Celodenní chůze po špičkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 23:06
Celodenní chůze po špičkách

Mám chlapečka 2,5roku, od doby co začal chodit (od 12m) chodi po špičkách.
Celý den. I v bačkorkach a venku v botech.
Fakt je, že bačkorky sundává když může a venku po druhém nebo třetím pádu, se snaží chodit, respektive běhat, normalně. Když běźí v botech na špičkách, tak padá. Když jde venku klidně, jde po špičkách.
Máte někdo podobné zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Reflex
Závislačka 3885 příspěvků 22.05.19 23:16

Osobní zkušenost nemám, ale vím, že je to hodně špatně. Doufám, že to řešíte s lékaři a rehabilitujete.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 23:23

@Reflex lékařka právě neřeší, chodíme na vlastní pěst k fyzio, která průběžně na nožičky kouká, když se postavi normálně, má špatné nožky, kotničky.
Syn je těžce vyšetřitelný. Nenechá se ani normálně poslechnout natož aby mu dělala dr. jakékoli jiné vyšetření :( še s šileným řevem, na sílu ho držime, nesmí na něj nikdo cizí ( osoby mimo rodinu) sahat.

Zakladatelka

Reflex
Závislačka 3885 příspěvků 22.05.19 23:28

S pediatrem asi nemá cenu nic řešit, šla bych na neurologii a asi tedy ještě k jiné fyzio, když tahle jenom kouká a nic neřeší.
V terénu chodí taky po špičkách, nebo na hrbolech našlapuje na celé nožky?

Ennny
Závislačka 3733 příspěvků 22.05.19 23:30

TY děti zkouší rovnováhu a mají z toho srandu, řešila jsem s ortopedem protože jsem taky měla strach říkal že pokud není nějaká viditelná nebo zjevná vada nohy není třeba to řešit, prostě jen zkouší co zvládnou na víc tím prý zpevňují svaly na chodidlech, jen se musí hlídat kotniky a nebo jestli ho ty nožky nebolí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.19 23:40

@Ennny jsko srandu bych to brala kdyby to bylo obcasne, ale chodi tak opravdu odmte doby co zacal chodit tzn 1,5 roku denne, cely den.
@Reflex anoni v terenu, bohuzel. Casto je kvuli tomu potluceny. Hodne pada. Snazi se tak i behat. Doma po nich beha, bos. V botech pada tak obcas slapne normalne ale jen pri behu a to tak 50:50 strida. Moc nebeha. Spis chodi normalnim tempem.

Ennny
Závislačka 3733 příspěvků 22.05.19 23:43

Aha, tak to neporadím, kontroloval mu někdo paty, jestli nemá třeba výrůstky?

Lucie1983
Povídálka 24 příspěvků 23.05.19 00:01

Nedavno jsem neco podobneho resila u sveho syna u detske neurolozky. Syn teda od zacatku chuze po spickach nechodil, spise to u nej zaclo ze dne na den, ale chuzi po spickach strida i s normalni chuzi, takze mi bylo receno, ze je to v poradku, nektere deti proste po spickach chodi a vylozene zkouseji, ale problem by byl, kdyby takhle chodil hned o zacatku chuze a normalne ne. Takze urcite resit s neurologii a taky najit dobrou fyzioterapeutku ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 00:02

@Ennny paticky muzu nechat posoudit fyzio, ale nic nerikala. Nozicky mu prohlizela, kdyz davala tejpy na nozky.
I tak dekuji za reakci.
Zkusim jeste v okoli najit jeste dobreho neurologa, coz bude orisek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 00:05

@Lucie1983 dekuji :) zkusim jeste neurologa. Muzu se zeptat na vek vaseho ditka?
Ono u nas bude asi problem jinde… trosku se bojim ze to neni o spickach… ma i jine “problemy”.

Lucie1983
Povídálka 24 příspěvků 23.05.19 00:09

Nemate zac ;) ono nekdy najit tu pricinu je dost orisek tak drzim palce. Synovi je ted 28mesicu, od 14mesicu chodi a pospickach zacal chodit zhruba tak pul roku potom co zacal chodit

Heivka
Závislačka 3995 příspěvků 23.05.19 02:35

A nemá úzkou botu? Já taky léta chodila radši po špičkách a nakonec to byla kombinace hypermobility, dlouhých prstů a úzkých bot. Měla jsem při chůzi bolesti v chodidlech, která trochu polevila právě chůzí na špičce, bolela mě kolena i kyčle. Ve 26 jsem objevila Barefoot a začala to zkoušet, po prvotních křečích v chodidlech když se začaly zapojovat svaly klenby mě přestaly bolet kolena i kyčle a já zažila jaké to je chodit bez bolesti. Od mých 28 (takže skoro 4 roky) jsem přešla na Barefoot v 99% případů (přetrpím lodičky na krátké společenské události nebo na jisté aktivity s manželem) a o moc se mi zlepšila záda, kyčle a kolena, v bosých botách mě to netáhne na špičky a dokonce jsem ochotná chvíli běžet (dřív to byla taková bolest chodidel že jsem při každém popoběhnutí skoro omdlévala bolestí).

gabča 36
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 23.05.19 04:26

Syn byl to samé, od doby co začal chodit, tak jen po špičkách, kolem 3 roku se to spravilo. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 07:00

@Heivka nosi bare boty. Konkretne bare fare. A vzdy kdyz to slo, chodil bos i venku. Tim to fakt nebude. Backorky nemel dlouho, protoze jsem stale cekala kdy zacne naslapovat normalne. To bych se ale nedockala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.19 07:01

@gabča 36 to by bylo super :) a muzu se zeptat jestli mel jeste nejake jine “zvlastnosti”? Nebo byl v necem trosku jiny nebo pomalejsi nez vrstevnici?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama