Andílek Matýsek

Prázdná náruč

Když jsem si dříve se slzami v očích pročítala příspěvky rodičů, kteří přišli o své dítě, ani ve snu by mě nenapadlo, že budu patřit mezi ně. S manželem jsme si vždy přáli dvě děti – on chlapečka, já holčičku. Mně se přání splnilo, máme teď doma tříletou Aničku.

Původně jsem druhé miminko plánovali tak, aby byl mezi dětmi rozdíl dvou let. No, člověk míní… Nakonec se nám zadařilo přesně o rok později, termín porodu byl stanoven na 26. 5. 2011, den před Aniččinými třetími narozeninami.

Těhotenství neprobíhalo úplně bezproblémově. Poté, co mi přestaly nevolnosti, začalo mě pobolívat a později i tvrdnout břicho. Nijak zvlášť mě to nerozházelo, stejné problémy jsem měla, i když jsem čekala Aničku. Všechny testy vyšly v pořádku a ve 22. tt jsme se dozvěděli, že čekáme chlapečka. Teda, spíš bych měla psát dozvědělY, manžel to vědět nechtěl. Ale dvě ženské v rodině, no, prokecly jsme se :)

Jméno pro chlapečka jsme měli vybrané už dávno – Matěj. Anička mi hladila super rychle rostoucí bříško, těšila se, jak bude přebalovat, vozit. Spolu jsme chystaly plenky (rozhodla jsem se látkovat), žehlily jsme výbavičku. Manžel se těšil na chlapečka, hlavně, až bude moct říct filmovou větu „Matýsek se pos..l“.

Ve 24. tt se mi zkrátil čípek, stříhala jsem na zahradě stromy, tak proto. Gynekoložka mi začala hrozit nemocnicí, pokud se stav nezlepší. Ani to mě nepřekvapilo, v prvním těhotenství jsem v nemocnici skončila (to jsem zase malovala chodbu). Měla jsem nařízený klidový režim, ale s neposednou nespavou holčičkou to fakt moc nešlo. Stav se ale nezhoršil, Matýsek rostl, s ním i moje bříško a bohužel i moje váha. Přibrala jsem přes 20 kilo, ale nijak mě to neznepokojovalo, po prvním těhotenství šlo všechno kojením dolů. Takže jsem se neomezovala, vždyť to zase půjde dolů. To jsem ještě nemohla tušit…

V 34.tt mi doktorka zrušila klidový režim. Já jsem byla duševně připravená na brzký porod, Anička se taky narodila o měsíc dřív. A hlavně už jsem se těšila, až bude Matýsek venku, břicho jsem měla obrovské, přidaly se i otoky nohou, teplé počasí v kombinaci s nadváhou mi dávali zabrat. Co týden jsem chodila k doktorce na monitory, vše bylo v pořádku až do pondělí 9. 5.

Ten večer a vlastně i pár nocí předtím, Anička špatně spala. Budila se s pláčem, s výkřiky pusť mě, pusť mě. Teď, když vím, co se stalo, říkám si, byla to náhoda? V pondělí kolem 22. hodiny večer jsem šla zase za ní do pokojíčku, plakala, dlouho mi trvalo, než jsem ji utišila. Když jsem ulehla, cítila jsem, jak Matýsek v bříšku škytá. To bylo naposledy, co jsem ho cítila.

V úterý, 10. 5. jsem začala být nervózní, žádné pohyby jsem necítila, ani když jsem si lehla na záda, a to se Matýskovi nikdy nelíbilo. Odpoledne jsem ale měla jít zase na monitor, tak jsem si říkala, že kdyby něco nebylo v pořádku, na prohlídce se uvidí. Sestřička mi přes půl hodiny rejdila se sondami po břiše, nemohla najít srdíčko. V tu chvíli už jsem věděla, že to není dobré, ale prostě jsem si to nepřipustila. A to snad ani ve chvíli, kdy doktorka na UTZ řekla tu nejhorší větu: “Je mi líto, nevidím žádnou srdeční akci“.

Okamžitě volala do porodnice, že tam přijdu, měla to od ordinace jen kousek, tak jsem řekla, že to dojdu. I když jsem byla v pořádném šoku, pořád jsem v koutku duše doufala… Okamžitě jsem volala manželovi, ať za mnou přijede. Naštěstí byla Anička u babičky, tak přijel během chvilky. V porodnici bohužel potvrdili, že miminko je mrtvé. Bylo 17.20 a nám se zhroutil svět. Tehdy poprvé jsem manžela viděla plakat.

V tu chvíli už nastoupily první kontrace, sami od sebe, byla jsem otevřená na 3 cm. Odvedli mě na porodní sál, manžel se ještě domů otočil pro tašky. Před 19. hodinou se mi rozjely naprosto příšerné kontrakce po 2 min, než byly hotové výsledky z krve kvůli epiduralu, byla jsem otevřená na 8 cm, čili epidural už nepomohl. Ve 20.20 se nám v 37+5tt narodil krásný veliký chlapeček, 3740 g a 52 cm. Mrtvý.

Ptali se, jestli ho chceme vidět. Chtěli jsme. Byl krásný, vypadal, jakoby jen spinkal. Andílek náš. Proč zemřel, nevíme. Měl omotanou pupeční šňůru kolem krku, ale výsledky pitvy ještě nejsou hotové.

Říkám si, co jsem měla udělat jinak? Proč já? Proč my? Trestá mě osud za to, že jsem netěšila na noční vstávání a že jsem se bála toho, jak zvládnu dvě děti? Proč se na světě rodí tolik nechtěných dětí a ty, co jsou chtěné, umírají? Proč je nás maminek a tatínků od andílků tolik?

Bála jsem se návratu domů, toho, že to budeme muset říct rodičům, kamarádům, známým. Nakonec bylo nejtěžší říct to Aničce. Ta to ale přijala ze všech nejlépe. Z Matýska je andílek, který je v nebíčku a dívá se na nás a hlídá nás. A snad nám z nebíčka co nejdříve pošle bratříčka nebo sestřičku.

Děkuji vám, že jste můj deníček dočetli až sem. Vím, byl dlouhý, psala jsem ho dlouho. Chtěla bych také ještě poděkovat personálu porodnice na Obilném trhu v Brně za citlivý přístup. Je toho ještě hodně, co bych ráda napsala (co mi pomáhalo, co ne, o necitlivém přístupu některých lidí), ale to zase jindy v jiném deníčku.

Hodnotilo 28 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
moni81
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 02.07.11 07:32

Je to tak nespravedlivé,je mě moc líto co se Vám stalo,přeju Vám aby jste v náruči měla brzo zdravé a krásné miminko. :hug:

 
luuuu
Závislačka 4131 příspěvků 02.07.11 08:09

Je mi hrozně moc líto co se Vám stalo, přeju abyste brzo znovu čekali miminko a vše dopadlo na :palec: :palec: :palec: :palec:
držte se :kytka:

 
derunka  02.07.11 09:13

Je mi to líto :cry:
Přeju celé vaší rodince mnoho sil a hlavně zdravíčka. A hlavně ať se brzy zadaří. :zed:

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 02.07.11 09:19

Strašlivě smutné…tohle by se nemělo dít. Je pravda,že jsou děti nechtěné a nic se nestane… Posílám moc a moc síly do dalšího života a ať vám osud dá další zdravé miminko.

 
Deninii
Stálice 53 příspěvků 02.07.11 09:48

…hodně sil přeju, celé rodině. Taková ztráta je nejhorší. Přeju vám krásné, zdravé miminko a slunce v duši :srdce: :kytka:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 02.07.11 09:51

:cry: přeji hodně síly a ať Vás štěstí v podobě miminka navštíví co nejdříve

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 02.07.11 10:20

Ach jo, další deníček jako přes kopírák. :cry: :cry:
Zru - čas pomůže a já doufám, že za rok tu bude viset podobný deníček, jako ten od Nat. :hug:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 02.07.11 10:25

:srdce: bolí to a moc :hug: možná teď malinko i víc, ale slyšela jsem že se nevzdáváte a já ač nerada v této situaci tě tu vítám :cry: :cry:

 
EvaG
Extra třída :D 10680 příspěvků 02.07.11 10:27

Nic jsi neudělala špatně, plno maminek se netěší na noční vstávání, má obavy jak bude zvládat dvě děti.
Je mi to moc líto a věřím, že se brzy postavíte na nohy půjdete dál. :hug:

 
say
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 02.07.11 11:07
moni81 píše:
Je to tak nespravedlivé,je mě moc líto co se Vám stalo,přeju Vám aby jste v náruči měla brzo zdravé a krásné miminko. :hug:

Přeji Vám spustu sil na překonání situace… malej vás bude hlídat z nebíčka na každém kroku.....
Ať se brzy zadaří a přibude sourozenec :kytka:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 02.07.11 11:20

:cry: :cry: :cry: ..tohle by se nemělo dít.. :hug: :hug: přeji at se brzy zadaří a brzy máte další dětátko… :hug: :hug: :andel: :andel:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 02.07.11 12:07

:hug: :hug: :hug: :hug: posílám spousty energie :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28739 příspěvků 02.07.11 12:08

Je mi to strašně líto. :cry: :cry: :cry: Posílám hodně síly. :hug:

 
tentadora
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 02.07.11 12:36

Simonko, tvůj příběh mě hodil zpátky o osm měsíců :cry:
Jak píše Potápka, další osud jako přes kopírák.. mně se Šárka narodila až o další dva týdny později v předpokládaný termín porodu. :cry:

Než jsem ti stihla odepsat na mailík z Dlouhé cesty, už jsi byla v naší skupině. Prázdná náruč je nejlepší terapie, kterou jsem mohla po ztrátě Šárky podstoupit. Holky jsou tam báječnou velkou rodinou, která ti dokáže nejlépe poradit i pomoci.

Za rok budeme číst další deníček o tom, jak se Matýsek postaral, aby měla Anička komu měnit plínky :huban:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 02.07.11 12:55

Je mi to moc líto a držím palečky, ať brzo naleznete sílu na další snažení a brzy najdete // :kytka: :kytka:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26639 příspěvků 02.07.11 13:21

je mi to moc lito,přeju vam hodně sil a brzy krasne,zdrave miminko.anička je úžasna :hug: :hug:

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 02.07.11 13:36

Strašne smutný deníček, toto by se nemělo stávat, život je hrozně nespravedlivý. Přeji ti, abys měla vedle sebe lidičky, kteří tě podrží a co nejdříve novou naději.

 
freed
Povídálka 34 příspěvků 02.07.11 13:37

je mi to moc líto :hug: jsem také maminkou andílka, drž se :srdce:

 
PETRUSE333
Ukecaná baba ;) 1379 příspěvků 02.07.11 13:43

Je mi to moc líto,upřímnou soustrast a držte se :cry:

 
Oz
Echt Kelišová 9305 příspěvků 02.07.11 13:59

Panebože, proč já toto čtu, když to vždycky ořvu, je to strašné :-( :cry: :cry: Přeju upřímnou soustrast a aby vám Matýsek z nebe poslal co nejdřív miminko :hug: Hlavně si nic nevyčítej, já se taky bála, jak to budu zvládat a na vstávání se netěšila :wink: A někdy mám pocit, že to ani nezvládám. Ale ten sen Aničky, ten je zvláštní, až mě mrazí.

 
Slun
Závislačka 4144 příspěvků 02.07.11 14:00

Je mi to mooooc líto,tohle by se stávat nemělo :-( :cry: …bude vás z nebíčka hlídat :srdce: Přeji at se brzy zadaří a hlavně zdravíčko vám všem :srdce: :huban: :hug:

 
natašimi
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 02.07.11 14:01

Zru po tvářích se mi valý proudy slz, beruško :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
strašně moc bych si přála, aby už žádný takový smutný deníček nemusel vyjít, ale tohle přání se mi asi nikdy nesplní :cry: :cry: jsi na začátku té dlouhé a hrozně moc bolavé cesty, posílám ti strašně moc síly :srdce: mi maminky andílků jsme silné, všechny jsme silné a s tím krutým osudem se popereme…
Věřím, že do roka tu budu číst deníček o tom, jak Vám Matýsek poslal miminko :srdce: :srdce: :srdce:
Drž se :hug: :hug: :hug:

 
weendulka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 02.07.11 14:44

Posílám vám spousty sil :hug: :hug: :hug: A věř, že váš štěstí v podobě dalšího miminka přivítá brzy :hug: :huban:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 02.07.11 15:05

smazáno… Ruzajska pode mnou máš pravdu.Raději už mlčim.

Příspěvek upraven 02.07.11 v 16:12

 
ruzajska
Závislačka 4355 příspěvků 02.07.11 15:33

Někdo neumí dát city najevo tolik jako ostatní,nikdy nemůže nikdo tušit co se odehrává ve srdci maminky co si prožila bolest ze ztráty miminka.já přišla o mimi sice jen v 10t ale i tak to byl pro mě šok,a neumim si představit jak bych reagovala kdybych dodosila miminko do termínu a pak se stalo tohle…
máš svůj názor,to ano,nehonim Tě jako čarodějnici to ne,ale myslím že tak ostrý názor na takové citlivé téma je lepší nechat si pro sebe,co když se mýlíš a Tvá slova hodně ublíží… to je zas jen můj názor

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 02.07.11 15:35

posílám spoustu síly a mooc vám přeji další štěstíčko. A nic jste neudelala špatně!!

 
asad  02.07.11 16:19

Držse vím že ted´ máš myšlenky uplně jinde že nechceš nic vnimat že chceš te bolesti uniknout ,ale zaroveň´neni kam.Vim že jsi ted´daleko ale věř že čas je velky pán všeho.Prožila jsem to taky jeto už rok a pul jeto těžké ale učím se stím žít,mam doma už dvě dcery (Adélka byla naš mazlik zemřela tři dny poporodu) a ty starši dcery mně drži musím tu byt pro ně.Držse!!!!!

 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 02.07.11 16:45

:cry: je mi to strašně líto :cry: :hug: :hug: :hug:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 02.07.11 18:08

Tak smutný příběh,až jsem si musela dávat pauzy na jeho dočtení :cry: Je mi to strašně moc líto,tohle by se dít nemělo,ale bohužel děje :cry: Je to strašné a kdo si to neprožije,tak si to nedokáže asi představit.
Držte se a váš andílek vás v nebíčku hlídá a brzy vám pošle zdravé miminko :hug: Přeji ať vás potkává už jen štěstí :roll: :hug: :hug: :hug:

 
meduzza
Echt Kelišová 8515 příspěvků 02.07.11 18:33

:cry: :cry: je mi to moc líto :hug: :hug:

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 02.07.11 18:53

Upřímnou soustrast a hodne sil. Vím jak je to moc tezke prijit o miminko. A verte ze mate sanci mit dalsi dite. A mate doma krasnou Anicku a to je to nejvetsi stesti. Posilam jeste jednou silu.

 
broskvicka6791
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 02.07.11 19:56

Není strašnější ztráty než je ztráta dítěte :cry: . Přeji Vám ze srdce abyste brzo měli v náručí zdravé miminko. Držte se :hug:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 02.07.11 22:07

Tvoje bolest musí být hrozná, ztratit děťátko je nespravedlnost. Proč se to musí stát dětem? Přeji celé rodině hodně zdraví a ať se vám brzy podaří zplodit miminko. A váš andílek mu bude dohlížet na jeho cestu životem. :hug: :hug:

 
didafifa
Kelišová 6429 příspěvků 02.07.11 23:12
zrustice
:hug:
 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 03.07.11 10:21
:hug: :hug: :hug:
 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 03.07.11 17:19

Je mi to strašně moc líto :cry: Přeju hodně síly. :hug: :hug: :hug:

 
Jana Miková
Nováček 2 příspěvky 03.07.11 20:39

Je mi to hrozně líto co se Vám stalo. Měla jsem problém zadržet slzu, když jsem si váš příběh četla. :cry:
A budu vám držet pěsti, aby jste to zvládla.
A máte pravdu v případě rodičů, které děti nechtějí a mají je zdravé jako říp, a ti co mají děti vymodlené o ně přicházejí nebo se jim nedaří je zplodit.

 
venoušek
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 04.07.11 10:41

Vím jak se cítíte a je mi to hrozně moc líto. :cry: :cry: :cry: :hug: :hug: Prožila jsem to samé , co nyní prožíváte vy.
Taky jsem maminka Andílka Venouška.
Je to moc těžké, ale bojujte dál. :hug: :hug:

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 05.07.11 11:53

Je mi to moc lito :cry: :cry: preji silu, cele vasi rodince a doufam ze se ti brzy podari otehotnet a narodi se vam zdravy chlapecek :hug: :hug:

 
34blondie
Stálice 86 příspěvků 06.07.11 02:28

.

Příspěvek upraven 06.07.11 v 23:03

 
Chawa
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 06.07.11 10:02

Blondie, no, nezlob se na mě, ale tohle mi říct v tuto chvíli, odstřelila bych tě na měsíc. :evil: Vždyť tady mamince andílka tvrdíš, že za to vlastně může. Syn v těhotenství škytal často a dokonce se mi několikrát 24 hodin nehýbal nebo se mi to zdálo (spal), 2× jsem jela na pohotovost a vše bylo v pořádku. Nezlob se na mě, ale byť se to snažíš psát „hezky“, vyznívá to dost „zle“ a navíc to není pravda.

Zrustice, Tobě přeji hodně sila a brzy, ať se dočkáte vytouženého štěstíčka. :hug:

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 07.07.11 20:18

Je mi to moc líto.Přeji hodně sil a co nejdříve zdravé miminko. :hug:

 
Adriapia
Ukecaná baba ;) 2120 příspěvků 02.02.12 09:16

uff…ach jo… :-(

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 02.02.12 20:42

je mi to moc líto. Také máme tam nahoře andílka. Přeji hodně síly.. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama