Postupy šití

• Otevřená skupina

Pro začátečníky i pokročilé, pro všechny, co si chtějí vyměnovat rady, tipy, střihy... A vůbec všechno kolem šití.

Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)

5708
5.5.11 09:36

postupy šití

pro nás amatéry kopíruju profi rady, jak postupovat při šití kalhot a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5708
5.5.11 10:05

Od Brontíka
ale Asha to už dala na nástěnku

Vrátím se k šití kalhot.
Oficiální postup je, že se napřed vypracují přední díly, zadní díly a pak se dělá tzv montáž.
To znamená:
1. vzít PD a ZD, obnitkovat boční, sedový a krokový šev.
2. vzít oba PD, položit je lícem ma sebe a sešít v sedovém švu
3. vzít oba ZD, položit je lícem na sebe a sešít v sedovém, švu.
4. rozžehlit oba švy.
5. přiložit pravý PD na pravý ZD lícem na sebe, sešít boční šev
6. přiložit levý PD na levý ZD lícem na sebe, sešít boční šev
7. rozžehlit švy
8. přiložit opD a ZD na sebe, sešít krokový šev
9. rožehlit šev
10. vyšít dírky na pasový límec (pásek)- doporučuji je podložitpři vyšití nějakým materiálem, aby se šilo přes 2 mat.
11. všít pasový límec. (na to je spousta postupů a ty už asi z hlavy nedám, takže nerozepisuji…)
12. (např.)2× podehnout dolní koncovou záložku, prošít.

tohle by byl zhruba hodně stručný technologický postup šití těch kalhot z flanelu, tak jak mi to zůstalo v hlavě… Ale jak už jsem se zmínila, několit let jsem to nepoužívala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708
26.9.11 15:44

lemování u krku

Pokud se šije jen rovně,tak může být i lemovací proužek střihlý rovně.Pokud jsou tam nějaké zákruty je lepší si to střihnout šikmo a při šití malinko natahovat,ale jen jemně at se to pak nekroutí.

patent:
z lícu to má být podehnuté a z rubu nechané, když šiješ dvoujehlou s rozpichem 4 mm, funguje to dobře. Ale nešiješ to celé naráz, prvně si lícem k lícu přišiješ normální jehlou patent k výstřihu/rukávu a pak teprve podehneš a prošiješ z lícu dvoujehlou. Je to takto velmi jednoduché a přesné. Šířka proužku musí být 3× šířka výsledného lemování + pár mm navíc, raději tak půl cm, přebytek pak po prošití dvoujehlou odstřihneš těsně u šití. Při šití je dobré oba materiály natahovat, rovný steh s dvoujehlou sice je pružný, ale na některé víc pružné materiály to nestačí a pak se to trhá, takže raději vždycky vyzkoušej.
fígl…
ustřihnete si to,čím obrubujete širší,musí to být 2× šířka kterou chcete mít výslednou + švy.Ten pásek přehnete napůl a našijete z rubu durch,takže 3 látky,1 na co našíváte + 2 patentu či čeho..A pak z lícu jen pohodlně prošijete v kraji,tam máte vlastně ten „puk“ a nemusíte nic zahybat.snad ste tomu postupu někdo rozuměl…

Příspěvek upraven 26.09.11 v 15:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708
26.9.11 15:46

,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708

,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708

,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708

,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708

,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708
5.1.12 15:00

taštička na dudlíky podle FRAM

na ty tasticky na dudliky strih nemam, ale je to strasne jednoduche usit. ja to videla nekde na netu a malem se mi zasmodrchal mozek, kdyz jsem koumala, jak na to
je to obdelnik 10×20cm. prehne se napul, sesije se jedna bocni strana, pak se na tu dlouhou stranu (kde je uprostred sev) prisije zip (z toho nekonecneho zipu se ale odloupne jenom jedna polovina – po prisiti se konce spoji a navlekne se na ne jezdec) a nakonec se sesije posledni strana tak, ze konec zipu musi byt uprostred te sesivane strany.. je to aspon trochu srozumitelne?? no a ja je mam jeste i vevnitr vypolstrovane – to se pak k zipu prisijou obe vrstvy.
jestli je to takhle moc komplikovane tak reknete a ja vam na to zkusim udelat navod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
8.9.12 14:14

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestly bys mi mohla poradit jakou látku zvolit na šátek na nošení miminka? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5708
8.9.12 15:30

Napiš do šicího klubu, holky poradí, já nešátkuju… máme nosítko a nebo je diskuse přímo nosnic, ale nevím, jestli je otevřená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1411
8.9.12 15:47

Děkuji už jsem tam hodila dotaz :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Hanka1234
20.2.13 18:41

postup

Jeden postup pro obyčejné nechápající, prosím:-) I s tím, jak i vevnitř mít tu pěknou látku :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
15710
3.3.13 14:52

Návod na ochranu v nohavicích kalhot

http://fram-made.blogspot.cz/…/n%C3%A1vody

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
linea2005
12.6.13 18:28

Kurz moderního šití: http://bit.ly/1bvGIWb