6. smysl

Těhotenství

V tomto deníčku vám popíši, jak je důležité míti 6. smysl, důvěřovat svým pocitům a hlavně nemyslet na to, a ono to třeba vyjde. Tak jako u nás. O tom, že bych chtěla být mámou dříve, než je obvyklé, bylo jasno už ve chvíli, kdy jsem jako všeobecná sestra úspěšně odmaturovala.

Důkaz místo slibů :-). V přáníčku byl test s //.

"Vytříděné testy" :-). Bylo jich víc, ale jen tyhle jsem si schovala.

Už na zdrávce jsem měla nejlepší možnou „brigádu“, a to hlídání dětí. Brala jsem to opravdu zodpovědně :-) Všechny chvíle, co jsem s dětmi strávila, mám schované v šuplíku a moc ráda na ně vzpomínám. Bylo strašně příjemné vědět, že se na mě děti těší a maminky mi důvěřují. Každá z Vás mi dá jistě za pravdu, že není nic těžšího, než svěřit své dítě někomu cizímu (když jsme u toho, já mám problém i s tím, kdo mi vyvenčí psa :-D, nevím, co budu dělat, až budu muset zajistit hlídání pro malého).

Děti jsem často hlídala u sebe doma a tak nějak doufala, že by se má touha po dětech přesunula i na přítele. No, nestalo se tak. Ještě nebyl ten správný čas :-) Zpětně uznávám, že jsme byli opravdu mladí. Přeci jen je spousta lidí, co se na mladé rodiče dívá skrz prsty.

Správný čas nastal v březnu roku 2010. Já měla zanedlouho oslavit své 23. narozeniny, přítel je o 2 roky starší, finančně jsme zabezpečení a hlavně, věděli jsme, že teď je to „ono“. A tak jsme přešli do fáze snažení. Naivně jsem si myslela, že se to povede napoprvé, proč by nemělo? Antikoncepci jsem nebrala už 2 roky, nikdy jsem neměla žádné zdravotní problémy, cyklus byl pravidelný jako hodinky, ovulaci jsem vždy poznala. Proč by to nemělo jít?

Jsem člověk, který „nenechává nic na náhodě“, takže jsem nakoupila i ovulační testy a šlo se na věc. Když se nad tím teď zamýšlím, dělala jsem opravdu psí kusy, aby to napoprvé vyšlo (ovulačními testy počínaje a svíčkou po sexu konče :-D). Ale ono to nevyšlo. A nevycházelo to každý měsíc… Neúspěch se na mě podepisoval a já se stala strojem, který dokázal myslet jen na to, kdy jsou a nejsou plodné dny. Myslím, že můj přítel musí mít svatozář, že to se mnou vše vydržel.

Když se nedařilo půl roku, tak jsem svého gynekologa poprosila, aby s námi začal něco dělat. Přítel byl poslán na spermiogram - vyšel ukázkově, takže to bylo na mně. Hormonální profil jsem měla v pořádku, doktor tedy doporučil, aby mi byla provedena laparoskopie. Na termín operace jsem čekala 2 měsíce. Ten měsíc jsem přestala být „snažilkou“. Prostě jsme se milovali proto, že jsme chtěli a hlavně, kdy jsme chtěli. Po sexu jsem nepředváděla žádné gymnastické cviky(myslím oblíbenou svíčku), ani neležela půl dne v posteli, aby „ty mršky doputovaly zdárně k cíli“. 28. 3. jsem měla termín nástupu do nemocnice, 29.3. jsem měla ležet pod narkózou na laparoskopii.

V den nástupu do nemocnice jsem nemohla dostat z hlavy myšlenku: „Co když jsi těhotná?“ MS měla přijít 1. 4. a vzhledem k tomu, že můj cyklus měl jen 25 dní, bylo dost nepravděpodobné, že se mi // ukáží 4 dny před termínem MS. Nevím, jak se to stalo, jak jsem si byla najednou tak jistá, ale cítila jsem, že je něco jinak, a tak jsem zvedla telefon a v nemocnici se omluvila, že na operaci nemůžu, protože mám angínu. V hlavě jsem pak měla plán, že pokud MS dorazí, tak následující měsíc si budeme dávat pozor, abych nemusela prožívat tyhle pocity nejistoty, že bych třeba mohla být těhotná a laparoskopií o miminko přišla.

Tak tedy znovu. 28. 3. test negativní, 29. 3. test negativní, 30. 3. jsou tam //! Poprvé v životě jsem držela v ruce pozitivní těhotenský test a nemohla se vynadívat. Měla jsem takový strach, že to není pravda, že je to jen náhoda, že jsem ve výsledku udělala během 2 týdnů asi 35 testů :-D Raději jsem střídala lékárny, protože v té naší už na mě začali koukat poměrně zvláštně :-D

Přítel byl v té době mimo město a já jsem mu o všem chtěla říct osobně. Byla to ohromná muka :-), měla jsem co dělat, abych mu to nevyslepičila po telefonu. Ale vydržela jsem do 1. 4. a… zapomněla jsem, že je apríl :-D, takže můj drahý si myslel, že si z něj dělám srandu. Tak jsem předložila důkaz místo slibů - sbírku počůraných testů :-D.

To by bylo něco k začátku. O nevolnostech, strastech a radostech těhotenství až v tom příštím deníčku :-). Za 9 dní máme TP, tak snad to ještě stihnu jako 2 v 1 :-)

P.S. Holky-snažilky, vím, že větu: „Nesmíš na to myslet, ono to vyjde!“, by měli zakázat. Sama jsem si tím prošla, vím, jak jsem vždy byla vytočená doběla, ale… u nás to opravdu vyšlo a já budu za pár dní mámou. Všem snažilkám přeji ty nejkrásnější //.

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 03.12.11 06:16

:palec: GRATULUJI !!!..úžasně pozitivní deníček hned po ránu, nemohla jsem spát, že mě provázeli „divné“ myšlenky…a už je mi líp.
Vám všem třem přeji, ať se ve zdraví a klidu dočkáte společného setkání… :hug:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 03.12.11 08:53

Ahoj, moc hezky napsané. Většinou tedy deníčky o snažení se nečtu(já otěhotněla neplánovaně přes antiko, tak mi snažení ZATÍM nic neříká), ale tenhle jsem dočetla. Gratuluju k miminku, hlavně přeji vám všem hodně štěstí a pohodový porod. Budete mít krásný vánoční dáreček:-)

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 03.12.11 12:08

Krásný,držím palce aby proběhl porod v pořádku,rychle aby jsi dlouho netrpěla 8o a ty jsi se mohla co nejdřív pomazlit se svým mimískem :hug: :srdce: :srdce: :srdce:

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 03.12.11 12:44

Super deníček, pěkně pozitivní. Přeju moc moc štěstíčka a zdravíčka k porodu :srdce: .

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 03.12.11 12:44

Super deníček, pěkně pozitivní. Přeju moc moc štěstíčka a zdravíčka k porodu :srdce: .

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 03.12.11 12:44

Super deníček, pěkně pozitivní. Přeju moc moc štěstíčka a zdravíčka k porodu :srdce: .

 
veronikaprostenika88
Stálice 52 příspěvků 03.12.11 12:58

Moc děkuju, holky:-). Doufám, že deníčkem zvednu náladu snažilkám, které prožívají to, co já před 3/4 rokem. Vím, že naše snažení nebylo nijak dlouhé(do roka a do dne to vyšlo:-), ale i přesto jsem každý měsíc brečela nad negativními TT.
Poslední dny se soustředím na to, jak malého vyhnat do světa), už je to opravdu náročné a hlavně..nemůžeme se ho dočkat.

 
werunqa
Kelišová 7096 příspěvků 03.12.11 14:28

Tu větu:„Nesmíš na to myslet, ono to vyjde!“ jsem taky nesnášela… :roll:

 
pavisvec
Kecalka 206 příspěvků 03.12.11 17:57

ahoj, taky muzu potvrdit ze psychika dela svoje a vlastne se mi stalo to same co tobe…v breznu jsem mela jit na laparoskopii tez kvuli mozne neplodnosti, snazily jsme se pres rok…breznovy termin byl odlozel, telo zareagovalo silnou anginou nejspis ze stresu, termin operace prelozel o mesic na duben…v den nastupu do nemocnice slabe pozitivni test, odjezd do nemocnice, nabrana krev a tam uz bylo tehotenstvi jasne…TP mame za cca 14 dni :-)…takze devcata zazraky se fakt deji :-) :)

 
veronikaprostenika88
Stálice 52 příspěvků 03.12.11 19:21

pavisvec
Moc gratuluju! Opravdu skoro stejny pribeh:-). Jen ten termin mame driv-8.12., snad se prcek nenecha premlouvat. Preju hodne stesti a hlavne…AŤ JSTE ZDRAVÍ:-*

 
petull.a1
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 03.12.11 20:47

Dost mi to připomnělo náš příběh :-D O mimi jsme se taky snažili delší dobu, po roce snahy jsme též prošli vyšetřeními - manžel spermio, já hormonální profil. Problém byl na mé straně, byl mi nasazen Clostilbegyt. To už jsem měřila BT a pila bylinky. Clostil jsem brala půl roku, pak byla naplánovaná laparka, původně na srpen 2007. Jenže se mi objevila cysta, tak se čekalo na MS, jestli cysta odejde. To se povedlo, a tak jsme domluvili nástup na laparku na 21. 9. To byl pátek, víkend předtím měla přijít MS a během týdne jsem si měla oběhat předoperační vyšetření. Jenže: v sobotu nic, v neděli nic, BT stále vysoká… manžel mě lámal, abych si udělala test, ale já si říkala, že jsou to jen nervy a taky jsem nechtěla vidět jednu čárku na testu ;-) Jenže ono v pondělí nic, BT vysoká, v úterý zrovna tak…, takže jsem zakoupila těhu testy. V noci na středu jsem skoro nespala :mrgreen: Ráno mě manžel doslova vykopal z postele, a%t už si proboha konečně udělám ten test :mrgreen: Je vám jasné, co tam bylo ;-) Já vylítla z WC a nevidíc přes slzy jsem jak pominutá řvala „je taaaammmmm, slabá, ale je taaaaammmmm!!!“, padla jsem na manžela (který do té doby nebyl nervama schopen ani vylézt z postele) a brečela a brečela. On prý: „Tak já budu tátou“ :srdce: :D Nezapomenutelný, nádherný okamžik to byl. Takže jsem volala do nemocnice, ať tu postel, co pro mě mají připravenou, použijí pro někoho jiného :mrgreen: V květnu 2008 se z těch dvou čárek vyklubala princezna Barborka :srdce: a udělala ze mě neskutečně šťastnou mámu. A to i přesto, že zas až takový happyend se nekoná - malá je totiž postižená, má určitý druh autismu.

 
petull.a1
Ukecaná baba ;) 1002 příspěvků 03.12.11 20:48

Jo, a věta „nemysli na to“, ta je přímo na odstřel.

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:33

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 03.12.11 21:34

Moc krasny denicek pro me jako zazrak…jako sen..holky bud te radi ze vam to vyslo co nejdriv i treba po roce.JA uz se divam do prazdnych testu 2 roky!a uz nemuzu dal,nevim co jsme komu udelali…deti miluju od mala,ale bohuzel neni nam prano:-(

 
Gina108
Generální žvanilka 23848 příspěvků 05.12.11 13:28

Tak tomu se říká mít šestý smysl. :palec: Gratuluji k těhotenství a věř svému tělu a mysli i nadále.

 
eliska2011
Kelišová 6107 příspěvků 05.12.11 23:39

moc pekne napsany.ja teda musim rict ze nam se po vysazeni do trcitvrte roku podarilo ale citila sem ze prasky vyprchali a do pul roku bylo zadelano ale byla sem na tom jako ty porad sem to chtela na nic jineho sem nemyslela svicky sem taky delala:d pak sem si rekla seru na to takhle to nepujde.zacla sem si hledat jeste praci na doma abych na to nemela tolik casu myslet nic sem sice nenasla ale miminko se povedlo a uz ma devet mesicu:-)takze gratulace a at ste vsichni zdravi a porod mas rychli

 
eliska2011
Kelišová 6107 příspěvků 05.12.11 23:41

petuli cetla sem tvuj prispevek a k male me to moc mrzi.drzte se holky

 
Alík
Echt Kelišová 7858 příspěvků 08.12.11 23:04

velká gratulace :kytka:

a já se taky přikláním k větě: „nesmíš na to myslet a ono to vyjde“. My se taky snažili, já dělala svíčky a kdo ví co ještě, nemyslela jsem na nic jiného, pak jsem to vypustila z hlavy, upla se na jinou věc a šup, hned se zadařilo, z velké části je to opravdu o psychice ;)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Takhle jsem to nechtěla


Reklama