Tři potraty a znovu těhotná...

Těhotenství

Věříme ve šťastný konec

Ahojky holky, dlouho jsem přemýšlela, jestli mám taky napsat, ale nakonec jsem se rozhodla, že jo.

S manželem jsme se seznámili v roce 2006. Prožili jsme nádherné léto, byla to prostě láska na první pohled no a do roka jsme se vzali. No a taky jsme se rozhodli, že bysme chtěli miminko. No a tak jsme začali pracovat.

Kupodivu těhotná jsem byla za chvilku. Samozřejmě nastala velká radost, která se roztroubila na všechny strany. Čekala mně první kontrola u doktora-všechno bylo v pořádku, mimčo mělo i srdíčko a bylo a doma jsem měla vystavenou svojí první fotku z ultrazvuku. Na kontrolu jsem byla objednaná cca za 14 dní. Šla jsem tam s naprostým klidem a přišel šok-nebylo srdíčko. No a já se složila. Druhý den jsem nastupovala na revizi a na naše první výročí mně následující den propouštěli z nemocnice. Celé šestinedělí jsem byla doma a pak přišel návrat do práce. Dovolenou jsme strávili na Lipně.

Celé šestinedělí jsme dodrželi a pak jsme na to vlítli znova. Do dvou měsíců jsem byla opět těhotná a už jsem to viděla trošičku jinak než předtím. Radost byla, ale zároveň i strach. K doktorovi jsem šla okamžitě. asi jsem tam byla moc brzo, tak mně poslal hned druhý den na podrobnější ultrazvuk do nemocnice. všechno bylo v pořádku. Srdíčko bylo a já se vracela na gyndu pro neschopenku. V práci velká gratulace. Těhotenství probíhalo ukázkově. Bylo mi neskutečně špatně a já přibírala. Měla jsem za s sebou první trimestr a docela jsem si i oddychla.

V 10.týdnu jsem se probudila s krvácením. Manžel mně doslova oblékl, objednal taxíka a jeli jsme do nemocnice. jaké velké překvapení pro nás bylo, že bylo vše v pořádku. Na konci týdne nás¨, ale pro jistotu objednali znovu na ultrazvuk. A začal kolotoč vyšetření a čekání. Miminku se hlavičkou udělala veliká boulička-vývojová vada neslučitelná se životem. Mně čekalo vyšetření na downa, chóriový klky, chromozony, odběr plodové vody placenty. Všechna vyšetření byla negativní. Doktoři nás objednali ještě na jeden ultrazvuk hned v pondělí po víkendu. V pondělí šok-boulička se zvětšovala a zvětšovala. S manželem jsme měli konzultaci s doktorem, kde jsem se jim vyčerpáním složila.

Ve čtvrtek jsem nastupovala do nemocnice. Jelikož už jsem byla na konci 12. týdne, tak mně čekal klasický porod-epidurál, kontrakce a tlačení. Kdyby mi prej udělali kyretáž, tak by mi to mohlo poškodit dělohu. Tak jsme sepsali spoustu papírů a mně čekal vyvolávaný porod na konci 12.týdne. Za dva dny jsem se nechala pustit domu revizi-zrovna byl Valentýn. Celé šestinedělí klasicky doma na neschopence. Až mi skončila menstruace, vyšetření u doktora a já šla do práce. Dodneška nevíme, proč se nám to stalo. Geneticky jsme s manželem naprosto v pořádku. doktoři nám na to odpověděli, že prej se to někdy stává…Dovolenou jsme strávili v létě v Chorvatsku u moře a já se v tu chvíli zařekla, že do dalšího pokusu už nepůjdu, jak jsem byla na dně.

Asi 2 měsíce jsme s manželem spolu žili, jak 2 kamarádi - prostě normál vztah, ale bez sexu-já prostě nemohla.

Letos v lednu jsem ale znova zjistila, že jsem znovu těhotná. Byla jsem ve 4.týdnu. Měla jsem to ověřené i z krve a z testů a začínali jsme se těšit. Nastala ta osudná středa 20. ledna. Bylo krátce po poledni, já měla ten den volno. ležela jsem v posteli, koukala jsem na telku a odpočívala. A najednou jsem měla v bytě nečekanou návštěvu - 2 cikány. Neskutečně jsem se lekla, naštěstí mi nic neudělali a já jsem jim s velkou pravděpodobností zabránila vykradení bytu. Jakmile mne viděli, tak sebrali nohy na ramena a utekli a já celá vyděšená volala manželovi. No a ještě odpoledne jsme objednávali nové dveře. No a co se nestalo. druhý den ráno jsem se vzbudila v křečích a z toho včerejšího šoku, následoval 3. potrat na konci 4. týdne. Až mi skončila tahle nečekaná menstruace vyvolaná leknutím, tak jsem se objednala na gyndu. Panu doktorovi jsem řekla všechno, co se stalo, prohlédl mně normálně i ultrazvukem. A já měla štěstí v neštěstí. Sice jsme kvůli těm hajzlům po třetí potratila, ale jelikož jsem nemusela na revizi, tak jsem si řekla, že se pustíme hned do dalšího snažení. V práci jsem si vzala v polovině března týdenní dovolenou a letěli jsme směr Egypt. Tam jsem se dala ještě víc psychicky dohromady, pomohlo moře a sluníčko a manžel…

Já se vrátila po dovolený do práce. No a co nestalo? V květnu jsem zjistila, že jsem po 4. těhotná. Máme už i po první kontrole a ta dopadla v pořádku, bylo i srdíčko. Dneska jsem 7+6. Beru hormony na udržení a jsem doma na neschopence. Je mi strašně špatně, skoro nemůžu ani jíst, ale mně to nevadí. Já vydržím všechno. No a tak doufám, že všechno bude v pořádku a nám se v únoru narodí naše krásné vytoužené a vymodlené miminko…

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 28.06.10 22:38

Tak ti holka moc a moc držím palečky ať už to konečně vyjde a ať v únoru držíš v ruce ten nádherný uzlíček vaší lásky,která musí být opravdu silná,když všechen ten boj vydržela. Moc vám přeju štěstí.

 
klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 29.06.10 07:17

Držíme moc moc palečky… :mavam: ať už máte konečně u sebe zdravé miminko… :kytka:

 
Vercada
Extra třída :D 10018 příspěvků 1 inzerát 29.06.10 08:30

Taky se přidávám a držím palečky, aby teď už bylo jen všechno v pořádku a mohla ses těšit z bříška a později i z malého drobečka v náručí.. :palec: :huban:

 
trixinka
Závislačka 4361 příspěvků 29.06.10 10:03

Taky se přidávám ke gratulacím a držím moc, pěsti ať je ten únor pro vás šťastný.

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15103 příspěvků 29.06.10 11:19

Hromnice krásně jsi to napsala :palec: :hug: myslím, že smůly už bylo dost, teď už musí být jen štěstíčko, držím palečky :kytka:

 
grainne  29.06.10 11:20
trombofilie

Ahoj, skoromamino,

nezlob se, že takhle bez úvodu, ale potkalo tě už dost smůly na to, aby zase bylo líp, přeju štěstíčko a držím palce. Nepsala jsi ale nïc o tom, zda ti vyšetřili trombofilní mutace. Z toho jsou taky často průšvihy podobné tomu, jak píšeš ty. Krev pak může mít zvýšenou snahu srážet se a ucpávat cévy - i miminku!!! Pokud to zjistí na začátku, lze to dobře ohlídat miniheparinem. Nevím, jestli nenosím dříví do lesa, možná to dávno víš a děláš… ale to mne jenom tak napadlo. Drž se, držím palce.

Alena

 
Emilie
Generální žvanilka 20396 příspěvků 29.06.10 11:30

Tady nezbývá než složit klobouk nad tím, jak to zvládáš. Držím mocmocmoc pěsti, ať už ten váš uzlíček brzy držíš v rukou a vše dopadne v pořádku! :hug:

 
tessmi1
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 29.06.10 12:58

Leniku: tolik bolesti :cry: uz jsem ti to psala jsi neskutecne silnej clovicek a hlavni je ze vse je uz za vami to spatny je uz pryc je tolik lidi co ti drzi palce a moc na tebe mysli ze ted uz musis mit jen a jen stesticko po Vanocich obe dostaneme ten nejuzasnejsi darecek na svete :hug: :hug: :hug: ja tomu verim :wink: :huban:

 
Andik333
Neúnavná pisatelka 15410 příspěvků 29.06.10 13:38

Prošla sis už tolik bolesti, moc ti přeju aby toto těhotenství bylo krásné a bez nejmenších problémů. :kytka:

 
Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 85 inzerátů 29.06.10 14:08

Držím palečky, ať je vše v pořádku a ty se dočkáš vytouženého miminka :huban:

 
zandule
Kecalka 128 příspěvků 29.06.10 14:13

Víš co se říká? Do třetice všeho dobrého i zlého a ty jsi si to vybrala. Přeji Ti hodně štěstí a ZDRAVÉ, krásné miminko v únoru 2010 :potlesk:

 
macinka85
Extra třída :D 13375 příspěvků 29.06.10 18:46

Jsi hrdina a Vám 3 držím palečky,ať konečně vše vyjde!!! :hug: :kytka:

 
info  29.06.10 21:35

Moc Ti přeji, aby to vyšlo. Taky bych ti chtěla napsat, že je při opakovaných potratech moc důležité vyšetření na hematologii, zda nemáš nějaké trombofilní mutace, které mohou být příčinou potratů. Pokud ano, stačí aplikovat denně miniheparin hned od počátku těhotenství - od potvrzení hcg z krve! Tak požádej svého gynekologa, pokud možno neprodleně, o doporučení na hematologii. Hodně štěstí!

 
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 29.06.10 21:48

Přeju moc a moc štěstí, krásné a pokud možno pohodově těhotenství a na konci zdravého a krásného človíčka. Zasloužíš si to!

 
lost008
Závislačka 3168 příspěvků 30.06.10 07:41

tak drzim moc pesti si uz zaslouzis aby to klaplo. :pankac: :pankac: :pankac:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 30.06.10 08:36

Moc držím pěstičky, aby to konečně vyšlo!!!
:kytka:

 
Smaikii89
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 30.06.10 12:13

Držím ti palečky a přeji krásné těhotenství :kytka:

 
uru
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 30.06.10 13:27

Taky se přidávám moc držím pěstičky štěstí ,aby vše už dopadlo dobře a v únoru jste měli svého mimíska doma. tfuj tfuj hodně štěstíčka a halvně krásné těhu.

 
Barušák
Povídálka 41 příspěvků 30.06.10 18:51

Ahoj Hromnice! Tvůj deníček jsem přečetla jedním dechem…! Jsi ohromně silná holka, musel to být šílený tlak na nervy, všechno tohle si projít… Strašně moc Vám s manželem držím palce a věřím, že teď už to bude příběh se šťastným koncem!!! Hlavně se snaž udržovat v klidu, pohodě, moc se nestresovat, ať je mimčo spokojené a všechno dopadne ok, uvidíš!!! Zdravím a přeju hodně štěstí :kytka:

 
isabela72
Povídálka 32 příspěvků 30.06.10 19:36

TAKÉ TI DRŽÍM PĚSTÍ AT MÁŠ KONEČNĚ ŠTĚSTÍ

 
Hromnice
Závislačka 3361 příspěvků 30.06.10 20:47

Děkuju Vám moc holky za podporu :-D :-D :-D

 
zabucha
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 30.06.10 22:37

Hromnice moc moc držím palečky. taky mám za sebou 3potraty a vyšlo to až na po 4…máme 2letou holčičku a letos v lednu jsem opět otěhotněla a všechno v pořádku, v říjnu se nám narodí druhý mimísek. věřím že i u vás bude vše ok. moc držíme palečky :kytka:

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 01.07.10 14:42

Držím i pěstičky - pěsti štěstí.

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 01.07.10 17:21

Hromnice,po tom všem co tě potkalo,držím moc moc pěsti,aby se ti už narodil zdravý mimísek :srdce:

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 04.07.10 10:48

Moc moc moc držíme palečky aby všechny bylo v pořádku a měla si u sebe konečně své vytoužené miminko! Opatruj se!!!! Dobře to dopadne, uvidíš :kytka:

 
Holly1
Nováček 8 příspěvků 17.09.10 16:53

Ahoj Hromnice, dovedu si živě představit co sis prožila, protože já taky 3× přišla o miminko, pokaždé mezi 5-9 týdnem. Dnes mám doma měsíční holčičku a věřím, že i Ty v únoru budeš mít v náručí krásné zdravé miminko :dance: Přejí Ti hodně trpělivosti a zdravíčka.

Příspěvek upraven 17.09.10 v 16:54

 
ekores  16.04.16 11:36

Ahoj, tak jak to nakonec dopadlo? :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama