadeášek uherskohradišťský, který donutil svou maminku se zánětem rohovky dorazit na sraz, byť na jediný den, časově rovnoměrně rozdělený mezi cestu a pobyt. Jani, ještě jednou klobouk dolů! Blonďaté slečny dcery (Míša, Sabinka a Natálka) společně s Kubíkem náchodským byly okouzlující ve střídání polohy starších pečujících sestřiček (bratříčka) a dětských šídel na trampolíně nebo kdekoli jinde, hlavně co nejdál od těch samozvaných autorit. A malý Tadeášek teplický nás všechny okouzlil svým večerníčkovým hláskem a prďáckou čepičkou.

Závěrem

No jasně, že to bylo super a že nakonec všichni litovali, že těch pár hodin uteklo strašně rychle a jasně, že všichni jsou na živo ještě milejší a krásnější než ve virtuální realitě. A jasně, že jsme se znovu připojily, jakmile se za námi zaklaply dveře aut a od té doby jsme zase „spolu“. A nakonec jasně, že tenhle sraz nebyl vůbec poslední a příště se budeme těšit ještě víc a na ještě větší účast. Takže pokud někdo víte o penzionku, kde to budeme mít blízko úplně všichni, kde je místo na minimálně patnáct kočárků a kde nikomu nevadí, že je pár dnů vše vzhůru nohama, tak se za pár měsíců těšíme na tipy. Tímto děkujeme Rusalce, která toto všechno (až na tu vzdálenost) splnila!

Nakonec ještě veliké poděkování děvčatům, které se nemohly srazu zúčastnit, za udržování plápolajícího ohně v diskuzi a za povzbuzení v reji!

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 14.05.12 06:12

Pěkný :) já jsem z červenecčátek 2011 a srazit jsme se měly také ovšem pak si (jak už to bývá) maminky začaly vjíždět do vlasů a nebude nic :(
No pár srazíků bylo zatím tak odděleně snad se jednou dočkáme nějakého celkového.
Za týden jedu zas na jeden malý a už se moc těším tak se držte maminky a miminka ať Vám dělají jen radost:)

 
Lištička7
Kelišová 7121 příspěvků 14.05.12 06:37

Moc pěkně napsané!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: My už jsme na emiminu od roku 2006 a pořád se máme rádi a srážíme se!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak jen tak dál!!!! :kytka: :kytka: :kytka:

 
LeniD
Kelišová 5639 příspěvků 14.05.12 07:10

Kačí, krásně jsi to napsala :palec: Opravdu jsem se zasmála :mrgreen:
Už se těším na další srazík ;)

 
Květulííína  14.05.12 07:15

Kačko :palec: :palec: :palec:

 
Veverunkav
Kelišová 5614 příspěvků 14.05.12 07:46

Kači si moooc šikovná :) perfektní soupis..

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 14.05.12 07:54

Báááááječnéééé :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Já patřím zatím jen do snažilek - už nějakých 9měsíců :( Už se moc těším až nějaké to mimi bude a bude se konat přesně takovýhle srazík… :potlesk:

 
Tedys
Závislačka 4890 příspěvků 14.05.12 08:01

Kači, úžasné a přesné :potlesk: :palec:
Už se těším na další sraz a co se týká našeho pobytu na jeden den ničeho nelituju a klidně bych to zopakovala. Stálo to za to Vás poznat osobně :hug: :hug:

 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 14.05.12 08:14

Kačí super napsané, všechna čest, je to hrozně vtipné :lol: :lol: :lol: mrzí mě že jsme se nezučastnili, ale příště to musí vyjít :dance:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 14.05.12 08:14

To je bomba :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

@evick2 diskuse červenec 2011 je nová a po celou dobu co jsem tam (od založení) se tam nikdo nepohádal ani jednou ;) Tak se k nám připoj jestli chceš :kytka:

 
Tomikate
Echt Kelišová 9950 příspěvků 14.05.12 08:30

Moc hezky napsané :potlesk: :potlesk: :potlesk: Těším se na další sraz :dance: :dance: :dance: :dance:

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 14.05.12 09:26

Krásně napsané :potlesk:

 
Anik6
Závislačka 3663 příspěvků 14.05.12 10:00

Kacii,moc krasny a moc moc se na Vas tesim,snad dalsi sraz bude brzy :srdce: :hug: :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 14.05.12 10:51

pěkný deníček :palec:
Taky jsme byly s miminky z února 2011 a v září se chystáme opět… byl docela problém sehnat penzionek, který by vyhovoval a vešly bychom se tam všechny, když nás bude 10 maminek s dětmi :)
Ale počet, ve kterém jste se sešli vy, je fakt úctyhodný… nás brát celou rodinu ani nenapdalo :lol:

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 14.05.12 11:02

Krasne, vtipne napsane :potlesk: To muselo byt vazne super ;) Ja jsem na diskuzi uz od tehulkovani a ten pri miminkovani a nasim ratolestem je uz 18 mesicu a jeste jsme se tam nepohadali. Taky jsme uz uvazovali o srazu, ale neni to, vzhledem k dalkam, tak jednoduche. Klobouk dolu, ze vy jste to zvladli :palec:Ja jsem napriklad z Rakouska, ale jela bych urcite ;)

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 14.05.12 11:22

jo vidíš to mě nenapadlo připsat, já jsem z FB v červenecčát­kách2011.

 
matenka32
Echt Kelišová 9749 příspěvků 14.05.12 12:29

Kacka, moc pekne zhrnutie stretka na horach :palec: :palec: :palec: :palec:
skoda, ze sme sa koli dialke nemohli pridat, kto vie… mozno to raz vyjde pri stredozemnom mori :* :hug:

 
Nanda
Kelišová 6568 příspěvků 14.05.12 14:13

krásně jsem se pobavila:-)
jsme prosinčátka 2010 a minulý týden jsme měli taky konečně ten „velký“ sraz (jinak malých je dost a dost) a bylo to fajn:-) moc fajn:-) Nás se sešlo trochu více (viz foto a to nejsme komplet - summa summárum 16prcků prosinčátek) (za to bez tatínků).. :-)

a jelikož jsme taky z celé republiky, volily jsme střed, tedy u Kutné Hory a byli v Kojicích, motel Železné Hory - takže doporučuji, krásné prostředí, malé golfové domky na přespání s vlastním soc.zařízením,… viz http://www.motelzeleznehory.cz/…lezne%20hory

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 14.05.12 18:45

to je krasny denicek a doufam,ze napiseme stejne krasny :palec: ;)
v patek nas ceka sraz v Praze- dubnatek 2011 :dance: uz se schazime 2 roky......pojede 15 maminek a prcku,uz se nemuzem dockat :mrgreen: :pankac: :pankac: :pankac:

Příspěvek upraven 14.05.12 v 18:47

 
Anonymní  14.05.12 19:46

omg…internetové matky … :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 14.05.12 20:43

Příště bych taky ráda jela. My jsme záříjový :-)

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 14.05.12 20:54

:mrgreen: :mrgreen: krásný deníček :kytka:

 
Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 14.05.12 21:30

Ahoj všem :mavam:
děkujeme za krásné reakce i těm, kdo se podělily o vlastní zážitky :palec: :hug:
Teda 11 mimin, to musel být taky slušný mazec :lol:

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57589 příspěvků 14.05.12 21:40

jé, krásně napsáno, my jsme ledňátka 2012 a už taky plánujeme, my až na září, až nám mrňata trochu povyrostou, tak se těšíme, doufám, že se zadaří.

 
Beáta73
Kelišová 6911 příspěvků 14.05.12 22:19

Kačko - krásně jsi to napsala :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec: :palec: všichni se už těšíme na další srazík :pankac: :pankac: :pankac: :pankac:

 
Sept
Ukecaná baba ;) 1867 příspěvků 14.05.12 22:58

Kaci, vrozena spisovatelka. Kraasny denicek :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama