Let s dvěmi dětmi

14.5.17 09:00

Let s dvěmi dětmi

V srpnu letíme do Bulharska, je to poprvé, co letím s dětmi, dříve jsme jezdili autem Rakousko, Itálie či Chorvatsko. Děti 4 roky a jeden rok, starší už letělo minulý rok s babi a dědou a dost si to užilo, to byli dva dospělí na jedno dítě, nyní letíme jen my čtyři, jeden dospělý na dítě :mrgreen: Na co se mám připravit? Jaké jsou Vaše zkušenosti a tipy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13215
14.5.17 09:12

@ženanaMD prosím, tě, to je úplná pohoda. Já nejdřív myslela, že řešíš, že letíš sama se dvema dětmi :mrgreen: Najdeš tady spoustu diskusí s vychytávkami do letadla. důležité je mít děti čím zabavit a pití a cucavé bombony pro staršího, kdyby bolely uši. Syn na to trpí při přistávání. Ještě dětem běžně beru slabé deky a polštářky, v letadle bývá chladněji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4673
14.5.17 10:41

My letěli loni s malým poprvně - sice teda s jedním, ale nervozní jsem byla jak kdybych měla dětí 5 sebou :D :D - malý to zvládnul uplně v pohodě. Já sebou vzala pití, bonbony, sušenky, do telefonu nahrála videa, koupila jsem dvě nové knížky, co jsem mu chtěla dát až v letadle a nakonec malý koukal z okna nebo si hrál s pásama a pytlíkama na zvracení :P prohlížel jejich časopis…při cestě zátky spal, to usnul chvilku po odletu a vzbudil se až když jsme přistáli v Praze :) Takže bych neměla strach, že to nezvládnete, navíc do Bulharska se neletí tak dlouho :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
14.5.17 20:20

Vloni jsme letěli z Prahy do Londýna s dětmi 4,5 roku a úplně čerstvě rok. Nervózní jsem z toho byla jak pes, pro celou rodinu poprvé v letadle. A byla to pohodička ;-) malou jsem kojila, usnula ještě na ranveji :mrgreen: starší po vzletu hrála hry na tabletu. Zhruba v polovině letu se malá vzbudila, koukala z okýnka, hráli jsme vařila myšička kašičku, kovej kovej kovaříčku atd a byla hodná. Let zpátky malá opět kojená, usnula 15 minut po vzletu a spala až nad ČR. Starší koukala z okýnka a hrála na tabletu. Jen při klesání až do zastavení letadla starší bolely ouška a nepomáhalo ani pít, ani bonbon a ani žvejka :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.5.17 13:52

Tipy na cestu

@ženanaMD

Rozhodně doporučuji si předem promyslet pro děti do letadla zábavu - kreslení, samolepky, hry.. Čtyřleté bude mít vlastní sedačku takže budete mít docela i místo se rozvalit, dítě do dvou let pojede na klíně. Pro menší diteuzu doporučit třeba adhezivní samolepky, se kterými se dá docela dlouho si vyhrát.

Pro cestování s dětmi má každá aerolinka vlastní pravidla na zavazadla, ty to chce si předem nastudovat a nepřekračovat limity. O aerolinkach a jejich přístupu k cestování s dětmi jsem napsala nedávno článek na náš blog **** který Ti může sloužit jako odrazny můstek.

Do letadla si pro děti můžeš vzít jídlo i pití. Nic z toho nemusí být v pytlících. Pití musí jít na pás a pak ho proskenují. Do pytlíků sbalit kosmetiku - opalovací krémy, mastičky, prášky.. nesmí přesáhnout limit 200ml na osobu - tedy velký opalovací krém buď do odbaveného zavazadla, nebo koupit až na místě.

Užijte si dovolenou :kytka: edit admin: smazán odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.5.17 12:28

Ahoj holky, děkuji za Vaše rady, tu zábavu musím vymyslet, aby byla skladná, rychle po ruce. Plus oblečení do klimatizivaného prostředí, všechno radši vícekrát, pak neustálé hrabaáni v batohu a hledání věcí atd. Mě prostě děsí ten chartrový let, že nikdy nevíte nic moc dopředu a hlavně mě děsí zpoždění letu kombinované s únavou dětí umocněné velkým řevem, ale to bych nemohla nikam, to vím, prostě s těmi dětmi je to vždy velká sázka do loterie :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13215
24.5.17 17:27

@ženanaMD klid!! nejhorší smrt je z vyděšní :-) :-) v Praze na letišti jsou dětské hrací koutky na obou terminálech. Jednou jsme uvízli skoro 4 hodiny na letišti v Turecku, tak jsme holt v hračkářství koupili každému hračku a děti byly spokojené 8) Každá situace má kldiné řešení, jen se toho nesmíš děsit dopředu. Já si do letadla beru jako příruční zavazadlo malý kufr a tam holt mám všechny potřebné věci pro děti. No a prostě se do něj chodí častěji, to tak holt je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.17 08:18

Dobrý den v lednu me čeká dlouhý let a dvema malymi dětmi 2 a 4roky. Let je praha dubaj cca6h -colombo 5h. Mezipřistání zatím přemýšlím o prespani v dubaj. Hledám zkušenosti a tipy jak jste zvládly cestu samy.
Jedu za rodinou musím to zvladnout :lol:
Anonym prosím ponechat jinak smazat. Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama