Kuchyňský robot Kenwood Chef

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 28.05.11 10:09
Kuchyňský robot kenwood chef

Uvažuji o koupi kuch. robota kenwood chef a ráda bych znala zkušenosti… máte ho někdo?
Nebo znáte ještě nějakého robota, který krom jiných funkcí umožňuje „škrábání“ brambor? :)

Díky!

Reakce:
acimedaca
Nadpozemská drbna 26158 příspěvků 28.05.11 11:52

já má Kenwood, ale „nižší verzi“ KM266 - jsem s ním absolutně spokojená, nevím teda, jestli umí škrábat brambory, to sem s ním nezkoušela, ale jako značku ho můžu doporučit, zatím mě v žádný funkci nezklamal

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 28.05.11 12:02

Jak se obecně ty roboty čistí? Neni to moc práce? Mám ten Braun Multiquick, líbí se mi že je malý, dokáže toho taky opravdu hodně, ale řikala sem si, že stim kolik toho navařím by se opravdu hodilo něco pořádnýho, co dokáže šlehat i krémy atd… ale ráda bych to používala, kdyby s mytim bylo moc práce, asi bych to nechtěla :-D

kačka25
Kelišová 7369 příspěvků 28.05.11 12:31

Ja mam toho,jak i vari. Vyznam to ma pokud ho muzes nechat stat na lince. Jinak nesmysl, je to hodne tezky. Myti asi jako robot. Jinak skrabka na brambory se dokupuje jako prislusenstvi a zatim ji nemam. Ale jsem spokojena.

acimedaca
Nadpozemská drbna 26158 příspěvků 28.05.11 14:04
pryfish píše:
Jak se obecně ty roboty čistí? Neni to moc práce? Mám ten Braun Multiquick, líbí se mi že je malý, dokáže toho taky opravdu hodně, ale řikala sem si, že stim kolik toho navařím by se opravdu hodilo něco pořádnýho, co dokáže šlehat i krémy atd… ale ráda bych to používala, kdyby s mytim bylo moc práce, asi bych to nechtěla :-D

no myje se to normálně :-) dá se to dát i do myčky…akorát co mi nevyhovuje, že to obsahuje jen jednu mísu - když dělám třeba bábovku a potřebuju zvlášť vyšlehat sníh, tak to musím dělat ručním robotem v míse vedle…jinak já na tom melu ořechy, dělám pomazánky, kynuté i normální těsto, odšťavnuju, má to i mlýnek na maso…všechno funguje v pohodě

MaeGandal
Kecalka 156 příspěvků 28.05.11 19:16

Já mám Kenwood Chef a jsem moc spokojená. Kromě jiného příslušenství jsem si právě dokoupila ještě jednu mísu. Akorát ta škrabka na brambory se bude špatně mýt. Je to mísa a kolem vnější strany je šmirglpapír a jak se tam ty brambory melou, tak se škrábou. Pak je to třeba z toho šmirglpapíru dostat. Navíc jsem slyšela, že ty brambory je pak třeba dočistit. Osobní zkušenost nemám. Mae

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 05.06.11 08:31

jeste uvazuji jestli klasicky chef km010 nebo tu KM560 ? nevíte rozdíl? kromě ceny a síly otáček???

jaké příslušenství ste dokupovali? ja sem z toho fakt uplně jalová …

acimedaca
Nadpozemská drbna 26158 příspěvků 06.06.11 19:39

já sem nedokupovala nic…šlo mi hlavně o slušný mlýnek na maso a ten ten můj má a cena 5000 se mi zdáala za ty všechny funkce ok - v porovnání s jinýma výrobcema… přemýšlím akorát o dokoupení té mísy,ale chtějí za ní 1000 Kč, tak nevím. Ten Chef se mi líbil moc, ale pro mě drahej

evik178
Kecalka 315 příspěvků 06.06.11 20:07

Ahoj ja mam take kenwood cooking chef ten co i vari a nevim ze by se tam neco muselo jeste dokupovat 8-o , koupil mi ho manza v nemecku, byla to krabice jak blazen a je tam vse i ta skrabka na brambory,kterou nepouzivam ponevadz se ty brambory stejne musi docistit jak psali uz predtim, nastavec na vyrobu testovin, mlynek na maso atd.je toho fakt hodne, zabere to vazne dost mista mam ho na lince,ale zbytek prislusenstvi mi zabere jeste celou jednu skrinku.Jinak jsem moc spokojena pouzivam ho denne, byla k tomu i knizka receptu tak zkousim,jinak tam strouham i syr,orechy,co­koladu, varim dzemy a male delam domaci presnidavky.Pou­zivam ho opravdu temer na vse,Myje se dobre,v mycce :mrgreen: Co se tyce te druhe nadoby tak ta by doopravdy bodla,jedna je malo.

Jo a jeste jedna super vec, delam si v nem domaci chleba, mam osvedceny recept,jen pridavam ingredience robot to vse udela za me,ja to jen necham vykynou a dam do trouby,k tomu nepotrebuju domaci pekarnu je vybornej a ma skvelou kurcicku co chleba z pekarny vetsinou nema a kdyz tak jen z jedne strany, a netrva to tak dlouho.

MaeGandal
Kecalka 156 příspěvků 06.06.11 20:28
evik178 píše:
Ahoj ja mam take kenwood cooking chef ten co i vari a nevim ze by se tam neco muselo jeste dokupovat 8-o , koupil mi ho manza v nemecku, byla to krabice jak blazen a je tam vse i ta skrabka na brambory,kterou nepouzivam ponevadz se ty brambory stejne musi docistit jak psali uz predtim, nastavec na vyrobu testovin, mlynek na maso atd.je toho fakt hodne, zabere to vazne dost mista mam ho na lince,ale zbytek prislusenstvi mi zabere jeste celou jednu skrinku.Jinak jsem moc spokojena pouzivam ho denne, byla k tomu i knizka receptu tak zkousim,jinak tam strouham i syr,orechy,co­koladu, varim dzemy a male delam domaci presnidavky.Pou­zivam ho opravdu temer na vse,Myje se dobre,v mycce :mrgreen: Co se tyce te druhe nadoby tak ta by doopravdy bodla,jedna je malo.Jo a jeste jedna super vec, delam si v nem domaci chleba, mam osvedceny recept,jen pridavam ingredience robot to vse udela za me,ja to jen necham vykynou a dam do trouby,k tomu nepotrebuju domaci pekarnu je vybornej a ma skvelou kurcicku co chleba z pekarny vetsinou nema a kdyz tak jen z jedne strany, a netrva to tak dlouho.

Kenwood se dá koupit i bez toho příslušenství (jako škrabka na brambory, mlýnek atd.), jen s těma třema metlama na šlehání, hnětení atd. A příslušenství si dokoupíš jen to, co chceš.

Můžu poprosit o recept na ten chleba? Mae

evik178
Kecalka 315 příspěvků 06.06.11 20:33

Vydrz, hledam, ponevadz to nevim na spamet,musim najit ten spravnej sesit.

evik178
Kecalka 315 příspěvků 06.06.11 20:52

Tak uz to mam-

1kg hladke mouky
2mensi uvarene a nastrouhane brambory
1lzice octa
kostka kvasnic,daji se pouzit i susene
voda,sul,kmin,maslo nebo sadlo,trocha cukru

Udelat kvasek z teple vody,kvasnic,cukru a trochy mouky,az vykyne pridat vse ostani krome masla. Vypracovat hladke polotuhe testo,nechat kynout,potrit slanou vodou a pect,behem peceni potirat slanou vodou,po upeceni potrit maslem pokud chceme aby kurka zmekla.
Nevim jak dlouho se to ma pect mam tady psany pri 200stupnich asi hodinu az hodinu a pul,ale asi zalezi na troube,ja mam horkovzdusnou tak to pecu asi hodinu ze zacatku na 220 stupnu pak trochu zmmirnim na 180.
Jo a jeste jsem zapomela ze se maji udelat dva nebo vic zarezu na povorchu,pred pecenim.
dobrou chut

terinka4444
Hvězda diskuse 68456 příspěvků 10.10.17 16:13

Holky, nemá někdo doma toho robota a k němu nástavec na ploché těstoviny? Zajímalo by mě, válí to těsto na těstoviny na placku, dá se do toho strčit třeba i linecké nebo těsto na perníčky?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >