Porod Agátky

Porod

Dobrý den, chtěla bych vám popsat zážitky z méno prvního těhotenství a samotného porodu naší překrásné princezny Agátky. Všechno to začalo kolem listopadu 2010. S manželem snažit o miminko, ale bohužel jsem 7 let brala hormonální antikoncepci, tak se zadařilo až v únoru 2011.


3 komentářů


6 komentářů


4 komentářů

Zjištění dvou proužků na těhotenském testu bylo velmi zvláštní, nejdříve šok, ale pak velké štěstí. Byla jsem jedna z těch, která si vypočítávala plodné dny a každý měsíc nedočkavě kupovala testy, které vycházely negativně. Proužek na prvním pozitivním testu byl jen velmi slabý, ale byl tam. Ještě ten den jsem se objednala ke své gynekoložce, aby mi těhotenství potvrdila. Vyšlo to! Manžel byl jako já ze začátku velmi v šoku, ale i tak měl velkou radost.

Mé těhotenství bylo opravdu se vším všudy. První měsíce plné únavy, potom zvracení a nakonec nízký tlak, který občas vyvrcholil tím, že jsem omdlévala. Nedalo se nic dělat, takže jsem v 5. měsíci skončila na neschopence. Ale i když jsem měla takovéto problémy, prožívala jsem nejkrásnější období svého života. Rostla ve mně nádherná holčička. Velmi ráda vzpomínám i na poslední měsíce těhotenství, kdy se při jedné kontrole doktorka zděsila, co ta naše princezna má už na ultrazvuku vlásků :-)

Termín porodu jsem měla 15. listopadu. Tentýž den jsem byla u doktorky, kde mi natáčeli srdíčko miminka a já se stále ne a ne otevírat. Bylo úterý a doktorka mi na pátek domluvila vyvolání porodu. Naštěstí jsem se toho vyvolání nedočkala. Hned druhý den ve středu jsem začala mít takové větší bolesti. Přišlo mi, že to jsou trošku silnější poslíčci. Bylo okolo 11 hodin dopoledne a já tomu nepřikládala velkou pozornost. Po hodině, když se bolesti začaly lehce stupňovat, mi to začalo už trochu vrtat hlavou. Řekla jsem si, že si napustím teplou vodu do vany a uvidím, zda se bude něco dít. A světe div se, dělo. Začala jsem mít pravidelnější kontrakce. Volala jsem tedy manželovi do práce, že až přijede, pojedeme do porodnice. Nikam jsem nespěchala, protože jsem přeci prvorodička a těm to trvá déle. No to jsem si jen myslela. Za půl hodiny jsem mu opět volala, ať přijede. Kontrakce byly už velmi silné a opakovaly se po 7 minutách. Manžel byl za 20 minut u mě a já už čekala se sbalenou taškou. Vyjeli jsme a já jsem začala být dost nervózní.

Po příjezdu do porodnice jsme se ohlásili sestře, ta mě napojila na kardiograf a řekla mi, že žádné stahy dělohy nevidí. Koukala na mě, jako bych si vše vymyslela. Ale naštěstí mě ještě poslala na vyšetření za doktorem. Doktor byl velmi milý a při vyšetření mi oznámil, že opravdu rodím, ať mě jde sestra připravit na sál. Následoval klystýr a propíchnutí plodové vody. Porodní asistentka byla velmi flegmatická s tím, že jsem prvorodička a že se na mě přijde podívat za pár hodin. Volali ji už za půl hodiny, že jsem otevřená na 7 prstů. No to byl najednou fofr! Rychle volali doktorku. Potom jsem třikrát zatlačila a naše princezna byla venku. Vážila 2,55 kg a měřila 47 cm. Od příjezdu do porodnice to byly pouhé 2 hodinky. Mohu tedy říci, že jsem měla opravdu rychlý porod.

Teď jsou Agátce 4 měsíce a je prostě úžasná!

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sarik12
Extra třída :D 13295 příspěvků 12.04.12 00:26

Gratuluji. Ja nechapu, proc se porad tolik spolehaji na ty monitory.
Ja prijela do porodky s kontrakcema po 4 min, na monitoru skoro nic. Dr me vysetrovala stim, jak to mame daleko a ze muzeme prijet pozdeji, nicmene po vysetreni zjistili, ze jstm otevrena na 7 cm a rychle prijem a priprava, prasknuti vody a to uz jsem byla otevrena jen na branku. Tam se to nohuzel zastavilo a bez medikace bych tam snad byla jeste ted,

 
barvik
Závislačka 3483 příspěvků 12.04.12 07:40

Moc ti gratuluju k nádherné holčičce. Taky nechápu, proč beerou monitory jako výchozí bod :think: :think: já naštěstí narazila na PA, která mě uklidnila, že některé kontrakce monitor ani nezachytí. Mě chytly křížové a ty se tam prostě nezaznamenávaly i když já myslela, že se bolestí zblázním. Naštěstí mě napojili a zároveň vyšetřila doktorka, otevřená na 8cm, takže na monitoru jsem byla max 10 minut ušetřená řečí, že nemám kontrakce :mrgreen:

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2246 příspěvků 12.04.12 08:44

Ahojky, moc krásně napsané :-)
Gratuluji k narození holčičky a přeji ať Vám dělá jen a jen samou radost :-)

Naštěstí u nás v porodnici na monitor nekoukají - koukají a ptají se jak se cítím já a ne co „píše“ monitor :-) Rodila jsem 18.11.2011

Příspěvek upraven 12.04.12 v 08:46

 
lukresia
Kelišová 7081 příspěvků 12.04.12 10:06

Nádherná holčička, gratuluji :potlesk:

 
takacek
Kelišová 7338 příspěvků 12.04.12 11:43

Taky moc gratuluji :-)

co se tyce toho monitoru, tak ja je na monitoru nemela vubec, nastesti PA byla v pohode, akorat jsem ji pak musela kazdou kontrakci hlasit :-D

 
pralalinka
Závislačka 4136 příspěvků 12.04.12 12:53

Gratuluji, moc hezka princezna :potlesk:
Taky bych chtela takhle rychly porod :palec:

 
Sarik12
Extra třída :D 13295 příspěvků 12.04.12 14:27

Tak to sem nevedela, ze ty krizove se tam nezobrazuji- ja to prave mela vse do zad, takze jsem ani nevedela, ze rodim, ale pak uz mi ty bolesti byly divne a v knize jsem se docetla, ze tomuze byt porod, tak sem aspon vedela na cem jsem

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 12.04.12 17:08

Gratuluju ke krásné holčičce :hug: .

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 12.04.12 21:52

Pobavilo mě hned za začátku, že se vám zadařilo „až“ po čtyřech měsících :mrgreen: Gratuluji ke krásné dcerce.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama