Rychlé porody

Porod

Mám za sebou už dva porody. Při prvním to celé trvalo 1hod a 20min. Šla jsem do porodnice s otevřením ¨na 3 prsty¨, ale bez bolesti.

Čekali jsme do druhého dne, ale bolesti nepřišly. Zavedli mi tedy prášek a zase jsme čekali na bolesti. Po několika hodinách si mě vzali na vyšetřovnu a doktor mi píchnul vodu. Hned jak jsem slezla z kozy bolesti se dostavily a to v asi minutovém intevalu. Po hodině bolestí mě zavedli na sál a za dvacet minut byl Tomášek na světě (2,9 kg a 51 cm).
Po 4,5 letech jsem šla znovu rodit a celé se to ještě o 15 minut zkrátilo. Doma mě vzbudily bolesti ve 2:30 a ve 3:35 se narodila Lucinka (3,20 kg a 51 cm).
Ani jdnou jsem tedy nezažila prasknutí plodové vody doma, počítání intervalu mezi bolestí a jsem tomu jenom ráda.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 16.07.06 20:44

Janulko,

tak to Ti závidím.-))). Já synka před 7-mi lety rodila vcelku také rychle. Bolesti, ale velice slabé, začali v noci, asi ve 2hod. Do porodnice jsem přijela s 5-ti minutovkama kolem 6hod. a v 10:05 byl Peťulka na světě. Jsem zvědavá, jaké to bude teď. Čeká nás to za 3. týdny:-)))

Monalisa

 
market2
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 17.07.06 14:30

Janulko,
tak kdyby byl každý porod jako ty Tvoje, tak bych měla doma klidně mateřskou školku. Mám 7-mi měsíčního Filípka, těhu nic moc, porod 14,5 h (odtok plod. vody doma, takže infuze z toho 6,5 h bolesti po 3 min) - vím, mohlo to být ještě horší, ale i tak mi to stačilo. Chtěli jsme hned druhé, ale já si to prozatím rozmyslela, ale přitom jedináčka nechci za žádnou cenu, kéž by druhý porod byl jako ten Tvůj.

Moc moc gratuluju ke dvěma dětem, určitě úžasným.

market a filípek

 
mostule
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 18.07.06 18:34

Janulko, sice jsem ještě nerodila (termín mám za 3týdny),ale i tak už dopředu závidím;-) Připravovala jsi se nějak k porodu? Myslím nějaký čajíky, nebo tak něco.. Díky

 
janulka
Nováček 4 příspěvky 26.07.06 20:11

Omlouvám se, že se ozývám až dnes, ale mám vůbec čas na internet. Dvě děti a barák dají docela zabrat.
Vůbec jsem se nijak nepřipravovala. Dokonce jsem nejedla ani ty vitamíny, co dává gynekolog. Měla jsem totiž příšerné těhotenství. A to jak při Tomáškovi, tak i teď při Lucince. Ty rychlé porody mi nejspíš byly odměnou za to, jak jsem trpěla 9 měsíců.
Doufám, že už máš vše za sebou, a že jsi to měla také rychlé.
Zvracela jsem hned od prvního dne těhotenství. Zhubla jsem téměř 10 kg, protože jsem vyzvrátila kažé jídlo. Při životě mě v obou případech držel rohlík se sýrem a šťáva. To trvalo asi do 7 měsíce, kdy mi začli neuvěřitelné bolesti zad, s kterými nešlo zase spát. Takže jsem si říkala, že bych asi raději delší porodní bolesti, ale bezproblémové těhotenství. Naštěstí už mám vše za sebou a třetí dítě neplánuji. Ta situace, kdy jsem celá zesláblá nemohla ani vstát od záchodu, kde jsem zvracela, už nechci nikdy zažít.
Přeji ti, aby jsi to měla taky velmi rychlé.

 
janulka
Nováček 4 příspěvky 26.07.06 20:27

Děkuji.
Děti jsou úžasné, ale dají dost zabrat. Manžel jezdí s kamionem do zahraničí a já jsem sama na děti i na dům, který stavíme.
Starší Tomášek (4,5) je dost živé dítě, pořád ale padá, bourá na kole atd. a pořád proto brečí. Nemá ani žádnou trpělivost a tak u oblékání a svlékání zase brečí a vzteká se. Nechce jíst, neochutná nové věci, nechce si čistit zuby, atd… A stále u všeho brečí. Už nevím, jak na něj.
No a Lucince je něco přes 4 měsíce a už se dost zlepšila. Prvních pět týdnů celé dny proplakala. Noce ale byla zlatá. Ty noce jsou stále fajn a i ve dne se už zabaví hračkama a pozorováním okolního světa. Má ale pořád ty své slabé chvilky, kdy pláče a není k utěšení. Snad se oba dva ještě zlepší. Chce to asi víc času.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama