22 - 24 měsíc

Rodičovství
  • emimino
  • 04.09.01

jsou mi dva roky. Uteklo to jako voda 26.8.2001 jsem oslavila své druhé narozeniny.

jsou mi dva roky. Uteklo to jako voda - 26.8.2001 jsem oslavila své druhé narozeniny.

Celé léto bylo moc príma. Na začátku července jsme jeli s rodiči na chatu na Bítov. Kromě nás tam ještě jeli můj kamarád Honzík s maminkou, jeho sestřenice Blanička s maminkou a její kamarád Vítek s maminkou. Později k nám ještě přijeli naši kamarádi - Kačenka, Baruška a teta Markéta a strejda Vlasťa. Tak že nás bylo dětí jako smetí ( všichni ve věku 2-5 let). Užili jsme si spoustu legrace. navštívili jsem vranovský zámek, jeli na vranovskou přehradu, koupali se, plavali na loďkách, dělali táboráky, houpali se na houpačkách, chodili na jídlo do restaurace a navštívili muzeum starých aut.

Během celého léta jsem pak byla ještě dvakrát na prázdninách v Šumperku. Poprvé druhý týden v červenci, kdy táta byl nedaleko Šumperka na jazykovém kurzu angličtiny a my s mámou zatím „hospodařily“ u babičky a dědy, podruhé dva týdny v srpnu, kde babička i děda měli dovolenou. Každý den jsem jezdila na kole, chodila s dědou na tenis (ten náruživě hraje celá rodina z mamčiny stany), chodila na místní koupaliště, na zmrzlinu, na pískoviště, do parku na houpačky a kolotoče.

Svoje narozeniny jsem tentokrát oslavila několikrát. Poprvé v Šumperku v polovině srpna. Přišly i obě prababičky a já dostala krásný dort a spoustu dárků. Po druhé v Rakvicích u babičky a dědy na zahradě a to sobotu před mými narozeninami. Potřetí s rodiči a počtvrté s tetou Hankou a Honzíkem.

A co jsem se za poslední čtvrtletí, co jsme se neviděli, naučila:
1. přes den chodím bez plínek - umím si říci, když chci kakat i čůrat (i když zde nejsem ještě 100%)
2. umím si sama sundat kalhotky a sednout si na nočník
3. sama se umím vysvléct až do „nahulata“
4. umím sama dělat bábovky na písku
5. umím sama jezdit na dětském kole (jet, zatočit i zastavit)
6. umím spoustu nových slov a každý den se jich spoustu naučím - pokouším se zopakovat, co kde zaslechnu

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek