Chorobný lhář nebo rozdvojená osobnost?

O životě

Všechno se stalo ještě, když jsem bydlela v UK, kde jsme i většina z rodiny už léta. Já tam bydlela u kamarádky, jen tak pro zajímavost.

Minulý rok v listopadu se slavily narozeniny dcery mojí sestřenky, prostě velká oslava v sále. Já byla samozřejmně taky pozvaná, jenže než jsem se dostala z práce domů a připravila se, bylo dost hodin a oslava byla v plnem proudu. Byl tam i můj britský přítel, v tu dobu vlastně nastávající. Znala jsem ho jen od vidění, a tak z doslechu o něm nikdy nepadlo nic špatného, hodný, milý, šikovný kluk a vlastně švagr mojí tety, párkrát jsme spolu jen tak letmo pokecali a opravdu mi přišel jako normální v pohodě člověk.

No a on si mě ten den vyloženě vyčíhnul. Nejdřív se procházel sem a tam a pak si ke mě přisedl, že jak se bavím… oba jsme se nějak shodli že už nálada opadá, protože oslava už stejně pomalinku končila, a tak mě pozval na skleničku do baru. Proč ne?. Byla nálada, tancovali jsme, smáli a pak došlo na rozebírání všeho možného. Svěřila jsem se co mám dál v plánu, že splatím kámošce dluh a pomalu našetřím peníze, seženu si byt a pak co přijde dál, nechám osudu. Nikdy jsem nepoznala tak milého chlapa, hodného, je to taky docela sympaťák, mluví rozumně taky je ode mě o 5 let starší, říkám si ale nic víc.

A pak začal on. No Míšo, jestli máš teď takový problém, já mám nějaké peníze na šetřené a zrovna příští týden půjčuji kamarádovi, takže musím do banky, nechci se chlubit, ale mám našetřeno dost a tak jestli bys chtěla, půjčím ti to a ty mi to vrátíš časem. Ani chvíli jsem neváhala a odmítla to, že bych na tom byla stejně. Je jedno, jestli dlužím kamošce nebo někomu jinému, i když ona na mě strašně pospíchala, o to tam šlo. Skončilo to tím, že zaleží na mně, at se do příštího týdne ozvu, jak budu chtít. Do toho mě pozval na druhý den na oběd. Pořád jsem to brala nezávazně, ale ono se to nějak zvrtlo a najednou o tom věděli všichni známí. A začalo se povídat, že je do mě zamilovaný, já byla už skoro 2 roky sama a lichotilo mi to, jenže on se nikdy nevyjádřil.

Týden na to přišla večeře, a taky jeden velký problém, který tomu napomohl, kámoška chce za nájem, za jídlo, elektriku, vodu, za to že používám internet a snad i za to, že v tom baráku dýchám :zed: Co to má znamenat, kde na to vezmu, zbláznila ses? Tolik jsem ti pomohla, neuměla anglicky a já jí vyřídila bydlení, a na to, aby prostě brala na děti. A teď tohle? Přítel to na večeři poznal, samé esemesky, pořád jsem to s ní řešila, tak už mi nezbývalo, než mu to říct, neváhal a řekl že u ní být nemusím, ať jdu k jiné, další tetě, že bych tam stejně asi časem šla, tak ať jdu už teď, že mi prostě půjčí ty prachy a už ať to neřeším, že mi pomůže a chápe mě a že po cestě domů mi je dá, že už je stejně vybral.

Jen jsem mlčela, protože jsem věděla, že teď už to stejně nijak jinak nevyřeším a aby mě potěšil tak řekl: zítra pokud chceš tě vyzvednu z práce a půjdem na menší nákup, že už má dlouho vyhlídnutý kabát, a tak rovnou něco koupí i mně. Cítila jsem se s ním krásně, taková opora, víc a víc se mi líbil a ty peníze jsem vůbec neřešila, jen to že se na mě asi opravdu usmálo štěstí. A trávili jsme spolu každou chvilku. Druhý den jsem náhodou dostala volno, tak jsme vyrazili na nákup, šli na snídani a večer na disko, já už se ten večer sbalila a šla bydlet k tetě. Nebyla na tom nejlépe, ale dveře jsem u ní měla otevřené i tak.

Další večer se vydařil a já si říkala: to jsme už jako taky pár? Já a on jeho sestra z manželem a brátránek se ženou, hmm zajímaví, snad jsem se teď do něčeho nezamotala. Koupil mi i červenou růži, stejně jako dostaly holky. Pili jsme, bavili se a usmívali se na sebe, prostě už jsem patřila jen jemu? Mě si nekoupí, říkám si, všechno mu vrátím, takhle to nejde, ale já ho už začínala cítit něco jiného, zvláštní pocit. Další návrh ten mě dostal, je to jen týden, proč to pro mě dělá? Je moc hodný a sex v tom není a opravdu nebyl! To už by dávno zkoušel a jinak.

Říká, víš Míšo, jsi sama viď? A teta na tom teď také není nejlépe, jsi mladá a potřebuješ soukromí a tam ho mít nebudeš a mně to nevadí, vydržím to, dostanu tam od všech první poslední, jsou to zlatí lidé a nikdy by mi neublížili. Jo a co takhle: já mám známého, zaplatím mu nájem, koupí se nábytek a můžeš bydlet. Jsou to nové baráčky. Proč bys to dělal? To už je trochu moc ne? Zní to hezky, ale přestaň. Hele, už jsem mu napsal. Cítila jsem se udiveně, ale pak už jsem slevila a pila a bavila a všechno se nějak odehrálo, že jsem to nějak neřešila a nechala to tak, pak mi jen pošeptal: jen abys věděla, nebudeš tam bydlet sama, ale s jedným frajerem :) Hmmm, jestli je to opravdu tak, tak co by ne? No je to opravdu frajer :) Hmm a jsem TAM, buší mi :srdce:

Pokračování příště

Hodnotilo 4 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 19.12.10 08:52

Ahoj nezlob se já to asi trošku nepochopila…proč teda ten nadpis? :think:

 
nulu86
Ukecaná baba ;) 2425 příspěvků 19.12.10 09:19

taky ten deníček moc nechápu? :think:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 19.12.10 09:22

navazuje na diskuzi o alkoholikovi jestli jsem pochopila dobře. Je zajímavé jak někdo jede do cizina za prací a nakonec skončí někomu na krku a pak se i diví 8-o o její práci či něčem podobném ani zmínka a jestli dělali s kamarádkou jen aupair no potěž koště z ruky do hu.by. V takovém případě ale většinou bydléí přímo v rodinách :nevim:

 
Morenita
Kecalka 139 příspěvků 19.12.10 12:44
Lowel

O jakém alkoholikovy??? To jsi teda dobře nepochopila a co jsem si všimla u malo kterých diskuzích něco pochopíš tak jak bys měla,, umíš být často nepříjemná a zbytečně, proč to prosím tě děláš??? chtěla bych vědět jestli se takhle bavíš s lidmi i v reálu nebo tady machruješ jen přes net…, protože já osobně bych ti jí hned zavřela… Příjde mi že máš pocit dokonalosti, zkus se snést zpět na zem!!!

Jela jsem do ciziny kde jsem už byla víc krát a znala to tam a kámoška ne a tak jsme si nabídli vzájemnou pomoc. Ona by tam beze mě asi ani nejela… Někomu na krk??? Hm já mohla ke komu koliv z rodiny ale když jsem měla možnost být u ní tak jsem prostě zvolila tu variantu kde budu mít víc soukromí šlo o pár měsíců, z ní se pak vyklubalo že kámoška není, když už měla ode mě všechno vykašlala se na mě a dohodu kterou jsme měli jakoby neexistovala…Proč bych se zminovala jakou práci jsem dělala? Aupair určitě ne.. Mělo to být o něčem jiným a právě proto že toho bylo víc chtěla jsem to napsat na části…No co já ti budu vysvětlovat

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 19.12.10 12:51

Aha tak ono šlo o tu zradu kamarádky… :think: No to jsem právě nepochopila… Podle názvu deníčku jsem myslela že jde o chlapa,a el deníček končíš růžově, proto jsem z toho byla vedle. :nevim:

A lowelce myslím dost křivdíš. Umí si otevřít hubu, ale kdo tady ne, když se mu něco nelíbí. Ale tady u deníčku jsem si nevšimla, že by ti napsala nějakej hnusnej komentář…jen se nad tím nahlas zamyslela…to vadí? :think:

 
Morenita
Kecalka 139 příspěvků 19.12.10 12:53
prodigy222....a nulu86

Ahojky holky já zakládala diskuzi o mém bývalém příteli kde byla jen část co se jednou odehrála, a z toho důvodu že to je na delší vyprávění a stalo se toho mnohem víc napsala jsem deníček, který jsem měla v plánu na více částí, určitě by to navazovalo a pak by vám vlastně došlo i proč ten NADPIS..akorát že mě to teď nějak přešlo a asi pokračovat nebudu., ani na to tedka není moc čas tak se mějte hezky :-D :mavam:

 
Morenita
Kecalka 139 příspěvků 19.12.10 12:57
prodigy222

Hele já se tu opravdu nechci dohadovat…na konci jsem napsala pokračování příště..bohužel jste to nepochopily nevadí…Já už stejně pokračovat nebudu..NEŘEŠTE TO A NEZLOBTE SE :mavam:

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 19.12.10 13:16

Hlavně je to asi na pokračování, takže příště uvidíme, co se z toho dotyčného asi vyklubalo…
Jinak je to moc hezky napsané..já vždycky toužila jet jako aupair, ale spíš irsko, jen na to nikdy nebyly peníze…teď budu dělat aupair maximálně sobě… :lol:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14418 příspěvků 19.12.10 13:40

Opravdu ne každá máme spisovatelský talent… To není myšleno ve zlém, já ho taky nemám :wink: :mrgreen: Proto se radši do deníčků (a už vůbec ne těch „na pokračování“) nepouštím. Dopadla bych velmi podobně…

 
Morenita
Kecalka 139 příspěvků 19.12.10 14:02
adorablema

ahojky jak už jsem psala pokračovat nebudu ale když budeš chtít tak si můžem písnout jinde a já povyprávím tak dej vědět :mavam:

 
Morenita
Kecalka 139 příspěvků 19.12.10 14:06
BohunkaP

Jo asi už se taky nebudu pouštět :-D …Jinak asi to není jen o spisovatelském talentu..ono by se to dalo pochopit jenže někteří se k tomu nemají..Bohužeel, ale nevadí svět se nezboří :mavam: měj se pěkně

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 19.12.10 15:30

Tak já tomu taky absolutně nerozumim,ale pokračování by mě zajímalo :lol:

Jen mi přijde že si se prostě nechala koupit,tak doufám že to nebylo aspon moc lacino :lol:

Kamarádku chápu taky bych chtěla pulku za jídlo,za nájem elektřinu a chtěla bych i pulku za vodu.To je přece normální i v čr :think: .

Doufám že mě taky nenaložíš a lowel zmám a její příspěvky mám ráda a nemyslim si že by byla to co píšeš. :nevim:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 19.12.10 16:44

ö jéje, :nevim: sice tě holka chápu, ale nějak mi nedochází jak jsi to myslela, a myslím si, že nejsem sama. A jestli já jsem dokonalá? Děvče ani náhodou, jen mám možná trochu víc životních zkušeností a dostala jsem i hezky tvrdě od života na frak,jenže i tak, že bych ani nechtěla, aby to někdo musel zažít jako já, právě proto stojím oběma nohama pevně na zemi a vím, že některé komentáře bolí, když se sama nad tím zamyslíš, možná ti to dojde, že do tebe nikdo neryje, ale bohužel je na tom dost pravdy, nastal finanční problém, šla jsi k tetě i když jsi se o ni třeba musela starat, takovou jednoduchou příležitost v cizině prakticky nikdo nezažije a jistě jsi za tu možnost vděčná. I když jsi možná nechtěla,ten zamilovanej strejda si tě koupil,sliby a vším okolo to je realita, bohužel, já to změnit nemůžu,jestli jsi mu naletěla, takových je a bylo a bude… a pokud jsi dlužila kamarádce za nájem, a vše co k tomu patří, nikdo není kamarádem do smrti za každou cenu a hlavně ne co se týče finančního dělení o domácnost, to je bohužel fakt a paltí všude na světě.To je prostě život. Možná jsem dost ostrá, ale nemysli si, že pořád, někdy je lepší dostat od života pořádnou Ťafku, aby si člověk uvědomil, kde vlastně ta chyba nastala a už ji neopakoval. Pokud si myslíš, že jsem zlá, tak to promiň :hug: , ale myslím si, že jsi dost inteligentní na to, aby ti došlo, že spoléhat se můžeš jen a jen sama na sebe, ne na druhé

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15099 příspěvků 19.12.10 20:03

já to nepochopila vůbec… :nevim: až bud klid přečtu ještě jednou…

 
Ajla
Echt Kelišová 8384 příspěvků 19.12.10 23:12

no pro me z tohovyplynulo ze si se pohadala s kamoskou rpoto ze uz nehtela aby si u ni bydlela zadarmo…Byla jsem v UK a vim kolik co stoji a ani se ji nedivim..to neni kamaradstvi kdyz se nekd encha vyzivovat…a to ze jsi ji pomohla kamaradsky bylo, bydlet u ni zadarmo uz ne

Příspěvek upraven 19.12.10 v 23:16

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 19.12.10 23:55

Jsem to taky nejak nepochopila, sorac :nevim: A o co slo v podstate? Co jsem jen pochopila(snad) byla kamoska, ktere jsi zprvu pomohla, bydlela jsi s ni a ona pak po tobe chtela najem a inkaso…jen nevim ci jsi to mela zaplatit za sebe(jako ze predtim jsi tam bydlela zadarmo)ci vsechno i za ni :nevim: No a pak jsi potkala uzasneho chlapa :srdce: Nadpis me taky nejak nesedel :think: :nevim:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 20.12.10 14:59

Omlouvám se, z deníčku jsem nepochopila o co jde. Na konci mi přišlo, že rozdvojená osobnost je autorka. :think: Pardon.

 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 21.12.10 18:20

veveří souhlas, zajímalo by mě kolik pisatelce je… Navíc to má uplně otevřený konec a připomělo mi to příběhy z časopisů typu Bravo Girl. Já to teda taky nepobrala…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Na první lásku se nezapomíná


Reklama