Andílek Karolínka

Prázdná náruč

Je to víc jak rok, kdy jsem usínala a najednou jsem cítila, jakoby ze mě mluvil andílek jménem Karolínka. Prostě mě najednou napadlo tohle jméno, o kterém jsem do té doby pro své dítě nepřemýšlela. Měla to být Erika nebo kdo ví co... v tu chvíli jsem jiná jména zapomněla!

Na řadě byl pozitivní testík, který jsem si udělala až po 8 dnech, kdy jsem si říkala, že bych asi měla menstruovat. V 32 letech jsem těhotenství neřešila, připadala jsem si mladá a vlastně jsem nevěřila, že po 2 měsících snažení by se nám zadařilo. Tak brzo?! Sotva jsme si řekli, že chceme mimi… myslela jsem, že to přijde nejdřív na podzim. Ale realita byla jiná, v červnu jsem zjistila, že jsem těhotná. 1. 7. jsme byla u doktorky, sestřička mi musela měřit tlak asi třikrát, protože jsem jí málem strhla tlakoměr (já, člověk s extrémně nízkým tlakem!).

Poprvé jsme viděla bobečka na ultrazvuku, malá fazolka s bušícím srdíčkem, dodnes mám slzy v očích, když si na tu chvíli vzpomenu! A vím, že na ni nikdy nezapomenu. Cesta v tramvaji a pak domů ve vlaku probíhala jako ve snách. Radost střídala nadšení, těšila jsem se na ten uzlíček. S přítelem jsme provolali a propsali asi rekordní počet zpráv a volání za minutu :) Už je to víc jak rok a neustále mi to vhání slzy do očí!

Doma bylo pozdvižení, nadšení a skoro oslavy, holt holka z Moravy a její rodina se nezapře :) Užívala jsem si to, ládovala jsem se vitamínama, přítel mě obskakoval a dělal co mi na očích viděl! Nádhera! Načetla jsem hromadu literatury a to asi byla chyba! Prý mírné špinění je v prvním trimestru normální. Hmmm, špinění přišlo, mírné a skoro nestálo za pozornost. Ale pak mě přestaly bolet prsa a přestalo růst bříško. Paní doktorka, ke které jsem dorazila, se mě s údivem zeptala, ve kterém týdnu mám být a jestli na utz byla opravdu vidět srdeční činnost, protože ona nic neviděla. Následovala kontrola v nemocnici, revize a první noc doma po revizi.

Velmi těžko jsem si uvědomovala, co mě vlastně potkalo. V tu chvíli mi to asi nedocházelo. Moc dlouho mi trvalo, než jsem si to uvědomila. Pak jsem měla šílené bolesti, po kontrole na gyndě jsem si užila druhou revizi, kterou mi dělal dokonce pan prïmář, co kdyby zase něco zbabrali :o) Před druhou revizí jsem měla rozsáhlý zánět dělohy. Následně jsme se rok snažili o další mimi, jen jednou za tu dobu jsem zažila stejný pocit jako tenkrát, že ke mně mluvil andílek, který se ve mně usídlil. Bohužel jsem se pak zachladila a následovaly horečky skoro 40°C a po 2 dnech byly všechny možné příznaky pryč.

Teď je to víc jak rok, co se znovu snažíme. Mám za sebou první konzultaci v CARu a před sebou vyšetření průchodnosti vejcovodů. Přítel prošel spermiogramem s výsledkem nejlepším jaký mohl být!

Neustále myslím na našeho andílka, který krouží kolem nás. Cítím jeho přítomnost, jen nechápu, proč neustále nechce přijít až k nám dolů.

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 09.10.11 09:44

Smutný deníček, přeju, abys brzy našla na testíku // :kytka: :kytka: :kytka: :hug: :hug: :hug:

 
jessikka
Echt Kelišová 9955 příspěvků 09.10.11 09:47

Krásný a přitom smutný děníček. Je z něho cítit ohromná láska a pokora. Vím, co prožíváš, já mám za sebou dva potraty, taky konzultaci v CAR a tento týden budeme konečně mít výsledky. Člověk se s tím nemůže smířit, pořád si říká, proč zrovna já a vymýšlí, co kde komu udělal, že zrovna k němu je osud tolik krutý. Poslední odstavec tvého deníčku je pravda největší - to „vaše“ miminko tam pořád čeká, jeho dušičce se jen poprvé nepovedl vstup na tento svět. Tomu já věřím a tohle vědomí mi pomáhá překonat ty nejtěžší chvíle. Přeju hodně sil do dalšího boje! :kytka:

 
iviik
Povídálka 15 příspěvků 09.10.11 10:07

Krásně napsáno. Přeju ať se vám co nejdřív s přítelem zadaří a máte krásné a zdravé mimi! :kytka: :palec:

 
KRML
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 09.10.11 10:42

Zkus www.vedomematerstvi.cz třeba si tam něco najdeš :mavam: :hug:

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 09.10.11 10:46

držím palečky at se zadaří!!!!!!!!!!­!!!! :andel:

 
JellyBean  09.10.11 11:50

Ahoj Alex krasne napsany denicek ale smutny :-( Zazila jsem neco podobneho ale porad neztracim nadeji ze to vyjde. Ted v utery jdu na kontrolu na endokrinologii a kdyz bude vse v poradku tak se po 4 mesicivh od revize muzem zacit zase snazit. Preju ti hodne stesti a brzy na testu //

 
Alex01
Kelišová 5801 příspěvků 09.10.11 12:50

děkuju moc za podporu :kytka:

KRML na ty stránky se mrknu, díky :)

 
catty
Ukecaná baba ;) 2076 příspěvků 09.10.11 14:18

Alex.moc krásně napsaný deníček,ale smutný.
Držim vám palečky ať se dočkáte vytouženého mimíska :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 09.10.11 14:50

alex s celého srdce přeji at to vyjde co nejdřív.Taky sem si tímhle prošla a ted doufám že už je tohle za námi.Drž se a bojuj :hug:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 09.10.11 16:05

Moc ti držím palečky ať andílek brzy přijde :kytka: :hug:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 09.10.11 16:34

Smutný deníček, chápu jak ti je, zažila jsem to podobně. Prvně jsem měla mimoděložní tehotenství, pak se rok nedařilo, a když se konečně podařilo, tak jsem měla od klíštěte boreliózu a těhotenství zamlklo. Kdo nezažil, nepochopí.
Přeji hodně štěstí a brzy // na testu.

 
veverunka11  09.10.11 17:43

Moc ti držím pěstičky,aby jsi držela svého uzlíčka v náruči. :dance: :huban:

 
mona.k.79
Závislačka 4706 příspěvků 09.10.11 18:34

věřím, že jednoho dne bude vše OK a vy budete zase šťast ní.. přeju hodně štěstí a hlavně zdraví pro oba :kytka:

 
Alficek
Kelišová 5542 příspěvků 09.10.11 22:51

taky ti moc držím pěsti at se daří počít a donosit mimi,někdy to opravdu není jednoduché

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 10.10.11 10:54

Přijde!!! …jen si dává na čas!Přeju ať se ty // brzo objeví!!! :hug: :hug: :hug:

 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 10.10.11 17:06

Chápu tě, nejsou to jen slova. Sice mám doma skoro 4 letého raráška, ale je to chvíle, co jsme přišli o malého andílka, který byl u mě v bříšku, ač jen krátkou chvíli, cca 6 týdnů. Očekáván přes 2 3/4 roku. Bohužel. Oběma nám přeji splnění našich snů, v podobě zdravých dětí, které se budou živě tetelit v našich náručích.

Lucka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama