Stavba, dřevostavba

Anonymní
27.12.20 22:19

Stavba, dřevostavba

Ahoj, ahoj. Hledám informace a zkusenosti a hodí se, zeptat se i tady, jiste nekdo bude vedet kam se pripadne obratit, co si nacist a kde… nebo zkusenosti? jiné rady atd…
Premyslime o moznosti koupit projekt RD napr. gservis, levnou variantu - drevostavbu a pokracovat vlastními moznostmi.
První - chceme koupit pozemek a splácet asi formou hypotéky… no k tomu setrit, setrit a za 2-3 roky stavet svépomocí, tak premyslim o tom jak takovy projekt domu investovat? protoze neco se jiste nasetri, ale vse nejspise ne. Rucit pozemkem? dá banka hypotéku, kterou pak refinancujeme, či je to hloupost a pokracovat jinak? Jiste uvitam rady, diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
534
27.12.20 23:42

Jen se tu připnu, taky jsem zvědavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
27.12.20 23:54

Já bych se v tomhle obrátil na poradce. Mám zkušenosti se dvěma, a oba skvělí. Dost mi ušetřili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18245
28.12.20 04:02

V první řadě si najdi finančního poradce, ten vám navrhne možnosti financování s ohledem na vaše potřeby a možnosti. Ne každá banka umí něco podobného zafinancovat, zvlášť pokud se jedná o dřevostavbu a kombinace stavby firmou a svépomocí. Sami se v takovém případě do vyřizování hypotéky nepouštějte, napácháte tím víc škody než užitku. Koupit pozemek na úvěr lze, ale pořád musíš počítat, že budete potřebovat cca 20% z vlastních zdrojů a to jak na pozemek, tak na stavbu. Pokud se vám podaří pozemek zaplatit před započetím stavby, tak lze použít ten místo požadovaných 20%, pokud tedy dosáhne tého odhadní ceny ze stavby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat