Posunutá ovulace?

Ostatní
  • 08.03.05

Dobrý den,prosím o radu: 10 let jsem užívala HA, nyní jsem 4 měsíce po vysazení. První 2 cykly jsem menstruovala pravidelně 36. den, nyní čekám již 48. den a stále nic.

Je možné, že by u mě v tomto cyklu proběhla ovulace až 43. den? Dle měření BT jsem měla 1. - 42. den teploty mezi 36,6 - 36,9°C, od 43. dne cyklu se pohybují v rozmezí 37,0 - 37,2°C.
Je možné, že jsem těhotná? Nemám žádné jiné příznaky než citlivá prsa, na což ale jindy netrpím.
Jak vysoká je pravděpodobnost rozpoznání zvýšené hladiny hCG v krvi 16. den po možné koncepci? Může být falešně negativní, tzn. nezvýšená?
Velice děkuji za odpověď. co nejrychlejší rozpoznání možného těhotenství je pro mě v současné době nezbytné.
S pozdravem Nikola

Váš příspěvek
Zet
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 08.03.05 09:18

Ahoj Nikolo,
já brala HA 6 let, rok po vysazení normální a pravidelný cyklus cca 30 (používali jsme pánskou ochranu), po roce to začalo blbnout - viceméně nepravidelné cykly a 50 dní jsme měla taky, ale dokončovala jsem VŠ, tak jsem to sváděla na stres. Navíc jsme se přestali chránit, takže jsem si myslela, že jsem třeba těhu. Po čtyřech měsících nerpavidelného cyklu jsem se chystala k Dr., ale šla jsem tam už jako těhu :-) No bohužel to nedopadlo a já v 9tt o mimi přišla :-((, ale souvislost s delším cyklem to nemělo. Po zákroku jsem měla cyklus 50 dní, tak jsem naběhla k Dr. a papkám první várku léku na srovnání, navíc to i podporuje těhu, tak doufám, že to dlouho brát nebudu a budu brzo // :-)
Ale ty si v první řadě kup těhotenský test, 48 den cyklu už to bude vidět. Jinak v měření BT se nevyznám, tak to Ti neporadím, ale každá ženská je jiná.
Jinak já ve svém krátkém těhu měla prsa citlivější.
Měj se Zet

Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 08.03.05 10:26

Ahoj Nikolo, podle toho, co vím od svého lékaře, může to být cokoli z toho, co uvádíš-ovulace až po dlouhé době, těhotenství. Také ještě ovulace nemusela být vůbec.

Já jsem po vysazení HA měla 1 menstruaci (po 35 dnech). Druhou jsem už neměla, jelikož jsem otěhotněla (cca 25. den cyklu, takže ta ovulace byla později). To, že jsem těhotná jsem zjistila z testu z lékárny 44. den „cyklu“ (tedy asi 9 dní po vynechání předpokládané menstruace). Použila jsem test, který lze dělat z moče po celý den (takže asi nějaký citlivější, než ten, na který se používá ranní moč).
Prsa jsem v té době citlivá měla (asi nejvíce za celé těhotenství).
Skoč si do lékárna a nebo k lékaři a uvidíš.
Ať Ti to dobře dopadne!
Lucka 36tt

Vložit nový komentář