Ubíjející čekání

O životě

Nesnesitelná touha dvacetileté ženy po miminku.

Můj vysněný nádherný kočárek :o)
3 komentářů

Dudlíky a plyšové chrastítko

Ty obrázky na bodyčkách mě strašně zaujaly :-)

Bodyčka s obrázky

:-)

Krásné :-) To větší tričko má zabudované tepelné čidlo.

Tomu jsem nemohla odolat :-*

Pyžamka

Zdravím všechny nesnažilky, snažilky, těhulky a maminky :o Na emimino chodím snad už rok a hltám každý nový deníček, který se zde objeví a prohlížím každé nové fotoalbum s nadšením. Je mi 20 let a touhu po dětech zažívám snad už od 15 let? :-) Ovšem s příchodem mého partnera, teď už snoubence, je ta touha čím dál víc nesnesitelná. Jak už jsem se zmínila, jsem zasnoubená a teď na konci června mě čeká vysněná svatba, které se opravdu nemůžu po dvou letech dočkat. Mnozí si řeknou, že jsem moc mladá, ale opravdu to tak cítíme. Je to můj první partner a vím, že poslední. Nikdy bych se ho nevzdala, je to má největší opora na tomto světě a to co zažívám s ním, vím, že bych už nenašla a ani hledat nechtěla :-*

Studuji na vysoké škole obor porodní asistentka. Nikdy bych do sebe neřekla, že se mi povede dostat se na výšku a jsem Bohu nesmírně vděčná, že mi to bylo umožněno. Už jsem byla kolikrát u porodu, kolikrát jsem koukala na příchod miminka na svět a několikrát v rámci praxe jsem děťátko mamince rodila :-) Nikdy nezapomenu na můj první porod, který jsem sama vedla a byla prvním člověkem, který ten malý horký uzlíček držel v rukách :o) Prostě nádhera. V prváku jsem byla i na novorozeneckém oddělení a musím říct, že jsem si to tam zamilovala nadevše. Teď už vím, že nechci rodit, ale starat se o novošky. Milovala jsem každý dotek miminka, každé koupání a maminkám jsem vždy jejich novorozeňátko nesla s hrdostí :-)) Tady se moje touha po dítěti mnohokrát znásobila a stala se opravdu nesnesitelnou.

Jsme se snoubencem křesťané, takže to pro nás znamená milostný život po svatbě. Proto se jí tolik nemohu dočkat :-D A už teď řešíme dilema. Vím, že před svatbou dítě mít nemůžeme, potom už ano, ale do konce studia mi bude chybět ještě rok. Proto jsme se domluvili, že se začneme snažit o miminko v listopadu tak, že pokud by se zadařilo hned, porodila bych v červenci, což už bude po škole. S tím jsou ale spojeny moje obavy. Už totiž nebudu bydlet na privátě, ale budu denně dojíždět cca 90 kilometrů autobusem nebo vlakem, což je něco přes hodinu cesty. Nikdo neví dopředu, jak bude těhotenství probíhat, takže jsem se začala obávat, jak bych školu zvládla v případě, že bych měla ( nechci ale zakřikout) rizikové těhotenství.

Nebo i ranní nevolnosti jak bych zvládala s časným vstáváním a hodinou v autobuse :-/ Navíc jsem slyšela zkušenost jedné paní docentky, která nám vyprávěla, jak všechny těhotné studentky nezvládají učení, protože se mozek logicky zaměřuje na dítě a ostatní jde stranou. Z toho jsem dostala strach :-( Jsem i nešťastná, protože už jsme s přítelem byli takhle domluveni, že snažení začne v listopadu a teď nevím, jestli miminko přece jen neodložit ještě o další rok. Psychicky mě to hodně deptá, rok je pro mě strašně dlouhá doba. Kolikrát když vidím těhulku nebo miminko v náruči rodičů, zaslzí mi oči a je mi hrozně smutno. Připadám si jako snažilky, které se několik let nemohou miminka dočkat, ta touha je neskutečná.

Vynahrazuji si to tím, že už mám vybraný kočárek a dokonce mám nakoupených pár věciček pro budoucí miminko. Všechno je v neutrálních barvičkách, několik bodyček, soupravičky, overaly, dva dudlíky a plyšové chrastítko :-) Stále chodím nakukovat do dětských obchodů a když mě něco zaujme, koupím to. Nevím, jestli to nepřeháním, ale je to pro mě aspoň útěcha, když si prohlížím ty krásné mrňavé oblečky a hladím si břicho s přáním, abychom se jednou konečně dočkali :-) Moc si přeji a těším se, až zde budu moct vyvěsit svůj těhotenský deníček :o) Děkuji všem, kteří dočetli až do konce.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 19.12.10 08:24

Moc ti přeji aby ses dočkala svého miminka.U mě šlo všechno stranou.Je mi 21let a dva roky sme se jen snažily a nešlo takže držím palečky protože vím co to je si přát miminko .A hezké Vánoce :hug: :andel:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 19.12.10 09:55

Ahojda, ani se té Tvé touze po miminku nedivím…mě taky spalovala asi od 15, ale žádný partner se necítil na to, mít děti…když jsem konečně našla partnera, se kterým jsme si řekli, že si pořídíme drobečka, tak jsem po dvou měsících zjistila, že opravdu čekám miminko…jenže v 5. měsíci se nám vztah rozpadl..on si uvědomil, že se ukvapil, a že dítě je moc velká zodpovědnost…přesto nelituji, a každým dnem očekávám příchod svého syna na svět, teď už sice sama, bez partnera, ale vím, že už nikdy nebudu sama…jinak, já starost se školou neměla…v 17 jsem šla kvůli příteli do práce, takže jsem se v tomto ohledu nemusela rozhodovat, ale jestli Ti můžu poradit, zkus to vydržet ten rok, škola je moc důležitá, a být těhu a studovat?? Si myslím, že si to těhu pořádně neužiješ…pak se tomu budeš moci věnovat naplno, já jsem byla doma a každý den jsem si užila maximálně a naplno…
Každopádně Vám přeji, aby vše vyšlo tak, jak si přejete…Moc držím pěstičky.. :kytka: :kytka: :hug:

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 19.12.10 10:40

90 km denně mhd fakt pro bříško není dobrý. Já jsem v prvním těhu kvůli tomu dostala neschopenku až do mateřské. Taky si uvědom, že leden-únor je doba chřipkových epidemií, čož taky neni nic moc, pokud se denně dostáváš do kontaktu s mnoha lidma.
Začla bych se snažit tak od dubna nebo května. Ono se to taky třeba hned nepovede a pak už bude ta svatba a klídek po zkouškách.
Jen by bylo supr mít ještě napracovaný 1 rok (nejlépe smlouvu na dobu neurčitou, pro případné druhé těhu), kvůli financím na mateřské. To musíš ale uvážit sama, jak na tom jste.
Přeji hodně štěstí a ať se brzo zadaří.
Zuzka + Filípek 3 roky + Anička 4 týdny :-)

 
Aspera
Neúnavná pisatelka 17999 příspěvků 2 inzeráty 19.12.10 10:57

Máš to moc hezky napsané, ale souhlasím s radou Zuzylky, počkejte se snažením pár měsíců a budeš to mít lehčí. Zažila jsem dojíždění 80 km do školy, není to žádná sranda a natož být do toho těhotná. Tahle, kdyby vyšlo těhu hned bys byla 3-4 měsíc na státnice a pak by sis zbytek těhulkování mohla krásně užívat.
Je pravda, že by bylo lepší i ještě chvíli pracovat a mít pak nárok na mateřskou a vyšší rodičovskou, ale to už asi nevydržíš.
Každopádně přeju ať doděláš školu a ať se dočkáš miminka.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 19.12.10 11:14

Ahojíček, hezký deníček :kytka:

Já jsem teda ze školy 10let pryč, takže okolo školy ti neporadím. Jediné co ti řeknu že jestli budeš jedna z těch „šťastných“, kterou budou trápit těhotenské nevolnosti, do školy jezdit přestaneš. Někdo má jen ranní nevolnosti, ale já je měla 24 hodin denně, druhý a třetí měsíc těhu. lezla jsem po zdi, nemohla se soustředit ani na film, natož představa, že byses u toho měla učit, v MHD když nastoupila navoněná pani, kuřák nebo snad bezdomovec, příští zastávku jsem vystupovala a zvracela do nejbližšího křoví. Bylo to peklo, nikomu to nepřeju. Možná budeš úplně bez nevolností, ale bejt na tvém místě, to neriskuju. Se školou bys podle mě musela seknout. A dodělat jí při dítěti? Nelze…a kdo dělá školu při dítěti je podle mě superman :mrgreen:

Tedy přeji rozvážné a správné rozhodnutí a vysněného mimínka v ten pravý čas :hug:

 
Foxinka
Závislačka 3429 příspěvků 19.12.10 11:31

Ahojky :mavam:

koukám, že jsem si vybrali naprosto stejný kočárek :potlesk: Přeji ti, aby ses brzy dočkala vytouženého miminka a abyste byli vždy šťastní.

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 19.12.10 16:52

Děkuji všem za vaše názory, moc si jich vážím :kytka: Vidím v nich i poučení, což asi potřebuju. Když opravdu pomyslím na ranní nevolnosti a hodinovou cestu přetopeným, vydýchaným autobusem o žádné zastávce, tak máte pravdu, že tohle bych asi nezvládla :think: Mám za sebou polovinu školy, už jen rok a půl ale kolikrát mám sto chutí sevším seknout, na všechno se vykašlat a pořídit si konečně vysněného a už teď vymodleného prcka :nevim: Rok odpracovaný by byl taky žádoucí, ale opravdu nevím, jestli vydržíme tak dlouho čekat. Přítel se mi teď svěřil, že už taky dlouho nevydrží na mimčo čekat, že by ho bral hned :srdce: Taky jsem uvažovala třeťát dodělat dálkově a začít pracovat, ale nevím kde mě vezmou, leda jako ošetřovatelku…

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 19.12.10 18:56

Jsi velice rozumná ženská!!! :hug:

 
Leontýnka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 19.12.10 20:50

Tvojí touhu chápu, taky mě taková podobná obří touha postihla, ale o pár let později než tebe.

Jestli ti ale můžu poradit, v klidu se vdej, dodělej školu a až pak se vrhni na tvoření miminka. Já se taky chtěla začít snažit o mimčo ještě během školy a děkuji rozumnosti mého manži, že tehdy rezolutně řekl, že si mimčo taky moc přeje, ale že chce, abych měla nejdřív dodělaný titul. Měla jsem zezačátku rizikové těhu. Navíc u mě fakt platilo, těhotenství=vy­gumovaná hlava :wink: Prostě bych tu školu buď už nikdy nedodělala nebo dodělala, ale bylo by to strašně náročný a na úkor mimča. A teď už vím, že by mě to hrozně mrzelo. Takže já bych za mě nikam nepospíchala.

 
MMartina1
Závislačka 3513 příspěvků 19.12.10 22:42

mě jen napadá, že jednou jedno miminko bude mít jednu moc hodnou maminku. A tak to má být. Je to moc krásné. Ale školu bych asi dodělala. Pak budeš mít svoje miminko a možná i miminka a navíc se potom každý den budeš starat o další mimča v nemocnici a pomáhat novopečeným mamkám. Co já bych za to dala potkat takovou sestřičku v nemocnici co by mi jako prvorodičce pomohla.

 
Ajla
Echt Kelišová 8384 příspěvků 19.12.10 23:01

Moc hezky prvni vecco me taky napadle je ze jednou bue mit miminko maminku kterou si zaslouzi a nebude mu nic chybet a bude mit more lasky…Mne je 23 a pred rokem jsem dodelala VS ekonomku, sice jen bakalar ale ja dal jit nechtela i proto ze jsem chtela miminko ale nebyl to ten duvod porste se mi uz nechtelo…pokud ti muzu poradt, zkus vydzet ikdyz si umim predstavot tu nedockavost, pokud nevydrzis tak si nemyslim ze by byl rpoblem studovat v tehu ale problem je tech 90km a ranni vstavani ja jsem na nemocenske kvuli nevolnostem od zacaku..do prace jsem jezdila svym autem asi 13 kilometru a priserny…bylo mi desne zle, spatne se mi delalo ze vseho…navic hodne casty cestovani tehotenstvi neprospiva…takze drzim palceky at mas trpelivost

 
nety
Závislačka 4992 příspěvků 20.12.10 00:40

Ahoj Beru, naprosto tě chápu, když jsem si ve třinácti poprvé pochovala novorozeného brášku, popadly mě tyhle touhy také a měla jsem hodně co dělat, abych vydržela do konce střední školy. :oops: (Maturovala jsem až v 21 letech, protože jsem měla na 2 roky přerušenou školu kvůli pobytu v Německu.) Otěhotněla jsem 3 měsíce po matuře a byla jsem v sedmém nebi, nejšťastnější těhule na celém světě. :mrgreen: Ale bylo mi ze začátku dost šoufl, tlak 90/50, že mě z kontroly ani nechtěli pustit domů, takže jsem od začátku vyfásla neschopenku, nějaké jízdy autobusem nepřipadaly v úvahu, natož 90km, jako bys to měla ty.
Synkovi už budou 3 roky a já opět hrozně moc toužím po miminku, ale nejde to, musela bych totiž na 4letou variantu mateřské a z té bysme ty poslední 2 roky nevyžili ani kdybysme se zbláznili, už takhle to máme hodně naknop. Takže holt si musím udělat aspoň rok praxe a pak můžu zase otěhotnět, ale musím říct, že mě to někdy hodně mrzí, no cítím s tebou.
Jak píšou holky, neriskovala bych a počkala i když vím jak moc je to těžký, uvidíš, že se ti to vynahradí, až si budeš místo nervů se školou a nevolnostmi užívat každý den těhotenství pěkně v klídku. :wink:
Jinak ten kočárek je super, máme stejný, akorát v červené barvě a moc hezky se s ním jezdí, dobrá volba. :wink: Tak snad až si někdy příště zase napíšem, tak budeme obě čekat mimčo. :-D

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 20.12.10 10:45

Ještě jednou moc děkuji za krásné a povzbudivé komentáře :srdce: až tě to dojalo k slzám :cry: Všechny máte naprostou pravdu, budem se s přítelem snažit, abychom to vydrželi :-) Pokud mě ta touha však převálcuje, budu stejně nejšťastnější těhule na širém světě a nikdy litovat nebudu :-D :huban:

 
Zuzylka
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 20.12.10 12:09

Co takhle zajistit si podnájem a doktora v místě školy a ať chvilku dojíždí přítel :think: . Taky musejí ti naši chlapi něco obětovat, nejen my :mavam: .
A nějakou spolužačku/ky na hlídání a babička by se taky šikla. Pak by možná šlo zvládnout obojí. :palec:

Já jsem se ve druhém těhu starala o staršího sourozence a ještě pracovala. Bylo to maso. Ze začátku to vypadalo, že potratím, pak, že budu hospitalizovaná v nemocnici celý první trimestr. Naštěstí jsem donosila zdravé mimčo, jen mě trochu mrzí, že mi to těhu jaksi rychle uteklo, proklouzlo mezi prsty a mám pocit, že jsem si ho moc neužila. Komplikace mě provázely až do konce :zed: .
Zuzka 31 let

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1720 příspěvků 20.12.10 14:51

Přeju ti ať ti všechno vyjde! Jinak taky se přikláním k odkladu snažení, na první místo bych asi dala školu - právě proto, abych se celý život mohla věnovat dětem. Tvoje vlastní děti rychle odrostou, ale povolání tě bude provázet až do stáří. Mateřství si vychutnáš mnohem lépe, když budeš mít dodělanou školu a nebudeš žít ve strestu, že chybělo tak málo…

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 21.12.10 17:33

Holka já byla uuuplně stejná :D :wink: taky jsem měla X oblečků už před těhulkováním. Byla jsem taky vdaná (dokonce v 18-ti) ale to vzalo za svý (křesťané nekřesťané, jak říkám, byla jsem uplně stejná) Manžel si začal po roce upřednostňovat všechno ostatní, jen ne rodinu. Po dvou letech manželství ztroskotalo. Nyní mám přítele, ještě ve dvaceti jsem otěhotněla. Nyní je mi 21, v květnu už budu maminkou :srdce: Školu jsem-pravda-nedodělala, ale je mi to jedno, nástavbu můžu doděla i později. Přeju ať se ti vše vyplní, a neboj, nejsi divná, já tu svou touhu a proplakaný noci taky zaháněla nakupováním miminkovských věciček :wink: :hug:

 
barvik
Závislačka 3483 příspěvků 22.12.10 20:54

Ahojky, plně ti rozumím, mě je 22 let, s přítelem jsme se na miminko strašně těšili, takže jsem v říjnu vysadila, pak jsme si měsíc dávali pozor a teď mám potvrzený 5 týden těhotenství :mrgreen: HA jsem brala 7 let, myslela jsem, že bude trvat než se nám zadaří, ale ta naše fazolka malá nás pěkně zaskočila :) Mimochodem chodím na VŠ, už to mám za pár, v létě mě čekají zkoušky na bakaláře, tak jsem zvědavá až jim tam přijdu s takovým pupkem a jestli to vůbec zvládnu. Do školy chodím dálkově, normálně pracuji. Takže bych taky zvážila přechod na kombinované studium a najít si nějakou práci, abys měla nárok aspoň na tu mateřskou :-) Moc držím palečky ať se vám zadaří a ať se dobře rozhodnete :srdce:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 26.12.10 11:33

Moc ti přeju aby se tvé přání brzo stalo skutečností. Já jsem taky toužila po miminku snad od patnácti. Ted mi je 23 a konečně jsem se toho uzlíčku taky dočkala, máme 6 týdnů a můžu říct, že už ted přemýšlím nad dalším miminkem, je to prostě to nejkrásnější co může v životě být. :srdce: Moc držím palečky :kytka:

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 26.12.10 21:14

Krásný deníček, opravdu :srdce:
Já jsem taky hrozně moc chtěla miminko, je mi 23 a taky dělám VŠ.. touha byla tak silná, že jsme si ho pořídili, dneska jsou Dominičkovi 4týdny a rozhodně nelituju..
Myslela jsem si, že to v pohodě zvládnu se školou, otěhotněla jsem v únoru a v červnu jsem měla končit školu.. ve 4.měsíci mě tedy čekaly státnice. Jezdila jsem 60km do školy, fakt děs - vydýchaný vzduch, hromada lidí a do toho těhu nevolnosti :roll: :roll: 2 státnice a bakalářku jsem udělala v červnu (fakt učit se když jsi těhotná je téměř nemožné, vždycky jsem si přečetla tak 2 stránky učení a pak 2 hodiny přemýšlela nad prckem co mám v bříšku) :mrgreen: :mrgreen: a na další 2 státnice už jsem neměla sílu, tak jsem se rozhodla, že je udělám v září.. Ale týden před termínem státnic jsem dostala hrozné bolesti břicha a skončila na týden v nemocnici na pozorování, takže státnice šly stranou, důležité bylo být v klidu a pohodě a když jsem myslela na zkoušky, byl to jen stres.. takže mám měsíční miminko a v červnu mě čekají zmiňované státnice. Nevím, jak to zvládnu, ale toho že mám Domču rozhodně nelituju..
Nevím, jestli jsem Ti nějak pomohla, ale vážně to není tak jak si to naplánuješ, já to měla v duchu nalinkovaný jak to všechno půjde a nešlo, tak uvidíme jak to dopadne v červnu, snad tu školu dodělám :mrgreen: Každopádně ať se rozhodneš jakkoli, přeju Ti, ať až TO přijde, ať je miminko zdravé a v pořádku a dělá Vám jen radost :srdce: :hug:

 
mawi
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 28.12.10 18:01

Ahoj Beru,
myslím, že to máš hezky srovnaný a je super, že víš, co v životě chceš. Škola se samozřejmě dá udělat i později, ale je to výrazně těžší a náročnější (řešit k tomu, kdo kdy pohlídá dítě, když dítě onemocní před zkouškama, když selže hlídání, musíš řešit milion provozních věcí).
Je moc těch, kterým říkali, hlavně ať si prvně dodělají školu - myslím, že to je také moc důležité. Určitě je důležitější mít dítě než školu, ale Ty seš na škole, která Tě baví, seš „rozjetá“ ve studiu, máš kámošky, spolužačky, baví Tě to. Když bys přerušovala, tak o tohle přijdeš a budeš nastupovat do rozjetého vlaku, k cizím neznámým, co moc nepomůžou, budeš si zase muset zvykat na učení, na novej řád, režim, všechno a dítě bude muset jít svým způsobem trochu bokem.
Víme, že kdyby se stalo, tak se to vždycky nějak udělá. Ale, když si to tak plánuješ, tak myslím, že pro vaše děťátko by bylo lepší, když si prvně uděláš školu, budeš šťastná, že máš svou vysněnou kvalifikaci, budeš v pohodě, najdeš si nějakou práci a pak (nebo mezitím po škole, to je dost o těch financích, jak tu holky už psali), tomu nechte volný průběh. Ale seš mladá, zdravá, tak to může být i rychle.
Než se teď stresovat, tak myslím je lepší ten rok ještě vydržet a pak si to naplno užít, až to přijde. Brala bych to tak, že to dělám pro svoje miminko, pro jeho klid, jeho lepší čas - něco, co mu můžu dát, než když se budu trmácet dojížděním nebo nervovat se zkouškama. Krom toho, že to jít spolu fakt nemusí.
Tak hodně štěstí a dobré rozhodování.

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 02.01.11 17:58

Všem vám děkuji za krásné a povzbudivé slova. Moc si toho vážím :-) :andel:

 
tentadora
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 03.01.11 21:54

Určitě se miminka dočkáš, neboj se. Až budeš nevyspalá a unavená, budeš občas vzpomínat na doby, kdy jsi mohla spát do oběda :wink:

 
mamkyjáryk
Závislačka 3521 příspěvků 12.06.13 22:17

Krásnej denicek, a vidís že jsi se dočkala… :mrgreen:

 
Lucys19
Stálice 90 příspěvků 12.06.13 22:51

Taky jsem teď deníček přečetla a skoro mě rozbrečelo, když jsem pak viděla toho prcka na tvé profilové fotce, je to super :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama